Chlorid vápenatýNávod k použití.Vlastnosti, jak aplikovat řešení v kosmetice obličeje

Chemická sloučenina látek zvaná chlorid vápenatý se aktivně používá nejen v lékařství, ale také v kosmetologii.K zajištění účinného výsledku postupu jsou nezbytné podrobné pokyny k použití.

Mohou to být injekce, vnější aplikace přípravků, slupky.Před použitím roztoků a masek se vyplatí seznámit s vlastnostmi peelingu, s indikací a kontraindikacemi, možnými negativními důsledky.

Složení a složky čisticí směsi

Chlorid vápenatý (návod k použití je uveden níže)) pro loupání jereaktivní směsi.Tyto masky se také nazývají kluziště, takže mají účinný exfoliační účinek.Složení roztoku může zahrnovat pomocné složky, které se přidávají v závislosti na typu pokožky a kosmeticky zaměřeném působení roztoků.

Mezi složkami ve složení masek a směsí pro loupání s chloridem vápenatým se nejčastěji používají tyto složky:

 • Mýdlo s přírodním složením. VPři výrobě mýdel se nejčastěji používají rostlinné a živočišné tuky s vysokým obsahem draselných a sodných solí kyseliny trikarboxylové.Právě s těmito složkami vstoupí chlorid vápenatý do aktivní chemické reakce.Kosmetici doporučují použití dětského mýdla, protože jeho složení je nejjemnější, neobsahuje agresivní složky a škodlivé chemické přísady.K přípravě čisticího roztoku se nedoporučuje používat gely, pěny, tekuté mýdlo.Obsah lauryl nebo laureth sulfátů v nich nemusí vést k požadované chemické reakci s chloridem vápenatým.
 • Složení ampule. Doporučuje se používat chlorid vápenatý v ampulích s koncentrací 5% nebo 10% pro směs.Nakupujte produkt snadno v jakékoli lékárně bez lékařského předpisu, náklady na lék jsou rozpočtové.Pro první postupy je lepší použít slabší koncentrát a postupně zvyšovat intenzitu expozice.Použije-li se 10% roztok, může být zředěn destilovanou vodou v poměru 1: 1.

V salonu se hollywoodský peeling provádí za použití těchto složek:

 • kyselina fytová;
 • speciální čisticí kartáč;
 • prostředky pro intenzivní zvlhčení pokožky;
 • Profesionální masky s protizánětlivými a uklidňujícími účinky.

K přípravě domácí čisticí směsi postačuje malá tyčinka dětského mýdla a koncentrovaného roztoku ampule.Při vaření je třeba mít na paměti, že přítomnostmýdlový roztok parfémů, barviv a dalších složek může významně oslabit účinek domácích peelingových procedur a vyvolat vznik závažných alergických reakcí.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Použití pro kosmetické účely

Použití tohoto léčivého přípravku v kosmetickém průmyslu je použitelné.Pro lékařské účely se používá jako hemostatikum, pro alergie a záněty a také pro mnoho dalších problémů.

Pro kosmetické účely se tento roztok používá od poloviny 90. let jako účinná látka při čištění pleti.V kosmetologii se tato technika také nazývá kluziště nebo hollywoodský peeling.Takové sezení lze provádět doma, pokyny k přípravě peelingových formulací jsou jednoduché, efektivní a snadno použitelné.

V kosmetologii se řešení používá k řešení těchto problémů:

 • se zvětšenými póry, které vyžadují důkladné hluboké čištění;
 • pro aktualizaci horní vrstvy kůže, aktivaci regeneračních procesů epidermis;
 • v přítomnosti hyperkeratózy;
 • regulovat uvolňování mazu;
 • se zvýšeným obsahem tuku;
 • pro matování a sušení mastné pokožky;
 • v případě potřeby odstranění alergických reakcí, zarudnutí, vyrážky;
 • pro vyrovnání kráteruakné s akné;
 • s nadměrným obsahem tuku v zóně T;
 • pro rozjasnění, tónování, zmírnění zánětu;
 • jako nezávislé zasedání chemické exfoliace.

Podstatou kosmetického postupu je chemická reakce, která zahrnuje aktivní složky, které tvoří dětské mýdlo, a chlorid vápenatý.Výsledkem je uvolnění chloridu sodného a solí vápníku, které aktivně působí na mrtvé částice epidermis.

Sbírají se v malých vločkách, které se snadno stočí a poté odstraní, čímž se pokožka očistí odlupováním.Loupání se používá pro hluboké čištění, provádí se v salonu nebo samostatně, doma.

Příznivý účinek na kůži

Chlorid vápenatý (pokyny k použití roztoků jsou uvedeny níže) se v kosmetologii aktivně používají.

Popularita metody exfoliace epidermy chemickým roztokem je způsobena těmito výhodami:

 • Peelingy se používají k očištění všech druhů kontaminujících látek a také k jemnému odstranění hyperpigmentace, pihy.
 • Procedura je celosezónní, lze ji provádět jak v horkém letním období, tak v chladném období.
 • Tato metoda je zvláště účinná v období adolescentů při tvorbě hormonálního pozadí u dívek a chlapců s cílem léčit akné a akné.
 • Při použití směsi, kterou můžete zesvětlit pokožku, má směs podobný účinek jako extrakt z čajovníku, rozjasnění tónu a dezinfekce kůže.
 • Masky a slupky s chloridem vápenatým jsou univerzální, lze je použít pro jakýkoli typ pleti a v jakémkoli věku, ale musíte postupovat přesně podle pokynů, abyste předešli negativním důsledkům.
 • Účinek roztoků je šetrný, neobsahují agresivní složky, ale před provedením postupů by měl být proveden test na možnou alergickou reakci.
 • Výsledek je patrný po prvním postupu a po několika sezeních pokožka získá svěží a aktualizovaný vzhled.
 • Peelingy pomáhají aktivně bojovat proti pravidelným vyrážkám a odstraňují vnitřní zánětlivé procesy.
 • Masky pomáhají vyhladit jemné vrásky, vyhladit post-akné dutiny, jizvy a další povrchové vady epidermy.
 • Čištění je bezpečné, bezbolestné a po zákrokech neexistuje žádné bolestivé období rehabilitace.

Navzdory aktivnímu chemickému složení loupacích směsí je účinek roztoku jemný, aniž by došlo k poškození celistvosti.Po několika sezeních pokožka vrací dokonce zdravý tón, hladkost a mazové žlázy jsou obnoveny.

Kontraindikace a možné komplikace

Chlorid vápenatý je univerzální a bezpečný lék, ale při použití roztoku ampule musíte přesně dodržovat návod k použití.Přes univerzálnost této metody je třeba vzít v úvahu řadu kontraindikací peelingu s chloridem vápenatým.Je důležité si uvědomit, že hluboké čištění je pro tkáně stresující.

Nemělo byk provádění masek:

 • během loupání;
 • v přítomnosti čerstvých ran, narušení integrity krytu, škrábanců, řezů;
 • pro herpetickou infekci v aktivním stadiu;
 • během těhotenství a kojení;
 • v přítomnosti systémových kožních onemocnění jakékoli etiologie;
 • přecitlivělost a alergie na chemické složky;
 • tenká, náchylná k suché a podrážděné kůži;
 • v případě rozvoje zánětlivých procesů s vyrážkami.

Tento typ loupání je určen pro hustou, náchylnou k mastné pokožce.

U kombinovaného typu se doporučuje, aby se roztok aplikoval pouze na oblasti se zvýšenou sekrecí tuku, zejména v zóně T.U tenké a suché pokožky je tento typ čištění kontraindikován.Dávkování je třeba přísně dodržovat, řiďte se pokyny pro použití směsi.

Nesystematické používání peelingu může nepříznivě ovlivnit kůži a vést k následujícím důsledkům:

 • vývoj alergií;

  Podle návodu k použití může chlorid vápenatý způsobit zarudnutí

 • zvýšenou suchost;
 • vzhled pigmentace;
 • zvýšená citlivost epidermis;
 • ireverzibilní nekróza kožní tkáně.

Je důležité dodržovat pravidla hollywoodského peelingu.Použití vysoce koncentrovaného roztoku na kůži se zvýšenou citlivostí může vést k rozvoji popálenin vysokého stupně.

Příprava kůže na loupání

Provedení postupu domácího loupání je jednoduché a bezpečné.Ale bez ohledu na to, jak bude čištění probíhat, měli byste začít přípravnou fází , která zahrnuje několik po sobě jdoucích kroků:

 1. Změkčení stratum corneum a delikátnějšího čištění v 7-10 dní před prvním peelingem se doporučuje aplikace speciálních produktů obsahujících kyselinu glykolovou.
 2. Před zákrokem musí být provedeno důkladné vyšetření kůže.Pokud se objeví škrábance, poranění, záněty a jiná poškození, je třeba hloubkové čištění odložit, aby nedošlo k hlubokému poškození nebo popálení.
 3. Bezprostředně před manipulací je nutné otestovat možné alergické kožní reakce.Za tímto účelem musí být na vnitřek lokte nanesen koncentrát (5%) chloridu vápenatého.S výskytem zarudnutí, vyrážky, svědění a čisticích manipulací se nedoporučuje.

V přípravné fázi je nutné provést důkladné čištění pomocí změkčující pěny nebo gelu pro praní.Kosmetika by měla být odstraněna kosmetickým mlékem, aby nedošlo k vyschnutí epidermis před procedurou loupání v Hollywoodu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Popis postupu

Chlorid vápenatý (návod k použití je podrobně popsánexfoliační proces) se aplikuje dvěma způsoby - přímo na kůži nebo očištěním mýdlem.

První metoda je nejjednodušší, loupání se provádí podle následujícího algoritmu:

 1. Očistěte pokožku od make-upu a povrchových nečistot (kožní olej, prach).
 2. Opatrně otevřete ampulku koncentrátem.První postup se provádí výhradně s 5% roztokem, při každém sezení se koncentrace může postupně zvyšovat.
 3. Pomocí bavlněné podložky nebo kosmetické houby naneste směs na kůži.Je důležité vyhnout se proniknutí na sliznici a vysoce citlivé oblasti.
 4. Roztok se nanáší postupně, v několika vrstvách, po vysušení každé předchozí aplikace.
 5. Roztok mýdla bičujte do pěny (použijte pouze dětské mýdlo).Mýdlo můžete mýdlem nebo mýdlem.Mýdlovými prsty nebo houbou masírujte oblasti, pohyby jsou plynulé, bez tlaku, aby nedošlo k poranění.Výsledkem je, že se vytvoří bílé vločky, které se snadno odvalují, odstraní vrstvu odumřelých částic a eliminují hluboké znečištění.

Po zákroku byste se měli důkladně omýt tekoucí vodou nebo slabým odvarem heřmánku, po kterém můžete použít masku s uklidňujícím účinkem.

Druhá metoda loupání Hollywoodu je mýdlem.Tato metoda je šetrnější, proto se doporučuje pro citlivou pokožku nebo první očistu.

Algoritmus je následující:

 1. Pomocí houby nebo prstů porazte mýdlový roztok, dokudsilná pěna.Čím méně vody se spotřebuje, tím aktivnější bude účinek směsi, protože voda neutralizuje čisticí účinek směsi.
 2. Naneste hustou mýdlovou pěnu na epidermis v několika vrstvách a pohybujte se podél linií masáže.
 3. V malé nádobě nařeďte hotové složení ampule chloridu vápenatého.Pokud se použije 10% koncentrát, můžete jej mírně naředit vodou, aby se koncentrace snížila.
 4. Pomocí konců prstů aplikujte koncentrát ampule světlem a při jízdě.Prsty musí být v roztoku několikrát navlhčeny a poté oblasti masírovat, dokud se neobjeví bílé hrudky.
 5. Pokračujte v masáži, dokud vločky nevyčistí kůži před pískáním.

Po odlupování opláchněte zbytek směsi vodou a použijte uklidňující masku.Je důležité jednat jemně, ale intenzivně, vyhýbat se citlivým oblastem kolem očí a rtů, jakož i sliznici.

Účinek a požadovaný počet sezení

Postup Hollywoodského loupání prokázal svou účinnost.Je to jednoduché, univerzální, cenově dostupné a cenově dostupné, protože hlavní aktivní složku lze zakoupit v jakékoli lékárně.

Po několika sezeních lze pozorovat následující účinek:

 • kůže se stává hladší, malé vrásky jsou odstraněny;
 • tón se vynoří, stane se světlejším, odstraní se stopy hyperpigmentace;
 • kůže je očištěna od přebytečného mazu, nečistot;vypadá svěžejší, zdravější;
 • obnovený tón a pružnost;
 • produkce mazu je normalizována;
 • je pozorována normalizace metabolických procesů a mikrocirkulace.

Tento postup patří do kategorie postupů čištění povrchu, loupání vám umožní vyčistit epidermis stratum corneum.

Pro trvalý účinek je nutné provádět sezení s kurzem:

 1. Pro kůži se zvýšeným uvolňováním tuku stačí 5–6 procedur s pravidelným peelingem jednou za 2 týdny.Druhý kurz se doporučuje po 6 měsících.
 2. K vyhlazení post-akné kráterů, jizev, jizev a jemných vrásek se doporučuje průběh 3 až 4 loupacích sezení.Pravidelnost sezení je 1 sezení za 3 týdny.
 3. Jako preventivní opatření a pravidelné čištění se loupání provádí jednou za 1-1,5 měsíce.

Počet sezení je stanoven na základě kterého kosmetického problému je třeba vyřešit pomocí hollywoodského peelingu.

Následná péče o pokožku

Po odlupování chloridu vápenatého je vyžadována péče po oloupání.

Aby se prodloužil kosmetický účinek a aby se předešlo negativním důsledkům, je důležité dodržovat doporučení:

 • Pokud se zákrok provádí v létě před aplikací na otevřené slunce, použijteopalovací krém s faktorem nejméně SPF.
 • Po dobu 2-3 dnů po sezení se doporučuje vyloučit fyzickou aktivitu, protože intenzivní vylučování potu pomáhá zpomalovat regenerační procesy buňky.
 • ​​
 • V prvních několika dnech potéexfoliace by měla zajistit maximální hydrataci, pro mytí použijte změkčující pěny a gely bez agresivních složek a abrazivních částic.

Doporučuje se provádět loupání večer, nejlépe těsně před spaním.Během noci se epidermis odpočine a zotaví se po intenzivním očištění chemickým roztokem.Ložní prádlo by mělo být čisté a čerstvé, aby se zabránilo infekcím, bakteriím vstupujícím do vyčištěných oblastí.

Účinná kompozice chloridu vápenatého se v kosmetologii používá k čištění pokožky.Návod k použití podrobně popisuje, jak správně a bezpečně aplikovat směs doma.Pro výraznější estetický omlazující účinek lze proceduru kombinovat s mezoterapií, laserovou biorevitalizací i s jinými typy peelingů.

Návrh článku:Mila Friedan

Video o chloridu vápenatém

Jak udělat hollywoodský peeling chloridem vápenatým: