Dermabraze obličeje diamant, mechanický, laser.Co to je, spotřebiče, jak si vyrobit doma

Kosmetologická technika hlubokého vystavení dermabraze se používá k omlazení obličeje, zlepšení struktury kůže a odstranění vad.Dermabraze může být několika typů - diamantový, mechanický, laserový.Před výběrem konkrétní metody omlazení se musíte seznámit s technikou a vlastnostmi relací, jakož i s indikací a kontraindikacemi.

Obsah
 1. Co je to dermabraze obličeje
 2. Indikace a kontraindikace
 3. Použitá zařízení
 4. Diamantová dermabraze
 5. Mechanická dermabraze
 6. ) Laserová dermabraze
 7. Která zařízení jsou vhodná pro domácí použití
 8. Jak provádět dermabraze doma
 9. ) Kolik procedur musíte projít?
 10. Období rehabilitace po loupání
 11. Výsledky postupu: fotografie před a po
 12. Video o diamantudermabraze obličeje
Co je to dermabraze obličeje

dermabraze obličeje (diamantová, mechanická, laserová) je v podstatě dokonalou metodoumechanický peeling, broušení vnějších vrstev dermální vrstvy kůže.Dopad nastává odškrabáním mrtvé vrstvy epidermálních buněk pomocí brusných frézovacích materiálů nebo mikrokrystalů.

Procedura je účinná, patří do kategorie nejúčinnějších metod vyvinutých pro potírání kožních defektů různých etiologií a také prokomplexní omlazení.Princip mikromletí je odstranit vadnou vrstvu kůže.Hloubku exfoliačního účinku reguluje kosmetolog v závislosti na indikacích a vlastnostech struktury pokožky.

Cílem je dosáhnout uniformity, plynulosti, odstranění vad, zlepšení zdraví a řešení různých kosmetických problémů.

Tuto metodu lze porovnat s domácím praním.Abrazivní částice pracích látek působí jemně, zatímco hardwarová dermabraze je agresivnější, ale účinnější metoda.

Tím, že se uvolní spodní vrstva s mladými a aktivnějšími buňkami seškrábnutím odumřelé vrstvy, postup podporuje zrychlenou regeneraci, zúžení pórů, obnovu buněk a přirozené omlazení tkání.

Metoda dermabraze umožňuje nejen esteticky zlepšit vzhled pokožky, dodává jí zářivý, zdravý a elastický vzhled, ale také normalizuje vnitřní procesy, vyvolává aktivní obnovu, obnovu a zlepšuje tok kyslíku a živin.

Po vystavení brusným látkám je pozorována syntéza vláken kolagenu a elastinu, která jsou odpovědná za elasticitu epidermy, posílení rámu kůže, vyhlazení reliéfu kůže a odstranění vad různého původu.

Po zákroku existuje terapeutický účinek, který je zajištěn schopností mikročástic abrazivního prášku snadno proniknout do hlubších vrstev, destruktivněovlivňovat a ničit pouta epidermálních vah. Tato vlastnost určuje kvalitativní eliminaci horní vrstvy odumřelých nebo poškozených buněk.

Po mechanickém čištění začíná proces syntézy vláken, stimulace produkce mladých buněk a normalizace krevního toku.To přispívá k vyhlazení vrásek, očištění epidermis od kontaminace, vyhlazení, posílení turgoru, optimalizaci funkcí všech strukturálních dermálních a epidermálních složek.

Indikace a kontraindikace

Dermabraze je indikována pro následující kosmetické defekty:

 • fotografování;
 • přítomnost hyperkeratózy, rosacea;
 • nerovnoměrný nezdravý tón;
 • v případě zhoršeného fungování mazových žláz zvýšený obsah tuku;
 • projevy mělké hyperpigmentace (skvrny, pihy);
 • za přítomnosti vrásek na obličeji a věku;
 • hrubování, znečištění epidermis vlivem vnějších vlivů;
 • ochablost, ztráta tónu, pružnost;
 • v přítomnosti kožních nedokonalostí, jizev, jizev, stop akné;
 • patologicky zvětšené póry.

Postupy se používají jako metoda k odstranění tetování a jako preventivní komplex proti stárnutí pokožky obličeje, dekoltu, krku, rukou.Při rozhodování je důležité vědět, že metoda nemůže zcela zvládnout keloidní jizvy, postpartum strie.Dermabraze pomůže zmírnit takové vadypatrný.

Mikro resurfacing má řadu kontraindikací pro použití:

 • během těhotenství a laktace;
 • přítomnost alergických zánětlivých reakcí na kůži;
 • fokální vyrážky, rány, mechanické poškození v ošetřované oblasti, včetně akné;
 • hemofilický syndrom, porucha krvácení;
 • novotvary, růžovka, jakákoli dermatitida;
 • svědění;
 • epileptický syndrom, komplexní somatická onemocnění;
 • diabetes mellitus ve fázi dekompenzace;
 • infekční, virové, bakteriální, plísňové patologie;
 • čerstvé popáleniny způsobené sluncem;
 • opary na obličeji v aktivní fázi;
 • přecitlivělost epidermis.

Metoda by se neměla používat pro akutní respirační virové infekce, zvýšenou teplotu, v případě příznaků snížené imunity, po pozitivním onemocnění.Tato kontraindikace je dočasná, tělo se musí zotavit, aby regenerační procesy po mikrodermabraze probíhaly aktivněji.

Použitá zařízení

Dermabraze obličeje (diamant nebo laser) se provádí zpravidla v salónních podmínkách.Tato technika patří do skupiny hardwarových metod pro omlazení a odstranění nedostatků, proto se provádí pomocí speciálních zařízení.První mlecí jednotky pracovaly podle jednoduchého principu škrábání.

Manipulátor, provádějící kruhové pohyby, odstranil vrchní vrstvu a broušel smetanu brusnými částicemipovrch.Zařízení je rozděleno do několika typů, klasifikace je založena na principu současné manipulace.

Lze rozlišit tato zařízení používaná pro dermabraze:

 • Mikrokrystalická. Mletí se provádí stříkáním jemného prášku na bázi hydroxidu hlinitého pod tlakem.Směs se plní speciální trubicí, krystaly mají různý tvar, takže mletí je účinné.Klíčovou složkou není karcinogen, proto ji lze použít pro citlivou pokožku.
 • Diamond. Zařízení dodává jemnou směs diamantového prachu.Protože částice jsou zaoblené, metoda je nejméně traumatická.Zařízení jsou vybavena dvěma kontejnery.Jedna nádoba je pro čistý prášek, druhá pro již použitý prášek během relace.Pro různé expoziční zóny je v sadě několik trysek a také kompresor s řízením intenzity.
 • Laser. Zařízení produkují laserové záření, které odpařuje horní vrstvu corneum poškozených a mrtvých buněk.Hloubka absorpce světla takových zařízení není větší než 3 mm.Takové mikrotrhací stroje jsou vybaveny uhlíkovým nebo erbiovým laserem.V prvním případě je práce založena na oxidu uhličitém a ve druhém na stejném chemickém prvku.

Nejoblíbenější zařízení používaná pro mikro leštění epidermis v kosmetických salonech a na klinikách:

 • Vystavením brusnému prstenci během rotacePři odlupování vrstvy mrtvých buněk přístroj leští jizvy, strie, stárnutí, oblasti s vráskami.Po počátečním ošetření je kůže leštěna manipulací s menšími částicemi diamantu.
 • Deka Smart Xide DOT.Zařízení pro bezpečnou a bezbolestnou dermabraze založenou na CO2 laseru s patentovanou technologií expozice Smart Stack.
 • Forma TK.Izraelské multifunkční zařízení pro řešení kosmetických problémů.Vyznačuje se mírným účinkem a vysokou účinností pro všechny typy pleti.

Na rozdíl od laserových zařízení mají diamantová a mikrokrystalická zařízení podobný princip činnosti, hloubka expozice, rychlostní režim a intenzita se volí individuálně.

Dermabraze diamantu

Dermabraze obličeje je prezentována několika způsoby, jedním z nich je leštění diamantů, jehož zásadou je ošetřování problémových oblastí speciálními tryskami s jemnými diamantovými kousky.Zařízení je navíc vybaveno vakuovou absorpcí, která umožňuje částicím volně pronikat do tkáně.

Tato technika se používá ke zpracování různých zón - přední, krční a dekolt, jakož i rukou.

Právě tyto oblasti epidermis jsou nejvíce citlivé na stárnutí a negativní změny pod vlivem vnějších faktorů.Manipulací s tímto způsobem broušení pokožky jsou mikrokrystaly - diamantové brusivo s vysokými exfoliačními vlastnostmi.

Onihypoalergenní, bezpečný, poskytuje jemné odlupování, aniž by došlo ke zranění a podráždění epidermy během zpracování.Každý mikrokrystal má tvar hvězdičky nebo sněhové vločky, jemně odstraní keratinizovanou vrstvu buněk z povrchu, uvolní mladší a zdravější vrstvu a urychlí regeneraci v zóně vlivu abrazivních částic.

Relace se provádí podle standardního algoritmu:

 • Před stanovením hloubky expozice se provádí předběžná konzultace s lékařem.
 • Kůže je důkladně očištěna od nečistot a líčení.Při vysoké citlivosti lze použít lokální anestezii.
 • Lékař provádí čištění pomocí přístroje s vakuovými tryskami a diamantového brusiva ve předem určených oblastech.
 • Po mikromletí se na kůži působí protizánětlivými a zklidňujícími látkami a použije se maska ​​s protidémem.

Zasedání diamantové mikrodermabraze pomáhá vyhladit reliéf odstraněním malých jizev a jizev, zlepšit pleť, aktivovat vnitřní omlazovací procesy a obnovit pružnost.Mikrobroušení diamantovým prachem pokračuje déle než 35-50 minut.

Výsledek takové expozice je viditelný po prvním postupu.Náklady na sezení na klinikách hlavního města jsou od 2000 rublů, v regionech cena jednoho postupu bude 1200 - 1500 rublů.

Mechanická dermabraze

Mechanická dermabraze je radikálnější a traumatičtější, ale účinnější způsob omlazení a řešení kosmetických problémů.Hlavnírozdíl od jemného diamantového mikrobroušení je hlubší ráz.Během procedury je horní vrstva epidermis odstraněna hardwarem, aniž by byla ovlivněna papilární vrstva a horní vrstva sítnice kůže.

Zpracování se provádí pomocí kompaktních fréz, namontovaných na speciálním zařízení.

https://youtu.be/VAUw24E8eDk

Hloubku zpracování řídí elektronika a samotný kosmetolog.Tato technika se používá pro radikální změny - odstranění hlubokých vrásek, omezení tetování, odstranění závažné hyperpigmentace, nápadných jizev, jizev, keloidů a dalších viditelných vad kůže.

Postup je poměrně traumatický, charakterizovaný dlouhou dobou zotavení, takže je nutné používat léky proti bolesti.

Zasedání se koná ve fázích:

 1. Lékař provádí vyšetření, jmenuje vyšetření těla, včetně provádění testů, EKG a fluorografie.
 2. Bezprostředně před zákrokem provede kosmetička označení ošetřovaných oblastí.
 3. Vybraná oblast se chladí komprimacemi po dobu 30 minut.
 4. Provádí se anestézie, nejčastěji je pacientům podávána intravenózní anestézie.
 5. Je vybrána optimální brusná tryska, kosmetolog pokračuje k procesu mletí.Nejprve je provedena chirurgická excize postižených oblastí, poté je oblast mechanicky pískována, pak je výsledek fixován Buccovým ozařováním, aby se zničila zárodečná část keloidní zóny.

Takový postup se neprovádí v teplém období, protože v této době ultrafialové paprsky aktivně ovlivňují pokožku.Nejlepší čas je od října do března, kdy je sluneční aktivita minimální.Náklady na opracování na klinikách hlavního města se pohybují od 1 000 na 1 cm.

Cena se může lišit v závislosti na kvalifikaci lékaře, typu přístroje, oblasti zpracování.

Laserová dermabraze

Laser nebo frakční resurfacing se týká pokročilých kosmetických postupů.Základem této metody je hluboký peeling, epidermis je zcela odstraněna a horní dermální vrstva je částečně.Hloubka tepelné laserové expozice je 150 μm, respektive hloubka bazálních membrán.

Zpracování provádí několik typů laserů:

 • oxid uhličitý;
 • erbium;
 • s nízkou intenzitou.

První metoda je nejtraumatičtější, ale také nejúčinnější.Působení erbiového laseru je delikátnější, riziko vzniku negativních projevů je minimální.Laser s nízkou intenzitou prakticky nepoškozuje epidermis a dermální vrstvy, ale je neúčinný s hlubokými defekty.

Principem této metody je zahřívat celek s následnou absorpcí fotonů záření.Úpravou hloubky působení se mění výkon a doba trvání pulzů.Po zahřátí se problémová oblast odpaří, následuje koagulace tkání, destrukce starého strukturálního proteinu.

Ošetření podporuje produkci mladých buněk, urychluje regeneraci kolem oblastí poškozených laserem.

Relace se koná v několika fázích:

 1. Lékař identifikuje problémové oblasti, důkladně vyčistí a k anestezii použije lokální nebo intravenózní anestézii.
 2. Zóny jsou ošetřeny antiseptickým prostředkem, oči chrání speciálními brýlemi.
 3. Kosmetička pokračuje v léčbě primárním paprskem.Když se kůže stane křídovou, laser dosáhne bazální membrány.
 4. Po 5-7 minutáchmanipulace se opakuje.Zahřívání se provádí před výskytem krevních kapek, což naznačuje, že manipulace dosáhla papilární vrstvy.
 5. Po ukončení se na pokožku nanese uklidňující maska ​​s absorpčním a balzámovým účinkem, což urychlí proces regenerace a hojení.

Náklady na laserové resurfacing jsou vyšší než u podobných metod, na klinikách hlavního města zůstane nejméně 40 000 rublů.pro zpracování celé oblasti obličeje.Můžete se zbavit žaludku strie z 27 000 rublů.Výpočet čtverce 1 cm.laserové resurfacing - od 500 do 1 500 rublů.

Která zařízení jsou vhodná pro domácí použití

Dermabraze obličeje (diamant, mechanická nebo laserová) je hardwarová technika, proto ji nelze provést bez zvláštního vybavení.

Existuje gradace brusek, které je dělí na stacionární nebo profesionální, používané v salonech a přenosné se zjednodušenou sadou funkcí, které lze použít doma bez návštěvysalon nebo klinika.Níže uvedená tabulka obsahuje seznam vybavení vhodného pro domácí použití.

S popisem charakteristik a uvedením přibližných nákladů:

​​
Název zařízení Popis Cena
Gezaton Stroj je kompaktní a přenosný, určený pro broušení diamantem.Kombinuje funkci broušení s diamantovými mikročásticemi a vakuovým čištěním.Vybaven třemi tryskami s různým stupněm abraziva, vakuovými tryskami a časovačem Od 5000 ot.
Remington Reveal MD-3000 Praktické zařízení pro diamantové leštění diamantů nezávisle doma.Princip činnosti je založen na vakuovém sacím systému.Sada 3 antimikrobiálních tipů pro normální, citlivé a nepřístupné oblasti.Má 4 rychlostní režimy a regulátor pro změnu intenzity exfoliace Z 8 000 rublů.
Rio Crystal Renew Zařízení kombinuje synergii účinků vakua a jemného diamantového prášku.Diamantová směs se čistí pod tlakem k očištění mrtvé epidermis.Vybaven 2 nádobami na krmivo a odpadní prášek.Funguje ze sítě, snadno se ovládá Od 7 000 rub.
Venuše Derma Smooth Ruční zařízení kompaktních rozměrů pro diamantovou dermabraze.Sada obsahuje 3 vakuové trysky a 3 manipulátory pro broušení diamantovým stříkáním Od 6000 rublů.

Bezpředběžná příprava k provedení zákroku se nedoporučuje, aby nedošlo k poškození kůže a nedošlo k negativním následkům během rehabilitačního období.

Jak udělat dermabraze doma

Doma se broušení diamantů obvykle provádí pomocí jednoduchých přenosných zařízení.

Postupné pokyny pro provádění relace:

 1. Připravte zařízení k činnosti výběrem několika trysek pro různé zóny.
 2. Očistěte pokožku od nečistot a make-upu, odmaštěte pleťovou vodou.
 3. Nasadit speciální jádro na pokládku a poté na vybranou trysku.
 4. Vyberte optimální režim a zpracovejte problémovou oblast.
 5. Po manipulaci s oblastí použijte sedativum.

Manipulátor by se měl pohybovat podél masážních linií bez zbytečného spěchu, aniž by na jednom místě trval déle než 1 sekundu.Doporučuje se, aby se ve stadiu přípravy pokožky předběžně vytvořila maska ​​pro rozpínání pórů a během léčby se provedlo malé natažení pokožky pro zlepšení estetického výsledku.

Kolik postupů musíte projít?

K dosažení viditelného trvalého výsledku, odstranění nedostatků a změn souvisejících s věkem může být nutné 5-12 sezeních diamantové dermabraze s přestávkou mezi nimi 7-10 dnů.Metoda je jemná, jemně a postupně odstraňuje nedokonalosti kůže.Efekt je patrný po 1 postupu, ale pro konsolidaci výsledku musíte absolvovat kurz.

Doporučeno jako udržovací terapieabsolvování 1 sezení diamantové dermabraze za 1-2 měsíce.

Takový kurz pomůže odstranit viditelné vady a zajistit účinnou prevenci změn souvisejících s věkem.Mechanická a laserová dermabraze zaručuje hluboké změny a odstranění závažných estetických problémů.V závislosti na stupni problému může trvat 1 až 3 sezení, interval mezi nimi je alespoň 3 měsíce.

Období rehabilitace po loupání

Dermabraze obličeje (diamant, mechanický nebo laserový) je účinná a bezpečná pouze tehdy, jsou-li během rehabilitačního období dodržována určitá pravidla péče.

Po mletí se doporučuje, aby:

 • se nedotýkaly ošetřených oblastí rukama první den po mletí;
 • po 1-10 dnech očistěte pokožku jemnými produkty nebo slabým roztokem antiseptika;
 • po dobu 2-5 dnů, aby se vyloučilo použití dekorativní kosmetiky;
 • vyhnout se fyzické námaze, jít do sauny a koupelny, navštívit bazén po dobu 7 dnů;
 • před aplikací na čerstvý vzduch naneste krém s vysokou ochranou SPF;Neaplikujte drhnutí, čisticí masky a odlupování, odtrhněte krusty.

Dodržování jednoduchých pravidel během rehabilitačního období pomůže urychlit hojení, posílit a prodloužit dosažené estetické výsledky.

Výsledky zákroku: před a po fotografiích

Kosmetičtí lékaři a pacienti hodnotí techniku ​​pozitivně a výsledky jsou vidět na fotografiích před a po zákroku.

Potépo úplném průběhu mletí a následném hojení ošetřených oblastí lze pozorovat následující účinek:

 • expresní linie a stárnutí vrásek jsou vyhlazeny;
 • kůže je zesvětlená, vrací se zdravý a jednotný tón obličeje;
 • tón se obnoví, pružnost a pružnost se vrací;
 • jsou odstraněny věkové skvrny, pihy jsou vizuálně méně patrné;
 • jsou póry zúžené a očištěné;
 • jsou odstraněny stopy akné a post-akné;
 • je pokožka omlazena na zdravý vzhled.

Uvnitř kožních vrstev dochází k regeneraci, obnově buněk a dochází k aktivaci procesů syntézy kolagen-elastinových vláken.Jakákoli dermabraze obličeje, ale zejména diamantová technika expozice, může být doplněna botulinovou terapií, nanoperforací, ultrafonoforézou a konturovou plastikou.

Pro obecné zlepšení stavu kůže lze dodatečně provést několik sezení mezoterapie a biorevitalizace.

Návrh článku:Anna Vinnitskaya

Video o diamantové dermabraze obličeje

Jak vyřešit problém s vráskami pomocípomocí dermabraze obličeje: