Decapitace vlasů - co to je, účinek, složení, přípravky, cena v salonu.Jak se postup provádí doma

Postup dekapitace je široce používán v kadeřnických a kosmetických salónech.Dekapitace vlasů se provádí, je-li nutné odstranit z povrchu vlasů nežádoucí stín.Toto je taková akce, po které je odstraněna jakákoli barva pramenů.

)Co je to dekapitace vlasů

Dekapitace vlasů je činnost, která vám umožňuje osvobodit vlasy od umělého pigmentu.

Postup má několik jmen:

 1. Oslepující.
 2. Decapage.

Tato operace se provádí pouze u obarvených vlasů.

V důsledku těchto akcí vlasy mění barvu.Jejich barva může získat jiný odstín.Navíc se bude lišit po celé délce vlasů.

Podle slavných koloristů je počet odstínů popraní, přímo závisí na počtu předchozích skvrn v tmavých barvách.Počet proužků zbývajících na vlasy po dekapitaci ukazuje počet dříve provedených operací barvení vlasů v tmavých odstínech.

​​

Výhody a poškození

Hlavní výhodou takové operace je schopnost změnit barvu vlasů, pokud byl výsledek barvení neúspěšný. Pokud je koncentrace prostředku významná, může být barvicí pigment zcela odstraněn.Při této dekapitaci jsou však vlasy vážně poškozeny.

Měřítko vlasů se otevře, když se barva vymývá.To přispívá k rychlejšímu ničení pigmentů barvy a jejímu odstranění.Po ukončení postupu se však nezavírají kvůli silnému praní.

To má negativní důsledky:

 • křehkost;
 • suchost;
 • rozdělení hrotů;
 • matný odstín vlasů;
 • potíže se stohováním;
 • aktivní depozice.
Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Kontraindikace

Dekapitace vlasů je účinek využívající alkalické praní, při kterém směs proniká hluboko do struktury vlasů.

Alkalickou dekapitaci nelze použít pro:

 • onemocnění pokožky hlavy;
 • křehké vlasy;
 • dělené hroty;
 • barvení vlasů barvivy, které obsahují hodně kovu (Henna, Headlight);
 • těhotenství.

Druhy dekapitace

Decapitace vlasů je rozdělena do dvou typů: povrchové nebo hluboké procedury.Volba závisí na stavu vlasů a požadovaném výsledku.

Povrchový peeling

Pro odstranění permanentního barviva z povrchu vlasů používají řemeslníci jemné přípravky na bázi kyseliny.

Neexistují žádná taková promytí:

 • amoniak;
 • perhydrol;
 • jiné agresivní chemikálie.

Tyto výrobky mají mírný účinek, nepoškozují vlasy a odstraňují pouze umělý pigment.Protože kyselé mycí prostředky nezničují přirozenou barvu, nedochází k zesvětlení vlasů.Kosmetický pigment se vymyje, zůstane pouze pozadí vyčeření.U blondýnků je obvykle světle žlutá, u brunet je červená.

Povrchová dekapitace se používá, pokud mají být odstraněny stopy špatného zabarvení.Tento postup je možný, pokud od okamžiku malování uplynuly méně než dva dny.Výsledek bude 100%. Jedno promytí stačí k úplnému odstranění stop barviva.

Kyselina může být použita, pokud uplynuly více než dva dny.Jeden postup však nebude stačit.Budete muset operaci opakovat několikrát, dokud nedosáhnete požadovaného účinku.

Hluboké orbě

Tato operace, která má silný účinek, se doporučuje pro:

 • odstranění opakovaně aplikovaného barviva;
 • barevné přetížení, když některé oblasti vlasů ztmavnou.Obvykle je tento efekt pozorován na špičkách kadeře;
 • obtížnost odstraňování barvy povrchovým mytím.

Po jednom ošetření jsou vlasy o několik tónů světlejší.

K dosažení tohoto účinku se používají agresivní látky, oxidační činidla.Struktura vlasů tím trpí.Po hluboké dekapitaci ztratí účes svůj lesk.Masters budou moci zlepšit stav vlasů, ale nebude možné obnovit vlasy na jejich předchozí vzhled.Před provedením hluboké dekapitace musíte pochopit, že po kadeření budete potřebovat léčbu a zvláštní péči.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro bob pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Jaké přípravky se používají pro dekapitaci

Moderní kosmetický trh nabízí různé přípravky pro dekapitaci.Mají stejný účinek na vlasy.Jediným rozdílem je koncentrace jejich základních chemikálií.

]]
Název Aplikace
Estel Před barvením
Barva vypnuta Odstranění permanentního nátěru
Barva remake Light Light) Korektor barev
Éclair Clair Crème L'Oreal Paris Bělicí krém před barvením
Decoxon 2 Faze Kapous Lotion prokosmetické korekce barev
Nouvelle Italská profesionální kosmetika
Coloriane Color System Korekce barev
Backtrack Paul Mitchel Mytí barvy

Tahání vlasů je technologická akce prováděná profesionálními řemeslníky za použití různýchchemikálie.Prášky, které rozjasňují vlasy, jsou velmi populární.Pozoruhodným zástupcem takových produktů jeEstel Princess Essex.Může rovnoměrně rozjasnit až 7 tónů bez žloutnutí.

Vyčeřovací prášek způsobuje oxidační reakci, během níž se pigmentové granule ničí.Zbylý pigment se zcela omyje speciálním šamponem.Obecné pozadí se postupně rozjasňuje.Pro zahájení vyčeřovací reakce se prášek smísí s kyslíkem.Toto oxidační činidlo zvyšuje rychlost reakce a současně zvyšuje jeho intenzitu.

Pro snadnou dekapitaci lze prášek rozpustit ve zahřáté vodě.Směs se připravuje bezprostředně před vyčištěním.Prášek smíchejte s kyslíkem v poměru stanoveném výrobcem.Všechny čiré prášky jsou složeny z několika složek.

Patří sem:

 1. Peroxid vodíku.Po vystavení alkáliím uvolňuje kyslík.
 2. Persulfáty.Tyto sloučeniny přispívají k posílení procesu.Peroxid vodíku v kombinaci s peroxosírany vám umožní získat vynikající výsledek vyjasnění.
 3. Pufrové látky.Tyto chemikálieprvky umožňují regulovat pH směsi.Udržují požadovanou úroveň kyselosti.

Náklady na vyčeření prášku závisí na výrobci, objemu, účelu.V kosmetických obchodech se tyto přípravky prodávají za ceny v rozmezí od 100 do 2500 rublů.

Kolik je služba v salonu

Náklady na službu dekapitace závisí na několika složkách:

 • .
 • délka kadeří.
 • stav vlasů.
 • barva.

Průměrná cena takové služby v kadeřnickém salonu se pohybuje od 1 000 do 3 000 rublů.

Pravidla dekapitace

Mnoho žen provádí dekapitaci doma.Profesionální řemeslníci doporučují před zahájením operace prostudovat bezpečnostní opatření.Pomůže udržovat zdraví, nedovolí zkazit krásné vlasy.

Pravidla:

 1. Práce se směsí musí být prováděna speciálními rukavicemi.
 2. Před zahájením aplikace roztoku je nutné otestovat alergickou reakci.
 3. Proces dekapitace je zakázán u vlasů, které byly dříve obarveny henou nebo basou.
 4. Distribuce tekutých přípravků by měla být prováděna měkkou houbou.Kartáč není pro takovou práci vhodný.
 5. Nejprve se směs nanese na nejtmavší oblasti.Procedura končí nejsvětlejšími vlasy.

Pokračování barvení pro získání požadované barvy se provádí tónováním nebo perzistentním činidlem.Hlavní podmínkou je volbaodstín, který by měl být o jeden tón světlejší, než bylo požadováno.Postup pro odstranění čiřidla by měl být prováděn velmi pečlivě.

Zbytky roztoku dekapitátu při dalším barvení někdy poskytnou velmi silný tmavý odstín.Expozice směsi pramenům se volí individuálně.Vše záleží na výsledku, kterého chcete dosáhnout.

Průměrná doba expozice dosahuje 45–50 minut.

​​

Jak připravit směs

Decapitace vlasů je směsí různých látek za účelem vytvoření směsi, která je vyrobena přísně podle receptu.

Obsahuje několik složek:

 • voda;
 • odbarvovací činidla;
 • šampon.

Koncentrace látek určuje, jaká bude směs.Postup používající zapalovač se slabou koncentrací se nazývá promývání blond.Tato technika se používá k odstranění málo stabilních barviv, přesycení barev.Praní blond ukazuje nejlepší účinek během prvních 24 hodin po malování.

K provedení slabé dekapitace je nutné předem připravit několik složek:

Šampon Bělicí prášek Horká voda Aktivátor Prášek
20 ml 10 g 100 g 120 ml 20 ml

Silný sběr je považován za nejlepší.Účinek je vždy vynikající, bez ohledu na stáří skvrny.

V tomtosložení by mělo obsahovat následující složky:

Prášek Šampon Oxidační činidloVoda
30 g 15 g 30 g60 g

Množství oxidačního činidla se volí podle výchozí barvy vlasů.Čím tmavší vlasy, tím více aktivátoru bude potřeba.Každá společnost vyrábějící takové směsi dává svá vlastní doporučení pro míchání.Musí být bezpodmínečně dodržovány.

Jak to dělat doma

Pigment se nejsnadněji omyje, pokud byly vlasy barveny jednou.Použití olivového oleje dává pozitivní výsledek, pokud jsou vlasy barveny velmi často.Chcete-li propláchnout suché vlasy, musíte připravit směs rostlinného oleje s vepřovým tukem.

Vezměte 200 ml mírně zahřátého oleje a smíchejte s 20 g předem roztaveného tuku.Výsledná hmota se rovnoměrně nanáší po celé délce vlasů.Maska je izolovaná polyethylenem a hlava je zabalena do šálu.Vydržet složení na vlasy by mělo být po celou noc.Ráno si vlasy umyjte šamponem a přidejte k ní malou hrst sodovky.

Dobře posiluje vlasy a také odplavuje barvivo, obyčejný kefír.

K objasnění se používá domácí jogurt.Operace by měla být prováděna nepřetržitě, jak se vlasy špiní.

Za nejlepší recept se považuje roztok, který zahrnuje:

 • kefir - 400 ml;
 • pití soda - 2 lžíce;
 • vodka - 3 polévkové lžíce;
 • rostlinný olej - 3 lžíce.

Kořeny byly třeny výslednou směsí.Potom se vlasy rozčeří hřebenem se vzácnými zuby.Výsledkem je rovnoměrné rozložení mytí po celém vlasy.Hlava musí být zabalena do polyethylenu a dobře zabalena kapesníkem.Postup by měl trvat déle než tři hodiny.

V každodenním životě lze barvu omývat pitím sodu.Toto přírodní brusivo zesvětlí kadeře, bude vynikající profylaxí proti lupům, zmírní seborrhea.Pro zesvětlení krátkých vlasů stačí 5 lžíce.soda.Pro vlasy střední délky potřebujete 10 lžíce.Velmi dlouhé prameny jsou zpracovány 15 lžíce.soda.

Nejjednodušší způsob, jak omýt barvu, je směs sody s 1 lžičkou.hořčičný prášek.Je naplněna horkou vodou a poté míchána, dokud není získána hustá kaše.Výsledná kompozice by se měla vtřít do pokožky hlavy a pokusit se dobře zakrýt každý pramen.Poté se hlava pokryje polyethylenem a počká se asi jednu hodinu.Pro úplné proplachování budete muset postup opakovat několikrát.

Největší účinek se dosáhne kombinací pračky sody a dalších receptů.

Je možné provádět nezávislou dekapitaci pomocí kosmetiky Estel.Tento prášek snadno odstraní barvu z povrchu vlasů, aniž by způsobil velké poškození zdraví vlasů.Všechny operace musí být prováděny přísně podle pokynů.K oplachování je nutné použít keramické nádobí a samotná operace by měla být prováděna rukavicemi.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článekRubriky:Módní stříhání bobů pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.
Padání do šedého odstínu

Abyste získali šedý odstín, musíte nejprve vlasy zesvětlit.To bude vyžadovat čirý prášek společně s oxidem.Abyste získali čistě bílou barvu bez žloutnutí, musíte smíchat jakýkoli prášek určený k bělení s kyslíkem (9 - 12%). 9% je vhodné pro světle hnědou počáteční barvu, pro 12% brunety.

Všechny činnosti musí být prováděny s ochranným oděvem a rukavicemi.Směs se začne nanášet na prameny, počínaje zadní částí hlavy.Barva by se měla dostat na všechny vlasy.Pak musíte počkat asi 40 minut.Poté se vlasy zvlhčí teplou vodou.K odstranění produktu můžete použít šampon určený k mytí barevných vlasů.

Po zesvětlení vyčkejte několik dní a pak si vlasy obarvte barvou požadovaného stínu.Aby byl tón nasycený, musíte pro tónování připravit speciální složení.

Zahrnuje:

 • Paletové barvy s jasným odstínem;
 • Oxyelát estelu Essex (3-6%);
 • jedna ampule chromoenergetického komplexu;
 • Mikston Estel Essex (modrá nebo fialová).

Všechny přísady jsou důkladně promíchány.Musí se nanášet na vlasy, podobně jako u bělícího schématu.Barva drží na hlavě asi 20 minut.Potom se vlasy umývají vodou a speciální šampon určený k mytí barevných vlasů.

Mytí lidovými prostředky

Nejlepší recepty lidového mytí sestávají z přírodních produktů:

 • kefír;
 • lopuchový olej;
 • med;
 • citronová šťáva.

Olej z lopuchu by se měl zahřát, poté vtřít do kořenové zóny, zakrýt hlavu celofánem, zabalit ručníkem a počkat 20–30 minut.Pak musíte důkladně opláchnout hlavu.Barvu můžete odstranit běžným mýdlem pro domácnost.Není třeba roztavovat, pouze si umývají vlasy.

Je vhodné použít speciální kondicionér k napájení kadeřat po odstranění mýdla.Po aplikaci jakéhokoli přírodního produktu na hlavu musíte vždy nasadit plastovou krytku a hlavu zabalit do ručníku.Majonéza by měla zůstat na vaší hlavě asi 3 hodiny, kefír je ponechán přes noc.

Pitná soda je považována za nejúčinnější lidový lék na dekapitaci.

5 lžic se rozpustí ve vodě a směs se promyje hlavou.Potom počkají 30 minut a umyjí sodu studenou vodou.Pokud tak neučiníte, budou vlasy vážně poškozeny.Je velmi obtížné umýt henu.

K tomu je třeba provést praní sestávající z několika složek ve stejném poměru:

 • zakysaná smetana;
 • kvasinky;
 • ocet.

Na vlasy se aplikuje omytí, poté se nasadí plastový obal a hlava je dobře izolovaná.Po jedné hodině se směs odstraní.Pokud se barvení neuskutečnilo před více než 2 týdny, získá se henna úplně.Vpozději se změní pouze odstín.

0,5 l kefíru a 80 g kvasinek se používá k přípravě výplachů z kvasinek a kefíru.Toto množství je dostatečné pro zvládnutí vlasů střední délky.Všechny produkty jsou míchány, dokud není získána homogenní hmota.Poté je hotová směs nanesena na vlasy a inkubována po dobu dvou hodin.Vlasy se promyjí studenou vodou.Takové balení se provádí každý den, dokud není dosaženo požadovaného výsledku.

K výrobě mědi z červených vlasů můžete použít octovou vodu.(60 g octa (9%) se rozpustí v teplé vodě).V takovém řešení by hlava neměla být delší než 10 minut.Potom se vlasy důkladně omyjí šamponem. Henna se dobře promyje 7% alkoholem. Nanese se na vlasy po dobu 5 minut.Vlasy jsou navíc zahřívány fénem přes ručník.

Tuto metodu nelze použít, jsou-li vlasy velmi slabé.Nejobtížnější je vypořádat se s černou.Velmi tmavý stín lze odvodit pouze hlubokým dekapitací.Lékárna prodává heřmánek, který postupně omývá černou.Chcete-li získat odvar, je vařen, naléhá, ​​dobře filtrován.Místo tinktury můžete použít také heřmánkový čaj.

Jaké vlasy se stanou po dekapitaci

Proces dekapitace umožňuje změnit vzhled vlasů. Jejich odstín se stává ještě atraktivnějším. Prameny vlasů jsou očištěny od chemických barviv.Decapitation vrací kadeře do jejich přirozeného stínu, umožňuje vám dosáhnout plnéhozesvětlení vlasů.

Decapitace vlasů vám umožňuje zatraktivnit barvu kadeří.

Tento proces má však také několik negativních důsledků: zvyšuje se křehkost vlasů, vysušuje se vlasová pokožka, vlasy se mohou rozdělit.To se děje po použití silných drog.Po umytí a další pečlivé péči jsou vlasy zcela obnoveny.

Péče o vlasy po zákroku

Pro úplné obnovení vlasů po dekapitaci je nutná trvalá péče o vlasy.Doporučuje se provádět postupy, které přispívají k zvlhčení pramenů.

Pokud jsou po několika procedurách vlasy stále matné, silně rozštěpené, je nezbytné ošetření v salonu, pokud jsou poskytnuty následující postupy:

 1. Ošetření ampulkou.Provádí se pomocí olejů obsahujících vitamíny.
 2. Laminování.Vlasy jsou pokryty kompozicí, která z nich dělá hladký a dává extra lesk.
 3. Keratinizace.Aby byly vlasy hustší, jsou nasyceny strukturálním proteinem.
 4. Eluminace - tzv. Měkké zbarvení.

Pokud se po obarvení vlasů získá neuspokojivý odstín, lze jej odstranit dekapitací vlasů.Jedná se však o účinek, který má negativní vliv na zdraví vlasů.

Aby se vyloučily vážné důsledky, vyzvednutí by měly provádět pouze vysoce kvalifikovaní odborníci a ne více než jednou.rok.Pokud není možné navštívit kosmetické salony, můžete použít lidové recepty.

Autor:Zlatkin S.A.

Návrh výrobku:Oksana Grivina

Video o dekapitaci vlasů

Jak udělat kosmetickou dekapitaci barvy: