Depilace žen na intimních místech, bikiny.Jak udělat lepší krém, lék a epilátor

Obraz moderní atraktivní ženy sestává z tisíce malých věcí.Depilace je jedním z nich.Tento postup zahrnuje odstranění nežádoucích vlasů na různých částech těla, a to i na intimních místech.Existuje mnoho způsobů, jak nejen pomoci zbavit se zbytečných vlasů, ale také udržet pokožku hladkou po dlouhou dobu.

Proč musím odstranit vlasy v intimních oblastech

Vlasnost intimní oblastivytvořený přírodou z nějakého důvodu: plní funkci ochrany těla a chrání ho před náhlými změnami teploty. Vlasy na intimních místech však mohou být skvělým místemrozmnožování mikrobů , protože na nich zůstávají všechny sekrece a způsobují nepříjemný zápach.

Depilace na intimních místech také představuje estetickou zátěž.Vlasy mohou růst daleko za bikiny a rozšířit se do vnitřku boků.Mohou také začít růst kolem bradavek.Tomu se říká „mužský typ růstu vlasů“, ale u žen s vysokou hladinou testosteronu v těle je to celkem běžné.Takový obrázek nepřidává k obrazu estetiku.

​​

Každá žena sama se rozhodne: odstranit zbytečné nebo nechat všechno tak, jak je.Není nutné se obávat, že v případě neexistence vlasových mikrobů bude mít volný přístup, protože nyní existuje obrovské množství hygienických prostředků, takže péče o jemné části těla nebude problém.

Metody depilace v oblasti bikin

Existuje mnoho možností pro odstranění chloupků: z lidového na ultramoderní.

Nejběžnější z nich, které můžete použít doma:

 • holení strojem;
 • odstranění epilátorem nebo zastřihovačem;
 • depilační krémy;
 • vosky pro depilaci;

Důležitým bodem je dodržování bezpečnostních opatření, aby byl celý postup úspěšný a neměl důsledky ve formě popálenin, podráždění a řezů.Depilace na intimních místech je již dlouho procedurou, kterou každý seberealizovaný kosmetický salon nabízí svým klientům.

To se provádí profesionálními metodami, jako například:

 • shugaring;
 • laserové odstranění chloupků;
 • fotoepilace;

Speciálně vyškolení řemeslníci v salonu pomohou rychle a bezbolestně zbavit nechtěných vlasů.

Existují lidové recepty:

 • čištění pomocí peroxidu vodíku;
 • odstranění jodem;
 • odstranění pomocí manganu;
 • odstranění pemzy;

V současné době neztratili svůj význam, ačkoli byli vynalezeni již dávno.Při použití takových metod je však třeba si pamatovat přesnost, abyste nemuseli konzultovat lékaře později.

Holicí strojek

Tato metoda je nejběžnější a nejjednodušší.Ale má své vlastní vlastnosti.

Depilace břitvou na intimních místech by měla být prováděna podle růstu vlasů

Nejprve je třeba vybrat ten správný stroj pro depilaci.Nechte jeho čepele dostatečně ostré, aby odřízly tvrdé vlasy intimních míst.Navzdory obrovskému počtu speciálních dámských obráběcích strojů v obchodech je lepší používat ty, které jsou určeny pro muže.Čepele jsou ostřejší a mají také speciální pruh, který usnadňuje klouzání po kůži.

Depilace na intimních místech břitvou začíná přípravou.Musíte si umýt ruce a oblast zamýšleného ošetření mýdlem.Je lepší to udělat s teplou vodou, protože nedochází k podráždění pokožky v páře a chloupky samotné budou měkčí.Poté naneste holicí gel nebo krém.Zajistí klouzání a nedovolí zranění.

Kůže při jemném holenítahejte prsty tak, aby nedošlo k proříznutí záhybu. Přesuňte stroj podél vlasové linie.Není třeba lisovat, je tak snadné získat oděr.Břitvou budete muset několikrát jít na správné místo, abyste dosáhli dokonalé hladkosti pokožky.Ale to zabrání zranění.

Na konci postupu pokožku znovu opláchněte teplou vodou a osušte ji ručníkem.Namažte uklidňujícím krémem.

Nepoužívejte produkty obsahující alkohol na čerstvě oholenou pokožku.Po použití stroje je již riziko podráždění vysoké, což může jen zvýšit nepříjemný účinek.

Pokud během postupu došlo k náhodnému řezu, musíte postiženou oblast jemně poklepat vatovým tamponem a podržet, abyste zastavili průtok krve.Po dokončení holení byste měli tuto oblast namazat dezinfekčním prostředkem.

Všechno se provádí dostatečně rychle a aniž by byla dotčena peněženka.Jedinou nevýhodou této metody je krátkodobý účinek: pro udržení hladkosti pokožky bude nutné oholit zarostlé chloupky za dva nebo 3 dny.

Vosk pro depilaci: nejlepší značky, pravidla použití

Tato možnost je jednou z nejslavnějších.

Při rozhodování o použití vosku pro depilaci je však třeba si pamatovat určitá pravidla:

 • pouze horký vosk se používá pro intimní místa, chlad a teplo nepřinesou výsledek;
 • tento postup může způsobit bolest, takže byste měli kůži určitě připravit ošetřením drhnutím a odmaštěním;
 • délka vlasů by neměla být menší než 4 cm a větší než 7 cm;
 • musíte pruh přitáhnout ostře a vždy proti růstu vlasů;
 • po zákroku je nezbytné nanést krém po použití po odstranění chloupků, aby nedocházelo k zarůstání vlasů;

Nejlepší značky pro intimní oblasti jsou Depilflax, Floresan a White line. Posledně jmenovaná látka je popsána jako zrnitá a nevyžaduje pro ni voskovou slitinu.Má příjemnou vůni a stejnou příjemnou cenu.

Depilflax má nejvyšší cenu, ale kvalita k ní není nižší.Zvládne nejtvrdší vlasy, dokonale se drží a nepotřebuje k tomu proužky. Floresan se doporučuje přesně jako náprava pro výběrová místa. Složení obsahuje fruktózu a aloe vera, které zjemňují pokožku, vosk se snadno omyje.Navíc má nejlevnější cenu.

Epilátory: přehled nejlepších

Na trhu existuje mnoho modelů epilátorů, ale není těžké vybrat vhodné zařízení. Depilace na intimních místech vyžaduje přesný a opatrný přístup.

Několik značek, které jsou vhodné pro jemné odstranění chloupků:

Rowenta Považována za nejlepší epilátorkvůli anestézii.Jeho tvůrci udělali vše pro to, aby bolest snížili na minimum.Existuje dostatečný počet pinzet, které odstraní i krátké chloupky a přítomnost masážní desky.
„Braun“ Spolehlivé zařízení, některé modely mají plovoucí hlavu, mohou pracovat jak ze sítě, tak z baterie.Trysky lze prát ve vodě.Kromě toho existuje holicí hlava, která odstraňuje zbývající chloupky.
Panasonic Zahrnuje odnímatelné hlavy.Lze jej použít i ve vodě.Má největší počet pinzet, což výrazně urychluje celou proceduru.
„Rolsen“ Má 2 nastavení rychlosti, holicí trysku a poměrně silnou baterii, takže je vhodný pro cestování.Souprava navíc obsahuje speciální trysky pro oblast bikin.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost před a po fotografiích, kontraindikace.

Depilační krémy: recenze, ceny

Krém lze vybrat levně, ale efektivně.Ceny nejsou příliš vysoké, ale účinek použití trvá jen 1-2 dny.Po použití depilačních krémů může způsobit alergie.

Nejběžnější značky:

 • Velvetje jednou z levných krémů, cena je 40 rublů.Vhodný pro odstraňování chloupků v intimní oblasti, nezpůsobuje alergie a má dobrý účinek.Neumývá však vodou a nemá nepříjemný zápach.
 • „Veet“- je vhodný pro citlivou pokožku a je nejúčinnějším krémem.Má příjemnou vůni a krátkou dobu expozice, od 3 do 6 minut.Cena - od 450 rublů.
 • „Evelin“9 v 1 - stojí asi 100 rublů.Pozoruhodné v tom, že je vhodný pro vlasy libovolné délky.Mínus je zkumavka je příliš malá.

Cukrování: bezpečnostní pravidla

Cukr, jinými slovy, depilace cukru je relativně novým trendem vkosmetický průmysl.Jaké úskalí mohou být tady?

Aby vše proběhlo hladce, je třeba dodržovat několik bezpečnostních pravidel:

 • cukrová pasta by měla být aplikována proti růstu vlasů a odstraněna - podle růstu;
 • je nezbytné napnout pokožku jak během aplikace pasty, tak během jejího odstraňování;
 • před nanesením pasty by měla být kůže ošetřena mastkovým práškem;
 • pastu nanášejte opatrně a opatrně a rychle a náhle ji odstraňte;
 • není možné ošetřovat poškozené oblasti kůže, jakož i místa, kde se vyskytují výrůstky a nádory;

Trimmer: účinnost, nejlepší výrobci.

Trimmer pracuje na principu holicího strojku.Neodstraňuje vlasy, stříhá je.Proto účinek zcela hladké pokožky nemohou dosáhnout.Ale můžete rychle umístit intimní oblast, aby vypadala dobře.

Postup je zcela bezbolestný.Je vhodné vzít sekačku s sebou na cesty, protože ji můžete používat rychle a kdekoli.A někteří výrobci vyrábějí modely, které se používají na mokré pokožce.

Nejlepší zastřihovače vyrábí Braun, Veet a Philips.Všechny mají nabíjecí i bateriové modely, všechny vhodné pro použití na citlivou pokožku a ve sprše.Počet trysek závisí na modelu samotném.

Laserové odstranění chloupků: příprava, provádění, náklady na postup

Laserové odstranění chloupků je dalším novým trendem v kosmetologii.Více nedávno, to stalo se široce dostupné.k masám.Tento postup je vyžadován, protože je považován za jeden z nejbolestivějších, zejména pro oblast bikin, kde je kůže velmi jemná.Ale tady je několik pravidel pro přípravu, takže si později můžete užít hladké krásné tělo po dlouhou dobu.

Pravidla pro přípravu:

 • měli byste se poradit s dermatologem.Pomůže určit váš typ pleti a vlasů a řekne vám, zda je tento typ odstranění chloupků pro vás vůbec vhodný;
 • se neopalovejte!S čerstvým opálením jsou možné popáleniny a při tmavé barvě pokožky nebude žádný účinek.Pokud již máte opálení, musíte počkat, až zmizí;
 • délka vlasů v době zákroku by neměla být větší nebo menší než tři milimetry, protože laser neuvidí kratší vlasy a při odstraňování dlouhých vlasů se může objevit bolest;
 • před laserovým odstraněním vlasů lze vlasy na kůži oholit, měly by být vyloučeny všechny ostatní metody;
 • přestat brát antibiotika pár týdnů před stanoveným datem, zejména ta, která obsahují tetracyklin;
 • na tři nebo čtyři dny přestaňte ošetřovat zónu pro odstraňování chloupků kosmetikou obsahující alkohol;

Klientovi je nabídnuto lehnout si, místa, která je třeba z vegetace odstranit, jsou mazána speciálním gelem s lidokainem, aby se zabránilo bolesti.A začnou laserové ošetření.

Paprsky přístroje působí na pigmentový melanin.V důsledku toho budou vlasové folikuly zničeny a vlasy vypadnou a již nebudou růst.Proto je jasnější kontrastbarva kůže s barvou vlasů, tím lepší výsledek.Doba zpracování intimních míst bude trvat asi patnáct minut.Účinek potrvá až tři měsíce.

Úplné zbavení se všeho zbytečného bude vyžadovat několik postupů.Přesné číslo bude oznámeno velitelem.

Náklady na tento typ odstraňování chloupků v bikinách jsou poměrně vysoké - od 7 do 10 000 rublů.Kvalita je však v souladu s cenou, protože tato metoda navždy zjemní pokožku.

Fotoepilace

Tato metoda je velmi podobná laserové korekci.Princip účinku je stejný: účinek na melanin, v důsledku čehož je vlasová žárovka zničena.Pouze to není provedeno laserovým paprskem, ale světelně-tepelnými záblesky.Účinek je dosažen u vlasů téměř jakékoli barvy, s výjimkou velmi světlé a šedé, ve které je pigment prakticky nepřítomný.

Metoda je bezpečná a bezkontaktní, díky čemuž je také bezbolestná. Při řádné přípravě a dodržování pravidel pro obnovení kůže po zákroku nevzniknou žádné nežádoucí důsledky.

Pravidla pro přípravu jsou stejná jako pro laserové odstraňování chloupků: „ne“ pro činění, antibiotika a alkoholovou kosmetiku, vlasy by měly být lehce zarostlé a kůže těsně před zákrokem by měla být čistá a suchá.

​​

Po fotoepilaci jsou bezpečnostní opatření následující: po dobu deseti dnů neplavte v bazénu nebo v přirozeném vodním zdroji, vyhýbejte se přímému slunečnímu záření a kosmetiku nepoužívejte k hygienickým postupům.

Efektuloženo až jeden měsíc po jednom sezení a kurz pomůže zapomenout na nežádoucí vegetaci až pět let.

Lidové metody a recepty na odstranění chloupků

Hladké tělo ze starověku bylo považováno za standard krásy.Metody depilace u našich předků byly a byly široce používány.Některé recepty jsou stále naživu a často se používají.

Existují různé tinktury a kompozice: s použitím kopřivy, kořenů dopingu, směsi popela a mýdla, sody a vápna.Níže jsou uvedeny nejčastější metody.Stojí za zmínku, že ne všechny jsou vhodné pro depilaci na intimních místech.

Peroxid vodíku nebo peroxid

Tuto metodu lze použít pro bikiny.Nejjednodušší možností je namazat požadované oblasti 3% roztokem peroxidu.Vlasy budou světlejší a tenčí a po nějaké době zmizí.

Další metodou pro pravidelné používání je směs 6% peroxidu a holicí krémy.Po aplikaci by měla být ponechána déle než dvacet minut a omyta mýdlovou vodou.

Pro intimní místa směs obsahující:

 • 2 g 30% peroxidu;
 • vazelína - 8 g;
 • lanolin - 12 g;
 • kapka amoniaku;
 • kapka šamponu;

Směs by se měla konzistencí podobat řídce zakysané smetaně.Nanášejte, počkejte, až bude úplně suchá a opláchněte teplou mýdlovou vodou.

Manganistan draselný

U tohoto lidového léčiva je třeba dbát na to, abyspálit kůži.Kromě toho má barvicí účinek.

Recept je jednoduchý: připravte nasycený tmavě zbarvený roztok a namažte oblasti, z nichž mají být vlasy odstraněny.Je lepší to udělat, než půjdete spát.

Jod

V lékárně je stejně snadné získat jako peroxid vodíku.Tento recept s dlouhodobým použitím navždy ztratí nudné vlasy.

Smíchejte následující složky:

 • běžný alkohol - 50 ml;
 • amoniak - 2 g;
 • ricinový olej - 5 g;
 • jod - 1,5 g;

Roztok se nadávkuje, dokud není úplně zbarven.Účinek úplného odstranění se dosáhne do jednoho měsíce.

Pemza

Tato metoda se týká mechanických technik odstraňování chloupků.Zahrnuje to „třením“ vlasů rukou.Pemza lze zakoupit v jakémkoli obchodě, její cena je malá a na dlouhou dobu je dost kamene.

Kůže by se měla umýt a napařit, mýdlem s gelem pro lepší klouzání a kroužit kruhovým pohybem pemzou.Vlasy začnou ustupovat.

Metoda způsobuje bolest, není proto vhodná pro citlivou pokožku.A pro oblast bikin je nežádoucí používat.

Péče o pleť po depilaci

Ať už se použije jakákoli metoda depilace, musí se po ní pokožka obnovit.Koneckonců, jakýkoli dopad je stres.

Ihned po depilaci by měla kůže odpočívat a ochladit.Není nutné, zejména po laserové a fotoepilaci, okamžitě umýt horkou vodouzvyšuje se pravděpodobnost zranění.

Abyste se vyhnuli podráždění, neměli byste chodit do bazénu a opalovat se a je lepší zdržet se intimity.

Po 3 dnech se vyplatí vyčistit oblast odstranění chloupků, aby se odstranily všechny odumřelé částice kůže.Po 7 dnech můžete použít zvlhčovač bez alkoholu.

Důsledky depilace

Depilace, včetně intimních míst, má své důsledky.Není jich mnoho, ale musíte o nich vědět.Každý z nich lze zpravidla snadno odstranit.

 • je výskyt zarostlých vlasůběžným případem, zejména po laserové a fotoepilaci.Vlasy nemohou vypuknout a rostou uvnitř kůže.Lze je vyjmout, pouze se vyplatí sledovat dezinfekci rukou a nástrojů;
 • aknéje indikátorem mastné kůže, která se po holení často projevuje.V tomto případě by měla být metoda depilace změněna;
 • popáleniny- důsledek nesprávně provedeného postupu nebo špatné přípravy;
 • modřiny- vyskytují se při příliš intenzivním vystavení kůže;
 • ztmavnutí kůže- zpravidla reakce na laserové odstranění chloupků postupně prochází;
 • nadměrný růst vlasů a zrychlený růst vlasů- také výsledek konstantní expozice, postupně mizí;

Recenze žen o účinnosti metod odstraňování chloupků

Mnoho žen má sklon k lidovým prostředkům, jsou levnější.Zpětná vazba na výkonrůznými způsoby.Většina uznává, že výsledek není zcela uspokojivý a zvyšuje možnost zranění kvůli špatně vybraným složkám.

Holení je považováno za nejběžnější metodu, ale mnoho žen ji odmítá kvůli častému výskytu podráždění a nízkým účinkům - nové vlasy se objeví za den.Stejný problém se vyskytuje při použití epilátorů a krémů.

Mají sklon k voskování a shugaringu kvůli dlouhodobému výsledku.Ale pro mnohé se tento postup zdá bolestivý.

Nejpozitivnější komentáře k laseru a fotoepilaci - účinek je vynikající, ale ne každý si to může dovolit.

Každá dívka se sama rozhodne, která metoda depilace na intimních místech jí vyhovuje, v závislosti na typu kůže a vlasů, úrovni citlivosti a dokonce i prahu bolesti.Pokud je výběr obtížný, vždy se můžete poradit s lékařem.A existuje spousta možností, hlavní věc je, že si pak můžete užívat krásnou a hladkou pokožku bez negativních důsledků.

Autor:Olga Skvortsova

Návrh článku:Mila Fridan

Video o depilaci na intimních místech ]

Doporučení pro odstranění chloupků v oblasti hlubokých bikin: