Chiromasáž obličeje, těla.Co je to, efekt, španělština, chiropraktik, nekontaktní.Jak na to, kontraindikace

Chiromasáž je masáž obličeje a těla, při které je zabudován unikátní systém založený na energii Chi .Tento směr vylučuje použití jakýchkoli dalších nástrojů během postupu.Masáž rukou byla vyvinuta španělským naturopatem Ferrandisem.Tato technika je založena na klasických a orientálních masážních technikách.

Původ a povaha chiromasáže

Technika chiromasáže získala velkou popularitu.Navzdory zákazu španělské církve provádět jakýkoli typ masáže, Ferrandis zkoumal vliv energie qi na lidské tělo.Vědec začal praktikovat starověký čínský systém masáží ve škole, kterou otevřel po schválení republiky ve Španělsku v roce 1936.

zaměstnancemByla zřízena vzdělávací instituce Ferrandis Enrique Castells Garcia Intema School. Garcia, který přišel v roce 1982, to dokázal po 6 letech.V roce 1990, o další dva roky později, bývalý student Ferrandis založil Inmaster Institute of Manual Therapy.

Původní masážní technika, kterou Garcia praktikovala, byla vyvinuta v otevřeném vědeckém ústavu po dobu 20 let.Pro techniku ​​chiromasáže, kterou vytvořil, byly použity nejúčinnější léčebné metody, které byly určeny v průběhu neustálého výzkumu.

Chiromasáž nezahrnuje jasný nástin postupu .Použité techniky mohou být jakékoli, pokud během léčby masáží poskytují pozitivní výsledek.Při výběru techniky bere odborník v úvahu individuální charakteristiky pacienta.Proceduru by měli provádět dva maséři.

Chiromasáž obličeje prováděná jedním specialistou bez asistenta je léčebným a kosmetickým postupem.Účinkem této techniky je zabránit procesu stárnutí obličeje osoby.Po chiromasáži získává pokožka druhou mládí.

Celosvětově oblíbený španělský masážní systém je založen na chiropraktice a kineziologii .Díky použití různých prvků masážních technik je každé nové ošetření nebo ošetření na rozdíl od předchozího.

Poptávka po službách kosmetických specialistů, kteří ovládají chiromasážní techniku, je velmi vysoká.Před kontaktováním chirurgů o pomoc je nejlepší konzultovat zkušenéhochiromasáž.Je možné, že ruční masáž eliminuje potřebu chirurgického zákroku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli

Chiroplastická masáž obličeje

Chiromasážní technika zahrnuje asi 6-7 procedur, z nichž každý má určité rozdíly od předchozího.Průběh léčby je založen na různých technikách, které vylučují závislost pacienta.Během chiromasáže se svaly obličeje cítí uvolněné, což zajišťuje efektivní výsledek.

Chiroplastická masáž obličeje pomáhá vyřešit problém stárnutí kůže, která ve velkém množství ztrácí vlhkost. Pružnost kůže obličeje a těla mizí, takže vzhled získává velké množství nedokonalostí na oplátku za krásu.

Například:

 • modrá oteklá víčka pod očima;
 • dlouhé léčení akné a stopy po nich;
 • vzhled vrásek;
 • tvorba druhé brady;
 • přítomnost černých teček v nose;
 • ztenčení kůže.

Provádění masážních postupů založených na chiroprlastice má významné rozdíly od různých technik používaných v kosmetologii.

Patří sem:

 1. Nedostatek bolesti.
 2. Dosažení účinku v krátkém čase.
 3. Použití technologie doma.
 4. Schopnost používat pouze masáž při masáži.

Chiromasáž obličeje - to jedůsledné vystavení pokožky obličeje nebo těla, které nevyžaduje použití zařízení nebo léků, není spojeno s vedlejšími účinky. U žen může provádění tohoto postupu způsobit pouze relaxaci. Masér produkuje tlak rukama, což dává pozitivní účinek po krátkém časovém intervalu.

Chiroplastické procedury jsou spojeny pouze s příjemnými pocity a výsledek je vidět po prvním masážním sezení.

Hlavní rozdíly mezi chiromasáží obličeje a ostatními masážními systémy jsou následující:

 1. Korekce a protažení podkožních svalů a kůže.
 2. Odstranění negativních neurologických stavů.
 3. Stimulující svalový tonus tváře.

Tato technika zahrnuje nejen standardní techniky související s hladením a údery, ale také sto metod manipulace.Poskytují tělu potřebné signály a aktivují biologické body.Španělská technika nějakým způsobem nahrazuje chirurgické plasty.

Technické prvky chiroplastické masáže jsou spojeny s hnětením svalů obličeje a těla , při nichž dochází k pasivním účinkům při tlaku s prsty, dlaněmi, předloktími nebo lokty.

Chiroplastická masáž obličeje a krku:

Bezdotyková chiromasáž

Prvky čínské terapeutické masáže, které tvoří základ metody bezkontaktní masážechiroplastické postupy nejsou spojeny s tlakem na kůži a svaly, ale s aplikací rukouobličej nebo tělo.Specialista s darem vystavení lidskému biopole s rukama přesměruje tok tepla na pravý kanál.

Bezdotyková masáž vylučuje jakýkoli dotyk pacienta. Masér hladkým pohybem po lidském těle identifikuje přítomnost bodů bolesti.Tato technika umožňuje obnovit životně důležitou energii, vyrovnat emoční pozadí, léčit nemoci vnitřních orgánů.

Vyšetření stavu těla pacienta vzduchovou nebo energetickou metodou umožňuje chiromassistovi motivovat tělo pacienta k zotavení na psychologické a fyziologické úrovni.Lidské biofield je nehmotná hmota, která uvolňuje teplo do vesmíru.

Chiromassist ví, že nemocné části těla nejsou schopny uvolnit velké množství energie.Správná identifikace těchto míst vyžaduje, aby léčitel maximalizoval koncentraci svých vlastních myšlenek a pocitů.

Chiromassisté tvrdí, že bezkontaktní technika může snížit tělesnou hmotnost.

Důvodem je skutečnost, že léčitel nasměruje tok energie do oblasti mozku, která je zodpovědná za chuť k jídlu.Snížení pocitu hladu během relace se stává zvykem a člověk zhubne.

Bezkontaktní chiromasáž obličeje je energetickým účinkem na kůži pacienta, který se doporučuje při výskytu nemocí:

 • krevní cévy;
 • štítná žláza;
 • impotence;
 • klouby;
 • neplodnost.

Prvky bezkontaktní masáže vyvinuté ve starověku čínskými léčiteli jsou založeny na praxi čchi-kungu. V důsledku plynulého pohybu rukou ve vzduchu, napodobujícího techniky masáže, léčivé myšlenky přecházejí do mysli pacienta.Sliby spojené s touhou pomoci pacientovi obnovit stagnaci svalové tkáně.

Specialisté praktikují všeobecnou nebo částečnou techniku ​​masáže bezkontaktním způsobem.

Obecná metoda je vhodná v případech:

 • ztráta krve;
 • stres;
 • patologie vnitřních orgánů.

Částečná metoda nekontaktní bylinné masáže umožňuje:

 • omladit obličej;
 • léčí bronchitidu, bolesti hlavy;
 • eliminují zažívací potíže.

Telepatický přenos toku energie v určité vzdálenosti obnovuje lidskou sílu.Tímto darem léčitel věří v rychlé uzdravení pacienta.Tónový efekt bezdotykové masáže zklidňuje bolest hlavy nebo dodává energii.Vše záleží na stupni intenzity pohybů maséra.

Druhy masáží: na obličej a tělo

Rozdělení chiromasáží na typy závisí na metodách použitých v postupu. Do procesu jeho provádění mohou být zapojeny lokty, prsty, základna dlaně a další části ruky.Volba jednoho nebo druhého typu masáže předepsané lékařem by měla záviset na stavu kůže pacienta a na jehověk.

Rozlišují se tyto druhy chiromasáže:

 1. Classic- metoda, při kterékosmetolog používá polštářky prstů, masíruje určité svalové skupiny obličeje a těla.
 2. Lifting- technika založená na metodách východní a západní masáže, která aktivuje funkce bioaktivních bodů.
 3. Svalový relaxant- masážní metoda, která vám umožní maximalizovat uvolnění svalů obličeje a těla, zmírnit stres a únavu.
 4. Metoda Eleny Zemskové- samomasáž s prvky moderních technologií a orientálními metodami chiromasáže.

Pomocí výše uvedených masážních technik můžete vyhladit malé i velké vrásky na tváři.K obnově kůže dochází při současné oxygenaci tkání.

Chiromasáž obličeje je takový účinek na tělo na základě masáže podle španělské metody, která umožňuje zmírnit stres.Tato technika zpomaluje proces stárnutí kůže, obnovuje mladistvost a vitalitu.

Klasická chiromasáž poskytuje úžasný účinek, který je spojen s těmito hlavními body:

 • rychlost regenerace kůže;
 • aktivace mazových žláz;
 • odstranění otoků a pocit bolesti.

Techniky pro zvedání masáže dlaní přispívají k rychlému obnovení svalového tonusu.Lymfatické drenážní masážní prvky jsou vhodné pro lidi jakéhokoli věku.

Metoda, která poskytuje rychlé výsledky,účinné z hlediska:

 • zvyšujících se hladin kyseliny hyaluronové;
 • odstranění přebytečné tekutiny z hlubších vrstev kůže;
 • maximální relaxace kůže;
 • zmírňuje stres a posiluje stěny krevních cév.

Hlavním rozdílem mezi chiromasem uvolňujícím svaly a zdvihovým chiromasem je obnova svalů obličeje, nikoliv kůže těla. Chiropraktika uvolňující svaly poskytuje úlevu od chronické únavy a zlepšuje zdraví těla bez použití kosmetiky nebo léků.

Složitá metoda chiromasáže obličeje Eleny Zemskové je jednoduchá procedura samomasáže, která uvolňuje svaly a dodává potěšení.

Jaké problémy hiromasáž obličeje a těla řeší

Účelem hiromasáže je péče o obličej, krk a výstřih.Relace se konají 2-3 krát týdně, mohou omladit vzhled, modelovat obraz na základě změn v biochemických procesech v kůži.Tato technika zajišťuje zapojení dalších orgánů těla do procesu hojení a omlazení.

Bezkontaktní chiromasáž umožňuje odstranit:

 • bolesti hlavy;
 • nadměrné buzení;
 • stres;
 • nespavost.

Schopnost masážních terapeutů lze srovnávat se dovednostmi specialistů v kosmetické masáži.Použití chiromasážních technikeliminuje chirurgický zákrok k zpřísnění stárnoucí kůže. Bezkontaktní chiropraktická masáž vhodná proléčba a prevence.

Chiromasáž je jednou z účinných metod nechirurgického faceliftu a omlazení obličeje

Použití neurosedativního chiromasážního systému je cílený účinek na obličej a tělo pacienta, který zmírňuje stav pacienta trpícího některýmitypy nemocí.

Onemocnění:

 • angina pectoris;
 • dermatitida;
 • žaludeční vřed;
 • ​​
 • hypertenze.

Tato technika zahrnuje měkké, relaxační techniky, pohyb rukou, ve kterém by měl být opatrný, bezbolestný.Posílení tkání pomocí bezkontaktní masáže zajišťuje jejich pružnost, normalizuje přísun krve a uvolňuje stres na svalech obličeje a těla.

Monotónní intenzivní techniky obnovují energii, uvolňují únavu a odstraňují nespavost a kruhy pod očima.

Terapeutický a kosmetický účinek chiromasáže na kůži obličeje ji mění, což umožňuje dosáhnout účinku:

 • hluboké čištění odumřelých epidermálních buněk;
 • zlepšení metabolismu v těle;
 • regenerace kůže na základě regenerace buněk;
 • normalizace fungování kardiovaskulárního systému;
 • správné fungování mazových žláz pod kůží;
 • vymizení suché kůže.

Pro prevenci se pro mladé dívky doporučuje bezkontaktní masáž. Stále nemají vrásky na kůži, není tam žádná druhá brada, ale kosmetický postup má zpevňující účinek nazdravotní stav celého těla.Největšího účinku lze dosáhnout současně s dalšími kosmetickými procedurami.

Kontraindikace a nevýhody chiromasáže

Španělská metoda chiromasáže je indikována pro depresi, podrážděnost, zvadnutí kůže a únavu.

Hlavní kontraindikace zahrnují:

 • velké množství molů na těle;
 • kožní vyrážky, rosacea;
 • horečka;
 • přítomnost škrábanců na obličeji a jiných zranění.

Chiromasáž obličeje je účinek na tělo, který vylučuje suchou pokožku.To vám umožní změnit tvar obličeje. Technika je kontraindikována v případě křečových žil, přítomnosti pavoučích žil. Specialisté nedoporučují chiromasáž ženám s citlivou pokožkou.To je spojeno s rizikem silného zarudnutí obličeje po zákroku.

Je zakázáno provádět chiromasáž, pokud si čistíte obličej chemickým peelingem týden před sezením.

Chiromasáž není schopna vyvolat vedlejší účinky u těch, kterým je ukázána španělská metoda masáže. Technika chiroplastické masáže je kontraindikována u těhotných žen.

Je nutná příprava

Masáž metodou chiroplastiky by měla poskytnout energii, odstranit stagnující jevy v těle, uvolnit svaly těla, vyjasnit myšlenkový směr.

Při zahájení postupu by měla být zvláštní pozornost věnována prostoru místnosti, vkterý je určen pro terapeutickou masáž. Měl by být jasný, čistý a teplý.Chladná místnost nedovolí pacientovi uvolnit svaly v nezbytném rozsahu.

Vzhledem k tomu, že jakákoli masáž způsobuje snížení tělesné teploty, je nejlepší zajistit ohřívač předem. Je důležité, aby v místnosti nedošlo k průvanu a aby cirkulace čerstvého vzduchu byla stabilní. K pokrytí již nashromážděných částí těla můžete poskytnout teplé froté ručníky, které udržují svaly teplé.

Před zasedáním musí být připraven masér sám, takže by měl odstranit psychologický a fyzický stres. K tomu stačí lhát nebo poslouchat poslouchat relaxační melodie.Léčitel by se neměl soustředit na každodenní myšlenky.

Před masáží musí pacient odstranit veškeré šperky, včetně náušnic.Je důležité, aby nejprve odstranil kontaktní čočky, jinak narušují normální relaxaci.Je lepší nezapojovat pacienta do rozhovoru a dráždit jeho psychiku.Stačí zahrnout klidnou relaxační hudbu, která vám umožní meditovat a myslet na něco dobrého.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Stupně masáže

Před zahájením každého postupu je důležité pleť řádně očistit micelární vodou nebo odvarem bylin.Pleťové vody nebo tonika na alkohol vůbec nesedí, jinak kvalitaMasáže budou do značné míry omezeny.

Chiroplastická technika masáže obličeje a těla zahrnuje 10 základních kroků:

 1. Odstraňování líčidel - čistí pleť obličeje od zbytků kosmetiky na základě peelingu.
 2. Aplikace mastkového prášku, séra, krému nebo masážního oleje - zlepšuje kontakt s kůží a uvolňuje.
 3. Uklidňující pohyby pro uvolnění svalů - hnětení krku ramenním páskem, tváři a extrémními liniemi obličeje, nadočnicové oblouky.
 4. Hlazení prsty - účinek na lymfatické uzliny.
 5. Hnětení v lopatce je střídáním rychlých a pomalých pohybů.
 6. Stimulace lícní oblasti falangami prstů - normalizace metabolického procesu v tkáních.
 7. Hladit dlaněmi, prsty a předloktím je výrazným účinkem na tkáně, které zmírňují chronický stres.
 8. Hladké relaxační pohyby - střídání teplé ruky a chladného předloktí.
 9. Jemné hmatové hlazení - přizpůsobení aktivovaných epidermálních tkání.
 10. Naneste obličejovou masku se smetanovou konzistencí.

Veškerá kosmetika musí mít složení odpovídající typu pokožky.Tím se dosáhne maximálního účinku omlazení a zlepšení pleti.

Doba trvání procedury

Pro klasickou chiromasážní proceduru s vysokým relaxačním účinkem nestačí více než 20 minut.Nejlepšího výsledku lze dosáhnout takovými sezeními asi 2-3krát týdně.

Doba trváníprocedura může záviset na účelu, pro který by měla být masáž prováděna:

 • terapeutická - 15-20 minut;
 • profylaktický - od 30 minut;
 • sporty - od 30 do 90 minut;
 • estetický - od 30 do 90 minut.

Doba trvání masážní procedury uvolňující svaly prováděné mistrem v salonu krásy může být od 20 minut do 2 hodin. Ceny v masážních místnostech závisí na délce masáže.Relace může být nejen jednorázová, ale také ve formě celého kurzu, jehož trvání je obvykle 2-3krát týdně.

Průměrná doba trvání masážní procedury je přibližně 1,5 hodiny .Masážní technika zahrnuje trvání nezbytných prvků po dobu 30-40 minut. Průběh chiromasáže podle metody Eleny Zemskové spočívá v procedurách trvajících asi 30-40 minut.

Jak často musíte provádět masáže, kolik procedur budete potřebovat

 • Klasická chiromasážzaložená na španělské technologii vyžaduje zvýšení procedur po 35roky až 3krát ročně.Léčba bude účinná, pokud budou mezi relacemi prováděny postupy na podporu pokožky.Četnost procedur může být 2-3krát týdně s celkovým počtem relací 10-15krát.
 • Léčba založená na masážní relaxaci svalůby měla zahrnovat 13 sezení.Pokud lékař předepsal tento léčebný postup, je lepší navštívit salon pravidelně, nikoli po určité době.Pouze za takových podmínek lze získatpozitivní výsledek svalové uvolňující masáže obličeje a těla.
 • Lymfatická drenážní zařízení. Chiromasáž obličeje je takový účinek na kůži, který má kromě hojení také omlazující účinek.Procedura se zdvihovým účinkem může být prováděna 1 - 2krát ročně bez kontraindikací.Lymfatická drenážní technika zahrnuje provádění masážních kurzů 10-15krát.Pravidelné procedury se nejlépe začínají v mládí, návštěva kosmetického salonu 2-3krát týdně.
 • Technika samoléčení Zemskovouse doporučuje pro 10 lekcí po 2 chodech ročně.Je lepší začít vylepšovat svůj vzhled pomocí této techniky po 30 letech.

Specialista, který předepisuje léčbu, by měl při výběru nejvhodnější chiromasážní techniky vzít v úvahu individuální charakteristiky pacienta.

Náklady v salonech v Moskvě, Petrohradu, regionech

Hiromasáž lze provádět jak jednorázově, tak v průběhu určitého trvání.Tato technika je skvěle kombinována s postupy péče.Náklady na chiromasážní procedury v salonech Moskvy, Petrohradu a dalších měst Ruska závisí na typu masáže zvolené pacientem.

Níže uvedená tabulka ukazuje ceny v rublech za masáž obličeje trvající 40–50 minut v moskevských salónech:

Typ chiromasáže Terapeutické Preventivní Sport Estetický
Klasický 3500 2750 1700 3100
Relaxace svalů) 3400 2200 1500 2900
Zvedání 3300 18001700 3500
Chiromasážní škola Eleny Zemskové (40–50 minut) 1680 11001000 2500

Pro srovnání průměrné náklady na chiromasážní proceduru trvající 40-50 minut v salonech Petrohradu (vrublů):

Typ chiromasáže Terapeutické) Preventivní Sport
35)Estetický Klasický 3600 1800 1200 2000 Svalový relaxant 3000 2000 1200 1600 Zvedání 2760 1300 1000 1500 Škola bylinných masáží Elena Zemsková ]1000 700 500 1 000Zasedání v saloncích v Moskvě (ONMED, Clinic-MK, URO-PRO, MC Vita-Clinics, Bourgeois, Marie-Sharmel, EpilCity atd.), Stejně jako St. Petersburg (Body Estetics, OLA, EVOS, Aristokrat, Enigma atd.) Jsou vedeny certifikovanými odborníky, kteří absolvovaliotok v nejrůznějších masážních škol, jako je Mezinárodní masážní školy Helen Zemskova.

Účinnost španělské chiromasáže: před a po výsledcích

Pacient, který dokončil první sezení španělské chiromasáže, si bude moci okamžitě všimnout jejích výsledků.Lícní kosti a ovál tváře po prvním zákroku budou patrnější.Efektivnítechnika, která bere v úvahu individuální charakteristiky každého pacienta, která může v krátké době zlepšit pleť.

Za účelem udržení výsledku je nezbytné pravidelně udržovat první pozitivní účinek návštěvou salonu kosmetologa nebo specialisty na masáže.Relaxace svalů, zvedání nebo klasická masáž zajistí stimulaci regeneračních procesů v tkáních epidermis.Na konci zákroku pacient zažívá stav relaxace.

Po několika sezeních je nemožné si nevšimnout následujícího účinku s vadami na tváři souvisejícími s věkem:

 • sáčky pod očima - vyhlazení hlubokých a malých vrásek, eliminace otoků;
 • snížené rohy rtů - zarovnání reliéfu kůže;
 • druhá brada - zpřísnění kůže, normalizace tkáňového metabolismu;
 • nasolabiální záhyby - korekce vrásek a záhybů kolem úst;
 • gravitační ptóza obličejových oblastí - obnovení pružnosti kůže.

Specialisté v oblasti chiromasáže nezaručují úplnou nápravu situace, ale významný přínos těchto postupů je vyjádřen v opožděném vývoji procesů stárnutí kůže.Průběh léčby zmírňuje stres z různých oblastí obličeje a těl díky hlubokému reflexnímu účinku na tělo.

Po pravidelných postupech v průběhu času bude patrný účinek kruhového vytažení.

Masážní technika: trénink pro začátečníky

Před zasedáním by měl masér a pacientbýt uvolněný.Je lepší, když je místnost plná zvuků lehké hudby.Masážní procedura by měla být prováděna s ohledem na masážní linie na obličeji od středu.

Použitím tlaku v oblasti různých bodů tváře masér rytmicky provádí hlavní prvky postupu, což by mělo být:

 • hladil;
 • tlačení;
 • vzrušující;
 • vibrace;
 • škubání;
 • klepání;
 • poklepání.

Pohyb by měl začínat od linie brady po rohy úst a pak jít do lícních kostí, přičemž na tvářích sevřel kůži.Pokračujte v pohybu od křídel nosu k nadočnicovým obloukům v časové oblasti přes tváře.Masáž od středu čela k chrámům.Proveďte kruhové pohyby k vlasové linii.

Účelem chiromasáže je ovlivnit svalové tkáně povrchových a hlubokých vrstev kůže, po kterých jsou omlazení obličeje a těla.

Je třeba začít uvolňujícími pohyby a končit intenzivním tlakem na obličejové svaly.To aktivuje tukovou tkáň, práci mazových žláz.Procedura by měla být postupná v souladu s délkou masáže.

Návrh článku:Svetlana Ovsyanikova

Video na téma: chiromasáž obličeje

Jak se provádí chiromasáž obličeje: