Elektrolýza - co to je, jak se to dělá, hardwarové odstranění chloupků.Před a po fotografiích

Elektrolýza (a vše kolem ní) je předmětem zájmu většiny žen.Tento postup je považován za jeden z nejúčinnějších způsobů odstranění nežádoucích chlupů těla.

Jaký je postup elektrolýzy

K odstranění chloupků na těle někdo stroj pravidelně používá, někdo používá kosmetické přípravky.Tyto metody však pomáhají vyřešit problém pouze na krátkou dobu.

Elektrolýza se stala nejspolehlivějším způsobem se 100% zárukou rychlých výsledků po dlouhou dobu.

Tento postup se týká radikálního odstraňování vlasů navždy zničením baňky vystavením vlasového folikulu různým silám elektrického proudu.

Proud teče do baňky jehlou, která je elektrodou.Výsledkem je zničení klíčení zóny vlasů.Po tomto postupu se vlasy již nemohou zotavit.

Odstranění chloupků odstraňuje i ty nejtvrdší chloupky umístěné na kterékoli části těla.

Výhody a nevýhody elektrolýzy

Postup má výhody i nevýhody.Mezi hlavní výhody patří:

 1. Odstranění chloupků je trvalé.
 2. Můžete se zbavit jakéhokoli typu vlasů, bez ohledu na barvu a tuhost.To je způsobeno tím, že účinek není na vlasy samotné, ale na žárovku.
 3. Místo, kde se odstraní typ vlasů a pokožky, není pro postup důležité.

Metodika má však své nevýhody:

 1. Jedná se o velmi složitý postup, který vyžaduje kvalifikovaný přístup.V Evropě smí postup provádět samostatně pouze odborníci s pěti lety praxe.
 2. Elektrolýza vyžaduje dostatečné množství znalostí před postupem.Možná projev komplikací na kůži ve formě jizev, zarudnutí, alergických reakcí.
 3. Postup je velmi bolestivý a neexistuje způsob, jak aplikovat analgezii.To je kvůliskutečnost, že elektrická depilace s lokální anestézií způsobuje opačný účinek, vyjádřený zvýšeným růstem vlasů.

Elektrický proud, pokud je zničen, ničí pouze vlasy, které jsou ve stavu aktivního růstu.Poprvé nemůžete staré vlasy navždy odstranit.To je možné pouze tehdy, když se na jejich místě objeví nové chloupky.

Aby se vlasy zbavily 100%, je třeba projít čtyřmi až osmi postupy.Každá další procedura bude kratší, protože vlasy už budou menší.

Interval mezi postupy by měl trvat čtyři až šest týdnů.Tentokrát je nutné, aby nové chloupky mohly růst.

Po dokončení celého kurzu je nutné podstoupit jediné odstranění zbývajících vlasů.Čas potřebný pro jednu návštěvu závisí na tom, kolik vlasů je třeba odstranit.

Epilace v oblasti bikin (hluboká a mělká)

Epilace v oblasti bikin podle současného stavu není jednou z nejúspěšnějších metod.Důvodem je skutečnost, že v této oblasti je pokožka nejcitlivější.Během procedury bude nepříjemný pocit.

Epilace v oblasti bikin lze rozdělit na klasickou a hlubokou.Klasickým způsobem může být pouze v oblasti provázku, pod hlubokým odkazuje na odstranění všech vlasů.

Epilace podpaží

Mnoho odborníků nedoporučuje elektrolýzu podpaží, protože existuje velké množstvíhromadění lymfatických uzlin.Vystavení elektrickému šoku je může nepříznivě ovlivnit.

Epilace obličeje - horní ret (antény), obočí

Nejvýhodnější možností je elektrolýza obočí a antén, protože taková metodapomáhá zbavit se nežádoucích vlasů, bez ohledu na jejich tuhost.

Epilace dolních končetin, dolních končetin a paží

Elektrolýza dolních končetin a paží má nejvyšší procento účinnosti ve srovnání s jinými typy.Po použití se odstraní maximální množství nežádoucích vlasů.

Jak a kde se provádí elektrolýza.Kolik je řízení

Vzhledem k tomu, že postup je obtížný, doporučuje se zvolit specializované salony.Soukromým pánům se nejlépe vyhneme, protože neprofesionální přístup může způsobit více problémů než nežádoucí vlasy.

Salón by měl být v případě potřeby schopen poskytnout první pomoc.Proto by postup měl provádět kosmetolog.

Metody elektrolýzy

Elektrolýza je rozdělena do několika metod:

 1. Termolýza- tato metoda je elektrický šok,děje se krátce.Pod jeho vlivem dochází k destrukci žárovky.Před termolýzou by měla být osoba podrobena lokální anestezii.Tento typ odstranění chloupků může provádět pouze odborník.Tato technika vyžaduje přesný zásah jehly do baňky.Pro každý vlastrvá několik sekund.Tato metoda se nepoužívá k odstraňování chloupků v oblasti bikin.
 2. Elektrolýzaje činnost proudu o pravidelné frekvenci.Kolem žárovky se objevují zásady.Můžete pochopit, že žárovka podléhá destrukci vzhledem k bublinám.
 3. Směsje směsná forma, která kombinuje elektrolýzu a termolýzu.Odstranění probíhá ve dvou fázích.V první fázi se žárovka zahřeje, ve druhé fázi je zničena a vyjmuta.Tato metoda je vhodná v tom, že můžete změnit frekvenci proudu.V tomto ohledu se směs nejčastěji používá k odstranění chloupků v obličeji.
 4. Blesk- metoda expozice proudu krátkými záblesky.Používá se k odstranění chloupků v podpaží.

Náklady na službu se počítají v minutách.Cena za minutu se může pohybovat od 8 do 50 rublů, vše záleží na kvalifikaci odborníka a typu použitého zařízení.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Trénink v elektrolýze - kurzy od mistrů

Naučit se, jak provádět elektrolýzu doma, je nemožné.Takový postup můžete svěřit pouze odborníkům, kteří absolvovali specializované kurzy.

Je lepší svěřit elektrolýzu odborníkovi, který o tom ví vše, bere v úvahu všechny nuance a bude schopen postupovat co nejlépe

Epilace je velmi bolestivá, musíte znát určité nuance výkonu, které mohou bolest zmírnit.A to může vědět jen dobrý odborník.

Nesprávný postup může způsobit velké škody.

Elektrolýza, vše o tom vyžaduje pečlivé studium.Kurzy zkušených řemeslníků vám pomohou naučit se určit optimální teplotu pro ohřev vosku.Je důležité znát správný směr odstraňování chloupků.Po absolvování kurzů bude moci každý postup profesionálně provést.

Zařízení pro elektrolýzu - jehly a přístroje („čmelák“, „Galatea Polly“)

V salonech se pro elektrolýzu používají speciální jehly.Mohou být tří typů:

 • z kovu;
 • pozlacené;
 • se speciální izolací používanou v medicíně.

Existuje nejen způsob odstranění jehly, ale také pinzeta.Během procedury je proud přiváděn pinzetou.Vstupuje do struktury vlasů a poté do vlasového folikulu.

Pro kůži, která není náchylná k podráždění, se nejčastěji používají lékařské jehly vyrobené z oceli.Pokud má osoba velmi nízký práh, jsou doporučeny jehly potažené teflonem.Tyto jehly jsou citlivější na pokožku, nespalujte ji.

U lidí náchylných k alergickým reakcím pomáhají jehly potažené zlatem zabránit podráždění.

Zařízení pro elektrolýzu si můžete zakoupit v internetových obchodech lékařské kosmetiky a zařízenípro kosmetologii.Nejjednodušší zařízení pracují v jednom režimu.Jejich možnosti jsou však omezené.

Přístroje pro elektroepilaci

Nejlepší zařízení jsou ta, která pracují v několika režimech.Mohou být vybaveny tryskami pro kauterizaci krevních cév, odstraňování molů, bradavic.

Indikace a kontraindikace.Poškození a důsledky

Stejně jako u každého postupu má elektrolýza i své kontraindikace.Nejběžnější z nich jsou:

 1. Kardiovaskulární onemocnění.
 2. Onkologie, maligní nádory.
 3. Zvýšená hladina cukru.
 4. Nosit kardiostimulátor.
 5. Onemocnění a záněty v akutním stadiu.
 6. Příliš citlivá kůže, náchylnost k zjizvení.
 7. Alergické reakce na kov, ze kterého jsou jehly vyrobeny pro daný postup.
 8. Těhotenství.
 9. Období kojení.
 10. Infekční choroby.

Po dokončení postupu se doporučuje vyhnout se koupání a saunám, protože existuje riziko infekce.

Vedlejší účinky tohoto postupu do značné míry závisí na profesionalitě kosmetologa.Ženy musí být připraveny na skutečnost, že po elektrolýze může dojít:

 1. Otok a zarudnutí.Nejčastěji tyto jevy procházejí nezávisle po 10 dnech.
 2. Dívky se často začínají obávat těžkého svědění, což se týká běžných jevů.Ale kategorickyJe zakázáno poškrábat ošetřovanou oblast.To povede ke skutečnosti, že se mohou objevit jizvy nebo začne zánětlivý proces.
 3. Nejnepříjemnější následky po zákroku mohou být zjizvené.Jejich vzhled je spojen s prací mistra.V důsledku hluboké penetrace elektrody do folikulu se tkáň spálí a na místě se vytvoří jizva.
 4. Špatný výkon práce může vést k tomu, že pod kůží zůstanou chloupky, které se kvůli narušení kanálů začnou křivit.Takže existují zarostlé chloupky.
 5. Po pěti sezeních se může objevit nepříjemný jev, jako je pigmentace.Tento účinek zmizí šest měsíců po ukončení postupu.

Před rozhodnutím o odstranění chloupků je třeba posoudit všechny možné důsledky.Elektrolýza a vše o ní jsou důležité informace, které je třeba prozkoumat před odjezdem do salonu.

Je možné provést elektrolýzu v průběhu těhotenství

Ženy v období porodu nezapomínejte na jejich vzhled.Mnozí se zajímají o elektrolýzu, vše o tom, schopnost to udělat během těhotenství.I přes vysokou popularitu tohoto postupu ji ne všechny ženy mohou používat, protože existuje řada kontraindikací.

Těhotenství je považováno za kontraindikaci k odstranění chloupků. Toto je stres pro ženské tělo, což může způsobit komplikace pro zdraví ženy i dítěte.Proto je vhodné během tohoto období postup zrušit.

Existují však případy, kdy ženy provedly zákrok na svém místě.V takové situaci doporučujeme, abyste se nejprve poradili s odborníkem.

Péče o pleť po elektrolýze

Nejdůležitějším krokem v postupu je péče po elektrolýze.Pokud budete dodržovat všechna doporučení, žena bude moci rychle připravit pokožku pro další postup.

Normální stav po zákroku bude:​​

 • mírné zarudnutí;
 • nafouknutí;
 • pocit pálení; pocit tepla;
 • podráždění v místě, kde byly vlasy.

Úkolem hlavního provádějícího elektrolýzu je poskytovat kompetentní rady, jak provádět péči.

]
Dny po zákroku Elektrolýza, vše o tom, metody péče
1-2 dny K otření pokožky potřebujete použít nástroj Tsindol.V prvních 24 hodinách je nutné zabránit vniknutí vody do pokožky.Pravidla péče o pleť na obličeji budou individuální pro každou ženu.

Den 3-6 Kůže by měla být ošetřena měsíčkem v tinktuře, v případě potřeby by měla léčba Tsindolem pokračovat.
den 7 Po týdnu se na kůži objeví kůra.Během této doby může být alkoholová tinktura kombinována s mírnějšími produkty, například lze použít Levomekol.

Aby se zabránilo infekci v místě odstranění chloupků, musíte:

 1. Ošetřte kůži antiseptikem.
 2. Mistr by měl zvolit nejnižší možný proud, aby byly vlasy dobře odstraněny, ale poškození kůže je minimální.
 3. Po ukončení postupu musí být pokožka zvlhčena.K tomu použijte speciální mléko nebo gel nebo naneste na pokožku antibakteriální prostředek.
 4. V případě potřeby lze pokožku ochladit kostkami ledu.
 5. Existuje celá řada preventivních opatření, která mohou zabránit komplikacím. Patří sem:

  1. Pokud byl zákrok proveden na obličeji, nelze během prvních dvou dnů použít žádný make-up.
  2. Nemůžete se koupat v horkých lázních, zpomalí to proces hojení.
  3. Zamezte styku s oděvem.
  4. Kůrky nelze odloupnout, protože se na jejich místě vytvářejí jizvy.
  5. Nemůžete se opalovat, plavat v bazénech 20 dní po zákroku.

  Je velmi důležité dodržovat bezpečnostní pravidla po elektrolýze, protože je důležité o nich vědět všechno!Odlupování kůry může způsobit zánět a pigmentaci.

  Jaké výsledky lze očekávat.Fotografie před a po

  Elektrolýza horní pery.Před a po
  Underarm elektrolýza.Děje se to velmi zřídka.Fotografie před a po
  Elektrolýza zóny bikin
  Elektrolýza dolní končetiny.Před a po
  Elektrolýza (termolýza) nebo laserové odstranění chloupků - co je lepší?

  Na expanzi kosmetikyExistuje několik možností, jak se zbavit těl vlasů.Kromě elektrolýzy je možné použít laserový postup.Obě metody jsou vysoce efektivní.

  Pokud je porovnáte navzájem, elektrolýza je bolestivější, navíc existuje mnoho možných vedlejších účinků.

  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.
  Všestrannost

  Laserové odstranění chloupků není pro mnoho vhodné.Pro jeho použití ovlivňuje jak barvu vlasů, tak i jeho tloušťku.Šedé vlasy nelze tímto způsobem odstranit.A pokud má žena opálenou pokožku, bude to první kontraindikace.

  Elektrolýza je v této věci považována za univerzálnější .Pro ni nezáleží na tom, jakou barvu má pacient vlasy a pokožku.Elektrolýza dokáže bez problémů odstranit i šedé vlasy.

  Účinnost

  Účinnost metody dosahuje 96%, zatímco laserové odstranění chloupků poskytuje pouze 70-80%. Účinnost elektrolýzy je způsobena skutečností, že pokud šok zasáhne vlasový folikul, nelze jej obnovit.

  Zranění

  Pokud vyhodnotíme obě metody z hlediska způsobení poškození, pak jedna a druhá jsou na nejvyšší úrovni.Oba typy postupů se používají více než 20 let.A proto již byli dostatečně prostudováni, vypracovali všechny nuance, které mohou během postupu vzniknout.

  Pokudlidské tělo je zdravé, pak mu ani jeden, ani druhý postup neublíží .Seznam kontraindikací pro elektrolýzu je mnohem širší než laser.

  Pocity bolesti

  Postupy se liší v bolesti.Během depilace zažívají všechny ženy bolest.Jejich intenzita bude záviset na prahu bolesti, připravenosti na postup, psychologickém stavu.

  Alelaserové odstranění chloupků je považováno za jemnější. To je možné díky modernímu chladicímu systému, selektivnímu působení laserových paprsků a možnosti použití externí anestézie.

  Doba trvání postupu

  Postup zpracování laserem je velmi rychlý.Celý postup trvá jen několik minut.Udržet takový kurz je fyzicky snazší.

  Elektrolýza trvá mnohem déle. K hoření jedné žárovky dojde během několika sekund.Po celou tu dobu musíte snášet bolest, protože aktuální ovlivňuje nejen žárovku, ale i okolní tkáň.

  Každá žárovka je zpracována samostatně, v tomto ohledu může postup trvat několik hodin.Kromě toho by se při odstraňování vlasů tímto způsobem neměly používat lokální léky proti bolesti.

  Mnoho lidí vnímá procedury odstranění chloupků snadno a nevěnují jim nezbytnou pozornost.

  Jakýkoli typ odstranění chloupků musí být nejprve dohodnut s lékaři

  Musíte vědět vše o elektrolýze, abyste se vyhnuli možným komplikacím, zánětům.Dobřevýsledek a minimální rizika zranění přímo závisí na profesionalitě lékaře, takže je důležité vybrat správného specialistu pro postup.

  Užitečná videa na téma elektrolýzy a vše o ní:

  Jak je proces odstraňování chloupků pomocí elektrolýzy:

  Laserové odstranění chloupků: vše o ní: