Cvičení pro dívky s váhami na hubnutí nohou, hýždí a boků.Cvičení doma

Pokud se při cvičení nohou použijí speciální závaží, budou nejúčinnější.Po správném výběru sportovních hmotností a pravidelném tréninku bude sportovec schopen dosáhnout viditelného výsledku po 2-3 měsících.Soulad s technikou provádění břemen minimalizuje riziko zranění při sportu.

Typy závaží

Cvičení s váhami nohou budou účinnáVýhradně podléhá správnému výběru typu doplňkuNabitím.Vybavení používané pro závaží ve sportu se liší jak v typu náplně, tak i v jeho tvaru (v závislosti na tom, na jaké části těla se má váha nosit).

Cvičení s hmotností nohou jsou účinná pro pravidelné cvičení i doma

Podle své plnosti lze sportovní vybavení rozdělit na:

 • Hromadně. Uvnitř těchto váhových materiálů je písek v těsně zabaleném stavu.Jejich hlavní výhoda oproti podobným sportůmvybavení je nízká cena.Při nákupu takového výrobku pro použití v běžných sportech je důležité vzít v úvahu, že ztratí svůj původní vzhled po 3 až 4 měsících používání - hadřík bude setřen a část písku se vylije zevnitř vážicí směsi.
 • Kovové. Jako výplň se používají kovové desky, díky nimž je sportovní zboží trvanlivé a vhodné i pro každodenní použití.Kovové závaží jsou vhodné pro sportovce s jakoukoli fyzickou zdatností, protože jeho hmotnost může být nastavena ručně v závislosti na typu prováděného cvičení.Pro snížení nebo zvýšení zatížení stačí vložit nebo odstranit kovovou vrstvu z vnitřní dutiny závaží.

V závislosti na vzhledu a části těla , na které mají být vážicí materiály namontovány , lze tyto materiály klasifikovat do:

 • Cuffed. Navenek vypadají jako náramky, které jsou připevněny suchým zipem nebo popruhy.Jsou vhodné v tom, že jsou vhodné pro lidi s různou velikostí obvodu končetin.Maximální hmotnost těchto váhových činidel se pohybuje v rozmezí od 3 kg (pro paže) do 5 kg (pro nohy).
 • Rukavice. Jsou nošeny na rukou, když je třeba zvýšit zátěž během výcviku bojových umění, posílit úder a zvýšit vytrvalost sportovce.
 • Belt. Jsou připevněny k pásu, aby bylo zajištěno rovnoměrné zatížení během integrovaného výcviku.
 • Vest. Je umístěn na ramenou sportovce a je upevněn po stranách obou stran pomocí popruhů, aniž by byl omezen pohyb osoby.Maximální hmotnost takového váhového činidla je 50 kg.
 • ​​

Vážení

Cvičení s hmotností, pokud je hmotnost sportovního vybavení nesprávná, mohou způsobit zranění, výrony a dokonce i praskliny v kostech a kloubech.

Aby dodatečné zatěžování nemělo nepříznivý účinek na lidské tělo, měli byste si ho vybrat na základě hlavních kritérií, mezi nimiž hraje hlavní roli hmotnost závaží:

Soubor cviků s váhami na hubnutí

Cvičení s váhami může sportovec použít v domácím tréninku ke snížení množstvípodkožního tuku, a aby se posílily svaly dolních končetin, poskytlo mu úlevu a zvýšilo celkovou výdrž.

Pro účinnou transformaci vzhledu profesionální trenéři fitnessDoporučujeme „amatéry“, aby rovnoměrně rozložili zátěž a vypracovali všechny hlavní svalové skupiny v rámci jedné hodiny.

Kardio cvičení s váhami pro nohy

Zahájte domácí cvičení kardio cvičení.Zahřejí svaly, zrychlí krevní oběh a nastaví srdeční frekvenci pro další cvičení.Nejúčinnější cvičení tohoto typu, zahrnující použití váhového činidla, jsou:

Kritéria výběru Stručný popis
Hmotnost přídavných závaží Velké hmotnostimasy (od 15 kg) jsou vhodné pro základní cvičení nebo dlouhé procházky za účelem posílení kardiovaskulárního systému.Průměrná hmotnost (10 - 15 kg) by měla být zvolena, pokud je to nutné, pro zvýšení zatížení při jízdě na velkou vzdálenost.Hmotnostní materiály s minimální hmotností (do 10 kg) jsou vhodné pro sportovce s nízkou fyzickou zdatností nebo pro ty, kteří chtějí zvýšit intenzitu tréninku, což znamená pravidelné procvičování kopů různých typů.
Potahová textilie Doporučujeme zvolit středně tvrdou tkaninu.Bude nejen odolnější vůči opotřebení, ale také umožní, aby byl vážicí materiál pevně připevněn k nohám.
Průměr manžet Moderní výrobci nabízejí velkésortiment váhových činidel různých průměrů a velikostí.Při montáži sportovního vybavení na dolní končetiny je nezbytné, aby si sportovec vybral na základě svých vlastních pocitů.
Druh připevnění Fitness trenéři doporučují pro své „svěřence“ používat sportovní vybavení se sponami ve formě pásů nebo zaskočení, aby pro domácí sporty používali váhové materiály.Navzdory pohodlí při použití závaží na suchý zip je tento typ upevnění nejméně spolehlivý a nejvíce náchylný k rychlému opotřebení.
Tvar hlavní části látky na vážení Stejný materiál na vážení může v závislosti na typu prováděného cvičení způsobit nepohodlí a dokonce bolest, nebo může být pro sportovce neviditelný.Aby nedošlo k rozptylování vnějšími faktory, je třeba zvolit sportovní hmotnost s ohledem na tvar její hlavní části.Klasické náramky se pohodlně nosí, ale omezují se na malé hmotnosti, zatímco protáhlé váhové prostředky rovnoměrně distribuují zátěž na nohy, ale po 20-30 minutách.začněte mačkat lýtkové svaly sportovce.
Cvičení Technika pro jeho implementaci
Běh s vysokými boky
 1. Po nasazení závaží na kotníky zaujměte svislou polohu těla;narovnejte záda;mírně vpřed;pozvedni bradu.
 2. Ohněte paži za lokty a předloktí postavte před sebe na úroveň žaludku.
 3. Nohy by se měly od sebe odstraňovat ve vzdálenosti rovnající se šířce ramen.
 4. Střídavě zvedněte pravou a dolní končetiny, kolenem se dotkněte hřbetu ruky a přitom udržujte nejrychlejší tempo cvičení.
Burpy
 1. Vstaňte rovně;nohy by měly být umístěny co nejblíže sobě;nechte ruce po celém těle volné.
 2. Na výdech skočte a trhejte končetiny z podlahy co nejvýše.Když je nahoře, proveďte tlesk nad hlavou a horní končetiny vedou po stranách.
 3. Bez zastavení ve střední poloze zaujměte vodorovnou polohu a rovnoměrně rozložte tělesnou hmotnostmezi dvěma vztažnými body: zadní dlaně na podlaze a chodidla na prstech.
 4. Provádějte kliky při zachování přímé linie v těle.
 5. Opakujte kroky 2 až 4 tolikrát, kolikrát je to nutné.
Horolezec
 1. Lehněte na podlahu lícem dolů.
 2. Odtrhněte tělo od opěrné plochy rozdělením hmotnosti mezi rovné paže spočívající na podlaze a nohách.
 3. Ohněte pravou nohu a přitlačte koleno k hrudníku.
 4. Vraťte pravou končetinu do původní polohy (PI) a proveďte totéž s levou nohou.

Cvičení se provádí nejrychlejším tempem.Malé skoky během změny ohýbaných nohou jsou přijatelné a neovlivňují kvalitu zátěže.

Skákání z hlubokého dřepu
 1. Vezměte vertikální polohu těla;postavte nohy co nejblíže sobě;položte ruce na pás.
 2. Ohněte kolena a hýždě dejte co nejníže k podlaze, aniž byste odtrhli paty od nosné plochy.
 3. Skočte tak rychle, jak je to možné, bez zastavení v mezipoloze, pohybující se z nižší polohy do horní polohy.
 4. Proveďte kroky 2–3 tolikrát, kolikrát je třeba.

Cvičení pro lis

Cvičení s hmotností nohou lze použít jako pomocné zatíženípro vypracování břišních svalů. Současné posílení několika částí svalů podporuje rovnoměrnostdistribuce transformace vzhledu sportovce a udržování dobrého stavu kardiovaskulárního systému.

Cvičení Technika jeho implementace
jízdní kolo
 1. zaujměte vodorovnou polohu a zvolte podlahu jako nosnou plochu;zatlačte záda na podlahu co nejvíce;ohněte nohy na kolena a položte nohy na podlahu;Nechte ruce volně po těle nebo položte za hlavu.
 2. Odtrhněte dolní končetiny z podpěry a zvedněte je tak, aby se v kolenním kloubu vytvořil úhel 90 stupňů.
 3. Natáhněte pravou nohu tak, aby byla co nejblíže k podlaze.Současně levý „drží“ pravý úhel kolena.
 4. Vrať pravou nohu k SP.
 5. Opakujte krok 3 a proveďte totéž s levou nohou.
 6. Opakujte kroky 3–5 tolikrát, kolikrát je třeba, přičemž sledujte tempo cvičení „nadprůměrné“.
Vertikální nůžky
 1. Lehněte si na podlahu lícem nahoru;přitiskněte záda k podpoře;prodloužit nohy v přirozené poloze, aniž by je roztáhly do stran;Ruce by měly být umístěny podél těla.
 2. Zvedněte dolní končetiny nad podlahu a posuňte je tímto směrem k FE.
 3. Zvedněte pravou nohu a vytvořte kolmici k levé noze zbývající v PI.
 4. Snižte pravou nohu na úroveň vlevo a poté zvedněte levou končetinu a vytvořte pravý úhel s pravou.
 5. Proveďte kroky 3 až 4 tolikrát, kolikrát je třeba, rychlým tempem.
Nohy vleže
 1. zaujmout vodorovnou polohu;přitiskněte záda k podpoře;položte ruce za hlavu;protahujte nohy a přibližujte je co nejblíže sobě.
 2. Odtrhněte dolní končetiny z podlahy o 10 cm a přiveďte je tímto způsobem do OŠ.
 3. Proveďte kruhový pohyb doprava s nohama ve vzduchu, aniž byste se ve spodním bodě dotkli podlahy.
 4. Změna směru rotačních pohybů dolních končetin.
Zvedněte hýždě a zvedněte nohy
 1. Lehněte si na záda a podlahu si vyberte jako nosnou plochu;ruce by měly být umístěny podél těla;protáhněte si nohy a přiveďte je co nejblíže k sobě.
 2. Zvedněte dolní končetiny, mírně je odbočte směrem k hlavě, přičemž hýždě odtrhávejte z podlahy co nejvýše.
 3. Spusťte hýždě na podlahu a poté pomalu vraťte nohy k PI.
 4. Opakujte kroky 2 až 3 tolikrát, kolikrát je to nutné.

Pro hýždě

K vymýcení hýždí s váhovými činidly na nohou se používají cviky zahrnující umístění sportovce, napříkladna podlaze a stojící na něm.

Správným spojením vícesměrné zátěže můžete dosáhnout transformace těla po měsíci pravidelného cvičení.

​​
Cvičení Technika jeho implementace
Únos ohnuté nohy
 1. K tomu, aby stála čelem k židli, jejíž výška by neměla překročit úroveň břicha sportovce;položte zadní stranu dlaní na zadní stranu židle,brát kus nábytku jako oporu;narovnejte záda;postavte nohy co nejblíže k sobě.
 2. Aniž by se měnila poloha horní části těla, ohněte pravou nohu v koleni a poté ji co nejvíce vraťte zpět, čímž se zvětšuje vzdálenost mezi ní a podlahou a mírně se tlačí směrem dopředu.
 3. Spusťte nohu, aniž byste ji položili na podlahu.
 4. Opakujte kroky 2 až 3 tolikrát, kolikrát je to nutné.
 5. Změňte nohu a proveďte totéž s levou nohou.
Rovnání nohou
 1. Levou stranou otočte ke stolu (kotevní bod);lehce se opřete o použitý kus nábytku a položte na něj levou dlaň;narovnejte záda.
 2. Ohněte pravou nohu na koleno a nadzvedněte ji co nejvýše nad podlahu a posuňte ji tímto směrem k FE.
 3. Bez zkrácení původní vzdálenosti mezi nohou a podlahou vyrovnejte pravou nohu dopředu.
 4. Vrať pravou končetinu do SP.
 5. Opakujte kroky 3 až 4 tolikrát, kolikrát je třeba, a potom položte pravou nohu na podlahu.
 6. Opakujte kroky 2–5 s použitím pravé nohy jako opěrné končetiny a levé nohy jako „pracovní končetiny“.
Kývavé nohy na všech čtyřech
 1. Stojící na všech čtyřech, rozdělující tělesnou hmotnost mezi rovné paže spočívající napodlaha se zády dlaní a nohama na kolenou;narovnejte záda;podívej se před tebe.
 2. Narovnejte pravou nohu a stáhněte ji zpět, poté se bez ohnutí odtrhněte co nejvíce z podlahy.
 3. Omitkončetina k podlaze a provádět houpačky tolikrát, kolikrát je to nutné.
 4. Položte pravou nohu doleva a vraťte ji na FE.
 5. Narovnejte a zatáhněte levou končetinu a poté proveďte kroky 2 až 4 tolikrát, kolikrát je to nutné.
Osel kopne doleva /doprava
 1. Vstaň na všech čtyřech;narovnejte záda;dívat se ve směru cestování.
 2. Aniž by se změnil úhel ohybu pravé nohy, vezměte ji doprava kvůli svalům bočního stehna.
 3. Proveďte požadovaný počet opakování, poté vraťte pravou končetinu k FE a opakujte krok 2, přičemž jako pracovní nohu použijte levou nohu.
Pro boky

Hmotnosti se také doporučují pro cvičení na bočních a vnitřních stehnech.K tomu je sportovní vybavení, stejně jako v jiných případech, dostatečné pro připevnění na spodní část nohou.

Cvičení Technika pro jeho implementaci
Stěhovánírovné nohy vzadu
 1. Vraťte se do polohy „všechny čtyři“;narovnejte záda;dívat se dolů na podlahu.
 2. Zatáhněte pravou nohu dozadu a posuňte ji tímto směrem k FE.
 3. Odtrhněte pravou nohu z podlahy a umístěte ji za levou, aniž by se současně ohýbala.
 4. Dotkněte se špiček prstů podlahy, poté posuňte pravou nohu na stranu pravé strany, aniž byste se zastavili, a zajistěte, aby při změně polohy zůstala co nejrovnější.
 5. Opakujte kroky 3 až 4 tolikrát, kolikrát je to nutné.
 6. Položte pravou nohu doleva.Opakujte kroky 2 - 5 s použitím levé nohy jako pracovní nohy.
Ponechání nohou na stranu
 1. Vezměte vertikální polohu;nohy co nejblíže sobě;narovnejte záda;položte ruce na opasek;pozvedni bradu.
 2. Vezměte pravou nohu na stranu a kontrolujte, že v okamžiku změny polohy zůstává rovná.Když dosáhnete nejvyššího bodu při zvedání pravé končetiny, spusťte ji dolů, aniž byste se dotkli podlahy.
 3. Opakujte krok 2 tolikrát, kolikrát je to nutné.
 4. Změňte pracovní nohu doleva a opěrnou nohu doprava.

Chůze a běh s váhami

Chůze a běh s váhamipřispívají nejen ke snižování tělesné hmotnosti, ale také posilují srdeční sval a orgány dýchacího systému a také stimulují metabolické procesy v těle.

Během tohoto typu kardio tréninku sportovec cvičí svaly lýtka, lýtkové svaly, přední a zadní stehna, lisy, kotníky, stejně jako svalovou korzet podporující páteř.

Mezi výhody zvažovaných vah patří:

 • minimální čas strávený na kardio tréninku k dosažení maximálního výsledku;
 • komplexní studie hlavních svalových skupin;
 • významné zrychlení procesu spalování tuků (spotřeba kalorií se zvyšuje až 5krát).

Navzdory prokázané účinnosti chůzea běží na hubnutí, tento typ cvičení mářadu nedostatků, které je třeba vzít v úvahu před tréninkem:

 • potřebu svalového tréninku (pro tuto kondici trenéři doporučují, aby začátečníci pravidelně běhali kolem)6 měsíců před navrhovaným zavedením váhových látek do vzdělávacího programu);
 • přítomnost kontraindikací (mezi hlavní patří hypertenze 2 a 3 stupňů, srdeční a kostní systém v těle);
 • negativní účinky na klouby;
 • vysoké riziko zranění (možné v případě nesprávného výběru sportovního vybavení).

Různé druhy závaží jsou nejvšestrannějším sportovním vybavením.V závislosti na výsledku, kterého chce atlet dosáhnout svými tréninky, by měl na své paže nebo nohy položit další břemeno a poté provést standardní cvičení zaměřená na vypracování konkrétních svalových skupin.

Při pravidelném zatížení bude výsledek tohoto typu výcviku patrný po 1-2 měsících výcviku doma.

Domácí tréninkové video s váhami pro nohy

Cvičení pro štíhlé nohy: