Co nelze po Botoxu udělat.Kolik času nemůžete jít spát, ohýbat se, pít alkohol, antibiotika, sportovat, opalovat se, jít do lázeňského domu, bazénu

Botoxové injekce, také známé jako „kosmetické injekce“, jsou téměř nejoblíbenější kosmetickou procedurou.Miliony žen (a mužů) z celého světa se k němu uchýlily, protože věděly, že je to naprosto bezpečné.Existuje však řada názorů a mýtů ohledně skutečnosti, že po Botoxu nemůžete dělat obvyklé věci.

To děsí mnoho lidí a nutí je změnit názor, aby šli ke specialistovi.Existuje však opravdu důvod k obavám?Ovlivňuje postup následnou kvalitu života?

) Jak injekce Botoxu fungují

Američtí lékaři poprvé začali používat Botox v 70. letech 20. století.Poté byl tento postup poněkud odlišné povahy.Doinjekce byly použity pouze na doporučení ošetřujícího lékaře.Pacienti byli lidé se skutečnými zdravotními problémy.

Léčili Botox strabismem, torticollis a dalšími chorobami.Teprve na počátku dvacátých let se tyto injekce začaly používat v kosmetologii bez jmenování specialisty.

Injekční droga může být nazývána odlišně.„Pracovní“ názvy látky jsou:

 • Botox;
 • Dysport;
 • Xeomin.

Základem všeho je látka Butulinotoxin typu A. Každý výrobce používá své vlastní metody čištění přípravků a pomocných látek.Proto je rozdíl v konečném složení látky, která se používá pro injekce.

Ale i přes rozdíly zůstává základní princip účinku nezměněn: injekcí dochází k ovlivnění svalů.Neuromuskulární spojení jsou blokována, protože kvůli nim přestávají stahovat, jsou v klidu.Výsledkem je, že vrásky na obličeji jsou zcela vyhlazeny.

Jak probíhá postup

Zaprvé lze postup provést pouze po předchozí konzultaci s kosmetologem.Specialista na něm podrobně prostuduje požadavek pacienta a vyjádří možná řešení problému.Při jmenování pacienta se také spustí osobní karta, v níž bude podrobně popsána celá historie a postupy.

Před zahájením injekce je nutné vypočítat množství léčiva.Botox má svou vlastní měrnou jednotku - jednotky.

Přibližný objempříprava nezbytná pro zpracování určité plochy obličeje:

 1. Horizontální záhyby na čele: 10-30 jednotek.
 2. Záhyb v meziprostorovém prostoru: 10–25 jednotek.
 3. Oblast zvaná „vrána nohou“: 5-15 jednotek.
 4. Vrásky nad horním okrajem: 2-4 jednotky.
 5. Rohy úst: 4-6 jednotek.

Jsou uvedeny průměrné přibližné ukazatele.Specifické objemy určuje odborník na základě údajů o pacientech.

Fáze postupu:

 1. Dezinfekce .Celý povrch obličeje je předem ošetřen speciálním antiseptikem.
 2. Anestezie. Používá se výhradně na žádost klienta.Pro takový postup se používá lokální anestézie.Oblasti, kde bude léčivo podáno, jsou ošetřeny speciálním krémem, gelem.
 3. Vstřikování. Lékař pro něj používá speciální stříkačku a jehly o tloušťce nepřesahující 0,3 mm.
 4. Na konci sezení se na kůži znovu působí antiseptikema chladicím prostředkem, aby se zmírnily jakékoli bolestivé pocity.

Celý proces zpravidla trvá asi 5–10 minut. Na konci je na kartě klienta uveden popis postupu a použité drogy.Toto jméno, číslo šarže, datum vypršení platnosti.Po Botoxu nemůžete dělat určité věci, ale je také důležité věnovat pozornost skutečnosti, že před procedurou existují předpisy.

Takže:

 1. Nejméně 3 dny před zákrokem by antibiotika neměla být užívána.A také se vyhýbejte užívání léků, které interferujíkrevní koagulace.
 2. Přestaňte pít alkohol po dobu 1–2 dnů.
 3. Před výkonem je nežádoucí vykonávat fyzickou aktivitu.Intenzivní úklid domu je rovněž zakázán.

Před procedurou v léčebném středisku musí být pacient také vyšetřen na kontraindikace, včetně alergie na lék.

Taková doporučení by měla vyslovit odborník při první konzultaci.

Botoxové injekce v létě

Léto je čas na svátky a zlaté opálení.Mnoho zástupců spravedlivého sexu, kteří se chystají dobýt horké země, se připravují „v plném rozsahu“, aniž by ztratili ze zřetele jakýkoli kosmetický postup.Botoxové injekce včetně.

Po injekcích Botoxu byste se neměli okamžitě opalovat.Doporučuje se provádět injekce měsíc před plánovanou cestou.

Odborníci jednomyslně prohlašují, že léto je téměř nejlepší čas na injekce.Aby však výsledek překročil i ta nejvyšší očekávání, měli byste postup pečlivě přistoupit.Tato rada je však platná kdykoli v roce.

Hlavní výhodou botulotoxie v létě je rovnoměrné opálení.Na slunci ani nejtmavší brýle nevylučují „práci“ výrazů obličeje.Lidé se zamračili a často na obličeji jsou pruhy v ohybu kůže (čelo, nasolabiální záhyby, záhyb prostoru obočí).Chcete-li tomu zabránit, je vhodné si vzít injekci před odjezdem do horkých zemí.

Neměli byste však na několik menovat kosmetologahodiny před odjezdem.

Doporučuje se, aby byl postup proveden nejméně jeden měsíc před začátkem horkého období.Tentokrát stačí, aby se lék rovnoměrně distribuoval, zmrazil a začal vykonávat své funkce.

Omezení v prvních hodinách po skončení postupu

Jakmile je řízení ukončeno, nabývají účinku tato omezení:

 • v prvních 4-5 hodinách je zakázáno ležet, spát a zaujímat vodorovnou polohu;
 • je nežádoucí znovu se dotýkat míst vpichu;
 • nepoužívají makeup;
 • Nenaklánějte hlavu dolů po dobu 2 dnů;
 • nesmíte se opírat o alkohol;
 • je zakázáno užívat léky, které mají vliv na koagulaci krve;
 • Výlet do sauny, lázeňského domu lze naplánovat nejdříve za 10 dní;
 • rovněž vylučuje výlety do solária, na pláž a dlouhou zábavu v horku pod vlivem horkého vzduchu;
 • lety letadlem jsou zakázány;
 • žádný sport a jiná fyzická činnost.zatížení;
 • Ovládání (pokud je to možné, minimalizujte) množství tekutiny, kterou pijete.

Když končí zákaz

Je důležité pochopit, že ne všechny zákazy mají stejnou dobu.Například létání v letadle je povoleno po 2-3 týdnech.Ale můžete být maloval po 1-2 dnech.To je způsobeno skutečností, že příznivý výsledek postupu nezávisí pouze na zkušenostech mistra a kvalitě použitého léčiva.

Pro rovnoměrnou distribuci produktu je nezbytnéčas.K tomu je nutné vyloučit jakýkoli negativní dopad jak zevnitř, tak z vnějšku.V průměru všechna omezení končí 3-4 týdny po injekci.

Zákaz alkoholu

Po injekci (stejně jako před několika dny) nemůžete aktivně pít alkohol .Faktem je, že alkohol je příčinou vzniku kyselé nerovnováhy v těle.Také pod jeho vlivem dochází k expanzi krevních cév.Podobný stav těla může znamenat vniknutí cizí látky (v tomto případě butulotoxinu) do krve.

Je třeba vzít v úvahu, že lék v prvních několika dnech není zamrzlý, je stále distribuován mezi ošetřenými zónami.Riziko vniknutí do cév tedy existuje po 2-3 dnech na konci postupu.

Někteří odborníci však nedoporučují příliš se soustředit na tento bod.Věří, že je naprosto přijatelné pít silný nápoj v malém množství.Například -sklenka suchého červeného vína následující den nezpůsobí nežádoucí reakce .Tento problém je však lepší projednat bezprostředně před injekcí po konzultaci s kosmetologem.

Proč nemůžete navštívit saunu a solárium

Návštěva sauny také vyvolává hojné pocení a vylučování látek přijímaných z těla.Kromě toho dlouhodobý pobyt v místě s vysokou teplotou (to samé platí pro solárium) pomáhá urychlit krevní oběh.

To může zase ovlivnitnerovnoměrná distribuce drogy a její vstup do neplánovaných oblastí. Po 10 dnech můžete navštívit saunu a solárium.

Proč byste neměli sportovat

Sportovní aktivity zvyšují zatížení nejen svalů, ale i celého těla.

Během tréninku se metabolické procesy „urychlují“.Společně se potem se z těla vylučují nejen toxiny, ale i další získané látky.

Po vstupu do svalu se zbytečné množství léku přirozeně vylučuje.

Další „stimulace“ může vést ke skutečnosti, že celá kompozice může opustit tělo a zrušit veškerou dříve vykonanou práci kosmetologa. Trénink můžete zahájit po 3-4 týdnech.

Proč byste neměli být na slunci

Po injekčním podání botoxu je také vyloučena doba strávená na přímém slunečním světle.Nejprve se nemůžete opalovat, protože opalování (jako v případě vany a solária) může vést k neplánované distribuci produktu a jeho vstupu na nežádoucí místa.

Kromě toho je činění určeno pro dlouhou polohu ležení, což se po zákroku velmi nedoporučuje. Po 7 až 10 dnech se můžete slunit na slunci.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Zákaz stomatologických výkonů

K návštěvě zubního lékaře existují 2 body:

 • dlouhodobý pobyt se sklonenou hlavou;
 • injekce léků proti bolesti.

Po Botoxu nemůžete naplánovat schůzku u zubaře, protože složení anestezie může nepříznivě ovlivnit botulotoxin. Ošetření zubů je možné nejdříve po 14–20 dnech.

Proč nemůžete létat v letadle

Za prvé, jakýkoli let je pro tělo stresem.Stejně jako ve skutečnosti je injekce Botoxu, která je navzdory bezpečnosti a bezbolestnosti postupu, atypickým stavem pro tělo, a proto - stresem.

Dodatečný tlak a emoční napětí mohou vést k vazodilataci a vlně krve. Proto stojí za to vzít si letenky do letu nejdříve za 3-5 dní.

Jaké léky by neměly být užívány

Stejně jako při přípravě na postup a po něm nemohou být zneužívány drogy.Tablety mohou vyvolat nežádoucí reakce, z nichž nejnebezpečnější je absence jakéhokoli výsledku po injekci. Interakce Botoxu s určitou skupinou léčiv může způsobit rozvoj ochrnutí.

Patří sem:

 • antiarytmika (chinidinový alkaloid);
 • tetracyklinová antibiotika;
 • sukcinylcholin;
 • síran horečnatý;
 • antibiotika ve skupině linkosamidů a polymyxinů.

Je třeba se také vyhnout intramuskulární injekci vitamínů B1 a B2.

PotéBěhem procedury by měl odborník uvést seznam léků, které je zakázáno užívat.Měli byste být na seznam pozorní a pokud existuje naléhavá potřeba - nezapomeňte se poradit s lékařem.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukuli

Jaká jídla by měla být vyloučena z potravy v prvních dnech

V prvních dnech byste také měli mírně zkontrolovat stravu a omezit spotřebu:

 • tekutiny, včetně polévek;
 • teplá jídla;
 • jídlo, které podporuje aktivní zadržování nebo vylučování tělních tekutin;
 • soli a slané produkty;
 • velmi kořeněné jídlo;
 • Velké jídlo, které zahrnuje aktivní práci čelisti.Doporučuje se jíst malé kousky.

Péče o obličej po injekcích Botoxu

Jak již bylo zmíněno dříve, nedoporučuje se hodně dotýkat se tváře a používat makeup v prvních dnech.

Po Botoxu nemůžete během prvních 3-5 dnů provádět masáž obličeje.Distribuce kompozice může být doprovázena nežádoucím edémem.

1-2 dny po injekci je dovoleno používat chladicí masku ke zlepšení stavu kůže .Doporučuje se používat textilní masky, protože poskytují nejjemnější kontakt s povrchem pokožky.Můžete také použít svou oblíbenou lidovou metodu - projít otokemkostka ledu.

Několik doporučení pro péči o pleť po injekcích Botoxu:

Co lze provést po zákroku

Botoxové injekce neznamenajíže můžete zapomenout na každodenní péči.Mělo by, stejně jako dříve, pečovat o pokožku, ale kosmetika (zejména v prvních dnech) by měla být co nejjemnější.

Doporučení:

 • Všechny stupně péče (čištění, zvlhčení, tónování) by se měly provádět jemnými prostředky, aniž by se používaly kosmetické štětce;
 • Měl by se mýt v létě studenou vodou;
 • Aby bylo možné „oživit“ pokožku a vyrovnat ji pleti, nemusí se uchýlit k kontrastní duši.Stačí použít vaši oblíbenou lidovou metodu - otřít si tvář kostkou ledu.
 • Odmítnutí kosmetických procedur

  Následující postupy jsou poprvé kontraindikovány po „kosmetických injekcích“:

  • ) Tvrdé čištění pokožky hrubými prostředky (peeling na bázi kamenů nebo obsahující velké granule).
  • Jděte do kosmetických salonů pro různé ošetření pleti.
  • Chemický nebo laserový peeling.Službu můžete využít do 14–30 dnů.V žádném případě byste se neměli uchýlit k nezávislému provádění tohoto postupu!
  • Injekce s jinými léčivy (kyselina hyalouranová, plniva).
  • Mezoterapie, biorevitalizace.
  • Ultrazvuk a jiné postupy podobné povahy expozice.

  Po Botoxu pohrdejte doporučeními a zavřete očizákazy nejsou povoleny.Terapie botulinem, ačkoli je to poměrně jednoduchý postup, není osvobozena od provádění řady doporučení.

  Klientova tvář není jen odpovědností lékaře, ale i samotného klienta.

  Kosmetička je zodpovědná za to, co se děje v kanceláři.To, co se může stát mimo jeho stěny, je řízeno výhradně samotnou osobou.

  Autor článku:bov-bov

  Návrh článku:Svetlana Ovsyanikova

  Video na téma: co je možnéa nemůže být provedeno po injekcích Botoxu

  Co nelze udělat po Botoxu: doporučení odborníků: