Celulitida na nohou a papeži.Jak se zbavit: cvičení, stravy, tělových zábalů, masáží, masek, peelingů

K celulitidě na nohou a papeži dochází nejen u lidí s nadváhou.V medicíně se pojem „celulitida“ nazývá „gynoidní lipodystrofie“.Abyste pochopili, jak se tohoto problému zbavit, musíte pochopit příčiny jeho výskytu.

Příčiny vzhleducelulitida na nohou a papeži

Patologicky změněné tukové buňky již neumožňují látkám zapojeným do rozkladu tuků přecházet do sebe, později se zvětšují,lotnee a kůže ztrácí svou elasticitu.Jinými slovy, celulitida je hromadění tekutin v lymfatickém systémuuzly a nemožnost jeho další eliminace v důsledku metabolických poruch uvnitř buňky.

Ženské hormony progesteron a estrogen se také přímo podílejí na tvorbě celulitidy.Během puberty je aktivní produkce těchto hormonů odpovědná za tvorbu tukových buněk v hrudníku a kyčlích.Nerovnováha těchto hormonů, stejně jako těhotenství, může vést k urychlenému vzniku „pomerančové kůry“ v problémových oblastech.

Obecná pravidla pro hubnutí nohou, kyčlí, hýždí

Celulitida na nohou a papeži (jak se jí zbavit bude popsána později) se objeví, když dojde k narušení metabolických procesů v těle.Současně není hubnutí nohou a boků o nic obtížnější než v jiných problémových oblastech.

​​

Obecná pravidla pro hubnutí a obnovení metabolismu jsou jednoduchá a nevyžadují velké úsilí:

 • Je důležité vzdát se slazených nápojů, zejména perlivá voda.Jeden šálek čaje bez cukru obsahuje asi 10 kcal, pokud tam přidáte několik polévkových lžic cukru, obsah kalorií vzroste na 70. Sklenice šumivé vody obsahuje asi 10 polévkových lžic cukru, což odpovídá 400 kcal;
 • Musíte pít více čisté vody .Pomáhá vylučovat toxiny z těla, podílí se na rozkladu tukové tkáně.Denně by se mělo vypít nejméně 1,5 až 2 litry čisté stojaté vody;
 • Pohyb je nedílnou součástí hubnutí. K pohybu musíte použít každou příležitost - před prací pěšky nebo se zaregistrujtesportovní hala - to vše pomůže ztratit nadbytečné kilogramy;
 • Je velmi důležité dostatek spánku .Ve snu se produkují hormony ghrelin a leptin, které jsou zodpovědné za chuť k jídlu a sytost.Při nedostatku spánku povede nerovnováha těchto hormonů k narušení stravovacího chování a v důsledku toho k nárůstu hmotnosti.

Účinné metody rychlého boje proti tukům doma

Celulitida na nohou a papeži (jak se zbavit problému bude popsáno později) lze eliminovat různými metodami.

Doma jsou k dispozici následující metody:

 1. Správná výživa. Správná výživa neznamená snížení dávkování, ani vyčerpání stravy nebo hladovění, ale kombinaci bílkovin, tuků a uhlohydrátů, které spotřebovávají pouze tělesný tuk a nikoli svalovou tkáň.Je nutné vytvořit jasný plán, sestavit menu na den.Denní strava by se měla skládat z 5 jídel - snídaně, oběd, oběd, občerstvení a večeře.Je vhodné pokrmy smažit, ale vařit, dusit nebo péct.Doporučuje se konzumovat více zeleniny a bylin - jejich strava by měla být alespoň 70%.
 2. Soubor cvičení. Může se jednat o vzdělávací program sestavený profesionálem nebo o jakýkoli video trénink, což je nejdůležitější, aby bylo možné provádět cvičení pravidelně as potěšením.
 3. Zábaly. Kůže také potřebuje podporu a výživu, protože prudký pokles hmotnosti může způsobit její ochabnutí a ochabnutí.Účinné pro tento účelpoužívat různé zábaly.Tato výživa spolehlivě chrání pokožku a činí ji pružnější.
 4. Masáž. Anticelulitidová masáž je stejně účinná.Rozptýlí krev v určitých oblastech a tím aktivuje procesy spalování tuků.

Pravidla výživy

Správná výživa není dočasná strava pro rychlé hubnutí, ale způsob života, který musíte neustále dodržovat.

Ačkoli strava přináší rychlé viditelné výsledky, není užitečná ve stejnou dobu, protože v procesu tělo obvykle ponechává nadbytečnou tekutinu, což vám umožňuje urgentně zhubnout 2-3 kg.Ale na konci stravy se zpravidla kilogramy vracejí, často dokonce s přebytkem.

Správná výživa je spolehlivým pojištěním proti navracení kilogramů a je vynikajícím pomocníkem v boji proti nadváze.Při konzumaci zeleného salátu není nutné jíst pouze kuřecí prsa.Zásady správné výživy jsou mnohem jednodušší.

Klíčové body, které vám pomohou zhubnout:

 • vypijte sklenici teplé vody 30 minut před snídaní po probuzení;
 • nepijte nic bezprostředně po jídle, pouze po 30–40 minutách;
 • míra spotřeby čisté vody je nejméně 1,5 až 2 litry denně.Čaj, káva a jiné nápoje nejsou zahrnuty do této normy;
 • je méně, ale častěji, takže tělo nemá čas na hlad.
 • Pokud chcete sladkosti, nemusíte se zakazovat, můžete jíst něco před 12:00, kalorií mají čas přeměnit se na energii denně;
 • všechny těžké vedlejší pokrmypříležitosti, nahrazení zeleninou, těstoviny jsou povoleny, ale pouze z tvrdé pšenice;
 • nejí sladká, škrobová jídla, konzervovaná jídla a potravinářská jídla.Patří mezi ně klobásy milované mnoha, klobásy, majonéza.Můžete je nahradit přírodním masem a domácími jogurtovými omáčkami;
 • Poslední jídlo si připravte nejpozději 3 hodiny před spaním.Tělo tak bude mít čas strávit se stravou před nočním odpočinkem;
 • Nevynechávejte snídani.

Tato jednoduchá pravidla výživy dostatečně rychle pomohou bojovat proti nadváhy a objemu na nechtěných místech.

Efektivní strava

Pokud stále potřebujete rychle ztratit libry, je vhodné zvolit nejméně extrémní stravu.Tělo tedy nebude ve stresovém stavu a nezačne odkládat více ze všeho, co je konzumováno, do tukových zásob.

Zde jsou některé z nejúčinnějších a nejbezpečnějších diet:

Název Základní principy
Dieta „1200 kcal“ Poměrně snadný a účinný způsob, jak zhubnout, založený na počítání kalorií konzumovaných během dne.Základem je množství 1200 kalorií, jedná se však o průměrnou hodnotu.Pro snížení hmotnosti je nutné vypočítat normu, která je vhodná pro konkrétní osobu.

Pro tuto stravu budete potřebovat kuchyňskou váhu a trochu fantazii, abyste přijeli se zajímavými a chutnými pokrmy.Zároveň nemůžete překročit práh kalorií, takže v první polovině dne nemusíte jíst 1000 kalorií, ale musítevečer se spokojte se zbytkem.Nepomůže to zhubnout a v případě takových hladových večerů bude nevyhnutelně ztužen organismus.

Dieta s nízkým obsahem sacharidů Dieta je založena na snížení příjmu jednoduchých uhlohydrátů, které se nejrychleji ukládají v tukových skladech.Během stravy je dovoleno jíst rostlinné a živočišné tuky, stejně jako potraviny s vysokým obsahem bílkovin.K úbytku hmotnosti dochází v důsledku snížení příjmu cukru, v důsledku čehož tělo začne přijímat potřebnou glukózu z tukových zásob, čímž je vyčerpává.
Maggi dieta

(proteinová strava)

Maggi dieta je pozoruhodná svou přísností, ale vysokou účinností.Základem je jasně sestavené menu měsíce, které je zakázáno měnit.Některý produkt můžete odstranit pouze kvůli jeho nesnášenlivosti, ale nemůžete jej nahradit jiným.

Je nepravděpodobné, že bude mít hlad na tuto stravu, protože veškeré jídlo je velmi bohaté na bílkoviny, což je stavitel svalů v těle.Pro zlepšení výsledku je vhodné kombinovat s fyzickou aktivitou.

Strava kojící matky Strava kojící matky prospívá nejen matce s dítětem, ale také jen chce zhubnout.Základem koneckonců jsou zdravé a zdravé výrobky, které nepoškozují zdraví dítěte.Veškeré jídlo je vařené nebo dušené, nepoužívají se žádné oleje na vaření.

Konzumace matek se rovněž nedoporučuje, protože nadměrné požití jídla v těle matky může u dítěte vyvolat nežádoucí následky ve formě koliky.Taková strava hraničí s jednoduchými zásadami správné výživy a bude přínosem pro každého, kdo chce zhubnout.

Masáž jako metoda tvarování těla

Celulitida na nohou a papeži se dobře hodí k léčbě pomocí masážních technik.Masáž pomáhá zbavit se projevů „pomerančové kůry“ v určitých oblastech a podporuje pokožku v dobré kondici.

Speciální masáž vám umožní zbavit se celulitidy na nohou a papeži v relativně krátké době.

Existuje několik metod masáže tvarování těla:

 1. Anticelulitidová masáž- zaměřená na zlepšení krevního oběhu ve vybrané oblasti a na"Přerušení" stagnujících procesů v tukových buňkách.Obvykle se provádí ručně, někdy pomocí pomocných položek.S jeho pomocí se zlepšuje přísun krve do tkání a následuje odstranění tukových buněk z těchto oblastí.
 2. Vakuová masážje jednou z druhů anticelulitidové masáže.Provádí se pomocí speciálních skleněných nádob, uvnitř kterých se vytváří vakuum.Tato masáž napomáhá odtoku žilní krve a průtoku tepen.V tomto případě dochází k regeneraci buněk a spalování tuků.
 3. Lymfatická drenážní masážje jedním z typů lékařských masáží zaměřených na hluboké studium svalů.Pohyby se dějí podél toku lymfy, čímž vylučují škodlivé a stagnující procesy a léčí tělo jako celek.
 4. Lipolytická masáž- nejvíceúčinná masáž k potlačení projevů celulitidy.Kombinuje techniky dechových cvičení s léčebnou a lymfatickou drenážní masáží.Používá se pro těžké projevy celulitidy a poskytuje vynikající výsledky.

Zábaly: účinnost a prováděcí pravidla

Celulitida na nohou a papeži (jak se ji zbavit doma bude popsána později) je zcela opravitelná pomocí postupuzábaly. Princip fungování zábalů je podobný jako u vany nebo sauny.Na rozdíl od nich však zábaly působí lokálně, aniž by zahřívaly celé tělo.

Během procedury se póry silně otevírají, díky čemuž se z těla rychleji vylučuje přebytečná tekutina a toxiny, zrychluje se krevní oběh, aktivněji proudí lymfy a tuky se odbourávají mnohem intenzivněji.

Mezi výhody této metody patří její dostupnost a jednoduchost. Většinu ingrediencí lze najít v kuchyni nebo lékárně za nízkou cenu.

Pro úspěšné dokončení tohoto postupu je důležité mít na paměti následující body:

 • Před nanesením směsi na kůži musí být pára adrhnout;
 • směs se musí nanést silnou vrstvou, aby se zabránilo utažení a vysušení celistvosti;
 • doba zákroku by měla být alespoň 40 minut a pro zvýšení účinku sauny je třeba přikrýt přikrývku;
 • po aplikaci zvlhčovače je lepší směs omýt teplou vodou.Je výhodné, pokud je to s anticelulitidouúčinek;
 • Průběh zábalů by měl být alespoň 2 týdny.

Recepty domácí zábalové masky

Níže jsou uvedeny některé z nejžádanějších receptů:

 • Hliněný zábal. Nejoblíbenější směs domácích zábalů je na bázi jílu.Kosmetická jíl se prodává v mnoha lékárnách a je levná.Můžete si vzít jakýkoli - bílý, modrý, červený - účinnost nezávisí na druhu.Jíl musí být smíchán s vodou podle pokynů na silnou zakysanou smetanu a aplikován v silné vrstvě na problémové oblasti.Pokud není alergie, můžete přidat kapku éterických olejů, nejlépe citrusů, aby se účinek zvýšil.
 • Čokoládové balenínení o nic méně oblíbené pro domácí použití.Pro tento postup se odebírá kakaový prášek nebo přírodní čokoláda, roztaví se ve vodní lázni a nanese se na čistou dušenou pokožku silnou vrstvou.Dále musíte zabalit oblasti pokryté kompozicí lepicí fólií a ležet pod pokrývkami po dobu 40 minut.Konečná kompozice by neměla být teplejší než 38-40 ° C, jinak nelze zabránit popáleninám.

Kartáče proti celulitidě: pravidla použití

Kosmetičky uznávají účinnost kartáčů proti celulitidě. S její pomocí se póry kůže očistí od tuku a nečistot, odstraní se odumřelá vrstva kůže, zrychlí se metabolické procesy a regenerace kůže.Kartáče navíc pomáhají masírovat hlubší vrstvy kůže, což je prospěšné pro odbourávání podkožního tuku.

K dosažení co nejlepšího účinku je třeba mít na paměti několik pravidel:

 • se na vyčištěnou pokožku aplikuje peeling;
 • Je třeba masírovat problémové oblasti po dobu nejméně 5 minut a potom nechat kompozici na kůži ještě několik minut.To pomůže pokožce vstřebat maximální množství vitamínů;
 • po drhnutí musí být pokožka zvlhčena;
 • Použití křoviny více než dvakrát týdně je zakázáno, protože kůže nemá čas na obnovu.

Recepty pro domácí anticelulitidní peelingy

Účinné a užitečné peelingy lze snadno vyrobit z improvizovaných přísad doma. V tomto případě si můžete být jisti, že složení nebude obsahovat škodlivé nebo neznámé chemikálie, které mohou poškodit kůži nebo způsobit alergickou reakci.

​​

Recepty:

 • Kartáč na tělo kávyje jedním z nejběžnějších v domácí kosmetologii.Mletá káva se smíchá s vodou, sprchovým gelem nebo oleji.Princip účinku je založen na odstranění vlhkosti z tělesného tuku, jakož i na zajištění antioxidačních účinků.V důsledku toho se proces stárnutí kůže zpomaluje a projevy celulitidy se snižují.

 • Solná drhnutí. Neméně populární mezi přívrženci přírodní kosmetiky a křoviny na bázi mořské soli.Sůl díky svému složení nejen dokonale odlupuje odumřelou pokožku, ale také odvádí přebytečnou vlhkost z tělesného tuku.Složení mořské soli zahrnuje minerály, jako jsou: hořčík, vápník, draslík, fosfor.Jsoupřispívají k urychlené regeneraci pokožky.
 • Oatmeal drhnout. Další účinný domácí peeling je založen na pravidelné ovesné kaši.Musíte vzít jednoduché ovesné vločky ne rychlé vaření, mírně vařit, aby se zabránilo varu.Hotová kompozice se třese v problémových oblastech žínkou.Ovesné vločky jsou bohaté na vitamíny a minerály, díky nimž pokožka vyživuje, vyhlazuje a zjemňuje.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

Fyzická aktivita

Ztráta hmotnosti a odstranění celulitidy z boků a hýždí nelze dosáhnout pouze správnou výživou.Fyzická aktivita znatelně urychluje proces spalování tuků, zlepšuje metabolismus a celkový tělesný tonus.

Výcvik by měl být pravidelný, ale ne horlivý.Je důležité pochopit, žedenní 30minutová cvičení nepřinesou požadovaný výsledek, bez ohledu na to, jak jsou intenzivní .Faktem je, že během fyzické aktivity doplníte energii prvních 30 minut.tělo používá glykogen produkovaný játry.

Proces rozkladu tuků začíná po 30 minutách aktivního tréninku.

Pro zvýšení účinku můžete použít intervalová zatížení , která znamenají střídání rychlého a pomalejšího tempa v různých cvičeních.V této podobětréninkový tuk bude rozdělena nejen během tréninku, ale také na nějakou dobu po něm.

Pro úspěšný boj proti projevům celulitidy postačují 2 nebo 3 tréninky týdně trvající 40 až 60 minut.

Soubor cvičení pro nohy a hýždě

Lze léčit celulitidu na nohou a hýždích (jak se zbavit problému popsaného níže), což doplňuje zvláštní sadu cvičení určených k omezení podkožníhotuk v problémových oblastech.

Cvičení, která mají být provedena, musí odborníci správně vybrat.Jinak bude trénink zbytečný pro svaly, které by měly tuk zahřívat, ale vyčerpávat tělo jako celek.Níže je uveden minimální nezbytný soubor cvičení, která vám pomohou zbavit se celulitidy.

Cvičení z celulitidy - vydání populární televizní show:

Nejlepší cvičení

Nejúčinnější a nejdostupnější domácí vystoupení bylanohy se houpají dozadu, výpady a kardio, jmenovitě běhají na místě s vysokými koleny.Každé cvičení je nutné zvážit podrobněji.

Otočení dozadu

Výchozí pozice - na podlaze s podporou přímých paží a nohou ohnutými na kolenou.Je třeba zvednout jednu nohu a v úhlu 90 stupňů vytáhnout až ke stropu.Noha je napjatá.Je nutné provést alespoň 2 přístupy, každý po 15–20 krát.

Vykloní se vpřed

Výchozí poloha - stojí rovně, paže na opasku.Musíte se houpat nohou vpřed, úhelkoleno by mělo být 90 °.Je nutné zajistit, aby koleno nepřesahovalo špičku chodidla.15 přístupů se provede 15krát pro každou nohu.

Běh na místě s vysokými koleny

Tento typ cvičení je aerobní, což znamená zvýšení srdeční frekvence a saturace kyslíku v těle.Za těchto podmínek tuk spaluje intenzivněji.Je třeba začít běžet na místě, zatímco kolena by se měla snažit zvednout co nejvyšší.Pro jednoduchost si můžete lokty ohnout v loktech a natáhnout je koleny při běhu.

Je třeba mít na paměti, že všechna tato cvičení nelze zahájit bez předchozího zahřátí všech svalů těla.

Mezi sebou střídejte cvičení a nezapomeňte na 10–15 sekundové přestávky mezi sadami.

Tipy od odborníků na korekci těla

Doporučení:

 • Endokrinologové doporučují zdržet se ostrých změn ve výživě, zejména na jařekdyž je spousta lidí, kteří chtějí v létě ztratit další libry.Silné snížení kalorií a vitamínů může vést ke snížení imunity a oslabení celého těla.Měli byste podstoupit vyšetření a zjistit, zda je problém s nadváhou lékařský;
 • Nadváha je často spojena s nerovnováhou hormonů v těle, takže problém nebude vyřešen pouhým tréninkem a půstem.Bude nutné nejprve odstranit základní příčinu a teprve pak se vypořádat s úbytkem hmotnosti:
 • Specialisté na dietetiku nedoporučují svou pomoc zanedbávat.Zpočátkufáze, musíte se naučit, jak správně nahradit škodlivé produkty zdravými, aniž by to narušilo rovnováhu bílkovin, tuků a sacharidů.Když se vzdáte sladkostí a škrobnatých potravin, problém s nadváhou se globálně nevyřeší, kompetentní odborník na výživu vám řekne, jak můžete nahradit konkrétní produkt, abyste tělo mohli znovu vybudovat.

Celulitida na nohou a papeži se vyskytuje téměř u každého, takže rady, jak se toho zbavit, jsou vždy relevantní.

Pokud budete postupovat podle výše uvedených jednoduchých pravidel, válka s celulitidou bude vyhrána rychle a snadno.

Autor článku:Lidia Nikanorova

Návrh článku:Svetlana Ovsyanikova

Video na téma:Jak se zbavit celulitidy na nohou a papeži

Jak se trvale zbavit celulitidy na nohou a papeži: