Cvičení Birch.Výhody pro ženy, jak dělat, za co, provádění techniky

Cvičení „Bříza“ bylo zapůjčeno od tradiční jógy, kde se nazývá „Sarvangasana“.Tato póza má příznivý účinek na celé tělo a je zvláště užitečná pro ženy, protože zlepšuje krevní oběh v pánevních orgánech a zvyšuje účinnost reprodukčního systému.Ale aby cvičení přineslo maximální pozitivní účinek, musí být správně provedeno.

Podstata a základní zásady

Cvičení „Bříza“, které se v Evropě nazývá „Svíčka“, je obrácený stojan s rovnými nohama, důraz je kladen na ramena,lokty krční a hlavy.Ve skutečnosti je tato pozice asanou starověké výuky - jógy a v Tibetu a Indii je známá jako „Sarvangasana“, která je přeložena z indického jazyka jako „celé tělo“.

Birch nebo Sarvangasana je jedním z nejužitečnějších cvičení jógy pro ženy

Tato póza byla praktikována po celá staletí a je považována za jednu z nejužitečnějších, protožetéměř všechny svalové skupiny, od krční límce po tele, pracují během stojanu.Proto se v józe často nazývá matkou všech ásan.

„Birch“ přinese maximální užitek, ale pouze pokud je prováděna správně.

Základní principy cvičení:

 1. Vstup a výstup do pozice by měl být plynulý, bez trhavých a náhlých pohybů.V opačném případě můžete získat svalové napětí a vážnější zranění.
 2. Během třídy musíte správně dýchat.Poté jsou tkáně rovnoměrně zásobovány kyslíkem, srdce bude pracovat rovnoměrněji a metabolismus se zrychlí.
 3. Při cvičení musíte uvolnit mozek a překládat myšlenky pozitivním směrem.

Při dodržení těchto zásad lze dosáhnout vynikajícího výsledku, který bude patrný v krátké době.

Indikace pro použití

Cvičení „Bříza“, jehož výhody pro ženy jsou již dlouho známy, má příznivý účinek na celé tělo.Podporuje omlazení těla a pokožky, posiluje svaly, vazy a páteř.

Vzhledem ke svým léčivým vlastnostem může být použit k léčbě mnoha problémů a ke zlepšení fungování orgánů:

Orgán nebo systém Akce Indikace
Mozek Posílení při cvičeníkrevní tok do hlavy.Proto mozek dostává více kyslíku, což zlepšuje mentální schopnosti.Ospalost a apatie, migrény, dlouhodobé bolesti hlavy.
Žilní systém Během cvičení klesá tlak na stěny krevních cév, což snižuje riziko expanze žil.Křečové žíly a dalšívaskulární problémy, anémie.
Endokrinní systém Během výdrže proudí krev do hypofýzy, což vede ke zvýšení produkce hormonů, které ovlivňují téměř všechny procesy.Hormonální selhání způsobené poruchou hypofýzy, cukrovkou, hypotyreózou.
Lymfatický systém Lymfatická síla způsobená postojem začíná rychleji proudit.A to vede ke zrychlení produkce toxinů a toxinů.Sedavý životní styl, stagnující procesy, strusky, ukládání solí.
Nervový systém Během cvičení stoupá intrakraniální tlak, který vede k zahájení samoregulace a začlenění parasympatického nervového systému.Stres, úzkost a bezpříčinná úzkost, deprese, nervové zhroucení.
Respirační „Bříza“ zlepšuje funkci plic a také zvyšuje přísun krve do krku, krku a obličeje, což zvyšuje odolnost dýchacího systému.Časté nachlazení, SARS, dýchací potíže.
Reprodukční a močové systémy Během cvičení se tlak v pánevní oblasti snižuje.Ligamenty a krevní cévy v této oblasti spočívají.Vynechání perineum a pánevních orgánů, nemoci pohlavních orgánů a poruchy močového systému.
Trávicí systém Asana reguluje trávicí procesy a zlepšuje krevní oběh v břišních orgánech.Zácpa, střevní vřed, kolitida, hemoroidy.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Sušení těla pro dívky.Výcvikový program, podrobné nutriční menu na měsíc po dni.

Kontraindikace při provádění

Cvičení „Bříza“, jehož výhody jsou pro ženy neocenitelné, může způsobit vážné poškození zdraví.

Je přísně zakázáno provádět jej za přítomnosti následujících patologií:

 • zvýšený intrakraniální a nitrooční tlak;
 • odchlípení sítnice, glaukom a infekční oční choroby;
 • kýla;
 • výčnělek v krční páteři;
 • mrtvice;
 • chronická sinusitida;
 • zvětšená štítná žláza;
 • onemocnění srdce, sleziny a jater;
 • poranění hlavy.

Je vhodné dočasně opustit třídy pro těžkou bolest hlavy, zánět středního ucha a zánět vedlejších nosních dutin, žaludeční nevolnost a fyzickou únavu.A také nedělejte "Birch" na plný žaludek a během menstruace.S opatrností můžete provádět pózu pro těhotné ženy, ale předtím byste se měli poradit s odborníkem.

Užitečná doporučení pro pacienty

Je lepší provádět bříza cvičení ráno a na lačný žaludek. Pokud to není možné, měli byste lekci odložit na večer, 2 hodiny před spaním.V tomto případě by však poslední jídlo mělo uplynout 3 hodiny před tréninkem.

Během lekce byste neměli okamžitě jít do „Břízy“.Ženy by měly provádět cvičení na samém konci, když jsou svaly dobře zahřáté.Pokud trénujetesestává z této jedné pozice, pak je nutné provést před zahřátím rozcvičku.Jinak to způsobí více škody než užitku.Všechny pohyby musí být prováděny hladce, bez trhání a silného stresu.

Dávejte pozor na lokty, když stojíte.Měly by být co nejblíže sobě.A ramena by měla být tažena dále od uší.Během ásany musíte udržet nohy pohromadě.

Je-li v hlavě a krku cítit nepříjemný pocit, je zde kašel nebo je-li v krku cítit tlak, není cvičení správně provedenoa celková hmotnost těla není přenesena na ramena.

Aby se tomu zabránilo, doporučuje se začátečníkům používat přikrývku.Měl by být čtyřikrát složen a poté umístěn pod něj tak, aby se během držení těla lopatky nacházely na okraji materiálu a hlava spočívala na podlaze.Pokud jedna přikrývka nestačí, musíte přidat jednu nebo dvě další.

Doba provedení „Birch“ závisí na fyzické formě.Ale začátečníkům se doporučuje postavit se do pozice prvních 30 sekund.A pak musíte postupně prodloužit dobu tréninku, například přidáním 2 sekund denně.

S nejmenší bolestí v dolní části zad nebo na krku musíte okamžitě vystoupit z pozice, ale musíte to udělat hladce.

Jak to udělat

Cvičení „Bříza“, které je pro ženy neocenitelné, se provádí podle následujícího algoritmu:

 1. Musíte ležet na zádech, ruce natažené po těle.Dlaně by měly být přitlačeny k podlaze a krk a hlava by měly být v souladu s páteří.
 2. Když vydechujete, pomalu zvedejte nohy tak, aby svaly trupu kolmo.Nohy by se měly navzájem dotýkat.A také je nutné sledovat dýchání - mělo by být rovnoměrné a klidné.
 3. Musíte zvednout boky, trhat záda z podlahy a zvedat nohy ještě výš.V tomto okamžiku podepřete dolní části zad dlaněmi.
 4. Tělo by mělo být rozšířeno tak, aby chodidla, hýždě a záda tvořily jednu přímku kolmou k podlaze.V této poloze musíte vydržet maximální dobu.V ideálním případě by pozice "Birch" měla být 8 minut.
 5. Když vydechujete, musíte sejmout ruce z dolní části zad a pomalu sklopit záda k podlaze a nohy nechat kolmé k povrchu země.Pak je musíte pomalu dát.

Provedení tohoto cvičení bez přípravy je docela obtížné.Proto je pro začátečníky lepší zvolit si odlehčenou verzi „Birch“.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina glutamová - co to je, pro co a jak se používá ve sportu a kulturistice.

Podepření zdi

Toto cvičení se provádí téměř podle stejného algoritmu jako klasický „Birch“.Stává se to jen pozice, kterou potřebujete u zdi, položením přikrývky pod ramena.

A během ásany musíte spočívat na zdi a je vhodné pohybovat zády co nejblíže k jejímu povrchu.

Zajištění výsledku

Cvičení „Bříza“, které se ukázalo být prospěšné pro ženy, vyvíjí silný tlak na děložní čípekoddělení.A abychom ho uvolnili, po provedení ásany se doporučuje póza „Ryby“ nebo „Matsiasan“.

Toto cvičení se provádí podle následujícího algoritmu:

 1. Měli byste ležet na zádech, natažené nohy.Opírajte se o lokty, musíte zvednout ramena a hrudník a zaklonit záda.Koruna by neměla sestupovat z podlahy.
 2. V této poloze je třeba chvíli zůstat.Při provádění pozice se tělesná hmotnost musí držet lokty a v krku by nemělo být napětí.
 3. Opuštění pozice by mělo být provedeno ve fázích.Nejprve musíte snížit záda a narovnat si krk.Pak byste si měli položit lokty na hřbet hlavy a přitáhnout si bradu k hrudi.

Toto cvičení bude dobrým posledním krokem v tréninku, který pomůže uvolnit svaly zad a krku.

Názory lékařů a pacientů

Pacienti a lékaři jednoznačně reagují na cvičení „Birch“.Soudě podle názoru uživatelů zvyšuje imunitu a pomáhá zbavit se mnoha nemocí.Kromě toho lze provádět kdekoli.Lékaři doporučují jeho použití k boji proti nemocem páteře a při výskytu gynekologických problémů.

Dobré hodnocení držení těla oceňují ženy, které sledují jejich hmotnost.Podle nich "Birch" urychluje metabolismus a pomáhá zhubnout.Kromě toho toto cvičení posiluje všechny svaly, zejména pas a břicho.

Jedinou nevýhodou je, že vstávání Birchy je zpočátku příliš obtížné a tuto pozici nelze udržet dlouho.Ale neustáleProcvičování ásany je stále snazší.

Malé změny k lepšímu se projeví po 1-2 týdnech pravidelného cvičení.Ale abyste viděli plný účinek „Birch“, musíte trénovat asi rok.

Kromě toho je každý den nezbytné toto cvičení po dobu 8 minut.Potom třídy přinesou ženám maximální užitek.

Návrh článku:Svetlana Ovsyanikova

Video na téma: výhody březového cvičení

Bříza pro zdraví a životenergie: