Chemický peeling obličeje - co to je, jak se to dělá doma, typy a vlastnosti

Každý kosmetický salon je nyní schopen nabídnout ženě mnoho procedur, které pomohou udržet její mládí. Chemický peeling pokožky obličeje je obzvláště oblíbený , ale co to je a jak se provádí, musí být důkladně pochopeno.

Cotakový chemický peeling

Tento postup pomáhá čistit horní vrstvu pokožky obličeje posílením vnitřních regeneračních procesů pomocí speciálně vybraných chemických sloučenin.Peeling umožňuje radikálně zlepšit strukturu pokožky, aniž byste se museli uchylovat k operaci.

Kromě toho postup zvyšuje ochranné vlastnosti, které stimulují další produkci kolagenu,kyselina hyaluronová a elastin.To vám umožní obnovit tón a vyhladit strukturu pleti, zbavit se vrásek.Postup navíc umožňuje odstranit jizvy, zbytkové defekty po akné, pigmentaci související s věkem, pihy a normalizovat fungování mazových žláz.

Nejčastěji se chemický peeling aplikuje na pokožku obličeje, ale postup je možný u výstřihu, krku a rukou.

Účinek a mechanismus účinku

Mechanismus účinku je založen na působení slabých kyselin na kůži v důsledku jejich pronikání do strukturálních vrstev kůže s následnou aktivací buněčných omlazovacích procesů.

Peeling obličeje je chemické popálení , jehož hloubka je přísně kontrolována kosmetologem a pomáhá přesně eliminovat ty kožní problémy, které vyžadují úpravu.V důsledku postupu začnou odumřelé kožní buňky povrchové vrstvy kůže odlupovat a regenerační procesy se aktivují jejich nahrazením novými buňkami.

Pozitivní výsledek loupání je patrný již po prvním ošetření.Kůže se napne, získá sametový povrch, drsnost a drsnost jsou vyrovnány, odstín je jednotný.

Výhody a nevýhody

Chemický peeling obličeje, co to je a jaká je podstata jeho provádění, by měla znát každou ženu, která se rozhodla zachovat svou mládí a podniknout drastická opatření v bojis procesem stárnutí.Než však provedete postup, musíte se s ním seznámitklady a zápory, které umožní rozhodnout se a správně se rozhodnout.

Hlavní výhody loupání:

 1. Čistí pokožku odumřelých kožních částic .Působením kyseliny zmizí mrtvé buňky horní vrstvy epidermis a lze je bez problémů odstranit.To pomáhá vyhladit povrch pokožky a dodává jí přirozenou rovnoměrnou barvu.
 2. Normalizuje fungování mazových žláz .Kosmetologové nejčastěji doporučují loupání majitelům mastné pokožky, protože pomáhá zúžit póry, zbavit mazové žlázy podkožního tuku a zlepšit jejich fungování.
 3. Pomáhá vyhlazovat vrásky .Restorativní procesy po působení kyseliny na kůži zvyšují produkci kolagenu, což pomáhá zvyšovat pevnost a pružnost pokožky.Tyto vlastnosti pomáhají vyhladit hluboké vrásky a výrazy obličeje.
 4. Odstraňuje mnoho kožních problémů .Použití chemického peelingu pomáhá eliminovat jizvy, post-akné a jizvy, protože někdy je to jediné možné řešení.

Spolu se zřejmými výhodami postupu odborníci zdůrazňují určité nedostatky, které potřebujete znát.

Hlavní nevýhody loupání:

 1. Pocit nepohodlí .Během zákroku, i při nejjemnějším složení, dochází k pálení a svírání, což je způsobeno působením kyseliny na kůži.
 2. Dlouhá rehabilitační doba .V důsledku chemického peelingu na kůžiobjevuje se zarudnutí a následný peeling kůže, který mění obvyklý způsob života a vyžaduje nezbytnou dobu pro zotavení.
 3. Mohou nastat komplikace .Riziko během zákroku je minimální, ale neomezuje se na služby pochybných salonů.Loupání by měl provádět kvalifikovaný odborník za vhodných podmínek.

Indikace a kontraindikace

Tento postup, jako je chemický peeling obličeje, získává stále větší oblibu.Důvodem je skutečnost, že má univerzální účinek a umožňuje vám jej opakovaně používat.

Kosmetologie je předepisována pro:

 • celková únava kůže (šedý odstín, nerovný povrch);
 • přítomnost věkových skvrn a pihy;
 • odstranění účinků akné a jizev;
 • zvýšená sekrece tuku a zvětšené póry obličeje;
 • zlepšující tón pleti a elasticitu;
 • vyhlazující vrásky mimických vlastností a prevence ptózy.

Kromě toho je chemický peeling někdy primárním krokem pro radikálnější estetické techniky.Je povoleno používat tento postup jak pro léčebné účely, tak jako preventivní opatření k zabránění předčasného stárnutí kůže, nejdéle však ve věku 14 let.

Existují určité kontraindikace, které omezují možnost použití chemického peelingu ke zlepšení stavu osoby:

 • virové a infekčnínemoci
 • těhotenství a období kojení;
 • nedávná radiační terapie;
 • zanedbaná forma akné;
 • čerstvé rány nebo jizvy.

Je přísně zakázáno uplatňovat tento postup u lidí trpících cukrovkou, hypertenzí, chronickými patologiemi ledvin a krevních cév, onkologickými chorobami a individuální nesnášenlivostí na jednotlivé složky.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Master class by Elena Karkukli

Typy čištění

Kosmetologové rozdělují chemický peeling na následující odrůdy: hluboké, střední a povrchní.Každý z těchto druhů má své vlastní vlastnosti, které je odlišují od sebe navzájem.Jejich hlavním rysem je hloubka expozice kyselinám.

Hluboko

Hluboké čištění obličeje je možné pouze v nemocnici a v celkové anestézii.Je to nejlepší řešení pro odstranění hlubokých vrásek, jizev a jizev.

Hluboké čištění vyžaduje dlouhou rehabilitační dobu až 6 měsíců.

Protože použitý roztok fenolu spálil téměř celou epidermu v hloubce 0,6 mm.

Po zákroku zůstává osoba v nemocnici pod dohledem lékaře po dobu 2–3 dnů, protože existuje riziko komplikací.

Medián

Tento typ očištění zahrnuje spálení epidermis do bazální vrstvy.kůži.Obnova trvá asi 7 dní.Používá se při prvních jasně patrných známkách kožních změn souvisejících s věkem.Při provádění je cítit charakteristický pocit pálení a mravenčení, protože často přechází pomocí kyseliny trichloroctové nebo kyseliny salicylové 25%.

Pomáhá odstraňovat následující kožní vady:

 • obličejové vrásky kolem očí, na čele a v blízkosti rtů;
 • po akné;
 • pigmentace;
 • Ne hluboké jizvy.

Povrchní

Tento druh čištění má nej šetrnější vlastnost, a proto se často používá pro mladou pokožku.K zotavení dojde do 3 dnů.Účinek peelingu se rozšiřuje do horních vrstev kůže: nadržený a zrnitý.

Při tomto postupu se používají následující typy organických kyselin:

 • glykolová;
 • ovoce;
 • retinoic.

Jsou-li dodržována všechna doporučení kosmetologa pro další péči, riziko vzniku komplikací je minimalizováno.

Jak se provádí chemický peeling

Postup zahrnuje několik fází.Zpočátku to všechno jde o výběr vhodného kosmetologického salonu, který má dobrou pověst a kvalifikovaných odborníků.To pomůže vyhnout se mnoha vážným problémům v budoucnosti.

Poté se postupuje podle následující zásady:

 • konzultace s lékařem za účelem zjištění možných kontraindikací;
 • je vypracován plánpřípravné postupy pro domácí použití;
 • o dva týdny později se provádí chemický peeling v závislosti na vybraném druhu;
 • po dokončení lékař určí průběh rehabilitace a poskytne doporučení pro další péči o pleť.

Příprava a preventivní opatření

Chemický peeling obličeje by měl být v závislosti na zvolené metodě proveden po předběžné přípravě.To pomůže připravit pokožku na tak silný dopad, že na konci zabrání negativním účinkům.

Pro čištění povrchů s cílem určit úroveň tolerance složek a dále si na ně zvyknout, lékař předepíše aplikaci kyseliny pro loupání, ale v mnohem nižší koncentraci.Pokud má pacient opar, provádí se preventivní terapie, aby se zabránilo jeho výskytu.

Pokud se k čištění použije sušicí kyselina, bude na doporučení lékaře předepsán postup zvlhčení pokožky zvláštními prostředky předem. Ne všechny chemikálie jsou stejně schopné proniknout do struktury pokožky , proto je několik dní před zákrokem pokožka ošetřena odmašťovacími prostředky.

Během přípravného období je třeba odmítnout návštěvu sauny, lázeňského domu a solária a při užívání léků konzultovat lékaře.

Pro střední čištění se používají stejné přípravné kroky jako pro loupání povrchu, avšak s malými přísadami.Jak předepisuje lékař na párdny před ošetřením pokožky obličeje kyselinou glykolovou a následně namočením do speciálních krémů obsahujících ovocnou kyselinu.

V případě potřeby se provádí terapie k posílení cév na obličeji .Kontakt s ultrafialovými paprsky by měl být během přípravné fáze vyloučen, proto je podle pokynů lékaře nutné použít speciální opalovací krém.Nepoužívejte drhnutí, žínky a houby drsné konzistence.

Při důkladném čištění se provádí úplné vyšetření, aby se identifikovaly patologie jater, srdce a ledvin.

K posílení stěn krevních cév je předepsána léčebná kúra.6 měsíců před léčbou je nutné ukončit užívání retinoidů.Kůže obličeje je ošetřena speciálními bělícími roztoky z hyperpigmentace.3 měsíce před tím musíte zastavit návštěvu solária.2 týdny před čištěním se nedoporučuje provádět postupy, které mohou narušit integritu pokožky.

Provádění postupu - hlavní fáze

Chemický peeling se provádí v souladu se všemi fázemi postupu, které se provádějí v jasném sledu jeden po druhém.

Fáze 1​​

Zpočátku se jemné čištění pokožky provádí pomocí gelového a kosmetického mléka.Poté se na pokožku nanesou dezinfekční a odmašťovací komponenty.Kromě toho by měla být pokožka v tomto stadiu dodatečně ošetřena přípravkem na odlupování, který zlepšuje propustnost a vytěsňuje povrch kůže.

Stupeň 2

Ve druhé fázi se nanášejí čisticí přípravky, počínaje čelom a postupně se pohybující k bradě.Postup se podle potřeby opakuje.V závislosti na typu peelingu zůstává kompozice po určitou dobu na obličeji.

Stupeň 3

Na konci přiděleného času se na dermis působí neutralizátorem a poté se odstraní společně s kyselinou.Po odstranění všech přípravků se na pokožku aplikuje zklidňující a zvlhčující činidlo.

Výsledky

Zlepšení struktury pokožky po chemickém peelingu je patrné po zarudnutí, odlupování a otoků subtilů kůže.Podle statistik se to stane během 2-3 týdnů poté.

Výsledky povrchového loupání:

 • je pleť zesvětlena,
 • se jednotný odstín stává,
 • reliéf je vyhlazený,
 • ]
 • jsou póry zúžené.

Během středního čištění se zřetelně zlepšuje pevnost a pružnost pokožky, vyhlazují se mělké jizvy a jemné linie a odlehčují se věkové skvrny.

Výsledkem hloubkového čištění je vyrovnání hlubokých jizev a vrásek, hluboké pigmentové skvrny jsou znatelně odlehčené.Kromě toho je kontura obličeje utažena a zvyšuje se elasticita pokožky.

Péče o pleť po zákroku

Další péče o pleť spočívá v dodržování určitých pravidel a doporučení dohodnutých s lékařem.

Jejich přesné provedení zaručuje rychlý proceszotavení a eliminuje riziko možných komplikací:

 1. Pití během následujících 12 hodin je možné pouze pomocí zkumavky a je přísně zakázáno čistit si zuby a brát pevná jídla.
 2. Můžete se umýt pouze převařenou vodou při pokojové teplotě, ale poté můžete vodu z obličeje namočit pouze měkkým ručníkem.
 3. Používání kosmetiky pro péči o obličej není povoleno po dobu 7 dnů.
 4. Nedotýkejte se rukama obličeje, aby nedošlo k infekci.
 5. Aby se zabránilo pigmentaci, je třeba na doporučení ošetřujícího lékaře použít prostředky na ochranu před ultrafialovým zářením.
 6. Pro další hydrataci je třeba použít činidla na bázi kyseliny hyaluronové a hydrogelu.
 7. Aby se snížila citlivost, měly by být přípravky obsahující mastné kyseliny, bambucké máslo a éterické oleje aplikovány na poškozená místa.
 8. Za účelem zlepšení odlupování horní vrstvy se doporučuje používat produkty s panthenolem, bisabolem a vitamínem A.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličejepodle systému japonského lékaře Asahi Zogana. Nežádoucí účinky a následky

V důsledku chemického peelingu dochází k poškození pokožky obličeje, takže musíte pochopit, že je doprovázena určitými vedlejšími účinky.

Ale v závislosti na jejich složitosti se dělí na očekávané a nepříjemné důsledky.V prvním případě po určité době projdou beze stopyrehabilitace, a ve druhém - vyžadují další terapii k obnovení těla.

Chemický peeling pokožky obličeje je obzvláště populární, ale co to je a jak se provádí, je třeba důkladně pochopit, aby se předešlo nežádoucím komplikacím a následkům.

Očekávané vedlejší účinky jsou:

 • otoky,
 • pálení,
 • zarudnutí,
 • loupání,
 • těsnost.
Podle odborníků jsou nepříjemnými důsledky:

 • dlouhodobá alergická reakce;
 • hyperpigmentace;
 • linie vymezení;
 • tvorba akné a folikulů;
 • herpes;
 • přetrvávající, přetrvávající zánět;
 • seborrhea;
 • Infekční infekce tkání.

Regenerace a rehabilitace

V závislosti na tom, jaký typ chemického peelingu byl proveden, se doba rehabilitace bude lišit.

Při povrchovém očištění se pleť obličeje zotaví do 3 dnů.

Bude nutné se zotavit po průměrném loupání během jednoho nebo dvou týdnů, v závislosti na individuálních vlastnostech osoby.

Hluboké čištění vyžaduje dlouhé zotavení, takže všechny zbytkové účinky po zákroku uplynou do 6 měsíců.

Jak často lze peeling provádět

Každý druh čištění má omezení aplikace.Proto je nutné se před provedením seznámit s možnými kurzyterapie a rozsah jejich implementace.

Povrchový peeling, protože zahrnuje jemný účinek, se provádí v průběhu 5-10 procedur s přestávkou 2 týdny.Účinek peelingu trvá 12 měsíců a poté se opakuje.Doporučuje se vést kurz ne více než jednou za šest měsíců.

Průměrné čištění zahrnuje 4 po sobě následující postupys přestávkou 2 týdny.Průběh terapie není možný více než 1krát ročně.

Hluboký chemický peeling se neprovádí více než 2krát za život s přestávkou mezi postupy 1 rok.

Náklady na postup

V závislosti na typu zvoleného postupu a použité chemické látce, intenzitě a hloubce expozice, jakož i na oblasti problémové oblasti a použitých dalších prostředcích se náklady mohou výrazně lišit.

Proto se můžete zaměřit pouze na minimální referenční bod:

 • čištění povrchu - od 3 000 rublů;
 • střední čištění - z 5 000 rublů;
 • hloubkové čištění - z 10 000 rublů.

Hodnocení zákazníků

Četnost pozitivních hodnocení od lékařů a lidí, kteří byli schopni eliminovat mnoho kožních problémů s chemickými slupkami, prokazuje svou účinnost.

Jak ale vysvětlit přítomnost negativních recenzí?Velmi jednoduché.Ve snaze o nízké náklady věří mnoho lidí svému zdraví neověřeným kosmetickým salonům, které někdy nemají ani potřebné dokumenty a profesionálníspecialisté.

Ze všeho je zřejmé, žechemický peeling obličeje je takový postup, který může ženě pomoci zpomalit vývoj stárnutí kůže .Tento postup také získal popularitu díky své relativní dostupnosti ve srovnání s jinými estetickými technikami.

Proto se nyní považuje za jeden z nejuniverzálnějších postupů, který pomáhá řešit mnoho problémů kosmetické povahy.

Video o chemickém peelingu a jeho výhodách:

Jak chemický peeling provádí kosmetolog, viz video:

Co by se po loupání nemělo dělat, zjistěte ve videoklipu: