Celková tělesná zdatnost - co to je, technika, sada cvičení pro začátečníky

Celková tělesná zdatnost je celá řada sportovního tréninku zaměřeného na potírání dalších liber.Hlavní věc v komplexu je, že silová cvičení ovlivňují celé tělo a zahrnují do práce všechny svalové skupiny.

Co je Total Body Fitness

Total Body je typ výcviku, který se vyznačuje vysokou energetickou náročností činností zaměřených na rozvoj síly, pružnosti a vytrvalosti těla.Vysoce účinný silový trénink pomáhá zlepšovat kondici jednotlivých svalových skupin a současně zatěžovat celé tělo.

Během tříd tělesné zdatnosti:

 • svaly hýždí a nohou, lis je pečlivě vypracován;
 • přebytečné kalorie jsou aktivně spalovány;
 • zlepšené držení těla;
 • tkalcovské stavy;
 • tělo je posíleno a je udržováno dobréfyzická forma.

Třídy jsou vždy doprovázeny hudebními skladbami, které určují rytmus pohybů.Silový trénink zahrnuje řadu technik a přístupů k provádění cvičení.Celé zatížení těla odpovídá sportovnímu tréninku člověka, který určí odborník - fitness instruktor.

Pro zlepšení účinku spalování kalorií v tréninku Total Body Fitness použijte:

 • činky;
 • ​​
 • tlumiče nárazů;
 • nástroje, které plynule zvyšují zatížení a rychleji dosahují požadovaného účinku.

Charakteristiky a pravidla celkového výcviku těla

V závislosti na fyzické přípravě osoby může být výcvik proveden ve skupině nebo jednotlivě.Hlavním rysem tříd Total Body Fitness je to, že cvičební komplexy fungují na výsledku: tuk spálí, ale svalová hmota zůstává.

Hlavním pravidlem je střídání režimů pro provádění cvičení, které mohou být:

 • statické;
 • dynamická;
 • izolován;
 • jsou komplexní.

Pravidelná účast na školení pomůže:

 • zhubnout;
 • nasycení těla kyslíkem;
 • zlepšují kardiovaskulární výkon;
 • dělají tělo vyraženým a krásným;
 • být nejen štíhlý a zdravý, ale také klidný a vyvážený.

Výsledek tříd bude zvláště užitečný, pokud v komplexu:

 • k provedení správné stravy a pití;
 • monitorují emocionálnítělesné napětí;
 • Představte denní letecké procházky do svého harmonogramu;
 • 76) udržovat pravidelnou účast;
 • vyčlenil čas na odpočinek.

Aby se předešlo zranění a následkům výcviku, provádějí se pod vedením trenéra, zejména při práci se sportovním vybavením.Pro třídy musíte mít pohodlnou sportovní obuv a oblečení.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Sušení těla dívek.Výcvikový program, podrobné nutriční menu na měsíc po dni.

Jaké výsledky lze dosáhnout pravidelnými cvičeními

Celková tělesná zdatnost (co je popsáno výše a jaké výsledky lze dosáhnout níže) jedruh sportovního zatížení, jehož výsledky se projevují při každém tréninku.

Kombinace silových a aerobních cvičení dává dobrý výsledek:

 1. Posiluje svalový korzet.
 2. Tuky jsou zřetelně spáleny a jsou aktivovány metabolické procesy v těle.
 3. Kardio zátěže trénují srdeční sval, vytrvalost se vyvíjí.
 4. Zlepšuje se saturace buněk kyslíkem.
 5. Práce nervové soustavy je stabilizována.
 6. Vzniká břišní abs.
 7. Pozice a pružnost páteře jsou zlepšeny.
 8. Svaly se stávají význačnými.
 9. Obrázek je štíhlý, fit.
 10. Metabolismus je normalizován.

První změny jsou viditelné po týdnu pravidelných tříd (3x týdně).Je tu pocit lehkosti, milosti a sebevědomí.Výrazný výsledek se stane po měsíci tréninku a trvá dlouho.

Pokud byla osoba zaměstnána po dobu 1 roku a ukončila výcvik, zůstává výsledek po dobu 3–6 měsíců v závislosti na individuálních vlastnostech těla.

Pro které jsou vhodné třídy celkem pro tělo

Třídy jsou vhodné pro téměř všechny, bez ohledu na sportovní výcvik, pokud neexistují lékařské kontraindikace.Total Body Fitness - program zaměřený na celkovou změnu.

Obrovské množství poddruhů moderní zdatnosti umožňuje každému zvolit si proveditelné cvičení:

 • Funkční tréninkje soubor každodenních cvičení zaměřených na rozvojvytrvalost, flexibilita a rychlost.Smyslem nové fáze fitness je naučit člověka správné pohyby v každodenním životě.Je snadné vstát a posadit se, přeskakovat přes kaluž, mít dítě v náručí správně a při práci v zemi dělat sklon.
 • Step-aerobik- jemná sada cvičení pro klouby a kardiovaskulární zátěž.Tento typ fitness pomáhá udržovat zdravou váhu, rozvíjet výdrž a zvyšovat hustotu kostí.
 • Silový trénink s fitballemje určen starším lidem s poraněním kloubů kloubů nebo trpících varixy a obezitou.Tento typ zdatnosti má snížené zatížení dolních končetin.

Total Body Fitness a všechny její oblasti poskytují dobrý výsledek, což je důležité při tomto sportu.Nalaďte seprogram, chci vždy trénovat.

Nevýhody Total Body

Hlavní nevýhodou tříd Total Body je nedostatečná profesionalita školitele. Nový a moderní typ školení vyžaduje zvláštní pozornost při individuální práci s klienty.Neschopnost trenéra se může stát zdravotním problémem pro ty, kteří chtějí tento sport provozovat.

Při výběru školicí místnosti byste se proto měli podrobně seznámit s profesionalitou instruktora hlavní lekce, určit program cvičení a kontraindikace.Je vybrána správná sada cviků - klíč k vysokému výsledku.

Kontraindikace do tříd

Kontraindikace do tříd má celkem tělo.

Neměli byste se účastnit školení s vysokou intenzitou u lidí s těmito chorobami:

 1. Arteriální hypertenze.
 2. Onemocnění srdce a oběhového systému.
 3. Nemoci páteře a kloubů.
 4. Zranění a pooperační období.
 5. Těhotenství.
 6. Virové infekce s horečkou.
 7. Chronická onemocnění dýchacího systému.
 8. Gynekologická onemocnění.
 9. Neurologické poruchy.

Mezi cvičeními Total Body existují vždy alternativy k posílení a obnovení těla.Všechny zátěže jsou projednány s instruktorem a vybírá se nejjemnější, ale vyberou se účinné sady cvičení a programů.

Soubor cvičení pro začátečníky

Před zahájením celkového tréninku tělaNejprve je nutné posoudit fyzické schopnosti a stav těla.Fitness pro začátečníky má svůj vlastní seznam doporučení a pravidel, která pomohou začátečníkům vyhnout se chybám a zraněním.

Hlavní program by měl vždy zahrnovat:

 • trénink srdce (chůze, běh);
 • silová cvičení (za použití sportovního vybavení);
 • cvičení pro flexibilitu.

Nejlepší začátečníky pro začátečníky jsou:

 1. Protahování svalů. Zabírá se: šířka ramen od sebe.Proveďte naklonění hlavy doprava, doleva, zpět, vpřed na počet 30. Přibližte se dvakrát s přestávkou.
 2. Zatlačování z podlahy .Chcete-li zaujmout polohu pro kliky, měli byste ležet na podlaze, rozložit si ruce na šířku ramen a udržovat tělo ve vodorovné poloze.Hlavní věc není ohnout záda a nevystrčit zadek.Pomalu spusťte tělo do 2 cm od podlahy a natáhněte si ruce, lokty natáhněte.Pro jednodušší variantu, můžete začít třídy tlačením z kolen nebo proti zdi.Proveďte 10 opakování.Počet přístupů je 4.
 3. Planck. Klasická volba pro začátečníky je cvičení statické tyče s důrazem na předloktí.Vezměte důraz a leží na loktech.Nohy jsou šířky ramen od sebe, kolena se narovná, záda rovně.Proveďte tři sady po 30 s.
 4. Zvedání nohou při ležení. Lehněte si zády k podlaze, dejte si nohy dohromady, vytáhněte si ponožky dopředu a dejte ruce po těle dlaněmi dolů.Zvedněte nohy kolmo k podlaze, držte 2 s a dolů, nedotýká podlahy.Opakujte cvičení 8krát.Počet přístupů je 5.
 5. Houpačka s nohama. Postavte se na bok.Vezměte si horní nohu vysoko a držte několik sekund.Návrat do výchozí polohy.Proveďte 10krát na každé straně ve 3 sadách.

Hlavní věcí ve třídách je pozitivní přístup, správná volba startovacího programu a kvalifikovaný instruktor.

Sada vážených cvičení

Abyste dosáhli dokonale načerpaného těla, měli byste zvýšit účinnost výcviku a upřednostnit sadu silových cvičení.

Standardní cvičení můžete ztížit, pokud:

 • zvýšíte počet opakování cvičení;
 • snížit odpočinek mezi tréninkovými bloky;
 • přidat počet přístupů;
 • kombinují některá cvičení do komplexu;
 • prodlužují dobu kardio cvičení;
 • zavádějí do komplexu cvičení s váhovými látkami.

Total Body Fitness (to, co bylo řečeno výše) je univerzální sada cvičení, která umožňuje kromě standardních aerobních cvičení provádět i energetické komplexy s váhovými materiály.

​​
Ke zvýšení účinnosti tříd tělesné zdatnosti se používají různé typy váhových činidel

Běžné váhové materiály:

 • Nejobvyklejšími váhovými činidly pro Total Body jsou náramky o hmotnosti od 0,5 do 5 kg.Před cvičením jsou položeny na ruce a nohy;
 • Vážicí pás - méně populárníadaptace na kondici, ale dokonale rozvíjí výdrž těla;
 • Náramky a pásy s velkoobjemovými modely, které jsou účinné pro pěší turistiku.Pro začátečníky je vhodný váhový pás o hmotnosti až 2 kg.

Komplex vážených cvičení zahrnuje:

 1. Zvedání zbraní před vámi .Připevněte si náramky na ruce.Buďte rovní, otočte ramena a spusťte ruce.Když vdechnete, zvedněte ruce před sebe a proveďte nůžková cvičení, počítejte do 20. Zvedněte ruce nad hlavu, udělejte nůžky znovu.Pomalu skrz strany snižte prodloužená paže rovnoběžně s tělem.Proveďte 2 sady 15krát.
 2. Swing boky. Staňte se bokem na židli.Odpočiňte si rukou a druhou rukou ohněte v lokti a položte si bok.Opěrná noha je umístěna na boku židle.Narovnejte druhou nohu a držte ji před sebou.Spusťte a odložte stranou.Změňte nohy.Proveďte 20krát v 5 sadách.
 3. Válcovací a zvedací nohy. Postavte se na bok.Ohněte spodní rameno za loket a opřete si hlavu.Ohněte horní část nohy na koleno a ležel na podlaze.Zvedněte a spusťte dolní část nohy.Změňte stranu výchozí polohy a pracujte s druhou nohou.
 4. Cvičení v pase .Zaujměte pozici - hlavní postoj, nohy širší než ramena.Zasuňte břicho a neuspokojte se.Ohněte pravou ruku za loket a nasaďte si pas.Počítáme-li 10, vytáhneme levou ruku co nejvýše, skóre je až 10. Změňte ruku a vykonejte cvičení 15krát ve 2 sadách.
 5. Stiskněte. Lehněte si na podložku a odpočívejtelokty.Nohy jsou ohnuté na kolenou a mírně zvednuté z podlahy.Napněte břicho, ohněte nohy a přitáhněte je k hrudi.Vraťte se do výchozí polohy, ale nedávejte nohy na podlahu.Do 3 přístupů 15krát každý
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina glutamová - co to je, pro co a jak se používá ve sportu a kulturistice.

Total Body Training with equipment

Total Body Fitness - jaký druh zátěže a jaké silové cvičení můžete provést, instruktor vysvětlí.Aerobní a silový trénink se provádí pod dohledem zkušeného odborníka, aby se zabránilo zranění.

Pro třídy celkem se používá toto sportovní vybavení:

 • činky;
 • hmotnosti;
 • tyče;
 • lékařské míče (medball);
 • velké míče (fitball);
 • gymnastické hole (tyčky);
 • stupňová platforma

Chcete-li cvičit všechny svaly těla, naučte se techniku ​​provádění, upravte zatížení a získejte z tréninku maximální účinek, pokud správně používáte sportovní vybavení.

Cvičení se sportovním vybavením:

 1. Cvičení s trupem. Moderní sportovní vybavení pomáhá posilovat držení těla a přizpůsobovat tělo.Zaujměte polohu - šířka ramen od sebe, rovná záda.Hmotnost těla, která je doporučena trenérem, oblékla ramena a chytila ​​dlaně za konce.Nadechněte se - dřepte, zkuste udržet kolena na 90 °.Vydechněte.Opakujte 30krát ve 2 sadách.
 2. Cvičte sMedballpomáhá rozvíjet rovnováhu.Medball je kulaté závaží ve tvaru koule.Jeho hmotnost může být od 1 kg do 20 kg.Zaujmout pozici je hlavní postoj.Ohněte levou nohu na koleno a vezměte si medbal do svých rukou.Natáhněte pravou nohu dozadu a paže vpřed.Postavte se v této poloze na několik sekund a vraťte se do výchozí polohy.Proveďte cvičení 10-15krát, střídejte nohy.Počet přístupů je 2.
 3. Fitball cvičenípomáhají posilovat svalový korzet a zlepšují koordinaci pohybu.K tomu, vezměte míč odpovídající růstu.Nohy spočívají na zdi a boky leží na fitballu.Ruce k zámku v zámku za hlavou nebo kříž na hrudi.Sklopte a zvedněte kryt a vraťte se do původní polohy.Proveďte cvičení 15krát ve 4 sadách.
 4. Mahi Giray. Rozložte si šířku ramen od sebe, uchopte závaží oběma rukama, nakloňte se dopředu a vložte mezi nohy.Držte záda rovně.Nakloňte se k rameni a znovu se nakloňte.Cvičení opakujte 15krát, počet přístupů je 3.
 5. Plíce s činkami. Cvičení by mělo být prováděno pomalu, aby nedošlo k poškození kolena.Vezměte činku do svých rukou a do polo-squatové polohy, položte levou nohu dopředu a pravou nohu stáhněte zpět.Mějte koleno na váze.Střídavě provádějte plíce, měnící se postoj.Je důležité udržovat rovnováhu a plochý záda.Proveďte 15krát, počet přístupů je 3.
Jak dlouho trvá cvičení

Celková tělesná zdatnost je cvičení pro všechny svalové skupiny.Střídání cviků různé síly ukazuje, že výsledek jesprávně vypočtené trvání zatížení.

Metoda intervalového výcviku spočívá v opakování cvičení po určité době a základní principy takového výcviku jsou:

 • zátěž a odpočinek jsou duplikovány až 10krát;
 • doba odpočinku se rovná době zatížení;
 • trvání cvičení je 5-10 minut;
 • srdeční frekvence - 50% maximální frekvence;
 • při výcviku vždy dodržujte individuální zátěž a doporučení instruktora.

Tréninkové bloky dodávají svaly maximální zatížení.Rychlost spalování kalorií nemůže být vysoká, pokud je trénink krátký.Minimální délka výuky by měla být 50-60 minut, ne více.Posledních 5 minut trvá k obnovení dýchání a držení strie.

Hudba jako faktor, který zvyšuje účinnost tréninku

Hudba pro sport je věcí vkusu.Trénink hudby a náročná cvičení jsou snadná.Pro různé typy tréninku se používá jiný hudební doprovod.Jeho hlavní funkcí je vytvářet příznivou atmosféru a motivaci k dosažení výkonu.

Správně vybraná hudba oživuje, zrychluje srdeční rytmus, pomáhá dodávat kyslík do svalů a zlepšuje výkon.Správně vybraný hudební žánr pro vytrvalostní trénink zvyšuje toto číslo na 10-15%.

Žánry s rychlým výcvikem jsou vhodné pro vytrvalostní výcviktempo:

 • tvrdá hornina;
 • pop;
 • techno.

Silový trénink probíhá dobře pod kompozicí s opakujícím se rytmem:

 • tvrdá hornina;
 • elektropop;
 • taneční elektronická hudba;
 • elektrický dům;
 • rock.

Blok cviků s nízkou aktivitou je dobrý k provedení klidu hudby bez hlasového doprovodu.

Pro tato cvičení jsou vhodná následující žánry:

 • soft rock;
 • blues;
 • indie rock.

Blok kardio tréninku je nejúčinnější, je-li prováděn s hudebním doprovodem se silným a rychlým rytmem ve stylu:

 • pop;
 • elektronická taneční hudba;
 • Žánr těžkých kovů.

Hudba nastavuje rytmus, pomáhá nastartovat, udržuje rychlost a přepíná tělo do produktivní práce.Pomáhá se zaměřit na výsledek tréninku a různé tréninkové zóny vyžadují svůj vlastní rytmus.

Tipy od profesionálů: jak uložit výsledky z tréninku Total Body Fitness

Total Body Fitness (což je a výše popsaná cvičení) vám umožňují udržovat svalovou hmotu po dlouhou dobu.Výsledek kondičních tříd je rychlý a trvá dlouho, ale ukončení tréninku vede ke ztrátě za 3-4 měsíce.

Změna kvality fyzické aktivity, životního stylu a výživy může také způsobit snížení svalové hmoty.

Čím déle je osoba trénovaná, tím délesvalový objem a tvar.

Výsledek můžete uložit z tréninku, pokud:

 1. Udržujte správnou výživu.Proteinová jídla, zelenina a ovoce jsou prospěšné.
 2. Pijte hodně čisté, nesycené vody a dávejte přednost nízkokalorickým nápojům a bylinkovým čajům.
 3. Změňte tréninkový režim - je to krok k upevnění výsledku.Chcete-li podpořit tvar svalů, provádějte protahovací cvičení doma.Při odpočinku od energetických systémů byste měli udělat strečink.Protahování svalů, tělo, rozvoj flexibility prodlouží výsledek minulých cvičení.
 4. Úplné odmítnutí fyzické aktivity je nepřijatelné.Účinnou podporou udržování svalové hmoty bude chůze, běh, jízda na kole, bruslení, lyžování nebo skákání přes švihadlo.Lekční doba je minimální, ale dostatečná pro podporu formuláře.
 5. Posílení výsledku s příjmem vitamínového komplexu, zejména během přechodného období zima-jaro.

Nashromážděná hmota a topografie bez podpory fyzické aktivity se budou postupně měnit, proto Total Body Fitness pomůže udržet její atraktivitu.

Skutečnost, že tento soubor školení pomůže změnit nejen tělo, ale také pohled na svět, je skutečnost.Je vhodný pro lidi, kteří usilují o dokonalost, podporují zdraví.

Video: Total Body Fitness

Úplný kurz kondičního tréninku pro dívky doma:

) Celkový interval tréninku: