Cvičení pro rychlé vyčištění žaludku pro ženy.Jak zhubnout doma efektivně

Pouze soubor opatření může pomoci odstranit tělesný tuk v břiše a na bocích žen, tónovat břišní tisk a získat štíhlou postavu.

Kardio trénink je pro tento účel považován za nejúčinnější.Patří sem: běh, plavání, aerobik a silový trénink v tělocvičně nebo doma.

Cvičení pro břicho Abychom dosáhli většího účinku, rychlého výsledku a abyste se nezranili, musíte znát nejen techniku, ale i pravidla pro jejich provádění.

Co je důležité vědět obřišní svaly

Existují 4 typy svalů břišní dutiny:

 • rovné;
 • příčný;
 • vnitřní šikmo;
 • vnější šikmá.

Jsou také rozděleny na povrchní a hluboké.Konec svalu je největší ve velikosti.Je spárována a skládá se z vertikálně uspořádaných podélných svalových svazků.

Jak budovat břišní svaly

Příčný sval je nejhlubší ze všech.Svazek vnějších svalů klesá poloměrem.Vnitřní šikmé čáry jsou umístěny uvnitř vnější strany.

Břišní svaly vám umožňují naklonit tělo různými směry, ovlivnit vnitřní tlak v břišní dutině. Hluboké svaly poskytují podporu páteře a vnitřním orgánům.

Zahřívání

Plnohodnotné zahřívání je povinnou součástí před hlavními cviky.Jako rozcvička se používají pouze jednoduchá cvičení a protahování.

Doba zahřívání u žen by měla být asi 15 minut, pokud je v místnosti chladno, měla by se doba zahřívání prodloužit.

Pro zahřátí svalů břicha:

 • rotace trupu;
 • kroucení;
 • sjezdovky.
Zahřejte se před zastíněním

Lehký běh je skvělý způsob, jak zahřát svaly.Musíte začít s chůzí s jednoduchým krokem, neustále zvyšovat tempo, a pak přepnout do provozu při průměrné rychlosti.

To způsobí, že se svaly řádně zahřejí, zlepší se krevní oběh a zlepší se práce srdce.

Ascvičení a skákání přes švihadlo.Můžete také otočit obruč.

Top 10 cvičení: Cvičební program pro ploché břicho

Podle fitness trenérů jsou nejlepší cvičení, která jsou určena jak pro muže, tak pro ženy.chtějí odstranit žaludek a napnout břišní svaly.

Doporučuje se provádět všechna cvičení na speciální gymnastické podložce.

Cvičení „nůžky“

K provedení cvičení musíte sedět na podložce a při výdechu ležet na zádech musí být obě nohy zvednuty kolmo k podlaze.U rovných nohou provádějte křížové pohyby jako „nůžky“ a při výdechu je snižujte do výšky nejméně 30 stupňů od podlahy.

Nůžky na cvičení

Bederní díl by neměl být během provádění odtržen z podlahy.Pro usnadnění cvičení můžete uchopit jakýkoli těžký předmět, například nábytkovou nohu.

Cvičení břízy

Uchopte vodorovnou polohu s rukama nataženými po celé délce těla.Dále musíte položit ruce na spodní část zad, odtrhnout pánev z podlahy a ohnout nohy na kolena a přitlačit je k hrudi.Aniž byste sejali ruce z dolní části zad, pomalu zvedejte pánev a natahujte nohy svisle nahoru.

Podržte po dobu nejméně 2 minut.Lékaři nedoporučují toto cvičení těm, kteří trpí onemocněním krku.

Jednoduché kroucení

Toto cvičení se provádí také na zádech a ohýbejte ruce před hrudníkem nebo za hlavou, nohy vkolena, paty přitisknuté k podlaze.Při výdechu je nutné odtrhnout ramena a lopatky, provést kroucení.Při inhalaci uvolněte svaly.

Cvičení prostého kroucení

Cvičení se provádí správně, pokud během procesu cítíte pálení ve svalech břicha.Toho lze dosáhnout následujícím způsobem: nesnižujte ramena až do konce na podlaze.

Složité (laterální) kroucení

Pro jeho provedení je také nutné ležet vodorovně, rozprostírat boky na stranu a položit ruce za hlavu. Každé rameno musí být střídavě přitahováno ke kolenu protilehlé nohy.

Toto cvičení je nutné zahájit 15 až 20 opakováními na jednu nohu, přičemž se zvyšuje počet opakování při každém tréninku.

Zkroucení výpadu

Musíte začít cvičit ležící na zádech s ohnutými nohama, obě nohy přitisknuté k podlaze, ruce vzadu na hlavě a lokty rozprostřené od sebe.Při provádění tohoto cvičení se hlava, krk, ramena a lopatky odtrhávají z podlahy a nohy bez uvolnění se střídavě přitahují k hrudi.

Cvičení kroucení výpadem

Každá noha není přitahována k opačnému ramenu.

Zvedněte nohy

Vezměte vodorovnou polohu a zvedněte jednu nohu o 45 stupňů.V této poloze stojí za to po dobu 3 sekund odpočívat.Zvedněte druhou nohu, spusťte ji, je důležité, aby se noha nedotkla podlahy, zatímco v této době se druhá noha také zvedne o 45 stupňů a je zpožděna o 3 sekundy.

Pozice popruhu s přechodem na stranu

Stojíme v pólu baru.Dále musíte rozvinout pouzdro do stran a natáhnout paži kolmo k podlaze.Nohy v tomto cvičení mohou být umístěny buď napříč jeden po druhém, nebo spodní noha může být umístěna na straně nohy a horní může být na ni položena.

Pozice tyče s přechodem na stranu

Celé tělo by mělo být rovnou přímkou.V pokročilé verzi cvičení může být horní noha prodloužena nahoru.

Vyvážení bočních vlaků.

Zatlačte do lisu

Vezměte vodorovnou polohu, s nohama ohnutými na kolenou, zkřížte a zvedněte, aniž byste zvedali spodní část zad z podlahy.Při výdechu jsou ohnuté nohy tlačeny nahoru díky lisu, takže kolena jsou nad hrudníkem a spodní část zad je odtržena od podlahy.

Jízdní kolo

K dokončení cviku je nutné sedět na podlaze jako v předchozím cviku, ale nekřížit nohy.Dále musí být každá noha zasunuta do hrudníku, poté narovnána a ne zcela spuštěna k podlaze.

Cvičební kolo

Při vytahování nohou se musíte dotýkat loktem opačné ruky.Toto cvičení se provádí bez náhlých pohybů.

Natočte ponožky

Zaujměte vodorovnou polohu.Dále střídavě zvedněte každou nohu tak, aby spodní noha byla rovnoběžná s podlahou a kolena byla umístěna nad žaludkem.Dejte ruce za hlavu.

Dále je třeba napnout břišní svaly, zvednout lopatky aramena a střídavě se dotýkejte podlahy nejprve ponožkami jednou nohou, poté druhou. Při inhalaci je nutné zvednout nohy a při výdechu snížit.

Cvičení se opakuje nejméně 20krát, nejprve na jedné noze a poté na druhé.

Kruhové rotace

Vezměte vodorovnou polohu.Dále je třeba napnout břišní svaly a přitáhnout nohy ohnuté k kolenům do žaludku a tělo, aby se střídavě pohybovaly kruhovými pohyby jednou cestou, pak druhou, aniž byste pánev sundali z podlahy.

Cvičte kruhové rotace

Průhyb s ohnutými koleny

Musíte si klečet a položte ruce na zem.Pro větší pohodlí můžete pod dlaně položit přehoz.Při provádění tohoto cvičení je nutné napnout břišní svaly a odtrhnout kolena z podlahy.

Zvedání nohou z opěrné polohy

Cvičení se provádí z polohy prkna na loktech.Je nutné dotáhnout svaly abs a gluteal, zvednout rovnou nohu o něco výše než je úroveň pánve a zůstat po dobu 20 sekund, to samé s ostatními nahými.

Doporučuje se provádět cvičení 15–20krát na obou končetinách a zvýšit počet opakování při každém tréninku.

Přímé roztahování

Výchozí pozice: položíme se na rohož, natáhneme paže a položíme dlaně na zem.Je třeba napnout svaly gluteal a postupně, trhat záda a dolní část zad, jít nahoru, natahovat prsty k ponožkám.

Čím silnější jsou hýždě utaženy, tím slabší je záda,což může vést ke zranění, pokud jsou svaly dolní části zad slabé.

Vakkum

Cvičení „vakuum“, které je dobře známé mnoha, je také považováno za účinné, což je vhodné pro ženy s výrazným prohýbáním kůže na břiše.K odstranění žaludku pomůže speciální váleček, který lze zakoupit ve speciálním sportovním obchodě.

Cvičení ve vakuu

Cvičení s válečkem se provádí následujícím způsobem: stojíte na kolenou, musíte válečkem otáčet dozadu a dopředu a zároveň maximálně natahovat svaly na několik sekund.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

Jóga představuje, že vám pomůže zbavit se tuku​​

Pro mnoho žen, které se nechtějí v posilovně vyčerpávat, se jóga stala skutečným nálezem.Ve srovnání s výše uvedenými cvičeními není o nic méně efektivní a pomáhá nejen odstranit další centimetry v pase, ale také napnout žaludek.

Pomůže to být flexibilnějším a na konci dne se uklidnit a zbavit se zbytečných myšlenek v hlavě.

Salamba Sarvangasana

Jinak se tomu říká stojan na lopatkách nebo póza břízy.Toto cvičení je kontraindikováno u pacientů s bolestmi zad, cervikální osteochondrózou, kýlou nebo spinální operací.

 1. Výchozí pozice:přeložte přikrývku tak, aby po umístění na ni byla hlava a krk nad úrovní ramen a lopatek, což pomůže odstranitzatížení z krční páteře.
 2. Ruce natažené po celé délce těla. Vydechněte, zvedněte kolena k hrudníku a postavte nohy za hlavu.
 3. Dáleje nutné přitlačit kolena na čeloa bez ostrých pohybů, položit ruce na spodní část zad a natáhnout nohy nahoru.
 4. Brada se dotýká hrudníku.

V prvním tréninku by měla být pozice udržována po dobu asi 3 minut, v dalších by měla být doba postupně zvyšována.Tuto pózu je nutné postupně opustit: nejprve ohnuté nohy položte na čelo a poté obratle spusťte za obratle na podlahu.

Uttanasana

Asanové se provádějí stojící.

 1. Výchozí pozice: nohy jsou spolu, paže jsou v úrovni hrudníku, dlaně jsou spojeny a lokty jsou odloženy stranou.
 2. Po zaujetí výchozí polohy uvolněte záda a opřete se.
 3. Předloktí se kříží v zadní části hlavy a paže volně visí.

Pokud pravidelně provádíte ásany, pak vzhledem k tomu, že se svaly stávají pružnějšími, bude možné dát dlaně za vaše nohy.Držte pózu alespoň 1 minutu a postupně zvyšujte čas.

leden Shirshasana

 1. Sedněte si na ischiální kosti, nohy a záda se narovnejte.
 2. Jedna noha se ohýbá v koleně, pak ji musí přesunout do tříselné zóny a celá noha by měla být umístěna na vnitřní stranu stehna.
 3. Bedra ohnuté nohy je zcela umístěna na podlaze.
 4. Při výdechu je nutné přitlačit ischiální kosti k podlaze, zatímco vdechujemezálohovat.
 5. Otočte mírně doleva, posuňte jednou rukou k vnější straně protilehlé nohy, dlaň dosáhne kotníku.
 6. Ohněte trup k noze a natahujte se dopředu.
 7. Přitiskněte břicho a hruď k noze a uchopte nohu oběma rukama, zatímco se pokoušíte položit čelo na koleno.

Pózu je třeba postupně opustit.

Urdhva Prasarita Padasana

Tento asana se provádí na zádech.

 1. Při výdechu by měly být nohy zvednuty do výšky asi 30 stupňů, paže držené za hlavou a lokty rozprostírající se stranou.
 2. V této poloze je třeba vydržet alespoň 15 sekund.
 3. Při dalším výdechu zvedněte nohy o 60 stupňů a také vydržte půl minuty.Potom pomalu spusťte nohy k podlaze.

V tomto cvičení je důležité zajistit, aby dolní část zad byla přitlačena k podlaze.

Pozice Navasana nebo věnec

Pravidelný výkon tohoto ásany pomůže posílit svaly břicha, zad a také dosáhnout dobrého roztažení.

 1. Abyste mohli začít s asanou, musíte sedět na podložce, přitlačit si kolena k sobě a obě nohy přitlačit k podlaze.
 2. Potom se záda narovná a ohne dozadu o 60 stupňů a rovná ramena se rozprostírají rovnoběžně s podlahou.
 3. V této poloze je třeba půl minuty vydržet.

Jakákoli cvičení pro muže a ženy, kteří se rozhodnou odstranit žaludek a napnout břišní svaly, jsou neúčinná, pokud nezměníte stravu ve prospěch zdravějších potravin.

7 jednoduchých tipů pro krásný pas

 1. Vyhněte se stresu.Když je člověk nervózní, trpí nejen psychika, ale také zdraví.Tělo cítí nepohodlí a nefunguje správně.
 2. Omezte pití.Alkoholické nápoje jsou nejen vysoce kalorické, ale také aperitivem ke zvýšení chuti k jídlu.
 3. Odstraňte vysoce kalorická jídla z vaší stravy.Patří sem: cukr, moučná jídla, uzená masa, rychlé občerstvení.Ráno můžete konzumovat uhlohydráty, ale po obědě by měly být ve stravě bílkoviny.
 4. Méně škrobu, více vlákniny.K snídani je užitečné vařit ovesnou kaši z neloupaných herkul.Díky vysokému obsahu vlákniny pomůže očistit střeva a zmenšit velikost pasu.
 5. Ne všechna ovoce jsou stejně zdravá.Například banány a hrozny mají vysoký obsah kalorií a doporučuje se je konzumovat v první polovině dne.Nejúčinnější ovoce pro hubnutí jsou citrusové plody.
 6. Pijte hodně vody.Denně by se mělo vypít asi 2,5 litru čisté vody.To nasycení těla a bude plně připraveno na zatížení.

K rychlému odstranění žaludku potřebujete nejen racionalizovat stravu, pravidelně provádět břišní cvičení pro ženy a muže, ale také se držet zdravého životního stylu, ukončit špatné návyky a dostatek spánku.

Cvičení lze provádět s jakoukoli vhodnou hudbou a pro větší motivaci se můžete zapojit do společnosti blízkých přátel a kamarádek, kteří jsou také naladěni nahubnutí a posílení břišního tisku.

Video o tom, jak odstranit žaludek a strany v týdnu

Video o cvičeních, která mají pomoci odstranit žaludek