Cvičení ze sklonu, pro držení těla, posílení svalů doma

Podle lékařů se kvůli stálému sklonu a pravidelnému zatížení na zádech držení těla postupně ohýbá, v důsledku čehož se ztratí atraktivní vzhled a zdraví.

Zakřivení páteře má extrémně negativní vliv na vnitřní orgány , které začínají pracovat nesprávně.Odborníci ujišťují, že i mírné narušení držení těla může vyvolat vývoj nemocí páteře, změnu normální polohy vnitřních orgánů.

Pokud nezačnete cvičit doma doma včas, zátěž svalů se výrazně zvyšuje. Je snazší se s takovým problémem vypořádat v raných stádiích, než když je silně zahájen.

Příčiny a typystoop

V praxiexistuje řada důvodů, které přímo nebo nepřímo vyvolávají porušení držení těla .Jejich hlavní hmota však neznamená problémy s pohybovým aparátem, ale je získávána v přírodě.

Mluvíme o některých porušováních, ke kterým dochází na pozadí nesprávné polohy sboru po dlouhou dobu.

Mezi hlavní příčiny sevření patří:

 • poranění páteře;
 • nesprávné držení těla v práci (pokud si budete muset po dlouhou dobu udržovat nepohodlné postavení, budete muset pravidelně pozastavovat cvičení, která jsou prováděna doma i v práci);
 • ​​
 • nedostatečný vývoj a trénink svalové kostry v zádech;
 • vrozené problémy s páteří;
 • problémy se zrakem nebo sluchem (lidé jsou nuceni se naklonit, aby lépe slyšeli nebo viděli ostatní);
 • nesprávně vybrané oděvy;
 • nepříjemné pracovní podmínky, včetně nedostatečného osvětlení.

Hlavní příčinou takových problémů se zády je však dlouhodobé nadměrné zatížení statické i dynamické povahy.

Jsou obzvláště nebezpeční v dětství , když páteř stále roste, stále se formuje.Nejúčinnějším opatřením je proto naučit se od raného dětství do správné polohy těla.

Stooping může vést k řadě nemocí páteře a vnitřních orgánů, a proto cvičení udržujtesprávné držení těla, které je zobrazeno na obrázku zcela vpravo.

Lze rozlišit dva hlavní typy sevření, mezi něž patří:

 1. Nedostatek vychýlení v dolní oblasti páteře.
 2. Nadměrná deformace v horní části páteře.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Sušení těla pro dívky.Výcvikový program, podrobné nutriční menu na měsíc po dni.

Proč je záda nebezpečná pro zdraví

Z tohoto důvodu nelze zástavu nazvat nemocí.Aleje faktorem predisponujícím k dalším patologickým poruchám , problémům s pohybovým aparátem a vnitřním orgánům umístěným v břišní dutině.

Nejčastějivyvolává sešlápnutí závažná onemocnění dystrofického a degenerativního plánu , jejichž významnými představiteli jsou osteoartróza a osteochondróza.

Jak se orgány pohybují, mohou být ovlivněny různé orgány a systémy, včetně srdce a plic.

Pokud svalový korzet oslabí, bude také vážně narušeno tělo. Cvičení ze shýbání doma a jejich pravidelný výkon nejsou rozmarem, nýbrž nutností.

V případě závažného porušení nemůže být zkušený odborník vyloučen.Může provádět nejen externí vyšetření, ale také předepisovat řadu instrumentálních studií.Na základě jejich výsledků bude vybrána vhodná možnost léčby.

Jak se zbavit Stoop domapodmínky

Chcete-li obnovit držení těla a bojovat se záhybem, zejména v raných stádiích jeho projevu, je docela možné, sám, doma, bez dalších lékařských zásahů.

To bude vyžadovat následující základní vlastnosti:

 • účelnost;
 • disciplína;
 • dobrá rychlost závěrky.
Cvičení ze sklopení doma pomohou při správném držení těla, ale zabere to trochu času.

Každá osoba má k dispozici následující domácí metody řešení posturálních poruch:

 1. Plavání a cvičení gymnastiky , která posiluje svalstvokostra, pokud není zakřivení.
 2. Protahování a protahování , trénink svalového korzetu jako součást fyzioterapie a gymnastiky při minimalizaci svislého zatížení v případě zakřivení.

Správným držením těla můžete dosáhnout cvičením.

Při pravidelném cvičení po dlouhou dobuse záda narovná, pohyby se stanou harmoničtějšími a krásnějšími , jak se posilují svaly krku, ramen a zad.

Kromě toho musíte vždy a všude kontrolovat polohu zad - v každé situaci musí zůstat v pořádku. V rámci tříd je přípustná pouze mírná fyzická aktivita.

Pravidla pro provádění cviku na boku

Cvičení pro bití doma lze začít nejdříve 2 hodiny poposlední jídlo. Odborníci doporučují postupné zvyšování zátěže během tréninku , počínaje jednoduchou a přesouvající se ke složitější.

Mezi základní pravidla tříd patří:

 • doba trvání jedné lekcemůže být v rozmezí 40 až 90 minut;
 • při tvorbě komplexu cvičeníje nutné zajistit přiměřené zatížení všech svalových skupin - různých částí zad a krku;
 • záda vyvolává silné napětív bederní oblasti a krku, a proto by terapeutická cvičení měla být mj. Zaměřena na jejich uvolnění;
 • cvičení mohou být někdy prováděna s nákladem- u žen je to omezeno na 3 kg a mužů na 5 kg;
 • pro každé cvičeníje vyžadováno 5 až 6 opakování ;
 • v rámci každého sezeníby měly být aktivní pohyby hýžďových svalů , protože také hrají roli při tvorbě držení těla;
 • je svaly v hrudníku zatíženo minimální zátěží , aby nedošlo ke zhoršení obratlů.

Nejúčinnější cvičení pro sevření

Cvičení se sehýbáním doma s pravidelným cvičením pomůže zbavit se problému a opravit správné držení těla.

Čím dříve člověk začne cvičit ze záběru, tím dříve bude výsledek.

V závislosti na vlastnostech páteře u konkrétní osoby a jejíhověk, pro fyzioterapeutická cvičení je vybrán individuální komplex.V každém případě by do práce měly být zapojeny všechny svalové skupiny, zejména krk, záda a ramena.

Doporučuje se provádět cvičení každý den po dobu nejméně jednoho měsíce. Dále je přípustné přejít na trénink každý druhý den.

Pro posílení svalů krku

Pro tuto svalovou skupinu existuje mnoho jednoduchých cvičení. Nejprve se jedná o otočení hlavy ze strany na stranu, stejně jako naklonění na stranu, dopředu a dozadu, nečekané kruhové rotace.

Při fyzikální terapii se doporučuje:nejprve musíte sedět na podlaze, ohýbat nohy v kolenou a sevřít je rukama.V tomto případě je hlava opatrně hozena dozadu, takže lopatky jsou blízko sebe.Poté se můžete také jemně vrátit do původní polohy.

Existuje další možnost - použití zboží. Nejoblíbenějším cvičením je procházka po místnosti s knihou na hlavě.Je přípustné něco komplikovat a modifikovat.

Pro rozvoj svalů ramen

V tomto případěje počáteční polohanásledující: paže se rozprostírají od sebe, nohy jsou od sebe šířky ramen.Ruce jsou ostře zasunuty s maximální amplitudou. Jeden přístup zahrnuje asi 10 opakování.

Pokud vám omezený úsek ramenního pletence neumožňuje sevřít ruce v zámku, můžete použít látkovou chlopeň, která by měla být ovinuta kolem, jak je znázorněno na obrázku.Probíhátřídy je nutné postupně snižovat vzdálenost mezi rukama, aby se zvýšila flexibilita vazů a kloubů.

Poté je proveden „zámek“- spojka rukou za zády, když jeden jde nad a druhý níže.V této poloze musíte sklopit dolů. Pro každou stranu bude vyžadováno 10 opakování.

Pro posílení svalů zad

Pro posílení svalů korzetu zadodborníci doporučují provádět cvičení Kittyčastěji, což pomáhá zlepšit flexibilituzády.Musíte se dostat na všechny čtyři, a pak střídavě ohýbat záda nahoru a dolů. Bude stačit 10 až 12 opakování. Pohyby by měly být tiché.

Jednoduché kliky- další cvičení na posílení zad a obnovení držení těla.Aby se předešlo přetížení,by mělo začínat pouhými 5 opakováními a postupně zvyšovat jejich počet .

Cvičení typu„Plavání na podlaze“rovněž poskytuje dobré výsledky.Musí ležet na podlaze a mírně zvedat horní polovinu těla.Ruce budou pohyby charakteristické pro plavání.

Po několika „úderech“ můžete jít dolů a relaxovat.Bude vyžadováno celkem 12 opakování.

Cvičení „The Wall“také dokonale posiluje svalový korzet a bojuje proti němu.K dokončení cvičení stačí stačit co nejblíže ke zdi, přilnout k ní paty a zadní část hlavy, stejně jako ramena. Poloha musí být udržována po dobu nejméně 10 minut , sčas se prodlužuje.

Jak vytvořit krásné držení těla: cviky

Můžete jmenovat jen několik jednoduchých cviků, které můžete hrát doma.

Nejúčinnější jsou následující:

 1. Cvičení poblíž zdi , což pomáhá obnovit správné držení těla.Je třeba přitlačit pět hlavních bodů těla na svislou plochu - zadní část hlavy, lopatky, hýždě, telata a paty.Současně je důležité dobře natahovat žaludek a snižovat, narovnat ramena.Tuto pozici lze udržovat denně 10 až 30 minut.
 2. Opravte správnou polohu stoličky vzadunatažením do žaludku a stažením ramen.Poté se můžete vzdát podpory a přitom udržovat správné držení těla.Ruce se volně pohybují.
 3. Vraťte se zády k dokonalému správnému držení tělaa posaďte se do turecké polohy.Dále musíte vstát a posadit se znovu, aniž byste se ohýbali zády.Pro začátek stačí 5 opakování.
 4. Pokud máte gymnastickou hůl , je toto cvičení vhodné.Nástroj je umístěn za zády v ohybech loktů.V tomto případě by se mělo předloktí těšit.V této poloze musíte být asi 30 minut.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina glutamová - co to je, pro co a jak se používá ve sportu a kulturistice.

Bubnovského gymnastika versus shrbení

Takový soubor cvičení, jako je gymnastika Dr. Bubnovského, je celý komplex, jehož hlavním účelem jezasazuje se o obnovení funkčnosti páteře i kloubů lidského těla.

Následující cvičení jsou nejoblíbenější:

 1. Úplná relaxace zad na všech čtyřech.
 2. Průhyby ve stejné poloze.Vdechnutí - průhyb, výdech - ohyb.Je vyžadováno celkem 20krát.
 3. Protahování.Počáteční pozice s důrazem na dlaně a kolena, paže ohnuté v loktech.Při výdechu při ohýbání paží tělo klesá na zem.Poté, během vdechování, ruce pomalu narovnejte, zatímco pánev se blíží k patám.
 4. Zvedání pánve z náchylné polohy, paže podél trupu.
 5. Plazil se po všech čtyřech s velkým rozsahem pohybu.
 6. Chůze po hýždě.
 7. Kliky z podlahy v klasické verzi nebo z kolen.
Když děláte kliky z kolen, stejně jako při cvičení v klasickém stylu, musíte mít záda rovně.

Je důležité si pamatovat! Cvičení pro léčebný komplex by měla být vybrána v závislosti na konkrétních problémech osoby.

Wellness jóga, která eliminuje stoop

Jednoduchou a účinnou metodou proti stoop je jóga. Taková cvičení účinně otevírají hrudník, přispívají k vytváření a udržování správného držení těla.

V rámci takového výcviku je nezbytné hluboké a rovnoměrné dýchání. Třídy začínají protahováním. Muž sedí na koberci a natahuje prsty na bocích.Dále chodidla sestoupípodlaha.

Mnoho z běžných cvičení pro shýbání se z jógy doma pomáhá posilovat svaly zodpovědné za konkrétní oblast zad.

Existuje mnoho ásanů pro uzdravení celého těla.

Ardha Bhujangasana

Zpočátku člověk leží na podlaze lícem dolů.Na základě loktů musíte zvednout tělo a co nejvíce spojovat předloktí.

Hlava je co nejvíce vržena zpět.V tomto případě okraje žeber a spolu s nimi žaludek nevycházejí z podlahy. Cvičení uvolňuje záda a uvolňuje únavu.

Shalabhasana

Výchozí pozice je stejná, tělo je zcela uvolněné.Ruce podél těla.Nejprve se horní polovina těla pomalu zvedá, poloha se drží několik sekund.

Poté se nohy zvednou.Navícby nemělo být v břiše žádné napětí .Jakmile se objeví zjevná únava, cvičení se zastaví.

Stoop je vážný problém , proto by mu měla být věnována náležitá pozornost.Každý může bojovat doma a velmi úspěšně, pokud existuje touha a náležitá vytrvalost.

V případě pochybností se musíte obrátit na specialistu , který vám pomůže vybrat nejlepší komplex pro konkrétní případ, a pokud je to nutné, doplňte jej masáží a dalšími procedurami.

Užitečná videa o cvičeních pro shýbání doma

Komplexefektivní cviky na sevření, které pomáhají budovat správné držení těla:

Důsledky zhoršeného držení těla a účinné cviky na sevření doma:

Jednoduché, aleefektivní cvičení pro páteř a správné držení těla: