Frakční fototermolýza.Co je tento postup, účinky, jak se to dělá, před a po fotografiích, recenzích, ceně

Chcete-li podpořit mladistvost pokožky, zastavení procesu přirozeného stárnutí pomůže fototermolýze - kosmetický postup pro frakční laserové broušení.

Fotothermolýza - jaký je postup

Technologie laserového resurfacingu se používají již dlouhou dobu, ale fototermolýza je průlom ve světové kosmetologii - minimálně invazivní, bezpečný a rehabilitační způsob řešení estetických kožních problémů.Procedura zahajuje přirozené procesy omlazení nebo odstranění kožních defektů v důsledku obnovy buněk a syntézy kolagenu v hlubokých vrstvách epidermis.

Podstatou frakčního laserového resurfacingu je to, že paprsek nepůsobí jako pevná skvrna, ale při frakcionaci (rozdělení na tenké mikro paprsky) se rozkládádruh mřížkové matice. Takový účinek dává výrazný účinek a trvalý výsledek. To nevyžaduje anestézii a dlouhou dobu zotavení, jako po konvenčním laserovém resurfacingu.

Ablativní a neabrazivní metody

Frakční fototermolýza může být dvou typů: ablativní a neablativní.Technologie, která není ablativní, je určena k řešení estetických problémů: odstranění jizev, jizev, akné, pigmentace a vyhlazení mělkých vrásek.Takové leštění má tepelný účinek na jednotlivé složky dermis, aniž by došlo k poškození epidermis.

K obnově pokožky dochází díky syntéze nového kolagenu a tvorbě extracelulární matrice. V tomto případě neporušené oblasti kůže přispívají k rychlé obnově mikroskopických lézí, což minimalizuje riziko vedlejších účinků.

Nenápadná fototermolýza je zcela bezpečná, lze ji použít bez dalšího chlazení.To je možné, protože pokožka je vystavena mikroskopickému poškození, a proto je minimalizováno riziko rozsáhlého zahřátí ošetřené oblasti.

Ablační technologie umožňuje pronikání do hlubších vrstev kůže, což přispívá k úplnému omlazení kterékoli části těla.Kůže se napíná, stává se pružnou, pružnou, malé vrásky jsou zcela vyhlazeny, hluboké jsou méně patrné.

V tomto případě lze požadovaného účinku dosáhnout pouhým 1Kurz zde není vyžadován, stejně jako u jiných druhů omlazení.

Během ablativní fototermolýzy může být nutná anestézie, ale v tomto případě bude stačit speciální krém,není nutná lékařská anestézie, jako u konvenčního laserového resurfacingu.

Oba typy frakčního laseru jsou poměrně účinné, bezpečné a vyznačují se krátkou dobou rehabilitace.Kosmetologové je často používají společně k řešení různých problémů.

Výhody laserového omlazení

Frakční laser má následující výhody:

 1. Minimální trauma kůže, eliminující výskyt bolestivýchsenzace a zkracuje dobu zotavení.
 2. Garantovaný výsledek - studie prokázaly, že syntéza nového kolagenu vzrůstá až čtyřikrát, a to nejen v místě, kde se mikrobeam dostal, ale také v oblasti v blízkosti ošetřovaného místa.
 3. Proces řídí kosmetolog, který reguluje intenzitu expozice laserovým paprskům a hloubku jejich pronikání, což pomáhá dosáhnout trvalého účinku bez rizika komplikací.
 4. Procedura je vhodná pro jakoukoli část těla (obličej, břicho, boky, hýždě) a pro jakýkoli typ kůže.Nemá žádné věkové omezení, je schopen se vyrovnat i s hlubokými změnami v kůži.

Indikace pro použití laseru

Indikace pro použití:

 • Věkem související změny kůže (vrásky,ztráta pružnostipružnost, ochablost);
 • omlazení víček, krku, dekoltu;
 • fotografování;
 • věkové skvrny;
 • ošetření jizev po akné zbylých po akné;
 • ošetření strie (strie), jizev a jizev na těle.

Upozorňujeme, že frakční omlazení není vhodné pro léčbu keloidních formací.

Kontraindikace postupu

Postup je kontraindikován v přítomnosti zánětlivého procesu na kůži: dermatitida, alergie, herpes atd.

Také termálníléčba se nedoporučuje:

 • pro rakovinu;
 • během očekávání dítěte;
 • na opálenou pokožku (pokud od opalování uplynuly méně než 2 týdny);
 • po kosmetických procedurách, které poškozují epidermu (chemický peeling atd.).

Frakční termolytické přístroje

Frakční fototermolýzu provádějí kosmetologové pomocí speciálních přístrojů.Nejmodernější a nejúčinnější zařízení jsou: Frakční CO2 (frakční mletí CO2), SmartXide DOT (optická termolýza), Dermablate MCL 30 (erbiové laserové omlazení).Volba zařízení závisí na individuálních vlastnostech kůže a na požadovaném účinku.

Frakce CO2

Zařízení je založeno na laserových paprskech oxidu uhličitého, jejichž hlavní výhodou je pronikání do hlubokých vrstev epidermis.Tento účinek nejen eliminuje estetické defekty pokožky, ale má také výrazný liftingový účinek.

Výhody frakčního CO2 laseru:

 • ultra malá velikost laserové tečky, která zajišťuje rychlé hojení kůže;
 • má síla pulzů poměrně široký lékařský rozsah, což vám umožňuje upravit hloubku expozice paprskům;
 • úprava parametrů hustoty paprsku a pulsního výkonu umožňuje provádění postupu v delikátní nebo intenzivní verzi;
 • Přítomnost různých režimů umožňuje v každém případě zvolit individuální program pro omlazení.
Obrázek ukazuje, jak laser pracuje pro frakční fototermolýzu.

Po zákroku s přístrojem Fraction CO2 se pozoruje minimální otoky a hyperémie kůže.Bariérové ​​vlastnosti epidermis nejsou narušeny, takže nehrozí žádné riziko infekce.

SmartXide DOT

Zařízení je založeno na laserových pulsech, které jsou při kontaktu s kůží přeměněny na tepelnou energii.Tento efekt odpařuje buňky a vytváří matici.Při hlubokém proniknutí do vrstev epidermis je zajištěna okamžitá kontrakce, která zaručuje výrazný zvedací účinek.

V ošetřené zóně začíná proces obnovy: provádí se syntéza fibroblastů a kolagenu.Mikrobeam poškozuje pouze 20% buněk, zbývajících 80% zůstává neporušených.

SmartXide DOT má 2 hlavní režimy:

 • laserové resurfacing - pomáhá odstraňovat estetické defekty kůže;
 • hluboký dopad - potlačuje všechny příznaky stárnutí kůže, poskytuje okamžitézdvihací efekt.

Zařízení je vhodné pro jakoukoli část těla.Eliminuje riziko popálení, tkáňové infekce, nezpůsobuje bolest.

Dermablate MCL 30

Zařízení je založeno na použití jediného krystalu oxidu erbia, který se vyznačuje vysokou energetickou energií.Vlnová délka emitovaná zařízením je dobře absorbována vodou uvnitř buněk, která je zahřívána laserem, což vede k odpařování buňky.Tento proces se nazývá ablace.

V tomto případě se horní vrstvy epidermis „odloupnou“ a na jejich místě se objeví nové buňky, nasycené vlhkostí a bez stratum corneum.Kůže je jemná a jemná. Dermablate MCL 30 umožňuje omlazení pokožky v hlubokých vrstvách epidermis.

Při poranění kůže mikroskopickými ranami laser odstartuje procesy obnovy: hojení ran a syntéza nového kolagenu napíná pokožku, což dává výrazný liftingový efekt.Zařízení se vyznačuje vysokou přesností expozice problémovým oblastem pokožky, schopností upravit hloubku penetrace, bezbolestností.

Příprava na laserové omlazení

2 týdny před plánovaným postupem kosmetologové doporučují dodržovat následující pravidla:

 • nepoužívat produkty na bázi retinolu, salicylové nebo kyseliny glykolové;
 • nečistí pokožku škodlivými produkty - kůry nebo peelingy;
 • Nenavštěvujte solárium, nebuďte na přímém slunci.

V předvečer řízení by se mělo upustit od spotřeby sportu a alkoholu.

Vezměte prosím na vědomí, že v průběhu ablace může kosmetolog doporučit užívání antivirových léčiv a profylaktických antibiotik, pokud k tomu existují objektivní indikace.

Provádění frakční fototermolýzy

Frakční fototermolýza provádí pouze kosmetolog, který prošel příslušným výcvikem v práci se specifickým zařízením.Odborník posuzuje stav pokožky, bere na vědomí estetické nedostatky.Tyto informace pomáhají kosmetice vybrat požadovaný program a intenzitu expozice frakčnímu laseru.

Fotothermolýza obvykle nevyžaduje anestézii, ale tenká anestetická smetana může být použita na tenkou kůži nebo s nízkým prahem bolesti pro zmírnění bolesti. Frakční mletí trvá asi 1 hodinu. Během procedury je pocit mírného tepla a brnění.

Mikroby vytvářejí síť bodových mikrodamatů na povrchu nebo v hlubokých vrstvách epidermis, zatímco pokožka není na vnějším povrchu poškozena.Tento efekt nevytváří jeden rozsáhlý povrch rány: poškozené oblasti se střídají s neporušenými, což přispívá k rychlému obnovení a obnově kůže.

Jeden záblesk fotolaserů se rozkládá na ploše 1,5 m2.cm ošetřované plochy.Aby nedošlo k popálení, je k laseru připojena speciální tryska, která udržujeve stejné vzdálenosti od nejtenčích laserových paprsků ke kůži během procedury.Doporučený počet postupů je od 2 do 4, s frekvencí jednou za 1,5–2 měsíce.

Zotavení po zákroku

Na konci zákroku bude po dobu 1 hodiny pokračovat pocit tepla v kůži a brnění. Ke zmírnění tohoto stavu lze použít studený obklad.

Po dobu 4–6 dnů zůstane kůže oteklá a zarudlá, zatímco závažnost těchto projevů bude záviset na hloubce průniku laseru a na existujícím estetickém problému (čím hlouběji průnik, tím silnější otok).

Po zákroku může kůže ztmavnout, stejně jako po opalování.Důvodem je skutečnost, že se pigment dříve rozpadl z dříve poškozených buněk.Pojmenované projevy obvykle samy zmizí po 2 týdnech za předpokladu, že epidermis je řádně postaráno.

Doporučení pro péči o pleť po frakční fototermolýze:

 • použití hydratačních krémů (Bepanten);
 • ochrana kůže speciálními krémy (SPF-50) před slunečním zářením po dobu 1 měsíce;
 • odmítnutí drhnutí a dalších metod čištění kůže;
 • odvykání od kouření a alkoholu, protože brání regeneraci a obnově epidermis.

Upozorňujeme, že kůra vytvořená na kůži po zákroku musí přirozeně odpadnout, je zakázáno ji odstraňovat jakýmikoli prostředky nebo jinými mechanickými prostředky.

Komplikace

Nežádoucí účinky po provedení postupu:

 • bakteriální infekce;
 • kapilární expanze trvající až 3 dny;
 • otok trvající až 6 dní;
 • hyperpigmentace („pseudo tan“);
 • výskyt popálenin a eroze;
 • exacerbace akné;
 • výskyt krvácení pod kůží.

Výsledek fototermolýzy

Frakční laserové resurfacing má příznivý účinek na kůži,jehož výsledky jsou patrné po prvním sezení:

]
 • kůže je napnutá, pružná, pružná;
 • malé vrásky jsou vyhlazeny, hluboké jsou méně patrné;
 • obličejový turgor se zlepšuje, kontura se stává ostřejší;
 • zmizí estetické vady (jizvy, jizvy, strie, akné, pigmentace);
 • barva kůže se zjevuje, objevuje se zdravá záře.

Po úplném dokončení průběhu fototermolýzy zůstane výsledek až 3 roky.Pokud pravidelně udržujete výsledek po průběhu léčby, můžete prodloužit mládí pokožky až o 10 let.

Náklady na laserové omlazení

Frakční fototermolýza není levný postup.Jeho cena závisí na vybraném zařízení a umístění.

Zpracovaná oblast Cena, rub.
Face (zcela) 15000
Oblast očních víček 5000
Horní ret 5000
Krk 10 000
Límec 15 000
Výstřih) 15000
Břicho (striae) 15000
Ruce 5000

Leštění jizev:

 • celá tvář - 15 000 rublů;
 • tváře (po akné) - 7000 rublů;
 • čelo (po akné) - 10 000 rublů;
 • boky, hýždě, břicho (5 m2) - 1 500 rublů.

Procedura frakční fototermolýzy, která zahajuje přirozené procesy syntézy kolagenu, pomůže omlazení pokožky.Navíc laserové resurfacing pomůže zbavit se estetických vad: jizvy, jizvy, akné, strie.

Užitečná videa o frakční fototermolýze a pravidla pro její provádění

Co je to frakční fototermolýza:

Jaký je postupfrakční fototermolýza: