Co je mastopexie

Věk, po období laktace nebo úbytku na váze, samičí mléčné žlázy ztrácejí svou elasticitu, elasticitu, tvar a podléhají přirozenému procesu opomenutí.Díky zpřísnění mastopexií získává prsa opět primární přitažlivost.

Mastopexie je plastická chirurgie zaměřená na obnovení estetické přitažlivosti, tvaru, pružnosti mléčných žláz u žen.

Mastopexie - co to je?

Samotný pojem je přeložen z latiny jako „prsa“ a zahrnuje plastickou chirurgii, která vylučuje jejich prolaps (ptóza).Hlavním cílem postupu je zlepšit tvar poprsí - jeho utažení, pružnost.

V mastopexii se bradavky pohybují nad submamárním záhybem (linie pod prsem) a nadbytečná kůže je odstraněna.

Tato operace nezahrnuje endoprostetiku v původní podobě.Ale v některých případech se chirurg rozhodne nainstalovat implantát, po kterém se přebytečná tkáň prsu zašije.Kromě toho je mastopexie často kombinována se snížením mléčných žláz (redukce mamoplastiky).

Výhody a nevýhody zpřísnění a zvětšení prsou

Výhody mastopexie

Nejdůležitější výhodou postupu je absence zavádění cizího předmětu do hrudníku..Z tohoto důvodu:

 • riziko komplikací po operaci klesá;
 • minimalizovalo riziko alergií;
 • eliminoval prolaps hrudníku jakéhokoli stupně.

Tyto argumenty poukazují na bezpečnost a spolehlivost mastopexie.

Zástupci slabšího pohlaví od 18 let se k takovému chirurgickému zákroku uchýlili.

Nevýhody mastopexie

Existují některé podmínky, které nelze zanedbat:

 • malá velikost prsou vyžaduje zavedení implantátů, jinak operace nemá význam;
 • pokud existují plány na budoucí mateřství, měl by takový plast býtbýt zpožděn;
 • před zvedáním musí být tělesná hmotnost stabilizována, jinak její případné snížení následně povede k novým deformacím.

Je třeba mít na paměti, že typ plastické chirurgie, jako je mastopexie prováděná před těhotenstvím nebo kojením, představuje velké riziko snížení výsledku na nulu

, ale současněnijak neovlivňuje tyto procesy, protože všechny funkce zůstávají nezměněny.

Mezi nedostatky tohoto postupu stojí za zmínku částečný výsledek, který je způsoben marností jeho provádění na velké poprsí a silnou ptózou.

Ve vzácných případech dochází ke ztrátě citlivosti bradavek a funkce krmení.Také díky tkáňovému napětí může být výsledná jizva velmi napnutá, což výrazně zkazí výsledek.

Mastopexie: před a po fotky

)Indikace pro mastopexii

Ženy se uchylují k prsu z úplně jiných důvodů.Mezi nimi:

 • v důsledku kojení se u mnoha vyvíjí ptóza různých stupňů a strií - to je to, co mastopexie může tak snadno odstranit;
 • v případě náhlých změn hmotnosti, zda jde o úbytek hmotnosti nebo nárůst v kilogramech;
 • dědičný faktor - u některých žen se objevují ochablé ňadra v důsledku genetické predispozice;
 • v důsledku změn v těle souvisejících s věkem se kůže začíná více ochabovat a mléčné žlázy se zdeformují;
 • asymetrická prsa;
 • struktura těla a velikost poprsí nejsounavzájem se shodují.

Z lékařského hlediska jsou náznaky pro jeho provádění různé stupně ptózy, z nichž každý má své vlastní vlastnosti. S pseudoptózou klesne mléčná žláza pod záhyb prsou a bradavka spolu s dvorcem zůstanou nad ní.

Indikace mastopexie jsou různé stupně ptózy.

Jsou-li na své úrovni nebo jdou na krátkou vzdálenost, lékaři to nazývají první stupeň ptózy.Druhý stupeň je charakterizován snížením bradavky za záhybem prsou na 3 cm a třetí - více než 3 cm.

Breast lift bez implantátů

Mastopexie - co je a co je hlavním účelemjeho provedení bylo uvedeno výše.To je důvod, proč je technicky snadné dosáhnout.

Na základě toho existuje několik typů této operace - periareolární nebo kruhová, vertikální, kotevní (incize ve tvaru T), dermální a endoskopická.

Každá z nich zahrnuje zlepšení tvaru poprsí bez endoprotetiky a je předepsána v závislosti na závažnosti ptózy.

Vertikální mastopexie

Tento typ hrudníku je poměrně složitý, což odborníci doporučují pro druhý stupeň ptózy. Technicky spočívá v odstranění části žlázové tkáně, a proto mohou bradavky a oblast dvorce částečně ztratit svou citlivost.

Operace se provádí během několika hodin, během nichž jsou řezy provedeny dostatečně hluboko apronikající do submamárního záhybu.Další funkcí je povinný pobyt pacienta na klinice asi týden.

Je to způsobeno otokem hrudníku a výskytem silné bolesti vyžadující symptomatické ošetření.V pooperačním období po dobu 3 měsíců musí pacient nosit speciální kompresní prádlo a vyvarovat se stresu na svaly hrudníku.

Periareolární (cirkulární) mastopexie

Tato metoda je považována za jednu z nejpopulárnějších, která se používá pro pseudoptózu, vynechání 1 a 2 stupně a abnormální vývoj prsu. Periareolární výtah zahrnuje řez podél obvodu dvorce, čímž se odstraní přebytečná napnutá tkáň.

Poté je mléčná žláza připevněna k prsním svalům pomocí speciálních stehů.Vzhledem k tomu, že nervové zakončení není poškozeno, je jeho citlivost zcela zachována.Chirurgie se provádí v celkové anestezii po dobu jedné hodiny.Hlavní rehabilitační procesy trvají asi týden.

Kotevní mastopexie

Tento druh dostal jméno díky zvláštní sekci, která připomíná kotvu nebo obrácené písmeno T. Prochází podél obou okrajů dvorce a spojuje se ve svislé linii.

Chirurg se potom odbočuje v různých směrech podél vazu pectoralis. Indikací pro tuto mastopexii je výrazný stupeň ptózy, často kombinovaný s redukční mamoplastikou.

Právě tento výtah má svou vlastní charakteristikufunkce.Díky exekuční technice specialista excise značné množství kůže a dalších tkání, což přispívá k vynikajícímu výsledku a délce jeho uchování.

Mezi minusy stojí za zmínku významné jizvy, které zůstávají po zákroku viditelné.

Dermální mastopexie

Toto zvedání je založeno na operaci zvyšování ochablých prsou v důsledku úbytku hmotnosti nebo kojení.Odstraněním přebytečných záhybů se promítání prsu mění a jeho elasticita se zlepšuje.

Na žádost pacienta se také mění tvar dvorce.V závislosti na stupni vynechání je možné zavedení kloubů díky zavedení implantátů.Jizvy po dermální mastopexii se po čase vymažou a stanou se neviditelnými.

Endoskopický výtah

Operace, jako je mastopexie (která je uvedena výše), způsobuje jizvy, které mnoha způsobují nepohodlí.Proto byl vyvinut způsob, kterým je účinek tohoto faktoru minimalizován. K endoskopickému zpřísnění dochází v důsledku vpichů, které zanechávají pouze jemné jizvy.

Technika pro provádění této metody je propíchnutí mléčné žlázy, kterou je vstřikována tekutina, aby se snížilo možné krvácení.

Pomocí nástrojů vložených pomocí řezu pod podpaží je kůže oddělena od žlázové tkáně.Část ve tvaru trojúhelníku je odříznuta od tohoto trojúhelníku.Potom se tkanina vytáhne a okraje se sešijí k sobě.Pro všechny řezyjsou použity stehy.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Modelace prsou bez implantátů - všechny metody, metody a postupy.Účinnost, fotografie před a po.

Modelace prsou s mesothreads

Vzhledem k tomu, že tento postup je umístěn jako náhrada za chirurgický zákrok, má mnoho pacientů nadhodnocené požadavky na konečný výsledek.

Z lékařského hlediska však má zvedání nití značná omezení.

Mesothreads můžete použít ke korekci tvaru poprsí v počátečních stádiích patologických změn a jeho malé velikosti (ne více než 3)

To je jediný způsob, jak zastavit jejich postup v následujících letech.Počet procedur po vymizení účinku je neomezený.

Kůže si dobře udržuje vložená vlákna a postupem času jsou zarostlá pojivovou tkání, která tvoří dostatečně silnou kostru pro mléčnou žlázu.Jejich počet na jedno prsu se pohybuje od 7 do 10 kusů, délka každého z nich je o něco více než 6 cm.

Podle recenzí pacientů, kteří použili nití na nitě, účinek přetrvává dlouhou dobu s malým prsu.Mnoho žen píše, že i při plné třetí velikosti poprsí je tento postup zbytečný.

Toto by se mělo zvážit před výběrem této metody pro zpřísnění hrudníku.Zbytek je často s výsledky spokojen.

Mesothreads pro napínání prsou

Existuje několik typů nití,které se používají v mamoplastice.Rozdělují se na neabsorbovatelné a biologicky rozložitelné.Volba typu lékařem závisí na věku pacienta, velikosti prsu a očekávaném výsledku.Chirurgové tedy používají následující nitě:

 • Aptos Light Lift Body , které jsou vyrobeny z kyseliny polymléčné, mají drsný povrch pro dobrou fixaci tkáně.Postupně se úplně rozpustí.Získaný výsledek trvá asi 2 roky.
 • Aptos Excellence Body , které vycházejí z předchozího pohledu s přidáním caprolac.Tělo je během roku zcela vylučováno.Jejich povrch je hladký, ale se zářezy.Účinek z nich také trvá 2 roky.
 • Resorblift , který obsahuje kyselinu polymléčnou.Prvkem je jejich dlouhodobá resorpce (9 měsíců).Nezpůsobují alergie a odmítnutí tělem ženy.Výsledek je velmi dlouhý - 3 roky.
 • Jehla Aptosjsou neabsorbovatelné nitě.Obsahují polypropylen.Používá se u pacientů po 40 letech s dostatečně velkou velikostí prsou.Účinek je úžasný - poprsí zůstává v kondici déle než 5 let.
 • Zlato , které se dříve používaly v mamoplastice jako hlavní vlákna.Víří kolem svého vstřebatelného protějšku.Postupem času byli téměř úplně opuštěni, protože měli nějaké vážné nedostatky.Za prvé, zlaté nitě si zachovávají tvar mléčné žlázy, ale neutahují ji.Za druhé, následně s aktivním životním stylem se mohou rozpadat a projevit se na nichpovrch kůže.Zatřetí, pokud jsou k dispozici, je zakázáno mnoho kosmetických procedur, zejména laserových.

Mastopexie s implantáty - vlastnosti zákroku, foto

Pokud si pacient přeje nejen zlepšit tvar prsu, ale také jej zvětšit, je předepsána dvojitá operace - endoprotetika amastopexie.Co to je, jaké funkce má, daleko od každého ví.

Když se provádí, implantuje se do mléčné žlázy implantát a současně se provádí zvedání. Svědectví je touha ženy zlepšit její poprsí, zhoršení jejího tvaru po kojení nebo hubnutí, když endoprotézy nahrazují novými.

Rozlišují se dva typy takovéto operace: simultánní (kombinované) a sekvenční (nejprve se provede zvedání, poté zvýšení).

Pro takovou operaci musí mít lékař dostatek zkušeností a pacient by měl být připraven na případné kumulativní komplikace.

Patří sem nedostatečná korekce prolapsu mléčných žláz, výskyt jejich asymetrie, přemístění implantátů, úplná ztráta citlivosti bradavky a kůže prsu.

Kromě toho je nejběžnějším problémem současné chirurgie výskyt hrubých a širokých jizev.Z tohoto důvodu mnoho chirurgů nejprve provádí mastopexii a zavedení protéz ve dvou fázích.

Jak probíhá operace zvedání prsou

Jako každá jiná operace, mastopexie vyžadujeznačná příprava.To je nezbytné, aby byla úspěšná, a v procesu rehabilitace neexistují žádné komplikace.

Příprava​​

Nejprve se pacient poradí s chirurgem, který provede výtah.Po poslechu jejích přání provede lékař vyšetření prsu, provede měření.Na tomto základě informuje ženu o tom, jaké typy tohoto postupu potřebuje, možné výsledky, komplikace.

Poté je nezbytné podrobné zkoumání. Výsledky jsou povinné:

 • krevní test, který ukáže jeho skupinu, Rh faktor, a také detekuje HIV a hepatitidu;
 • vyšetření prsu (mamografie);
 • fluorografie;
 • vyšetření gynekologem a savcem.
Mastopexie se provádí po podrobném vyšetření.Jedním z podstatných prvků je mamografie

. Je důležité konzultovat s anesteziologem, po kterém informuje o typu anestezie a možných vedlejších účincích. Během nejméně 2 týdnů by se měl pacient vzdát cigaret, alkoholu a jakýchkoli léků, které mají vliv na koagulaci krve.

Večeře v předvečer by měla být lehká a v den operace je zakázáno jíst jídlo.Pitná voda je povolena nejpozději několik hodin před začátkem mastopexie.

Jak to chodí

Operace hrudníku se provádí v celkové anestézii.Lokální anestézie se používá pouze pro malé řezy a v kombinaci se sedativy.

Chirurgie trvá asi 3hodin, což závisí na typu mastopexie.Tento faktor také ovlivňuje samotný řez, který určuje oblast pro odstranění kůže.

Pacient by měl okamžitě pochopit, že takový typ plastické chirurgie, jako je mastopexie, zanechá jizvy.Tato nuance postupně zmizí, a pokud nechcete čekat, pak je snadno vyleštěna laserem.

Pokud byl mastopexie úspěšně provedena, může se žena za pár dní vrátit domů.Zvedání závaží je zakázáno asi měsíc.Po roce musíte znovu podstoupit mamogram.

Rehabilitace

Jak rychlé zotavení bude v pooperačním období, záleží na typu a závažnosti operace.Standardní ukazatel je až 2 měsíce.

Modřiny, otoky zmizí 2 týdny po zákroku.Lékaři také důrazně doporučují nosit kompresní prádlo.

Lékaři důrazně doporučují nosit kompresní spodní prádlo po mastopexii.

Ačkoli je rehabilitace pacienty dobře tolerována, je třeba dodržovat určitá omezení - v následujících 1,5 měsících po operaci nemůžete hrát sport a navštívit solárium a saunu.

Viditelné výsledky prsu se objeví po 2 měsících.Nakonec je lze pozorovat nejméně o šest měsíců později, protože během tohoto období jizvy zcela zrají a jizvy se stanou neviditelnými.

Kontraindikace

Mnoho žen ví, co je mastopexie.Ale zároveňvětšina ve snaze o nádherná ňadra ignoruje řadu kontraindikací, kvůli kterým nelze tuto operaci provést.Mezi ně patří:

 • exacerbace nemocí vnitřních orgánů;
 • onkologická a infekční onemocnění;
 • narušení endokrinního systému;
 • diabetes mellitus;
 • problémy srážení;
 • velké množství zjizvení v oblasti hrudníku.

Mastopexie je spasení pro ženy, které rodí a kojí.Odborníci však důrazně doporučují odložit, pokud pacientka plánuje další těhotenství.V důsledku porodu budou dosažené výsledky anulovány.

Sutury po mastopexii: jak se starat

Po 2 týdnech musíte jít na kliniku, kde byla operace provedena, aby se stehy odstranily.Během této doby musíte obléknout sami a zacházet s nimi antiseptiky.

Je zakázáno otírat oblast kloubů ručníkem, aby nedošlo ke zbytečnému poškození kůže

Zotavení se zrychlí, pokud se v tuto chvíli vzdáte intimního života.V prvním týdnu se doporučuje spát pouze na zádech.Po měsíci a půl lze jizvy a celou oblast prsu namazat zvlhčujícími krémy, které neobsahují vitamín E.

Jedním z děsivých problémů, kterým čelí všichni pacienti, je stav kůže mléčných žláz.Ztrácí svůj vzhled, mnoho tónů sucha a podráždění.Cesta ven z této situace je používání krémů.

Po mastopexii lze pozorovatsuchost a podráždění kůže mléčných žláz, které lze regulovat krémem

Pokud se objeví zarudnutí a pálení, lékaři doporučují použití mastí a slisování s uklidňujícím účinkem na základě rostlinných složek.

Za zmínku stojí, že3–4 týdny po operaci může dojít k praskání pod prsou. Je tomu tak proto, že vzduch zachycený v kapse hrudníku prochází tukovou tkání.Za několik týdnů tento jev zmizí sám.

Kolik stojí hrudník?

Náklady na tento postup závisí na reputaci klinického a plastického chirurga.Mnoho žen odmítá mastopexii až poté, co zjistí cenu.Opravdu, částka 40 000 rublů.ne každý si to může dovolit.

Existuje však mnoho případů, kdy je tento postup nezbytný nejen k uspokojení nejasností, ale také k obnovení normálního psychického stavu.

Stojí za zvážení, že nejdražší jsou operace prováděné v hlavním městě.Počáteční cena zde začíná na 60 000 rublech.Čím dále je klinika z Moskvy, tím levnější bude operace.Ale při hledání ušetřených peněz je důležité nezapomenout na kvalifikaci chirurga.

Pokud jste vzali průměrné statistické údaje o tomto postupu v celé zemi, pak náklady:

 • se výtah prsou pohybuje od 50 do 100 tisíc rublů.;
 • kombinované operace - 180 - 300 tisíc rublů;
 • zvětšení prsou se pohybuje od 150 do 300 tisíc rublů;
 • podvazky s mezaniny začínají od 80 000 rublů.

Mastopexie je považována za jednu z nejúčinnějších a nejbezpečnějších plastických operací, která obnovuje přirozenou krásu ženských prsou.

Při rozhodování o takovém postupu je nutné vybrat zkušeného odborníka, který bude správně posoudit stav prsu a předepsat vhodný typ plastické chirurgie

Pouze tak můžeme očekávat požadovaný výsledek ve formě tónovaného, ​​krásného aelastická poprsí.

Užitečná videa o mastopexii: co to je, kdo ukazuje, jak se operace provádí

Doporučení lékaře po mastopexii s zvětšením prsou:

Komplikace po zvětšení prsou: Z čeho je třeba se bát?

Virtuální vyšetření savce: