Cukrová pasta pro shugaring.Recept doma.Který je lepší koupit: Gloria, Arábie, Oasis, Start Epil, Saona.Jak používat

Cukrová pasta zvláštního složení jako kosmetického přípravku pro odstraňování nežádoucích chlupů těla je populární mezi shugarujícími specialisty.Následující článek nabízí nejen recept na domácí vaření, ale také obsahuje informace o kvalitních produktech pro depilaci od známých výrobců.

Co je shugaring

Podle zvažovaného typu kosmetického postupu je odstraňování vlasů z nezbytnýchoblast těla s cukrovou pastou mající lepkavou texturu. Malé množství „pracovní látky“ aplikuje mistr na připravenou plochu pokožky proti růstu vlasů.

Po zjištění maximálního „přilnutí“ pasty k tělu a jeho relativního ztvrdnutí prudkým pohybem ruky „vytáhne“ chloupky odstraněnímkosmetická kompozice v opačném směru (růstem vlasů).

Cukrová pasta, bez ohledu na to, jaký recept byl vytvořen, není schopna úplně odstranit vlasové folikuly , což znamená, že „zázrak“ vypadávání vlasů se nestane navždy.

Aby se po shugaringu dosáhlo viditelného účinku, musí žena dodržovat doporučení kouzelníka, aby se starala o „ošetřenou“ zónu, a postup také několikrát opakuje.V důsledku průběhu depilace cukru je možné nechtěné vlasy zředit, odbarvit a také výrazně zpomalit rychlost růstu.

Druhy těstovin

Dosud nebyla vytvořena cukrová pasta pro shugaring, jejíž recept by byl univerzální pro všechny ženy.

Právě tato skutečnost určuje existenci nejen velkého počtu výrobců, kteří se snaží přiblížit svůj výrobek „ideálu“, ale také různých typů kosmetických výrobků, které se od sebe liší svým účelem pro konkrétní typ pleti, ataké požadovaná „zpracovatelská“ zóna.

Mezi základní odrůdy cukerných past lze rozlišovat:

 • měkké(používají se výhradně při práci s citlivou pokožkou v „bandážové“ technice,zahrnující aplikaci látky kosmetickou špachtlí, po které následuje odstranění speciální „bandáží“ nebo pro smíchání s jinými typy past);
 • střední(považováno za univerzální „nástroj“, možné použití s ​​jakýmkoli typem pleti bezrukavice v "manuální" technice, vyžadující práci přímo s rukama velitele bez použití dalších kosmetických prostředků, jako je "špachtle" nebo "špachtle");
 • pevná /hustá /pevná(používá se pouze pro „ruční“ depilaci zón se „zvýšenou vlhkostí“, například podpaží nebo zónou bikin a vyžaduje vysokou teplotu v místnosti, kde se postup provádí, ataké „nejteplejší“ ruce mistra).

Téměř každý z uvedených typů kosmetických prostředků pro odstraňování nežádoucích vlasů zahrnuje předehřátí v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni, aby se získala konzistence nezbytná pro správné „zachycení“ vlasů.

Oblíbení výrobci shugarovacích past

Cukrová pasta pro shugaring, jejíž receptura se snaží znovu vytvořit známé značky segmentu v různých variacích, by měla být v každém případě individuální volbou ženy,podle typu její pokožky a preferovaného „stavu“ kosmetiky.

Nejoblíbenějšími výrobci „sladkých zbraní“ v boji za hladkou pokožku jsou:

 • Aravia. Ruská společnost vyrábějící produkty s nejpřirozenějším složením na spotřebitelském trhu, ve většině případů včetně pouze fruktózy, glukózy a čištěné vody.Vzhledem k potřebám moderního kupce klasifikuje Aravia vytvořené pasty do produktů pro profesionální i domácí použitípoužití.Široká škála produktů, jakož i přijatelné náklady na zboží důvěryhodného výrobce, určují poptávku po cukrové pastě této značky mezi profesionály v oboru shugaring a začínajícími řemeslníky.
 • Gloria. Ruský výrobce kosmetiky nejen pro depilaci, ale i pro všeobecnou péči o obličej a tělo.S přírodním složením jsou cukrové pasty dané značky správně charakterizovány jako hypoalergenní, ideální pro odstranění nežádoucích chloupků s citlivou pokožkou, náchylných k podráždění a alergickým vyrážkám.Kromě klasických typů hustoty kosmetiky pro ženskou krásu se Gloria zabývá výrobou a výrobou past určených k depilaci mužského těla, s přihlédnutím k charakteristikám pokožky zástupců „silnějšího sexu“.

 • Cannaan. Výrobce izraelské hypoalergenní kosmetiky profesionálního segmentu s mnohaletými zkušenostmi v oboru.Produktem této značky je použití minerálních a rostlinných složek, jakož i odmítnutí testů na zvířatech v procesu výroby cukrové pasty Cannaanem.
 • Riviere Sucreeje francouzská značka kosmetiky, která svým zákazníkům zaručuje minimalizaci množství zarostlých vlasů, jakož i absenci možného zarudnutí a alergických reakcí v důsledku expozice pokožce cukrovou pastou vlastní produkce.Přírodní složení, ekonomická spotřeba adostupnost dané kosmetiky je hlavní výhodou Riviere Sucree.
 • Oasis. Zkušený výrobce přírodní cukrové pasty, jejíž kvalitu potvrzuje osvědčení o státní registraci Ruské federace.Široká škála kombinovaných produktů různých hustot, včetně korekčních, měkkých, středních, tvrdých, s kompetentním přístupem k jejich použití, zaručuje veliteli vysokou účinnost postupů.
 • Saona- ruský výrobce cukrové pasty „nové generace“.Vzhledem k tomu, že výrobky Saona odpovídají mezinárodním normám ISO 9001, účinnost depilace za použití kosmetiky dané značky nezpochybňuje.Tím, že Saona uvolnila „sladké zbraně“ v patronách a nabídla svým zákazníkům svůj vlastní jedinečný vývoj v oblasti aroma shugaring, Saona již dlouho obsadila své místo v tomto segmentu.
 • Gerbere. Osvědčená společnost, jejíž činnost je založena na výrobě celé řady přípravků na péči o pleť před, po a během depilace cukrovou pastou, včetně chlazení nebo ohřívání gelů a mléka.Produkty Gerbere, přijatelné ceny, stejně jako účinnost v boji proti nechtěným hrubým chloupkům, které se obtížně snáší s jinými značkami kosmetiky, splňují základní potřeby kupujících produktů v tomto segmentu.
 • Alexandria Professionalje americká společnost, která má komplexní přístup k vytváření nástrojů pro autorská práva pro shugaring.Rozlišovací vlastnosti těchto cukerných past, podleprohlášení výrobce, můžeme zvážit jejich schopnost současně vyřešit nejoblíbenější „problémy“ žen pečujících o své tělo, jmenovitě vrůstání vlasů, keratózu, nadměrnou suchost, citlivost na kůži apod.
 • Start Epil- tvůrci profesionální řady fondů pro shugaring.Přirozenost kosmetiky, stejně jako její exkluzivní složení, které splňuje mezinárodní standardy kvality, jsou zárukou efektivity kosmetických procedur prováděných jak zkušenými odborníky v depilaci cukru, tak začátečníky či „domácími“ milovníky péče o tělo.
 • Jolie. Hlavním rozlišovacím znakem cukrové pasty vytvořené podle receptů starověké Persie a Egypta je absence jejího předběžného zahřívání.Přírodní složení, včetně třtinového cukru, citronové šťávy a destilované vody, pomáhá minimalizovat výskyt podráždění v „ošetřené“ oblasti pokožky.
 • Milagroje populární společnost specializující se na výrobu ultra měkkých, měkkých, středně tvrdých a hustých cukrových past na odstraňování chloupků.Široká škála možností balení pro kosmetiku dané značky, stejně jako snadnost použití přitahuje pozornost výrobku od začátečníků, kteří hledají svůj „ideální nástroj“.

Vzhledem k široké paletě osvědčených výrobců kosmetiky pro shugaring, jakož i vzhledem k různým typům jejích typů, potenciálkupující musí mít dostatečné znalosti k určení produktu, který splňuje jeho základní požadavky.

Výběr pasty pro shugaring podle hustoty a struktury

Cukrová pasta pro shugaring, jehož receptura vytváří jasné rozdíly ve struktuře a hustotě, je tradičně klasifikována do 3 hlavních popsaných typůvýše v článku.

Výběr ve prospěch měkkých těstovin by měl být proveden, pokud:

 • má klient spravedlivý typ pleti;
 • ruce shugaringového mistra jsou za standardních okolností vždy studené, což umožňuje, aby tento typ pasty udržoval „pracovní“ konzistenci po dlouhou dobu;
 • Kůže klienta je velmi citlivá a náchylná k podráždění a různým alergickým projevům.

„Sladká zbraň“ se střední hustotou je ideální, pokud:

 • je třeba odstranit nežádoucí chloupky dlouhé 2-5 mm;
 • pracují s tenkou „průhlednou“ kůží;
 • jakýkoli typ nechtěné vlasové linie;
 • pracují uvnitř s jakoukoli teplotou a mírou vlhkosti;
 • potřeba delikátního odstranění keratinizovaných buněk.

Je vhodné upřednostnit husté nebo tvrdé konzistence cukrových past v případě:

 • pro depilaci na mužskou kůži;
 • zvýšené pocení v rukou velitele;
 • , že je třeba postup dokončit v přísném harmonogramu.

Výběr v závislosti na různých zónách a typech vlasů

Cukrová pasta proShugaring, jehož receptura určuje výběr nejvhodnějšího kosmetického přípravku v závislosti na jeho hustotě, lze hodnotit z hlediska shody s požadavky kupujícího z hlediska typu nežádoucích chloupků a vlastností samotné zóny, které vyžadují „zpracování“.

Měkké „prostředky“ budou ideálními pomocníky při práci s:

 • majitelé světlých vlasů;
 • jemné „pleťové“ skvrny na kůži, zejména oblast nad horním okrajem;
 • „vlasová linie“ břicha;
 • Technika „obvazu“ při úpravě tvaru obočí odstraňováním cukerných vlasů.

Výběr pasty pro shugarování se střední hustotou, bez ohledu na typ vlasů, se doporučuje v případě:

 • potřeba eliminovat nežádoucí účinkychloupky z oblasti brady;
 • pracují s kůží v zádech;
 • zbavuje klientovy ruce nadměrné „vegetace“;
 • touha ženy odstranit vlasy v podpaží.

Používání „tvrdých“ past pro shugaring by mělo být využito, když:

 • odstranění chloupků z nohou, včetně boků a celé části dolní končetiny nad kolenem;
 • práce s nadměrnou „vegetací“ v bikinách;
 • touha zbavit se tmavých „tvrdých“ vlasů, bez ohledu na jejich umístění.

Výhody a nevýhody domácího míchání

Ženy pečující o své tělo nejsou vždy schopné navštívit kosmetické salony nebo zkušené pány.v pravidelných intervalech.

Ve snaze najít východisko z této situace mnoho z nich začíná praktikovat „domácí“ shugaring, jehož kompetentní „exekuce“ zaručuje neméně účinnou proceduru ve srovnání s „profesionálními“ manipulacemi podobné povahy prováděnými v salonech.krása.

Zřejmé výhody tohoto typu povolání lze objektivně připsat:

 • úsporám finančních zdrojů;
 • absence potřeby „přizpůsobit“ svou každodenní rutinu „volným oknům“ v hlavním plánu;
 • minimální bolestivost postupu z důvodu schopnosti provést jakoukoli dobu pauzy, je-li to nutné, vyčkat na ostrou bolest;
 • pohodlí psychologického stavu a schopnost rozptýlit se ve správný čas, když děláme shugaring doma.

Vzhledem k řadě obtíží, s nimiž se nejčastěji setkávají ženy, které se rozhodly pro „domácí shugaring“, při rozhodování o vhodnosti tohoto postupu bez účasti odborníka , je třeba mít na paměti některé z jeho nedostatků, zejména:

 • potřeba trávit více času odstraňováním vlasů ve srovnání se stejným procesem v kosmetickém salonu;
 • nedostatek fyzické schopnosti epilovat určité oblasti, zejména zadní a hluboké bikiny;
 • možné chyby při výběru konzistence cukrové pasty, která může být plná vzhledu zarostlých vlasů, ataké výskyt podráždění v „ošetřené“ oblasti kůže.

Klasický recept na vlastní přípravu cukrové pasty

Pokud si přejete použít pastu s nejpřirozenějším osvědčeným složením v uvažovaném kosmetickém postupu, žena ji může vařit sama, a to podle následujících klasickýchpředpis.

Recept na výrobu cukrové pasty pro shugaring doma.
 1. Smíchejte v pánvi 2 šálky cukru, очищ šálku čištěné vody a ¼ šálku citronové šťávy.
 2. Spalujte pomalu a výslednou směs nepřetržitě promíchejte.
 3. Když se na povrchu pasty objeví „bubliny“, začněte sledovat čerpanou teplotu.
 4. Když značka dosáhne 120 stupňů Celsia, je nutné vyjmout pánev ze sporáku a sát na pokojovou teplotu.

Takový postup přípravy cukrové pasty pro shugaring v průměru netrvá déle než 15 minut , což umožňuje její přípravu pokaždé před začátkem depilace.

Recepty s přísadami

Ženská touha dát „domácím zbraním pro potírání nechtěných vlasů“ příjemnou vůni nebo další vlastnosti vysvětluje širokou škálu receptů na depilaci cukru s přísadami.

Mezi nimi nejoblíbenější je recept na medovou směs pro odstranění chloupků připravený podle následujícího algoritmu účinku.

 1. V pánvi smíchejte 200 g.granulovaný cukr, 20 g.voda a čerstvě vymačkaná citronová šťáva.
 2. Položte hrnec do ohně, přidejte 40 g.med a důkladně promíchejte.
 3. Výslednou směs vařte na mírném ohni za stálého míchání.
 4. Jakmile pánev zaujme tmavý karamelový odstín, vyjměte pánev z horka.
 5. Ochladí se na teplotu místnosti.

U žen, které potřebují rychle odstranit nežádoucí vlasy z těla,se doporučuje věnovat pozornost receptuře na cukrovou pastu pomocí octa. ​​

 1. V pánvi smíchejte vodu a ocet v poměru 1: 1 a důkladně promíchejte.
 2. Položte pánev na pomalý oheň, přidejte cukr v množství dvojnásobném množství vody a octa.
 3. Výslednou směs vařte, dokud nezíská konzistenci roztaveného plastelínu v tmavé karamelové barvě.
 4. Odstraňte pánev ze sporáku a ochlazte těstoviny na pokojovou teplotu.

Přípravná opatření

Úspěch při provádění postupu domácího shugaringu je napůl závislý na důkladném provádění základních přípravných opatření.

Následující body jsou povinné pro pozorování před shugaringem:

 • , aby bylo zajištěno dodržování minimálního intervalu mezi depilačními postupy (nikoliméně než 2 týdny), jakož i integritu kůže v oblasti plánovaných manipulací;
 • zkontroluje přítomnost vlasů požadované délky od 4 do 9 mm;
 • nákupůzvláštní anestetikum, pokud se poprvé provádí shugaring;
 • čištění kůže „ošetřené“ zóny a její odmaštění za použití produktů určených k tomuto účelu (alkohol, mastek, prášek, pleťové mléko atd.);
 • odmítnutí navštívit solárium a používat zvlhčovače;
 • „vypařuje“ pokožku, například horkou lázní.

Technika míchání

 1. Zahřejte malé množství pasty ve vašich rukou, dokud nezíská konzistenci „plastelíny“ a světlý stín.
 2. Aplikujte látku proti růstu vlasů na dříve vyčištěnou a beztukovou pokožku a co nejvíce ji otřete o „ošetřenou“ oblast.
 3. Jemně napněte pokožku v „pracovní“ oblasti.
 4. Odstraňte pastu prudkým zatažením ve směru růstu vlasů.
 5. Ošetřte kůži antiseptickým roztokem.

Péče po sharování

Během dne po tomto postupu se vysoce nedoporučuje:

 • napařování kůže;
 • zabývají se aktivním sportem;
 • navštívit solárium nebo zůstat na otevřeném slunci po dlouhou dobu;
 • používají krémy nebo make-up.

Zkušení mistři doporučují:

 • dodržovat základní pravidla pro odstranění citlivosti pokožky a co nejrychleji obnovit po sharováníhygiena;
 • k dezinfekci depilační oblasti;
 • zvlhčují speciální pleťové vody.

Výběr cukrové pastypro shugarování od důvěryhodného výrobce, který odpovídá „pracovním“ podmínkám, zejména typu pleti, vlasů, zóny atd., nebo si ji připravíte podle jednoho z výše uvedených receptů, může si žena i doma po dlouhou dobu užívat hladkost její pokožky.

Video o shugaring pastách, pravidlech postupu a domovských receptech pro produkt

Recept na shugarovací pastu:

) Jednací řád: