Elektrolýza.Jak často můžete dělat kontraindikace, důsledky, vedlejší účinky

Jednou z nejpopulárnějších kosmetických metod, která vám umožňuje trvale se zbavit přebytečné vegetace na obličeji a těle, je elektrolýza.Navzdory vysoké účinnosti postupu se musíte před sezením ujistit, že neexistují kontraindikace, které, pokud budou zanedbány, mohou významně poškodit krásu a zdraví.

Podstata a metodika postupu

Elektrolýza (kontraindikace postupu jsou uvedeny)níže v článku) - je technika odstraňování nadbytečné vegetace z těla pomocí stejnosměrného nebo střídavého elektrického proudu.Postup se provádí elektrickým epilátorem s různými tryskami schopnými dodávat proud různých sil.

Elektrolýza je jednou z populárních metod odstraňování chloupků

Pomocí elektrolýzy se můžete trvale zbavit vlasů na kterékoli části těla bez ohledu na barvu a délku.

Elektrodepilační metody:

Účinnost metody

Elektrolýza (klient musí informovat lékaře před zahájením zákroku o kontraindikacích postupu) vám umožňuje trvale se zbavit přebytečné vegetace přiobličej a tělo žen i mužů.

Postup zpracování 1. zóny trvá od 30 minut.až 10 hodin a vyžaduje střídavou práci s každým vlasem.Pro pohodlí klienta lze každou relaci rozdělit do několika částí, což umožňuje postupně zpracovávat každý centimetr těla.

Přebytek vegetace je možné zcela odstranit až po 4 až 10 sezeních, protože pouze 10 až 15% vlasů v aktivní růstové fázi se odstraní jedním postupem.Po 2-3 týdnech se elektrolýza v ošetřené oblasti opakuje a ničí nové probuzené folikuly.

Požadovaný počet návštěv:

NázevPopis metody Pocity, které provázejí depilaci Kde mohu provést
Termolýza

)

Postup, při kterém se vlasem vede vysokofrekvenční střídavý proud, čímž se zahřívá kořen, čímž se ničí jeho struktura.Tato technika je bolestivá a může způsobit popáleniny.Nedoporučuje se na citlivou pokožku.
Elektrolýza Používají se stejnosměrný proud a 2 elektrody, které ničí vlasy konvertovanými sodíkovými ionty.Ve všech částech těla se doporučuje bezbolestná a rychlá metoda.Na celé kůži obličeje a těla.
Směs Kombinace termolýzy a elektrolýzy, při které lze současně použít vysokofrekvenční a střídavý proud.Bolestivá metoda, která ztěžuje odstranění zaoblených folikulů.Pečlivé zacházení může způsobit popálení.Nedoporučuje se používat v oblasti bikin a v podpaží.
Postupná směs Typ směsi, který umožňuje použití proudu s nízkými pulzy.
Blesk Používá se vysokofrekvenční proud, který prochází pouze kořenem vlasů.Méněbolestivé než termolýza a směs.Schváleno pro použití na celé tělo.
Sekvenční splachování Nejrychlejší typ termolýzy, který má škodlivý účinek na jakoukoli strukturu vlasové linie.
)
Zóna Počet návštěv
Obočí 2-3
Líce 3-5
Brada 4-6
Tmavé vlasy umístěné nad horním okrajem 4-5
podpaží 5-8
Nohy, boky 8-10
Zpět a dolní část zad 8-9
Bikini 7-20

Muži, jak se zbavit nadměrné vegetaceTrvá to déle, protože na jejich těle je vlasová linie hustší.

Druhy elektrolýzy

Existují 2 typy elektrolýzy:

 • Pinzeta. Během relace zařízení s tryskou připomínající pinzetu ve tvaru zachycuje vlasy průchodem elektrického proudu skrz něj.Tato technika je téměř bezbolestná, vhodná k ošetření citlivé pokožky v podpaží a bikinách, ale trvá velmi dlouho.
 • Místnost pro jehly. Jednorázová jehla vyrobená ze specifické slitiny se vloží do vlasového folikulu, zahřeje kořen a zničí cibuli.Pro tuto depilaci se používá několik typů jehel:
  • Jehly z tiflonu se používají k ošetření citlivých částí těla;
  • zlato - používá se, pokud existuje tendence k alergiím;
  • Oblast obličeje je ošetřena jehlami z kovové slitiny.

  Kontraindikace pro použití

  Elektrolýza (kontraindikace je důležité objasnit před zahájením odstraňování chloupků elektrickým proudem)je pro lidi zakázánautrpení:

  • Vulgarské akné. Agresivní účinky elektrického proudu během kožních lézí mohou vyvolat tkáňovou infekci.
  • Herpes virus, ekzém. Zpracování je povoleno pouze ve fázi remise.
  • Plísňové kožní léze. Vyžaduje předchozí ošetření, aby se zabránilo nebezpečnémuvedlejší účinky.
  • Sunburn. V případě zarudnutí kůže pod vlivem UV paprsků je elektrolýza zpožděna, dokud není odstraněn zánětlivý proces.
  • Přítomnost mateřských znamének, molů, bradavicpřímo v místě ošetření.Přívod elektrického proudu může poškodit papilomy a vyvolat maligní degeneraci buněk.
  • Jizvy a řezy. Procedura se provádí pouze na čisté kůži.Od okamžiku tvorby jizev musí uplynout nejméně 1 rok.
  • Hepatitida, infekce HIV. Elektrolýza vyžaduje zvýšená opatření a je přípustná pouze po získání souhlasu pacienta.
  • Onemocnění kardiovaskulárního systému(zejména malformace, arytmie, ischemie, zvýšený krevní tlak).Vyvolává vážné zdravotní problémy.
  • Astma. Povolení vyžadované pulmonologem.
  • Křečové žíly. Depilace je zakázána pouze v poškozené oblasti.
  • Hemofilie,kvůli vysoké pravděpodobnosti krvácení.
  • Diabetes mellitus .Jakékoli poškození kůže může způsobit infekci a hnisání u lidí trpících vysokou hladinou dextrózy v krvi.
  • Duševní poruchy , protože bolestivé pocity mohou způsobit zvýšené psychické nepohodlí a způsobit zhoršení poruchy.
  • Onkologie. Elektrolýza může zhoršit celkový stav pacienta.
  • Epilepsie,v souvislosti s provokací progrese onemocnění.

  Neprovádějte elektrolýzu:​​

  • Nastávající matky, protože bolestivé pocity vyvolávají výskyt děložního tónu.
  • Ženy, které kojí novorozence, jsou vystaveny riziku poškození zdraví své matky a dítěte.
  • V přítomnosti kovových částí na ošetřovaných částech těla.Pod vlivem tepla se piercing zahřívá a způsobuje popálení kůže.
  • Osoby, které nosí kardiostimulátory.

  Opatření a vlastnosti zákroku během těhotenství

  Elektrolýza je považována za relativně bezpečný postup, který vám umožňuje trvale se zbavit nadměrné vegetace na obličeji a těle.

  Navzdory přání mladé matky být vždy atraktivní, kosmetologické kliniky Ruské federace ji odmítají provádět, protože ruské gynekologové považují těhotenství za jednu z hlavních kontraindikací při použití ošetřovatelského postupu.

  Gynekologové z cizích zemí a Ruska mají odlišný přístup k problému uplatňování postupu u ženy, zatímco dítě čeká.Na základě sociologických studií evropští a američtí porodníci tvrdí, že termolýza je považována za absolutně bezpečnou pro těhotné ženy, a elektrolýza není žádoucí pro depilaci oblasti bikin od 3. semestru.

  Elektrické vlny mohou nepříznivě ovlivnit vývoj plodu. Nepříjemné pocity z postupu mohouvyvolat zvýšený tón dělohy.

  Ruští praktici jsou v této věci méně liberální a zakazují použití elektrolýzy v boji proti nadměrné vegetaci po celou dobu očekávání dítěte a dále během kojení.To je motivováno skutečností, že během těhotenství mohou ženské hormonální změny pozadí a jakákoli, i dříve známá expozice, způsobit neobvyklou reakci.

  Elektrolýza v různých zónách

  Elektrolýza pomáhá odstraňovat přebytečnou vegetaci ve všech částech těla po dobu až 5 let. Po této době je možný výskyt nových, měkkých jediných vlasů, ale celý povlak na vlasy se nebude moci zotavit.

  Elektrolýza se nejčastěji používá k odstranění temných „antén“, které se tvoří u žen nad horním rtem a opravuje obočí.Provádění postupu čištění axilárních dutin nebo oblasti bikin vyžaduje zvláštní péči, protože existuje riziko poranění mízních uzlin v blízkosti kůže.

  Bikini a podpaží

  Použitím elektrolýzy se provádí následující:

  • ošetření oblasti podpaží;
  • Bikiny jsou klasické, střední, hluboké a brazilské.

  Elektrolýza v této oblasti je doprovázena nepříjemnými pocity vyplývajícími z vysoké citlivosti kůže a vyžaduje další použití anestetik.

  Příprava na relaci za 2-3 měsíce, musíte přestat používat jakékoli metodydepilace (s výjimkou holicích strojků); Pro obnovení vlasových folikulů a jejich rychlé zničení elektrickým proudem je nezbytné odstranění traumatických žárovek.

  Během přípravy, 2 dny před sezením, byste měli:

  • nenavštěvovat solárium;
  • odmítají holit vlasy;
  • přestanou užívat antikoncepční pilulky a ředidla krve.

  Postup:

  1. Ošetření oblasti bikin nebo podpaží čisticím gelem a anestetikem.
  2. AnestezieV závislosti na prahu citlivosti klienta může být nutné použít léky proti bolesti, spreje s ultrazvukem nebo subkutánní injekce.
  3. Zpracování.Klient sedí na gauči a zvedne neutrální elektrodu.Lékař připojí zařízení a začne postupně čistit tělo rušivých vlasů.K úplnému odstranění přebytečné vegetace v bikinách je to až 10 hodin. Úplné ošetření se zpravidla dělí na zóny, které trvají 3-5 hodin. Podpaží se čistí za 1-2 hodiny.
  4. Očistěte ošetřenou oblast antiseptikem.

  V jedné relaci je možné odstranit 15% veškeré vegetace, která je ve fázi růstu nebo umírání.K úplnému vyčištění oblasti bikin budete potřebovat 10 až 20 procedur prováděných v intervalu 30 dnů.Podpaží jsou zpracovány ve 2–3 sezeních, každá po 1–2 hodinách.Přestávka mezi procedurami 2-3 týdny.

  Na tváři

  Elektrolýza vám umožňuje trvale se zbavit vegetace na tvářích, na čele,antény nad rty.Tuto techniku ​​lze také použít k opravě obočí.

  Postup:

  1. Čištění ošetřené oblasti tonikem nebo sprejem.
  2. Aplikace anestetického gelu nebo podání anestézie.
  3. Položení klienta na gauč s neutrální elektrodou v ruce.
  4. Ošetření vlasové linie.Na obličeji trvá procedura 15-40 minut.
  5. Použití dezinfekčního mléka.

  K úplnému očištění obličeje jsou zapotřebí 2 až 4 návštěvy, které se provádějí s rozdílem několika dnů.

  Region Počet sezení Doba trvání jednohomin zpracování Čelo 3-4 20-40
  Obočí 1-2 15
  Antény nad horním okrajem 4-5 25
  Chin 4-6 40

  Možné důsledky a komplikace

  Elektrolýza (kontraindikace klienta, zohledněné před zákrokem, pomohou předcházet nepříjemným zdravotním problémům a obtížné rehabilitační době) by měla být prováděna pouze v salonu nebo čepeli zkušeným řemeslníkem za použití jednorázových materiálů.Následující příznaky mohou rušit několik dní po klientské relaci.

  svědění

  Touha vyčesat ošetřovanou oblast je nejčastějším problémem, na který se pacienti obracejí s odborníkem.Vzhled svědění je spojen s použitím elektrického proudu, který způsobuje podráždění kůže.Samotný problém zmizí po 1-2 dnech a v případě výskytu se snadno zastaví po požití sedativních a antihistaminik.

  Aby se předešlo svědění:

  1. Ošetření zředěné oblasti chlorhexidinem a roztokem měsíčku trichopolem.
  2. Vyloučení vody na poškozené kůži do 3 dnů po depilaci.
  3. Týdenní odmítání koupání, návštěv saun a bazénů.Je povoleno pouze si vzít kontrastní sprchu.
  4. Přestávka ve sportovním tréninku.
  5. 2týdenní vyhýbání se slunečnímu záření.

  V žádném případě byste neměli česat ošetřovanou oblast kvůli riziku infekce a vzniku krvácejících ran.

  Bolest

  Odstranění vlasů je velmi bolestivý postup, který vyžaduje použití léků proti bolesti během a po sezení.Po 2-4 dnech, od okamžiku ukončení léčby, bolestivé pocity úplně zmizí a před zmizením jsou zastaveny použitím léků proti bolesti, sprejů nebo antispasmodik.

  Bodové krvácení

  Po zákroku se na místě odstranění chloupků objevují malé krevní sraženiny způsobené tkáňovými reakcemi na agresivní působení.Obzvláště závažný vedlejší účinek je patrný na citlivé kůži v bikinách a podpaží.

  Místa vpichu by měla být ošetřena dezinfekčními prostředky, aby se zabránilo infekci: namažte panthenolem nebo mastíBepanten podporující rychlou regeneraci tkání.

  Změny v pigmentaci

  V případě porušení doporučených pravidel po procedurální péči nebo dlouhodobém vystavení UV záření dochází k malým pigmentovým skvrnám v vyčerpané oblasti.

  Druhým důvodem vzniku pigmentace je samootrhání kůr z léčivých ran.

  Jizvy

  Jizvení tkáně je možné, pokud lékař poruší techniku ​​postupu nebo se může objevit jako reakce kůže na rozčesávání ošetřované oblasti.

  Zarostlé vlasy

  Folikulitida je častým vedlejším účinkem po elektrolýze, který je důsledkem destrukce baňky proudem.Ředění vlasů se krouží a roste ve vrstvě kůže, což vyvolává zánětlivý proces.

  Invazivita

  Infekce ošetřené oblasti je možná, pokud:

  • používají během depilace nesterilní nástroje;
  • zanedbávání kroku čištění kůže před zákrokem;
  • Porušení pravidel rehabilitační péče.

  Aby se zabránilo infekci, je zejména zakázáno česat dilatační oblast a odlupovat výsledné krusty.

  Zčervenání a otoky

  Výskyt zarudnutí a otoků po elektrolýze se považuje za normální tělesnou reakci na odstranění chloupků.Nepříjemné příznaky zmizí po 1-2dny po zákroku.

  Péče po elektrolýze

  Vedlejším účinkům lze zabránit dodržováním pravidel rehabilitační péče.

  Takže po elektro-depilaci je zakázáno:

  • Být na slunci.Nemůžete se opalovat 2 týdny před a po zákroku, abyste zabránili výskytu hyperpigmentace.V případě elektrické depilace na obličeji po dobu 14 dnů byste měli ošetřenou oblast namazat opalovacím krémem s vysokým faktorem SPF.
  • česání kůže z důvodu rizika infekce, vyvolání zjizvení a krvácení.
  • Pro péči o tělo používejte pleťové vody.Tyto výrobky jsou velmi suchou pokožkou a škodlivé pro poškozené tkáně.
  • Navštivte sauny, koupele, bazény po dobu 2 týdnů po depilaci.

  Praní je povoleno třetí den po elektrolýze, ale pouze ve sprše a bez použití detergentů. Poškozenou pokožku je třeba nejméně třikrát denně omýt dezinfekčním roztokem a poté ji na kůži aplikovat panthenolovou mast nebo zvlhčovačem.Pro rychlé odstranění otoků je dovoleno aplikovat led na bolavá místa.

  Je přísně zakázáno odstraňovat nebo česávat krusty vytvořené v místě modřiny.Jinak je možné vyvolat zjizvení nebo infekci.

  I přes rozsáhlý seznam kontraindikací se zvažuje elektrolýzajeden z nejúčinnějších moderních způsobů, jak trvale vyřešit problém nadměrné vegetace.Správný přístup k postupu, dodržování všech pravidel rehabilitační péče pomůže zajistit hladkost pokožky a tělo dobře udržované a svůdné.

  Video o výsledcích elektrolýzy

  Jak pečovat o pokožku po elektrolýze: