Chlorid vápenatý pro peeling obličeje v kosmetologii.Recepty

Pro udržení dobrého stavu pokožky je důležité pravidelně provádět speciální kosmetické procedury.Existuje několik účinných způsobů, jak hluboce očistit pokožku.Jeden z nich je právem uznáván jako peeling.

Zpět v SSSR byl pro tento účel použit chlorid vápenatý.Procedura byla provedena ve všech kosmetických salónech.Nyní kosmetický průmysl nabízí novější technologie.Ale látku můžete použít sami doma.

Proč potřebujeme chlorid vápenatý v kosmetologii

Droga chlorečnan vápenatý v kosmeticegie používá appolikativno.Lék suší pokožku dobře a má dráždivý účinek.Čištění obličeje s jeho použitím účinně čistí horní vrstvy epidermis od nadměrné sekrece mazových žláz a odumřelých kožních buněk.Je také pozorováno vysoce kvalitní čištění pórů.

Chlorid vápenatý pro loupání obličeje doma

Oloupání spočívá v aplikaci mýdlové pěny a roztoku chloridu vápenatého.Akce se koná podvliv reakce, ke které došlo po kombinaci látky se solemi karboxylových kyselin vyššího řádu.V průběhu jejich interakce vznikají sodné a vápenaté nerozpustné soli.

Vápenaté soli mají zvláštnost klouzání, zachycení odumřelých kožních buněk, tuků a dalších nečistot.Tato vlastnost je velmi důležitá pro čištění obličeje.

Mezi indikacemi postupu:

 • ucpané póry;
 • reliéfní heterogenita;
 • hyperkeratóza;
 • obličejové vrásky;
 • mastná kůže;
 • snížila elasticitu a tón.

Složení chloridu vápenatého

Složení léčiva je velmi jednoduché.Na 1 ml léčiva až do 100 mg chloridu vápenatého.

V jaké formě se vyrábí

Chlorid vápenatý pro loupání obličeje je prezentován ve farmaceutických řetězcích ve formě roztoku pro intravenózní injekci.Jedno balení obsahuje 10 ampulí, přičemž tekutina uvnitř každé z nich nemá žádnou barvu a je průhledná.Vydává se bez lékařského předpisu.

K dispozici v následujících dávkách:

 • 2 ml;
 • 5 ml;
 • 10 ml.

Existuje několik možností koncentrace léčiva: 5% a 10%.

Průměrné náklady na látku v zemi jsou uvedeny v tabulce:

Města Cena, rub.
Moskva z 59
Petrohrad z 42
Ryazan Z 57
Jekatěrinburg Z 89
) Irkutsk Od 60
Khabarovsk Od 58

Aplikacepropeeling obličeje

Chlorid vápenatý pro peeling obličeje se liší od jiných metod čištění nízkých nákladů a vysoké účinnosti.Peeling nezpůsobuje bolest a nepohodlí.Kromě toho má krátkou dobu zotavení.

Pro provádění postupu doma je důležité nejprve připravit všechny potřebné složky.Hlavní složkou loupání je chlorid vápenatý.Poprvé stačí 5% řešení.Při opakovaných postupech můžete vzít 10%.

Kromě toho je vyžadováno mýdlo.Bez ní nedochází k chemické reakci.Pro účinné odlupování by se měl výběr této složky přistupovat opatrně.Doporučuje se vybrat produkt v barech.Na rozdíl od kapalného stavu takový nástroj neobsahuje chemické přísady používané k vytvoření požadované konzistence.

Jaké mýdlo může být:

 1. Děti. Nejlepší volba, protože neobsahuje škodlivé složky, jemně čistí pokožku a má nízkou úroveň alkálií.Vhodný pro loupání kůže postižené škodlivými účinky slunce a topných zařízení.
 2. Tar.Má antibakteriální, protizánětlivý účinek.Užitečné pro postižené celky s černými tečkami a akné.
 3. Pomoc v domácnosti. Používá se pro agresivní peeling.Obsahuje vysoké procento zásady, rovné 12. Vhodné pro mastnou a kombinovanou pleť.Je povoleno používat maximálně jednou za 10 dní.

Kosmetičky doporučujípostup ve večerních hodinách.Před ráno se pokožka zotaví a zčervenání zmizí.

Pokyny pro vlastní peeling s chloridem vápenatým:

 1. Čištění. Odstraňte zbytky kosmetiky a nečistot.K mytí používejte peelingy a gely.
 2. Použití látky. Odřízněte horní část ampulky a naneste obsah na vatovou podložku.Nyní jejich tvář teče.Opakujte akci, dokud chlorid vápenatý neleží na kůži ve 4 vrstvách.
 3. Mýdlová pěna. Dále se na látku nanáší mýdlo.Reaguje s chloridem vápenatým.Během toho se tvoří malé cívky.
 4. Masážní pohyby. Několikrát se snadno přenáší na kůži, dokud není cítit vrzání.
 5. Vyplachování. Doporučuje se, aby se heřmánkový odvar připravil předem, aby zklidnil pokožku.Můžete také použít běžnou teplou vodu.
 6. Maska. Speciální maska ​​pomůže zmírnit podráždění a urychlit opravu buněk.Lze jej připravit na základě medu, zralého banánu a ovesné vločky.Výsledná směs se nanese na obličej a udržuje se po dobu 10 minut.
 7. Krém. Na závěr se použije výživný krém.

Procedura může být prováděna maximálně 1krát týdně pro mastnou pleť a jednou za 10 dní - normální a kombinace.Odlupování chloridu vápenatého se nejlépe provádí během 6 lekcí.Mezi nimi by měla být přestávka trvající 3 měsíce.K udržení účinku stačí postup opakovat jednou za měsíc.

Kontraindikacechlorid vápenatý v kosmetologii

Chlorid vápenatý pro peeling obličeje má agresivní účinek, proto by se měl používat s mimořádnou opatrností.

Čištění touto látkou není vhodné pro majitele suché a citlivé pokožky.Nedoporučuje se provádět tento postup často, aby nedošlo k poškození horní vrstvy epidermis.

Kontraindikace k loupání:

 • tendence k alergiím;
 • citlivá a tenká kůže;
 • těhotenství;
 • rosacea;
 • kojení;
 • virové a infekční kožní choroby;
 • loupání;
 • herpes;
 • suchá kůže;
 • pokročilé stadium akné;
 • poškození integrity krytu;
 • individuální nesnášenlivost složek;
 • hoří.

Pokud existují kontraindikace, neměli byste čištěním chloridem vápenatým riskovat své zdraví.Doporučuje se poradit se s kosmetologem.Specialista vybere mírnější verzi peelingu na základě individuálních charakteristik těla.

Vedlejší účinky chloridu vápenatého

Nedodržení pravidel pro čištění obličeje chloridem vápenatým a zanedbávání kontraindikací vede k vedlejším účinkům.Důsledky postupu bude nutné odstranit pomocí speciálních nástrojů.V tomto případě může negativní reakce těla přetrvávat i několik týdnů.

Před zákrokem se vyplatí zvážit, že loupání kůže, mírné zarudnutí asuchost do 12 hodin po loupání se považuje za normální a nevyžaduje zásah.

Vedlejší účinky:

 • otok;
 • silné zarudnutí;
 • alergická reakce;
 • dehydratace kůže;
 • popáleniny;
 • předčasné stárnutí;
 • silné svědění;
 • přetrvávající zarudnutí;
 • zvýšená suchost;
 • vzhled věkových skvrn;
 • acidobazická nerovnováha.

Aby se zabránilo výskytu negativní reakce těla, je důležité vzít v úvahu některé rysy použití metody čištění pórů.Za prvé, neměli byste používat příliš velkou dávku léku.Roztok je nutné přidat, pouze pokud je vatový tampon zcela suchý.

Za druhé, neměli byste si skladbu nechat dlouho na tváři.Účinek toho se nezlepší.Naopak se zvyšuje riziko popálení a silného podráždění, jakož i pigmentace obličeje.Zatřetí se nedoporučuje aplikovat produkt v okolí očí a úst.Kůže v těchto místech je zvláště citlivá a citlivá.

Lidové léky z chloridu vápenatého na oprýskávání obličeje

Není snadné provádět postup čištění pleti pomocí chloridu vápenatého doma.Je důležité dodržovat všechna aplikační pravidla a formulaci přípravku.

Tradiční recepty na loupání:

 1. Pro mastnou pleť. Na obličej se nanáší dehtové mýdlo.Bavlněná podložka nebo prsty jsou navlhčeny slabým roztokem produktu a dávají jim lehkou masáž obličeje po dobu 7minPo důkladném omytí složek odvarem heřmánku.Tvář je jemně potažena čistým ručníkem nebo ubrouskem a aplikuje se mastný krém.Výsledkem je, že mastný lesk a peeling zmizí z kůže.
 2. Pro pružnost. Střídavě se aplikují 4 vrstvy vápníku a čekají, až každá z nich trochu zaschne.10 g soli se zředí v 50 ml vody.Prsty jsou smáčeny ve fyziologickém roztoku.Dělají masáž obličeje, dokud nejsou odloupnuty všechny mrtvé buňky.Po důkladném omytí teplou vodou a vyživujte pokožku krémem.
 3. Proti akné. Akné se čistí speciálním gelem.Osoba je osušena ručníkem a aplikuje se roztok chloridu vápenatého, jemně poklepává a masíruje.Opláchněte látku vodou.Opakujte postup, jak se zbavit akné, by mělo být každé 2 týdny.
 4. Z vrásek. 5 vrstev chloridu vápenatého se nanáší v intervalech 2 minut.Roztok by měl dobře uschnout.Sója v objemu 35 g se zředí vodou do krémového stavu.Ke směsi se přidají 2 kapky levandulového éterického oleje.Výsledná hmota se nanese na chloridovou vrstvu a počká 8 minut.Po čase začnou malovat.Zbývající směs se promyje.K upevnění účinku se použije krém se zdvihovým účinkem.
 5. Pro kombinovanou pleť. Mýdlo se šlehá do pěny a nanáší na kryt.Chlorid vápenatý se zředí v heřmánkovém vývaru v poměru 1: 2.Během 7 minut otřete obličej výsledným roztokem a proveďte masáž.Výsledné pelety se odstraní ubrouskem a uklidňující olej se aplikuje po dobu 12 minut.Omyjte čistou vodou.

PochybněPřed loupáním chloridem vápenatým je lepší konzultovat kosmetologa.Po prohlídce lékař řekne, zda je postup vhodný pro pacienta nebo ne.Výsledek čištění přímo souvisí se správností technologie a dodržováním proporcí ředění látky.

Po očištění obličeje je efekt okamžitě viditelný. Při dotyku je zaznamenána dokonale hladká úleva.Pro zachování tohoto stavu pokožky se doporučuje používat jemné výrobky pro péči a kosmetické oleje.

Video o postupu pro odlupování chloridem vápenatým​​

Jak správně odlupovat pomocí chloridu vápenatého: