Facelift na obličej - cvičení, operace, zvedání

Facelift je obecný název gymnastického komplexu nebo chirurgického zákroku zaměřeného na korekci oválu, zvedání pokožky obličeje za účelem omlazení vzhledu osoby.

Operace na měkkých tkáních obličeje a krku byla poprvé provedena na začátku 20. století.O století později je to na prvním místě v seznamu populárních plastických operací pro omlazení.Objevilo se několik typů postupů, včetně chirurgického zákroku.

Facelift se provádí k omlazení pokožky obličeje a krku.

Chirurgická metoda je zvolena pro omlazení pokožky obličeje .Lékař provádí řezy na určitých místech, odlupuje kůži a napíná ji.Po - další kůže je odstraněna a vše je pečlivě šité.

Kůže je vyhlazená, vrásky a stávající ochabnutí zmizí.Reliéf je vyrovnán a obličej vypadá o 5-10 let mladší.Postup je efektivní a téměř bezpečný.

Specialisté doporučují opravu po 40 letech.Jsou však možné zvláštní případy předčasného stárnutí.Poté lze operaci provést po 30–35 letech.

Druhy faceliftu

Existuje několik typů faceliftu.Každý má své výhody a nevýhody.Liší se také metodami provádění, náklady.Cena na různých klinikách se může značně lišit v závislosti na kvalifikaci chirurga a stavu zdravotního střediska.

Endoskopický facelift

Endoskopický facelift je příkladem minimálně invazivního roubování. Doporučeno k použití v přítomnosti počátečního a středního stárnutí .Když kůže úplně neztratila svou pružnost.

Operace se provádí pomocí endoskopických zařízení, což významně snižuje možnost náhodného poškození krevních cév nebonervové zakončení.V procesu korekce nedochází k excizi kůže, která se jako taková vytahuje.V čelních nebo časových částech obličeje i v ústní dutině zůstávají pouze malé řezy.

Pozitivním aspektem tohoto typu operace je krátká doba rehabilitace - 10–15 dní.

Náklady na endoskopický facelift se pohybují od 1 200 do 3 500 $.

Laserový facelift

Laserové napínání kůže - laserové působení na povrch nebo hluboké vrstvy epidermis. Provádí se bez chirurgického zákroku , ale v celkové anestezii.Účinné v raných stádiích stárnutí.

Při procesu zvedání laser spaluje mrtvé a staré buňky pojivové tkáně, čímž začíná proces obnovy kůže a aktivuje produkci kolagenu a elastinu.

Pozitivní aspekty korekce obličeje laserem jsou:

 • krátké rehabilitační období;
 • příležitost provádět zákrok ambulantně v kosmetologickém kabinetu;
 • nízká invazivita.

Negativní stránkou je délka dosaženého výsledku- pouze šest měsíců.Může se také vyskytnout dočasná porucha pigmentace.Pokud má pacient hustou a hustou pokožku, efekt bude jemný.

Průměrné náklady na laserový výtah jsou 500 USD za relaci.

Vlákno facelift

Dobrou alternativou je face face s použitím vstřebatelných a neabsorbovatelných závitů.chirurgické plasty.Specialista provádí mikrořezy, kterými jsou do pokožky implantovány tenké nitě.Natahují se do určitého bodu.

Obecněpostup trvá několik hodin .Výsledek se objeví o měsíc později poté, co je pojivová tkáň kompletně spojena se závity.Doba rehabilitace je co nejkratší - 3–5 dní.

Zvedání vláken dělá vynikající práci se zavěšenou kůží v krku, korekcí nasolabiálních záhybů, drobných vrásek a dalších vad souvisejících s věkem.

Dočasné asymetrie korigovaných oblastí, hematomů a bolestivosti v místech implantace nití se mohou stát negativními aspekty.Náklady na zvedání nitě v jedné oblasti obličeje jsou přibližně 700 USD.Cena se může lišit v závislosti na oblasti kůže a počtu nití.

nechirurgická (nechirurgická) metoda

Alternativou pro nechirurgický facelift je ultrazvukové zvedání.Vlny o určité frekvenci působí na dermis a stimulují svalový aponeurotický systém.

Výsledkem je vyhlazení nasolabiálních záhybů, což je významné snížení ve druhé bradě.Oválný obličej se vyrovná, kůže tváří nevypadá prohnutá, rohy rtů jsou zvednuty.

Po dobu dosaženého účinku se nelze radovat - až do 5 let.

Náklady na ultrazvukové zvedání jsou poměrně vysoké - 2000 USD, ale nárokovaný účinek stojí za to.

Dolní facelift

Dolní faceliftnazývá korekce krku a 1/3 obličeje (brada, tváře, nasolabiální záhyby, rohy rtů).

Operace se provádí pomocí jedné z následujících metod:

 • Klasická facelift.
 • SMAS lifting.
 • Endoskopický minimálně invazivní S-lifting.

Nejúčinnější je zvedání SMAS, protože chirurg pracuje nejen s kůží, ale také se svalovou tkání.Účinek přetrvává 4-5 let.Riziko komplikací je však vyšší kvůli dlouhým incizím od ušního lalůčku do chrámu a dodatečné fixaci hlubokých vrstev tkání k periostu.

S-lifting je považován za nejméně traumatický.

Operace se provádí prostřednictvím centimetrových řezů, které se rychle uzdraví a na pokožce se stanou téměř neviditelnými.

Náklady na klasický výtah se odhadují na 3 000 $, SMAS lifting - od 4 500 $ do 6 000 $, S-lifting - od 3 500 $.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Master class by Elena Karkukli

Indikace a kontraindikace

Indikace pro plastickou chirurgii obličeje jsou:

 • ) Vrásky různé lokalizace;
 • Vzhled otoků, „sáčků“ na dolních víčkách;
 • Prohloubení nasolabiálních záhybů;
 • Zhoršení kontur obličeje;
 • K dispozici dvojitá brada;
 • Obecná ochablost a vadnutí kůže;
 • Prohnutá kůže v oblasti tváří, rtů, očí.
 • Přítomnost svislého kalu vodorovných vrásek v krku.

Kontraindikace jsou:

 • Přítomnost maligních nádorů v jakémkoli stádiu;
 • Těhotenství a kojení;
 • Autoimunitní onemocnění;
 • Patologie kardiovaskulárního systému;
 • diabetes mellitus;
 • porušení funkce destiček v těle;
 • Chronická onemocnění v akutním stadiu kurzu;
 • Přítomnost závažných onemocnění různých orgánů a orgánových systémů;
 • Mnohočetné zánětlivé procesy na kůži obličeje.
 • Jak správně zvedat obličej doma

  Hlavním důvodem kožních změn souvisejících s věkem je oslabení svalů, které jsou jakýmsi obličejovým rámem.Můžete tónovat jakýkoli sval provedením řady specifických cvičení.

  Nasolabiální záhyby

  Odborníci doporučují provádět cvičení nasolabiálních záhybů denněnebo každý druhý den, stojící před zrcadlem. Účinek se projeví po měsícia zesílí se po celé období tříd.

  Prvním cvičením je nasekávání tváří .Je nutné nasát co nejvíce vzduchu do úst, aby zůstal v tomto stavu po dobu 15-30 sekund.Po - pomalu uvolněte vzduch.Opakujte 10krát.Interpretací tohoto cvičení může být proudění vzduchu z jedné tváře na druhou.Tato technika je podobná.

  Druhé cvičení je výslovnost samohlásek .Ústní dutina je otevřena po celou dobu cvičení.Proveďte 10-15opakování.

  Třetí cvičení -prodloužení rtu .Je nutné rty ohnout trubicí a natáhnout je tak daleko dopředu, jako když vyslovujete písmeno „y“.Držte polohu po dobu nejméně 20 sekund a poté uvolněte.Proveďte 10 opakování.

  Toto cvičení můžete komplikovat přidržením prázdné plastové láhve mezi rty.Když si zvyknete na svou váhu, nalijte do sebe trochu vody - 50 ml.Postupně přidejte 10-15 ml.

  Odstranění sáčků pod očima

  Odstranění sáčků pod očima pomůže 3 efektivním cvikům:

  • Široceotevřete očina 10 sekund, poté zavřete na 10 sekund.Opakujte 20-30krát.
  ​​

  • Osoba se dívá přímo. Otočte oči ve směru a proti směru hodinových ručiček , nahoru a dolů, doleva a doprava.Proveďte každý pohyb nejméně 15krát.
  • Uzavřete víčka pevněa poté je ostře otevřete.Opakujte 10-15 krát.

  Výsledek je vidět po několika měsících každodenního tréninku.

  Odstranění vrásek z čela

  Je lepší dělat cvičení na čelním svalu při sezení nebo ležení.Pomáhají vyhladit vodorovné vrásky, napnout povislou pokožku nadočnicových oblouků.

  První cvičení .Dlaň zcela zakrývá čelo k obočím.Je nutné zvednout obočí tak vysoko, jak je to možné, současně a střídavě.20krát pro každé obočí a obojí.

  Druhé cvičení .Index a prostřední prsty obou rukou jsou umístěny na vnitřní hraně nad obočím.Je nutné pohnout obočím a znázornit hněv.Opakujte alespoň 10krát.

  Třetí cvičení .Dosáhnout až k uším až k temeni hlavy.Pocity by měly být, jako by se obličej narovnával, a čelo by mělo stoupat.Držte v konečném bodě po dobu 5-10 sekund a pomalu uvolněte svaly.Proveďte 10–20 opakování, v závislosti na kondici svalů.

  Líce

  Cvičení na tvářích jsou rozdělena do 2 kategorií: pro horní a dolní polovinu tváří.

  Cvičení pro horní polovinu tváří je poměrně jednoduché - vzduch je nasáván do úst a valivé pohyby jsou prováděny z jedné tváře na druhou, nahoru a dolů.Vzduch je také uvolňován různými způsoby.Ostro a rychle, hladce, přes roh úst (levý a pravý).Počet opakování by měl být co nejvyšší.

  Existuje několik cviků pro spodní část tváří:

  • Střídavě pokrývají spodní okraj horních a naopak.20krát.
  • Vytáhl rty a bradu dopředu a napodobil polibek.Nejméně 15krát.
  • Zvedání brady otevřenými ústy.Dolní ret se natahuje.Proveďte 10–20 opakování.

  Pro obličejový ovál

  Gymnastika pro obličejový ovál je soubor několika cvičení pro každou zónu plus 2-3běžné.

  Za obecná cvičení se považují:

  • Sklopení hlavy .Musíte se pomalu opřít hlavou dozadu.Potom se také pomalu vraťte do výchozí polohy.Amplituda je maximální.Proveďte 10-15krát.
  • Otočte se k rameni .Hlava se dívá doleva.Je třeba bradu podél cesty rameno-hrudník-rameno,popisující oblouk.Opakujte 15-20 krát.
  • Vdechněte si do úst vzduch, aby vaše tváře byly úplně oteklé .S dlaněmi lehce přitlačte na ně, čímž se zvyšuje tlak na svaly a kůži.Podržte po dobu 5 sekund.Pak uvolněte tváře.Opakujte až do lehké únavy.

  Dolní třetina obličeje

  Dolní třetina obličeje zahrnuje rty, bradu a krk .Cvičení v těchto oblastech zmírní účinek „smutné“ tváře, učiní konturu líc a brady jasnější a vyrovnanější.

  První cvičení .Je nutné rty pevně stisknout a natáhnout do tenkého proužku.Zvedněte rohy úst.Cvičte jednu minutu.

  Druhé cvičení .Pohyb doleva a doprava s dolní čelistí.Je nutné provést 15 opakování na každé straně.

  Třetí cvičení .Je třeba natáhnout rty dopředu a silně foukat, jako by svíčky na dortu byly vyfukovány.Vyfukujte po dobu 5 sekund, poté uvolněte ústa a široce se usmejte.

  Krk

  Aby se krk nevydával a nepřidával věku ženy, stačí pravidelně provádět několik jednoduchých cvičení:

  • ) Postavte se rovně, ruce podél těla. Současně se pokuste zatáhnout levou ruku dolů a hlavu doprava nahoru .Současně mírně zavrtěl hlavou dopředu a dozadu.Obdobně se to provádí pravou rukou.Tím se posilují boční svaly krku.20krát na každou stranu.
  • Stejně jako v prvním případě toto cvičení cvičí přední sval.Oběpaže se natahují předsami .Hlava v této době se naklání co nejvíce zpět.20 opakování.

  Oční cvičení

  Kůže kolem očí je nejtenčí a nejjemnější, takže vrásky se v této oblasti objevují jako první.

  Chcete-li je omezit nebo se jich úplně zbavit, pomůže vám speciální sada cviků:

  • Položte dva prsty na vaše spánky, jemně stlačte kůži .Dále musíte zavřít oči tak, jak je to jen možné, ale nemačkejte.Během staletí by mělo být pociťováno napětí.Proveďte 10-15 opakování.

  • Umístěte jeden prst jasně pod čelo samotné .Vytáhněte kůži nahoru a zvedněte obočí na šířku prstu.V této poloze je nutné mít oči zavřené po dobu 10 sekund.Toto cvičení se provádí 15-20 krát.Dokonale tónuje svalová vlákna horních víček.
  S ochablou bradou

  Abyste se zbavili druhé brady, není nutné ležet na operačním stole.

  Nejprve se vyplatí vyzkoušet to pomocí speciálně navržené gymnastiky:

  • Jazyk se natahuje k nosu .Je třeba vystrčit jazyk, jak je to možné, a pokusit se jej dosáhnout až ke špičce nosu.Proveďte alespoň 5 opakování.
   • Polibek na obloze .Brada se dívá vzhůru a mírně vpřed, rty trubičkou.Je třeba napodobit polibek.Krční svaly se musí napnout.Opakujte až do svalové únavy.

   • Odpor .Musíte strčit pěst přesně pod bradu.Současně zahajte odpor na obou stranách.Krk by se měl napnout, ne hlava.Opakujte alespoň 5 minut dvakrát až třikrát denně.

   Výsledky - před a po fotografiích

   Správnost a přesnost cvičení jsou klíčem k úspěchu faceliftu a omlazení.Provádíme gymnastiku denně, za měsíc a půl, objeví se první vylepšení.V budoucnu můžete dosáhnout dobrých výsledků, omladit svou tvář po dobu nejméně 5-7 let.

   Dalším pozitivním aspektem je uspořádání mikroreliéfu.

   Zlepšuje se barva a elasticita pokožky.Účinek tříd je srovnatelný s výsledkem po kruhové facelift.

   Podle odborníků je důležitý čas zahájení tříd.Ideální věk je po 30-35 letech.Po 50 letech bude tvář vypadat 35-40 let stará.Pokud začnete po 45 letech, výsledek bude dobrý, ale ne tak výrazný.

   Poučení od profesionálních trenérů

   Profesionální techniky pomohou napnout pokožku rychleji a efektivněji.

   Facebuilding s Evgenia Baglyk

   Evgenia Baglyk je fitness trenérka, která se rozhodla trénovat svaly na obličeji pomocí vlastních cvičení.Její metody jsou poměrně technicky komplikované, ale první změny jsou patrné po 2 týdnech.

   Zkoušela všechna cvičení na sobě a vybrala si nejúčinnější.

   Při provádění navrhované gymnastiky je dokonce možné upravit tvar rtů nebo nosu.

   Drtivá většina těch, kdo vyzkoušeli její techniku, byla potěšena.Někteří dokonce dokázali upravit tvar rtů.Účinnost gymnastiky není pochyb.Je zcela bezpečný a přístupný všem.

   Facelift s Galinou Dubininou

   Galina Dubinina je zkušená trenérka jógy, která ve věku 30 let začala vyvíjet techniku ​​budování obličeje, která by zabránila změnám pleti souvisejícím s věkem.Její technika zahrnuje širokou škálu cvičení z populárních a účinných světových gymnastických technik.Je doplněna o prvky jógy, dechová cvičení a vaše vlastní cvičení.

   Zahrnuje komplexy velmi odlišné orientace.Od masáže bioenergetických center po ranní nebo večerní gymnastiku různých zón obličeje.

   Cvičení jsou celkem jednoduchá a dávají jim jen 20 minut denně.

   Facelift s Galinou Dubininou, viz videoklip:

   S odvoláním na mnoho pozitivních recenzí faceliftu z Galiny Dubininy můžeme bezpečně říci, že je efektivníOsvědčený způsob, jak bojovat proti změnám souvisejícím s věkem u žen všech věkových skupin.

   Facelift s Carol Maggio

   Carol Maggio je kosmetička, která celý život zkoušela různými způsoby, aby prodloužila mladistvost pokožky.Vyzkoušela hardwarovou kosmetologii, různé typy masáží a mnoho dalšího.Ale nejúčinnějšíse stala gymnastikou pro obličejové svaly.

   Její cviky byly prováděny na různých mužských a ženských tvářích.Na počátku roku 2000 napsala knihu Jak překonat známky stárnutí, aniž by se obrátila na plastického chirurga. Třídy od Carol Maggio se dělí na pravidelné a pokročilé .Rovněž vyvinula samostatný kurz pro muže.

   Recenze metodiky jsou většinou pozitivní.Ale jsou tu ti, s nimiž nebyla na rameni.Kvůli nesprávně provedeným cvičením lze přidat vrásky.Proto je hlavním doporučením je naplnit před zrcadlem.

   Facelift s Anastasia Burdyug

   Anastasia Burdyug je jediným oficiálním zástupcem americké metodologie Carol Maggio v zemích SNS.Ale nejen slepě propaguje americkou gymnastiku, ale také ji vylepšuje a modernizuje.

   Výsledkem je, žefacelift z Anastasia Burdyug je 13 cviků, které je třeba provést společně , aby se dosáhlo maximálního účinku.Během týdne se můžete zbavit otoky obličeje a po dokončení celého kurzu - zapomeňte na vrásky a ochablou pokožku.

   Názory na činnost Anastasia Burdyug jsou pouze dobrá.Je nepochybně velmi talentovaná a ve svých činnostech nemá slepou napodobeninu.Technika navržená společností Anastasia je velmi účinná a trvá rekordně krátkou dobu - pouhých 8 minut na relaci.

   Mini facelift - co je to?Výsledky utaženého utahování

   Název postupu mluví samo za sebepro sebe je částečný výtah konkrétních oblastí obličeje.Většinou střední třetina obličeje.Provedou se drobné řezy, kterými se provádí korekce.

   Taková operace je uvedena za 35–40 let.Ve vyšším věku je to možné, ale neúčinné.

   Zvládne počáteční fázi stárnutí.Má krátkou rehabilitační dobu - pouze týden.Je docela účinný v boji proti malým vráskám, nasolabiálním záhybům střední závažnosti.

   Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

   Plastická chirurgie - náklady a recenze

   Plastická chirurgie pro facelift probíhá v několika fázích:

   1. Příprava .Všechny testy jsou předkládány, na základě kterých lékař rozhodne o potřebě chirurgického zákroku.
   2. Operace .Chirurg provádí řezy v přesně určených oblastech, napíná pokožku a svaly.Vylučuje přebytek a švy.
   3. Rehabilitace .Období zotavení je velmi individuální, pro každého trvá jiné množství času.

   Na základě recenzí je možné posoudit velkou účinnost této operace.Ale pouze poprvé nebo podruhé.Následně pokožka zdrsní a opakovaná plastická chirurgie vede tvář k efektu masky.

   Náklady na zavěšení kolísají mezi 3 500 až 9 000 $.

   Rehabilitace po chirurgickém zákroku

   Období zotavení po kruhovém výtahu je poměrně krátké,vzhledem k tomu, že se provádí chirurgický zákrok.

   V prvních několika dnech je pacient pod dohledem zdravotnického personálu kliniky.

   Poté - má dovoleno jít domů a v příštích několika týdnech by se měl přísně řídit doporučeními lékaře.Nejezte hodně slaných potravin, vzdejte se kořeněných jídel.Pak nebudou žádné komplikace ve formě hematomů a zánětů.

   Po 2-3 týdnech se otok ustane a bude možné se vrátit k každodennímu, změřenému životu s novou obnovenou tváří.

   Názory a hodnocení pacientů, lékařů, kosmetologů

   Názory na postup faceliftu jsou dvojí.Pacienti, kteří mají s lékařem štěstí, nepřestávají chválit tento lékařský postup.Ti, kteří se setkají s nekvalifikovaným odborníkem, jsou připraveni poskytnout jakékoli peníze, aby vrátili všechno zpět.

   Chirurgičtí odborníci tvrdí, že tento postup je velmi populární a účinný, zejména ve věku 55 a více let. Ona pomáhá vyrovnat se s výraznými změnami souvisejícími s věkem , které kosmetické procedury nepomáhají.Při provádění výtahu sami, hlavní věcí je znát opatření a přísně dodržovat doporučení profesionálů.

   Facelift je hlavní postup na mnoha klinikách estetické chirurgie.Není divu, že je v takové poptávce.Chcete být krásná v každém věku a pokud je to možné, tak proč to nezkusit.

   Užitečná videa o faceliftu

   Nejlepší cvičení pro omlazení obličeje,podívejte se do videoklipu:

   Omlazení bez plastu v tomto videoklipu: