Cream Skin-Cap.Návod k použití, cena, recenze, analogy

Skin-cap je řada kosmetických léčivých přípravků pro boj s kožními chorobami a patologiemi pokožky hlavy.Různé formy uvolňování: od krému po aerosol - usnadňuje aplikaci.Pokyny jsou snadno srozumitelné, pokud to považujete za podrobné.

Obsah
 1. Složení krému Kůže Klobouk
 2. Uvolňovací forma
 3. Farmakologické vlastnosti
 4. Indikace pro použití
 5. Kontraindikace
 6. ) Způsob aplikace, dávkování
 7. Krém
 8. Sprej
 9. Šampon
 10. Pro děti
 11. Pro dospělé
 12. Během těhotenství, kojení
 13. ) Zvláštní pokyny
 14. Nežádoucí účinky
 15. Předávkování
 16. Interakce
 17. Podmínky výdeje a skladování
 18. Analogy krému Skin-cap
 19. Cena kožní čepice v lékárnách v Moskvě, Petrohradě, regionech
 20. Recenze lékařů a pacientů o účinnosti léku
 21. Video o krému Cap Cap
Složení krému Cap Cap

Hlavní složka, která poskytuje nejterapeutičtějšíúčinek činidla je aktivován pyrithionem zinečnatým.Je to stejný pyrithion zinku, ale používá se v péči o lidskou pokožku.Látka se vypořádává s celou řadou škodlivých bakterií: od stafylokoků a E. coli po houbové bakterie.Zinek je známý svými výhodami proti lupům.

Také:

 • vyživuje pokožku;
 • jí pomáhá dýchat;
 • posiluje stěny buněk vlasů a pokožky hlavy;
 • ničí některé patogeny.

Pomocné látky jsou také přítomny.Liší se v závislosti na formě uvolnění.

V případě smetany je to:

 • glycerylstearát;
 • stearylalkohol;

  Podle složení v návodu k použití obsahuje krém na péči o pokožku ethanol, proto se nedoporučuje používat pro suchý typ pleti!

 • glycerol;
 • chemické sloučeniny s mastnými kyselinami a uhlohydráty kokosového oleje;
 • ethanol;
 • chlorid sodný (chlorid sodný);
 • destilovaná voda;
 • příchutě.

Výrobek není založen na hormonech, proto po ukončení používání není návykový ani zhoršuje.Začátkem roku 2000 byla společnost Heminova International (založená ve Španělsku) zapletena do skandálu kvůli poplatkům za přidání hormonu clobetasol.

Látka není zakázána, používá se ve farmaceutických přípravcích, odstraňuje otoky, svědění a vylučuje z těla odpady.Tvrdilo se, že clobetasol nebyl ve složení uveden, což znamenalo spotřebitelský podvod.V roce 2007 se společnost dokázala ospravedlnit prokázáním nepřítomnosti hormonů v produktu.

Forma uvolňování

Krém na kůži, jehož pokyny k použití budou popsány níže, se nejčastěji používají k léčbě dermatologických onemocnění, ačkolije léčivo také vyráběnoforma:

 1. Spray. Jeho výhoda oprotijinými formami produktu je to, že může být aplikován bez kontaktu s pokožkou, rozprašováním z dálky.Tento proces není o nic obtížnější než postřik vlasů.Nevýhody jsou také: aerosol má charakteristický zápach, který se rychle šíří vzduchem.Také při nošení kontaktních čoček k nim molekuly látky přilnou, což činí čočku nepoužitelnou.Léčebné účinky se neliší od jiných forem, ale sprej na rozdíl od nich mírně vysušuje pokožku.Prodává se v baleních o hmotnosti 70 g nebo 35 g (koncentrace 0,2%), včetně trysky.
 2. Gel. Používá se jako preventivní sprchový gel a není léčivem.Lze jej získat s velmi malým podrážděním nebo s vyrážkami, které nejsou spojeny s vážnými onemocněními (s alergiemi /pichlavým teplem /akné).Gel nasycuje pokožku vlhkostí, zmírňuje podráždění.Můžete si koupit v lahvích po 150 ml.Lahve samotné jsou baleny v lepenkových krabicích.
 3. Šampon. Je určen pro pokožku hlavy, bojuje proti lupům a všem příznakům, které ji provázejí.Je vhodné aplikovat na vlasy, jako běžný šampon.Není určeno pro tělo.K dispozici ve 150 ml lahvích.Koncentrace účinné látky je 1%, díky čemuž je šampon účinnější než aerosol.Můžete najít malé testovací lahve po 5 g.
 4. Krém. Nejvýhodnější varianta, pokud postižené oblasti nejsou na temeni hlavy, ale na obličeji nebo těle.Bílá látka s charakteristickým zápachem se snadno aplikuje, léčí buňky a zmírňuje příznaky nemoci.Krém je k dispozici ve zkumavkách o hmotnosti 15 nebo 50 g.Koncentrace pyrithionu zinečnatého, jako ve spreji, je 0,2%, ale krém nevysuší, ale zvlhčí epitel.

Farmakologické vlastnosti

Kůže-čepice je absorbována do kůže a obaluje patogenní bakterie a ničí je.Tyto mikroorganismy způsobují podráždění kůže a odlupování horní vrstvy (takto se objevují šupiny), takže jejich smrt vede k normalizaci skrytých tkání.

Mnoho skupin škodlivých bakterií, stafylokoků a dalších patogenů se stávají oběťmi kožní čepice.Fungi Pitirosporums nestojí.

Lék má kromě antibakteriálních a protiplísňových účinků také uklidňující účinek, který je nezbytný pro urychlení regenerace buněk.Zinek posiluje jejich membrány a zůstává v nich.Z tohoto důvodu se lék vylučuje z těla na dlouhou dobu.Nejprve zůstává v kůži, poté proniká hlouběji a v malých dávkách vstupuje do krevního řečiště.Bylo zjištěno, že to není nebezpečné.

Indikace pro použití

Krém na ochranu kůže, jehož pokyny pro použití jsou popsány níže, nelze použít bezmyšlenkovitě. Hlavním důvodem předepisování je psoriáza.

Příznaky jejího vzhledu:

 1. Zánět na kůži, který se může projevit jako zahuštění jeho horních vrstev, červených skvrn, otoků.Nejčastěji se objevují znaky na hlavě, zádech nebo v oblasti kloubů: na ohybech loktů, na kolenou, na ohybech prstů.Někdy jsou postiženy nehty a oblasti kolem nich.Jedná se o samostatné typy lupénky.
 2. Červené skvrny mají jasné hranice, jsou silněsvědění, suché částečky kůže se slupují z jejich povrchu.
 3. V pokročilejší fázi jsou plaky s bílou krustou šupinaté kůže na horní části.

Skin-cap lze použít také v méně závažných případech.Zde stojí za to rozdělit produkty podle formy uvolnění.

Indikace pro šampon:

 1. Mírné lupiny: sezónní /perzistentní /způsobené stresem, podvýživou nebo špatnými přípravky pro péči o vlasy.
 2. Svědění pokožky hlavy.
 3. Vrozená nebo získaná seboroická dermatitida (plísňové onemocnění, které se vyskytuje na pokožce hlavy, nejčastěji na hlavě).
 4. Seborrhea jakéhokoli typu: mastná, suchá nebo smíšená.
 5. Atopická dermatitida.Počátek onemocnění je podobný seborrhea, ale není to totéž.Na kořenech vlasů se tvoří plaky, pod nimiž se vyskytují procesy poškozující tkáně a po jejich odstranění často přetrvávají krvácivé vředy.

Indikace pro sprej a krém:

 1. Seborrheická nebo atopická dermatitida.
 2. Ekzém (nesouvisející s bakteriemi nebo plísněmi, a proto není nakažlivý zánět kůže, doprovázený zarudnutím, vyrážkami a pálením).
 3. Neurodermatitida (suchost, zdrsnění a loupání kůže, někdy s vyrážkou na pozadí nervového diskomfortu a alergií; nejčastěji u adolescentů).

Krém lze také použít odděleně od ostatních přípravků na příliš suchou pokožku.Gel, jak již bylo zmíněno, nebojuje s nemocemi.

Kontraindikace

V důsledku výzkumu nebyli žádní odbornícineodhalily žádné kontraindikace, kromě individuální nesnášenlivosti složek.Alergie na vnější použití zinku je navíc velmi vzácný případ, takže lze dojít k závěru, že neexistují téměř žádné kontraindikace.

Omezení použití jsou těhotenství, kojení a dětství, ale toto bude níže uvedeno samostatně.

Způsob aplikace, dávkování

Všechny formy jsou určeny výhradně pro vnější použití.U každé z nich existují malé rozdíly v použití.

Krém

Před aplikací dobře protřepejte a poté na postižené oblasti pokožky naneste malou vrstvu.Opakujte 2krát denně po dobu 1 měsíce (plus nebo mínus týdně v závislosti na nemoci a její závažnosti).

Sprej

Aktivně protřepávejte balónem.Pokud potřebujete aplikovat na pokožku hlavy a vlasy, musíte v sadě nosit speciálně připojenou trysku.Přesuňte balón 13-17 cm od sebe a začněte stříkat postižené oblasti.Opakujte 3krát denně, dokud příznaky nemoci nezmizí.

K posílení účinku by měl aerosol pokračovat další 1 týden dvakrát denně. Během stříkání by se válec neměl naklánět vodorovně, aby postřikovač fungoval normálně.Výrobek také nevdechujte ani jej nestříkejte v blízkosti otevřených očí.

Šampon

Před aplikací protřepejte nádobu, vymačkejte 5 ml do dlaní a rozprostřete je po nich, poté vmasírujte do mokrých vlasů.Po té hlavěměl by se opláchnout, masírovat do vlasové pokožky další masu šamponu a nechat 5 minut.Důkladně opláchněte.

Poté můžete použít balzám nebo kondicionér.Proceduru můžete opakovat během každého šamponu, ale ne více než 3krát týdně po dobu 5 týdnů se psoriázou nebo 2krát se serhrhou.Pokud se vám podařilo zbavit se příznaků, můžete pokračovat v profylaktické léčbě jednou týdně.

Gel se používá jako běžný tělový čisticí prostředek.

Pro děti

Téměř úplná absence kontraindikací umožňuje zakoupit Skin-Cap i pro novorozence, když mají první příznaky seborrhea, psoriázy atd. Čím dříve to buderozmnožování plísní a bakterií je pozastaveno, tím lépe.

Kojenecká čepice se doporučuje dětem od 12 měsíců. Nejmenší (od roku do 1,5 roku) jsou vhodnější aerosol, který se snadno aplikuje.Pokud je již dítě starší 18 měsíců, můžete si krém protřít na jakoukoli oblast kůže.

Pokud pro dospělé nepatrný pocit pálení po aplikaci neslibuje žádné negativní důsledky, mělo by dítě, pokud dojde k vedlejším účinkům, okamžitě ukončit léčbu a místo aplikace opláchnout tekoucí vodou dětským mýdlem.

Před zahájením léčby je rovněž nutné provést test na alergii.K tomu se produkt nanáší na rozsáhlou oblast pokožky.Pokud se nepohodlí, pak se v budoucnu pravděpodobně nebude projevovat alergie.

Pro dospělé

Pro dospělé kroměneexistuje žádná přecitlivělost.V 97% případů je lék jimi dobře tolerován.

Během těhotenství, kojení

Pokyny k použití krému s krémem na kůži naznačují, že přínosy pro matku by měly převýšit riziko pro dítě, které se v ní vyvíjí.

Odborníci se domnívají, že složky Skin-Cap nijak neovlivňují plod, ale těhotným a kojícím ženám se doporučuje, aby provedly testy po zahájení používání.

Toto upozornění je vysvětleno skutečností, že aktivovaný pyrithion zinečnatý je vtažen do buněk těla matky, což znamená, že vstupuje také do dítěte .Je důležité si včas uvědomit, zda mu produkt poškozuje a přestane jej používat.Akutní alergie během těhotenství jsou také vysoce nežádoucí.

Zvláštní pokyny

Bylo vydáno několik poznámek k použití:

 1. Před aplikací je nutné intenzivní třepání.
 2. Ve složení nejsou žádné zbarvovací složky, proto není možné změnit barvu kůže nebo vlasů.Pokud k tomu dojde, může být produkt falešný.
 3. Linka je vhodná pro jakýkoli typ kůže a vlasů.
 4. Zamezte styku se sliznicemi, včetně očí.V případě kontaktu důkladně opláchněte vodou.

Nežádoucí účinky

Lidé s citlivou pokožkou někdy trpí alergiemi.Také na začátku kurzu je ze smetany možný mírný pocit pálení.Pokud pacient není dítě a nedochází k vážným nepříjemným pocitům, pak to brzy přejde a není třeba kurz zastavit.

Předávkování

Případy předávkování nejsou známy.

Interakce

Krém na kůži (návod k použití uvedený v tomto článku má pouze informativní charakter a nenahrazuje oficiální anotaci léčiva) nereaguje s jinými drogami.Tak ukázal výzkum a testování.

Podmínky výdeje a skladování

Výrobek je nehormonální a někdy slouží spíše k kosmetickým než léčebným účelům, lze jej tedy zakoupit v lékárnách bez lékařského předpisu.Není však vždy k dispozici.V takovém případě lze nástroj objednat na internetu, který také nevyžaduje speciální dokumenty od lékaře.

Víčko kůže by mělo být udržováno v chladu. Optimální teplota je od 5 do 25 ° C.Výrobce nedává poznámky týkající se vlhkosti a světla, ale stejně jako u většiny farmaceutických výrobků je lepší uchovávat obal ve tmě.Skladování by mělo být omezeno na děti.

Doba použitelnosti aerosolu a šamponu je 5 let od data výroby (je uvedena na obalu), pro smetanu - 3 roky.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a použití v kosmetologii, recenze, cena produktu.
​​

Analogy krému Skin-cap

Krém s krémem na cap, jehož návod k použití obsahuje mnoho omezení, obsahuje seznam analogů od domácích i zahraničních společností.

 1. Zinocap krém. K dispozici je také sprej.Téměř kompletní kopieŠpanělské výrobky, ale levnější (téměř dvakrát) a vyráběné v Rusku (Pharmstandard-Tomsk).Hlavní látkou je také pyrithion zinečnatý.Většina kupujících se nicméně domnívá, že ruský duplikát není tak účinný, mnohým nepomohl.Dalším rozdílem je kratší doba použitelnosti (2 roky).
 2. Fridermova linie od severoamerické společnosti Mifarm .Podobná účinná látka, způsob aplikace a indikace, ale cena je v průměru nižší.Poměrně účinná a běžná droga.Šampony z této řady, kromě odstraňování problémů s pokožkou hlavy, také zlepšují strukturu vlasů.
 3. Pyrithionin zinek .Jednoduchý lék, pojmenovaný podle názvu účinné látky.Vydání se provádí v různých formách.
 4. Psoriderm a Psoric- speciální léky na psoriázu, docela populární v blízkém zahraničí, zejména na Ukrajině.Nejsou v Rusku na prodej.

Cena Skin-cap v lékárnách v Moskvě, Petrohradu, regionech

Minimální ceny pro linii Skin-Cap v zakládajících jednotkách Ruské federace.Stojí za zmínku, že nemůžete koupit zboží v místních lékárnách, ale objednávat v lékařských internetových obchodech.Zpravidla v nich je cena ve všech regionech konstantní, pouze náklady na doručení se mohou měnit.

]
Krém (15 g), rub. Šampon (150 ml), tře. Aerosol (35 g), rub. Sprchový gel (150 ml), tře.
Moskva974 1300 138) 907
Petrohrad 810 1358 1498 685
Belgoroda reg.892 1470 1800 900
Voroněž a oblast. 900 1305 1623 824
Krasnodarské území ] 900 1319 1600 924
Území Kamčatky977 1475 1907 1060
Sakha (Jakutsko) 922 1393 1801 1000
Altai Territory892 1348 1743 967
Republikou Dagestan931 1426 1728 977
Jekatěrinburg ) 705 1069 1047 690
Rostovská oblast892 1163 1498 810
Území Khabarovska ] 922 1393 1480 964
Území trans-bajkalů922 1300 1801 960

Recenze lékařů a pacientů oúčinnost produktu

Na tento španělský produkt vřele reagují odborníci v oboru dermatologie a alergologie, protože neobsahuje nebezpečné látky a hormony.Lékaři to často předepisují dětem.

Hodnocení zákazníků se liší.Většina z nich je s výsledkem spokojená, Skin-Cap opravdu pomáhá: plaky a svědění zmizí.Bohužel, někteří si stěžují na příznaky, které se vracejí po ukončení používání.To může být důvod, proč nedocházeli doporučený týdenprofylaxe.

Žádný z pacientů však nenahlásil nebezpečné vedlejší účinky.Kupující považují pokožku za účinnější než analogy, nejen ruskou, ale i zahraniční.

Použití krému, aerosolu nebo šamponu Skin-cap je krokem v boji proti patologickým stavům skrytých tkání, což lze provést po dohodě s lékařem nebo samostatně.V obou případech je nutné tyto pokyny prostudovat.

Návrh článku:Mila Fridan

Video o krémech na krém Cap Cap

Celá pravda o krémech na cap Capléčba lupénky: