Fonoforéza.Jaký je tento postup, fotografie před a po, cena, recenze

Účinný kosmetologický postup zvaný fonoforéza se používá k šetrnému omlazení a obnovení zdravě vypadající pokožky.S jeho pomocí je možné při aplikaci ultrazvukové energie zvýšit propustnost pokožky, aby absorbovala prospěšné látky a aktivovala vlastní zdroje těla, aby obnovila integritu vnitřních vrstev pokožky.

Metoda fyzioterapie s použitím ultrazvuku je univerzální, účinná a umožňuje řešit řadu kosmetických problémůneinvazivním podáváním různých sloučenin a léků.

Před absolvováním kurzu fonoforézy je nutné posoudit stav kůže, vzít v úvahu řadu indikací a kontraindikací a také se seznámit s vlastnostmi užívání různých léků.

Podstata technologie a mechanismu účinku

Fonoforéza je postup přikosmetologie pomocí ultrazvukových vln, poskytující komplexní léčivý účinek na vnitřní a povrchovou vrstvu kůže.

Fonoforéza - postup pro šetrné omlazení a obnovení zdravého vzhledu pokožky

Podstatou technologie je, že pomocí přístroje pro fonoforézu je možné provádět celé molekuly, dodávatpřes povrchové vrstvy kůže do podkladových tkání a krevního řečiště.Díky působení ultrazvukových vibrací - speciálnímu přenosu vln na úrovni tělesných buněk, má příznivý vliv na určité patologie a vnější vady.

K dosažení maximálního pozitivního účinku se používá řada léků - vitamínové koktejly, protizánětlivé a antibakteriální sloučeniny.Tkáň proniká do hloubky 6 cm a je intenzivně zahřívána ultrazvukem, stejně jako zvýšená aktivita bílých a červených krvinek.

Charakteristickým rysem této techniky je použití různých léků, jejichž účinné látky jsou schopny proniknout pomocí ultrazvukových vln, což poskytuje silný estetický nebo terapeutický účinek.

Technologie fonoforézy se používá nejen v kosmetologii, ale také pro lékařské účely k léčbě různých nemocí.Na základě existujícího problému specialista vybere konkrétní terapeutickou kompozici, která dokáže vyřešit několik problémů současně a poskytne antibakteriální, protizánětlivé nebo antialergické látky.dopad.

​​

Během postupu fonoforézy pro kosmetické účely se nejprve odstraní vrstva stratum corneum, aby se zvýšila propustnost kůže a zlepšila absorpce léčiva.Při zahřívání zařízením se zvyšuje rychlost podávání užitečných prvků.

Ultraforoforézu lze použít ve 3 variantách:

Typ fonoforézy) Použitá frekvence Aplikační vlastnosti Hloubka průniku, viz
Vysokofrekvenční 3000 kHz Používá se pro oblasti obličeje pro aktivní obnovu a omlazení epidermis Až 3
Střední frekvence800 kHz Používá se ke zničení mastných usazenin, odstranění celulitidy, odstranění jizev a jizev od 4 do 6
nízkofrekvenční) 22 kHz PoznámkaMůže být použit k úlevě od silných vnitřních zánětů Od 8 do 10

Hlavní výhodou této metody je dlouhodobý účinek.Užitečné látky, které se dostávají do zahřátých tkání, dlouhodobě aktivně ovlivňují problémové oblasti a navíc saturují buňky a tkáně kyslíkem.

Po absolvování zákroku jsou odstraněny všechny vnitřní zánětlivé procesy, otoky, pokožka obnovuje pružnost, přichází v tónu, omlazuje a vyhlazuje.

Pozitivní účinky na kůži

Fonoforéza se aktivně používá v kosmetologii a medicíně.

Tento postup má pozitivní účinek.na kůži apomáhá řešit řadu estetických problémů:

 • k obnovení elasticity ztracené v důsledku změn souvisejících s věkem nebo vlivem vnějších negativních faktorů;
 • odstranit jizvy, stopy po akné, malé jizvy různých etiologií, strie;
 • obnovit hydrataci tkání a epidermis, odstranit peeling a suchou pokožku;
 • odstraňují akné, zánět, čistí póry mazu;
 • obnovují tón odstraněním příznaků časné ptózy měkkých tkání obličeje;
 • vytáhněte oteklý ovál obličeje, odstraňte bryll, dvojitou bradu;
 • eliminují poruchy lipidů, tělesný tuk, celulitidu ve stadiích 1-4;
 • obnovují zdravou pokožku odstraňováním tuposti a stop hyperpigmentace.

Průběh fonoforézy je indikován u pacientů po plastické chirurgii a agresivních kosmetických postupech k aktivaci regenerace. Pro lékařské účely se hardwarová technologie terapie ultrazvukovou vlnou používá také k léčbě kýly, systematických bolestí hlavy, bolesti svalů a kloubů, výronů, onemocnění gastrointestinálního traktu a trofických vředů.

Kontraindikace při použití fonoforézy

Technika ultrafonoforézy je univerzální, široce používaná v různých oborech medicíny, kosmetologie, k léčbě a rehabilitaci.Před použitím hardwarové techniky s ultrazvukovou vlnou je nutné se seznámit s řadou kontraindikací k použití.

Fonoforéza se nedoporučuje používat:

 • během laktace atěhotenství (expozice v 1-2 trimestru je zvláště nebezpečná);
 • v přítomnosti zhoubných novotvarů;
 • pro systémová onemocnění plísňové nebo bakteriální povahy;
 • pokud existují neurologické patologie obličejového nervu;
 • v přítomnosti ektopických spirál, kovových protéz, kardiostimulátoru;
 • pokud existují patologie kardiovaskulárního a endokrinního systému;
 • pro poruchy oběhu, epilepsii, autoimunitní poruchy;
 • Jsou-li pozorovány známky anorexie, nedostatek hmotnosti;
 • s tendencí k vegetativně-vaskulárním poruchám, urolitiáza.

Kosmetologové a fyzioterapeuti také nedoporučují po instalaci zubních implantátů, plniv nebo zdvihacích nití používat ultrazvuk v obličejových oblastech.Dočasné kontraindikace zahrnují fokální zánět v oblasti léčby a nedávný chirurgický zákrok na obličeji.

Je přísně zakázáno provádět fonoforetické postupy s individuální nesnášenlivostí a vysokým tlakem.

Je možné provést postup doma

Fonoforéza je postup v kosmetologii, který se stal bezpečnou a univerzální metodou hojení.K dnešnímu dni nelze tuto techniku ​​použít méně efektivně pro domácí použití.

Mezi výhody patří:

 • nízké finanční náklady na metodu ve srovnání se salónními postupy;
 • schopnost koupit přenosné zařízení s nezbytnou funkčností;
 • schopnost současně vyřešit několik terapeutických nebo estetických problémů v libovolném vhodném okamžiku.

Tato technika se snadno používá, ale pro větší účinek se doporučuje konzultovat s profesionálním kosmetologem nebo fyzioterapeutem, absolvovat speciální kurzy a seznámit se s vlastnostmi výběru léčivého přípravku.

Doma je fonoforéza jednoduchá , , musíte dodržovat krok za krokem algoritmus akcí:

 1. Vezměte si pohodlnou pózu na židli.
 2. Vyberte optimální výkon zařízení a připravte léčivou kompozici.
 3. Aplikujte zahřátý gel pro axony na problémovou oblast, jakož i na povrch ultrazvukového manipulátoru.
 4. Nastavte optimální nastavení vlnového posuvu.
 5. Manipulovat s celou oblastí a postupně zvyšovat intenzitu.

Aby postupy domácí fonoforézy přinesly očekávaný účinek, je nutné vybrat ten správný prostředek a vybrat optimální léčivé složení pro ovlivnění problémové oblasti.

Přístroje pro provádění postupu doma

Výběr přístroje pro ultrafonoforézu používaného doma je hlavním úkolem k dosažení požadovaného terapeutického účinku.Je třeba věnovat pozornost funkčnosti a síle napájení ultrazvukových vln.

Je důležité pochopit, že existují dva typy intenzity vln:

 • Pulse. Takové vlny fungujína povrchu epidermis nejsou schopny proniknout hluboko a natolik, aby zahřívaly vnitřní tkáně.Pulzní režim lze použít pro velmi citlivé oblasti, jemné a jemné ošetření.Režim je bezbolestný, snadno tolerovatelný pacienty jakéhokoli věku, nezpůsobuje nepohodlí, může být použit pro pediatrickou terapii.
 • Konstanty. Tento vlnový režim je intenzivnější, umožňuje hluboké proniknutí dovnitř a intenzivní zahřívání tkáně.Tento režim se používá k eliminaci jizev a jizev, strií, hematomů, depozitů lipidů a také k léčbě řady závažných funkčních poruch a chorob.

Při výběru domácího spotřebičese doporučuje věnovat pozornost těmto modelům:

Název zařízení Balení a aplikace Náklady
Venus Ultra 3 Zařízení je vybaveno třemi vysílači a tryskami pro zpracování různých oblastí obličeje a těla.Pracuje na ultrazvukové frekvenci 1,1 MHz s intenzitou expozice 0,2-2 W /cm2.Přístroj se používá jak na odborných klinikách, tak i pro domácí použití.

Z 10 000 rublů.

Venko E + 08 Přenosný přístroj pro fonoforézu s frekvencí ultrazvukových vibrací 1 MHz a expozičním výkonem až 1 W /cm2.Má 3 režimy činnosti: pro výživu pokožky, oválnou korekci a mikromasáž k odstranění otoků.

Z 3 600 rublů.

UMS-04 Zařízení kombinujefunkce fonoforézy a kryoterapie, která umožňuje mikromasáž a čištění epidermy, zvýšení elasticity kůže, odstranění hyperpigmentace, zmírnění otoků, podráždění a zánětů.

Z 7500 rublů.

Delta AUZT

Přenosné multifunkční zařízení s několika režimy, které lze použít pro kosmetické a terapeutické účely.Je vybaven časovačem a třemi úrovněmi výstupního výkonu s koeficientem 30%, 40%, 50%.

Z 15 000 rublů.

​​
Delta Combi AUZT Přenosné zařízení pro domácí fyzioterapii.Kombinuje funkce neurostimulátoru a generátoru ultrazvuku.S jeho pomocí je možné provádět léčbu a ultrazvukovou terapii bez drog a perkutánní elektroneurostimulaci.

Z 19 000 rublů.

Kosmetičtí lékaři a fyzioterapeuti doporučují vybrat zařízení pro domácí použití s ​​ohledem na počáteční problémy a dosažení požadovaných estetických a terapeutických účinků.Během aplikace je důležité přísně dodržovat pokyny krok za krokem, což v budoucnu pomůže zabránit poškození těla a vzniku negativních vedlejších účinků.

Přípravky

Fonoforéza je postup, jehož účinnost se zvyšuje s použitím různých léků.Složení je vybíráno individuálně v souladu se stávajícím problémem.

Nejběžněji používanou ultrazvukovou terapií je:

 • s kyselinou hyaluronovou;
 • hydrokortison;
 • smluvně;
 • fermencol;
 • lidáza;
 • karipainem.

Účinné látky terapeutických látek pomáhají zbavit se různých estetických vad, jejich cílem je obnovit vnitřní tkáně, nasycení užitečnými látkami, urychlit regenerační procesy a aktivovat buněčný metabolismus.

S kyselinou hyaluronovou

Hyaluronát - látka, která vám umožňuje obnovit rovnováhu a imunitu pokožky, zabraňuje vzniku nedostatku vlhkosti, podporuje syntézu nových kolagenových a elastinových vláken, zpomaluje přirozený proces stárnutí.

Vlastnosti postupu:

 • Před zpracováním problémové oblasti ultrazvukovými vibracemi se použije hyaluronát.Při zahřátí vlivem vln proniká kyselina do hlubokých dermálních vrstev.
 • Tato technika se používá k hloubkovému čištění pórů ak léčbě akné.
 • Nedoporučuje se provádět postup ve zvláště citlivých oblastech za použití intenzivních režimů, může dojít k popáleninám.
 • Při použití fonoforézy s kyselinou hyaluronovou k odstranění celulitidy po aplikaci kompozice a zahřátí je oblast pokryta fólií pro vytvoření účinku sauny.

Tato technika umožňuje zpracovat místně problémové oblasti, což vám umožňuje dosáhnout požadovaného výsledku v několika relacích.

S hydrokortizonem

Hydrokortizon obsahuje vysokou koncentraci hormonálního kortizolu.Jeho nedostatek v tělezpůsobuje sucho, dehydrataci a v důsledku toho i včasný vývoj vrásek, ztrátu elasticity a matnou pleť.Hlavní důraz na fonoforetické postupy s hydrokortizonem je zadržování vlhkosti uvnitř dermální a epidermální vrstvy.

V důsledku postupu se zvyšuje molekulární pohyb a zvyšování teploty tkání, díky čemuž:

 • se zvyšuje místní průtok krve;
 • je aktivována syntéza kolagenu;
 • dochází ke svalové relaxaci;
 • bolest je odstraněna;
 • dochází k aktivaci enzymu.

Procedury s vlivem ultrazvukových vln a hydrokortizonu poskytují silný protizánětlivý účinek, zmírňují otoky a snižují lokální hyperémii a kožní hypertermii.Tato metoda se obvykle používá k léčbě zranění, svalových křečí.

V estetické medicíně se tento princip používá k aktivaci metabolických a lipidových metabolických procesů v těle, ke snížení tělesného tuku a odstranění celulitidy.V kosmetických anti-age programech jsou tyto postupy dočasné.

U contractubexu

Směr léčby u contractubexu je odstranění pooperačních a pálení jizev, jizev, strií.Lék se používá v medicíně a kosmetologii pro fonoforetické postupy.Ultrazvukové zařízení zahřívá poškozené vnitřní tkáně a zajišťuje hlubší penetraci terapeutických složek a obnovení integrity zevnitř.

Pro estetické účely postupyfonoforéza s kontraktem:

 • jsou odstraněny jizvy a jizvy;
 • provedlo ultrazvukové čištění kůže;
 • eliminoval celulitidu, lokální ukládání tuku;
 • je pleť normalizována, hyperpigmentace je vyloučena.

Ukázalo se, že fonoforetické postupy v období po porodu jsou vysoce účinné v boji proti striím a hrubým jizvám.

S fermencolem

Fermencol v syntéze s fonoforézou zajišťuje dodávání kolagenolytických enzymů do hlubokých dermálních vrstev.

Postupy umožňují:

 • vyhlazovat strukturu kůže;
 • zbavit se jizev a jizev;
 • eliminují hyperpigmentaci.

Před sezením se zjizvená oblast epidermy očistí teplým mýdlovým roztokem nebo speciální kosmetickou vodou.Poté se aplikuje fermencol v tenké vrstvě a aplikují se ultrazvukové vlny.Trvání sezení je 3-5 minut, trvání kurzu je minimálně 10 procedur.

S karipainem

Krém obsahuje kyselinu hyaluronovou, papain a glukosamin hydrochlorid.Působení léku poskytuje antiseptický a protizánětlivý účinek.

Fonoforéza s karipainem umožňuje:

 • zpomalit proces stárnutí;
 • obnovují rovnováhu tekutin;
 • zlepšují mikrocirkulaci;
 • poskytují buňkám a tkání kyslík;
 • zmírňuje bolest.
 • Jako léčebná terapie pomáhají postupy při léčbě kýly,diskogenní ischias, osteoartritida.

  S lidázou

  Lidáza je fermentovaný specifický substrát.Používá se k řešení hematomů, zlepšení pohyblivosti kloubů, snížení a odstranění kontaktu.Ultrafonoforéza s hyaluronidázou je efektivní technikou pro zrychlené změkčení jizvové tkáně.Hluboká penetrace léku ovlivňuje pojivovou tkáň a ničí ji.

  Vlastnosti postupů:

  1. Akce je poskytována místně.
  2. Síla a hloubka fonoforézy s lidasou závisí na vybrané síle přístroje.
  3. Používá se k absorpci jizev, stop akné a zbytků akné.

  Kosmetologové doporučují průběh fonoforézy s lidázou u pacientů se zřetelnými kožními defekty k odstranění a vyhlazení reliéfu.

  Technika

  Phonoforéza je procedura v kosmetologii, jednoduchá a dostupná technika pro zlepšení stavu pokožky a odstranění nedostatků.Pomáhá hloubkově čistit pokožku stratum corneum, urychluje metabolismus buněk.Metoda se používá v programech omlazení, eliminace otoků, zbavování tuků a celulitidy.

  Hlavním úkolem fonoforézy je zvýšené pronikání užitečných složek léčiv do tkání a buněk pomocí působení ultrazvukových vln.

  Abyste dosáhli efektivního estetického výsledku, musíte postupovat podle pokynů krok za krokem:

  1. V přípravné fázi jsou stanoveny problémové oblasti, je vybrána vhodná léčivá kompozice.
  2. Ošetřovaná oblast je očištěna od kontaminantů, makeupu a produktů mazových žláz.K čištění použijte teplý mýdlový roztok nebo micelární vodu.
  3. Vyčištěné oblasti jsou dezinfikovány, aby se zabránilo infekci drobných ran.
  4. Bioaktivní sloučenina se nanáší na kůži tenkou vrstvou - hyaluronátem, kontrakturou, hydrokortizonem nebo jiným lékem vybraným v souladu s estetickým problémem.
  5. Lokální akce se provádí kruhovými pohyby ultrazvukovou manipulací.Čidlo je střídavě přenášeno podél zpracovávací zóny, v každé sekci není zpožděno o více než 15 sekund.

  Výkon může být při vystavení zvýšen nebo snížen, to vše závisí na citlivosti zóny.Po ukončení fonoforézy potřebuje kůže další hydrataci.Ošetřené oblasti musí být zklidněny aplikací výživného séra nebo krému.

  V důsledku ultrazvukového ošetření dochází k urychlené regeneraci buněk a tkání, saturaci kyslíkem a výživě.Po průběhu procedur získává pokožka jednotný odstín, eliminuje se čerstvost, elasticita, stopy akné, zánět, hyperpigmentace.

  Jak často lze provést fonoforézu

  Postupy pro fonoforézu jsou zaměřeny na současnou aktivaci přírodních procesů a prevenci nežádoucích reakcí a zánětlivých procesů.

  Protože kůže není během sezení poškozena , lze tuto techniku ​​kombinovat s dalšími kosmetickými postupy:

  • parafinová terapie;
  • mezoterapie;
  • masážní techniky;
  • elektroforézou;
  • kosmetické masky.

  Složitá terapie poskytne pozitivní omlazovací účinek, což je patrné po 2-3 sezeních.Pokožka je vyhlazená, tupost, otoky, stopy hyperpigmentace a akné jsou eliminovány, získává pevnost a pružnost.Průběh fonoforézy se počítá individuálně.V průměru, k dosažení stabilního estetického efektu, bude trvat 7-12 relací s přestávkou 3-7 dní.

  V intervalu mezi postupy a po ukončení kurzu mají aktivní složky i nadále příznivý účinek a aktivují biologické procesy.Účinnou technikou v kosmetologii je fonoforéza.Tento postup je bezpečný, bezbolestný, při pravidelném používání pokožky je zajištěna kompletní péče.

  Video o postupu fonoforézy

  Co je fonoforéza a jak na to: