Co nelze po Botoxu udělat.Kolik času nemůžete jít spát, ohýbat se, pít alkohol, antibiotika, hrát sporty, opalovat se, jít do lázeňského domu, bazénu

Botoxové injekce, také známé jako „kosmetické injekce“, jsou téměř nejoblíbenější kosmetickou procedurou.Miliony žen (a mužů) z celého světa se k němu uchýlily, protože věděly, že je to naprosto bezpečné.

Existuje však řada názorů a mýtů ohledně skutečnosti, že po Botoxu nemůžete dělat obvyklé věci.Děsí mnoho lidí a nutí je změnit názor, aby šli k odborníkovi.Existuje však opravdu důvod k obavám?Ovlivňuje postup následnou kvalitu života?

JakÚčinky injekcí botoxu

Američtí lékaři poprvé začali používat Botox v 70. letech 20. století.Poté byl tento postup poněkud odlišné povahy.Uchýlili se výhradně k injekcímdoporučení ošetřujícího lékaře.

Pacienti byli lidé se skutečnými zdravotními problémy.Botox byl léčen strabismem, torticollis a dalšími chorobami.Teprve na počátku roku 2000 se tyto injekce začaly používat v kosmetologii bez jmenování specialisty.

Injekčně podávané léčivo lze nazvat odlišně,„pracovní“ názvy látky jsou:

 • Botox.
 • ​​
 • Dysport.
 • Xeomin.

Základem všeho je látka Butulinotoxin typu A. Každý výrobce používá své vlastní metody čištění přípravků a pomocných látek.Proto je rozdíl v konečném složení látky, která se používá pro injekce.

Ale i přes rozdíly zůstává základní princip účinku nezměněn: vstřikováním dochází k účinku na svaly.Neuromuskulární spojení jsou blokována, protože kvůli nim přestávají stahovat, jsou v klidu.Výsledkem je, že vrásky na obličeji jsou zcela vyhlazeny.

Jaký je postup?

Zaprvé lze postup provést pouze po předchozí konzultaci s kosmetologem.Specialista na něm podrobně prostuduje požadavek pacienta a vyjádří možná řešení problému.Při jmenování pacienta se také spustí osobní karta, v níž bude podrobně popsána celá historie a postupy.

Před zahájením injekce musí být vypočteno množství léčiva.Botox má svou vlastní měrnou jednotku - jednotky.

Přibližné množství drogy potřebné k ošetření určité oblasti obličeje:

 1. Horizontální záhyby na čele: 4-15 jednotek.
 2. Záhyb v meziprostorovém prostoru: 8–25 jednotek.
 3. Oblast zvaná „vrána nohou“: 8–16 jednotek.
 4. Vrásky nad horním okrajem: 2-4 jednotky.
 5. Rohy úst: 4-6 jednotek.

Jsou uvedeny průměrné přibližné ukazatele.Specifické objemy určuje odborník na základě údajů o pacientech.

Fáze postupu:

 1. Dezinfekce. Celý povrch obličeje je předem ošetřen speciálním antiseptikem.
 2. Anestezie. Používá se výhradně na žádost klienta.Pro takový postup se používá lokální anestézie.Oblasti, kde bude léčivo podáno, jsou ošetřeny speciálním krémem, gelem.
 3. Vstřikování. Lékař pro něj používá speciální stříkačku a jehly o tloušťce nepřesahující 0,3 mm.
 4. Na konci sezení se na kůži znovupůsobí antiseptikema chladicím prostředkem, aby se zmírnily jakékoli bolestivé pocity.

Celý proces zpravidla trvá asi 5–10 minut.Na konci je na kartě klienta uveden popis postupu a použité drogy.Toto jméno, číslo šarže, datum vypršení platnosti.

Po Botoxu nemůžete dělat určité věci, ale je také důležité věnovat pozornost skutečnosti, že před zákrokem jsou předpisy:

 1. Nejméně 3 dny před zákrokembrát antibiotika.A také se vyvarujte užívání léků, které interferují s koagulací krve.
 2. Na 1-2 dny byste měli přestat pít alkohol.
 3. postupy je nežádoucí zapojovat se do fyzické aktivity.Intenzivní úklid domu je rovněž zakázán.

Před provedením zákroku v léčebném středisku musí být pacient také vyšetřen na kontraindikace, včetně alergie na lék.Taková doporučení by měla vyslovit odborník při první konzultaci.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída Elena Karkukli

Botoxové injekce v létě

Léto je čas na svátky a zlaté opálení.Mnoho zástupců spravedlivého sexu, kteří se chystají dobýt horké země, se připravují „v plném rozsahu“, aniž by ztratili ze zřetele jakýkoli kosmetický postup.Botoxové injekce včetně.

Odborníci jednomyslně prohlašují, že léto je téměř nejlepší čas na injekce.Aby však výsledek překročil i ta nejvyšší očekávání, měli byste postup pečlivě přistoupit.Tato rada je však platná kdykoli v roce.

Hlavní výhodou botulotoxie v létě je rovnoměrné opálení. Na slunci ani nejtmavší brýle nevylučují „práci“ výrazů obličeje.Lidé se zamračili a často na obličeji jsou pruhy v ohybu kůže (čelo, nasolabiální záhyby, záhyb prostoru obočí).Aby se tomu zabránilo, je vhodné si před injekcí do horkých zemí vzít injekci.

Stále však nestojí za to jmenovat kosmetičku několik hodin před odjezdem.Doporučuje se provést postup nejméně měsíc před zahájením pečenísezóna.Tentokrát stačí, aby se lék rovnoměrně distribuoval, zmrazil a začal vykonávat své funkce.

Omezení v prvních hodinách po skončení postupu

Jakmile je postup ukončen, nabudou účinnosti následující omezení:

 1. Je zakázáno lhát, spát, zaujímat vodorovnou polohu během prvních 3-5 hodin;
 2. je nežádoucí znovu se dotýkat míst vpichu;
 3. nepoužívají makeup;

  V prvních dnech po Botoxu je přísně zakázáno používat dekorativní kosmetiku!

 4. nemůžete sklopit hlavu dolů po dobu 2 dnů;
 5. Neopírejte se o likér;
 6. je zakázáno užívat léky, které mají vliv na koagulaci krve;
 7. výlet do sauny, lázeňský dům lze naplánovat nejdříve za 10 dní;
 8. Vyloučeny jsou rovněž kampaně v soláriu, na pláži a dlouhá zábava v horku pod vlivem horkého vzduchu;
 9. lety letadlem jsou zakázány;
 10. žádný sport a jiná fyzická činnost.zatížení;
 11. kontrolujte (pokud je to možné, minimalizujte) množství tekutiny, kterou pijete.

Kdy končí zákaz?

Je důležité pochopit, že ne všechny zákazy mají stejnou dobu.

Například létání v letadle je povoleno po 2-3 týdnech.Ale můžete být maloval po 1-2 dnech.

Důvodem je skutečnost, že příznivý výsledek postupu nezávisí pouze na zkušenostech mistra a kvalitě použité drogy.Pro rovnoměrnou distribucičas je potřebný.K tomu je nutné vyloučit jakýkoli negativní dopad jak zevnitř, tak z vnějšku.V průměru všechna omezení končí měsíc po injekci.

Zákaz alkoholu

Po injekci (stejně jako před několika dny) nemůžete aktivně pít na alkohol.Faktem je, že alkohol je příčinou vzniku kyselé nerovnováhy v těle.Také pod jeho vlivem dochází k expanzi krevních cév.Podobný stav těla může znamenat vniknutí cizí látky (v tomto případě butulotoxinu) do krve.

Je třeba vzít v úvahu, že lék v prvních několika dnech není zamrzlý, je stále distribuován mezi ošetřenými zónami.Riziko vniknutí do cév tedy existuje po 2-3 dnech na konci postupu.

Někteří odborníci však nedoporučují příliš se soustředit na tento bod.Domnívají se, žeje naprosto přijatelné konzumovat silný nápoj v malém množství. Například sklenka suchého červeného vína následující den nezpůsobí nežádoucí reakce.Tento problém je však lepší projednat bezprostředně před injekcí po konzultaci s kosmetologem.

Proč ne sportovat?

Sportovní aktivity poskytují zvýšenou zátěž nejen na svaly, ale také na celé tělo.Během tréninku dochází k „akceleraci“ metabolických procesů.Společně se potem se z těla vylučují nejen toxiny, ale i další získané látky.

Po vstupu do svalu zbytečné množstvídroga je přirozeně vylučována. Další „stimulace“ může vést ke skutečnosti, že celá kompozice může opustit tělo , což ruší veškerou dříve vykonanou práci kosmetologa.Trénink můžete zahájit po 3-4 týdnech.

Proč nejít do sauny a solária?

Návštěva sauny také vyvolává hojné pocení a vylučování látek získaných z těla.Kromě toho dlouhodobý pobyt v místě s vysokou teplotou (to samé platí pro solárium) pomáhá urychlit krevní oběh.

To může zase ovlivnit nerovnoměrné rozložení drogy a její expozici neplánovaným oblastem. Po 10 dnech můžete navštívit saunu a solárium.

Proč nebýt na slunci?

Po injekčním podání botoxu se také vylučuje zábava na přímém slunci.Nejprve se nemůžete opalovat, protože opalování (jako v případě vany a solária) může vést k neplánované distribuci produktu a jeho vstupu na nežádoucí místa.

Kromě toho opalování určuje polohu dlouhého ležení, což se po zákroku velmi nedoporučuje.Po 7 až 10 dnech se můžete slunit na slunci.

Zákaz stomatologických výkonů

Návštěva u zubaře je charakterizována dvěma body:

 • dlouhodobý pobyt se skloněnou hlavou;
 • injekce léků proti bolesti.

Po Botoxu nemůžete naplánovat schůzku u zubaře,protože složení anestezie může nepříznivě ovlivnit butulotoxin .Zuby lze léčit nejdříve po 14–20 dnech.

Proč nemůžeš letět v letadle?

Za prvé, jakýkoli let je pro tělo stresem.Stejně jako ve skutečnosti je injekce Botoxu, která je navzdory bezpečnosti a bezbolestnosti postupu, atypickým stavem pro tělo, a proto - stresem.

Dodatečný tlak a emoční napětí mohou vést k vazodilataci a vlně krve.Proto stojí za to vzít si lístky na let nejdříve 3-5 dní.

Jaké léky by neměly být užívány?

Stejně jako u přípravy na postup a po něm nemůžete zneužívat drogy.Tablety mohou vyvolat nežádoucí reakce, z nichž nejnebezpečnější je absence jakéhokoli výsledku po injekci.

Interakce Botoxu s určitou skupinou léčiv mohou způsobit ochrnutí.

Patří sem:

 • antiarytmika (alkaloid chinidin);
 • tetracyklinová antibiotika;
 • sukcinylcholin;
 • síran hořečnatý;
 • antibiotika zařazená do skupiny linkosamidů a polymyxinů.

Je třeba se také vyhnout intramuskulární injekci vitamínů B1 a B2. Po zákroku by měl odborník uvést seznam zakázaných drog.Seznamu je třeba věnovat pozornost, je-li to akutnípokud je to nutné - nezapomeňte se poradit s lékařem.

Jaká jídla by měla být vyloučena ze stravy v prvních dnech?

V prvních dnech byste měli také mírně zkontrolovat svůj jídelníček a omezit příjem:

 • tekutin, včetně polévek;
 • teplá jídla;
 • jídlo, které přispívá k aktivnímu zadržování nebo eliminaci tekutých víz;
 • ​​
 • soli a slané produkty;
 • velmi kořeněné jídlo;
 • Velké jídlo, které zahrnuje aktivní fungování čelisti.Doporučuje se jíst malé kousky.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Péče o obličej po injekcích Botoxu

Jak již bylo zmíněno dříve, nedoporučuje se mnoho dotýkat se tváře a používat makeup v prvních dnech.

Po Botoxu nemůžete během prvních 3-5 dnů provádět masáž obličeje.Distribuce kompozice může být doprovázena nežádoucím edémem.1-2 dny po injekci je dovoleno používat chladicí masku ke zlepšení stavu pokožky.

Je vhodné používat látkové masky, protože poskytují nejjemnější kontakt s povrchem kůže.Můžete také použít svou oblíbenou lidovou metodu - projít otokem s kostkou ledu.

Co lze udělat po zákroku?

Botoxové injekce neznamenají, že můžete zapomenout na každodenní péči. Péče o pleť by měla být stejně jako dříve kosmetika(zejména v prvních dnech) by mělo být co nejjemnější.

 • Všechny stupně péče (čištění, zvlhčení, tónování) by se měly provádět pomocí jemných produktů, aniž by se používaly kosmetické štětce.
 • Měl by se mýt v létě studenou vodou.
 • Aby bylo možné „oživit“ pokožku a vyrovnat ji, nemusí se uchýlit k kontrastní duši.Stačí použít vaši oblíbenou lidovou metodu - otřít si tvář kostkou ledu.

Odmítnutí kosmetických procedur

Následující postupy jsou poprvé kontraindikovány po „kosmetických injekcích“:

 • ) Tvrdé čištění pokožky hrubými prostředky (peeling na bázi kamenů nebo obsahující velké granule).
 • Navštívte kosmetické salony, kde najdete různé procedury péče o pleť.
 • Chemický nebo laserový peeling.Službu můžete využít do 14–30 dnů.V žádném případě byste se neměli uchýlit k nezávislému provádění tohoto postupu!
 • Injekce jinými léčivy (kyselina hyalouranová, plniva).
 • Mezoterapie, biorevitalizace.
 • Ultrazvuk a jiné postupy podobné povahy expozice.

Po Botoxu nemůžete opomenout doporučení a zavřít oči před zákazy.Terapie botulinem, ačkoli je to poměrně jednoduchý postup, není osvobozena od provádění řady doporučení.Tvář klienta není jen odpovědností lékaře, ale i samotného klienta.Kosmetička je zodpovědná za to, co se děje v kanceláři.To, co se může stát mimo jeho stěny, je řízenovýhradně osobou.

Autor:bov-bov

Návrh článku:Mila Fridan

Video o Botoxu

Jak se podávají injekce Botoxu: