Diodové laserové odstranění chloupků.Přístroje pro postup, příprava fungování laseru.Recenze, fotografie před a po

Diodové laserové odstranění chloupků je považováno za jeden z nejúčinnějších a dlouhodobých způsobů, jak se zbavit nežádoucích vlasů.Klasické holení odstraňuje vlasy s velmi krátkodobým účinkem a je považováno za rychlý, dočasný postup, protože odstraňuje pouze horní část vlasů bez ovlivnění cibule.

Laserové epilační laserové odstranění chloupků: podstata metody

Je zvažováno laserové odstranění chloupků diodovýminejbolestivější a nejbezpečnější z podobných postupů.Laserový paprsek působí na melanin obsažený ve vlasové šachtě avlasový folikul.Buňky obsahující melanin se nejprve zahřívají působením paprsků a poté se ničí.Postup by měl být opakován, protože první sezení nedokáže úplně zničit neaktivní žárovky.

Po 3–4 týdnech přecházejí folikuly, které zůstaly v epidermis, do aktivní fáze a laserové odstranění chloupků nejen odstraní aktivní vlasové folikuly, ale také destruktivně ovlivní rodící se neaktivní.Po několika sezeních, oslabení růstu vlasů, změně struktury (ztenčují se) a zřetelně je patrná rychlost růstu.

Tvrdé vlasy jsou neviditelnější a měkčí a měkké vlasy úplně vymizí.

Přímým působením na vlasové folikuly poskytuje použití diodového laseru záruku, že v budoucnu nebudou obnoveny.Žádný typ kůže, na který je aplikován diodový laser, necítí bolest.

​​

Diodový laser má na špičce stroje značné množství optických vláken, což přispívá k rovnoměrnému rozložení laserových paprsků po požadované oblasti kůže.

Jak diodový laser ovlivňuje vlasy

Laserový paprsek zasáhne oblast kůže a pigment melanin absorbuje paprsek obsažený ve vlasech.Výsledkem je, že část vlasů, která vyčnívá nad oblast kůže, se nejprve spálí, a poté, po určité době, zbytek vypadne a zůstane uvnitř.

Několik sezení přispívá k úplné smrti folikulu.V průběhu času se vlasy stávají tenčí,rostou méně často a nakonec se zcela přestanou objevovat na kultivovaných plochách.Nepohodlí utopí zabudované chlazení v manipulátoru a gelu, který se aplikuje na oblast před procedurou.

Diodové laserové odstranění chloupků vám umožní zcela se zbavit nežádoucích chloupků

Diodový laser může mít 2 délky paprsků světla, což je dobré pro různé typy pleti.Během světelného záblesku laser zničí pigment (melanin) v důsledku tepelného účinku.Trvá jen zlomek vteřiny, než paprsek dosáhne vlasového folikulu.Folikul umírá, když se buňka zahřeje na 80 ° C.Celý proces se nejprve zpomalí a časem zastaví růst vlasů.

Diodový laser má antialergické a protizánětlivé účinky.Zbylé vlasy v kůži nebudou vypadávat okamžitě, ale po určité době se to stane hlavně po 2 týdnech od zahájení procedury.„Čistá“ oblast bude jasně viditelná a v místě růstu vlasů bude hladká a bezsrstá.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Rozdíl mezi odstraňováním chloupků a epilací diodovým laserem

Při odstraňování chloupků diodovým laserem je vlnová délka laseru 810 nm a epilace pomocí alexandritového laseru je pouze 755 nm.Odstranění chloupků diodou se používá na různých typech pokožky a dokáže odstranit tuhé vlasy.Alexandrit laser je schopenodstraňte pouze světlé a červené vlasy a také pomocí tetování odstraňte tetování.

alexandritový laser je účinnější ve světlých oblastech kůže, s mírným opálením a nesprávně zarovnané parametry mohou dokonce způsobit popálení.K léčbě opálených oblastí kůže lze použít diodový laser.

Blond vlasy jsou nejlépe ošetřovány alexandritovým laserem, protože diodový laser ovlivňuje pouze tmavý pigment, který se nenachází v červených a šedých vlasech.Chladicí systém je považován za lepší u alexandritového laseru, protože pouze tryska chladí diodovým laserem, ale to také přispívá k bezbolestnému postupu v citlivých oblastech.

Výhody a nevýhody postupu

Odstranění chloupků diodovým laserem má v tomto postupu negativní aspekty:

 • může dojít k zarudnutí.na oblasti kůže, která prochází časem;
 • s nízkým prahem bolesti jsou možné pocity bolesti při zákroku, totéž platí pro majitele tvrdých černých vlasů.Tento problém je však vyřešen ošetřením kůže anestetikem;
 • nejedná se o malý seznam kontraindikací pro skupiny osob, které jsou zakázány tímto postupem: alergie, zranění, těhotenství, přítomnost mnoha mateřských znamének, různých nemocí atd.
 • náklady na postup nemusí být malé, protože úplné odstranění chloupků bude trvat více než jedno sezení;
 • neodstraňuje okamžitě neaktivní folikuly, které se v průběhu času změní v aktivní fázi.

K pozitivním aspektům postupu patří:

 • postup odstranění není příliš dlouhý, protože diodový laser zachycuje velkou plochu a je schopen pracovat i vdoba pohybu;
 • laser se vyrovnává s tmavými i světlými vlasy (to nezahrnuje šedé a červené vlasy), dokonce i velmi tuhou strukturu.Schopen pracovat na opálenou pokožku;
 • 85) žádné zjizvené nebo zarostlé chloupky;
 • laserový paprsek neovlivňuje vnitřní orgány, je zcela bezpečný;
 • Bezbolestný postup, při kterém se používá gel pro mírnou anestézii.Během odstraňování chloupků také zařízení mírně ochlazuje pokožku;
 • se vyrovnávají s citlivými oblastmi (oblast bikin, obličej, oblast rozkroku);
 • výkon zařízení je vybrán podle typu kůže;
 • vylučuje tepelné popáleniny na kůži;
 • bezpečnost, což znamená, že nejsou poškozeny žádné oblasti kůže, což snižuje riziko infekce;
 • jelikož diodový laser neovlivňuje pokožku, zůstává hladký a hedvábný, bez viditelných jizev a popálenin.

Které oblasti mohou být vystaveny laserovému odstranění chloupků diodovým laserem

Před zákrokem nezapomeňte vzít v úvahu všechny vlastnosti kůže, strukturu a délku vlasů, barvu kůže, přítomnost chorob a léky.

Laserové odstranění chloupků diodovým laserem se provádí v následujících oblastech:

 • v obličeji: tváře, horní ret, obočí, šíje;
 • horní část trupu: axilární zóny, zónadekolt, hrudník a záda;
 • oblast bikin a hýždí;
 • oblast nohou: boky, nohy, celá plocha nohou, prsty;
 • oblast paže: horní a dolní loket, ruce, prsty.

Příprava na laserové odstranění chloupků pomocí diodového laseru

Odstranění chloupků na bázi diodového laseru se vyrovná i se spálenými oblastmi kůže, ale nejlépe před zákrokem:

 • , aby se zabránilo "opalování" po dobu 2 týdnů.Pokud není možné se slunci vyhnout, je vhodné ošetřit oblasti pokožky, které budou epilovány, ochranným krémem, který má vysoká kritéria ochrany před UV zářením;
 • vylučují návštěvy solária a jiné metody použití umělého opalování;
 • neodstraní vlasy před zákrokem pinzetou, voskem a za použití shugaringu.Nepoužívejte krémy ke zpomalení růstu vlasů měsíc a půl před zákrokem;
 • oholit vlasy v předvečer odstranění chloupků, takže v době, kdy výška vlasů byla asi 1 mm.Je-li vlasy větší než 1 mm, bude expozice laseru trvat déle, protože kolik energie je vynaloženo na zničení vlasů samotných, nikoli žárovky;
 • v žádném případě neaplikujte kosmetické výrobky nebo masti před laserovým odstraněním;
 • nesvětlují vlasy v oblasti, která bude vystavena laserovému odstranění chloupků diodami.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Jak bolestivé je odstranění chloupků diodami?

Vlasový folikul se během zákroku zahřívá, v některých oblastech je mírná bolestivost, ale není tak velká ve srovnání s konvenčním laserovým odstraňováním vlasů, je snadno snášen mnoha pacienty.

Při použití diodového laseru se oblasti pokožky příliš nezohřívají, hlavně se teplota zvýrazňuje vlasovými folikuly, proto kůže není podrážděná.I když ošetřovaná oblast má vysokou bolest (například bikiny zóna), pak existuje cesta ven při absenci testu bolesti.

Po dokončení odstranění chloupků se na kůži aplikuje zklidňující krém nebo sprej a během celého postupu se používá chladicí gel.Některé značky diodových zařízení mají vlastnosti, které snižují bolest během epilace.

Mohu udělat úlevu od bolesti?

Abychom se vyhnuli nepříjemným pocitům během postupu, uchýlíme se k používání anestetik.Léky, které se používají při úlevě od bolesti, jsou zcela bezpečné a nezahrnují běh tablet nebo léků.Anestetika pro odstranění chloupků diodami jsou nejčastěji masti a spreje, což je anestézie, případně můžete aplikovat injekci.

Jak se provádí odstranění chloupků diodovým laserem

V závislosti na ošetřované oblasti a struktuře vlasů může postup trvat 15 minut nebo několik hodin.Nejnáročnější na práci adlouhé procesy jsou zóny nohou a paží, protože to jsou oblasti s největší vlasovou linií a vlasy na nich mohou být tuhé.

Postup epilace pomocí diodového laseru je velmi jednoduchý a zahrnuje následující kroky:

 • specialista vybere nejvhodnější způsob ošetření před zahájením práce;
 • v případě potřeby je místo před zahájením postupu ošetřeno antiseptikem (například lékařským gelem, který se používá pro ultrazvuk, mast, spreje);
 • uspořádání ve vhodné zóně pro postup na gauči nebo židli, protože některé postupy se mohou táhnout déle než jednu hodinu;
 • použití ochrany očí pro osobu provádějící postup i pro pacienta;
 • povrchová úprava problémové oblasti.Někdy během zpracování může být cítit nepříjemný zápach;
 • po všech postupech odstraňování pokožky hlavy se použije krém k regeneraci pokožky, která ji zklidňuje.

Průměrný počet relací, které se provádějí během epilace diodovým laserem, je 3-7krát.Během této doby je možné se zcela zbavit nechtěných vlasů, které se neobtěžují po velmi dlouhou dobu, nebo dokonce vždy.

Aby se zabránilo růstu nových vlasů, je třeba sledovat kurz podporující ničení cibulí a postup provádět nejméně jednou ročně.

Doba trvání procedury

Doba trvání procedury závisí na ploše a struktuře vlasů, ale průměrné době trváníje:

​​
Jméno Čas (min.) pro ženyČas (min.) Pro muže
Obočí 10 -
Celá plocha obličeje 30 30-40
Horní ret 5-10 10
Líce 20 10
Chin) 10 10
Bikini 30-40 15-20
Nohy (celá oblast) 90 90
Loketní oblast 20-3020
Ruce zcela 30 30
Abdomen 20 10
Chest 10 20
Zpět 10 10

Jak dlouho trvá čekání na výsledek?

Diodové laserové odstranění chloupků po prvním sezení úplně neukáže celý výsledek, protože laserové ošetření může poprvé odstranit pouze aktivní žárovky a asi 30% všech dostupných žárovek.

Několik sezení může zničit folikuly, které byly dříve ve spící fázi.V průměru to bude trvat 4 až 6 až 7 diodových laserových sezení.Výsledek bude záviset na některých faktorech, které jsou založeny na struktuře vlasů, kvalitě práce a samotném přístroji.

Pro každého existuje individuální terapeutický kurz, který může vybrat pouze odborník na základě analýzy a účinku předchozích postupů.

Požadovaný počet procedur

Interval relacemůže být 3-6 týdnů, pak se zvýší pro každou relaci v průměru o dva týdny.Podpůrné postupy se také doporučují 1-2krát ročně.

Nelze předpokládat, kolik postupů může být zapotřebí, protože každý organismus je individuální, a v mnoha ohledech může množství záviset na:

 • hormonálním stavu organismu;
 • průvodní nemoci (pokud existují);
 • užívající léky.

Pokud nemáte podpůrné postupy, pak je možné vlasovou linii během 6-8 let zcela obnovit a komplex všech procedur bude muset být znovu zahájen, proto je nejlepší dodržovat udržovací odstranění chloupků jednou nebo dvakrát ročně.V tomto případě, pokud nebudete dodržovat podpůrné kurzy, pak úplně obnovené vlasy nebudou tak tvrdé a tmavé.

Péče o pleť po laserovém odstranění chloupků

K odstranění efektu a zklidnění pokožky po odstranění chloupků diodovým laserem byste měli dodržovat některá pravidla:

  )
 • naneste uklidňující krém obsahující panthenol na oblasti, které prošly odstraněním vlasů, naneste je po dobu 3-5 dnů;
 • , pokud kůže po zákroku vyschne, použijte zvlhčovač;
 • , aby se minimalizovaly vodní postupy: někteří odborníci doporučují neošetřenou oblast namočit až na 2 dny, ale je nejlepší opustit lázeňský dům, vanu a bazény do 3 dnů;
 • nepoužívají příliš tučné a silné krémy, které ucpávají pórya nedovoluje pokožce dýchat, může to způsobit akné;
 • nepoužívají krémy obsahující retinol a kyselinu glykolovou, jsou kontraindikovány po laserovém odstranění chloupků;
 • neopalovat se 2-3 dny, a pokud je sluneční záření nevyhnutelné, použijte sluneční krém od 35 SPF, jakož i obsah oxidu zinečnatého a oxidu titaničitého;
 • nemasírují oblast a oblast, kde byly vlasy odstraněny;
 • nevztahují na stránky látky obsahující alkohol, nepoužívají peelingy;
 • nevytahujte a nedotýkejte se vlasů po zákroku a během celého průchodu;
 • neprovádět cvičení během týdne, takže potní žlázy nejsou intenzivní;
 • Výsledné zčervenání po epilaci zmizí samo o sobě, v žádném případě by nemělo být drasticky ochlazeno a nepřehřáté, jinak se začervenání pouze zhorší a obnoví.

Období rehabilitace

Sčervenání na ošetřované oblasti kůže po zákroku se považuje za normální.Pokud máte pocit pálení, svědění, je nejlepší se ihned poradit s lékařem.Zčervenání kůže zmizí během dne, pokud nezohledníte možné alergické reakce.

Při správném provádění doporučení kosmetologa po zákroku nevznikají žádné komplikace, není nutná zvláštní doba zotavení.

Náklady na laserové odstranění chloupků v diodě (průměrné ceny v Moskvě)

Laserové odstranění chloupků v diodě se nepovažuje za příliš levné potěšení, průměrnénáklady na řízení jsou:

]]
Název řízení Náklady na muže, rub. Náklady pro ženy, tření.
Cena

1 relace

Náklady na 5 relací ]Cena

1 relace

Náklady na 5 relací
Zóna horního rtu, brady 400-600 2000-3000 350-500 1750-2000
Temple Area 450-600 2250-3000 450-600 2250-3000
Nosní sliznice, vnitřní část uší 1400 7000
Celá tvář 1750 8750 1550 7750
Krk 1500 7500 1500 7500
Pečemebards 1400 7000 850 4250
Dekelete 1850 9250
Axilární oblast 1300 6500 1300 6500
Prsa 2000 10000 15007500
Poloviční /plné břicho 1600/2500 8000/12500 1500/16007500/8000
Úplná zpět 3900 19500 4900 24500
Klasické bikiny 1800 9000 1300 6500
Hlubokobikiny 3000 15000 1700 8500
der 2900 14500 2300 11500
Hýždě 2000 10000 1700 8500
Interplocha 1450 7250 1200 6000
Úplně ruce 220011000 1750 8750
Ruce k lokti 1800 90001600 8000
Nohy úplně 3500-4000 17500-20000 3400-3900 17000-19500
Holení s kolenem 3000 15000 220011000 Leg lift 1000 5000 800 4000 [
Ruce 1000 5000 800 4000

Kontraindikace

Odstranění chloupků diod má pro to řadu kontraindikací.x kategorie osob.Postup je kontraindikován:

 • u lidí s kožními onemocněními, záněty;
 • pacienti s tuberkulózou;
 • v obdělávané oblasti existuje obrovské množství mateřských znamének;
 • Pokud se provádí odstraňování chloupků v oblasti nohou, nemělo by v této oblasti dojít k žádnému onemocnění, jako jsou například křečové žíly;
 • diabetes mellitus;
 • , pokud existují onemocnění kardiovaskulárního systému nebo jiných vnitřních orgánů;
 • existují virová kožní onemocnění, jako jsou houba nebo herpes;
 • nachlazení;
 • pokud je na ošetřované ploše otevřená rána, není postup v této oblasti povolen;
 • laktace nebo těhotenství kdykoli;
 • Odstranění chloupků diodami v oblasti hrudníku není povoleno v případě onemocnění prsu, totéž platí pro bikiny, pokud existují onemocnění pánve;
 • různá onkologická onemocnění;
 • použití laserového odstranění chloupků u pacientů s křečovým syndromem (epilepsie) se nedoporučuje.

Vedlejší účinky

Vedlejší účinky lze posoudit po 2-3 hodinách od postupu.Tento způsob odstranění chloupků nemá obrovský seznam vedlejších účinků, protože diodový laser je na rozdíl od ostatních bezpečnější.

Po použití diodového laseru nezůstaly žádné jizvy, popáleniny, jediná věc, která může způsobit nepohodlí:

 • zvýšená citlivost v ošetřených oblastech;
 • vzhled vyrážky;
 • zbarvení kůže;
 • podráždění.

Epilace pomocí diodového laseru je považována za účinný a jednoduchý postup, který nezpůsobuje bolest a zaručuje likvidaci nechtěných vlasů po mnoho let.

Návrh výrobku:Olga Pankevich

Video na laserové odstranění chloupků diodami

Vlastnosti laserového odstranění chloupků diodami:

Jaké jsou výsledky epilačního laserového odstranění chloupků: