Exfoliant - co to je.Krémová maska ​​"Kůra" s ovocnými kyselinami.Vložit, gelovatět, drhnout, gommazh, prášek.Cena, recenze

Exfoliant - co to je a jak efektivní je, málo jich ví.Množství kosmetiky dnes může puzzle i zkušeného kosmetologa.Z této odrůdy je velmi důležité najít vhodný a dobrý lék pro domácí použití a výsledek by neměl být horší než po proceduře salonu

Obsah
 1. Exfoliant - co to je, složení, typy
 2. Těstoviny exfoliant
 3. Cream exfoliant
 4. )Gel exfoliant
 5. Mýdlo exfoliant
 6. Gommage exfoliant
 7. Maskaexfoliant
 8. Exfoliační tonikum
 9. Exfoliační prášek
 10. Exfoliační peeling
 11. Pilizující exfoliant
 12. Exfoliant Lotion
 13. Šampon exfoliant
 14. Pokyny pro použití exfoliantů.Jak používat exfolianty
 15. Pro tvář
 16. Pro ruce
 17. Pro nohy
 18. Pro tělo
 19. Pro pokožku hlavy
 20. Pro vlasy
 21. Exfolianty pro okamžité opalování
 22. Exfolianty pro zúžení pórů
 23. Exfolianty s kyselinou glykolovou nebo salicylovou
 24. Hodnocení nejlepších exfoliantů.Recenze
 25. Krémová maska ​​“Kůra” - exfoliant s ovocnými kyselinami
 26. Krém-exfoliový a exfoliační gel od “Norev”
 27. Exfoliační pasta pro tvář Air Stream: Oxygen Balance series od Faberlic
 28. Clareol je jemný čisticí exfoliantový gel
 29. Exfoliační mýdlo pro tělo „Yves Roshe“ („Yves Roshe“)
 30. Exfoliační krém „Akomega 100“
 31. Exfoliační peeling pročisticí póry „Sibiřské zdraví“
 32. Exfoliační gel na obličej „Lierak“
 33. Exfoliační prášek s texturou od „Dior“
 34. Alpika Bioenzyme Exfoliant
 35. Facial exfoliant, který zvyšuje záři Payot (Payot)
 36. Exfoliační krém a exfoliační maska ​​„Obnova buněk“ od společnosti Belita
 37. Exfoliační krém Mesopharm
 38. Exfoliantový prášek „H2O“
 39. Exfoliační krémt „Francouzské mandle“ od „Academie“
 40. Gommage exfoliant „Tiana“ („Teana“)
 41. Tonic exfoliant „Natura Siberika»
 42. Kde koupit exfoliant na obličej, na tělo.Cena
 43. Jak vařit exfoliant doma
 44. Peeling nebo exfoliant - což je lepší
 45. Scruba exfoliant - jaký je rozdíl
 46. Videoklipy o exfoliatech

Exfoliant - co to je, složení, typy

Exfoliant je zkrácený název seznamu složek, které obsahují kosmetický přípravek.Tyto produkty se obvykle používají k čištění, zvlhčení nebo odlupování.

Díky úžasnému účinku na pokožku je schopna „rozpustit“ keratinizované částice epidermis a proniknout do základní struktury kůže.Z tohoto důvodu se vytvářejí nové mladé buňky, a proto je spuštěna zrychlená aktualizace.Kůže je měkká a něžná jako dítě.

Exfoliaty se dělí na:

 • mechanický,
 • enzymatický,
 • bez obsahu kyseliny,
 • kyselina.

Hlavní účinné látky v exfoliantech mohou být:

 • kyseliny (ovoce a mléko)
 • enzymy (rostlinného a živočišného původu))

V závislosti na stavu a věku kůže si kosmetička vybere vhodný produkt.Takže pro příliš mladou nebo stárnoucí pokožku budou aktivní kyseliny destruktivní a mohou způsobit otoky nebo popáleniny na obličeji klienta, takže je vhodnější použít enzymatické exfolianty.

Kyselina pro zralou pokožku není tak děsivá, s mírou ovlivňuje pokožku ušlechtilě, zpomaluje proces stárnutí a obohacuje ji o užitečné stopové prvky.

Exfoliant ve složení lze nalézt téměř v každém kosmetickém přípravku pro péči o obličej a tělo.Zpravidla jsou všechny zaměřeny na čištění a aktualizaci pleti.

Před upřednostněním jakéhokoli léčivého přípravku odborníci na krásu doporučují:

 • Určete typ pleti a podrobně znáte stávající problémy (pigmentace), akné, vrásky).Pokud je obtížné to udělat sami, je lepší vyhledat pomoc kosmetologa.
 • Podrobné informace od specialisty nebo lékárníka o nástroji, jako je exfoliant, co to je.
 • Najděte ten správný typ pokožky.

Těstoviny exfoliant

Těstoviny trochu připomínají pravidelnou obličejovou masku založenou na blátě nebo hlíně.Jeho struktura je velmi hustá.Kompozice může obsahovat jak ANA kyseliny, tak enzymy živočišného a rostlinného původu.Použitá pasta 1-2krát týdně.

Exfoliant Cream

Má slabší koncentraci kyselin nebo enzymů, protože je určen pro každodenní použití.

Exfoliační krémy, které obsahují ve směsi kyselinu salicylovou, jsou schopné vysušit akné a zúžit zvětšené póry.Kyselina salicylová také dobře reguluje tvorbu podkožního tuku.

Gel exfoliant

Má stejné spektrum účinku jako krém, ale má světlejší texturu.Jeho použití se doporučuje více pro majitele mastné, problematické kombinované pleti.

Mýdlo-exfoliant

Pohodlný způsob čištění pokožky.Podle některých žen má silnější očistný účinek ve srovnání s běžným mýdlem.

Gommage-exfoliant

Druh čisticího krému.Funguje jako peeling, ale má menší částice, což znamená, že je považován za šetrnější.Vhodný pro citlivou a suchou pokožku.

Exfoliační maska ​​

Nevhodné pro každodenní použití.Exfoliační masky zpravidla obsahují ve svém složení kyselinu, takže ji musíte brát velmi opatrně.Tento efekt je však patrný téměř okamžitě a trvá mnohem déle, než po normální masce.

Exfoliant Tonic

Byl vytvořen pro jemnější péči.Výrobek je vhodný pro každodenní použití.Tonicpřipravuje pokožku pro další aplikaci krému a zvyšuje jeho účinek.

Exfoliační prášek

Novinka v kosmetickém světě.Velmi hospodárná spotřeba.Používá se ne více než dvakrát týdně jako čisticí prostředek.Naneste na suchou pokožku nebo smíchejte s vodou, dokud nevznikne pasta.Nejčastěji se týká enzymatických exfoliantů neobsahujících kyseliny.

Exfoliant drhnout

Obsahuje hrubé abrazivní částice.Vhodné pro majitele mastné, velkoporézní pokožky.

Peletování exfoliant

V podstatě prostředek obsahuje ANA a BHA kyseliny. Jejich komplexní účinek obnovuje dokonce i nejvíce zanedbávanou pokožku od téměř první aplikace .

Na dobře upravenou kůži nebude účinek tak znatelný, ale stále zcela znatelný.Kosmetičky doporučují tabletování na bázi odlupování jako dobrý domácí prostředek, který je téměř stejně dobrý jako kosmetický postup.

Exfoliant Lotion

Tato řada je určena pro péči o tělo, které je také třeba vyčistit.Kromě efektu exfoliačního tónu dobře znějí, snižuje výskyt strií a snižuje stávající.

Exfoliační šampon

Tento produkt zpravidla obsahuje kyseliny (salicylové, ovoce), které působí najednou v několika směrech.Jeho použití může snížit tvorbu podkožního tuku a snížit vypadávání vlasů.Tento efekt není dosažen okamžitě, ale po několika týdnech je již patrnýprvní výsledky.

Pokyny pro použití exfoliantů.Jak používat exfolianty

V zásadě jsou všechny produkty, které obsahují exfoliant, zaměřeny na čištění pokožky.To je takový nástroj, který je téměř nemožné najít analog.V závislosti na produktu se na něj spoléhá speciální instrukce, která podrobně popisuje, jak tento nástroj používat a jak často.

Pro tvář

Tvář je vizitka obecného vzhledu ženy.Při výběru exfoliantů na obličej musíte vzít v úvahu všechny nejmenší detaily - stav, mládí a typ pleti.

Někdy kosmetologové nabízejí na kůži celou řadu exfoliantů, která obsahují: krém, toner a masku nebo gel na mytí.Jedná se o trojici, kterou i zanedbaná pleť dokáže léčit z akné.

Obecně odborníci na krásu doporučují dodržovat následující schéma pro používání exfoliantů na obličeji:

 • Pro mastnou pleť můžete použít kterýkoli z navrhovaných exfoliantů, ale už ne3krát týdně.
 • Pro majitele citlivé a suché kůže je používání exfoliantů omezeno na jednou za několik týdnů.
 • Používání silných kyselých slupek zpravidla znamená zvláštní přípravu pokožky.K tomu se používají denně slabě dávkované kyselé kosmetiky.Kromě toho se nejlépe používají v chladném období.

Správně zvolené schéma nepoškodí pokožku, ale způsobí, že obličej bude čistší a mladší.

Pro ruce

Exfoliant, co to je a jak to funguje na tváři, bylo řečeno výše.U rukou působí produkt stejným způsobem, ale nejčastěji se používá ve formě olejových peelingů.

​​

Jsou aplikovány na suchou pokožku rukou a masírovány po dobu 1-2 minut.Poté omýt teplou vodou.Výrobci tvrdí, že pravidelné používání tohoto oleje (2-3krát týdně) poskytne dobře upravené ruce, jako po lázeňských procedurách.Také po použití oleje není krém prakticky nutný, ruce jsou již dostatečně navlhčené.

Pro chodidla

Všechny druhy pilníků, pemzy a dalších zařízení používaných v pedikúru lze nahradit speciálními exfolianty pro chodidla.Zajistěte tedy výrobce, kteří přišli s tímto kosmetickým výrobkem.Vyrábí se ve formě křoviny.Abyste dosáhli dobrého výsledku, musíte nejprve napařit nohy přidáním sody nebo mořské soli.

Poté naneste produkt na nohy a masírujte po dlouhou dobu.Poté opláchněte vodou. Jakýkoli mastný krém aplikovaný po drhnutí pomůže opravit účinek.

Pro tělo

K dnešnímu dni lze celý rozsah postupů pro nohy nahradit pouze jedním - pomocí exfoliant.K dispozici jsou 2 produkty: peeling nebo pleťové mléko s AHA kyselinami.Scrub se aplikuje před osprchováním, pleťovým mlékem - po.

Účinek prvního se dosahuje o něco rychleji, protože drhnutí často obsahuje mechanické částice ve forměořechové skořápky nebo ovocná semena. Krém je určen pro dlouhodobé používání, ale je šetrnější v péči, což bude výhodou pro majitele citlivé pleti.

Pro vlasovou pokožku

Řada exfoliantů, rovněž vytvořená ve formě kůry pro pokožku hlavy.Aplikují se na suché vlasy a masírují po dobu 10 minut.Po opláchnutí teplou vodou šamponem.Tyto postupy pomohou vyřešit problémy s lupinami, nadměrným odbouráváním tuků a vlasů, nepřinášejí nikomu radost.

Pro vlasy

Exfoliační přípravky pro vlasy jsou k dispozici ve formě šamponů. Jsou schopni posílit strukturu vlasů, učinit je silnějšími a vyhladit šupiny. Šampon se často nepoužívá, ale po mytí je ponechán několik minut, aby prospěšné vlastnosti správně pronikly do struktury vlasů.

Exfolianty pro okamžité opalování

Exfoliant pro okamžité opalování je určen k přípravě pokožky pro okamžité opalování pomocí sprejů a krémů.Je ve formě tekutého mléka a nanáší se na pokožku pomocí spreje. Zrání několik minut a omývání běžnými suchými ubrousky.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a použití v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Exfolianty pro zúžení pórů

Exfolianty pro zúžení pórů musí nezbytně obsahovat kyseliny BHA.Jsou to oniantiseptický a protizánětlivý účinek.Zpravidla jsou k dispozici ve formě séra.Sérum se nanáší na dříve očištěnou tvář a vytváří na kůži tenký ochranný film, pod kterým se póry přitahují k sobě.

Exfolianti s kyselinou glykolovou nebo salicylovou

Použití kosmetického přípravku s kyselinou glykolovou podporuje nejrychlejší obnovu kožních procesů.Staré buňky odumírají a odlupují, zatímco nové buňky začínají brzy regenerovat.

Následně se kůže vyrovná, změní se její barva a struktura.Zvýšení hladiny kyseliny hyaluronové pomáhá vyhladit malé vrásky a zabraňuje vzniku nových.

Exfoliant s kyselinou salicylovou je vhodnější pro problematickou pleť s akné, černými skvrnami a zvýšenou sekrecí mazu.Taková kyselina má antibakteriální účinek a zabraňuje vzniku nových vyrážek.

Hodnocení nejlepších exfoliantů.Recenze

Pokud slovo exfoliant již nezní tak neobvykle a co je podrobně popsáno výše, čtenáři pravděpodobně budou chtít vědět, jaké prostředky jsou potřebné a lze je s touto složkou ve směsi zakoupit.Přední odborníci ve světě krásy vybírají hodnocení nejlepších a nejdostupnějších exfoliantů, které vycházejí z hodnocení zákazníků.

Krémová maska ​​„Kůra“ - exfoliant s ovocnými kyselinami

Domácí produkt vysoce kvalitní krémové masky „Kůra“ je mírná chemická látkapeeling, který lze bezpečně používat doma.Složení tohoto kosmetického přípravku obsahuje kyseliny ANA přírodního původu.

Pomáhají zahájit regeneraci epidermy, odlupovat keratinizované buňky, vyhladit reliéf a vyhladit malé vrásky.

Prostředek rovněž obsahuje hroznový olej, který zvlhčuje a vyživuje pokožku.

Maska je určena jako nezávislý nástroj pro mastné a kombinované typy pleti.

Jeho použití pomáhá vyhladit stopy malých jizev a post-akné.

Má také zjasňující účinek a pomůže odlehčit stávající pigmentové skvrny.Někdy kosmetologové doporučují použití této masky pro nadcházející vysoce kyselý peeling.

Výsledkem, který výrobce oznámil po určitém průběhu (20 dnů), je obnovená a svěží pleť se zúženými póry a hladkou texturou.

Po aplikaci krémové masky „Bark“ si některé ženy všimnou příjemných pocitů „dýchající kůže“ a příjemného pocitu čerstvosti a snížení obsahu tuku.Ti, kteří tuto masku použili opakovaně, doporučují ji používat na kůži v chladném období a poznamenávají, že je maska ​​velmi hospodárná.1 trubka je dostačující pro kurz doporučený výrobcem.

Krémovou masku „Kůra“ si můžete koupit v jakékoli lékárně nebo online kosmetice.Cena je velmi rozumná a začíná od 400 do 500 rublů.

Norevský exfoliační krém a exfoliační gel

Krém a gel jsou vhodnépro každodenní použití.Gel se používá pro lokální aplikaci a je aplikován přímo na ložiska zánětu.Krém je určen pro komplexní péči.

Výrobci a ženy, kteří zažili oba tyto produkty, zaznamenali pozitivní zlepšení problémové pleti.Doporučuje se také použití v noci, protože po aplikaci krém smáčkne pokožku a gel může v noci odstranit zánět.Pro ty, jejichž mastnota kůže je zvýšená, může krém zanechat malý mastný film, který se dobře vstřebává ráno.

Exfoliační pasta pro tvář série Air Stream: Oxygen Balance od Faberlic

Maska kyslíkové kosmetiky.Věk 20+.Kompozice obsahuje hlínu a účinné látky, které bojují s nadměrným obsahem tuku a záněty na kůži.

Výrobce slibuje ohromující výsledek po použití této masky a je potvrzen distributory Faberlik.Ženy, které tento produkt testovaly samy o sobě, si po použití nevšimly nic zvláštního, s výjimkou pocitu čerstvosti bezprostředně po použití.

Clareol je jemný čisticí exfoliantový gel

Jeho přímým účinkem je odstraňování bradavic a výrůstků.Gel také zjemňuje drsnou pokožku.Můžete si koupit v lékárně nebo hledat na internetových stránkách.Cena exfoliantového gelu je poměrně vysoká a pohybuje se od 900 rublů a výše.Někdy pro celý kurz potřebujete 2-3 láhve.

Většina recenzí souvisejících s tímto gelem,vezměte na vědomí její účinnost v přímém jednání.Dokáže odstranit i velmi staré a obtížně odstranitelné bradavice.Ale někteří z nich ji úspěšně používají v pedikúru, když potřebujete odstranit hrubé kuří oka a zjemnit kůži chodidel.

Mýdlo exfoliační pro tělo „Yves Roshe“ („Yves Roshe“)

Mýdlo je určeno k použití 1-2 krát týdně jako peeling. Aplikujte kruhovým pohybem na vlhkou dušenou pokožku.

Má velmi svěží a neobvyklou vůni, z níž nikdo nezůstane lhostejný.Kompozice obsahuje hrubé čisticí částice, takže je těžko vhodná pro majitele jemné a citlivé pokožky.Některé ženy si po aplikaci všimnou lehkých škrábanců, zejména na vnitřní straně rukou a v dekoltu.

Doporučuje se také těm, kteří mají spíše suchou pokožku, aby po použití mýdla používali zvlhčující pleťové vody nebo tělový krém, protože mýdlo může pokožku mírně vysušit.

Exfoliační krém „Akomega 100“

Univerzální krém, který lze používat ve dne iv noci.Věk použití je od 18 let.Zaměřuje se na bělení pokožky, má jemný a postupný čistící účinek.

Ačkoli výrobce neuvede, pro jakou pokožku je tento krém určen, ženy, které jej testují, si uvědomují, že je to určitě pro suchou nebo středně mastnou pleť.Pro mastnější nebo kombinovanou pleť je lepší použít „Acnomega 200“.

Exfoliační peeling pro čištění pórů „Sibiřské zdraví“

Tento peeling je k dispozici vgelová forma a je určena k šetrnému čištění.Vhodný pro suchou a citlivou pokožku, jako pro mastnou (na základě recenzí) gel je slabý.

Při pravidelném používání (2krát týdně) se zaznamenává dobrý čistící a exfoliační účinek, částečné odstranění akné a černé skvrny.Po použití se doporučuje použít zvlhčovač.

Exfoliační gel na obličej „Lierak“

Gel je vyráběn francouzskou kosmetickou společností k očištění a odstranění oblasti obličeje a očí.Patří do klasifikace luxusní lékařské kosmetiky, protože cena je ve srovnání s masmarketovou kosmetikou poměrně vysoká.

Gel je vhodný pro dívky starší 18 let, ale úspěšně se používá také u 15letých.

Vhodné pro normální až kombinovanou pleť. Přírodní složky obsažené v prostředku mohou příznivě ovlivňovat pokožku, snižovat zarudnutí a loupání.

Dívky a ženy, které testují tento gel, tvrdí, že se vyrovnají se svou čisticí funkcí „s ranou“, zatímco po aplikaci není pocit těsnosti pokožky.

Exfoliační prášek s texturou od Dior

Suchý prášek, který je napěněn na mokrých rukou a nanesen na obličej.Mnoho žen testujících tento produkt uvádí nevhodné a nepraktické obaly.

Díky širokému otvoru se prášek může probudit více, než by měl.Ti, kteří očekávají tvrdou exfoliaci, budou překvapeni.

Po smíchání s vodou, prášekzískává konzistenci pasty a vypadá spíše jako gel na mytí.Účinek je však lepší než účinek abrazivního drhnutí.

Mnozí si všimli úplného zmizení šupinaté kůže a snížení počtu černých teček. Kosmetologové doporučují používat tento produkt takto:

 • 1-2krát týdně - pro suchou a citlivou pokožku;
 • 3-4 krát týdně - pro normální a kombinovanou pleť;
 • denně pro mastnou pleť.

Alpika bioenzym exfoliant

Dvojčinný suchý prášek na bázi ananasových a papájových fytoenzymů.Používá se jako peeling a jako maska ​​na obličej.Dobré pro jemnou a citlivou pokožku.Ovocné kyseliny nasycují pokožku vitamíny, extrakt jojoby má leštící účinek.

Výrobci doporučují používat prášek 2krát týdně jako masku nebo loupání.Ačkoli kompozice obsahuje malé částice praní, ženy používající tento prášek jako peeling si nevšimly nepříjemných pocitů.

Exfoliační pleťová tonikum, které zvyšuje zář od Payota.

Tonikum slouží jako prostředník mezi čištěním a zvlhčováním.Proto se doporučuje používat jej takovým způsobem, aby bylo dosaženo výsledku předloženého výrobcem.

Vytvořeno na nealkoholickém základě nezanechává nepříjemné pocity.Tonikum je vhodné pro všechny typy pleti, mnoho žen uvádí, že po tomto toniku je pokožka dostatečně hydratovaná a nevyžaduje krém.

Exfoliační krém a exfoliační maska ​​„Obnova buněk“ od společnosti Belita

Běloruská kosmetika má mezi ženami docela dobré hodnocení.Cena je přijatelná a kvalita není nižší než drahé značky.Řada Cellular Renewal, která obsahuje masku a exfoliační krém, je celkem dobrá a má mnoho pozitivních recenzí.Mezi ně patří hydratační, čistící a vyhlazující pleť.

Jediné, s čím jsou zákazníci nespokojeni, je mírně zvláštní vůně masky.Ale on, jak se říká, je amatér.

Exfoliační krém Mesopharm

Používá se jako přípravek pro chemický peeling.Nanáší se na pokožku každý den ráno a večer.Určeno pro mastnou pleť náchylnou k vyrážkám, pro stárnutí a hyperpigmentovanou pleť.

U žen užívajících tento krém si všimnou jeho silného a účinného účinku a nedoporučuje se používat jej déle, než je předepsané období, které je v závislosti na typu pokožky 14–30 dní.Krém také velmi dobře rozjasní pigmentové skvrny.

Exfoliační prášek „H2O“

Novinka v oblasti kosmetologie.Pohodlné použití.V prodeji je jednorázová taška i velká zkumavka, což je pro zákazníky velmi příjemné, protože si můžete koupit 1 sáček za vzorek a zjistit, zda je tento produkt vhodný nebo ne.

Produkt je určen k čištění pokožky 1-3krát týdně.Prášek se smíchá s vodou a jemně masíruje obličej.

Exfoliační krém „French Almonds“ odAcademie

Peeling krém byl vytvořen pro všechny typy pleti a je určen k čištění.Doporučuje se nakupovat kromě masky tohoto výrobce, aby se dosáhlo co nejefektivnějšího výsledku. Poněkud drahý produkt, ale ženy si uvědomují jeho vysokou účinnost, jmenovitě:

 • vyrovnávání reliéfu kůže;
 • čištění pórů;
 • exfoliace;
 • osvěžující pleť.

Po použití nezpůsobuje nepohodlí.

Pocta exfolianta Tiana (Teana)

Pocta založená na enzymatických exfoliantech.Vhodný pro použití na velmi citlivou pokožku.Používá se jednou týdně.

Ti, kteří tento produkt použili, si všimnou příjemného zápachu produktu a kvalitního obalu.Také mnoho gommage nezapadalo, protože to má mírnější účinek než křoviny nebo pilulky.Vhodný pro téměř bezproblémovou pleť, pro udržení hydratace a pružnosti.

Exfoliační tonikum „Natura Siberika“

Čisticí a rozjasňující tonikum na ovocných kyselinách.Dobrý domácí analog drahých francouzských značek.Navrženo pro každodenní použití.Podle recenzí většiny žen a kosmetologů se dobře vyrovnává se svým úkolem jako prostřednice.

Po použití je zaznamenáno dobré zesvětlení pihy a stárnutí.Tonikum má příjemnou vůni rakytníku.

Kde koupit exfoliant na obličej, na tělo.Cena

Na domácím trhu s kosmetickými výrobky je bohužel spousta padělků, takže nákup osvědčeného výrobku není tak snadný.Exfoliant, zejména kyselý, a zejména pro obličej, je lepší vybrat velmi pečlivě a nekupovat první dostupný lék na populaci.

Někdy také cena nezáleží, dobrý a levný lékárenský produkt není někdy horší než ten, který se prodává v luxusním obchodě.

Exfolianti pro obličej i tělo lze nalézt v lékárnách, obchodních řetězcích, na internetových stránkách nebo u samotného kosmetika.Cenová kategorie „pro každý vkus“ - od 300 rublů a výše, v závislosti na prostředcích.Domácí a běloruská kosmetika jsou mnohem levnější než dovážené, pokud to není síťová značka. Ceny pro nejoblíbenější exfolianty:

 • krémová maska ​​„Kora“ - ze 465 rublů v ruských lékárnách;
 • mýdlo-exfoliant „Yves Rocher“ - 169 rublů na oficiálních stránkách.

Jak vařit exfoliant doma

Abyste vypadali nádherně, nemusíte běžet do nejbližší lékárny nebo obchodu, ale můžete si připravit exfoliant doma z improvizovaných prostředků.

Domácí peelingy a slupky se nejčastěji připravují na základě:

 • sody;
 • kyselina acetylsalicylová;
 • Vitamin C.
Nejjednodušší domácí exfoliantní recept na problémovou pleť:

 1. 4 tablety aspirinu se umístí na talířek a odkapávajína nich pár kapek vody, takže se tablety rozpustí a promění se v kal.
 2. Do aspirinu přidejte 2 lžičky medu a promíchejte.
 3. Naneste směs na obličej a nechte 15-20 minut.

Tento domácí peeling nejen vysušuje malé a velké záněty, ale také viditelně rozjasňuje obličej.

Peeling nebo exfoliant - což je lepší

Není zcela správné srovnávat peeling a exfoliant, protože peeling je postup a exfoliant je kombinace látek, které jsou schopnéničit odumřelé kožní buňky.Mnoho slupek obsahuje exfolianty.Interakce tohoto tandemu dává lepší výsledek než použití konvenčního peelingu.

Scrub a exfoliant - jaký je rozdíl

Scrub je hrubé mechanické čištění odumřelých kožních buněk.Ne každá žena je vhodná, zejména majitelka velmi suché a citlivé pokožky.V tomto případě je lepší jej nahradit měkčím produktem exfoliantem, jako je prášek nebo gommage.

Exfoliant a co se dnes zkoumá, proto kosmetologové pravděpodobně v blízké budoucnosti uvolní nové vylepšené kosmetické výrobky, nebo si vždy můžete připravit cenově dostupný domácí prostředek.

Videoklipy o exfoliatích

Domácí exfoliant na bázi kyseliny.Co to je a jak to funguje:

Přehled exfoliačního oleje z vrbové vrby: