Fotorejuvenace obličeje - co to je, výhody a nevýhody, fotografie před a po, indikace a kontraindikace

Kosmetologie nabízí různé metody, jak se zbavit kosmetických nedokonalostí a zachovat mladistvou pokožku.Jednou z nových metod, která se objevila před několika lety, je omlazení tváře.Abyste pochopili, co to je, abyste se seznámili s klady a zápory této metody, musíte pochopit princip jejího účinku na kůži.

Fotografie pacientů před a po zákroku prokazují účinnost tohoto postupu, ale je důležité pochopit, jak je toho dosaženo.

Fotorejuvenace je podstatou, mechanismem účinku postupu

Fotorejuvenace je působení světelných pulzů různých frekvencí, které jsou generovány zvláštním zařízením, na kůži. Používá se pulsující širokopásmový intenzivní světelný tok prostý ultrafialové složky.

Požadovanou vlnovou délku světla a dobu ozařování volí odborník v závislosti na řešeném problému a individuálních charakteristikách pacienta.

Fotorejuvenace umožňuje:

 1. Rovnoměrně zbarvit pokožku, její bělení. Podle fyzikálních zákonů odrážejí světlé oblasti kůže světlo a tmavé - pigmentové skvrny, pihy, pavoučí žíly a další barevné změny v kůži - naopak, přitahují ji.Lehký puls generovaný speciálním přístrojem je schopen proniknout hluboko do epidermis o 2 až 3 cm. Hluboké měkké zahřívání ničí melanin, čímž se snižuje pigmentace, a také snižuje kapiláry a odstraňuje vaskulární defekty.
 2. Obnovuje pružnost pokožky. Pod vlivem světelných záblesků se zvyšuje syntéza stavebních bílkovin kůže - kolagenu a elastinu, zlepšuje se regenerace kožních buněk, zrychlují se biochemické reakce, zpomalují procesy stárnutí a normalizuje se aktivita mazových žláz.To vede ke zvýšení kožního turgoru, vyhlazení vrásek a jizev, zpřísnění obrysu obličeje, vymizení mastné lesklé nebo suché kůže, zúžení pórů, odstranění peelingu.
 3. Poskytují terapeutický účinek. Intenzivní světloozařování ničí bakterie, urychluje hojení poškození pokožky, bojuje proti akné a recidivy herpesu, eliminuje vyrážky.

Výhody a nevýhody metodiky

Před použitím je vhodné se seznámit s pozitivními a negativními důsledky postupu.

Výhody:

 • účinné a trvalé zlepšení stavu kůže;
 • možnost použití pro všechny oblasti kůže vystavené stárnutí - ruce, dekolty, krk atd .;
 • 76) absence traumatických kožních lézí a v důsledku toho absence otoků, zarudnutí, nežádoucí jizvy a jizvy;
 • bezbolestnost postupu nebo menší bolest;
 • krátké zasedání trvalo asi 30 minut;
 • je možné kombinovat s jinými postupy proti stárnutí (masky, slupky atd.);
 • pohodlné období rehabilitace - není třeba odcházet z důvodu nemoci, hospitalizace nebo přestávky v práci a doma.Uložená omezení jsou snadno vynutitelná;
 • neexistence omezení používání kosmetických prostředků.

Nevýhody:

 • je kontraindikována u řady chorob (diabetes, onkologie atd.);
 • potřeba hledat kvalifikovaného kosmetologa - metoda byla vyvinuta nedávno, existuje jen málo zkušených odborníků.Nezkušený postup může způsobit popálení;
 • trvání celého kurzu z důvodu potřeby přerušení mezi zasedáními - až do šesti měsíců;
 • omezení týkající sedoba držení.Zasedání se konají během neaktivního slunce, od října do dubna;
 • 91) potřeba ochrany před sluncem;
 • s citlivou pokožkou je možné dočasné podráždění;
 • proces obnovy pokožky vyžaduje čas, takže účinek omlazení bude patrný nejdříve za měsíc a půl;
 • vysoké náklady ve srovnání s jinými kosmetickými ošetřeními proti stárnutí.

Jak dlouho účinek trvá?

V důsledku stimulace vnitřních omlazovacích procesů (aktivace syntézy kolagenu a elastinu, zrychlení biochemických procesů, zlepšení regenerace kožních buněk) trvá účinek fotorejuvenace od šesti měsíců do 4 let.Doba trvání této doby závisí na věku pacienta, vlastnostech kůže, důkladnosti dodržování doporučení kosmetologa.

Pro zachování účinku se doporučuje pravidelně opakovat expozici.

Laserová fotorejuvenace

Zdrojem světelných pulzů je neodymový laser.Umožňuje použití vln různých délek, přičemž je zachycuje v závislosti na řešeném problému.

Výhodou je také možnost nárazu hlubokým bodem (6-8 mm), což z laseru činí účinný nástroj pro koagulaci a vyprázdnění kapilár.Bodové méně traumatické broušení pokožky vede k její intenzivní obnově.

Technika IPL

IPL (intenzivní pulzní světlo) - intenzivní světelné pulzy.Fotorejuvenace IPL je účinek proudu světla určité délky na kůžia vysokou intenzitu pomocí speciálního vybavení.Zařízení IPL vám umožní současně odstranit vaskulární a pigmentované kožní defekty.

Elos

Charakteristickým rysem techniky ElOS (Electro-Optical Synergy) je kombinace dvou typů energie.K účinkům světelných pulzů je přidán efekt aktuálních pulzů, čímž se zvyšuje efekt aktualizace.

Kolagenová fotorejuvenace

Tato technika využívá záření z kolagenových lamp v červeném rozsahu.Červené světlo má schopnost proniknout do kůže na vrstvu tukové tkáně a je přeměněno na energii fotosyntézy, což stimuluje produkci kolagenu.

Technika LED

LED (diody emitující světlo) - terapie LED. Má minimální tepelný účinek.Vyloučeny jsou infračervené a ultrafialové paprsky.Použití světla různých barev, tj.Při různých délkách světelných vln působí specialista na různé vrstvy kůže a dosahuje požadovaného výsledku.

Indikace

Fotorejuvenace obličeje (co to je, plusy a mínusy před a po zákroku) nemá schopnosti plastické chirurgie nebo laserového resurfacingu.Než se tedy rozhodnete pro tento kosmetický postup, měli byste zjistit, jak moc se stav pokožky změní a zda je vhodné tuto metodu vyplatit.

Fotografie před a po 2 relacích omlazení.

Neodstraní silně výrazné změny související s věkem (skvrnitý ovál obličeje, ochablou pokožku, hluboké vrásky) azmírnit velké jizvy.

Indikace pro fotorejuvenaci jsou:

 • snížený tón pleti;
 • malé vrásky;
 • drobné jizvy, jizvy a jiné povrchové vady;
 • nerovnoměrná pleť;
 • pihy, věkové skvrny;
 • po akné, rosacea;
 • rosacea, pavoučí žíly;
 • zvětšené póry;
 • příliš mastná nebo suchá kůže.

Věková omezení

Věková omezení souvisí s použitím této metody.Aby se zbavili pihy a staří skvrny, je možné postup provádět i v dětství.Použití k omlazení je však odůvodněné až poté, co se objeví první známky vadnutí, tj.po průměrně 30 letech.

V tomto období, kdy se již objevují první vrásky a další změny související s věkem, ale jsou stále slabě vyjádřeny, je fotorejuvenace nejúčinnější.

Odborníci tvrdí, že je vhodné tuto metodu používat až do věku 55 let, později je metoda neúčinná. Je však třeba si pamatovat individuální vlastnosti každého pacienta a před uchýlením se k fotorejuvenaci se ujistěte, že jste se poradili se zkušeným specialistou.

Profesionální vybavení

Fotorejuvenační přístroje vyrábějí různí výrobci.

 • IPL kvantové, americká produkce. Jedno z nejlepších moderních zařízení.Multifunkční.Kombinuje vysoký výkon s pohodlím a bezpečností.Je tu příležitostvýběr pomocí počítače jednotlivého zpracovatelského programu;
 • Palomar, americká výroba. Celá řada laserových akčních zařízení.Konstrukce umožňuje duální chlazení a filtrační systém, díky kterému je jejich použití bezbolestné a bezpečné;
 • Lumenis M22, Izrael. Kombinuje možnosti IPL a laseru s více moduly.9 filtrů vám umožňuje zohlednit individuální charakteristiky pacienta.Pro snadné zpracování byly vyvinuty lehké trysky tří velikostí.Pro pohodlí pacienta je zajištěno hluboké chlazení;
 • "DEKA", vyrobené v Itálii. Populární řada nástrojů s dobrou pověstí.Kombinace vysokého výkonu a bezpečnosti.Široká škála akcí.Komfortní použití díky chladicímu systému.Model DEKA SynchroReplay se vyznačuje kombinací dvou laserových technologií: klasického a fotografického laseru.Model poskytuje nejvyšší pulzní frekvenci;
 • Yakhroma-Med, výroba Ruské federace. Laserové přístroje (měděný parní laser).Používá zelené a žluté světlo.Je možné instalovat jednotlivé programy.Zahájení trvá přibližně 30 minut.Má vysokou pracovní dobu 1500 hodin, má bodový efekt bez zahřívání sousedních oblastí, proto je pozoruhodný bezbolestností a nepřítomností vedlejších účinků.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů aúčinnost.

Přístroje pro domácí použití

Přístroje pro fotorejuvenaci doma jsou k dispozici:

 • "Ilegant", vyrobený v Číně, cena je asi 80 USD. Kompaktní zařízení ve tvaru disku, hmotnost 130 g. Laserový pulzační systém provádí ošetření střídavě zeleným a žlutým světlem.Ozařování se provádí ze vzdálenosti asi 2 až 3 cm. Zesvětluje povrchovou pigmentaci, zvyšuje elasticitu pokožky.Postup je bezbolestný;
 • Galvanické proudové zařízení Gezatone m775, vyrobené na Tchaj-wanu, stojí asi 50 $. Používá kombinaci galvanických proudů a vibrací k dosažení vysoké účinnosti díky hlubokému proniknutí.K dispozici jsou 4 provozní režimy: čištění, masáž, výživa, zvedání.Pro tyto postupy byly vyvinuty speciální séra.K dispozici jsou dvě úrovně výkonu: nízká úroveň je vhodná pro citlivou pokožku;
 • "Silk'n Reju", výroba Izraele, cena je asi 180 $. Přenosné zařízení využívající techniku ​​LED LED.Automatické vypnutí při zahřátí na 410C. Vytváří červené světlo, hloubka průniku asi 2 mm.Čistí pokožku, vyrovnává tón obličeje, napíná póry, snižuje hloubku vrásek, zpomaluje stárnutí;
 • „Skin Laser“ od společnosti Iluminage, vyrobený v Izraeli, cena je asi 1 000 USD. Jeden z prvních laserových modelů, schválený k použití bez odborného dozoru.Bezpečnost není zajištěna automatickým vypnutím do 30 sekund, pokud není zařízení používáno.PohodlíPoskytuje ergonomický tvar těla a dotykový panel.Vlnová délka světla je pevná, není poskytována žádná změna.Vlnová délka je optimální pro zlepšení pleti a snížení vrásek;
 • „Helios 3“, výroba Ruské federace, cena asi 5000 $. Existují dva provozní režimy: profesionální a jednoduchý, pro domácí použití.Na základě techniky ElOS.Možná fotorejuvenace a fotoepilace.Sada obsahuje 6 filtrů pro různé procedury.Ničí pigmentové a cévní defekty, napíná ovál tváře, léčí akné, vyhlazuje jizvy, zlepšuje tón pleti a ničí nežádoucí vegetaci.

Příprava na sezení

​​

Fotorejuvenace obličeje vyžaduje řádnou přípravu, takže musíte nejprve pochopit, o co jde.Takový hluboký účinek na kůži má své výhody i nevýhody.

Aby se dosáhlo maximálního přínosu a minimalizovaly možné negativní důsledky, je třeba před a po řízení dodržovat několik pravidel.

Před omlazením je nutné:

 • získat podrobné profesionální rady od zkušeného kosmetologa.Pacient má právo seznámit se s doklady potvrzujícími kvalifikaci konzultanta a kvalitu vybavení;
 • odmítají opalovat 3-4 týdny před sezením;
 • za stejné období vyloučit použití činění;
 • odmítají loupání 2 týdny před sezením;

  Silně nemožnépeeling po dobu 2 týdnů po fotorejuvenaci.

 • nenavštívit saunu a bazén 1-2 týdny před zasedáním;
 • několik dní před zákrokem byste měli odmítnout užívat antibiotika, aspirin, léky s vitamínem A, ibuprofen, diklofenak.

Dodržování doporučení by se mělo pečlivě a v dobré víře dodržovat, aby se předešlo komplikacím.Například užívání výše uvedených léků může vést ke vzniku modřin pod vlivem světelného pulsu.

Fáze procedury v salonu

Pro fotorejuvenaci:

 • leží pacient na gauči v pohodlné poloze;
 • ošetřená oblast je důkladně očištěna tonikem;
 • jsou nasazeny speciální brýle na ochranu rohovky (může to být obvaz nebo maska);

  Před omlazením obličeje je třeba nosit speciální brýle.

 • na ošetřovanou oblast se rovnoměrně nanáší speciální gel, který chrání před vystavením teplu a zlepšuje propustnost světelných pulzů;
 • s použitím radiátoru se na kůži působí pulsy bodového světla, jejichž vlastnosti vybere odborník v závislosti na úkolu, který má být vyřešen, charakteristice pacienta atd.Pro zahájení procesů proti stárnutí jsou nutné dva průchody: první řada záblesků zpracuje epidermu, druhá - hluboké vrstvy kůže;
 • se zpracování provádí pomalu a přesně, doba zpracování je od 10 minut do hodiny, v závislosti naúkoly postupu a ošetřeného povrchu.Možná mírný pocit pálení nebo brnění;
 • po skončení sezení jsou body odstraněny.Zbývající gel je pečlivě odstraněn.Na ošetřovanou oblast se aplikuje zklidňující gel nebo krém.

Se zvýšenou citlivostí pokožky je možná lokální anestézie.

Pokyny k používání domácího spotřebiče

Omlazení obličeje - co jsou to, výhody a nevýhody před a po pravidlech pro domácí použití: na všechny tyto otázky je třeba odpovědět.před zahájením domácí léčby.

Postup:

 1. Postup proveďte v období podzim-zima.
 2. Pečlivě si přečtěte pokyny k zařízení.
 3. Proveďte zkušební expozici - jeden testovací záblesk v místě zamýšlené léčby k testování citlivosti kůže.Pokud po dni nedochází k pálení, silné zarudnutí a jiným nepříjemným pocitům, pak jsou přijatelné domácí postupy.
 4. Je třeba dodržovat všechna pravidla přípravy: vzdát se opalování za dva týdny, neužívat léky, vyloučit saunu atd.
 5. Čištění obličeje tonikem bez alkoholu.
 6. V případě potřeby (je-li to uvedeno v pokynech), naneste speciální gel.
 7. Chraňte oči speciálními brýlemi.
 8. Ošetření se provádí bodově.Tryska se pohybuje podél masážních linií.Pro relaci je povolena pouze jedna expozice jedné oblasti.Doba expozice je podle pokynů.
 9. Odstraňte sklenice a jemně odstraňte zbývající gel.
 10. Naneste na kůžiregenerační krém.
 11. Den nemočí ošetřovanou oblast kůže.
 12. Po fotorejuvenaci by měla být dodržována všechna pravidla péče o pleť (kromě opalování, sauny, alkoholu atd.).

Pocity během zákroku

Při provádění fotorejuvenace může pacient cítit:

 • hořící;
 • brnění;
 • vnímání záblesků světla (tlumených v důsledku bezpečnostních brýlí).

Intenzita a bolest pocitů jsou individuální. Závisí na úrovni prahu bolesti pacienta.Se zvýšenou citlivostí je možná kožní anestézie.

Kolik procedur je třeba provést, frekvence

Požadovaný počet fotorejuvenčních sezení určuje kosmetolog a závisí na věku pacienta, jeho individuálních vlastnostech, stavu kůže, typu opravitelných defektů atd..Účinek omlazení je patrný v průměru jeden měsíc po zákroku, kdy probíhající procesy regenerace dermis vedou k vizuálnímu výsledku.

Pro dosažení trvalého účinku odborníci doporučují celý kurz - od 3 do 7 procedur v intervalu 7-14 dnů.

Pouze nastíněné vrásky, nohy slabé vrány jsou opraveny ve třech relacích, hluboké vrásky budou vyžadovat více postupů.Potřeba přestávky je vysvětlena intenzitou nárazu, po kterém kůže potřebuje čas na odpočinek a zotavení.

Doporučuje se udržovat pozitivní změnu.roční opakování kurzu ke stimulaci procesů proti stárnutí.

Péče o pleť po zákroku

Kůže po fototerapii vyžaduje restorativní péči.

Je nezbytné:

 • aplikovat regenerované krémy nebo masti předepsané specialistou na ošetřené oblasti po dobu 5-7 dnů (Bepanten et al.);
 • k čištění obličeje, používání kosmetického mléka a toniků bez alkoholu;
 • vypijte nejméně 1,5 až 2 litry vody denně;
 • pijí komplex vitaminu a minerálů;
 • po dobu nejméně 14–15 dní před odjezdem ven, používejte krémy s SPF nejméně 30 (za jasného slunečního svitu nejméně 50).

Omezující opatření:

 • opalování na dva týdny je zakázáno;
 • ve stejném období by se sauna a lázeň měly opustit kvůli nežádoucímu přehřátí, od návštěvy bazénu kvůli úpravě vody sloučeninami obsahujícími chlor;
 • parní lázně na obličej a kosmetika obsahující alkohol jsou kontraindikovány;
 • Doporučuje se omezit, ale je lepší se vzdát kouření a alkoholu po dobu nejméně jednoho týdne.
Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Možné důsledky po zákroku

Podle recenzí těch, kteří podstoupili fotorejuvenaci, to nemá prakticky žádné negativní důsledky - za předpokladu, že doporučení pro přípravu na zasedání a následnépéče.

Po zákroku se může objevit následující:

 • mírné zarudnutí a podráždění kůže bezprostředně po ošetření.Zmizí za 2-3 hodiny;
 • pocit svědění a pálení.Projděte za několik hodin;
 • ztmavnutí věkových skvrn, později se může vytvořit kůra.To je indikátor destrukce pigmentu.Během 5 až 7 dnů se pigmentace rozpadne, kůrky odpadnou a odhalí zdravou vrstvu kůže.

U citlivé kůže jsou vedlejší účinky výraznější a mohou způsobit nepohodlí.Ale zpravidla jsou eliminovány bez dalších opatření za 1-2 týdny.Podle statistik jsou negativní důsledky pozorovány u 2%.Velmi vzácnou komplikací je fytodermatóza - výskyt vyrážky různých typů.

Skutečná recenze od dívky, která provedla omlazení obličeje.

Vážné následky mohou být způsobeny nekvalifikovaným sezením nebo používáním nekvalitního vybavení.

Mohou se objevit následující:

 • silná zarudnutí;
 • pocit pálení;
 • modřiny;
 • edém;
 • hoří.

Fotorejuvenace obličeje zahrnuje velmi pečlivý výběr specialisty a kliniky pro zákrok. Je třeba podrobně zjistit od odborníka, co to je, dostupné výhody a nevýhody, složitosti odchodu před a po zákroku.

Kombinace s jinými kosmetickými postupy

Pozitivním rysem fotorejuvenace je její kompatibilita s jinými postupy.Správně vybraný komplex je schopenposílit a upevnit účinek proti stárnutí.

Povoleno:

 • kosmetické masky;
 • injekce Botoxu;
 • slupky;
 • mezoterapie;
 • biorevitalizace.

Načasování postupu musí být dohodnuto s kosmetičkou.V průměru to je 2-3 týdny po fotorejuvenaci, ale například biorevitalizaci lze provést téměř současně.

Kontraindikace

Kontraindikace při fotorejuvenaci mohou být trvalé nebo dočasné.

Absolutní (trvalé) kontraindikace:

 • onkologie;
 • onemocnění krve (nízká srážlivost atd.);
 • onemocnění endokrinního systému;
 • diabetes mellitus;
 • kožní choroby - psoriáza, ekzém a další;
 • oční patologie - katarakta, glaukom atd.;
 • mol, mateřská znaménka;
 • přírodní tmavý tón pleti;
 • zvýšená chlupatost způsobená hormonálním selháním;
 • senilní věk.
 • Relativní (dočasné) kontraindikace:

  • období sluneční aktivity.Optimální doba postupu je od října do dubna;
  • těhotenství a kojení;
  • tan.Po opalování nebo aplikaci opálení musíte počkat nejméně dva týdny;
  • exacerbace herpesu.Je třeba léčit vyrážky;
  • horečka;
  • užívání antibiotik, aspirinu, léčiv s vitaminem A, ibuprofenu, diklofenaku;
  • kožní léze(škrábance, rány atd.).

  Výběr salonu a cena

  Vzhledem k možnosti zranění během nekvalifikovaného sezení by měl být výběr salonu vážně.Je lepší zvolit si salon, který má dobrou pověst a zkušenosti.Recenze na tematických fórech vám pomohou při výběru.Při předběžné konzultaci s dermatologem je nutné objasnit všechny nuance nadcházejícího postupu, všechny možné důsledky.

  Pacient má právo seznámit se s osvědčením o vybavení, s licencí dermatologa a s klinickými patenty.Kvalitní vybavení od spolehlivých výrobců a zkušeného kvalifikovaného specialisty jsou zárukou úspěchu.

  Náklady na fotorejuvenaci jsou poměrně vysoké.Konkrétní množství závisí na třídě vybavení, oblasti ošetřené oblasti, typu zpracování a dalších faktorech.Příliš nízká cena (pro Moskvu je nižší než 500 rublů za blesk) znamená nízkou kvalitu zařízení.Přibližné ceny v moskevských salónech:

  ] ]
  Pracovní plocha Cena v ruských rublech
  Tvář 15000-25000
  Čelo 1900-8000
  ) Líce 5000 - 12000
  Nos 1300 - 9000
  Odstranění pavoučí žíly 500-600
  Jeden blesk 500-600

  Ceny v regionech jsou mnohem nižší.Náklady na omlazení obličeje v regionálním městě jsou 3 000–8 000 rublů, cena jednoho blesku je 130–400 rublů.

  Omlazení obličeje je dost drahépostup.Co to je, výhody a nevýhody techniky, použité vybavení - všechny tyto aspekty by měly být podrobně prostudovány při výběru salonu a specialisty.Fotografie před a po zákroku vyhodnotí jeho účinnost.Konečné rozhodnutí o omlazení by však mělo být přijato až po konzultaci s odborníkem.

  Videozáznamy postupu omlazení obličeje

  Postup omlazení obličeje, recenze před a po výsledcích:

  IPL Quantum - procedura omlazení salónu: