Fitoval: vitamíny v tobolkách, šampon, pleťové mléko.Návod k použití, složení, cena, recenze

Klíčem ke zdraví vlasů je správná výživa, která splňuje všechny potřeby těla.Ne vždy však všechny potřebné vitaminy a minerály lze získat s jídlem.

Užívání doplňků s obsahem multivitaminu pomůže vyrovnat nedostatek živin.Vitamíny v tobolkách Fitoval (KRKA, Slovinsko) obsahují všechny nezbytné látky pro správnou výživu vlasů a brání jejich ztenčení a ztrátě.

Výrobní formy léčiva Fitoval

Lék Fitoval je k dispozici ve formě tobolek (60 ks. V balení), jakož i ve formě šamponu (200 ml) a pleťové vody (200 ml).Účinnost užívání vitamínů není okamžitě patrná.

Bude nějakou dobu trvat, než se vlasy zotaví a získají zdravý vzhled.Použití šamponu a pleťové vody Fitoval proces zrychlí.Mohou ovlivnit vnější strukturu vlasů a povrch pokožky hlavy, zatímco vitamíny obnoví správné fungování buněk vlasových folikulů.

Vitamíny Fitov v tobolkách

Vitaminy Fitov v tobolkách se doporučuje užívat při prvních známkách vypadávání vlasů. Nahromadění potřebných mikroživin a vitamínů ve folikulárních buňkách trvá dlouho, takže účinek užívání přípravku Fitoval bude patrný za 1-2 týdny.

Složení

Hlavní složkou komplexu Fitoval jsou léčivé kvasinky.

Vitaminy B obsažené v kvasnicích jsou nezbytné v boji proti vypadávání vlasů:

 • riboflavin (B2) se podílí na metabolismu uhlohydrátů a zlepšuje inervaci folikulů;
 • kyselina pantothenová (B5) je zvláště důležitá v růstových procesech aregenerace;
 • thiamin (B1) se účastní mnoha enzymatických reakcí;
 • pyridoxin (B6) zvyšuje inervaci tkáně, podporuje nervové impulsy;
 • kyselina listová (B9) se podílí na procesu vytváření nových buněk.

Kromě toho vitaminy E a PP (kyselina nikotinová), které jsou součástí kvasinek, přispívají k růstu a zdraví epidermálních buněk (včetně těch, které jsou součástí vlasových folikulů).

Ve složení přípravku Fitoval je kromě kvasinek také nejdůležitější aminokyselina L-cystin, silný antioxidant podílející se na buněčném metabolismu.

Vitaminy z fytoval mají širokou škálu užitečných vlastností díky vyváženému složení vitamínů a minerálů

Mikroelementy a vitaminy, které jsou součástí přípravku Fitoval (v sestupném pořadí)množství látky):

 • kyselina pantothenová;
 • železo;
 • zinek;
 • thiamin;
 • riboflavin;
 • pyridoxin;
 • měď;
 • biotin;
 • azurový kobalamin.
Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Akce

Stav vlasů přímo závisí na stavu vlasového folikulu: pokud je kořen vlasů adekvátně zásoben všemi potřebnými prvky a mikrocirkulace v tkáních je dobrá, bude pro něj optimální výživa vlasůdobrý rozvoj a růst.

Látky ve složení přípravku Fitoval ovlivňují buněčnou strukturu, zlepšují seinervace tkání pokožky hlavy, stimulace růstu a vývoje buněk, posílení vlasové baňky a zajištění potřebné výživy.

Indikace

Vitamíny Fitov v kapslích se doporučují k použití v následujících případech:

 • pro vypadávání vlasů;
 • se zhoršenou strukturou vlasů nebo jejím ztenčením;
 • , když se objeví křehké nebo rozdělené konce;
 • se zhoršením vzhledu vlasů (otupělost, ztráta barvy);
 • k posílení zdravých vlasů.

Kontraindikace

Kromě individuální nesnášenlivosti složek by přípravek Fitoval měl být užíván s opatrností při současném použití jiných listových přípravků.

Přebytečná kyselina listová může inhibovat protivirovou a protinádorovou imunitu organismu.Kromě toho jsou lékařské kvasinky v komplexu kontraindikovány u lidí trpících selháním ledvin.

Jsou možné také alergické reakce (ve většině případů kvasinky).Vitamíny Fitoval jsou kontraindikovány během těhotenství a během kojení, stejně jako u dětí mladších 15 let.

Nežádoucí účinky

Živé kvasinky mohou způsobit změny ve střevní flóře: způsobit nadýmání, průjem, dysbiózu.Kvasinky mohou způsobit drozd. Komponenty fitovalu, jako je železo a kvasnice, mohou způsobit zažívací potíže (nevolnost, zvracení).

Návod k použití

Vitamíny by se měly užívat 1 tobolka 1krát denně (během jídla nebo po jídle) po dobu 2-3 měsíců.Doporučuje se pít tobolku velkým množstvím vody.

Analogy

Vitamíny pro vlasy vyrábí mnoho výrobců lékařské kosmetiky.

Pokud je cílem užívání přípravku Fitoval v tobolkách zastavit vypadávání vlasů , můžete věnovat pozornost podobným lékům s podobným účinkem:

 • Perfectilobsahujenejen vitaminy užitečné při vypadávání vlasů, ale také zlepšují stav nehtů a posilují imunitní systém.
 • Vitrum Beautyobsahuje přírodní složky, které přispívají k produkci kolagenu, který regeneruje a tónuje epidermální tkáně.
 • Aevitobsahuje vitamíny E a A a olejové složení tobolek vám umožní nejen je vzít dovnitř, ale také vtřít obsah do pokožky hlavy.
 • Vyhovuje Radiancereguluje produkci hormonů, jejichž nadměrné množství vede k plešatosti.
 • Pantovigarobsahuje lékařské kvasinky, ale je vhodný pro použití u žen, protože nepomáhá s plešatostí mužského vzoru, regulovanou hladinou testosteronu v těle.
 • ​​

Pokud je důvodem k přijetí přípravku Fitoval boj proti lupům, pomůže tento problém vyřešit následující lék s podobnými vlastnostmi:

 • Cetrimid;
 • Kenazole;
 • Friederm.

Cena

Lupinový šampon

Výrobce šamponů Fitoval nabízí šampony pro potírání lupů (100 ml, 200 ml) a takéboj proti vypadávání vlasů (100 ml, 200 ml).

Složení

Fitov dermatologický anti-lupiny má anti-seboroický a fungistatický účinek.

Inovativní kombinace pyrithionu zinku a cyklopiroxolaminu v šamponu - účinné látky, které eliminují problémy s pokožkou hlavy a jsou účinné v boji proti lupům, činí šampon Fitoval jedinečným přípravkem proti lupům.

Akce

Zinek eliminuje suchost a loupání kůže, protože reguluje mazové žlázy.Pyrithion zinečnatý má schopnost přetrvávat po dlouhou dobu na povrchu pokožky hlavy i po opláchnutí šamponem vodou, což umožňuje dlouhodobý terapeutický účinek na kůži.

Cyklopiroxolamin pronikající hluboko do epidermy eliminuje podráždění a svědění s protizánětlivým účinkem.

Indikace

Šampon se doporučuje použít v následujících případech:

 • s přetrvávajícím lupinami;
 • se suchou pokožkou hlavy a její tendence k loupání;
 • pro zarudnutí, podráždění a svědění pokožky hlavy.

Kontraindikace

Šampon proti lupům je kontraindikován během těhotenství, během kojení, jakož i pro děti do 12 let a pro jednotlivce s jednotlivcemnesnášenlivost složek produktu.

Nežádoucí účinky

Možným vedlejším účinkem použití šamponu na začátku kurzu může být mírné svědění a sevření pokožky hlavy během aplikace.Při dlouhodobém používání šamponu Fitoval proti lupům, bočnímu svědění a pálení.

Použití

Na mokré vlasy se nanese malé množství šamponu a rozdělí se po celé jeho délce.Při aplikaci by měla být pokožka hlavy masírována konečky prstů, což zlepšuje krevní oběh v epidermálních tkáních a tím zvyšuje účinnost šamponu.

Po aplikaci nechte šampon na vlasech 3-5 minut, poté opláchněte a znovu naneste.Masírujte pokožku hlavy a šampon ihned opláchněte teplou vodou.

Doporučuje se používat šampon jako hlavní přípravek pro péči o vlasy 2-3krát týdně po dobu 30 dnů s pravidelným výskytem lupů, nebo jako další nástroj k prevenci lupů 1krát týdně spolu s používáním běžných šamponů a kosmetických přípravků.výrobky pro péči o vlasy.

Analogy

Pokud není možné použít šampón proti lupům Fitoval, měli bystevěnovat pozornost jiným terapeutickým šamponům s podobným účinkem:

  )
 1. Sebozol je lék proti lupům založený na ketokonazolu se silným antimykotickým účinkem.Cena 1 lahve (100 ml) je asi 400 rublů.
 2. Nizoral- populární"Účinnou látkou" je také ketokonazol, který eliminuje plísně na povrchu kůže.Cena 120 ml - 1000 rublů.
 3. Horse Power- domácí prostředek s účinnou látkou ketokonazol v kompozici.Cena 250 ml - 550 rublů.
 4. Zinek 911- ve složení má účinnou látku pyrithion zinečnatý podobný přípravku Fitoval.Reguluje sekreční funkci epidermis.Cena 150 ml - 192 rublů.
 5. Sebopyrox- dehet ve složení tohoto šamponu má antiseptický a antimykotický účinek.Šampon má specifický zápach, který zmizí po zaschnutí vlasů.Cena 150 ml - 145 rublů.
 6. Cena
Moskva 550 rublů.
Petrohrad 720 rublů.
Regiony 710 rub.
Moskva 340 rublů.
Petrohrad 375 rublů.
Regiony 380 rublů.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní bob střih na středních vlasech.Fotografie, přední a zadní pohled.

Šampon pro oslabené a poškozené vlasy

Vitamíny Fitov v kapslích budou na vlasy působit efektivněji při současném ošetření s dermatologickým šamponem pro oslabené a poškozené vlasy. Přírodní složky obsažené v šamponové bázi dodávají vlasům zdravý a dobře udržovaný vzhled.

Složení

Užitečné složky šamponů na vlasy:

 • Lecitin je fosfolipidový komplex organického původu.
 • Dexpanthenol je kyselina pantothenová (vitamin B).
 • Hydrolyzované pšeničné proteiny.
 • Extrakt z přírodního šalvěje.
 • Přírodní extrakt ze kopřivy.
 • Akce

  Lecitin - rostlinný tuk - je velmi užitečný pro tenké, suché a křehké vlasy.Lecitin zlepšuje strukturu vlasů, obnovuje jeho vnější vrstvu a také přispívá k regeneračním procesům, protože je součástí buněčných membrán.Vlasy se stávají hedvábnými a získávají lesk.

  Když se dexpanthenol v těle přemění na kyselinu pantothenovou, posiluje kolagenová vlákna a urychluje buněčný metabolismus, což přispívá k intenzivní regeneraci epidermálních tkání (a vlasových folikulů v nich uložených).

  Pšeničné proteiny, které se ve složení shodují s bílkovinami tkání lidského těla, zjemňují a zvlhčují pokožku hlavy, obnovují buněčný metabolismus a mikrocirkulaci nejen v epidermis, ale také ve struktuře samotných vlasů.Kopřiva je dobrá pro růst vlasů, dává jí lesk a posiluje.Extrakt ze šalvěje se podílí na obnově buněčné struktury vlasů a také zabraňuje jejich ztrátě.

  Indikace

  Šampon je vhodný jako prostředek pro pravidelnou péči o problémové vlasy.Hlavní složky šamponu nejen změní vlasy zvnějšku, učiní je hladkými a lesklými, ale zlepší krevní oběh v pokožce hlavy a zmírní menší zánět a zarudnutí.

  Kontraindikace

  Stejně jako všechny přípravky obsahující přírodní složky, i šampon Fitoval může vyvolat alergickou reakci.

  Droga je kontraindikována u lidí s alergiemi na kopřivy nebo šalvěje.

  Vedlejší účinky

  Vedlejší účinky použití dermatologického šamponu Fitoval nebyly identifikovány.

  Použití

  Navlhčete vlasy teplou vodou, naneste šampon, masírujte pokožku a distribuujte šampon vlasy.Pokračujte v masáži po dobu 3-5 minut, poté vlasy opláchněte a znovu aplikujte, poté ihned opláchněte.Nástroj se doporučuje pro časté (denní) použití.

  Cena

  Moskva 380 rublů.
  Petrohrad 328 rublů.
  Regiony 337 rub.

  Šampon proti vypadávání vlasů

  Vitamíny Fitov v tobolkách, které se používají spolu se šamponem proti vypadávání vlasů, mohou výrazně snížit vypadávání vlasů apozastavit proces plešatosti.

  Složení

  Účinné látky šamponu:

  1. Glykogenový polysacharid - zahrnutý „rezervní“ uhlohydrátv metabolických procesech v buňkách pokožky hlavy.
  2. Hydrogenované pšeničné peptidy.
  3. Rosemary extrakt.
  4. Mountain Arnica Extract.

  Akce

  Hlavní složky šamponu se účastní metabolických procesů v epidermální tkáni.Glykogen je syntetizován na glukózu, která urychluje metabolismus a buněčné dělení vlasových folikulů a slouží jako zdroj energie.

  Malé peptidy pšenice dokonale pronikají přes stratum corneum aspojení s proteiny, jejich aktivace, zahájení regeneračních procesů.

  Rosemary zvyšuje inervaci tkání a zlepšuje cirkulaci pokožky hlavy.Coumarin, který je součástí horské arniky, aktivuje buněčný metabolismus a urychluje proces buněčného dělení.

  Indikace

  Šampon se doporučuje nejen pro uvolnění a ztrátu vlasů, ale také v případech, kdy je neuspokojivý vzhled vlasů způsoben špatným stavem epidermis (malé záněty,suchost, podráždění).

  Kontraindikace

  Použití šamponu je kontraindikováno v těhotenství, kojení a také s individuální nesnášenlivostí na jednotlivé složky.

  Vedlejší účinky

  Vedlejším účinkem použití šamponu Fitoval jsou možné alergické reakce na bylinné složky v jeho složení.

  Použití

  Šampon lze použít jako hlavní kosmetiku pro každodenní péči.Naneste malé množství šamponu na celý povrch mokrých vlasů, na pokožku hlavy masírujte 3-5 minut a poté opláchněte.Produkt znovu použijte a ihned opláchněte.

  Analogy

  Na trhu kosmetiky proti plešatosti existují následující analogy šamponu Fitoval:

  • Zpevňující šampons aminxilem od Vichy, , který má příznivý účinek na pokožku hlavy a obsahuje vitaminy B. Cena 200 ml je asi 700 rublů.
  • Cibule 911 ,obsahující různé rostlinné složky a vitamíny, které posilují vlasy a pokožku.Cena 150 ml - 100 rublů.
  • Aleranašampon s lopuchou a kopřivy redukuje vypadávání vlasů a jeho povrch je hladký a lesklý.Cena 250 ml - 400 rublů.

  Cena

  Moskva 364 rub.
  Petrohrad 431 rublů.
  Regiony 414 rub.

  Lotion

  Lotion Fitoval doporučený pro použití v neuspokojivém stavu vlasů a epidermis. Krém může být použit samostatně i jako další prvek komplexního řešení problému plešatosti.

  Složení

  Krémové mléko obsahuje takové aktivní složky jako:

  • esculin (glykosylovaný kumarin);
  • kyselina xymenová;
  • kyselina laurová.

  Akce

  Rostlinný antioxidant eskulin účinně bojuje se zánětlivými procesy, rychle eliminuje nejmenší podráždění a zarudnutí na kůži.Při studiu vlastností esculinu byl zjištěn jeho příznivý účinek na vlasy - normalizací stavu krevních cév eskulin významně zlepšuje mikrocirkulaci v epidermální tkáni.

  Kyselina xymenová rovněž pomáhá odstraňovat zánět, který zvlhčuje a vyživuje pokožku a vyhlazuje její povrch.Kromě toho je tato složka pleťové vody zapojena do regeneračních procesů buněk, obnovuje mikrocirkulaci azlepšuje stav krevních cév.

  Kyselina laurová působí na hormonální hladinu, má antiandrogenní účinek a inhibuje účinek testosteronu na vlasové folikuly.

  Indikace

  Krém je doporučován pro použití s ​​plešatostí související se stárnutím, se zvýšenou ztrátou vlasů způsobenou nedostatečnou výživou, jakož i se suchostí a podrážděním pokožky hlavy.

  Kontraindikace

  Užívání této drogy je kontraindikováno během těhotenství, během kojení a také u dětí mladších 15 let. Lotion je kontraindikován u osob s individuální nesnášenlivostí ke složkám produktu.

  Nežádoucí účinky

  Mléko obsahuje složky rostlinného původu, a proto se při používání přípravku mohou na tyto složky vyskytnout alergické reakce.

  Použití

  Délka léčby léčivem je 90 dnů.Lotion (5 ml) se doporučuje vtřít do suché pokožky hlavy jednou denně třikrát týdně.Opláchnutí po aplikaci není nutné.

  Analogy

  Na trhu lékařské kosmetiky pro vlasy existuje mnoho pleťových krémů proti , většina přípravků tohoto typu je však mnohem dražší než lotion Fitoval:

  ]