Dýchání pro hubnutí břicha a stran vakua, bodyflex.Recenze videa

Je známo, že správné dýchání může nejen zlepšit pohodu, ale také pomoci zhubnout v pase a břiše.Úbytek hmotnosti je tradičně spojen s přísnými omezeními potravin a vyčerpávajícím tréninkem.

Takové metody lze nazvat únavné a poněkud nákladné, zatímconormalizace vlastního dýchání je metoda, která nevyžaduje žádné finanční investice ani zvláštní úsilí.

Výhody dýchacích cvičení pro hubnutí v břiše

Navzdory své jednoduchosti je metoda správného dýchání mimořádně účinnápro hubnutí břicho.Odborníci zaznamenávají řadu užitečných vlastností tohoto typu školení.

Mezi hlavní patří:

 • Normalizuje krevní oběh , což zase zajišťuje správnou výživu a fungování všechorgány a systémy těla.
 • Stimuluje metabolismus , zvyšuje množství příchozích živin.
 • Vytváří alkalické prostředí , zvyšuje rychlost přeměny potravin na energii, aktivuje proces odbourávání tuků.
 • Uvolňuje tělo z toxických látekv tělesném tuku, přeměňuje je na plyny a usnadňuje jejich uvolňování do vnějšku teplem.
 • Poskytuje člověku vitalitu.
 • Posiluje imunitní systém. ​​
 • Snižuje množství stresových hormonů, obnovuje klid.
 • Snižuje hlad.

Technika pro provádění dechových cvičení

Pro dechová cvičení existuje mnoho výhod.Požadovaného účinku však bude dosaženo, pouze pokud budou všechna cvičení provedena správně.

Příprava na gymnastiku

Než začnete vyvíjet správné dýchání na hubnutí, musíte se řádně připravit na výcvik a seznámit se s některými pravidly.

Patří sem:

 • Viditelné efekty přinesou pouze běžné třídy.
 • Pro gymnastiku je lepší vyhradit čas ráno, hned po probuzení.
 • Do místnosti musí být povolen čerstvý vzduch.Většina odborníků doporučuje venkovní aktivity.Pokud to není možné, otevřete okno nebo okno.
 • Cvičte několik hodin po jídle.
 • Pitná voda během cvičení není zakázána.

Správněcvičení

Dnes bylo vynalezeno mnoho různých typů dechových cvičení.

K oživení každého z nich se musíte naučit, jak správně dýchat, abyste zhubli v břiše.

Běžná technika prospěšného dýchání je následující:

 1. Musíte ležet na lopatkáchs rukama na spodním břiše,vyprázdněte plíce ze vzduchu nosem.
 2. Potépomalu vdechujtea snažte se snížit membránu co nejníže.Tím se zcela naplní plíce.Pro lepší kontrolu procesu si můžete pomoci rukama.Nyní musíte cítit, jak žaludek zvyšuje hlasitost.
 3. Doporučuje se vydechovat vzduch pomalu , plynule, bez zadržování dechu.V tomto bodě membrána stoupá.Břicho se automaticky zatáhne a plíce se postupně vyprázdní.
Dýchání na hubnutí je účinná gymnastika pro svaly zodpovědné za funkci plic.Cvičení pomáhá spalovat tuk v břiše a na bocích a zlepšuje celkovou pohodu.

Při provádění tohoto cvičení v různých variantách je třeba dodržovat následující doporučení:

 • Chcete-li co nejvíce poslouchat své pocity - je důležitéCítit proces plnění břicha kyslíkem a udržet hrudník v klidu.
 • Vyhněte serychlým a ostrým pohybům.
 • Při absenci zkušeností s takovým školenímnezačínáokamžitě z hlubokých dechů , protože to může způsobit závratě.Nejprve se musíte naučit, jak se správně pohybovat.
 • Doba trvání první lekceby neměla přesáhnout jednu minutu.Následná cvičení se zvýší přibližně o půl minuty, čímž se zvýší až na 5 minut.

Gymnastika Bodyflex

Technika Bodyflex je založena na kombinaci správného dýchání s jógovými praktikami.Celkově tento komplex zahrnuje 13 cvičení, z nichž 4 jsou zaměřeny na snížení procenta tuku v pase.

První pohyb se nazývá „Lev“a zaujímá počáteční postavení, nohy od sebe oddělené v šířce ramen.Dlaně spočívají v oblasti těsně nad koleny.Měli byste se zhluboka nadechnout a cítit, jak je žaludek foukán.

Poté se vzduch uvolní, žaludek se vtáhne a nevdechuje.V této poloze, pokud je to možné, musíte vystrčit jazyk a snížit jej, držet zuby.Oči by měly být zvednuty v tuto chvíli.

Musíte být v takové poloze, dokud můžete.Trenéři doporučují opakovat popsaný pohyb 5krát.

Dalšícvičení zvané „boční strečink“ vyžaduje podobnou počáteční polohu .Pokud jde o zadržování dechu, je důležité přenést veškerou hmotnost na pravé koleno a ponechat levou končetinu na podlaze.

Musíte si položit loket na pravou nohu.Pravá ruka se zvedne a nakloní se celým tělem doleva.Postavte se tak, dokud se nebudete muset nadechnout.Proveďte 6-8 cvičení v oboustrana.

Břišní pohyb také pomůže odstranit přebytečný tuk z břicha. Musíte ležet na lopatkách s ohnutými nohama a nohama na podlaze.Ruce se natáhnou.Nejprve se nadechněte, poté vydechněte a přestaňte dýchat.

Cvičení je zaměřeno na procvičení břišních svalů a posílení dýchacího systému.

V tomto stavu zvedají ramena a natahují ruce nahoru.Mírně sejměte hlavu dozadu a zafixujte svůj pohled na podmíněný bod zezadu shora.Opakovaný pohyb se doporučuje 3-4krát.

Při posledním cvičení by „nůžky“ měly ležet na podlaze a narovnat končetiny. Nadechněte se, vydechněte a poté zastavte dýchání.Bez obnovení dýchací činnosti proveďte houpání nohou ve vzduchu.Odborníci doporučují provádět 3-4 přístupy max. 9-10.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Sušení těla pro dívky.Výcvikový program, podrobné nutriční menu na měsíc po dni.

Qigongova technika

Unikátní komplex Qigong učí dýchání pro hubnutí. Celkově navrhuje 3 cvičení.

Při pohybu „plní“ plíce pomalu „vlna“, táhne do žaludku a zaokrouhlí hrudník.Na chvíli zastavte dýchání.Pak hladce vydechněte.V tomto případě by se měl hrudník postupně vracet a žaludek by naopak měl být zaoblen.

Cvičení „žába“ vyžaduje, aby umělec seděl na židli , nohy od sebe šířky ramen od sebe a posazenélokty na kolenou.K hradu se připojují štětce.Položili čelo na pěst, zavřeli oči a uvolnili hlavu od myšlenek.V této poloze musíte dýchat klidně.

Po dalším vydechovaném dechu zadržte dech několik sekund, poté mohou být plíce zcela bez vzduchu.

Další cvičení se nazývá „lotos“. K zaujetí výchozí polohy musíte zaujmout lotosovou pozici, nohy zkřížené.Zpočátku se podává 5 minut na normalizaci respirační aktivity.Břicho a hrudník by v této chvíli měly zůstat nehybné.

Dalších 5 minut se věnuje hlubokému dýchání, kdy již není třeba kontrolovat pohyb hrudníku a břicha.Posledních 10 minut je věnováno tomu, aby člověk meditoval a „odpojil se“ od dýchacího procesu.

Oxisize Technika

Pro provádění oxisize gymnastiky je třeba dýchat hladce a jemně , bez ostrých dechů a výdechů.Díky této funkci je technika často doporučována i ženám na svém místě.

Tato cvičení nesou řadu dalších pozitivních aspektů:

 • Svaly lisu jsou výrazně napnuté.
 • Dýchání na hubnutí lze praktikovat, pokud je to pro výkonného umělce výhodné.
 • Výcvik je na prázdném žaludku nepovinný.
 • Spalování kalorií probíhá jedenkrát a půlkrát rychleji než při používání rotopedu.

Chcete-li odstranit tukovou vrstvu z pasu, postavte se, protáhněte a rozložte šířku ramen nohou.Podávané boky vpřed.Vytáhněteruce vzhůru, pravou rukou drží opačné zápěstí.

Nejprve se musíte natáhnout, pak správně. Po stanovení koncového bodu se zhluboka nadechněte a vydechněte.

Podobné manipulace by se měly provádět opačným způsobem.Celkem byste měli získat 10 opakování.

Chcete-li posílit svalovou kostru abs a zád a také se zbavit tuku po stranách, musíte si sednout na židli a dát si nohy a kolena k sobě.Levou rukou spočívají na sedadle za sebou a pravou rukou se natahují nahoru.

Otočte celým tělem doleva.Nadechněte se a vydechněte zhluboka.Proveďte pohybová data doprava. Tato cvičení by se měla opakovat 10krát v každém směru.

Gymnastika Marina Korpan

Dýchání může podle certifikovaného ruského specialisty Marina Korpan představovat účinný způsob, jak zhubnout.Její komplex zahrnuje obě pohyby od Bodyflexu a Oksisayze.

Současnětato gymnastika nevyžaduje zdlouhavý výcvik a stravování .Jedinou podmínkou je poskytnout celý komplex každé ráno 20 minut.

K dokončení prvního cvičení pomalu vdechujte nosem , aby se žaludek co nejvíce odtáhl.Pak by mělo být uvolněno a vydechnuto.Navíc, jak vydechujete, musíte se snažit, aby to trčelo dopředu.Tuto akci opakujte 3krát.

Druhá fáze výcviku vyžaduje podobněpomalá inhalace nosem , po které je důležité vyprázdnit plíce dvěma ostrými výdechy.Poté musíte znovu vdechnout nos a poté provést 1 hladké a 2 ostré výdechy.Počet opakování je zde také 3krát.

Dalším krokem výcviku bude provedení 3 pravidelných dechů pomocí nosu a výdech ústy. Zvláštní pozornost je věnována umístění bránice.

Lekce končí pravidelným vdechováním nosem, po kterém následuje výdech ve dvou stupních: část kyslíku se uvolňuje z plic pomocí nosu a zbytek se uvolňuje ústy. Takové manipulace je nutné opakovat třikrát.

Aby se dosáhlo viditelného výsledku po měsíci, doporučuje se provádět 3 kompletní přístupy sestávající ze 4 cvičení denně.

Cvičení „Vakuum“

„Vakuum“ vyžaduje povinný výcvik na lačný žaludek.

Může být provedeno v následujících variantách:

 • Ležící na podlaze.
 • V poloze loketní.
 • Sedí.
 • Stál.

Začátečníkům se doporučuje začít od prvních 3 pozic. Odborníci se zkušenostmi mohou dobře využít postavení ve stoje.

Když zaujmete výchozí pozici, měli byste se hluboce nadechnout nosem.Pak je nutné plíce drasticky vyprázdnit a přestat dýchat. Během výdechu musí být žaludek zatažen co nejvíce.

Je nutné držet v popsaném stavu po dobu 15 sekund, poté můžete hladce vydechnout a nechat svaly odpočívat.Pakodpočinout si, vydechnout a vydechnout a poté znovu projít celou procedurou.

Dýchací trenažér pro hubnutí břicha

Simulátor pro břišní dýchání umožňuje každému, a to i bez přípravy, účinně provádět dechová cvičení. Tento nástroj je založen na zásadě dušnosti.

​​

Hlavním prvkem simulátoru je plastová trubice, která vytváří překážku pro únik vzduchu z plic a ústní dutiny.V důsledku toho se tlak vzduchu zvyšuje v důsledku plicního odporu, což vede ke zvýšení množství kyslíku vstupujícího do krve.

Kyslík podporuje lepší oxidaci tuků a v důsledku toho snižuje tělesnou hmotnost.

Kromě skutečnosti, že simulátor pomáhá zhubnout, má také další užitečné vlastnosti:

 • Odstraňuje stres.
 • Zajištění plného a nepřetržitého spánku.
 • Uvedení tlaku zpět na normální hodnotu.
 • Čištění dýchacích cest.
 • Zlepšování krevního oběhu.
 • Eliminace toxinů a toxinů.
 • Stimulace mozku a fyzické aktivity.
 • Omlazení těla.
Simulátor pomáhá nejen zhubnout a zlepšit celkový stav těla, ale také posílit plíce.

Chcete-li použít simulátor, vložte jej do úst. Po instalaci jednotky vdechněte nos a vydechněte ústy.

Břicho by se mělo při plnění plic vzduchem konvexní, pakjako by se vyprazdňovalo - konkávní.

Pečlivě sledujte bránici, která by měla klesat a stoupat. Doporučuje se provést tento postup do 5 minut denně.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina glutamová - co to je, pro co a jak se používá ve sportu a kulturistice.

Kontraindikace dýchacích cviků

Navzdory své účinnosti jakákoli dýchací gymnastika znamená řadu omezení, podle kterých je kontraindikována.

Mezi hlavní kontraindikace patří:

 • Traumatická poranění mozku.
 • Náhlé změny krevního tlaku.
 • Radikulitida.
 • Poškození jakékoli části páteře.
 • Osteochondróza v akutní formě.
 • Trombóza, při které dochází k zánětu na stěnách žil.
 • Nedávné infarkty.
 • Přítomnost různých druhů krvácení.
 • Duševní choroby.
 • Těžká tělesná nemoc.

Pokud máte alespoň jednu z těchto kontraindikací, měli byste se poradit se svým lékařem.

Specialista, pokud je to možné, vybere optimální komplex dechových cvičení. Mnoho lidí sní o tom, jak se zbavit nenáviděného tuku, zejména v pase, ale málokdo si pamatuje, že dýchání zhubne v břiše.

Je důležité se naučit, jak správně dýchat, prožívat různé techniky, analyzovat výsledky - pouzetakže můžete najít soubor cvičení, který přinese skutečný výsledek.

Užitečná videa o funkcích dechových cvičení pro hubnutí

Funkce dechových technik pro hubnutí.Hubnutí a redukce pasu pomocí techniky bodyflex - gymnastika Marina Korpan:

Správné dýchání pro hubnutí břicha a boků:

Technika dýchání prospalování tuků a snižování pasu: