Charcotova sprcha na hubnutí.Jak udělat doma, před a po fotografiích, recenze

Nadváha je globální problém moderní společnosti.Každý rok se lidé s diagnózou obezity stávají stále více.Extra libra není jen estetickou vadou, ale také hrozbou pro normální fungování systémů vnitřních orgánů.

V dnešní době bylo vyvinuto mnoho metod zaměřených na boj s nadváhou.Charcotova sprcha na hubnutí je jednou z nich.Přezkumy pacientů a výsledky aplikace nenechávají žádné pochybnosti o jejich účinnosti.

Podstata a základní principy duše Sharka

Jednaz nejznámějších vodoléčebných metod byl po jeho pojmenován „Charcot's Douche“o tvůrci.Jean Martin Charcot byl renomovaný neuropatolog a psychiatr praktikující ve Francii v polovině 19. století.Jeho výzkum byl zaměřen na studium patologických stavů lidského nervového systému a hledání možností jejich léčby.

Charcotův douche pro hubnutí a léčbu nemocí kůže a nervového systému

I přes určitou bolest v tomto postupu lidé projevili zlepšenou náladu, zvýšenou toleranci ke stresu a vysoký přílivenergie.Trysková sprcha se tak stala jednou ze složek komplexní terapie hysterie a dalších poruch nervového systému.

Četné experimenty ukázaly, že masáž prováděná proudem vody namířenou pod vysokým tlakem má příznivý vliv na emoční stav pacientů.

Zpočátku se Charcotova sprcha ukázala nikoli na hubnutí, ale na terapeutické účely. Přezkumy pacientů a výsledky z průběhu procedur se však staly důvodem pro použití této techniky v kosmetologii.

Bylo uvedeno, že postup má příznivý účinek na tyto ukazatele:

 • obecný tón těla;
 • pružnost a struktura kůže;
 • krevní oběh;
 • metabolismus;
 • snížení tělesné hmotnosti a objemu;
 • kvalita a výkon spánku.

Moderní koncepcí Charcotovy sprchy je šoková vodoléčba, jejíž účinek se dosahuje zpracováním jednotlivých oblastí těla střídáním silných proudů horké a studené vody v teplotním rozmezí od +20 do +45 ° С.

V současné době je vodoléčba tryskou úspěšně používána v sanatoriích a výdejních stojanech pro léčbu nervových poruch a problémů pohybového aparátu (ODE) a ve zdravotnických lázeňských centrech pro boj s nadváhou a strukturálními změnami.kůži.

Náklady na jeden postup závisí na třídě wellness centra a délce trvání sezení. V Petrohradě je nejnižší cenou za pět minut terapie vodním paprskem 200 rublů.

Indikace prozačátek použití sprchy Sharko

Doporučuje se použít sprchu Sharko pro hubnutí, jejíž recenze a výsledky nepochybují o její účinnosti,k vyřešení následujících problémů:

 • poruchy nervového systému;
 • stálé fyzické a psychické přetížení;
 • syndrom chronické únavy, deprese, apatie;
 • zhoršené metabolické procesy způsobující nadváhu;
 • patologie kloubů, šlach a kostí;
 • onemocnění svalů;
 • poruchy fungování TAC způsobené zraněními;
 • přítomnost alergických reakcí;
 • vegetovaskulární dystonie.

Charcotův douche se často používá jako preventivní opatření pro ztuhnutí těla, posílení imunity, uvolnění svalů a celkové uzdravení ODE při intenzivní fyzické námaze.

Pro kosmetické účely se tato technika používá jako prostředek boje proti celulitidě a nadváze.Procedura má za následek lehký peeling, takže může být užitečná pro lidi s kožními chorobami nebo dysfunkcí mazových žláz.

Inkoustová hydroterapie se vysoce doporučuje lidem, kteří neustále pracují na svých počítačích. Sharková sprcha uvolňuje zádové svaly, obnovuje krevní oběh narušený sedavou prací a uvolňuje bolesti hlavy spojené s mentálním přetížením a nedostatkem kyslíku.

Léčivé vlastnosti postupu jsou způsobeny výrazným tonickým účinkem.V důsledku terapie je cévní systém posílen,zvyšuje se tón kůže a svalů, stimuluje se vzrušivost smyslových a motorických nervů a také se zrychlují metabolické procesy.Proud vody pomáhá zlepšit krevní oběh a výživu tkání.

Kontraindikace Charcotovy duše

Charcotova sprcha na hubnutí (recenze a výsledky prokázaly svou účinnost v boji proti nadváhy), nevyhovuje všem.Stejně jako každý léčebný postup má i řadu kontraindikací a omezení.

Kontraindikace Příčiny a důsledky porušení
Menstruace Gynekologové nedoporučují provádět zákrok nejen během cyklu, ale také několik dní před ním a po něm.Trysková hydroterapie vyvíjí silný tlak na svaly.To stimuluje dělohu k intenzivním kontrakcím, což je důvodem pro zesílení syndromu bolesti, který mnoho žen trpí během menstruace.
Křečové žíly V případě vaskulárního onemocnění jsou Charcotovy duše kategoricky kontraindikovány.Přítomnost kapilární sítě je prvním příznakem křečových žil.Díky této patologii může po agresivní hydromasáži zůstat nejen edém, ale také krevní sraženina.Kontrastní teploty a vysoký tlak zhoršují patologii a občas zvyšují počet oteklých žil.Jsou-li příznaky křečových žil přítomné pouze na nohou, lze ve světelném režimu použít terapeutickou sprchu, která zabraňuje účinkům proudu na postižené oblasti.
Myoma a další druhynádory S touto diagnózou by měl být vyloučen jakýkoli účinek na nádor.I při nejmenším režimu může trysková hydroterapie vyvolat šíření metastáz nebo transformaci benigního nádoru na maligní.
Onemocnění kardiovaskulárního systému Charcotovu sprchu lze přičíst extrémní terapii.Kontrast teplot a účinek na svaly koncentrovaného vysokotlakého paprsku staví nervový systém do šoku a lidé se slabým srdcem netolerují stresující zátěž.
Poškození kůže, otevřené rány Pokud silný proud vody zasáhne poškozenou oblast kůže, může způsobit vředy a mikrotrhliny.Nesterilní voda zvyšuje riziko vniknutí nečistot do krve.Charcotův deku aktivně stimuluje imunitní systém k obnově buněk.Zrychlená regenerace znamená tvorbu hrubé tkáně jizvy.
ARI, ODS další choroby doprovázené horečkou Masáž se provádí v chlazené místnosti, která v kombinaci s použitím vody s nízkou teplotou může zhoršit průběh nemoci.

Postup má také několik omezení:

 • by maximální počet návštěv za kurz neměl být větší než 20;
 • Doporučuje se opakovat kurz nejvýše dvakrát ročně;
 • během hydroterapie je nutné zvýšit příjem vody na 8 sklenic denně.

Inkoustová hydroterapie je během léčby kontraindikovánatěhotenství a kojení, se špatnou koagulací krve, výskyt patologií jater a ledvin, onkologie, onemocnění se zvýšeným rizikem krvácení.

Je důležité si uvědomit, že zpočátku byly postupy vodního paprsku předepsány podle indikací lékaře pro terapeutické účely.Nejsou-li kontraindikace, lze kurz absolvovat v běžném SPA salonu.Je však lepší kontaktovat centra specializující se na vodoléčbu, jejichž personál má odborné znalosti, které vám umožňují rozvíjet programy s ohledem na individuální charakteristiky pacientů.

Užitečná doporučení pro pacienty

Příprava na vodní terapii proudem začíná lékařským vyšetřením. Pokud nejsou nalezena žádná omezení, můžete kurz bezpečně zahájit.

Pokud se postup neprovádí ve středu prémiové třídy, je-li k dispozici vše, , je třeba vzít s sebou:

 • plavky nebo plavky;
 • pantofle do koupele;
 • sprchový uzávěr;
 • ručník;
 • zvláčňující gel nebo pleťové mléko.

Přestože se odborník v průběhu sezení snaží zabránit expozici hlavy, páteře, hrudníku a oblasti genitálií, je lepší pokrýt rukama zvláště důležitá místa.Pokud se proud vody nasměrovaný pod vysokým tlakem náhodně dotkne bradavky, bude to velmi nepříjemné.

První postupy mohou být bolestivé.Pokud se bolest stane nesnesitelnou, musíte požádat o snížení tlaku.Aby se zmírnil účinek po bolesti, lékaři doporučují použití léků, jako jsouHepatrombin, Traxevasin a Badyaga.

Pokud se po sezení objeví modřiny, nepoužívejte absorbovatelné látky.Za pár dní projdou sami.Při nepřítomnosti vaskulárních patologií nebo problémech s koagulací krve si po nějaké době pokožka zvykne na agresivní účinky vody a procedury probíhají bez viditelných následků.

V případě cévních sítí nebo hematomů je nutné léčbu přerušit a poradit se s lékařem. Po ukončení se doporučuje použít zvláčňující mléko, krém nebo gel, aby se zabránilo vysychání pokožky, a trochu se uvolní.

Jak se vyrábí Charcotův douche

Charcotův douche se koná v chlazené místnosti.Při teplotě vzduchu 9 až 16 ° C se tělo vrhne do stavu mírné pozastavené animace a stává se více náchylné k terapeutické masáži.Náraz se provádí ze vzdálenosti 3 až 3,5 m. S proudem vzduchu asi 4 atmosféry.Standardní doba hydroterapie je 5 minut.

Procedura probíhá v několika etapách:

 1. Pacient se ze všech stran vylévá rozptýleným proudem vody ve směru od nohou k hlavě.Studium začíná vždy zezadu.
 2. Nohy se zpracovávají za vysokého tlaku koncentrovanou tryskou.Náraz se provádí zdola až 2-3krát na každou končetinu.
 3. Pro masáž zad je proud lehce rozptýlen a tlak je snížen.Proveďte několik pohybů ve směru od kostrče k dolní části krku.
 4. Pacient se otočí do strany a zvedne ruku.Konce jsou zpracovány koncentrovaným paprskem s vysokým tlakem a oblast břicha a hrudníku je rozptýlena.Masáž se provádí nejprve na jedné straně a poté na druhé.
 5. Pokud existují důkazy, provede se studie břicha.Masáž se provádí koncentrovaným proudem v kruhových pohybech, který opakuje umístění tlustého střeva.Jsou vytvořeny 2-3 kruhy, dokud se na kůži neobjeví zarudnutí.
 6. Na konci procedury se přepnou na rozptýlenou sprchu, během níž musí pacient provést 1-2 plné zatáčky.

Během masáže se zvláštní pozornost věnuje problémovým oblastem (hýždě, stehna, břicho).Chcete-li dosáhnout výsledku, musíte absolvovat průběh 15-20 procedur.Délka první relace obvykle nepřesahuje 1 minutu.V tomto případě lze tlak trysky snížit a teplota vody se blíží pohodlné.

Chlazení těla stimuluje tělo ke zvyšování energetického výdeje, což pomáhá urychlit rozklad tukových tkání.

Charcotova sprcha na hubnutí, jejíž recenze a výsledky učinily tuto metodu hydroterapie neuvěřitelně populární, lze provést doma.K tomu je třeba zakoupit speciální sprchovou trysku s kónickými tryskami (Alekseevova tryska), která zvýší tlak trysky na 4 atmosféry bez zvýšení průtoku vody.

Před pokračováním v tryskové hydroterapii je nezbytné získat odborné rady ohledně přípravy programu, použitých metod a umístění masážních linek.Pro profylaxiDoporučuje se používat kontrastní sprchu.Pokrývá tělo, pomáhá stimulovat metabolické procesy, má anticelulitidní účinek.

Je třeba zahájit postup při teplotě příjemné pro tělo a postupně jej zvyšovat.Když je voda tak horká, že je obtížné tolerovat, je nutné ji náhle změnit na chlad.Potom cyklus opakujte.Hlavní věc je dodržovat sled změn teploty: teplý - horký - studený.V jedné relaci můžete provádět několik opakování.

Po kontrastní sprše se doporučuje dobře otřít osušku a na problémové oblasti nanést krém proti celulitidě. Při hypertenzi se nedoporučuje používat kontrastní sprchu. Je-li obvyklý tlak normální, ale před postupem došlo ke skoku, je lepší jej opustit.

Konsolidace výsledku

Účinek každého postupu musí být konsolidován.Nejběžnějším doporučením pro ty, kteří nechtějí vrátit ztracené kilogramy, je fyzická aktivita a správná výživa.

Existuje však několik doporučení , které pomohou prodloužit pozitivní výsledek hydroterapie:

 • pravidelné používání anticelulitidních látek;
 • přijímání svetrů;
 • návštěva sauny;
 • anticelulitidové zábaly;
 • kontrastní sprcha.

Pokud k této sadě opatření přidáte kontrolu výživy a příjmu tekutin a také si uděláte mírný návyk na tělesnou výchovu (například projdetejedna zastávka do domu pěšky, a ne autobusem), pak bude výsledek nejen konsolidovat, ale také zlepšit.

Názor na Charcotovu sprchu lékařů a pacientů

Charcotova sprcha na hubnutí, recenze a výsledky, které lze obecně hodnotit jako pozitivní, není ideálním způsobem boje proti estetice.nedostatky obrázku.Ne všichni lidé, kteří nemají lékařské kontraindikace, aby mohli provádět procedury, vydrží i jedno zasedání extrémní hydroterapie.

Téměř všichni pacienti hlásí bolest a stěžují si na otoky a modřiny.Ti, kdo absolvovali celý kurz, jsou však s výsledkem spokojeni.

Účinnost vodoléčby byla zaznamenána u lidí, kteří podstoupili extrémní hubnutí.V důsledku rychlé ztráty tělesného objemu ztratila pokožka svůj tón a ztratila pružnost.Po 10 procedurách se začala vyhlazovat a utahovat.

Navzdory skutečnosti, že názor na účinnost metody Charcot v boji s nadváhou se rozcházel, téměř všichni si všimli zlepšení psychického stavu, zvýšení tónu pleti a snížení účinku „pomerančové kůry“.Velmi dobře se oceňují také výsledky vodní terapie vodním paprskem při modelování siluety.

Někteří pacienti hlásili pozitivní změny v problémových oblastech (boky a břicho) i při pouhých 5 ošetřeních. Důležité je, že účinek Charcotovy duše přetrvává dlouhou dobu. Podle odborníků je technika francouzského lékaře vynikající pro bojdeprese a syndrom chronické únavy.

Koncentrovaný účinek na problémové oblasti kůže pomáhá zbavit se celulitidy.Procedura má omlazující účinek, napíná pokožku, obnovuje ztracenou tonus.V souvislosti s bojem proti nadváhy však odborníci na výživu doporučují použití jako součást komplexní terapie.

Skutečnost, že výsledek kurzu do značné míry závisí na úrovni znalostí odborníka, který postupy provádí, se uvádí zvlášť.Je velmi důležité podstoupit ošetření certifikovanými hydroterapeuty, kteří jsou schopni zvolit správnou teplotu a tlak vody, aby byl zajištěn maximální hojivý účinek.

Kdy lze očekávat účinek

Průběh extrémní hydroterapie je od 15 do 20 výkonů s průměrnou dobou trvání 5 až 15 minut.Vizuální a hmatový efekt je vidět po 4 procedurách.Kůže je pevnější a pevnější.Zlepšení krevního oběhu vede ke snížení účinku „pomerančové kůry“, posílení svalů a korekce držení těla.

Sharková sprcha na hubnutí je nejúčinnější pouze u lidí, kteří jsou obézní.

Přezkumy těch, kteří odvážně absolvovali celý průběh postupů, a výsledky výzkumu to potvrzují.Ke změnám dochází v důsledku lymfatické drenáže a zlepšeného metabolismu.Pacienti s malou nadváhou pravděpodobně nedosáhnou očekávaného účinku, ale jejich svalový tonus a celkový stav se určitě zlepší.

Video o výhodách sprchy Sharko

Jaký vliv má sprcha Sharko na tělo: