Cvičení ke snížení nosu bez chirurgického zákroku doma

V průběhu let oslabují svaly nosu poblíž nosních dír, což vede k jeho prodlužování, deformaci nebo zesílení.Proto byl vyvinut soubor cviků, které redukují nos a dodávají mu krásný tvar.Nezapomeňte, že je nemožné zásadně změnit nos prostřednictvím budování obličeje, pouze jej zpřesní a pomůže napravit drobné nedostatky.

Jak opravit tvar nosu bez chirurgického zákroku?

Provádění gymnastiky do věku 16 let je vysoce nežádoucí, protože rysy obličeje se stále vytvářejí před tímto věkem a její proporce se mohou měnit.Je vhodnější zahájit výuku , když se objeví první známky stárnutí. Pokud výsledek po cvičeníne šťastný, měli byste přestat dělat gymnastiku a brzy brzy zmizí.

Jak dlouho trvá dosažení výsledku?

Nejčastěji lze zaznamenat znatelný výsledek 2-4 týdny po zahájení gymnastiky.Závisí to na věku osoby a individuálních parametrech obličeje.Pokud po měsíci nedojde k viditelným změnám, je možné, že třídy nejsou prováděny dostatečně intenzivně, nepravidelně, je cvičení vybráno nebo provedeno nesprávně.

Doporučuje se provádět cvičení ke snížení nosu každý den po dobu 2 týdnů, a je-li patrný pokrok,lze pravidelnost výcviku snížit na 2–3krát týdně. Pokud se po dosažení touhy přestane zabývat budováním tváře, nos se postupně vrátí do svého původního tvaru a velikosti, takže se doporučuje, aby třídy neodcházely.

Volba správného cviku

Není třeba provádět všechna stávající cviky, aby se zmenšil nos, stačí 2-3 pro odstranění existujících vad.Pokud je nos krásně tvarovaný, doporučuje se Carol Madgio provést multifunkční cvičení, aby se udržel.

V případě neexistence vad jim nedovolí objevit se, zkrátí dlouhý nos a zkrátí jeho špičku, ostrost horního rtu, pomůže zamaskovat malý hrbol.

Posloupnost akcí zahrnuje 5 kroků:

 1. Chcete-li zaujmout výchozí polohu - jakoukoli pohodlnou polohu: sedět, stát, ležet a dokonce i na cestách.Hlavní věc je, že by měl být žaludek zatažen, svalyhýždě a přední stehna jsou napjatá a zbytek těla je uvolněný.Je nežádoucí zadržovat nebo bloudit od dechu, mělo by se to měřit.
 2. Palcem a ukazovákem vytlačte nosní nos jako špendlík, prsty by měly být rovné a svislé.Pokud bylo obtížnější dýchat, prsty pravděpodobně ležely na chrupavce, musíte je přesunout trochu výš na kosti.
 3. Špička ukazováčku druhé dlaně spočívá na nosní přepážce zespodu.
 4. Rty se zavírají a bez otevření úst sklopí spodní čelist tak, aby se horní ret natáhl a vytáhl špičku nosu, přičemž ji drží prstem na místě.
 5. V této poloze na sekundu zamrzněte, vraťte se do výchozí polohy a uvolněte napětí.Proveďte jednu sadu 40 opakování denně.Při správném provedení by se v oblasti sousedící s nosem měl objevit pocit mravenčení a mírný pocit pálení.

Pokud narušuje zarudnutí nosu, může s ním uši úspěšně zvládnout masáž.

Musíte je uchopit tak, aby ukazováčky byly umístěny vpředu a velké prsty vzadu.Masírujte okraje ušních boltců kruhovými pohyby po dobu půl minuty a pohybujte se zdola nahoru.Protahování uší není nutné.Výše si můžete pro pohodlí vyměnit prsty.Proveďte 2-3 sady denně, dokud problém nezmizí, až se vrátí, pokračujte v manipulaci.

Kontraindikace nosní gymnastiky

Tváření by mělo být odloženo nebo úplně zastaveno, pokud existují:

)Období těhotenství
Problém Důvod Důsledek
Problémy skrk (kýla, výron, osteochondróza a trauma) Přetížení svalů problémy zhorší a prodlouží dobu zotavení.Odložit do zotavení
Herpes Existuje nebezpečí šíření infekce.Vynětí půdy z produkce, dokud se rány zcela nezhojí
Onkologická onemocnění Nedostatečné studie účinků výcviku nevylučují jejich negativní dopad na rakovinu.Je nutná odborná konzultace
Je nežádoucí nadměrně zatěžovat břišní svaly, aby nezpůsobily tonus dělohy a nevytvářely hrozbu ukončení těhotenství.Odloženo do porodu
Zranění, zánět a nezhojené rány z nosu, traumatická poranění mozku Existuje riziko poškození, dalšího poškození svalů a prodloužení doby zotavení..Vynětí půdy z produkce do úplného uzdravení
Chirurgie a plastická chirurgie obličeje ihned po injekcích Botoxu a kosmetických procedur Neexistuje žádná záruka, že dokud nejsou svaly úplněuzdravené po mechanickém dopadu na ně, gymnastika nepřinese škodu.První 2 roky jsou kontraindikovány, je tedy nutná odborná pomoc
Nemoci, hypertenze, horečka, hypertenzní krize, rozšířené krevní cévy, problémy s lymfatickým systémem, zhoršení nemocí, zánětobličejové nervy. Existuje zvýšené riziko zhoršení stávajících zdravotních problémů.Odložit problémy až do vymizení, pokud není možné vyléčit - zastavit

Komplexy cvičení pro opravu nosu doma

Pro správný výkon gymnastiky je nutná kontrola, proto je nutné ji provádět před zrcadlem a pečlivě dbát na to, aby v zádech hlavy, ostatních svalech obličeje, krku a ramen nebylo napětí.Pokud se po cvičení objeví otok a otok, měli byste snížit tlak na svaly nosu a snížit počet opakování.

Fotografie ukazuje efektivní cvičení ke snížení nosu.

Při posilování svalů je lepší postupně zvyšovat zatížení. Člověk by neměl být líný a přeskakovat třídy budování obličeje, dokud se neobjeví zřejmý pokrok, jinak se ztrácí čas.Pravidelnost je klíčem k úspěšnému výsledku.

Zarovnání

V případě asymetrie nosu, je-li špička zakřivená doprava nebo doleva, bude výstupem takové cvičení: počáteční pozice, pořadí provedení a počet opakování jsou stejné jako v multifunkčním zařízeníCvičení Carol Maggio stačí stisknout prstem ne zespodu, ale od okraje, kde je nos odkloněn, a posunout špičku „na místo“.

Když je nos vyrovnán , neměli byste náhle ukončit trénink , měla by být provedena gymnastika alespoň za několik týdnů, aby se upevnila pozitivní dynamika, po které můžete přejít na multifunkční cvičení CarolMaggio, aby pokračovala.

Úzké

Níže popsané cviky na redukci nosu, kromě zúžení, posílení a napnutí vnitřních svalů nosu, vyhlazení nasolabiálních záhybů a posílení nosní oblasti.

 • Nejprve:otevřete rty a špičkou prstu zvedněte špičku nosu, abyste odhalili zuby.Zasuňte si ret do vnitřku a zkuste ho vytáhnout zpět přes zuby a cítit odpor prstů.Do 40 krát.
 • Za druhé:spusťte bradu k hrudníku a otevřete rty, zatímco nos je vysunutý.Podržte po dobu 7 sekund a poté zavřete ústa.Doporučují dvě sady denně 30 opakování.
 • Třetí:přiveďte bradu k hrudníku a otevřete ústa, stiskněte nosní dírky podložky ukazováčků.Vyhledání je důležité, aniž by došlo k pomačkání kůže na čele.Po dobu 10 sekund nafoukněte nosní dírky, poté si udělejte krátkou přestávku a proveďte další dva stejné přístupy.

Snížení nosu „bramborami“

 • Pomocí ukazováčku zatlačte nosní chrupavku zespodutak, aby se mírně zvedla.Hluboké příčné záhyby by se na něm neměly objevit.Snižování laterálních nosních svalů tlačte nosem k prstu.Proveďte 20 rychlých pohybů, proveďte 10sekundovou přestávku a opakujte cvičení.Je špatné pohybovat obočím a utahovat rty, obličej by měl být uvolněný.
 • Varianta dvě:umístěte ukazováčky, ostatní prsty jemně utáhněte do pěst.V by nemělo být nadměrné napětíprsty a ruce.S vodorovnými ukazováčky umístěnými vodorovně musíte klepnout na oblast pod nosem, aniž byste se dotkli špičky nosu.Největší pozornost by měla být věnována místu, kde začínají nozdry.Proveďte 35-40 opakování.

FlexEffect pro posílení a vyhlazení křídel nosu

Široké nosní křídla se stanou méně výraznými, pokud k nim umístíte prostřední prsty a zvrásníte nos.Držte v této poloze po dobu 6 sekund.Udělejte každý den 5krát.Ošklivý tvar nosních dírek lze korigovat tak, že je hladíte lehkým tlakem palce shora dolů.Běh 10krát.

Pokud se nosní křídla potápí, mohou být vyrovnána. Vložte palce do nosních dírek a položte palce na dutiny křídel nosu.Palcem udělejte pohyb, jako by se snažil protáhnout nosní dírky a zároveň namáhat nosní svaly.Změřte po dobu 6 sekund.Proveďte alespoň 5-6 opakování.

Umístěte prostřední prsty na vybrání křídel nosu.Zvrácení nosu a utažení nosních dírek.Cítíte se hmatně, natáhněte prsty po křídlech nosu k jeho základně 3-5 krát a natáhněte pohyb po dobu 6 sekund.

Korekce hrbolu

Cvičení ke snížení nosu pomohou vyhladit malý hrbol, pokud je výrazný, nevyřeší problém úplně, ale mírně zmenší vystupující část. Výše ​​uvedené multifunkční cvičení kosmetičky Carol Maggio pomůže vyrovnat se s vadou.

Kromě něj lze jednoduše vynaložit úsilístiskněte vyčnívající část, kterou chcete vyhladit, a držte tolik, kolik máte dost trpělivosti.Je důležité to přehánět, jinak se na kůži objeví ošklivé zarudnutí.

Zarovnání potopené oblasti mezi nosem a tvářemi

Možnost jedna umožňuje plynulý přechod od nosu k tvářím a bojuje se zapuštěnými očními očkami.Umístěte polštářky prostředních prstů na dutiny poblíž vnitřních rohů očí, prstencové prsty budou pohodlně ležet na nosním nosu.Vrásek nosu silně a pomalu vyhladit vytvořené záhyby prsty, pevně stisknutí a pomalu je vede shora dolů.

Tento pohyb by měl končit u spodního okraje nosních dír a trvat 6 sekund.Stačí 3-5 opakování.

Druhá možnost způsobuje, že brázda mezi nosem a tvářemi je méně hluboká.Umístěte ukazováček na problémovou oblast, zvrásněte nos a nafoukněte nosní dírky. Současně by měla být ústa uvolněná a zavřená, neměla by se pohybovat. Poté uvolněte svaly.Doporučený počet opakování je 10.

Zvednutí špičky nosu

Umístěte ukazováčky a palce kolem očí simulující dalekohled.Palce by měly být na nose.Tlak by měl být hmatatelný, nesnižujte jej, protože zabraňuje tvorbě vrásek v okolí očí.

Zvrásnění nosu zvednutím horního rtu a odhalením zubů.Po 5 sekundách si svaly odpočiňte. Opakujte postup 10krát. Masivní převislá špička nosu bude mít přesnější tvar, záda se posílía obrys horního rtu bude atraktivnější.

Korekce nosního septa

Cvičení ke snížení nosu jsou bezmocná k odstranění defektu septa.Pomohou však zmírnit dýchací potíže, uklidnit sliznice, posílit krevní cévy a zmírnit otoky.

 • Masáž dutin:na ně naneste propolisový krém a krouživým pohybem ho vtřete do kůže.Je lepší provádět tyto manipulace večer před spaním.
 • Druhá metoda:rozpustí špetku mořské soli v horké filtrované vodě.Výsledné řešení sbírejte střídavě oběma nosními dírkami, trochu ho držte v nosohltanu a potom jej ostře vytlačte.Objeví se bolestivý pocit.Opakujte, dokud bolest úplně nezmizí.Pravidelné provádění postupu pomůže předcházet rýmě.
 • Lehce poklepejte prsty na nosní dírky a zadní část nosu , vdechujte, poté bez přestávky, úplně vydechněte a na několik okamžiků zastavte dýchání.Nejprve proveďte 2-3 sady denně 10krát a po obnovení nosního dýchání - 1krát denně.
 • S pevně zavřenými ústyuslyšíte jakoukoli píseň, která cítí vibrace v nose.
 • Otevřete rty a sáhněte po horní čelist , abyste zabránili tvorbě vrásek v rozích úst.Špička nosu se bude pohybovat dolů, nozdry se budou přibližovat a pod dutinami se objeví napětí.Obočí a čelo se nezamračuje.Počkejte 2-3 sekundy, poté si odpočinout všechny svaly, pokračujte znovu a vytvořte co největší počet přístupůumožní svalu septa růst rychleji.
 • Cvičením „ušního nosu“vyrovnejte deformované septa - umístěte ukazováček na toto křídlo nosu, ve kterém směru se septa posune, a pevně zatlačte tak, aby vstal rovnoměrně.Proveďte tolikrát, kolik máte trpělivosti, a tak často, jak je to možné.

Opatření při provádění cvičení pro nos

 • Před nástupem na stavbu obličeje je důležité si důkladně omýt a otřít ruce, otřete si dlaně tak, abyzahřeje se.Nehty by měly být pečlivě ošetřeny, aby nezanechávaly škrábance.
 • Za 20–30 minutPřed provedením gymnastiky je vhodné aplikovat na pokožku masážní olej, krém nebo mast, vyživují pokožku, dodávají jí zdravý vzhled a snižují riziko zranění.
 • ​​
 • Gymnastika by neměla přinášet bolest, pokud by se objevila, tlak by měl být snížen.

Ihned po cvičení se nestabilní svaly osladí a pozitivní změny lze pozorovat po dobu několika hodin. To znamená, že se vše dělá správně.

Ne všechny vady nosu lze napravit prostřednictvím cvičení, aby se snížil nos, ale aby se viditelně zpronevěřil vzhled, prodloužil mládí, zabránilo se otokům obličejových funkcí a obnovily se zhoršené respirační funkce, pomáhá gymnastika.

Autor:Liliya Razzhivina (Meerjungfrau)

Video s účinným cvičením ke snížení nosu

Cvičení pro opravunos venFacebook:

Gymnastika a masáž nosu: