Fotorejuvenace obličeje a těla.Co to je, pro a proti, před a po fotkách, cena

Fotorejuvenace obličeje je moderní kosmetický postup, který využívá intenzivní pulzní světlo tak silné, že ovlivňuje vrstvy pokožky a mění je nezbytným způsobem, aby se dosáhlo účinku čištění a omlazení epidermy.

Intenzivní pulsní světlo nebo IPL se používá v kosmetické a lékařské praxi pro práci s pokožkou pro estetické a terapeutické účely.

Zpočátku byla zařízení IPL vytvořena pro fotoepilaci, ale působivějších výsledků bylo dosaženo v dermatologii:

 • zbavení pihy;
 • odlehčovací věkové skvrny;
 • odstranění žil pavouků;
 • ošetření akné.

Co je fotorejuvenace

Podstata postupu při použití výkonnýchx záblesky světla, které pronikají do dermis a vybrané prvky zahřátým na zlomeniny.Vlnová délka je řízena pomocí vestavěného počítače a je ve viditelném spektrálním rozsahu od 400 do 1200 nm.

Nastavení přístroje závisí na konečném cíli postupu: ničí melanin ve struktuře kůže pro depigmentaci a oxyhemoglobin v krevních cévách je poškozen, aby se odstranily kapiláry - vlnová délka a síla se v těchto případech liší.

omlazení obličeje;co to je, mechanismus účinku postupu

Laserové omlazení také využívá světlo k zahřívání a ničení cíle, ale vlnová délka v laseru je konstantní,což znamená, že hloubka jeho dopadu je omezená.K zesvětlení pigmentace a odstranění cévní sítě budou nutné různé laserové relace.

Jak se provádí postup

Fotorejuvenace se širokým spektrem paprsků vám umožňuje vyřešit několik problémů v různých vrstvách kůže během 1 sezení.

Pro znatelný výsledek je vyžadováno 3-6 procedur za měsíc s minimálním viditelným kožním poškozením.Prvky mohou před exfoliací výrazně ztmavnout, ale ne příliš znatelné pro ostatní.

Takové omlazení obličeje trvá od 30 minut do 1 hodiny, je zřejmé, že je vhodné pro zaneprázdněné lidi.Pacient leží na gauči a chrání své oči před paprsky speciálními brýlemi.Konvexní mol a tetování jsou utěsněny malými náplastmi.

Lékař nanáší na pokožku chladicí gel, aby se zabránilo popáleninám a ošetřuje potřebné oblasti pomocí přístroje.V závislosti na hloubce expozice se postup provádí bez kontaktu nebo s lehkým dotykem kůže skleněnou špičkou.

Hlavním zaměřením práce jsou oblasti se změnou barvy, které zařízení IPL rozjasní, čímž je celkový a rovnoměrný celkový tón pleti.Výsledkem je, že obličej svítí a vypadá mladistvě, ale je třeba si uvědomit, že tento postup nemá žádný vliv na vrásky.

Příjemným vedlejším účinkem je zvýšení produkce kolagenu v kožních buňkách, které rovněž nesnižuje stávající vrásky, ale zabraňuje vzniku nových.

Kdy můžete provést postup.Indikace

PerfektníKandidát na fotorejuvenaci - osoba s opálenou pokožkou starší 40 let.U opálených nebo přirozeně tmavých pacientů je lepší prodiskutovat jiné způsoby léčby se svým lékařem.Indikace postupu jsou následující nedostatky:

 • známky popálení;
 • věkové skvrny;
 • vitiligo;
 • pihy;
 • hyperpigmentace;
 • zvětšené póry;
 • cévní síť;
 • mělké stopy akné;
 • strie na těle.

  Hyperpigmentace je jednou z indikací pro omlazení pleti

Nenechte si ujít nejoblíbenějšíčíslo:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Fotorejuvenace doma

Výhody a nevýhody

Postup pro omlazení obličeje je jednoduchý postup pro vedenínezávisle doma s domácí verzí zařízení IPL.Taková zařízení jsou široce distribuována v kosmetických obchodech, vyznačují se nízkou spotřebou, kompaktností a snadností použití.

Výhody provádění postupu doma:

 • šetří čas při vstupu do salonu;
 • finanční zisk;
 • malé procento vedlejších účinků;
 • minimální bolest během procedury.

Při průměrných nákladech na proceduru v salonu na 2 000 rublech se nákup verze pro domácnost vyplatí prostřednictvím 6 postupů, díky nimž je omlazení domova nejen pohodlné, ale také dostupné pro péči o pleť.

Nevýhodytato metoda je neschopnost pracovat s vážnými kožními problémy (velké jizvy a jizvy), vyžadující vysoce výkonné zařízení a dohled dermatologa.

Který přístroj zvolit pro fotorejuvenaci doma

Fotorejuvenace pomocí přístroje založeného na IPL M22 lumenis

Přístroj Lumenis M22 kombinuje všeNejnovější vývoj v oboru dermatokosmetologie.Funguje to nejen na základě technologie IPL, ale má také tři další laserové moduly k řešení dalších problémů: odstranění jizev, velkých cév, tetování a jizev.

Fotorejuvenace obličeje přístrojem M22

Modul odpovědný za fotorejuvenaci má funkci hlubokého ochlazení kůže pro maximální pohodlí pacienta během procedury.Univerzální rukojeť obsahuje 9 filtrů, které umožňují přepínání vlnové délky ze 400 nm na 1200 nm.

Tři světelné tipy vám umožňují pracovat jak s mikro-oblastmi na obličeji, tak s rozsáhlými dekolty:

 • 6 mm;
 • 8 mm x 15 mm;
 • 15 mm x 35 mm.

Přepínání mezi filtry zabere minimum času, což zvyšuje účinnost každé relace.Funguje nejlépe v oblastech s hyperpigmentací, stopami slunečního svitu, praskajícími kapilárami a rosacea.

Lze použít pro fotoepilaci. Vhodné pouze pro použití v salonu.

Maloobchodní cena - 70 000 $, země původu - Izrael.

Fotorejuvenace v DEKA Synchro Replay

ItalštinaDEKA Synchro Repla: y kombinuje alexandritový fotolaser s klasickou laserovou technologií.Říká se tomu nejrychlejší zařízení na trhu - frekvence záblesku 3 Hz je jeden a půlkrát vyšší než standardní.Výkon 125 W je také o 25% vyšší než standard.

Pro provoz nejsou nutné drahé spotřební materiály: v rukojeti je integrován chladicí systém, který lze kombinovat s externím systémem vyfukování za studena.To poskytuje pacientům dvojí pohodlí a snižuje potřebu dalších sprejů a masek po zákroku.

Funkce Synchro Náhrada: y při rovnoměrném rozložení světelné energie v celé expoziční oblasti.V tradičních zařízeních je veškerá energie soustředěna ve středním bodě uvnitř paprsku se snížením intenzity na okraje ošetřené zóny.To vede ke snížení předvídatelnosti výsledku a činí postup méně pohodlným.

Vlnová délka může být změněna pomocí 5 filtrů z 500 nm na 1200 nm u pacientů s různými typy pleti.Průměr paprsku od 2,5 do 24 mm je nastaven speciálním programem a nevyžaduje výměnu trysky - postup lze provádět v různých částech těla.

Přestože je tato jednotka dodávána do estetických klinik a ordinací, mohou ji zkušení uživatelé fotorejuvenace použít doma k fotoepilaci, odstranění kapilár a věkových skvrn.

Maloobchodní cena - 40 000 $, země původu - Itálie.

Fototerapeutický přístroj Ilegant

Llegantův přístrojlze použít nejen doma, ale také na služebních cestách a cestách.Je vyroben ve formě malého kulatého disku, váží 130 ga podobá se kompaktnímu prášku.

K dispozici jsou dvě možnosti fototerapie: zelené a žluté spektrum LED světelné vlny, která ozařuje pokožku ve vzdálenosti 2–3 cm.

Zelené světlo o vlnové délce 520 nm je nepřetržitě emitováno diodami.Působí na buňky melanocytů odpovědné za syntézu melaninu a zbarvení kůže.V důsledku minutové denní expozice dochází po 2 měsících k vyrovnání barev kůže, zesvětlení skvrn na povrchových pigmentech a bělení.

Žluté světlo o 590 nm je emitováno záblesky a působí na buňky odpovědné za produkci kolagenu.Snížení schopnosti produkovat kolagen ovlivňuje hustotu a turgor kůže a je výsledkem expozice špatné ekologii, UV záření a věku.

Jedna minuta domácí procedury po dobu jednoho měsíce zabrání výskytu nových vrásek a zpevní pokožku.

Maloobchodní cena - 80 $, země původu - Čína.

Silk'n Reju Camera

Přenosná omlazovací kamera Silk'n Reju je založena na 24 LED diodách s vlnovou délkou 635nm.Směr použití - omlazení domova, zesvětlení pleti a redukce pórů.

Vlny červeného světla pronikají do hloubky 2 mm a stimulují buňky odpovědné za regeneraci kůže a za produkci elastinu a kolagenu.Během procedury nedochází k nepříjemným pocitům aPro ochranu před přehřátím nebo popálením kůže je k dispozici funkce automatického vypnutí.

Každá zóna se zpracovává kontaktním způsobem 3krát týdně po dobu 5 minut.Pro udržení výsledku po měsíci stačí zařízení používat jednou týdně.

Viditelných výsledků v klinických hodnoceních bylo dosaženo po 9 týdnech pravidelných postupů u 90% uživatelů, zatímco 69% z nich zaznamenalo také pokles vrásek na obličeji.

Maloobchodní cena - 180 $, země původu - Izrael.

Aparát na kvantovou fotorejuvenaci od společnosti Lumenis

Kvantový přípravek od firmy Lumenis je na trhu s laserem od roku 2002 a dlouhodobě je lídrem mezi fotorejuvenizačními stroji na obličeji.Co to je, můžete pochopit, pokud kombinujete dvě technologie - světlo a laserové záření, stejný princip se používá v zařízení jeho následovníka M22.

Vlnová délka světla se pohybuje od 695 nm do 1200 nm, což je ideální pro fotoepilaci, odstranění povrchových vaskulárních sítí a čerstvých pihy.Pro odstranění hlubokých pigmentových skvrn budou nutné kratší vlny, jejichž délka není v rozmezí Quantum.

Velikost světelné skvrny není nastavitelná a je 8 x 34 mm, což je vhodné pro ošetření krku a dekoltu, velké plochy na obličeji.Pro vyšší přesnost, například v oblasti kolem úst, budou vyžadovány zkušenosti a pevná ruka profesionála.

Neschopnost řídit interval mezi záblesky činí tuto jednotku vhodnou pouze propoužití v salonu - vysoké riziko popálení při nedostatečném ochlazení kůže.

Maloobchodní cena - ukončena, použitá od 10 000 $, země původu - Izrael.

Zařízení s galvanickými proudy m775 od Gezatone

Kosmetologické zařízení Beauty Spa m775 od francouzské společnosti Gezatone kombinuje galvanické proudy, infračervené světlo a masážní funkce.Hlavní oblastí použití je péče proti stárnutí doma.Má 4 způsoby použití:

 • čištění a detoxikace kůže;
 • vibrační masáž;
 • výživa ke zlepšení penetrace účinných látek;
 • zvedání pomocí galvanických proudů.

Doporučeno k použití od 25 let v závislosti na hustotě kůže a jejím stavu.Charakteristickým rysem zařízení je schopnost provádět iontoforézu s řízením výkonu od malých po maximum.

Procedura je bezbolestná, v ústech je mírný pocit brnění a kovová chuť.Trvání je asi 10 minut, průběh 15 procedur se opakuje 3-4 krát ročně.

Maloobchodní cena - 50 $, země původu - Tchaj-wan.

Omlazovací laserové laserové zařízení Iluminage Skin

Omlazovací laserové záření Iluminage Skin Laser kombinuje účinnost salonu s domácí bezpečností.Toto je jeden z prvních laserů schválených pro použití bez dozoru dermatologa.Vlnová délka laserového paprsku je 1440 nm a je optimální pro výrobu kolagenu a vyhlazení mělkých vrásek.

Expoziční plocha je 7 metrů čtverečních.mm umožňuje přesné použití zařízení kolem očí a rtů.Postupy se doporučují večer, 5krát týdně.

První výsledky se objevují po dvou týdnech používání a projevují se ve zlepšení pleti a snížení hloubky vrásek v obličeji.Po 12 týdnech klinických studií hlásilo účinnost 95% pacientů.

Pevná vlnová délka však neumožňuje použití přístroje k odstranění dalších nedokonalostí kůže.

Maloobchodní cena - 1 000 $, země původu - Izrael.

Laserové zařízení YAHROMA-MED

Zařízení YAHROMA-MED pracuje ve dvou spektrech - žluté a zelené, s vlnovou délkou 511 nm a 578 nm.Vlny žlutého spektra pronikají dermis a vylučují „hvězdy“, mřížku kapilár, zčervenání vaskulární etymologie.

Zelené světlo je určeno k bělení povrchu, které působí na pihy, čerstvé jizvy a stárnutí.

Zařízení přijalo své jméno z důvodu principu činnosti - laserový paprsek je emitován měděnými parami při jejich přechodu z jednoho stavu do druhého.Použití této technologie umožňuje nejen vyřešit kosmetické problémy, ale také odstranit bradavice, krtky a tetování.

Hlavní nevýhody ruského přístroje jsou vysoká tepelná vodivost a dlouhá doba náběhu.V malých místnostech nepřetržitý provoz zařízení výrazně zvyšuje teplotu vzduchu a na plnohodnotnou práci musí kosmetolog čekat30 minut od okamžiku zařazení.

Maloobchodní cena - 10 000 $, země původu - Ruská federace.

Jak používat fotorejuvenační zařízení v domácím prostředí

Fotorejuvenační zařízení povolená pro použití mimo kabinu jsou bezpečná a cenově dostupná.Domácí postup obecně obsahuje následující kroky:

 1. Čištění kůže .Před omlazením obličeje je důležité pokožku zcela očistit a osušit.Co to je a proč je tak důležité: voda, make-up a mazu zasahují do průchodu světelného paprsku a snižují účinnost postupu.Po použití jemného čisticího prostředku otřete obličej do sucha.
 2. Zapne a nastaví jednotku. Přiveďte zařízení do provozního stavu a nastavte parametry odpovídající typu kůže a povaze problému.Je-li přípustné upravit výkon, nastavte minimální hodnotu.
 3. Impulzní test. Najděte na vnitřní straně paže oblast bez vlasů, škrábanců a molů a snadno se dotkněte špičky přístroje.Zvyšte výkon pro udržení pohodlného stavu.Při kontrole je přípustné cítit zahřívání oblasti kůže, mírné brnění a zarudnutí.Jakékoli nepříjemné příznaky, bolest, jasně červené stopy naznačují nesprávně nastavená nastavení nebo poruchu zařízení.
 4. Ochrana .Pokud je podle pokynů vyžadována ochrana očí, nositspeciální brýle.Konvexní krtky, řezy a kožní léze by měly být utěsněny neprůhlednou náplastí a přemístěny, když se zařízení pohybuje.Pokud není návod na použití povolen na suchou pokožku, naneste chladicí gel nebo sérum.
 5. Postup. Vybrané oblasti kůže jsou ošetřeny přesně masážními liniemi.Aby nedošlo k popálení, měli byste projít každou zónou pouze jednou.Je také nezbytné dodržovat doporučení výrobce týkající se délky expozice.Není-li uvedeno jinak, je oblast kolem očí a rtů nežádoucí.
 6. Péče. Expoziční oblasti musí být navlhčeny.Chcete-li to provést, použijte výživný krém nebo obnovující krém, snadno je vtlačte do pokožky konečky prstů.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro tvarování obličeje, omlazení, svalový tonus.Master class by Elena Karkukli
Výsledky, fotografie před a po fotorejuvenaci podle zón

Fotorejuvenace po pigmentaci.Fotografie před a po

Pigmentové skvrny se zjevně rozjasní již po třetím postupu.Čerstvé stopy slunce, pihy mizí, velké hluboké skvrny (skvrny ve stáří, vitiligo, hyperpigmentace) se stávají rozmazané, méně intenzivní a patrné.

Fotorejuvenace krku.Fotografie před a po

Tenká kůže na krku nemění strukturu od vystavení světelným paprskům.Eliminace kapilární sítě související s věkem, věkových skvrn, růžovkyvizuálně zdůrazňuje tuto oblast a poskytuje vizuální efekt omlazení.

Fotorejuvenace obličeje.Fotografie před a po

Na obličeji poskytuje postup ten nejzřetelnější a nejtrvalejší výsledek: malé cévy, červené skvrny jsou odstraněny, oblasti s pigmentací jsou téměř neviditelné.Celkový tón pleti je vyhlazený, rozjasněný, obličej vypadá svěží a uklidněný.

Fotorejuvenace obličeje na přístroji m22

Fotorejuvenace kůže kolem očí.Fotografie před a po

Fotorejuvenace nemá prakticky žádný vliv na hluboké vrásky v oblasti očí.Malé změny jsou patrné v oblastech s jemnými vráskami na obličeji - díky tepelné stimulaci jsou vyhlazeny a vypadají hydratovaněji.Je také patrný účinek zesvětlení tmavé kůže pod očima.

Fotorejuvenace rukou.Fotografie před a po

Kůže rukou na fotografii po je hladší, rovnoměrnější a světlejší.Absence pigmentace, zarudnutí, věnec na povrchu vizuálně činí ruce dobře upravené a mladé.Hluboká struktura kůže u starších pacientů zůstává nezměněna.

Fotorejuvenace těla.Fotografie před a po

Oblasti těla s nejviditelnějším výsledkem fotorejuvenace jsou výstřih, ramena, nohy po koleno.V dekódované zóně a na bedrech je zčervenání způsobené problémy s plavidly, pihy, slunečními skvrnami zřetelně eliminováno.

Všechny kosmetické defekty - hvězdy, pavučiny a oblasti s hyperpigmentací - byly odstraněny na nohou.Konvexní žíly na nohou zůstaly nezměněny.

Existuje skutečný výsledek a jak dlouho to trvá?

IPL zařízení uvedená na trh od 90. let 20. století přináší dobré výsledky v široké škále postupů.Ruští obchodníci udělali chybu v počáteční fázi zavedením omlazení obličeje na kosmetickém trhu: co je tento univerzální lék, který obrací hodiny?

Ve skutečnosti je výrazný výsledek patrný při práci s mělkými cévními hvězdičkami a věkovými skvrnami.Účinek nastává po 4-6 procedurách, má tendenci se hromadit a mizí do jednoho roku.

Kontraindikace

Postup pro omlazení obličeje je navržen tak, aby nevyhovoval lidem s tmavou a opálenou pokožkou.Budou se muset poradit s dermatologem specializujícím se na tmavé fototypy IPL.

Kromě toho je třeba mít na paměti další kontraindikace postupu:

 • použití Accutane® a nejméně šest měsíců po ukončení léčby;
 • těhotenství;
 • zhoršení chronických onemocnění;
 • vysoká teplota;
 • aktivní forma herpesu;
 • onemocnění krve;
 • poškození kůže;
 • kardiostimulátor, protézy, kovové desky v těle;
 • rakovina;
 • užívající určitá antibiotika.

Máte-li jakékoli pochybnosti o bezpečnosti postupu, měli byste se poradit nejen s dermatologem, ale také se svým lékařem.

Pocity během procedury

Pocity pacientazávisí na prahu citlivosti: teplo, pálení, mravenčení, bolestivá kliknutí - intenzita se může lišit i ve stejném průběhu procedur.Bolestnost postupu je také ovlivněna profesionalitou lékaře.

Některé jednotky obsahují chladicí prvky, které snižují nepohodlí.Po zákroku může kosmetička nabídnout chladicí spreje, masky a pleťové vody, které snižují zarudnutí a bolest.

Období rehabilitace

Regenerace po zákroku je velmi rychlá, což vyhovuje lidem s náročným pracovním programem.Ihned po zákroku se z kůže stává růžový nádech, takže omlazení obličeje není důvodem pro mimořádnou dovolenou.

Po nějaké době se oblasti s pigmentací stanou intenzivním tmavým stínem a poté odlupují, takže kůže zůstane obnovená a světlá.

Vedlejší účinky jsou malé a jsou často způsobeny nedodržením protokolu o postupu nebo individuální nesnášenlivosti.Ve vzácných případech je možné zarudnutí, odlupování, otok kůže, popáleniny a puchýře, vypadávání vlasů a modřiny.

Je třeba dodržovat následující omezení a pravidla:

 • před a po zákroku se vyhýbejte slunečnímu světlu nejméně dva týdny;
 • s intenzivním začervenáním, použijte spálené gely;
 • používejte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem denně;
 • tři dny se nekopí v lázních, saunách, horkých pramenech;
 • nenavštěvují venkovní bazény;
 • vzdát se všech druhů opalování;
 • nepoužívají kůry, kyseliny, gommazhi a bruslení;
 • Pleť dvakrát denně důkladně zvlhčete.

Provádí se fotorejuvenace v případě růžovky

Cuperóza - síť cév viditelných na povrchu kůže - je výsledkem poškození krevních cév, což znamená, že je zahrnuta do seznamu přímých indikací postupu.fotorejuvenace.

Kde dělat postup fotorejuvenace

Protože se licence a kontrola v oblasti estetické kosmetologie ve skutečnosti neprovádějí, je třeba zjistit, kde odborník studoval omlazení obličeje, co je v jeho chápánía jaké nastavení použije.

Je žádoucí, aby lékař byl estetickým kosmetologem, a nikoli pouze praktickým lékařem nebo zdravotní sestrou.Není obtížné studovat protokol o postupu, ale pro snížení bolesti a minimalizaci vedlejších účinků by měly být speciální pohyby přesné a přesné.

Nesprávné použití přístroje může vést k popáleninám.

Nejbezpečnějšími místy pro výkon tohoto zákroku jsou zdravotnické středisko, ordinace plastického chirurga a ordinace kosmetologa.Kosmetické salony, které popularizovaly fotorejuvenační službu, často nemají na personálu dermatology, což nezaručuje očekávaný výsledek.

Náklady na výkony na klinikách

Kosmetické výkony využívající laser IPL v Moskvě se provádějí na více než 2 000 klinik a kosmetických salonů.Cena za ozáření jedné zónyzávisí na aparátu, kvalifikaci lékaře a okrese města.Pro srovnání se nabízí omlazení obličeje:

 • kosmetický salon „Marina“ metro Orekhovo - 5 000 rublů;
 • Klinika plastické chirurgie Dr. Grishkyan m. Kievskaya - 5 000 rublů;
 • Fortant salon krásy, metro Dostoevskaya - 9 270 rublů;
 • Stanice metra kosmetického centra Virsavia Kitay-Gorod - 6 000 rublů;
 • Kosmetický salon Astoria, stanice metra Domodedovo - 2 500 rublů.

V Petrohradě není výběr tak široký - pouze asi 100 adres, ale rozsah cen za omlazení obličeje je zanedbatelný:

 • Laserové estetické centrum metro Chernyshevskaya -4 800 rub.
 • Doktorská laserová klinika, stanice metra Novocherkasskaya - 4 500 rublů;
 • salon krásy „NanoAesthetic“ stanice metra Uprising - 4 900 rublů.;
 • Kosmetický salon Doctor Time, stanice metra Komendantsky Prospekt - 5 000 rublů;
 • centrum kosmetologie „NjMed“ metro Petrogradskaya - 3 990 rublů.

Fotografické omlazení obličeje u domácích spotřebičů je tak jednoduché, že nevyžaduje zvláštní dovednosti jako takové.Dostatečné dodržování pokynů a bezpečnostních opatření.Se zlepšením charakteristik domácí IPL bude potřeba kontaktovat kosmetické salony pro tento postup.

Užitečné video materiály o omlazení obličeje: co to je, jak postup probíhá, pro koho je určen

Jak postup omlazení obličeje probíhá.Video report:

Fotorejuvenace obličeje a těla.Co to je: