Chemický peeling na obličej.Co to je, jak dělat doma, recepty, fotografie

Péče o pleť obličeje by měla být komplexní a prospěšná.Tento efekt lze dosáhnout peelingem, který vám umožní hydratovat, čistit a obnovovat pokožku.Chemický peeling nemusí být prováděn v salonu.Ženy provádějí tento postup doma a dokonce šetří peníze.

Chemický peeling obličeje: co je to

Chemický peeling je způsob, jakýmomlazení obličeje.Při vystavení pokožky speciálními chemikáliemi se dosáhne požadovaného výsledku.

Tento postup umožňuje zbavit se keratinizované kůže, akné, stárnutí, pihy a malého akné.Neexistují žádná věková omezení.Očista je vhodný nejen pro pokožku obličeje, ale i pro ruce a tělo, dekolt, oblast kolem očí a úst.Při rozhodování o chemickém peelingu obličeje doma jsou nutné určité indikace tohoto postupu.

Indikace pro chemický peeling

Existuje řada indikací pro každý postup a při čištění obličeje domu:

 • proti stárnutí;
 • odstranění nedostatků, které přicházejí s věkem;
 • mastná kůže a zvětšené póry;
 • kůže je matná, ochablá;
 • věkové skvrny;
 • zahušťování povrchových vrstev kůže;
 • důsledky po akné a akné.

Druhy chemického loupání

Domácí loupání se liší od loupání v salonku co do intenzity a hloubky kůže. Mechanické a chemické loupání je povoleno doma.Poslední vto je zase rozděleno na:

 • povrchní;
 • medián;
 • hluboko.

Povrch

Hloubka průniku pro tento typ loupání je až 0,06 mm.Působí pouze na povrch epidermis.Povrchovým peelingem se odstraní mrtvé buňky nadržené a zrnité vrstvy kůže.

Povrchový peeling

Provádí se následující indikace:

 • akné;
 • vrásky;
 • nerovnoměrný tón pleti;
 • jizvy a drobné vady na kůži;
 • pigmentace;
 • ztráta pružnosti pokožky.

Navzdory mírnému pronikání je povrchový vzhled peelingu rozdělen na mechanický, fyzikální a chemický.

Při mechanickém loupání povrchu se používají křoviny, složení zahrnuje minerály nebo složky rostlinného původu.Příkladem toho jsou částice ovoce, kávy, mleté ​​rýže.Tento postup se provádí v domácím prostředí a také s pomocí kosmetologa.

Povrchní chemický peeling je nejjemnějším procesem.Speciální složky nanesené na kůži nepronikají hlouběji než stratum corneum epidermis.Povrchové části buněk jsou očištěny.

Fyzikální povrchový peeling - složkou je ovocná kyselina, kyselina retinová, salicylová a glykolová, zásaditá.

Aby se předešlo časnému stárnutí kůže a výskytu malých vad, často se používá povrchový peeling.

Spolu s funkcemistávající peeling existuje kontraindikací, u kterých se postup nedoporučuje:

 1. krevní onemocnění;
 2. rány a oděrky;
 3. zánětlivá onemocnění kůže;
 4. alergie na peelingové látky.

Lékaři nedoporučují povrchový peeling po mechanickém očištění obličeje, v létě a během těhotenství.

Medián

Hloubka průniku - až 0,45 mm.Medián pokrývá celou část epidermis kůže obličeje.Charakteristickým rysem povrchového loupání je to, že postup pro střední typ loupání se doporučuje dělat s použitím kyselin vysoké koncentrace (trichloroctové a ovoce).

Střední typ peelingu vám umožňuje zbavit se silné pigmentace, eliminovat výskyt hlubokých vrásek a červených skvrn na obličeji a dalších oblastech kůže.

Pokud lze povrchový typ chemického peelingu na obličeji provádět samostatně doma, prostřední provádí výhradně dermatokosmetolog.U tohoto typu peelingu je nutná menší rehabilitace.Protože kůže po zákroku zčervená a objeví se popáleniny, zmizí po několika dnech.

Hluboký

Hloubka průniku - do 0,6 mm.U tohoto typu je epiderma zničena a aktivní kyseliny dosáhnou téměř retikulární vrstvy.Tento typ postupu se týká chirurgie.

Laserový peeling

Proveďte anestézii nebo celkovou anestézii.S hlubokým peelingemcelá dermis vrstva je odstraněna, zůstanou zachovány pouze malé části tkání.Díky této metodě zmizí hluboké vrásky, věkové skvrny, pokožka získá tónovaný vzhled, stane se zdravým a krásným.

Hluboký peeling se provádí laserovým nebo chemickým způsobem.U tohoto typu peelingu existují věková omezení.Tento postup se provádí přísně u žen ve věku nejméně 55 let. Specialisté identifikují několik hlavních indikací pro použití hlubokého loupání:

 1. hluboké vrásky, vrásky kolem očí, pigmentace;
 2. povislá kůže na obličeji a bradě;
 3. vzhled strií a jizev.

Kromě indikací existují kontraindikace pro použití hlubokého typu peelingu:

 1. chronická kožní onemocnění;
 2. onkologická onemocnění:
 3. srdeční choroby, jakož i patologie jater a ledvin;
 4. keloidní jizvy;
 5. těhotenství a kojení.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Chemický peeling kyseliny glykolové

Lidé, kteří se obávají popálenin nebo jiných následků po hlubokém peelingu, by si měli nejprve vyzkoušet povrchový typ peelingu.Peeling kyseliny glykolové získává na popularitě.Hlavní složkou je kyselina glykolová.

Když se dostane na pokožku obličeje, dává pozitivní výsledek na povrchu epidermis.Kyselina zabíjí mrtvébuňky, ale ovlivňující živé buňky, umožňuje rychlé metabolické procesy.Buňky se tak obnovují.Loupání kyselinou glykolovou silně ovlivňuje buňky a nutí je pracovat v plné síle.

Hrozny jsou doma dostupným zdrojem kyseliny glykolové.

Kyselina glykolová se používá k chemickému loupání obličeje doma i profesionálním kosmetologům

Zvláště oceňovány nejsou zcela zralé hrozny.V nezralých klastrech je opravdu hodně kyseliny glykolové.

Pro chemický peeling kyseliny glykolové doma pomocí hroznů je třeba vzít hrst zelených hroznů a nasekat je v mixéru.

Poté naneste čerstvě připravenou hmotu na obličej a krk a nechte působit 10 nebo 15 minut.Koneckonců, opláchněte teplou vodou.Co se týče produktů kyseliny glykolové, je jich mnoho.Například krém Reviva Labs 5% glykolová kyselina, Jean Klebert Lotion.Ale každý lék je vybrán individuálně pro typ pleti.

Chemický peeling salicylové

Chemický peeling obličeje doma zahrnuje obnovení povlaku aplikací kyseliny salicylové. Peeling zahrnuje odmítnutí odumřelé kůže, když se na ni aplikuje kyselina s jinou koncentrací.

Salicylový peeling je založen na kyselině salicylové, mléčné a ovocné.Kombinace všech těchto složek má pozitivní vliv na pokožku.

K prevenci se používá salicylový peelingakné, mastná a porézní kůže.Aby se zabránilo stárnutí, péči o matnou a suchou pokožku, používá se peeling na bázi kyseliny salicylové.Peeling kyseliny salicylové se používá pro problematickou mladou pleť a pro problematickou pokožku věku s některými známkami stárnutí.

K přípravě masky na bázi kyseliny salicylové budete potřebovat: 1 lžičkakyselina salicylová (koncentrace závisí na typu a problému kůže), ½ lžičky.med (tlustý), špetka sody, ½ lžičky.teplá voda.Všechny přísady jsou dobře promíchány a aplikovány na kůži, ale pouze v případě, že na med neexistuje alergie.

V kosmetologii se používá roztok kyseliny salicylové různých koncentrací, nebo se také nazývá salicylový alkohol.Také pro různé typy pleti jsou vhodné pleťové vody, které obsahují kyselinu salicylovou.Masti se často používají, ale jedná se o velmi silný lék, a proto by se měl používat s maximální opatrností.Pokud nebudete dodržovat dávkování, pak je to plné tvorby popálenin.

Chemický peeling ovoce

Účinným typem chemického peelingu je peeling ovocných kyselin.Omlazuje pokožku a snižuje její mastnost. Proces loupání je spolehlivý a účinný.

Ovocný peeling

Ovocný peeling téměř nepoškodí kůži.Loupání ovocnými kyselinami označuje povrchový chemický peeling a jeho součást rostlinného původu.Tím, že působí na kůži, dávají dobrý výsledek.

Póryjsou očištěny, sekrece mazu normalizuje, pokožka získává elastický a elastický vzhled a není mastná, jako před expozicí ovocným kyselinám.

Pro různé typy pleti se vybírá jejich vlastní samostatná složka, která je základem ovocného loupání:

 • složka kyseliny mléčné- pomáhá zvlhčit pokožkukryt, bělí, mírně koriguje malé vrásky, dává obličeji zdravý vzhled.Kyselina mléčná se nachází ve fermentovaných mléčných výrobcích, v jablkách a rajčatech;
​​
 • složka kyseliny glykolové- pomůže očistit pokožku pigmentace a vyhladit drobné vrásky.Obsah kyseliny glykolové lze nalézt v nezralých hroznech a cukrové třtině;
 • složka kyseliny citronové- bělí kůži a působí na kůži jako dezinfekční prostředek.Tato složka se nachází ve všech citrusových plodech;
 • složka kyseliny jablečné- pektin, který je obsažen v kyselině, je schopen léčit a odstranit zánět z kůže.Kyselina jablečná se vyskytuje v jablkách a rajčatech;

  FlourOxygen + C

 • , složka kyseliny vinné- může vybělit, zvlhčit a odlupovat keratinizované části pokožky.Obsah této složky se nachází ve víně, pomerančích a hroznech.

K přípravě produktu na bázi ovocné kyseliny musíte vzít banán - 100 g, ananas - 150 g, med - 2 lžíce.l

Oloupejte, nakrájejte na plátky a zamíchejte s medem.Komponentyaplikováno na obličej a krk.Trvání procedury je 3 minuty.Potom musí být obsah omyt teplou vodou.

Kosmetické výrobky používané pro chemický peeling obličeje doma jsou kompozice založené na glykolové kyselině mléčné.

Jsou obsaženy v čistícím mléku, vyrovnávající tonikum, noční krém.Tyto fondy byly vyvinuty pomocí linek „FluorOxygen + C“, „Forever Young“, „Wish“, „Muse“.

Který chemický peeling zvolit

Pro správné čištění pokožky obličeje je třeba znát její typ.Opravdu, z nevědomosti a nezkušenosti, můžete způsobit značné poškození kůže.Proto by měl být chemický peeling prováděn v závislosti na typu pokožky a dodržovat určitá pravidla postupu.

Chemický peeling pro suché typy pleti

Jeden důležitý faktor, který je třeba vzít v úvahu pro suchou pokožku.Loupání se provádí pouze tehdy, je-li kůže zcela zdravá. Čtyři typy peelingu jsou populární čisticí prostředky na obličej:

 • vakuum;
 • mechanické;
 • chemická látka;
 • laser.

Při výběru konkrétního typu je třeba vzít v úvahu hloubku, metodu a účinek na kůži.Aby se minimalizovalo poškození při čištění suché pokožky, měly by se používat voskové a krémové výrobky.

Vakuové peelingy

Pro suchou pokožku použijte povrchový chemický peeling. Pokud je věk do 25 let, suchá kůže, pak se také používá lehké povrchové čištění.Při provádění kyseliny mléčné se doporučuje loupání.

Je obzvláště dobré provádět takový postup doma.Dobrého účinku se dosáhne u produktů obsahujících alfa-hydroxykyseliny.Používají se také různé peelingové peelingy.Po jejich aplikaci je však třeba pokožku hydratovat krémem nebo gelem.

Chemický peeling pro problematickou pleť

Vhodnou alternativou pro problematickou pleť je peeling. K výběru vhodného čisticího prostředku je však třeba zjistit faktor výskytu problémových oblastí:

 • špatné fungování mazových žláz;
 • nevhodné kosmetické přípravky pro pokožku;
 • nedostatek dostatečné pozornosti za problémovými oblastmi kůže.

Kosmetička identifikuje některé čisticí skupiny pro problematickou pleť.

Chemický peeling -za použití kyselin, které působí na povrchovou, střední nebo hlubokou úroveň.Chemický peeling poskytuje nejžádanější výsledek, který kůže potřebuje.

Ale poté je nutná obnova.Při povrchovém peelingu trvá regenerace kůže od 3 do 4 dnů, od střední peelingu, regenerace trvá 1-2 týdny, při hlubokém peelingu se pokožka zotavuje po dobu asi 1 měsíce.

Průmyslový peeling- peněžní prostředky se prodávají hotové.Složky obsažené v této skupině pilířů jsou složeny z kyselin nebo částic rostlinného původu.Používají se velmi snadno a po nich bude pokožka potřebovat 5 až 6 hodin, aby se zotavila.Výsledek však není tak účinný jako uchemický peeling.

Přírodní peeling- provádí se nezávisle doma.Použití finančních prostředků je podobné průmyslovému peelingu.Aby však byl výsledek zachován, bude třeba provádět peeling s frekvencí 1krát týdně.

Pro chemický peeling, pokud je pokožka problematická, použijte ovocnou kyselinu, zejména mandle.Avon také vyrábí speciální řadu kosmetiky Clearskin pro problémové oblasti kůže, od akné a akné.

Chemický peeling pro mastnou pleť

Tento typ peelingu je nejúčinnějším ošetřením mastné pokožky.Tento proces se provádí pomocí povrchového, středního a dokonce hlubokého čištění.Vše záleží na stupni mastné pleti. Při použití chemického peelingu na mastnou pokožku je třeba vzít v úvahu řadu funkcí:

 • při používání produktů, které obsahují ovocné kyseliny, je nutné zajistit, aby na povrchu kůže nebyly žádné záněty;
 • v přítomnosti zánětlivých procesů je nutné vybrat prostředky určené k léčbě zánětu (kyselina salicylová, kyselina askorbová, rostlinné extrakty).Jessnerovy slupky, kyselina salicylová 20-50%, „žlutá“ slupka se liší od středních slupek;
 • Mandlový peeling dává pozitivní výsledek pro zánět kůže.Také pomocí mandlí můžete pokožku dobře vybělit z věkových skvrn.Mandlový peeling je vhodný i pro citlivou pokožku;
 • existuje dokonce i loupání kávypoužívá se pro akné, těžké jizvy na kůži.Kávový peeling je dobrou alternativou k fenolickému loupání, které se prohlubuje do pokožky a postup je bolestivý.Káva naopak dává pokožce méně komplikací a dochází k rychlému uzdravení;
 • Ferulický peeling se používá ve všech ročních obdobích a ve všech věkových skupinách.Odlupuje nejen odumřelou pokožku, ale také pomocí antioxidantů chrání pokožku před ultrafialovými paprsky.Tím se výrazně snižuje riziko vzniku věkových skvrn.
 • Kolik je chemický peeling
  Cena]
  Název peelingu) Typ peelingu a hloubka expozice
  Crotonův peeling povrchový medián) 2 000 rublů
  Retinický peeling medián 5 000 rublů
  Mandlový loupání povrchní 4 000 rublů
  Fenolový peeling hluboký 25 000 rublů
  Jantarový peeling povrchový 900 rublů
  Enzymový peeling600 rublů

  Je velmi obtížné odpovědět na otázku o nákladech řízení.Koneckonců, vše záleží na typu procedury, hloubce penetrace prostředků, kvalifikaci kosmetologa i prestiži kosmetické instituce.Některá data jsou uvedena v tabulce.

  Jak je patrné z tabulkových údajů, povrchový typ chemického peelingu jenejlevnější, na rozdíl od střední a hluboké .Je tedy přístupnější pro ženy.

  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvednutí obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída Eleny Karkukli
  Nejlepší prostředky pro chemický peeling obličeje

  Každá žena se vždy snaží být krásná.K realizaci tohoto plánu existuje velké množství různých postupů a nástrojů.Jaký je ale nejlepší nástroj?

  Chemický peeling Ondevie 5% kyselinou retinovou

  Vytváří maximální péči o pleť:

  • bojuje protizánětlivé procesy na kůži;
  • minimalizuje nárůst počtu keratinových buněk;
  • bojující s fotografováním;
  • Čištění se provádí velmi pečlivě a jemně;
  • má protizánětlivý účinek;
  • po expozici kůži se objeví zdravá záře;
  • je pokožka zlepšena - účinek zvedání.
  • Chemický peeling Ondevie pomocí kyseliny mandlové 35%

   Ondevieho peeling má tvorbu helia, což je nejúčinnější při chemickém peelingu.

   Produkt má dobrý účinek na:

   • malé vrásky;
   • poskytuje stimulaci produkce kolagenu;
   • se vztahuje na všechny typy hyperpigmentace;
   • zajišťuje rovnoměrný tón pleti;
   • Dobře se zabývá akné.

   Doporučení pro použití:

   1. Suchá a normální kůže - od 4 do 6 sezení.2 týdny přestávka.
   2. Mastná a kombinovaná pleť - od 6 do 8 relací.Přestávka 10 dní.

   Po 6 měsících může být postup opakován.

   Chemický peeling Beautymed

   BeautyMed vyrábí několik typů chemických peelů pro pokožku obličeje a těla.Jedná se o peelingovou terapii BeautyMed Peel Therapy na bázi kyseliny glykolové - 10 a 30%, stejně jako peeling kyseliny salicylové - 10 a 20%.

   BeautyMed
   Salicylový peeling - je zaměřen na potírání mastné, zanícené kůže a akné.Tento peeling je určen pro:

   • omlazení pleti;
   • exfoliační keratinizované a poškozené části kůže;
   • udržování vlhkosti v kůži;
   • omlazení kůže.

   Po dokončení kurzu čištění obličeje dochází k rychlému zotavení, což je důležité při používání peelingu kyseliny salicylové.

   Glykolová kyselina BeautyMed Peeling- proces odpovídá kůži náchylné k pigmentaci, vhodné pro zralou a suchou pokožku. Po zákroku se kůže stává:

   • hluboce očištěná;
   • zvlhčené a změkčené;
   • jsou vrásky vyhlazeny;
   • zvýšená elasticita;
   • akné je vyloučeno.

   Chemický peeling Svatá země

   Přípravky na loupání z kosmetiky Holy Land se používají jak k čištění povrchů, tak k hloubkovému čištění.To vše díky antioxidantům, kteréjsou součástí drog.

   Při používání produktů jsou patrné významné změny:

   • kůže zůstává mladší déle v důsledku produkce kolagenu a elastinu;
   • pigmentace související s věkem je snížena kvůli zpožděné produkci melaninu;
   • kůže získává pružnost a pevnost;
   • Tón obličeje je vyrovnaný a pokožka vypadá zdravěji.

   Kde koupit chemický peeling

   Chemický peeling na obličej a celé tělo lze zakoupit ve specializovaném obchodě.Takéexistuje mnoho online obchodů, kde si můžete koupit různé léky.

   Prodávají se hotové.Pokud si však přejete sami připravit přípravek na péči o pleť a čisticí prostředek, můžete si jednotlivé přípravky pro přípravu přípravků koupit.Některé léky na hojení pokožky jsou k dostání v lékárnách.Volba je vždy na vás!

   Domácí chemický peeling: recepty

   Existuje několik jednoduchých domácích chemických peelingů: peeling chloridem vápenatým a kyselinou salicylovou.

   K prvnímu loupání potřebujete:

   • 1 ampulka 5% chloridu vápenatého nebo 10%, ale polovinu zředit vodou;
   • dětské mýdlo, bez příchutí a přísad;
   • houba;
   • obličejová maska ​​vyrobená z přírodních ingrediencí, která se prodává hotová;
   • zvlhčovač.

   Složení receptu na bázi kyseliny salicylové zahrnuje:

   • lékárenský roztok kyseliny salicylové - 2% (20 ml);
   • jedlá soda - ½ lžičky;
   • med - 1 lžička

   Jak udělat domácí peeling obličeje

   Nejprve je třeba provést test použitého produktu na přítomnost alergické reakce.

   Pokud je výsledek testu negativní a neexistují žádné další kontraindikace, měli byste bezpečně vzít chemický peeling na obličej doma.

   Aby se zabránilo popáleninám, musí být kompozice rozložena rovnoměrně a řídce po celé ploše kůže. Před jakýmkoli peelingem musí být pokožka obličeje očištěna.

   Pokud cítíte pálení, mravenčení, svědění na obličeji při loupání, okamžitě opláchněte teplou vodou.

   Průběh loupání se provádí jednou za 10 dní.Do 1 - 2 dnů se nedoporučuje dotýkat se obličeje a nanášet ji kosmetikou, s výjimkou ochranných krémů.

   Fáze chemického peelingu doma

   Při procesu chemického peelingu pro osobu doma musíte znát nejen pravidla, ale také kroky: [

   1. Návod k použití by měl být pečlivě prostudován.
   2. Proveďte čištění obličeje.
   3. Naneste produkt na vysušenou pokožku a vyhněte se citlivé oblasti v blízkosti očí.Aplikovaný produkt uchovávejte na obličeji po dobu 5 minut s přihlédnutím k typu pokožky a koncentraci aplikovaného přípravku.Je to pocit mírného mravenčení, který by neměl být příliš zvláštní.nepohodlí.
   4. Po určité době, která je uvedena v pokynech, se musí aplikovaný produkt omýt teplou vodou.Poté se na pokožku, která je součástí soupravy, nanese speciální výplňový prostředek a v konečné fázi musí být pokožka navlhčena krémem.

   Péče o pleť po chemickém loupání

   Kosmetologové nedoporučují uchýlit se k alternativním metodám.Stav pokožky komplikují všechny druhy rostlinných složek a bylinné vody.

   Chemický peeling poskytne požadovaný úspěch, pokud budete dodržovat 3 důležitá pravidla pro péči o pleť:

   1. Hydratuje pokožku. Po dokončení postupu je velmi důležité obnovit vodní bilanci.Používejte lehké zvlhčovače.Mezi ně patří gely a pěny na vodní bázi.Po 2-3 dnech se doporučuje používat sérum a výživné krémy, které by měly obsahovat antioxidanty a zvlhčující složky.
   2. Ochrana před vnějšími vlivy. Chlad má dobrý účinek na různé postupy.Proto se na podzim av zimě provádí chemický peeling na obličeji doma, takže slunce na kůži méně klesá.Z tohoto důvodu se objevují věkové skvrny.Po zákroku pokožku poškodí vítr a chlad.Sport související s pouličním sportem, plaveckými bazény a solárii musí být na chvíli opuštěn.Lidé se zvýšenou hyperpigmentací jsou často po loupání náchylní k věkovým skvrnám.Mohou se vyskytnout po střední chemikáliilaserový peeling a ošetření kůže.
   3. Hygiena kůže. Pro vhodnou péči o pokožku, která se po loupání stává citlivou, jsou vhodné jemné čisticí prostředky a tonery se sprejem.Z kosmetiky musí být peelingy na chvíli opuštěny.Je lepší se nedotýkat tváře rukama znovu a pokud jsou na kůži pavoučí žíly, měly by být použity krémy s vysokou úrovní UV ochrany.Je také nutné vzít "Omega-3" pro posílení stěn krevních cév.

   Kdy je lepší provádět chemický peeling?

   Otázka, kdy je nejlepší provést peeling, je velmi citlivá.Koneckonců, samotný postup je dokonalý.Přestože je v moderní kosmetologii povoleno provádět loupání po celý rok, dermatologové se domnívají, že nejlepší čas je období podzim-zima. Nejbezpečnější ultrazvukový peeling. Přesně to lze provést kdykoli v roce.Ale slunce by nemělo být zneužíváno.

   Například v chladném období se provádí loupání kyseliny trichloroctové. Tento postup je závažný a regeneraci kůže trvá déle.Výsledek je však lepší.

   Jak často lze provádět chemický peeling

   Je zakázáno provádět hluboký peeling často, což je prostě nemožné.Pouze kosmetolog, který postup provádí, může hovořit o konkrétních termínech.

   Povrchové slupky se snadno a bez problémů používají a mají minimální poškození kůže.Proto se provádějí ve 4 až 6 sezeních.Každé sezeníProvádí se nejvýše jednou za 2 týdny.

   Doporučuje se použít loupání v polovině těla jednou ročně, maximálně jednou za šest měsíců, pokud je brzy na jaře nebo na podzim.

   Lidé se světlou a tenkou pokožkou mohou loupání používat častěji než lidé s tmavou pokožkou.

   Kontraindikace při provádění domácího chemického peelingu

   Než bude proveden chemický peeling obličeje doma, ujistěte se, že: ]

   • zánětlivé akné;
   • alergická reakce na složku chemického loupání;
   • výskyt herpesu;
   • kardiovaskulární a nervové abnormality;
   • těhotenství a laktace;
   • umístění k tvorbě jizev po suchém čištění obličeje.

   Videoklipy o chemickém peelingu obličeje.Tipy, jak postupovat doma

   Hluboký chemický peeling obličeje doma.Pokyn:

   Peeling obličeje doma s citronem: