Depilace /depilace doma s voskem /cukrem /medem, shugaring.Jak si vyrobit recepty

Depilace v salónech je drahá, vyžaduje hodně času.Doma můžete dosáhnout stejného výsledku, pokud znáte pravidla postupu, zvažte kontraindikace.V tomto případě nemusíte platit za práci, trávit čas návštěvou zvláštních kanceláří.

Co je to depilace a depilace

Ženy se po tisíce let snaží ničit vlasy.V Číně, v asijských zemích před tisíci lety, byly vlasy utrženy kleštěmi z bronzových nebo voskových masek.Staří Římané v lázních stočili vlasy do nití a vytáhli se.Princezna Olga použila horký dehet.Kůže vypadá esteticky příjemně, ale to není hlavní věc.Lze se tomu vyhnoutnepříjemný zápach z určitých oblastí.

Existují 2 způsoby odstraňování chloupků. První je s kořenem, který zpomaluje opětovný růst vlasů, nazývaný odstraňování chloupků.Druhý, ve kterém jsou odstraněny pouze horní vlasy - depilace.Při tomto ošetření pleti je regenerace vlasů mnohem rychlejší.

Metody

Depilace doma zahrnuje téměř celou škálu služeb poskytovaných v salonech krásy.Výrobci vyvíjejí i nejpokročilejší technické vybavení v levných mini-modelech pro domácí použití.Chcete-li zvolit nejlepší možnost, musíte se seznámit s pozitivními a negativními stránkami každého typu postupu.

Holení

Stará metoda je stále oblíbená, protože je velmi levný a snadno použitelný.Holicí strojky jsou ve světě krásy vybaveny několika břity, mají ochranu před poraněním, speciální polštářky, které dezinfikují pokožku.Je to rychlé, ne bolestivé.Vytvořené speciální krémy, gely před holením, které změkčují proces.

Balzámy na holení pomáhají dezinfikovat poškozený povrch a rychleji obnovit pokožku.

Existuje několik problémů:

 1. Vlasy rychle rostou zpět, v závislosti na vlastnostech těla je třeba se holit každé 4-7 dny.
 2. Kožní léze jsou nevyhnutelné.I když se řezům zabránilo, vlasy, které po holení ztvrdnou, jej při pohybu poškodí.
 3. Častým holením jsou vlasy tvrdší, tmavší, takže postup není vhodnývšechny zóny.
 4. Objevují se zarostlé vlasy, které bude nutné odstranit samostatně.

Chemická depilace

K jeho provádění se používají speciální krémy.Mohou být ve zkumavkách nebo ubrouscích, ale obvykle se používají špachtlí.Látky použité v tomto postupu mají dostatečně silný účinek na tělo a vyžadují přísné dodržování pokynů.Alergie jsou možné, s citlivou pokožkou - chemickými popáleninami.

Pokud kůže reaguje normálně, jedná se o rychlý a bezbolestný způsob, jak odstranit vlasy ze všech oblastí kromě intimní. Doslova 5-10 minut po aplikaci stačí, aby byly vlasy zničeny. Látky zřídka a nerovnoměrně pronikají do vlasového vaku, takže vlasy rychle rostou.

Když jsou však buňky zničeny, okraj zůstává zaoblený a nepoškozuje pokožku, když vlasy rostou zpět.Samostatný problém u žen s tvrdými, hustými vlasy.Jejich kůže je často ničena rychleji než vlasy.Nemůžete udržet látku na povrchu déle, ale vlasy jsou stále silné.V tomto případě pomůže pouze další způsob odstranění chloupků.

Pinzeta na vlasy

Pinzeta se používá zřídka, obvykle na obočí nebo na individuální obličejové vlasy.Je mnohem pohodlnější použít mechanické epilátory.Malá zařízení se snadno drží.Existují modely s bateriemi, takže si můžete zachovat svůj vzhled i na cestách.

Cena se liší v závislosti na modelech, ale možnosti jsou dostupné pro jakýkoli rozpočet.Vlasy se chytí a vytáhnou,proto stačí použít přibližně 1krát každé 3-4 týdny.Postupem času se množství vlasů zmenšuje a samy se stávají tenčí.

Nespokojenost způsobuje:

 1. Bolest. Vysoká citlivost na bolest zabrání použití přístroje v oblasti bikin nebo podpaží.Místní anestézie částečně pomáhá.Prostředky na to jsou vyvinuty kosmetology a jsou k dispozici na prodej.
 2. Doba trvání. S každým vlasem je třeba pracovat.Budete muset mezi nimi přidělit několik dní a oddělené zóny.
 3. Příprava. Vlasy budou muset být uvolněny nejméně 5 mm a někdy se zlomí a zanechají kořen.

Voskování

Voskování doma se stalo populárnějším poté, co se na trhu objevily kapely s voskem, které již na ně byly aplikovány.Stačí je zahřát na ohřívač, nanést na pokožku a po několika minutách odtrhnout.Na malých plochách můžete zahřátým voskem aplikovat špachtlí na pokožku a po vytvrzení rukou ji odstranit.

Velké plochy jsou ošetřeny stuhami.Přilepí se na aplikovaný vosk a také se odtrhnou.Tato technika umožňuje zpracovat velké plochy mnohem rychleji než depilace a odstraňuje i malé vlasy.

Nevyřešená čísla zahrnují:

 1. Vysoká bolestivost.Je zcela nevhodný pro intimní oblasti, nežádoucí pro obličej a podpaží.
 2. Citlivá kůže se může spálit, protože vosk se musí roztavit, a to je od 45 stupňů.
 3. Vyžaduje dlouhou přípravu - čištění kůže, uvolňování mastku.Anestetika se používá k úlevě od podráždění.
 4. Před a po zákroku byste se neměli opalovat několik dní, používat ultrafialové lázně nebo provádět procedury s vysokou teplotou, včetně sprch.

Alergie také nejsou neobvyklé, ale pro tyto případy byly vyvinuty zvláštní antialergenní přípravky.Můžete je vyzvednout společně s odborníkem.

Shugaring nebo odstranění cukerných chlupů

Z hlediska bezpečnosti je nejpřijatelnější postup stíhání:

 1. Pasta se zahřívá na35-39 stupňů bez spálení i citlivé pokožky.
 2. Alergie mohou být pouze s aromatickými doplňky.
 3. Kontraindikace jsou fyzické a infekční kožní léze.
 4. Bolest je minimální, vhodná pro intimní oblasti a obličej.

Samozřejmě je lepší využít profesní prostředky, i když se postup provádí doma.Jsou vyrobeny přesně podle receptu a budou pohodlnější v práci.

Obrázek ukazuje postupné pokyny pro depilaci /epilaci shugaringu doma.

Kromě toho:

 • je pokožka odmaštěna zvláštním přípravkem obsahujícím dezinfekční prostředky a prostředek proti lehké bolesti;
 • povrch je ošetřen jemným, spíše než obyčejným mastkem, aby lépe přilnul cukr k vlasům;
 • pasty se mísí s různými hustotami v závislosti na zpracovávané zóně;
 • potéPo odstranění pasty se pokožka otře vlhkým hadříkem s dezinfekčním roztokem a regeneračním prostředkem;
 • Používá se speciální krém, zklidňující a vyživující.

Jedinou negativní skutečností je, že vlasy menší než 5-7 mm nejsou odstraněny. Ale ti, kteří dorostli do této délky, jsou bezbolestně odstraněni společně s kořenem a povrchový zánět zmizí maximálně za 1-4 hodiny.

Fotoepilace

Jedna z nejmodernějších metod.Její podstatou je účinek světelných impulsů na fullicles.Při pravidelném postupu nedochází k růstové fázi, klidová fáze neustále působí.V důsledku toho přestanou vlasy růst.

V závislosti na tloušťce vlasů je zapotřebí 4-12 procedur.Chcete-li efekt upevnit, je třeba postup opakovat každé 3 až 6 měsíců.Nemůžete zpracovat pouze zónu hlubokých bikin.Používá se v malých oblastech.Před použitím se vlasy oholí.Před a po zákroku se neopalujte.Není vhodný pro světlé vlasy.

Elektrolýza

Tento typ odstraňování chloupků je jedním z nejobtížnějších pro nezávislé chování.Jehla by měla být vložena do žárovky každého vlasu.Bolí to, vyžaduje sterilitu a přesnou expozici.Kromě toho je nemožné provést ho na obličeji a podpaží, existuje vysoké riziko ovlivnění lymfatických uzlin.

Náklady na zařízení jsou vysoké. Existuje varianta vystavení elektrickému šoku, vysoké teplotě a kombinace obou.Kůže před expozicí vyžaduje použití lidokainu.Každá srst je zpracována samostatně, jejich délka by neměla býtméně než 4 mm.

Po zákroku trvá podráždění ve formě červených teček až 10 dnů.Vzhledem k závažnosti účinků existuje obrovský seznam kontraindikací, včetně i intrauterinního zařízení a všech kardiovaskulárních chorob.

Laserové odstraňování chloupků

Laserové expoziční zařízení je také drahé.Ne všechny vlasy jsou zpracovány. A části těla 5-7 mm v kruhu. Na několik minut.Ani jedno sezení.To přirozeně trvá hodně času a nepřítomnost bolesti na kůži je kompenzována bolestmi páteře kvůli nepříjemné poloze zad na dlouhou dobu.

V kabině jsou zařízení výkonnější, vyžaduje se méně postupů.Kromě toho je zachyceno více plochy, čas strávený bude kratší.Proto v domácí verzi není tento postup populární.

Lidové recepty

Lidové recepty často obsahují agresivní látky, špatně vonící, vyžadují dlouhou přípravnou dobu.

Musíte si vybrat recepty, které:

 • obsahují složky, které jsou tělem vnímány pozitivně, bez alergií a podráždění kůže;
 • je vhodné použít, voní normálně, nevyžadují značné časové výdaje;
 • se skutečně vztahují na konkrétní osobu až do konce kurzu.

Depilace je účinná pouze tehdy, jsou-li pokyny přísně dodržovány a používány pravidelně.Po zmizení vlasů doma je to nutné dvakrát ročněvést preventivní kurzy.

Peroxid vodíku

Pomáhá uvolňovat vlasy a odstraňuje barvu. Při 1 polévkové lžíci.lžíce peroxidu vodíku (6%), aby se odebralo stejné množství tekutého mýdla nebo holení, 10 kapek amoniaku.Smíchejte ingredience, naneste výslednou látku na kůži, držte 15 minut, opláchněte teplou vodou.Opakujte akci každý týden.

Mravenčí olej

Má schopnost pronikat folikulem, nejen že zpomaluje růst vlasů, ale činí jej slabší, měkčí a světlejší.Použití zabraňuje růstu vlasů po odstranění chloupků.Účinná směs s kurkumou nebo citronovou šťávou ve stejných částech.Aplikuje se ve formě masky po dobu 15 minut, omývá se čistou vodou zahřátou na tělesnou teplotu.

ocet

Podobná vlastnost octa a citronové šťávy, byť výraznější.Smíchejte ve stejných částech s medem nebo hroznovým olejem.Kromě zpomalení růstu vlasů a získání světlejší barvy pomůže maska ​​obnovit fyzickou nebo infekční zranění pokožku.

Používejte 15 minut 1-2krát týdně. Čistý ocet nebo citronová šťáva obsahuje většinu kyseliny, která může poškodit pokožku.Proto pracujte pouze se směsí.

Soda

Používají se lisy z roztoku sody.K tomu potřebujete 1 lžičku sody ve sklenici vroucí vody.Roztok se ochladí, nanese se na gázový hadřík a aplikuje se na problémovou oblast po dobu 10 hodin.Chcete-li opravit, stačí svázat s obyčejnýmiobvaz.Musíte opakovat 3-5 dní v řadě.Účinnost je vysoká, vlasy úplně zmizí.

Kůže však může vyschnout se všemi následujícími následky.

ořechová skořápka

​​

Pokud lze výše uvedené recepty použít i na obličeji, pak tento lék působí závažněji na tělo. Je lepší nepracovat s ním na citlivých místech. Vezměte mladé vlašské ořechy měkké, nakrájené na polovinu a namažte požadované místo šťávou několikrát denně.Každá procedura je nová matice.

Z zralých ořechů udělá skořápka.Vezměte z vlašských ořechů nebo piniových oříšků, suché, drcené.Výsledný prášek je míchán s vodou, dokud není získána hustá kaše.Třít to denně kůží 3-4 krát.Délka kurzu závisí na individuálních vlastnostech těla.

Káva

Protože se látka blíží účinku drhnutí a měla by se používat každý den, nebude fungovat pro citlivou pokožku a obličej.V suché formě smíchejte sodu 1: 2 a přírodní mletou kávu.Zřeďte vlažnou vodou, aktivně třít 3-5 minut.

Potom ji nechte na kůži ve formě komprimace po dobu 20-30 minut, upevněte ji pomocí přilnavé fólie. Opláchněte teplou vodou, opakujte denně po dobu 7-10 dní. Pokud během této doby byly vlasy ztenčeny, ale úplně nezmizely, lze kurz opakovat až po měsíci.Během této doby se pokožka zotaví po tvrdé expozici, ale ne vlasy.

Pasta pro shugaring

Pro depilaci cukru potřebujete 1 polévkovou lžíci.voda, aby se 10 lžíce.lcukr a šťávapůl citronu.Smíchejte, zapálte malý oheň, přiveďte k varu, držte 10 minut, vyjměte, ochlaďte.Výsledná pasta při teplotě 38 až 40 g.by měl sklouznout do zlaté hnědé koule, aniž by se držel prstů.

Kontraindikace při odstraňování chloupků

Odstranění vlasů doma je v některých případech kontraindikováno, ale seznam chorob u každého druhu je odlišný.

Cukr a vosk

V tomto ohledu je nejmírnější shugaring.Nelze jej použít pouze v případě otevřených kožních lézí, těhotenství a alergických reakcí, což je velmi vzácné. V případě poškození stačí obejít problémovou oblast. Nedoporučuje se pracovat během menstruace, protože v této době se prah bolesti snižuje, ale to platí pouze pro nejcitlivější oblasti - bikiny a podpaží.

Voskování přidává do tohoto seznamu křečové žíly.Pokud lze cukrovou pastu použít k odstranění vlasů bez poškození vnitřních tkání, je depilace voskem ve druhé fázi kontraindikována, poškozuje cévy a způsobuje prasknutí jejich stěn.

Holení a chemická depilace

Jakékoli fyzické a infekční poškození kůže znemožňuje depilaci.U příliš citlivé pokožky to však není žádoucí.Tyto metody poškozují horní vrstvu epidermis a způsobují podráždění. Krém může hořet, i když jsou pokyny přesně dodržovány.

Časté alergické reakce na krémy, někdy se vyskytnou, kdyžzcela normální průchod vzorku.V případě pálení, které ukazuje na neobvyklý účinek látky, je nutné pokožku opláchnout studenou čistou vodou, navlhčit měkkým hadříkem a poškozené oblasti namazat Pantestinem.

Fotoepilace, elektrolýza, laser

Seznam kontraindikací je mnohem větší a je třeba s nimi zacházet co nejdůkladněji.Při každém porušení hrozí zdravotní riziko, v některých případech nevratné podmínky.

Seznam kontraindikací Přítomnost kontraindikací pro fotoepilaci] Přítomnost kontraindikací pro elektrolýzu Přítomnost kontraindikací pro laserové odstranění chloupkůOnkologická onemocnění) Rozhodně ne Rozhodně ne - Křečové žíly Rozhodně ne Rozhodně ne Silně Ne Akutní hypertenze Silně Ne Silně Ne Anoale v období remise - Ischémie Kategoricky žádný Kategoricky žádný Endokrinní poruchy Po léčbě Neexistuje absolutně žádný případ diabetu S inzulinovou formou diabetu Herpes Po zahájení užívání profylaktických léků Po zahájení užívání preventivních léků Po zahájení užíváníprofylaktická léčiva Staphylococcus aureus Po zahájení profylaktických léků Kategoricky ne Po zahájení profylaxe] Užívání antibiotik Po užití léků - - Těhotenství a kojení Neefektivní Kategoricky žádný Žádné studie, lepší zdržení se Duševní nemoc Rozhodně ne ]Rozhodně ne Rozhodně ne Čerstvé opálení, popáleniny Silně žádné Silně žádné Silně žádné Intrauterinespirála - Kategoricky žádný - Přítomnost kardiostimulátoru -Kategoricky žádný -Blond nebo šedé vlasy Neúčinné - Neúčinné ]

Je rozumné podrobit se preventivnímu vyšetření před zákrokem, aby se zjistila kontraindikace nemocí.Tím se sníží riziko přesunu nemoci do akutního stadia.

Možné komplikace

Depilace doma bez použití technických prostředků je absolutně bezpečná,pokud přísně dodržujete všechna pravidla:

 1. Zohledněte přítomnost kontraindikací.
 2. Před a po zákroku kůži řádně ošetřete.

Zachovat všechna doporučení proomezování se v každodenním životě:

 • neužívat horké lázně a sprchy;
 • nepoužívají k opalování ultrafialové paprsky, neužívejte sluneční lázně;
 • vyloučit syntetický oděv po dobu opravy kůže;
 • dodržují hygienická pravidla.

V opačném případě je zánětlivý proces velmi pravděpodobně zahájen.

Hodně záleží na kvalitě prostředků, které si někdo zakoupil nebo provedl, a zejména na zakoupených zařízeních. Technické vybavení pro postupy nemůže být levnými, neznámými výrobci. V sázce je zdraví, které může zničit model s přerušovaným stresem nebo jinými nepřesnostmi ve výrobě.

Odděleně je nutné zkontrolovat všechny složky alergií.Každý produkt by měl být nanesen na malý kousek citlivé pokožky.Zápěstí zapadá, ohýbá se pod lokty.Pouze kontrolou reakce těla na každý z nich můžete zahájit postup pro velkou část těla.Léčiva pro alergie by měla být vždy poblíž.

Používání zařízení může vést k:

 1. Silná bolest. Po zákroku je nutné použít lokální anestetika a chladicí kapaliny.
 2. Opuchy a zarudnutí. Může zůstat několik dní.Nejjednodušší lék je led na poškozeném povrchu.Častější u světlých, měkkých vlasů.
 3. Hoří. Pokud tok záření vV závislosti na typu pokožky se mohou objevit popáleniny různého stupně.Zacházení jako s běžným tepelným poškozením.Nejčastěji se jedná o obvyklý panthenol nebo pantestin.
 4. Tvorba jizev. Tento problém se nevyřeší doma, je nutná konzultace s dobrým specialistou.Léčba může být od konvenční terapie po chirurgický zákrok.
 5. Exacerbace herpesu. Léčba akutního stádia nemoci podle předpisu ošetřujícího lékaře.
 6. Ke zvýšení růstu vlasů. Další postupy.
 7. Hematomy. Jsou tam tenké stěny krevních cév.

Ani jediná verze postupu nezničí vlasy navždy.Musí se pravidelně opakovat.To platí jak pro odstraňování chloupků ve zdravotnických zařízeních, tak i pro postupy doma.Kompetentní přístup a přesné dodržování pokynů však pomůže získat hladkou pokožku bez poškození vašeho zdraví.

Užitečná videa o různých metodách odstraňování chloupků a depilace doma

Porovnání různých typů odstranění chloupků:

Shugaringdoma: