Epilace bikiny zóny doma - shugaring, vosk, laser s hlubokou zónou

Existuje mnoho způsobů, jak získat hladkou pokožku v intimní oblasti.Každá z nich má své výhody a nevýhody.Po prostudování nuancí a techniky postupu lze odstranění chloupků v oblasti bikin snadno provést samostatně doma.

Co je to depilace?

Epilace - odstranění chloupků kořenem působením na vlasové folikuly .Procedura může být prováděna různými způsoby na profesionální úrovni nebo doma.

Na rozdíl od břitev a krémů, odstranění chloupků zničí strukturu vlasů, ztenčí a zjemní.Výběrem jedné z metod odstraňování chloupků si můžete trvale zachovat hladkost a krásu pokožky.

Před zahájením postupu odstraňování chloupků byste se měli rozhodnout, čeho chcete dosáhnout.

Intimní postup lze znázornit třemi způsoby:

 • klasický - depilace podél linie spodního prádla;
 • Brazilský nebo hluboký - úzký pruhvlasy
 • Hollywood - nechtěné vlasy jsou zcela odstraněny z ochlupení a do hýždí.

Odborníci doporučují používat pouze vysoce kvalitní materiály a zařízení, když se sami zbavují tělesných vlasů.

Charakteristiky odstraňování chloupků v hlubokých bikinách

Je poměrně nepohodlné, ale je možné samostatně provádět odstraňování chloupků hlubokých bikin.

​​

Procedura potěší její výsledky, pokud dodržíte rady kosmetologů:

 • si vyberete pohodlnou pózu;
 • pečlivě zajistí, aby se kosmetické přípravky nedostaly na sliznice;
 • nezapomeňte na čas - je nemožné přeceňovat skladby;
 • v jedné oblasti lze odstranění chloupků opakovat nejvýše třikrát;
 • první den po zákroku odmítají veřejná místa, aby se zabránilo infekci.

Při každém postupu se struktura vlasů stává měkčí, tenčí, světlejší a v některých oblastech úplně přestává růst.

Potřebuji úlevu od bolesti?

Odstranění vlasů není možné bez sebemenší bolesti.V oblasti intimních míst je mnoho nervových zakončení a chloupky jsou mnohem silnější a hrubší než na nohou.Odstranění vlasů je zpravidla doprovázeno silnou bolestí, podrážděním a dokonce i traumatem.

Odstranění chloupků může být úspěšné, pokud je splněno několik podmínek:

 • 1-3 mm dlouhé chloupky se snáze odstraňují;
 • kůže intimní oblasti by měla být neporušená;
 • postup prováděný uprostřed menstruačního cyklu,Přináší méně výraznou bolest a nepohodlí.

Po čase nepříjemný pocit zmizí a postup se stává téměř bezbolestným.

Jak snížit práh bolesti

Pro zmírnění bolesti existují lékařské a nedrogové metody.

Pokud léky mohou způsobovat vedlejší účinky a mít řadu kontraindikací, pak je technika bez léků vhodná pro všechny bez výjimky:

 • horká koupel nebo sprcha napařuje pokožku, otevírá póry a usnadňuje odstraňování nežádoucích vlasů;
 • předběžný peeling čistí pokožku odumřelých buněk a odhaluje vlasový folikul;
 • kůže by se měla držet nebo trochu zatáhnout;
 • relaxace a pozitivní přístup.

Existuje teorie, že použití ledu při odstraňování chloupků v oblasti bikin sníží bolest.V praxi je všechno úplně jiné.Vlivem chladu při kontaktu s epidermou dochází ke zúžení krevních cév a pórů.

V důsledku této reakce dochází k odstranění chloupků s větší bolestivostí a podrážděním.

Doma je možné anestetizovat oblast v oblasti bikin, pokud je žena přesvědčena o absenci alergických reakcí a výskytu alergií na léky.

Vzhledem k kontraindikacím a bezpečnosti léčiv se úspěšně používají nesteroidní tablety, jako je ibuprofen a ketonal.

Opravné prostředky mají protizánětlivé a analgetické účinky.Maximumkoncentrace léčiv v krvi je dosažena po 1,5 hodině.Užívání jedné dávky léku před odstraněním vlasů může zmírnit stav během procedury.Ibuprofen a ketonal se používají opatrně v případě gastrointestinálních vředů, hypertenze a onemocnění jater.

Bezpečnějším způsobem je sprej lidokainu .Aerosol potlačuje bolest tím, že snižuje chování impulzů podél nervových zakončení.Anestetický účinek začíná do 5 minut.

Při topickém použití několik hodin před postupem odstraňování chloupků se produkt nanáší na požadovanou plochu a pro dosažení nejlepšího účinku se pokryje přilnavou vrstvou.Obvykle stačí 1-3 kliknutí na sprej.

V zájmu krásu žen s menšími ztrátami nabízejí výrobci speciální léky proti bolesti.

Nejjemnější možností je krém Emla.

Anestetikum obsahuje lidokain a prilokain, aktivní složky skupiny lokálních anestetik.Krém pronikající do hlubších vrstev kůže má analgetický účinek.Lék se aplikuje v tenké vrstvě na hluboké bikiny a ponechá se 1-2 hodiny.

Je zakázáno nanášet krém na poškozený povrcha zabránit kontaktu se sliznicemi intimních oblastí.Vedlejší účinky léku nebyly nalezeny.V průběhu klinických studií by neměl být vyloučen vývoj kopřivky, otoků a podráždění kůže.

I při všech preventivních opatřeních a kontraindikacích léků je nejlepší zahájit postupbezpečné metody.Pokud máte pochybnosti o bezpečnosti jednoho z nástrojů, měli byste se poradit s odborníkem.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Druhy postupů doma

Epilace cukrovou pastou (shugaring)

Odstraňování nebo sharování vlasů z cukru je nejvícešetrný a efektivní způsob odstraňování přebytečné vegetace na těle.

Způsob má mnoho výhod:

 • snadnost provedení postupu;
 • je vhodný pro citlivou pokožku;
 • přírodní složky nejsou zdraví škodlivé;
 • nízké finanční náklady.

Cukrová pasta pro odstraňování chloupků z bikin se snadno vyrábí doma.10 lžícecukr smíchaný s 1 polévkovou lžičkou.voda a citronová šťáva vymačkané z půl citronu.Složky by měly být dobře promíchány a zahřívány na nízké teplotě.Hmotu vařte asi 10 minut.

Rovnoměrná konzistence složení a zlatohnědá barva ukazují připravenost produktu.Během chlazení získává správně připravená hmota viskozitu a tažnost.

Proces odstraňování chloupků hotovým „karamelem“ se provádí ve stupních:

 • lžičkou nebo špachtlí se hmota aplikuje na oblasti vlasů proti růstu vlasů;
 • bavlněná tkanina se nanáší na rovnoměrně nanesenou vrstvu;
 • , když se materiál lepí,musíte ostře táhnout látku podél vlasové linie;
 • Opláchněte zbývající složky vodou.

V případě potřeby lze postup opakovat.V oblasti bikin je však pokožka přecitlivělá a při nesprávných akcích vám bolest a silné podráždění připomene několik neúspěšných akcí.

Cukrová pasta pro odstranění chloupků v bikinách je natolik snadná, že se dá doma vyrobit.

Cukrování má mnohem nižší úroveň bolesti než voskování , což umožňuje zapomenout na nesnesitelnou bolest při odstraňování chloupků a chloupků po dobu téměř jednoho měsíce.Současně se „vegetace“ na intimních místech pokaždé snižuje, chloupky se ve srovnání s holením nestruhují a ztenčují.

V případě alergických reakcí by měl být postup omezen.Kromě toho je epilace cukrovou pastou kategoricky kontraindikována u žen trpících cukrovkou, kožními chorobami a hypertenzí.

Voskování

Voskování nebo voskování bikin je efektivní způsob, jak odstranit přebytečné vlasy doma.Aby postup dosáhl nejžádanějšího výsledku, doporučuje se pěstovat chloupky dlouhé 3-5 mm.Požadovaná délka umožní, aby vosk pevně přilnul a vypadl s chloupky.

Dříve měla žena připravit pokožku odmaštěním speciálním krémem.Pro citlivé oblasti se doporučuje používat horké kompozice na discích nebo briketách.

Nejoblíbenějšízískali značkovou kosmetiku Veet Salon s éterickými oleji.

Přírodní složky zvlhčují pokožku a účinně odstraňují tuhé vlasy.Pomocí špachtle se požadované množství zahřátého vosku aplikuje na intimní místa ve směru růstu vlasů.Kůže pod vlivem vysokých teplot se dobře zahřeje, póry a vlasové folikuly expandují.

Ošetřená oblast je pokryta proužkem a lehce stlačena.Když se vosk úplně ochladí, ostrým pohybem se pás prorazí proti růstu chloupků.Po zákroku se může objevit mírný zánět a zarudnutí.Pokud budete mazat jemnou pokožku uklidňujícím olejem nebo kostkami ledu, bude to nepříjemné pocity rychle.

Kosmetologové doporučují postupné ošetřování oblastí citlivé kůže .Během procedury nemusíte používat hodně vosku.Výsledek hladké a sametové pokožky potěší až 4-5 týdnů.

Vosk a cukr úspěšně používají kosmetici v salonech a ženách doma.Vysoká bioepilace je dlouhodobý výsledek, ale požadovaný účinek je doprovázen nepříjemnými pocity.Ti, kteří nejsou schopni tolerovat bolest, by měli zvolit jinou metodu odstraňování chloupků.

Epilace fytosolem

Další přirozenou metodou pro odstranění přebytečné vegetace je epilace fytosolem, která je založena pouze na přírodních složkách.

Borová guma, med a mleté ​​vlašské ořechy - účinná kombinace pro postup:

 • med zvlhčuje pokožku, nasycuje ji užitečnými prvky a dává jí sametovou barvu;
 • Vlašský ořech má ničivou sílu, ničí nejen vlasy, ale i samotnou žárovku;
 • Pryskyřice účinně rozšiřuje póry a usnadňuje odstraňování chloupků.

Populární hotové přípravky „Ayuna“ lze zakoupit ve specializovaném obchodě.Fitosmola je zcela připraven k použití.Profesionální produkt s vysokou elasticitou, nízkou spotřebou a dobrou lepivostí.Jemná metoda je zvláště důležitá pro zpracování intimních míst.

Existují dva způsoby, jak odstranit vlasy pomocí fytosolu: ruční práce a obvazová technika.

Při první metodě se vezme část kompozice, která se v rukou trochu zahřeje a na vlasovou linii se aplikuje špachtlí proti růstu vlasů.Aplikace na suchou pokožku s mírným úsilím.Po minutě se fytosol rozpadne.Postup se může opakovat se stejným složením, dokud kus neztratí své elastické vlastnosti.

Bandážová technika je aplikace fyto pryskyřice pomocí válce.Precizní složení kazet se zahřívá v mikrovlnné troubě na 45 stupňů a poté se aplikuje na růst vegetace.Horní kryt s látkovým pruhem a poté jej prudkým pohybem odtrhněte.

Po odstranění chloupků nezůstane na intimních místech ani jediný vlas a pokožka se potěší svou jemností a jemností.

Mechanický epilátor

Doma, jeden z rychlých a pohodlných způsobůDepilace vlasů Bikini je považována za domácí elektrický epilátor.Zařízení je vybaveno mechanickými pinzetami, jejichž důsledkem je prudké vytažení nežádoucích chloupků.Vzhledem k tomu, že kůže na intimních místech je velmi jemná, je procedura doprovázena určitou bolestivostí.

Výrobci epilátorů vylepšují své výrobky, čímž se pohodlnější postup pro odstraňování chloupků.

Nové modely zařízení jsou vybaveny speciálními tryskami a příslušenstvím, které uvolňují pokožku, snižují bolest:

 • s formami - je naplněna vodou, umístěna do mrazničky pro vytvořeníled a poté připojeno k zařízení;
 • vybavené malými disky - přitlačte kůži, což také snižuje bolest;
 • s masážními tryskami - dodávají pokožce pružnost a usnadňují odstraňování chloupků;
 • voda - modely, které umožňují provádět odstraňování chloupků ve vaně nebo sprše.

Jak se bolest snižuje, lze se pohybovat vpřed bez náhlých pohybů a mírně držet kůži.Účinek po zákroku trvá až 4 týdny.Jednoduchost a dostupnost metody je docela atraktivní a co je nejdůležitější, zařízení je vždy po ruce.

Tento postup nemá kontraindikaci a může být proveden kdykoli.

Dívkám, které nesnášejí bolest, se doporučuje zahájit odstraňování chloupků samy od sebe z malé oblasti a podél linie spodního prádla.Zpočátku to není moc příjemné, postup je povzbudivý při každém pokusu přinést stále méně bolestivý účinek.

Hlavní nevýhodou mechanického odstraňování chloupků je vrastání vlasů a podráždění kůže.

Aby se předešlo těmto jevům, je nutné čistit oblast bikin 1-2krát týdně a používat kosmetiku.Těhotné ženy a lidé trpící křečovými žilami takový postup je zakázán.

Laserové odstranění chloupků

Pokud chcete nechat epilovat oblast bikin na profesionální úrovni, můžete použít laserový epilátor pro domácnost doma.Přístroj je schopen odstranit vlasy jakékoli hustoty a barvy, s výjimkou světla.

​​

Získání dobrého laserového epilátoru ušetří značné množství při návštěvách kosmetických kosmetických salonů.Zařízení je jednoduché a pohodlné použití.Kromě toho můžete po 10 procedurách navždy zapomenout na vzhled nových vlasů.

Pro úspěšné odstranění chloupků se doporučuje pěstovat vlasy dlouhé 1-3 mm.

V době zákroku by měla být kůže čistá a suchá.Vzhledem k tomu, že kůže intimní oblasti je jemná a citlivá, může po zákroku dojít k zarudnutí.Uklidňující krém nebo led zabalený v ručníku zmírní podráždění a zklidní pokožku.

Po laserovém odstranění chloupků se doporučuje vyhýbat se opalování po dobu jednoho týdne a navštívit bazén.

Tato metoda je zcela bezbolestná a bezpečná, s výjimkou závažných chorob.

Kontraindikace pro laserové odstranění chloupků jsou:

 • zánětlivé ainfekční kožní choroby;
 • diabetes mellitus;
 • rakovina kůže.

Výsledek je dosažen ničivým účinkem paprsku na vlasový folikul, který zabije žárovku.

Péče o pleť po zákroku

Vlasy na intimních místech mají ochrannou funkci.Zabraňují pronikání mikrobů na sliznice a zároveň zachovávají přirozenou rovnováhu mikroflóry.Po odstranění chloupků v oblasti bikin se riziko infekce několikrát zvyšuje.

Denní hygienické postupy používající vhodnou kosmetiku chrání sliznice a zachovávají zdraví.Po zákroku je přísně zakázáno se vykoupat nebo sprchovat.První den byste se měli vyhnout návštěvě bazénu nebo sauny, koupání v jezeře nebo na moři.

Aby byla pokožka co nejhladší, můžete po zákroku použít speciální krém, který zpomaluje růst vlasů.

Hlavní pozici zaujímá Caramel .Kosmetika obsahuje olejové výtažky, vitamíny, hedvábné bílkoviny a další živiny, které chrání pokožku před zarudnutím a zánětem.

Polský výrobce Eveline představuje výrobky vytvořené zvláštním vzorcem.Prostředky pro péči o vlasy po epilaci nejsou jen bohaté na rostlinné oleje, antioxidanty, ale také ovlivňují vlasové folikuly.Krémy zpomalují nežádoucí růst vlasů a zklidňují pokožku.

Po epilaci jemné zóny bikin domaje důležité pokožku důkladně zvlhčit dobrým krémem.

Specialisté tvrdí, že hydratace by měla být prováděna nepřetržitě, aby nedošlo k podráždění a zarostlým chloupkům.

Odstranění vlasů kořenovou částí, porušením folikulárního aparátu a řádnou péčí o pokožku po epilaci, dává naději na dlouhou dobu, aby se zastavil růst nežádoucích vlasů.

Video o odstranění chloupků v bikinách:

Odstranění chloupků doma v hlubokých bikinách viz videoklip:

Intimní depilace doma, viz video: