Gel pro ultrazvukové čištění obličeje.Což je lepší nebo co nahradit, recenze

K bezpečnému provádění ultrazvukového čištění obličeje je kosmetolog povinen správně vybrat gel, který je nedílnou součástí tohoto postupu.Gelová kompozice by měla zahrnovat složky, které ve velké většině případů nezpůsobují alergickou reakci.

Pochopení fází čištění kůže pomocí ultrazvuku, jakož i vědět, jak produkt používat a jak udělat chybu při výběru, bude osoba schopna samostatně provádět kosmetické procedury i doma.

Co je to ultrazvukový peeling

Gelpro ultrazvukové čištění obličeje se nanáší na pokožku osoby před jejím přímým vystavením.Celý proces práce kosmetologa je šetrné čištění pokožky od keratinizovaných buněk, stejně jako póry od sekrece, nadbytek produkovaný mazovými žlázami.

Pro provádění ultrazvukových manipulací na kůži obličeje je nutný speciální přístroj a ultrazvuk - „škrabka“.V naprosté většině případů je ultrazvukové čištění prováděno paralelně s mechanickým, což umožňuje proniknout kůží co nejhlubší cestou a vylučovat ji znahromaděné znečištění.

Ultrazvuková kosmetologická procedura, pokud se odborník řídí klasickým algoritmem, sestává ze 3 hlavních fází:

 1. . V této fázi je nutné očistit pokožku obličeje od nečistot pomocí vatového tampónu namočeného v hypoalergenním kosmetickém produktu.Čistá pokožka se dezinfikuje antiseptikem a poté se „zahřeje“ aktivační směsí (obvykle ve formě gelu).
 2. Základní. Ve druhé fázi provádí kosmetolog samočištění, kombinující účinek na kůži klienta s ultrazvukem a mechanickým vytlačováním nahromaděných kontaminantů z pórů.
 3. Final. V poslední fázi ultrazvukového čištění provádí specialista, který zajistí dostatečnou účinnost manipulací, řadu léčebných postupů v závislosti na typu pokožky klienta a jeho „slabostech“.Například, pokud existuje tendence k akné po ultrazvukovém čištění, kosmetolog aplikuje antibakteriální kompozici, která zabraňuje množení patogenní mikroflóry na problémové kůži.Při nepřítomnosti viditelných narušení fungování mazových žláz a metabolických procesů kůže se na očištěnou pokožku aplikuje uklidňující maska, která přispívá k přirozenému zúžení pórů a hlubokému zvlhčení.

Ultrazvukové čištění je z objektivních důvodů nejoblíbenějším léčebným postupem u moderních lidí, kteří sledují stav své pokožky.

Proto:

 • nevyžadujíspeciální příprava na zasedání;
 • prokázala účinnost při čištění pokožky s maximální bezpečností samotného procesu;
 • absence potřeby péče o kůži po ultrazvukových manipulacích;
 • se může konat kdykoli v roce;
 • minimální počet kontraindikací (můžete se uchýlit k čištění ultrazvukem u lidí jakéhokoli pohlaví, bez ohledu na věk a životní styl);
 • absolutní bezbolestnost postupu;
 • absence potřeby provádět očistu ultrazvukových opatření (k dosažení viditelného výsledku postačuje jedna návštěva kosmetologa).
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro kontury obličeje, omlazení, svalové tóny.Mistrovská třída od Eleny Karkukli

Co by mělo být zahrnuto do kompozice

Při získávání gelu pro ultrazvukové manipulace by měla být věnována zvláštní pozornost:

 • Životnost .Před uplynutím platnosti produktu musí zůstat alespoň 3 měsíce.Jinak může být gel ve stavu nečinnosti a může vyvolat alergickou reakci u člověka, který za ně ani nemá zálibu.
 • Druh gelové látky .Druh gelu pro ultrazvukové čištění určuje kosmetolog v závislosti na účelu jeho dalšího použití.
 • Podmínky skladování .Aby se tomu zabránilo, je důležité si přečíst doporučení výrobce a přísně je dodržovatzměny ve složení produktu.
 • Složení kosmetického přípravku .Musí být co nejpřirozenější.

Hlavními složkami vysoce kvalitního gelu pro ultrazvukové čištění pokožky jsou:

 • ANA kyseliny .Mají hydratační a exfoliační účinek, ovlivňují pokožku nejen na vnější straně, ale také na vnitřní vrstvy.Ovocné kyseliny jsou druhem přírodního oxidantu, který má protizánětlivý, uklidňující účinek.Kyseliny ANA současně stimulují produkci přírodního kolagenu buňkami těla a také zvyšují koncentraci glykosaminoglykanů.
 • Vitaminy(nejlépe v kombinaci těch nejkombinovanějších), živiny a prvky (prospěšný účinek na pokožku obličeje, zklidňující stávající podráždění, zmírňující svědění a zarudnutí způsobenévelké množství kontaminantů nahromaděných v pórech, nasycení pokožky výživnými makro- a mikroelementy, které brání zrychlení procesu stárnutí kůže a chrání ji před negativními vlivy vnějších faktorů)
 • Přírodní byliny .Přírodní rostlinné extrakty nejen zlepšují pleť, ale také jemně vytvářejí metabolické procesy v hlubších vrstvách kůže.

Z široké škály ultrazvukových čisticích gelů na moderním spotřebitelském trhu je vhodné upřednostňovat nejpřirozenější přípravky bez parfémů, barviv nebo parabenů.

Ačkoli negativnítyto látky nebudou mít vliv na samotný průběh kosmetické procedury, mohou vyvolat podráždění kůže a suchost po ultrazvukových manipulacích.

Pokud najdete v gelu vosk, parafín nebo olejové složky (například mastné kyseliny), měli byste jej odmítnout koupit.Uvedené komponenty zabraňují pronikání ultrazvukových paprsků do hlubších vrstev pokožky, což narušuje její vysoce kvalitní čištění.

Typy

Gel pro ultrazvukové čištění obličeje by měl být vybrán v závislosti na účelu jeho dalšího použití.

Existuje 6 typů kompozic pro ultrazvukové manipulace:

Stručný popis
Druh gelu pro čištění ultrazvukem
Napařování Účinné látky tvořícífinanční prostředky pronikají hluboko do kůže a působí na ni a ukradnou póry.Podle typu účinku je parní přípravek pro ultrazvukové čištění „horký“ a „studený“.Horké složení používají kosmetologové pouze při práci s problémovou pokožkou náchylnou k akné, akné a akné.Použití takového přípravku na citlivou pokožku se nedoporučuje, protože může způsobit silné podráždění.
Změkčení Tento gel je doporučován pro ultrazvukové čištění problémové pleti nebo pokožky, která prochází změnami souvisejícími s věkem.Aktivními složkami takových přípravků jsou obvykle ovocné kyseliny vnízká koncentrace.Nepronikají hluboko do pokožky, ale působí na její horní vrstvy, díky čemuž jsou měkčí a pružnější pro další ultrazvukové manipulace.Navzdory šetrnému účinku takových kosmetických prostředků se nedoporučuje používat často při práci s pokožkou stejné osoby.Nadměrné změkčení buněk může vést k přecitlivělosti.
Bělení Používá se k eliminaci výrazné pigmentace bez ohledu na povahu jejího původu.Přes svůj název není taková kompozice schopna radikálně zesvětlit pokožku.Jeho působení je spíše zaměřeno na vyhlazení tónu pokožky a její redukci na přírodní odstín.Použití bělícího gelu při práci s citlivou pokožkou se nedoporučuje.
Anti-courose Tento typ gelu pro ultrazvukové čištění se doporučuje pro prevenci rosacey nebo tvorby cévní sítě na povrchu kůže.Její aktivní složky zesilují stěny kapilár, jejichž stav se obvykle v průběhu procesu zvadání kůže výrazně zhoršuje.
Hydratační Toto složení se nedoporučuje pro použití na mastnou pleť.Jeho největší účinnosti je dosaženo při použití při ultrazvukovém čištění suché pokožky, náchylné k loupání a podráždění.Hlavní složky hydratačního gelu normalizují rovnováhu vody a lipidů v pokožce a obohacují ji o vitamíny.
Delikátní Jemná kompozice se používá pro ultrazvukové manipulace s citlivou tenkou pokožkou.Jemně odlupuje odumřelé kožní buňky a zároveň zklidňuje a vyrovnává tón pleti.Aktivní složky takových kompozic jsou ve velké většině případů přírodní látky rostlinného původu.

Volby pro různé typy pleti

Gel pro ultrazvukové čištění obličeje by měl být kromě účelu jeho dalšího použití také zvolen s ohledem na to,skutečný typ kůže konkrétní osoby.S ohledem na přítomnost kožních problémů, které se mají odstranit pomocí ultrazvukových manipulací, bude osoba, která čistí i doma, schopna dosáhnout kosmetické procedury vysoké účinnosti a trvalých výsledků.

Profesionální kosmetologové doporučují, aby začátečníci dodržovali základní pravidla pro výběr kontaktního produktu:

 • Pro mastnou pleť nebo pokožku s tendencípři nadměrné tvorbě tuku kožními žlázami je vhodné zvolit změkčovací prostředky, mezi jejichž aktivní složky budou přírodní extrakty rostlinného původu s uklidňujícím účinkem.
 • Produkty podobné gelům s bělícím účinkem pozitivně ovlivňují vzhled kůže, náchylné k pigmentaci.
 • Hydratační gely se nejlépe používají při práci se suchou pokožkou, která podléhá změnám souvisejícím s věkem (vyblednutí).Složení takovýchpřípravky by měly obsahovat vitamíny, jakož i mikro a makro prvky nezbytné pro maximální výživu pokožky.

  Ultrazvukový čisticí gel na ultrazvuk.

 • Jemný typ gelu pro ultrazvukové čištění je vhodný pro majitele citlivé pokožky náchylné k alergickým reakcím.Jemné složky ve složení těchto kosmetických výrobků nejen minimalizují bolest během expozice ultrazvuku, ale také zmírňují stávající oblasti zarudnutí a loupání.

Nejoblíbenější gely pro provádění ultrazvukových čisticích manipulací doma jsou výrobky Beauty Style.

Seznam:

 • Ultraclean Sense .Vhodný pro citlivou pokožku náchylnou k suchu a zarudnutí.Jemně čistí póry a nezpůsobuje alergickou reakci během a po očištění.
 • Ultraclean Control .Doporučuje se používat na mastnou nebo kombinovanou pleť, která musí být očištěna co nejjemněji.
 • Složení s výtažkem z kaviáru .Používá se při ultrazvukovém čištění stárnoucí pokožky, při masáži nebo při procedurách, které mají na pokožce vliv mikrokontroly, aby se minimalizovaly projevy změn souvisejících s věkem.

I když byl gel pro ultrazvukové čištění vybrán v souladu s účelem dalšího použití a typu lidské kůže, pravděpodobnost podráždění stále přetrvává.

Jsou-li zjištěny příznaky alergické reakcereakce nebo vizuální poškození kůže po manipulaci ultrazvukem (například zvýšení počtu akné, akné nebo akné), měli byste okamžitě opustit používání kosmetiky konkrétní odrůdy.

Nenechte si ujít nejoblíbenější záhlaví sloupce:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Jak správně používat?

Gel pro ultrazvukové čištění obličeje nebude mít nepříznivý účinek na pokožku, pouze pokud jsou ultrazvukové manipulace prováděny v souladu s obecně uznávanými normami.Začněte používat kosmetický přípravek na kůži konkrétní osoby analýzou seznamu kontraindikací.

Nedoporučuje se nanášet gel na lidskou kůži a působit na ni ultrazvukem, pokud má:

 • výrazný zánětlivý proces v určitých oblastech kůže;
 • velké množství akné;
 • chronická kožní onemocnění (včetně remise);
 • zvýšená tělesná teplota (nad 37 stupňů Celsia);
 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • patologické procesy, které ovlivňují stav nervů umístěných na obličeji;
 • benigní a maligní novotvary;
 • těhotenství.

Použití gelu pro čištění ultrazvukem se také nedoporučuje u osob mladších 18 let.

Algoritmus pro aplikaci kompozice na kůži dříveUltrazvukové manipulace zahrnují řadu jednoduchých kroků:

 1. Očistěte pokožku jemným kosmetickým přípravkem bez mastných kyselin (tonikum nebo micelární voda).Otevřete póry pomocí parního gelu, parních proudů nebo mytí horkou vodou (při čištění ultrazvukem doma).
 2. Pomocí prstů (v tomto případě by použití rukou, lopatek nebo houbiček bylo nevhodné) rovnoměrně rozložte gel po celém povrchu kůže.
 3. Během půl hodiny očistěte pokožku podle směru ultrazvukového záření.
 4. Odstraňte všechny zbytky gelu bavlněnou vložkou namočenou v tekoucí vodě.
 5. Naneste zklidňující krém nebo masku, jejichž účinek je zaměřen na minimalizaci výskytu alergické reakce.

Pro dosažení maximální účinnosti ultrazvukového čištění se doporučuje, aby výše uvedené kroky byly aplikovány střídavě na malé oblasti pokožky obličeje.Ignorování výše uvedených pokynů může vést k předčasnému vysušení distribuovaného prostředku a jeho dalšímu válcování během ultrazvukových manipulací.

Jak vyměnit gel za ultrazvuk obličeje?

Ultrazvukové čištění obličeje může být provedeno doma, je-li k dispozici potřebné vybavení.V tomto případě lze kontaktní gel, který používají profesionální kosmetologové ke zvýšení účinnosti prováděných ultrazvukových manipulací, nahradit alternativními formulacemi.

Nejbezpečnější z nich jsou:

 • solný roztok;
 • termální voda;
 • minerální voda.

Navzdory skutečnosti, že použití výše uvedených tekutin během ultrazvukového čištění nepoškodí kůži, bude účinnost kosmetického postupu významně snížena.

K tomu existují objektivní důvody:

​​
 • Tekutiny, na rozdíl od profesionálních gelů, se rozprostřou po obličeji a nejsou rozloženy rovnoměrně, což může vést k nesprávné přípravě pokožky.na ultrazvukové čištění.V důsledku toho může dojít k podráždění nebo alergické reakci.
 • Podniky zabývající se výrobou kosmetických výrobků pro ultrazvukové výkony vyvíjejí své výrobky v souladu s vlastnostmi konkrétního typu pleti, pro který jsou určeny.
 • Kvalita profesionální kosmetiky je kontrolována zvláštními organizacemi, které sledují nepřítomnost poškození lidské kůže způsobené výrobky uváděnými na spotřebitelský trh kosmetického průmyslu.

Gel, který se používá ke zvýšení účinnosti ultrazvukového čištění obličeje, pomáhá konsolidovat výsledky získané výsledky kosmetických procedur a také eliminovat dermatologické problémy konkrétní osoby.

Správná volba profesionálního kontaktního agenta, jakož i schopnost jej používat v praxi, pomůže člověku nejen zlepšit jeho stav kůže, ale také véstdrahý salon postup doma.

Návrh článku:Oleg Lozinsky

Video o ultrazvukovém peelingu obličeje

Jak provádět peeling ultrazvukovým obličeje: