Co je to mikrokontrolní obličejová terapie

Kosmetičky jsou připraveny nabídnout moderním ženám mnoho procedur a různých produktů, které pomohou udržet pokožku krásnou, zdravou a dobře udržovanou.

Jednou z nejúčinnějších metod je přístrojová terapie, kterou lze použít ve specializovaných kosmetických místnostech i doma.Je důležité pochopit, jak se provádí mikrokontrolní terapie obličeje, co to je, jaké jsou rysy postupu.

Co je to mikroproudová reflexologie

PorozumětCo je mikrokontrolní terapie, měli byste pochopit, jak se postup provádí, pro které oblasti těla a obličeje se používá, účinnost, jaké indikace a kontraindikace existují.

Mikroproudá terapie obličeje - co to je a jak je postup prováděn, může vysvětlit specializovaný lékař.

Po desetiletí se v kosmetologii široce používají elektrické proudy. Existují různé techniky pro aplikaci elektrických impulsů , z nichž nejběžnější je mikrokontrolní terapie.

​​

Tento způsob omlazování spočívá v vystavení elektrickým proudům s napětím nepřesahujícím 15 V. Kromě toho pulsy ovlivňují jak horní vrstvy epidermy, tak svalovou tkáň, podkožní tkáň a krevní cévy.

Touto terapií je dosaženo mnoha pozitivních účinků:

 • jsou intracelulární procesy urychleny;
 • je normalizován pohyb krve kapilárami;
 • potřebné proteiny se vyrábějí rychleji;
 • zlepšuje svalový tonus a stěny krevních cév.

Tyto postupy jsou zvláště účinné v dospělosti, když jsou ochranné mechanismy sníženy, buněčné struktury se rychleji rozkládají, metabolické procesy a jejich syntéza se zpomaluje a je narušena cirkulace v krevních cévách.

V důsledku všech výše uvedených procesů kůže začíná vypadat horší, objevují se vrásky a stárnutí.V takové situacije mikrokontrolní terapie obličeje něčím, co může obnovit pokožku do jejího čerstvého vzhleduzrychlením intracelulární regenerace, obnovením normálního fungování krevních cév a metabolických procesů v tkáních.

Na rozdíl od běžné stimulaceelektrický proud, mikroproudy nezpůsobují silnou svalovou kontrakci, která zabraňuje nadměrnému tónu.

Mikroproudy však působí jak na oběh, tak na lymfatický systém, což urychluje pohyb a vylučování tekutiny, čímž snižuje otok a osvěžující pleť.

Mikroproudy na obličej - před a po fotky

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli

Co je lepší: mikroproudy nebo myostimulace?

Mezi různými metodami přístrojové terapie jsou zvláště populární mikrokontrolní terapie a myostimulace.Protože obě metody zahrnují použití elektrických impulsů ke zlepšení stavu pokožky, mnoho lidí si tyto metody plete nebo je považuje za názvy stejného postupu.

Navzdory skutečnosti, že obě tyto metody sledují stejný cíl, existují významné rozdíly mezi nimi jak v indikacích pro použití, tak v samotném postupu.

Miostimulace působí na svaly a přirozeně je tónujea aktivuje kontrakce svalových vláken.Tento postup je ideální pro potírání záhybů a vrásek pokožky, utažení spodních rohů rtů a konturování oválu obličeje jako celku.

Pokud problém není tak výrazný, vady: mělké vrásky v rozích očí, vrásky na čele, nezdravá pleť a tmavéskvrny pod očima, pak mikrokontrolní terapie bude vhodnou a docela účinnou možností kosmetické expozice.

Při provádění hardwarové myostimulacejsou elektrody nainstalovány ve specifických bodech a během jednoho postupu ovlivňují pouze jednotlivé svalové skupiny .

Při použití mikroproudů jsou elektricky vodivé desky uspořádány podél masáží.Většina odborníků se domnívá, že výsledky hardwarové myostimulace jsou hmatatelnější a patrnější, ale výsledky mikrokontrolní expozice přetrvávají déle.

Indikace postupu

Existuje několik hlavních problémů, které se mohou stát důvodem kontaktování specialisty v hardwarové kosmetologii.

Hlavní indikace pro použití mikroproudé terapie jsou následující:

 • atonie, podvýživa svalů;
 • vzhled vrásek a vrásek;
 • zvýšená práce mazových žláz;
 • suchost, nadměrná citlivost pokožky;
 • vzhled akné;
 • pigmentace kůže;
 • nezdravá pleť, tmavé kruhy pod očima;
 • výskyt otoků;
 • zranění, jizvy, důsledky operací;
 • hypertonicita, nadměrné svalové napětí.

Typy procedur

Je obvyklé rozlišovat několik typů stimulace pomocí mikroproudů v závislosti na tom, které svalové a tkáňové skupiny jsou ovlivněny hlavně impulsy.

Konzultace s fyzioterapeutem pomůže určit, které z nichje to typ mikrokontrolní terapie, který musí být použit v přítomnosti konkrétního problému.

Mikroproudá lymfatická drenáž z vaků pod očima

Účelem této metody je odstranění přebytečné tekutiny z kůže.Tyto postupy jsou předepsány s výskytem otoku v očních víčkách a tmavými kruhy pod očima.

Diskrustace

Tato technika je založena na použití specializovaných řešení- galvanoforézy a disincrustantů.Pod vlivem těchto přípravků se pokožka podrobuje hloubkovému čištění.

Tento typ mikroproudé terapie je vhodný pro boj proti nadměrné mastné kůži, pomáhá normalizovat metabolické procesy a pomáhá snižovat póry v obličeji.

Přeprogramování obličejových svalů obličeje

Tato metoda pomáhá vyrovnat se s problémem výskytu vrásek obličeje. Elektrické impulsy aktivují funkci svalů .

Pomáhá to obnovit jasný obrys obličeje, zmenšit záhyby kůže a téměř neviditelné výrazové linie.Zlepšuje se stav pokožky, snižuje se pravděpodobnost vzniku nových vrásek.

Lifting

Jedná se o nejoblíbenější techniku ​​mezi navrhovanými typy mikroproudé terapie.Dobře obnovuje tón pleti na obličeji, takže ovál je jasnější.

Ion mezoterapie

Tato technika je považována za nejúčinnější. Výsledek takovýchTerapie má vyhladit jizvy a jizvy , zmenšit póry, zmírnit otoky a zlepšit metabolické procesy.

Cena procedury masáže mikroproudem

Průměrná cena jedné procedury mikroproudu je 3 500 rublů.Při použití další kosmetiky (například speciálních masek) se cena může zvýšit o 500 rublů.

Expresní postupy v boji proti akné stojí asi 2 000 rublů.

Jak dlouho kurz trvá

V závislosti na zvolené technice a programu sestaveném odborníkemmůže trvat jeden mikrokontrolní postup od 10 do 40 minut .Délka kurzu je obvykle od 8 do 12 sezení, protože účinek vystavení pulzům se neobjeví okamžitě, ale pouze po 6-7 procedurách.

Jak často mohou být mikroproudy podávány

První cyklus mikroproudé terapie se doporučuje pro 2–3 sezení týdně. Po úplném kurzu odborníci doporučují přestávkuna několik měsíců.Optimal je považován za mikrokontrolu s frekvencí jednou za šest měsíců.

Kontraindikace

Po pochopení mikrokontrolní terapie obličeje - co je, je zřejmé, že se jedná o jeden z nejbezpečnějších typů hardwarové kosmetologie, jako každý jiný lékařpostupy, existuje seznam kontraindikací.

Tento postup byste se neměli uchýlit za následujících podmínek:

 • nesnášenlivost vůči účinkům elektrických impulsů;
 • srdeční onemocnění;
 • přítomnost kardiostimulátoru;
 • těhotenství a kojení;
 • horečka;
 • intoxikované;
 • poškození kůže v oblasti, kde bude expozice provedena;
 • přítomnost kovových prvků v oblasti postupu;
 • tromboflebitida;
 • novotvary na kůži;
 • Onkologická onemocnění.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Mikroproudová terapie doma

Postup, jako je mikrokontrolní terapie obličeje, lze provádět doma, hlavní věc je, že musíte získat speciální léčbu.aparát. Umožňuje majiteli provádět účinnou péči o pleť , aniž by se uchýlil ke službám kosmetologů, což znamená, že se jedná o slušné uložení.

Malý domácí spotřebič umožňuje použití nízkofrekvenčních elektrických pulzů, které stimulují krevní oběh a metabolismus, zlepšují barvu pleti a celkový stav.

Při výběru přenosného zařízení pro mikroprocesovou stimulaci je lepší využít radu zkušených kosmetologů a podrobně prostudovat všechny vlastnosti, které jsou důležité při provádění domácích postupů.

Nejvýznamnějším bodem, kterému byste měli při získávání zařízení věnovat pozornost, je síla pulzního proudu.Měl by mít rozsah 20 až 800 μA a frekvenci 1 až 300 Hz.

Kvůli kontraindikacímsoučasná stimulace by měla být použita pouze po konzultaci s lékařem.

Existuje technologie pro provádění mikroproudové stimulace doma, jejichž dodržování vám umožňuje dosáhnout nejlepšího účinku z těchto postupů:

 1. Nejprve je třebavyčistitpokožka- odstraňte make-up, zvlhčete obličej speciální tonikem.
 2. ​​
 3. Dalším krokem jeaplikace gelu .K provádění elektrických impulsů přispívají speciální gely, které lze vybrat v obchodech zabývajících se kosmetickými výrobky.Gel se aplikuje v husté vrstvě na plochu, kde bude expozice provedena.Je nežádoucí aplikovat gel okamžitě na celý povrch obličeje, protože to může vést k suché pokožce.
 4. Samotný postup mikrokontrolní terapie obličeje .První věc, kterou musíte udělat před zahájením takové relace, je přečíst si pokyny pro zařízení, které používáte.Označuje čáry, podél kterých by měly být aplikovány nízkofrekvenční proudy.Přesné dodržování pokynů zaručuje nejúplnější účinek postupu.
 5. Na konci sezení by mělo býtodstraněno z čela zbývajícího gelupomocí ubrousků nebo praní.Po mikroproudé stimulaci se zvyšuje citlivost pokožky na kosmetiku, proto by měl být aplikován krém vhodný pro daný typ pokožky.

Zařízení pro mikrokontrolní terapii

Zařízení pro mikrokontrolní terapii je speciálníkosmetické zařízení schopné generovat malé modulované elektrické impulzy v rozsahu od 10 do 600 μA.

Princip přístroje je založen na schopnosti elektrického proudu působit na buněčné struktury tkání a svalů, obnovit jejich aktivitu, tonizovat a urychlit metabolické procesy, které se v nich vyskytují.

Zařízení zahrnuje elektronický zdroj energie a elektrody ve formě tyčí s kulatým nebo oválným koncem, které generují elektrické impulsy.V sadě mohou být obsaženy i jiné typy elektrod pro mikropočasnou masáž.

Je obvyklé rozlišovat 2 hlavní skupiny zařízení pro stimulaci mikropulózou:

 • přenosná;
 • jsou nehybné.

Obě odrůdy mají stejný provozní princip , liší se však technickými vlastnostmi, velikostmi, přítomností dalších prvků a cenou.

Přenosná zařízení mají méně funkcí než stacionární profesionální zařízení, ale jsou pohodlnější k použití, levnější a mohou být použita k terapeutickým sezením doma.

Výkon těchto zařízení je až 2 W, frekvence je až 60 Hz a proudová síla je od 10 do 600 μA.

Přenosné zařízení pro mikroproudovou stimulaci kb-0910A (výrobce - čínská společnost Notime) vám umožňuje provádět masáže obličeje a krku doma pomocí mikropulz.

Sada obsahuje 2 kulovéelektrody vytvářející elektrický impuls. Regulátory jsou umístěny na těle přístroje, což usnadňuje změnu stupně výkonu.Zařízení je malé velikosti, snadno se ovládá, pro provoz se používají baterie prstů.

Zařízení Gezatone Bio Wave m920 (výrobce - francouzská společnost GEZANNE ITC) je přenosné zařízení pro ošetření mikroproudů, vhodné pro přivedení svalů do tónu.Pohodlnýregulátor výkonu umožňuje nezávisle řídit sílu impulsů .Zařízení je lehké, běží na AAA bateriích.

NuFACE (vyrábí americká společnost NuFACE) je přístroj vybavený inteligentním senzorem, který může vybrat vhodný typ mikrokontrolní terapie.

Malý přístroj Gezatone Ionic Ultratonic m365 (vyrobený francouzskou společností GEZANNE ITC) vyrábí monopolární a bipolární elektrické proudy, které umožňují provádět elektroforézu a mikropulzní masáž obličeje.

Gel pro mikroproudovou terapii

S ohledem na pojem „mikrosoudová obličejová terapie“ a na co se jedná, je třeba věnovat pozornost hardwarové kosmetice, která se používá při provádění impulsních expozic.

Hlavnímléčivem používaným v mikroproudé terapii je speciální gel .Jeho úkolem je zajistit dobrou elektrickou vodivost.Krémy a oleje nejsou pro tento účel vhodné, protože tuky obsažené v jejich složení brání průchodu elektrických impulsů.

Speciální gely se snadno nanášejí na povrch obličeje, rovnoměrně se rozdělují, zvlhčují a snižují tření elektrod.

Pro pokožku náchylnou k suchu a zarudnutí se doporučuje používat produkty, které zahrnují červené hrozny, ginko biloba nebo výtažek z chrpy.Při dehydrataci je nejlepší použít gely obsahující aloe.

Pokud je problémem výskyt vrásek a ztráta pružnosti pokožky, měli byste se rozhodnout pro výrobky obsahující kolagen, kyselinu hyaluronovou a vitamin C.

) Jednou z populárních řad speciálních gelů pro mikropulzovou terapii jsou gely Beauty Style.

Užitečná videa o mikroproudé terapii

Jak provádět mikroproudovou terapii obličeje doma?Podívejte se na videoklip:

Jak probíhá mikrokontrolní ošetření obličeje?Co to je a jaké jsou rysy postupu?Zjistěte odpovědi ve videoklipu: