Epilace a depilace - jaký je rozdíl: cukr, vosk, krém, proužky pro intimní zónu, laserová depilace v salonu a doma

Epilace a depilace jsou dvě nejúčinnější metody, jak se zbavit vlasů na těle a obličeji.Při výběru metody je důležité pochopit, jaký je rozdíl, jaké pomocné prostředky, kontraindikace, vlastnosti a také to, jak zvolit nejoptimálnější a nejméně traumatickou metodu v každém jednotlivém případě.

Funkce depilace

Depilace je postup pro odstraňování chloupků pro kosmetické účely. Hlavním rysem je, že v procesu nedochází k poškození folikulů, růst vlasů v budoucnosti prakticky nebude narušen.

Během depilace v salonu nebo doma se odstraní viditelná část chloupků - pruty umístěné na povrchu epidermis.Také v tomto procesu, kořen vlasů je odstraněn, ale bez poškození vlasového folikulu.

Existuje několik technik depilace, z nichž každá se vyznačuje dobrou účinností, nízkou invazivitou a bezpečností, ale výsledek takového odstranění vegetace v určitých částech těla, obličeje je dočasný.Účinek může trvat, v závislosti na zvolené metodě, hlavně od 2 do 10 dnů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice: Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Charakteristiky odstraňování chloupků

Odstranění a depilace vlasů (rozdíl lze nalézt níže) jsou nejúčinnější moderní metody.Epilace je označována jako inovativní metody umělého odstraňování vegetace na těle a obličeji.

Prostřednictvím jedné nebo druhé akce zaměřené na ošetřené oblasti se kořenová část zničí, vlasový folikul se úplně potlačí.Po silné místní expozici nedochází k opětovnému růstu.

Existující hardwarové technologie jsou schopny ovlivňovat výhradně zarostlé pruty, proto se pro úplné odstranění doporučuje dokončit celý průběh 4-10 relací.Účinnost každé techniky se liší v závislosti na některých aspektech - individuálních charakteristikách těla, stadiu anagenu (růst), barvě vlasů, které patří k jednomu nebo druhému barevnému vzhledu.

Druhy depilace

Epilace se provádí stejně jako depilace v salonu nebo doma.Jaký je rozdíl mezi nežádoucími technikami odstraňování chloupků najdete níže.

V salonech se provádí několik účinných, cenově dostupných a bezpečných kosmetických procedur:

 • Voskování nebo odstraňování vosku. Tento způsob odstranění je vhodný jak pro ženy, tak pro muže, lze jej použít v jakékoli oblasti.Při pravidelných voskových sezeních rostou vlasy pomaleji a stávají selehčí, měkčí, tenčí, nenápadný.Nedoporučuje se provádět depilaci vosku v přítomnosti novotvarů, srdečních chorob, dekompenzačního stadia diabetes mellitus, zánětlivých procesů, kožních onemocnění.V salonu se depilace provádí pomocí vosku zahřátého na horký nebo horký stav.Příprava směsi se provádí ve speciálních jednotkách - voskových slitinách až do pracovní teploty 40 až 60 stupňů.
 • Shugaring, depilace cukru. Pro odstranění chloupků v profesionálních salonech používejte hotové depilační sloučeniny.Mají konzistenci pasty složené z přírodních ingrediencí.Na ošetřené plochy specialista dříve aplikoval lékařský talek prášek pro lepší přilnavost vlasů cukrovou kompozicí.Pro účinné odstranění by délka vlasů měla být alespoň 2-5 mm.Profesionální pasty jsou klasifikovány podle hustoty konzistence a složení.Specialista v salonu, pro zpracování oblastí různé citlivosti, individuálně vybere optimální konzistenci pasty.
 • Chemická depilace. ​​Používání bezpečných kosmetických přípravků se někdy nazývá „chemické listy“.Principem je aplikovat chemicky aktivní látky na dříve připravenou epidermis.Mohou to být gely, pleťové vody, krémy, aerosoly.Doba expozice je od 4 do 12 minut, po které je produkt odstraněn speciální plochou špachtlí.Chemické složení inhibuje proteinovou složku prutuvýsledkem je oddělení od epidermis.Poškození žárovky touto technikou nenastane.
 • pískání. Tato technika se zpravidla používá pro problematickou oblast obličeje, pro rozsáhlé oblasti těla.Je snadné ji provádět doma pomocí kovových pinzet.
 • Holení. Klasický způsob odstranění - je rychlý, snadný a cenově dostupný.Mezi významné nevýhody metody patří riziko zarostlých vlasů, možnost mechanického poškození, zarudnutí, podráždění po holení.
 • Střih. Aby byla vegetace méně viditelná, můžete ji opatrně oříznout.V salonech je vyžadován intimní postup střihu - dát vegetaci v intimní zóně estetiky.Procedura se provádí na speciálním kosmetickém gauči v souladu se všemi hygienickými normami.Před sestřihem klient vybere vzor, ​​hlavní provede zpracování zóny, čištění, dezinfekci a odmaštění oblasti.K vytvoření účesu se používá kombinovaná depilační technika, při které se přebytečné vlasy odstraní voskem, oškubají a zbytek se jemně ořízne.Může to být jakýkoli výkres nebo klasický brazilský trojúhelník.

Depilace doma

Epilace a depilace (jaký je rozdíl, který je třeba znát před zákrokem) je pohodlný a cenově dostupný způsob odstranění chloupků nejen v salonech,ale také samostatně, doma.

Můžete použít jeden znásledující metody:

 • Holení. Depilace holicí strojkem je nejjednodušší a nejlevnější druh odstranění chloupků ve velkých částech těla, v podpaží.Má několik nevýhod, nedoporučuje se pro depilaci obličejových oblastí.Abyste se vyhnuli podráždění po holení, je doporučeno užít si teplou relaxační sprchu, je nezbytné ošetřit oblasti holicí pomůckou - gelem, pěnou nebo krémem.Po jednoduchých manipulacích se na plochy ošetřené břitvou aplikuje uklidňující krém, gel nebo odvar obsahující aloe nebo heřmánek.
 • Použití smetany. V prodeji jsou různé chemicky aktivní sloučeniny, které přispívají k bezpečné likvidaci neestetické vegetace doma.Krémy obsahují vysokou hladinu Ph, která jemně rozpouští vlasovou dírku během kontaktu.Na sliznice nemůžete použít finanční prostředky s individuální nesnášenlivostí vůči složkám kompozice.Jemná tkáň může způsobit těžké popáleniny, může se rozvinout alergie.Princip aplikace je jednoduchý: nejprve se pokožka očistí, poté se krém nanese po dobu 5-10 minut.Po sezení se kompozice odstraní plochou špachtlí, odstraní mrtvé vlasy zbytky chemického roztoku.
 • Elektrodepilátory. Speciální elektrické spotřebiče - pomocníci při depilaci domů.Nevýhody použití zahrnují vysokou cenu za funkční zařízení, stejně jako bolest během sezení.Princip operace spočívá v zachycení každého vlasu s následnýmodstranění.Minimální délka je alespoň 0,5 cm. Zařízení musí být vedeno striktně proti růstu, ne zasunutím, ale hladkým klouzáním po povrchu zóny.Čím je tyč hustší, tím nižší by měla být rychlost zařízení.Po ošetření by měla být kůže ošetřena antiseptickým, zarostlým a změkčujícím krémem.
 • Voskování. Voskování je doma jednoduché.Pro procedury můžete použít připravené sady.Zahrnují voskové pásky s již aplikovanou voskovou kompozicí, návod k použití a ubrousky nasycené kosmetickým olejem k odstranění lepivých zbytků.Stačí jen vyčistit pokožku, aplikovat voskovou pásku a aplikovat ji na růst vlasů.Po několika vteřinách odlepte pásku proti růstu a přejděte k další části.Pro domácí procedury si můžete zakoupit filmový vosk připravený k použití, stejně jako levný voskový vosk, který hmotu uvede na pracovní teploty a konzistenci.Odstranění teplým voskem je méně bolestivé a účinnější.
 • Cukrování. Depilační sezení cukru se provádí jednoduše doma, s použitím hotových těstovin nebo vyrobením sladké kompozice na vlastní pěst.K vaření je třeba v určitých poměrech smíchat třtinu nebo běžný cukr, vodu, citronovou šťávu nebo práškovou kyselinu citronovou.Cukrovou hmotu vařte v nádobě, dokud nebude karamelový odstín.Je důležité neustále promíchávat složení, pastu nestrávit.Když se roztok zchladne a zhoustne, trochu sevřetenakrájejte na plátky a důkladně ji hněte, dokud nebude pružná.Poté naneste na připravenou plochu protirůstovou pastu, protáhněte hmotu na kůži a poté narušte vlasovou linii.Tato metoda eliminuje zarůstání, nepoškozuje epidermu.Hladkost účinku může trvat 10 až 20 dní, doba trvání závisí na vlastnostech ošetřované oblasti.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Druhy epilace

Depilace a depilace vlasů (jaký je rozdíl mezi metodami uvedenými v článku) mají významné rozdíly.Epilace je inovativní hardwarový způsob, jak se po dlouhou dobu zbavit neestetické vegetace.Po absolvování individuálního kurzu a pravidelných preventivních procedur mohou být chloupky na těle a obličeji navždy odstraněny.

Všechny metody jsou založeny na jediném principu - úplné zničení vlasových folikulů a přerůstání vlasových kanálků.

Hardwarový efekt může být poněkud bolestivý nebo vůbec nevyvolávat pocity.Každá z metod odstraňování chloupků má individuální vlastnosti, minusy, výhody.

Existuje několik účinných metod odstraňování chloupků:

 • Laserové odstranění chloupků. Principem přístroje je intenzivní vystavení oblasti silným světelným impulzům.Výsledkem je inhibice strukturální látky melaninu.Dochází k laserové absorpcienergie následovaná ničením folikulů.Ostatní oblasti nejsou ovlivněny, takže nedochází k poškození tkáně.K úplnému odstranění chloupků je nutný individuálně navržený kurz.Počet sezení závisí na vlastnostech zóny, barvě vlasů a individuálních vlastnostech těla.Nedoporučuje se provádět procedury pro těhotné ženy, pacientky s diabetes mellitus a somatickými onemocněními.Měli byste si uvědomit, že laserová děla, šedé nebo velmi světlé vlasy nejsou odstraněny.
 • Fotoepilace. Technika, která dává dlouhodobý účinek hladké pleti, se provádí hlavně v salonu.Při expozici blesku se melanin absorbuje a folikul v aktivní fázi se následně ničí.Pro úplné odstranění jsou nutné opakované sezení.Používá se na všechny zóny, pro všechny typy pleti a vlasů.Během relace lze pociťovat mírný pocit pálení, k úlevě od bolesti lze použít anestetika.Zařízení jsou vybavena duálními filtry, které zabraňují popálení kůže.Doporučuje se provádět procedury v zimě.Odborníci nedoporučují uchýlit se k fotoepilaci na opálenou kůži, během těhotenství a laktace, ani v přítomnosti kardiostimulátoru a kožních onemocnění.
 • Elektrolýza. Epilace elektrickými proudy umožňuje eliminovat nežádoucí vegetaci ve všech zónách, technika je relevantní pro všechny typy barev, šedé a načechrané vlasy.Nevýhodou jebolestivost procedur, před zasedáním, je vyžadováno použití prostředků s anestetickým účinkem.Metoda je podobná akupunktuře, nejtenčí senzor se vloží do folikulů, aplikují se aktuální pulzy a v důsledku toho se ničí.
 • Elektrolýza. Jeden z podtypů elektrolýzy založený na elektrochemické vícejehlové technice využívající galvanické proudy, které procházejí mezi jehlami a způsobují chemickou reakci.Vytvoří se alkálie, která stlačí žárovky.Tato metoda je méně bolestivá, jedním z kladů je menší riziko zjizvení.
 • Termolýza. Další podtyp elektrolýzy je účinnější.Je plný velkých rizik, vyžaduje vysokou kvalifikaci a zkušenosti kosmetologa.Jehla se vkládá subkutánně, je dodáván vysokofrekvenční proud, díky místní akci jsou žárovky zničeny.Mezi výhody metody patří rychlost a vysoká účinnost, podléhající technologickému procesu.
 • Smíšená metodaje kombinovaná technika.Je založen na principu kombinování elektrolýzy s termolýzou.Nejprve jehla je vložena subkutánně s přívodem elektrického proudu.Poté kosmetolog přepne střídavý proud na přímý.V důsledku toho se tvoří alkálie, žárovky jsou zničeny.Pokud nebudou dodržována technologie a antiseptická opatření, existuje riziko folikulitidy a zjizvení.
 • Odstranění chloupků z blesku. Jedná se o poddruh termolýzy, patří do kategorie radikálně účinných způsobů likvidacez nežádoucí vegetace.Dopad je prováděn místní dodávkou vysokofrekvenčního proudu.Jehlové elektrody jsou zcela izolované, s výjimkou hrotu, protože výsledek není tak bolestivý.Účinnost závisí na přesnosti akcí mistra, nedoporučuje se používat k odstraňování chloupků v citlivých oblastech sliznice, v obličejových oblastech, v oblasti bikin.

Hlavní rozdíly mezi depilací a depilací

Depilace a depilace (rozdíl lze nalézt níže) jsou účinné kosmetické postupy zaměřené na dosažení estetické hebkosti pokožky..Zaměřují se na jeden výsledek, ale účinek, princip vlivu každé ze stávajících metod je odlišný.

Hlavní rozdíly mezi nimi:

 1. Stupeň odstranění. Během depilace lze odstranit pouze viditelnou část vlasové šachty.Když dojde k odstranění chloupků, dojde k úplnému zničení folikulů, což brání růstu vlasů v budoucnosti.
 2. Účinek. Depilace je dočasná, zatímco vzhledem k průběhu sezení vlasů je možné se zbavit vlasů po dlouhou dobu.
 3. Cena. Náklady na odstranění chloupků jsou dostupné, ale nejlevnější a nejrychlejší způsob je oholit.Epilace je poměrně nákladný postup, který vyžaduje úplný průběh.
 4. Způsob a místo řízení. Vysoce kvalitní odstraňování chloupků doma není snadné a bezpečné.Depilační agenti a zařízení lze zakoupit v obchodech, ale jakékoliDepilační postupy lze snadno provádět doma.
 5. Příprava. Pro žádnou z depilačních metod není vyžadován zvláštní výcvik.Ale bioepilace (voskování, shugaring) vyžaduje zkušenosti a obratnost.Chcete-li provést některou z metod hardware odstranění chloupků vyžaduje předběžnou přípravu.Nedostatečná kvalifikace může vést k riziku negativních důsledků.

Epilace a depilace - soubor technik pro odstranění neestetické vegetace v oddělených částech těla a obličeje.Před výběrem jedné z nejvhodnějších metod je důležité porozumět rozdílu mezi těmito dvěma.Je také nutné vzít v úvahu řadu faktorů ovlivňujících konečný výsledek, řadu kontraindikací, jakož i osobní pohodlí a preference.

Vytvoření článku:Mila Fridan

Video o odstranění a depilaci vlasů

Jaký je rozdíl mezi odstraněním a depilací vlasů?: