Černá hlína na obličej, vlasy, pokožku těla.Vlastnosti a použití: masky na akné, černé tečky, celulitida, čistící, hubnutí

Černá hlína je ve srovnání s jinými typy přírodního prášku lídrem ve svých účincích na metabolismus v tkáních a buňkách.Tato složka se vyznačuje hustou strukturou a tažností a vypadá jako tmavý prášek.Kosmetičtí lékaři doporučují, aby byla černá hlína pravidelně používána k péči o obličej, vlasy a také na známky celulitidy a další libry.

Složení černé hlíny

Jsou vysvětleny výhody této přírodní složky pro pokožkuJsem rysy chemického složení.

Má vysoký obsah:

 • fosfát;
 • uhlík;
 • vápník;
 • radium;
 • draslík;
 • křemík;
 • dusík;
 • železo;
 • stroncium;
 • zinek;
 • hořčík.

Přítomnost křemíku umožňuje použití přírodní složky k očištění toxinů horní vrstvy pokožky, což pomáhá aktivovat regenerační proces a omlazovat buňky.

Zinek a radium zpomalují změny související s věkem a zabraňují tvorbě vrásek v obličeji.A vápník, železo, stroncium a křemen mají příznivý vliv na strukturu vlasů.

Vlastnosti

Vysoký obsah stopových prvků v černé hlíně vysvětluje její prospěšné vlastnosti, díky nimž je možné se vypořádat s mnoha kožními a jinými patologiemi.

 1. Odstraňuje zánět a zabraňuje opětovnému rozvoji patologického procesu.
 2. Podporuje hluboké čištění pórů kůže.
 3. Urychluje hojení ran, modřin a škrábanců.
 4. Zužuje póry a dává pokožce dobře upravený a zdravý vzhled.
 5. Ničí bakterie a zvyšuje odolnost těla vůči jejich účinkům v budoucnosti.
 6. Zvyšuje tón pokožky, odstraňuje vrásky v obličeji a opravuje obrys obličeje.
 7. Zlepšuje tón pleti, účinně bojuje proti stárnutí a pihy.
 8. Normalizuje produkci podkožního tuku a odstraňuje nepříjemný mastný lesk.
 9. Zvyšuje syntézu kolagenu.
 10. Posiluje a zlepšuje strukturu vlasů.

Princip činnosti

Jílu tmavého stínu lze použít několika způsoby.Každý z nich je schopendát pozitivní výsledek a odstranit kožní defekty.

 1. Maska pomáhá odstraňovat toxiny z kůže a zužovat póry obličeje.Tato složka navíc provádí jak čištění, tak masáž, což zlepšuje metabolické procesy v buňkách.
 2. Drhnutí vám umožní odstranit horní vrstvu odumřelých buněk, a tím dát pokožce zářivý vzhled.Po takovém ošetření se póry zužují, kyslík vstupuje do tkání a buněk rychleji, což minimalizuje výskyt zánětlivých procesů.

Indikace

Černá hlína na obličeji je relevantní v přítomnosti:

 • akné, uher;
 • mastná, problematická pleť;
 • selhání mazových žláz;
 • věkové skvrny, pihy;
 • malé rány a mikrotrhliny;
 • černé tečky;
 • zvětšené póry;
 • obličejové vrásky;
 • předčasné zvadnutí kůže;
 • kombinace, suchá kůže.

Kosmetologové kromě toho doporučují používat léčivé vlastnosti tohoto přírodního prášku proti celulitidě v boji proti dalším librám k posílení a zdraví vlasů.

Kontraindikace

Navzdory užitečným vlastnostem složky existují určité kontraindikace pro její použití:

 1. Individuální nesnášenlivost.
 2. Těhotenství.
 3. Cévní patologie (rosacea).
 4. Období kojení.
 5. Infekční onemocnění kůže.
 6. Zvýšená tělesná teplota.
 7. Otevřené rány a oděrky.
 8. Horečka v pozadízánětlivý proces v těle.

Ignorování existujících kontraindikací černé hlíny může vyvolat opačný účinek a vést k dalšímu zhoršení situace.

Základní pravidla pro používání obličeje

Při použití obličeje musí být použit přírodní prášek, který zohledňuje základní pravidla pro jeho používání.

 1. Při přípravě kosmetické masky je nejprve nutné do nádoby nalít hlinku a teprve potom postupně nalít vodu, čímž se produkt dostane do požadované konzistence.
 2. Nejprve je nutné vyzkoušet na alergickou reakci kůže, a proto nejprve naneste složku na malou plochu kůže a počkejte 5 minut.
 3. Ke smíchání složky je třeba použít skleněné, keramické nebo plastové nádobí.
 4. Maximální doba expozice černé hlíny by neměla přesáhnout 20 minut.Proto musíte navigovat v době sušení jílové vrstvy a zabránit jejímu vysychání.
 5. Je-li jílová vrstva příliš tenká, je opětovné použití přijatelné.
 6. Voda na ředění jílového prášku musí být zahřátá na příjemnou teplotu pokožky.
 7. Hlinitá směs by se měla nanášet speciálním štětcem v rovnoměrné vrstvě.
 8. Před nanesením jílu se doporučuje nejprve vypařit pokožku obličeje, což zlepší penetraci složky.
 9. Zamezte styku s víčky a ústy.
 10. Produkt musí být odstraněn teplou vodou nebo mlékem anásledně zvlhčete obličej tonikem, naneste výživný krém.
 11. Po nanesení masky by člověk neměl mluvit, ale spíše si lehnout a odpočívat.
 12. Pokud po aplikaci směsi dojde k pocitu pálení, komponentu omyjte a její použití zlikvidujte.
 13. Hlína se doporučuje pro mastnou pleť dvakrát týdně a pro suchou, citlivou a kombinovanou pleť - jednou za 7 dní.
 14. Hotovou jílovou směs nelze uložit.

K dosažení požadovaného výsledku postačuje 10 postupů s použitím přírodního prášku.V budoucnu bude možné provést druhý kurz po přestávce 1 měsíc.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a aplikace v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Masky pro suchou pokožku

Černá hlína na obličeji vám v tomto případě umožňuje normalizovat metabolismus na buněčné úrovni a vyrovnat nedostatek tekutin.

1. Zakysaná smetana a jílový prášek musí být smíchány ve stejném objemu. Ke směsi se přidají 2 kapky levandulového oleje.Se zesílenou konzistencí nalijte trochu vody tak, aby maska ​​připomínala složení kaše.Naneste po 10 minutách.odstranit.

2. Smíchejte zakysanou smetanu, jíl a tvaroh ve stejném poměru. Použitím malého množství mléka se směs uvede do stavu buničiny.Rovnoměrně rozložte masku, nechte ji působit čtvrt hodiny.Po odstranění produktu navlhčete pokožku tonikem.

3. Olivový olej akombinovat přírodní prášek v poměru 2: 1. K výslednému přípravku přidejte změkčené maso banánů a promíchejte.Naneste silnou vrstvu a po 10 minutách.úplně opláchněte.

Pro mastnou pleť

Černá hlína pro obličej se také používá pro mastnou pleť.Pomáhá stabilizovat funkci tvorby podkožního tuku, dodává pokožce matný sametový odstín.

 1. Šípky v množství 5 ks.je třeba nalít 120 ml převařené vody.Zakryjte směs a zabalte ji.Po 2 hodinách nalijte do nádoby 1 polévková lžíce.ljíl, přidejte trochu připraveného vývaru tak, aby se směs vizuálně podobala kyselé smetaně v konzistenci.Přidejte jojobový olej (3 kapky), promíchejte.Naneste rovnoměrně, počkejte 15 minut.Odstraňte masku, otřete pokožku krémem.
 2. Do nádoby nalijte 1 polévková lžíce.lpřírodní prášek.Nalijte vařenou vodu zředěnou v aloe šťávě ve stejném objemu.Přidávejte tekutinu, dokud se směs nebude podobat kaši.Pomocí štětce rozložte masku po celé tváři, vyjma úst a víček.Po čtvrt hodině produkt odstraňte a pokožku otřete tonikem.Použijte zvlhčovač.

Pro kombinovanou pleť

Tuto přírodní složku lze použít také pro smíšené typy pleti.To vám umožní odstranit jasné hranice mezi problémovými oblastmi a dát pokožce zdravý sametový vzhled.

 1. Pro kosmetický přípravek budete potřebovat: černou hlínu (2 díly), aloe šťávu (2 díly), jablkovou omáčku (1 díl), med v tekuté formě (1,5 dílu).Smíchejte vše a distribuujte na obličeji, ale naproblémové oblasti se překrývají za 5 minut.po předchozím.Po čtvrt hodině vše umyjte.
 2. Jíly a škrob by se měly brát ve stejných poměrech.Přidejte k nim mléko, aby směs získala konzistenci kyselé smetany.Naneste štětcem, počkejte 15 minut, odstraňte.

Pro stárnoucí kůži

Černá hlína na obličeji může zastavit změny kůže související s věkem.Pravidelné používání tohoto přírodního prášku zlepšuje procesy proti stárnutí a zlepšuje tón pleti.

 1. Sušené květy heřmánku v lékárně je třeba kombinovat s hlínou ve stejném objemu. S použitím malého objemu vody uveďte suchou směs do krémové konzistence.Rovnoměrně rozprostřete, vyplachujte po dobu 15 minut.Po zákroku použijte běžný zvlhčovač.
 2. Smíchejte citronovou šťávu a tinkturu měsíčku, přičemž všechny složky berte ve stejném poměru. Přidejte jíl, aby směs vypadala jako kaše.Směs rozetřete štětcem, vyhněte se kontaktu s víčky a ústy.Po čtvrt hodině produkt vyjměte a pokožku otřete krémem.

Pro problematickou pokožku

Hlína černé barvy účinně zvládne problematickou pokožku.Po pravidelném používání komponenty se pravděpodobnost zánětu, akné a černých teček znatelně sníží a nakonec se problém zcela ustoupí.

 1. Čerstvé listy máty musí být rozdrceny, aby se získala celková hmotnost.1 polévková lžíce.lvýsledná směs se smíchá s citronovou šťávou a jablečným octem odebraným v ½ lžičky.Nalijte tuto hmotu do hlínyrozruch.Naneste ve formě masky a po 10 minutách.opláchněte.
 2. ​​
 3. Míchejte stolní sůl a jíl po dobu 1 sekundy.lPřidejte 3 ml jablečného octa a důkladně promíchejte, dokud nezíská těsto.Distribuujte agenta a po 15 minutách.odstranit.Namažte pokožku tonikem, použijte zvlhčovač.

Z černých teček.Typ čisticí masky

Při pravidelném čištění kožních pórů lze také použít přírodní složku. V tomto případě se doporučuje používat čisticí masky jednou týdně.

1. Smíchejte octový jablečný ocet (1 lžička), tmavou hlínu (1 lžíce), olej z čajovníku (2 kapky).Celá směs se zředí převařenou vodou, čímž se dosáhne konzistence hustého kefíru.Hmotu rovnoměrně rozprostřete po obličeji.Po 15 minutáchumyjte všechno.

2. Vezměte 1 lžičku citronové šťávy a měsíčku tinktury.Nalijte černou hlínu do keramické nádoby a pomocí výsledné kapaliny dosáhnete konzistence těsta.Rozložte směs na kůži obličeje, zaujměte polohu, lehněte si a počkejte 15 minut.Odstraňte masku teplou vodou.

Z akné

Použitím černé hlíny 2krát za 7 dní se můžete úplně zbavit akné a dát pokožce dobře udržovaný zdravý vzhled.

Pro odstranění akné byste měli:

 1. Smíchat jílový prášek (100 g) s vejcem (1 ks).Následně se k hmotě přidá olivový olej v takovém objemu, že směs získá konzistenci kaše.Používejte produkt ve formě masky a po 15 minutáchodstranit.
 2. Nejprve připravte infuzi série, pozice 50 gsbírání rostliny 200 ml převařené vody a trvající 30 minut.V budoucnu zřeďte černou hlínu tímto nástrojem na konzistenci masky.Čtvrt hodiny po nanesení produktu opláchněte a otřete obličej tonikem.

Bělení

Černá hlína může také úspěšně zesvětlit pihy a jakýkoli druh pigmentace kůže.

Kromě toho lze po prvním použití složky pozorovat pozitivní trend.

1. Jílu zřeďte teplým mlékem, dokud se nedosáhne konzistence tvrdého těsta.Přidejte 20 ml zakysané smetany, promíchejte.Distribuujte produkt na obličej a po 15 minutách.odstranit.

2. Vezměte stejné množství mléka, smetany a černé hlíny.K výsledné hmotě přidejte nasekanou petrželku (1 polévková lžíce L.).Výsledná hmota se rozdělí na obličej a po čtvrt hodině se odstraní.

Použití jílu pro tělo

Černý jíl lze účinně aplikovat nejen na obličej, ale také na tělo.Je nepostradatelným nástrojem pro odstranění celulitidy a také pomáhá obnovit pružnost pokožky.

Použití jílového prášku pro tělo se doporučuje v následujících možnostech:

 1. Terapeutické lázně,přidání složky přímo do vody.Po první aplikaci se pokožka těla viditelně napne a zjemní.Aplikujte terapii 2krát za 10 dní.
 2. Zábaly .Použití přírodního prášku v tomto případě pomáhá vyrovnat se s přebytečnými zásobami podkožního tuku, zajišťuje hluboké pronikání dovrstvy epidermis s dalším čištěním a také odstraňuje přebytečnou tekutinu z těla a zmírňuje otoky.Maximálního výsledku lze dosáhnout 12 procedurami každý druhý den.
 3. Masáž. Tato aplikace černé hlíny je schopna poskytnout nejrychlejší výsledek.Použijte masáž jednou za 2 dny, pečlivě masírujte problémové oblasti přírodní složkou a střídejte brnění a poklepávání.

Můžete opakovat kterýkoli kurz, ale po přestávce 30 dní.

Recept na tělové masky

Černá hlína může být také použita jako masky, což pomáhá eliminovat zánětlivé procesy a také dokonale napíná pokožku těla:

 1. Jílový prášek by se měl ředit čerstvým okurkovým pyré, aby se nakonec vytvořila středně silná látka.Výslednou hmotu opatrně rozložte do problémových oblastí.Po 5 minutáchpoužít další vrstvu.Počkejte 20 minut a poté opláchněte ve sprše.
 2. Hlína kombinovaná s medem na hustotu kefíru.Naneste štětcem a nechte působit 20 minut.Následně opláchněte.

Černý jíl pro hubnutí

Použití přírodního prášku pro hubnutí je efektivní.V tomto případě je léčivá složka přijímána interně speciálním kurzem. Tato terapie však vyžaduje předchozí konzultaci s lékařem.

 • 1 týden.Černá hlína v množství 1 lžička.rozpusťte v 1 polévková lžíce.voda.Pijte dvakrát denně 1 hodinu před jídlem.
 • 2 týdny.Vezměte si hliněný nápoj stejným způsobem jako napředchozí týden.
 • 3 týdny.Zvýšení koncentrace léku na 1 polévkovou lžíci.lna 200 ml vody.Pijte denně 2krát před jídlem.
 • 4 týdny.Jezte 10 hliněných kuliček o velikosti 5 mm během dne na lačný žaludek a vypláchněte je velkým množstvím vody.

Zábaly s černou hlínou proti celulitidě

Odborníci doporučují pravidelné obaly na bázi černé hlíny, aby se s celulitidou vyrovnali.Tyto postupy by měly být prováděny každý druhý den po dobu 3 týdnů.

 1. Teplá voda by měla být nalita do jílového prášku a uvedena do konzistence kefíru.Výsledné složení rozdělte do problémové oblasti těla.Zabalte jídlo do několika vrstev nahoře.Nechte v této formě půl hodiny a poté opláchněte a použijte zvlhčovač.
 2. Účinek jílu lze zvýšit přidáním hořčičného prášku.Smíchejte tyto dvě složky ve stejném objemu.Přidejte 50 ml medu a promíchejte do hladka.Hmotu rozprostřete tenkou vrstvou a nahoře ji zabalte pomocí přilnavé fólie.Po 30 minutách opláchněte.

Úprava vody

Při použití týdenních jílových lázní můžete výrazně zlepšit stav pokožky celého těla.Procedura se provádí přidáním léčivého prášku do typizované lázně, ale zároveň by teplota vody měla být o něco vyšší než pohodlná.

 1. Nalijte do vody 0,5 kg černé hlíny a přidejte 10 ml avokáda, grapefruitu a pomerančového oleje a nejprve je smíchejte v horkém mléku.Ponořte do vody po dobu 30 minut a poté opláchněte teplou vodou.
 2. Vyplňtekoupel.Přidá se 30 g mořské soli a černé hlíny.Ponořte do vody po dobu 20 minut a poté opláchněte vodou.
 3. Masáž černou hlínou

  Tento postup by měl být proveden po předběžné lázni, která zlepší účinek složky.Současně by neměly být masírovány nejen problémové oblasti, ale také sousední tkáně po dobu 20-30 minut.Celý kurz - 2 týdny každý druhý den.

  1. Mletá káva a jílový prášek se mísí ve stejném množství.Do směsi přidejte trochu vody, aby získala konzistenci těsta.Naneste na pokožku a rozložte krouživým pohybem v celé problémové oblasti.Délka masáže je 20 minut, poté produkt omýváme a naneste výživný krém.
  2. Smíchejte černou hlínu s jemně mletou mořskou solí, přidejte k ní 30 ml medu a 30 ml vody.Naneste na problémovou oblast a masírujte po dobu 30 minut.v kruhových pohybech.Po odstranění produktu namažte pokožku výživným krémem.

  Aplikace na vlasy

  Použití této přírodní složky se také doporučuje pro péči o vlasy kvůli příznivému účinku jílu na mazové žlázy.Pravidelné používání oplachovacích prostředků s přídavkem přírodní složky pomáhá zlepšit strukturu, předcházet nadměrným ztrátám a dodávat vlasům zdravý lesk.

  1. 20 g jílu se rozpustí v 0,5 litru vody při příjemné teplotě.Po každém šamponu opláchněte vlasy.
  2. Vezměte 50 ml vody a jablečného octa.Přidejte k nim prášekhlína 50 ga důkladně promíchaná na kořeny.Masážujte pokožku hlavy po dobu 10 minut, opláchněte.
  3. 100 g černé hlíny se zředí teplým mlékem na konzistenci tekuté kyselé smetany.Ke směsi přidejte ½ lžičky.skořice a vitamíny A a E ve 3 kapkách.Distribuujte produkt po celé délce vlasů a položte na něj plastovou krytku.Po 30 minutáchopláchněte produkt.

  Výsledky použití černé pro kosmetické účely

  Černá hlína může přinést pozitivní účinek léčby, pouze pokud jsou dodržována pravidla a správnost postupů.

  V tomto případě lze dosáhnout následujících výsledků:

  • zbavit se ucpaných pórů;
  • eliminují příznaky celulitidy a obnovují krevní oběh v horní vrstvě epidermis;
  • návrat turgoru a úzkých vrásek;
  • odstraní nepříjemný mastný lesk;
  • zlepšují strukturu vlasů;
  • zesilují práci vlasových folikulů;
  • eliminují zánětlivý proces a snižují pravděpodobnost opětovného výskytu akné a akné.

  Léčení černé hlíny je nepostradatelnou přirozenou součástí obličeje a těla, která, pokud je správně a dávkována, může vyřešit mnoho kožních problémů.Není to však lék, a proto s infekčními patologiemi kůže může působit pouze jako adjuvans.

  Návrh článku:Mila Fridan

  Video o použití černého jílu v kosmetologii

  Černá jílová maska ​​protváře: