Cheiloplastika rtů: před a po fotografiích, typech, indikacích a kontraindikacích.Jak probíhá operace a rehabilitace

Cheiloplastika se provádí ke změně obrysu a objemu linie rtů, k rekonstrukci poškozených oblastí, vrozených vad.Cheiloplastika rtů (foto výsledků před a po je vidět později) je nezbytná v případech, kdy došlo ke zranění rtů, k léčbě abnormálních odchylek.

)Cheiloplastika - korekce a změna tvaru rtů

Rozlišují se tři typy cheiloplastiky:

 • Redukční technologie, při které se provádí operace ke snížení délkya objem rtů při vrozených malformacích.
 • Cílem estetického plastického postupu je zlepšit přitažlivost,vytvoření správných kontur rtů.
 • Rekonstrukční cheiloplastika je předepsána kvůli onkologickým patologiím, potřebě odstranit rozštěp rtu, rozštěpu patra atd. V tomto případě je chirurgie nezbytným opatřením, aby obličeje byly oválné proporcionální rysy, aby se vytvořil krásný, přirozený úsměv.

Indikace pro chirurgii

Hlavní indikace pro cheiloplastiku jsou:

 • Vrozené vady.
 • Vzhled novotvarů v dutině rtů.
 • Odstranění vrásek.
 • Zamaskujte jizvy a jizvy v rozích úst.
 • Žvýkací úsměv.
 • Asymetrie úst.
 • Předchozí neúspěšné postupy zvětšení nebo zmenšení rtů.
 • Nedostatečná hustota rtů.
 • Poruchy úst, rtů po nehodách, zraněních, operacích.

Jaký věk mohu dělat?

Bez anamnézy kontraindikací lze korekci tvaru rtů a rohů úst provádět od 18 let.Děti potřebují k postupu cheiloplastiky písemné povolení rodičů.

Vstřikovací cheiloplastika

Cheiloplastika rtů, fotografie před a po které jsou k dispozici na internetu pro studium, poskytuje individuální přístup ke každému pacientovi.Metoda je vybrána v závislosti na očekávaném účinku, označení postupu, je jmenována pouze velitelem.

Bylo vyvinuto několik základních technik vstřikování plastů založených na zavedení speciálních roztoků do dutiny rtu nebopeptidové koktejly pro zvýšení objemu.

 1. Použití kyseliny hyaluronové. Nejčastěji používaným řešením je Juverderm, který zajišťuje zvětšení rtů.Účinek je dosažen přitahováním a zadržováním léčiva vodou v tkáních.Doba účinku objemových rtů je 5-6 měsíců.
 2. Lipofilling- liposukce se používá k extrakci přirozeného tuku pacienta, který se poté zavádí pod kůži rtů.Poměrně levná metoda, ale může způsobit komplikace a vedlejší účinky.
 3. Biopolymerje speciální gel s vysokou plasticitou, který poskytuje účinek objemných rtů.Lék se podává pod kůži rtů, účinek trvá nejméně 3-4 roky.Kolagenové gely jsou často používány například Saymetr, Izolazhen k úpravě tvaru rtů.

Většina plniv je na kosmetickém trhu zastoupena spolehlivou evropskou společností Biomed.Jejich popularita a význam je vysvětlena maximální biologickou kompatibilitou s přírodními lidskými tkáněmi, absencí nežádoucích účinků a alergií.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kanyla - co to je, protože se používá v kosmetologii a medicíně.

Plastická chirurgie Kisselring

Tento chirurgický postup ke změně tvaru a objemu rtů se provádí pomocí řezů na měkkých tkáních. Toto je metoda radikální korekce, která vám umožní dosáhnout dobrých výsledků bez rizika změny tvaru rtů v budoucnosti.

PostupKisselring se provádí vyříznutím proužků kůže různých šířek podél a nad okrajem rtu.Poté se objeví červený okraj rtu, díky čemuž se rty v důsledku toho stávají nafouklejšími a objemnějšími.

Cheiloplastika rtů (před a po fotkách lze studovat ve článku) podle metody Kisselring je nezbytná pro pacienty, kteří mají velmi tenký červený okraj nad rty a současně malou tloušťku sliznic.Tato kombinace neumožňuje provádět jiné metody korekce rtů.

Často se tato operace provádí u lidí v pokročilém věku, často může být od narození tenká hranice.Aktuální postup pro asymetrii rtů.

Bullhorn

Populární, šetrný chirurgický zákrok, založený na skutečnosti, že během zákroku se zmenšuje vzdálenost od červeného okraje rtů k nosu.

Toho lze dosáhnout excizí kožních chlopní určité délky.

Cornerlift

Minimálně invazivní technika, nejčastěji používaná ke zvedání rohů úst.Tato operace je předepsána v pokročilém věku k odstranění výrazného nasolabiálního záhybu nebo s vrozenými anomáliemi.

VY plastové rty

Postup plastické VY zahrnuje řezy „V“ na sliznici horní pery.

Poté je břit zastrčený a sešíván do tvaru „Y“.

Pařížská technika z plastů

Jedná se o jedinečnou techniku ​​operace, která se výrazně liší odpodobné technologie korekce rtů.Provádí se hlavně v oblasti od rohů k nejvyšším bodům horního rtu. Pařížská technika umožňuje korekci obou rtů, ale vždy začíná shora.

Ve spodním rtu budou místa vpichu umístěna na průsečíku červeného okraje s imaginární linií rohů rtů.Rohy rtů a jejich střed tedy nebudou během procedury ovlivněny.

Účinek pařížské operace je zajištěn díky rovnoměrně rozložené přípravě v různých částech rtů.Pro tuto metodu se nejčastěji používá restylight, jehož výhodou je, že nenaplňuje samotné měkké tkáně, ale činí je hustší.To vám umožní vyhladit vrásky, nasolabiální záhyby, osvěžit a omladit obličej.

Resekce DAO

V závislosti na důkazech a základech operace mohou být tyto metody následující:

 1. Oprava rohů rtů- Resekce DAO, při které lékař provádí řezy na vnitřní straně tváře, vyplňuje dutiny přírodním tukem (odebíráno po liposukci, živočišné tuky).To vám umožní zdůraznit rohy úst.
 2. Metoda „zavěšení“se provádí se speciálními chirurgickými nitěmi, které se zavádějí nosem do dutiny horního rtu.V tomto případě je kůže natažená, vyboulení přes okraj se stává výraznější konvexní.
 3. Snížení objemuje postup související s kosmetickým typem úpravy, je nutnézmenšení délky a konvexnosti tvaru rtů.Tato technologie zajišťuje excizi během operace nadbytečné tkáně rtu.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Alentova Vera po plastické chirurgii - poslední fotky, které operace byly provedeny, jak se hvězda změnila.

Vkládání implantátů

Použitím implantátů lze dosáhnout vysokých výsledků při zvětšení rtů. Tato technika se používá, pouze pokud existují kontraindikace pro injekční a operační techniky pro úpravu linie a tvaru rtů.

Cheiloplastika rtů se zavedením implantátů (fotografie před a po jsou uvedeny níže) umožňuje zdůraznit přirozený obrys a dát rtům potřebný objem.Postup je zahrnut do estetické korekční skupiny.Výhodou této techniky je, že v průběhu času můžete implantát vyměnit, úplně odstranit nebo podstoupit operaci.

Příprava na chirurgii

Před jakýmkoli postupem (estetickým, chirurgickým) by mělo být provedeno profesionální vyšetření, které zahrnuje:

 • Biochemická analýza krve.
 • Klinické a obecné krevní testy.
 • EKG.
 • Konzultace dermatologa, imunologa.

Před operací je nutné přestat užívat léky, které mohou stimulovat vysoké krvácení:

 • Antikoagulancia.
 • Hormonální antikoncepční prostředky.
 • nesteroidní protizánětlivé léky.
 • Přílohy onzáklad ginkgo biloba.

Pokud je nemůžete úplně zrušit, musíte se obrátit na specialistu, který lék předepsal, a upravte dávkování a dávkovací režim.

„Aspirin“ a jeho analogy jsou před cheiloplastikou přísně zakázány.

2 týdny před zákrokem se vyplatí zastavit užívání alkoholu a vzdát se tabákových výrobků.Díky tomu je možné předem obnovit a normalizovat reologické vlastnosti krve, aby se zabránilo krvácení a následným komplikacím.

V předvečer chirurgického zákroku, který upravuje tvar rtů, musíte dodržovat dietní dietu.Poslední jídlo by mělo proběhnout nejméně 12 hodin před operací.

Doporučuje se předem připravit věci, které budou nutné po návratu z kliniky:

 • Led ke zmírnění bolesti a otoku.
 • Masti a krémy protizánětlivé skupiny.
 • Džus, želé, cereálie, aby nedošlo k poškození ústní dutiny pevnými potravinami.

Anestezie

Nejčastěji se cheiloplastika provádí v lokální anestezii, vzhledem k tomu, že se jedná o minimálně invazivní zásah, nemá smysl používat celkovou anestezii.

Jak postup pokračuje

Vytváření linie a objemu rtů pomocí plniva se provádí zavedením kyseliny subkutánní, gelu nebo tělesného tuku.Korekční oblast je přímo zpracována a je použita lokální anestézie.Ale v průběhu času se drogy rozeznávají, účinek nafouklých rtů zmizí.

Cheiloplastika rtů, fotografie před a po, které ukazují rozdíl a výsledek, má dlouhodobý účinek.

V tomto případě odborník dodržuje následující kroky:

​​
 1. Veškerý make-up je odstraněn, jsou odstraněny nečistoty a prach.
 2. Oblast rtů je ošetřena antiseptikem.
 3. Lékař používá skalpel k rozřezání oblasti, která má být upravena.
 4. Specialista vytvoří pomocí jedné z technik přijatelnou formu (vyříznutí části, obrácení).
 5. Poté jsou řezy sešity kosmetickými nitěmi.

Po operaci nejsou řezy vidět, nezůstávají žádné jizvy, protoževšechny chirurgické zákroky se provádějí na sliznici.

Doba trvání účinku

Postupy poskytují úžasné výsledky:

 • Vytvoření symetrického úsměvu.
 • Odstranění příliš tenkých nebo tlustých rtů.
 • Zvýšení objemu a další.

Klasická operační cheiloplastika poskytuje celoživotní trvalý výsledek.Injekční opatření nezaručují stálost dosaženého účinku, nafouklé rty mizí s časem (po 3-6 měsících, v závislosti na vybraném léčivu).

Pooperační období

V období rehabilitace jsou vyžadovány masti a krémy proti infekci a zánětlivému procesu. Regenerační činidla jsou nezbytná pro nejrychlejší hojení rány. Jakékoli léky by měl předepisovat lékař.

Otok a modřiny na rtech poté, co cheiloplastika zmizí přibližněza týden.

V prvních 2-3 dnech bude bolest, těsnost a nepohodlí přetrvávat.V takovém případě předepište léky proti bolesti, například Paracetamol.

 • K odstranění otoků v ošetřené oblasti se používá led zabalený v látce.
 • Ihned po cheiloplastice se doporučuje vzít zkumavky pouze tekuté jídlo, šťávy.Pevné výrobky se přidávají pomalu, postupně.
 • V žádném případě byste neměli pít horký čaj, žádné nápoje, jíst horká jídla.Chcete-li se plně zotavit a získat normální vzhled, je lepší vzít si dovolenou po dobu 5-7 dnů.
 • Sportovní aktivity a zatížení by měly být omezeny na 3-4 dny po injekčních procedurách a 2 týdny po chirurgickém zákroku.

Při úplném dodržování doporučení lékaře je doba zotavení poměrně snadná.

Možné nežádoucí účinky a komplikace

Pokud postup provádí nezkušený lékař, preventivní opatření byla ignorována a mohou se objevit nežádoucí účinky:

 • Alergie na anestetikum léčiva.
 • Krvácení během události.
 • Stehy se rozcházejí a po operaci se objevuje krev.
 • Vývoj infekce, zánět.
 • Poškození nervů.
 • Ztráta citlivosti na rty.

Postup tvarování je doprovázen minimálními komplikacemi a vedlejšími účinky.V některých případech však v průběhu času dochází k migraci léčiva v ohybech rtů, k tvorbě vláknitých tobolek.

Cheiloplastika pro patologie u dětí

Chirurgická cheiloplastika se často provádí u dětí, pouze pomocí donucovacích opatření podle pokynů lékaře.V zásadě jsou tyto postupy nezbytné k odstranění vrozených vad a abnormalit, patologií vývoje rtů, úst.

Cheiloplastika rtů pro děti (před a po veřejně dostupných fotografiích na internetu) je operativní opatření k vytvoření laboratorního a lingválního frenum a provádí se v kojeneckém věku.

Nesprávně tvarovaná uzda způsobuje pro dítě spoustu potíží, narušuje správné stravování a způsobuje problémy s řečovým aparátem.S takovou patologií dítě začne mluvit pozdě, může se otřepat, lisp.

Cheiloplastika rtů se štěrbinovou rty se nejlépe provádí v dětství.

Minimální chirurgický zákrok se provádí za použití lokální anestézie.

Očekávaný účinek je nejpravděpodobnější, pokud se operace provádí před 6. narozeninami dítěte, dokud se tkáň chrupavky úplně nevytvoří.Ideální - provádět chirurgické zákroky až do věku 6-8 měsíců.Zubař s mnohaletými zkušenostmi a praxí provádí všechny nezbytné manipulace během 2-3 minut.

Pokud je schůzka učiněna v pozdějším věku, s největší pravděpodobností bude přidělena plnohodnotná operace se všemi riziky a následným obdobím rehabilitace.Pro dětskou chirurgii se používají lasery, které poskytují menší poškození a větší přesnostjednoduché období zotavení.

Pro děti starší 5 let se doporučuje provést frenuloplastiku, což je chirurgický zákrok, který může eliminovat patologii krátkého frenula (ankyloglossia).

V závislosti na závažnosti poškození může být přiřazeno dětem:

 • Úplný postup pro opravu uzdu.
 • Nejjednodušší způsob je řezat.
 • Chirurgické přemístění.

Jmenování provádí ošetřující lékař, v zájmu prevence je důležité neustále navštěvovat dětského zubního lékaře a hodnotit vývoj dětské uzdy.Aby období zotavení bylo dobré pro rodiče, je důležité sledovat rehabilitaci ústní hygieny a používat pouze lehká tekutá jídla.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak a proč jsou žebra odstraněna - účinnost, fotografie před a po operaci.

Chirurgie během těhotenství

Důrazně se doporučuje provádět cheiloplastiku během těhotenství a laktace.

Kontraindikace

Relativní kontraindikace postupu jsou následující důvody:

 • Zranění, otevřené poranění rtů.
 • Období akutních respiračních a virových onemocnění.
 • Labiální herpes.
 • Infekční choroby.

Těžké kontraindikace pro provádění cheiloplastiky:

 • Nekompenzovaná onemocnění vnitřních orgánů.
 • Obezita.
 • Diabetes mellitus.
 • Dysfunkce autoimunitního systému.
 • Onemocnění hematopoetického systému.
 • Nekontrolovaná hyperglykémie.
 • Těžký průběh chronických onemocnění.

Populární a oblíbený postup je cheiloplastika rtů a úst (fotky před a poté jsou poskytnuty k recenzi).

Umožňuje vám zvýšit přitažlivost, svádění rtů, odstranit vrozené a získané vady.Před provedením takového postupu je nutné se poradit s lékařem, absolvovat řadu specializovaných vyšetření.

Video o cheiloplastice rtů a možných komplikacích po něm

Jemnosti plastické chirurgie pro zvětšení a změnu tvaru rtů:

Chirurgie pro obnovení a úpravu tvaru rtů při odstraňování biopolymerního gelu: