Co je to chemický peeling obličeje?

Domácí krémy a masky jsou účinné pouze na čas a vyžadují stálé používání.Nejsou však schopni eliminovat závažnější kožní defekty.To platí zejména pro hluboké vrásky, účinky akné nebo povrchové jizvy.Ale chemický peeling s nimi snadno zvládne.

Tento postup je velmi populární, protože je zdaleka nejúčinnějším a nejlevnějším způsobem řešení mnoha kožních problémů.Jak se provádí chemický peeling tváře, co to je a jaké jsou jeho odrůdy - to vše lze nalézt v tomto článku.

Chemický peeling na obličej - co to je podstata

Chemický peeling nebo exfoliace je odstranění horní vrstvy kůže různými chemickými přípravky, kteréivodit upgrade horní epidermální buňky a odstranit všechny druhy kožních defektů.

Jinými slovy, chemický roztok se aplikuje na kůži, což vede k úmrtí horní vrstvy epidermy (tzv. Řízené chemické popálení).Poté tělo začne proces zrychlené regenerace poškozených buněk, čímž obnovuje pokožku.

Proces vymáhání je pomalý a závisí na rozsahu postupu.Ale pak je účinnost eliminace mnoha problémů na kůži touto metodou poměrně vysoká.

Stojí za zmínku, že chemické látky působící na kůži zvyšují její ochrannou reakci.A to se děje zrychlením produkce kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové.Tyto složky zvyšují tón pleti a vytvářejí hladký reliéf, který snižuje počet vrásek.

Chemický peeling se používá nejen k obnově pokožky obličeje, ale také k rukou, krku a oblasti.výstřih. Může to být mnoho důvodů, od jednoduše omlazující pokožky až po odstranění nežádoucích vad.

Kromě toho lze tuto metodu použít bez ohledu na věk a typ pleti, díky čemuž je postup v kosmetologii zcela běžný.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Indikace pro postup

Častými pacienty pro postup chemického peelingu jsou ženy starší 30 let, protože v tomto období dochází k intenzivním změnám kůže.a ne k lepšímu.

Mezi nejčastější defekty kůže, se kterými se chemická slupka snadno dokáže vyrovnat, patří:

 • pigmentace kůže (senilní nebo činění);
 • keratóza (zpřísnění kůže) je nejčastějším jevem u stárnoucí kůže;
 • akné, pokud není způsobeno viry nebo bakteriemi (demodikóza);
 • jizvy a jizvy po akné;
 • hluboké vrásky;
 • strie.
Indikace pro použití chemických peelingů jsou: demodikóza, jizvy a jizvy po akné, pigmentace kůže a strie

Ke zvýšení se používá i exfoliacepleťový tón pleti - jeho změkčující a zvlhčující účinek, snadné zvedání díky zlepšené syntéze elastinu a omlazení (což přispívá ke zvýšení syntézy kolagenu).

Chemický peeling není schopen odstranit ochablé kůže nebo pavoučí žíly na obličeji aninelze zúžené zvětšené póry

K vyřešení těchto problémů je třeba hledat jiné metody, například chirurgické utažení kůže nebo jiné kosmetické postupy.

Většina žen, které se dozvěděly o chemickém peelingu obličeje, o čem to je a jak je schopna obnovit pokožku, chce tuto technologii okamžitě použít k omlazení.

Stojí za zmínku, že tento postup nemá žádná věková omezení, ale pro každou z nich je vybrána určitá koncentrace a typ chemikálií v závislosti na indikaci a typu kůže.Proto nebude na místě zjistit, jaké typy chemického peelingu jsou a jaký je jejich rozdíl.

Hluboký chemický peeling

Nejbolestivější, protože proniká do všech vrstev kůže.Při takovém odlupování dochází k úplnému spálení povrchu kůže, což dokonce vede ke vzniku „rosy krve“.Proto se používá místně a pouze k odstranění výrazných kožních vad:

 • velké jizvy;
 • hluboké vrásky;
 • silná ochablá kůže.

Vzhledem ke své agresivitě se hluboký peeling používá častěji u lidí starších 60 let. Procedura se provádí pouze ve speciálně vybavené místnosti (operační sál) a je ekvivalentní k mikrooperaci, proto se používá anestézie.

Procedura hlubokého chemického peelingu se používá častěji u osob starších 60 let a vykazuje vynikající výsledky.

Po zákroku je nutný klid na lůžku, protože oblast lézí je rozsáhlá a můžedochází k infekční infekci.Proces zotavení zahrnuje vytvoření husté kůry, kterou nelze odstranit - musí se odloupnout do 10 dnů.Jinak jizvy zůstanou.

Zčervenání trvá přibližně 2 měsíce.Během této doby je nutné pečlivě sledovat stav pokožky, používat protizánětlivé léky a vyhýbat se přímému slunečnímu záření.

Takový peeling je kontraindikován u lidí se zhoršenou funkcí srdce a ledvin, protože se provádí pomocí derivátů fenolu, které mohou proniknout krví

A to může přispět ke zhoršení nemoci.

Mediánový peeling

Chemikálie ovlivňují nejen epidermu, ale také horní vrstvu dermis.Proto je tento peeling účinný pro vyhlazení pokožky:

 • vzhledem slunečních skvrn na obličeji;
 • zpřísnění kůže, které je charakteristické senilní keratózou;
 • tvorba mělkých jizev - k tomu dochází po akné a akné;
 • vzhled malých vrásek na obličeji;
 • ošetření akné.

Úplná epitelizace trvá trochu déle než 1 týden.Kurz je určen pro 4-6 lekcí.Po zákroku se objeví křupnutí, které zmizí během týdne, zčervenání trvá asi 2 týdny.

Tento typ peelingu by měl být prováděn se zvláštní péčí u lidí, kteří mají tmavou pokožku, protože mají větší predispozici k poruchám pigmentace

Hlavní chemikálie pro tento postup:

 • Jessnerovo řešení;
 • TCA;
 • kyselina salicylová 30%.

Povrchní chemický peeling

Chemické látky se vybírají se slabým účinkem, které pronikají do mělké hloubky kůže a regenerují pouze epidermu.Proces obnovy trvá pouze 3-5 dní.

Odlupování kůže po určitou dobu a mírné zarudnutí bude vedlejším účinkem, ale na obličeji nedojde k tvorbě krustů.

Tento typ peelingu je účinný:

 • pro vyrovnání barvy pleti, pro dosažení jednotného tónu;
 • pro ošetření akné na kůži;
 • k odstranění pigmentace.
Povrchový chemický peeling obličeje, co to je: indikace a výsledky, kterých lze dosáhnout

Tato metoda vrásek, jizev a jizevnelze odstranit.

Pro nejlepší výsledek by měl být postup opakován jednou týdně po dobu 1-1,5 měsíce.To znamená, že kurz je určen pro 4-6 sezení.Výsledek bude dlouhý, takže se nemusíte často uchýlit k tomuto typu peelingu.

Nejběžnějšími chemikáliemi pro takové odlupování jsou:

 • kyselina fytová;
 • Ovocné kyseliny (ANA);
 • Retinoidy;
 • TCA v rozmezí 10 až 15%.

Je možné provést postup v létě

Nedoporučuje se provádět chemický peeling v létě. Nejlepší čas je podzim.Důvodem je vysoká sluneční aktivita v létě.Na podzim ultrafialové paprsky neovlivní posttraumatickékůži.Proto bude proces regenerace mnohem lepší.

Tento postup také nestojí za to pro ty, kteří plánují cestovat a relaxovat v horkých zemích v období podzim-zima, kde je také slunce velmi aktivní.

Chemický peeling v salonu: jak postup funguje

Po prozkoumání základního pojmu a typů odlupování je rovněž třeba říci několik slov o postupu provádění této metody obnovy pokožky, abyste získali úplný obrázek.že je to chemický peeling na obličej.

Zaprvé je nutné provést prohlídku oblasti, kde se plánuje loupání, aby se vybral správný lék a typ postupu.Měli byste se také rozhodnout o potřebě anestézie.

Chemický peeling obličeje v salonu

Po všech přípravách začíná proces peelingu obličeje.Celý postup probíhá pouze v kosmetologickém ústavu pod přísným dohledem profesionála.

Mezi hlavní fáze exfoliace patří:

 1. Příprava osoby na postup. Toto období trvá několik dní před zahájením samotného řízení.Kosmetička předepisuje krémy a přípravky obsahující Retinol, které pomáhají urychlit regeneraci pokožky.V době zákroku je pokožka důkladně očištěna speciálními přípravky.
 2. Tření chemické látky. Kosmetolog namočí vatový tampon v chemickém roztoku a po pečlivém vymačkání votře produkt do kůže.Tento proces trvá 30-60 minut.V závislosti na typu peelingu se lék aplikuje počínajehorní část obličeje - čelo, nos a líce a končí na bradě.Zvláštní pozornost je věnována vráskám a defektům kůže.
 3. Oprava řešení. Aby chemický roztok zůstal na kůži co nejdéle, specialista nanáší 2 vrstvy bavlny a tolik hedvábného lepidla.Nanesení masky trvá ještě několik minut, což je celkem 1-2 hodiny.Pak by měla být tato maska ​​nošena po dobu 2 dnů, po které se sama oloupá.
 4. Nyní je kůže ošetřena jodidem thymolem po dobu 1–2 hodin, aby se lépe zhojila poraněná oblast.A tato maska ​​musí být také nošena po dobu až 7 dnů (dokud se otok neklesne a nedochází ke krustě).
 5. Kosmetička na jeden den zakryje pokožku vatovou vatou.A poté, co ji odstraníte, můžete se již samostatně starat o obličej pomocí prostředků, které odborník doporučí.

Bez ohledu na vybraný loupací produkt bude proces doprovázen silným otokem (až do nemožnosti otevřít oči) a zarudnutím obličeje.Když se uzdraví, vytvoří se kůra, která během několika dní sama opustí své listy.

Druhy profesionálního peelingu​​

Existují agresivní chemické přípravky pro peeling i slabé.V každém případě by však měly být používány pod přísným dohledem odborníka.S ohledem na problém s kůží a jeho typ vybere správnou přípravu a typ peelingu.

A abychom měli představu o rozmanitosti takových chemických látek, nabízíme přehled nejběžnějšíchprofesionální prostředky pro loupání.

Chemický peeling s kyselinou retinovou 5 Ondevie

Kyseliny retinové stimulují tvorbu nových epitelových buněk a také regulují tvorbu kožního mazu.Proto často provádějí chemický peeling obličeje a co to je a jak to funguje, stojí za to se podrobněji zamyslet.

Ondevie nabízí přípravek na bázi 5% kyseliny retinové.Používá se pro povrchovou exfoliaci a nazývá se žlutý peeling, protože lék má žlutou barvu.Jeho aplikace je dostatečně rychlá.Mějte na obličeji až 10–15 hodin.Pak je třeba opláchnout a použít uklidňující krém.

Chemický peeling TCA

Kyselina trichloroctová má hlubší penetraci a používá se pouze pro střední peeling.Pro loupání očních víček se používá 3% roztok TCA a 10 až 40% pro pokožku obličeje, rukou a krku.

Po postupu TCA se neutralizátor nesmí použít, protože samotná kyselina je neutralizována.Kurz je určen pro 1-3 sezení, která se opakují po 3-4 týdnech.

Beautymed peeling

Beautymed nabízí peeling obličeje na bázi salicylových a ovocných kyselin.Koncentrace může být zvolena odlišně, ale pokud je léčivo užíváno doma, mělo by být zvoleno minimální procento kyselosti.Koncentrovanější výrobky jsou vhodné pro salonní loupání.

Tento komplex kyselin je vhodný pro mastnou a problémovou pleť.Musí být používán po dlouhou dobu každých 7 dnípro intenzivní péči o pokožku a hloubkové čištění.

Chemický peeling kyselinou glykolovou

Kyselina glykolová se používá v různých koncentracích, proto se používá jak pro povrchovou, tak pro střední hloubku loupání.Procento koncentrace může být správně vybráno pouze odborníkem na základě mnoha faktorů.Je vhodnější pro lidi se suchou pokožkou.

Tento produkt se používá nejen jako peeling, ale také k odstranění odumřelé kožní vrstvy před použitím intenzivnějšího přípravku pro odlupování.Může být použit jako samostatný lék nebo v kombinaci s jinými složkami.

Čištění pomocí kyselin AHA

Nazývá se také loupání ovoce, protože se vyrábí pomocí ovocných (ANA) kyselin, jako například:

 • glykol;
 • mandle;
 • jablko;
 • mléčné výrobky;
 • citron;
 • azelaic;
 • víno.

Lze ho nazvat nejvíce šetrným, protože kyseliny nemají vysokou toxicitu, a proto plynule pronikají.Má hydratační účinek a je proto vhodný pro suchou pokožku.

Oloupání ABR

Oloupání ABR získalo své jméno kombinací alfa a beta hydroxykyselin a retinolu, které se v tomto čistícím postupu komplexně používají.

Složky, které tvoří léčivo, mohou mít různá procenta (v závislosti na výrobci).Většinou salicylová, askorbová a ovocekyseliny, jakož i vitamín A.

Používá se u pacientů s mastnou, problematickou a citlivou pokožkou. Navzdory skutečnosti, že exfoliace ABR odkazuje na střední kůry, je vhodný pro pacienty jakéhokoli věku.

Jessnerův chemický peeling

Jessnerův peeling je kombinací kyseliny mléčné a salicylové a resorcinolu.Od ostatních analogů se liší tím, že působí jemně na kůži, ale vede k hojnému peelingu 3 až 5 dnů po zákroku.

Stupeň aktivity léčiva lze regulovat podle doby aplikace na kůži. Používá se pro povrchový a střední peeling, jakož i pro přípravu pokožky pro hlubší čištění obličeje.

Průběh léčby je 5-6 procedur, interval mezi nimi je 2-3 týdny.

Chemický peeling obličeje

Chemický peeling obličeje se provádí nejen agresivními přípravky, ale také šetrnými prostředky, které lze použít i doma.

Taková aplikace neodstraní vrásky a nezbaví výrazných změn v kůži, ale může zvýšit produkci kolagenu a elastinu, což výrazně zlepší barvu a povrch kůže.A zvýšení tónu pleti povede k jeho dobrému estetickému vzhledu.

Chemický peeling Faberlic

Každý postup peelingu zahrnuje několik fází.Prvním je aplikace chemického přípravku na kůži.Dalšími kroky jsou buněčné pomůcky.epidermis se zotavuje rychleji.Obvykle je doporučuje kosmetička.

Peeling Expert Re-Surface Active ABC od společnosti Faberlic zahrnuje komplex postupů pro čištění a obnovu pleti, který se skládá ze tří fází:

 1. s ANA kyselinami, jejichž koncentrace je 9%.
 2. Použití exfoliačního činidla s abrazivními částicemi.
 3. Použití regeneračního a zklidňujícího krému.

Mandlový peeling

Kyselina mandlová je jedinečná v tom, že může být použita dokonce i v létě, protože nezvyšuje fotocitlivost kůže.Pro povrchový peeling se používá činidlo s kyselostí 30% až 50%.Může být také použit jako přípravná fáze pro hlubší loupání.

Salicylový peeling

Salicylová kyselina je beta-hydroxykyselina.Může být použit pro povrchový i střední peeling (v závislosti na koncentraci).Tato metoda se často používá pro citlivou nebo mastnou pleť, protože tato kyselina má protizánětlivý účinek a je schopna rozpustit podkožní tuk.

Aspirin je vhodný pro domácí loupání.

Chemický peeling s citronem

Tento produkt, stejně jako jakýkoli ovocný chemický peeling, je mírně toxický, proto se používá k omlazení buněk na povrchu.Zvláště hydratuje suchou pokožku, díky čemuž je měkká a pružná.

K přípravě produktu budete potřebovat citronovou šťávudoplňte jinými přísadami, jako je jogurt, cukr nebo jiné ovoce.

Ovocný peeling

Ovocné kyseliny patří do kategorie alfa hydroxykyselin, jejichž použití je v kosmetologii velmi běžné.Mají nízkou toxicitu, proto se používají pro povrchový peeling.

Nejběžnějšími pacienty pro tento typ zákroku jsou lidé se suchou pokožkou.Důvodem je skutečnost, že ovocné kyseliny jsou schopny pokožku zvlhčit.

Recepty na loupání pro domácí použití

Oloupání lze provést doma bez specialisty.Jedná se o nejbezpečnější peeling, který lze snadno připravit z prostředků, které jsou v kuchyni každé hostitelky.To nevyžaduje mnoho času a nákladů.Zde je několik jednoduchých receptů na chemický peeling doma.

Recept č. 1

Je nutné smíchat 2 lžíce.lcitronová šťáva, třtinový cukr a poté přidejte jogurt.Naneste tento produkt na očištěnou pokožku po dobu 15 minut.Poté opláchněte.

Recept č. 2

Smíchejte aspirin s citronovou šťávou do podoby pasty a naneste na pokožku.Po 10 minutáchopláchněte roztok vodou a otřete obličej bavlněnou podložkou namočenou ve vodě sodou, která neutralizuje zbytky kyseliny na kůži.

Recept č. 3

Smíchejte v mixéru 0,5 lžičky.ananas a papája do pastovitého stavu, přidejte 2 lžíce.lželatina.V případě potřeby můžete přidat med (potřebujete pouze 1 lžičku).Tato směs se musí zahřívat, dokud se úplně nerozpustí.želatina, pak chlazit.Dále je postup jednoduchý - aplikujte na kůži po dobu 15 minut a opláchněte vodou.

Výsledek lze vyhodnotit až po 6-8 postupech.

Chemický peeling na akné

Nejprve musíte zjistit příčinu vyrážky na kůži a teprve poté se rozhodnout, že je odstraníte exfoliaci.U virové infekce se tento postup nedoporučuje.

Pokud však analýzy přinesly pozitivní výsledek loupání, pak stojí za to říci, že v této situaci není nutný hluboký peeling.Bude stačit aplikovat léky povrchové nebo střední hloubky působení.

Nejoptimálnějším prostředkem pro provádění těchto chemických slupek jsou produkty na bázi kyseliny salicylové.Mají protizánětlivé a rozpustné v tucích a jsou určeny pro lidi s mastnou a citlivou pokožkou.A s akné bude mandlový chemický peeling účinný.

Péče o pleť po loupání

Po chemickém loupání obličeje (že je již známo) začíná nejdůležitější proces - tvorba nových epidermálních buněk.Během této doby je důležité zabránit infekci a zabránit mechanickému poškození kůže, aby jizvy a jizvy nezůstaly.

Pro zlepšení regeneračního procesu odborníci doporučují použití uklidňujících a protizánětlivých léčiv.Seznam potřebných krémů pro loupání obsahuje také opalovací krémys UV filtrem nejméně 30, který se používá v nejslunnějších dnech.

Je nezbytné vyhnout se přímému slunečnímu záření a zabránit poškození výsledné kůry na kůži.

Výsledek loupání si můžete užít pouze 2-3 týdny po úplné restrukturalizaci kůže

Postup loupání povrchu a střední hloubky můžete opakovat s periodicitou šest měsíců, rok.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvednutí obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída Elena Karkukli
Kontraindikace

Protože peeling je založen na toxických chemikáliích, je pro jeho použití nezbytné konzultovat s odborníkem.Protože existuje řada kontraindikací, jsou hlavní:

 • těhotenství a kojení;
 • individuální nesnášenlivost složek peelingových přípravků;
 • epilepsie;
 • zánětlivé a jiné léze kůže.

Riziková skupina zahrnuje také lidi, kteří mají:

 • bradavice;
 • keloidní jizvy;
 • červené vlasy a pihy;
 • jakákoli infekce kůže, zejména oparu;
 • tmavá kůže;
 • novotvary;
 • rosacea;
 • abnormální pigmentace kůže.

Také stojí za to čekat na lidi, kteří byli ošetřeni laserem nebopoužil fototerapii a retinoidní slupky.A také pokud byli během posledního roku léčeni na akné isotretinoinem.

Náklady na loupání v salonu krásy

Dnes je cena chemického loupání různá.Závisí to na takových faktorech, jako je typ léku, typ exfoliace a míra různých kosmetologických klinik.Přibližné náklady se mohou lišit v rámci:

 • za loupání povrchu - 4 000 rublů;
 • pro medián - 5 000 rublů;
 • pro hlubinu - 9 000 rublů.

Můžete si být jisti, že chemický peeling obličeje za takové peníze poskytne skutečně úžasný výsledek, kterého žádné kosmetické přípravky a krémy, dokonce ani proti stárnutí, nejsou schopné.Proto je vhodné věnovat pozornost tomuto nástroji, aby vypadal krásně a mladě.

Chemický peeling je moderní kosmetický postup, který může obnovit mladistvou pokožku, dosáhnout ji rovnoměrnějšího a obnovit zdravou pleť

Proceduru lze provádět nejen v salonu, ale takédoma pomocí jemných sloučenin.

Užitečné videomateriály pro chemický peeling obličeje: co to je, druhy, jak často může být prováděno

Co je to - chemický peeling obličeje, který si vybratjak často provádět:

Co potřebujete vědět o chemických obličejových slupkách: