Celandine.Návod k použití a kontraindikace.Léčba bradavic na pažích, chodidla, s rakovinou, papilomy.Recenze dermatologů

Papilomy a bradavice jsou běžným jevem, který může způsobit nepohodlí v životě.Mnoho lidí se proto snaží tyto novotvary zbavit pomocí lékařských, chirurgických a lidových léků.

Celandin je považován za běžné farmakologické léčivo. Jeho návod k použití obsahuje úplné informace o tom, jak rychle odstranit papilomy a bradavice.Před zahájením léčby byste se však měli předem seznámit s existujícími kontraindikacemi a omezeními.

Co jsou papillomas a bradavice

Papillomas a bradavice jsou benigní formace, které jsou výsledkem infekce těla papilomavirem. Navzdory skutečnosti, že důvod jejich vývoje je stejný, různé infekční kmeny způsobují jejich vzhled, což vede k určitým rozdílům.

Bradavice jsou novotvary nepravidelného nebo kulatého tvaru o průměru 2 až 10 mm.Mají nerovný povrch, ale jasně definované hranice.Stín porostů může být šedý nebo tmavě hnědý.Bradavice mají schopnost se náhle objevit a zmizet.

Formace jsou lokalizovány na místech vystavených mechanickému poškození: ruce, lokty, prsty, kolena.

V závislosti na druhu jsou bradavice rozděleny do následujících kategorií:

 • jednoduché (diagnostikováno v 65% případů);
 • plantár (ne více než 30%);
 • jsou ploché (asi 5%).

Papilomy jsou měkké výrůstky na kůži masa nebo světle hnědého odstínu. Mají širokou základnu nebo charakteristickou nohu.Jejich velikost může být 0,2 až 10 mm, v závislosti na odrůdě.CharakteristickéRozdíl mezi papilomy je v tom, že nezmizí samy o sobě, ale pouze se množí a zachycují všechny velké oblasti kůže.

Pravděpodobnost nákazy se zvyšuje na veřejných místech s vysokou vlhkostí vzduchu: bazén, sauna, lázeňský dům.Papillomas upřednostňuje vývoj na odlehlých místech těla: genitálie, podpaží, poblíž mléčných žláz.

Zkušený specialista se může důkladně odlišit od papilloma od bradavice a pouze na základě průzkumů.Před odstraněním novotvarů na kůži doma je nutné provést předběžnou konzultaci s lékařem, aby se zajistil dobrý růst.

Co způsobuje papilomy a bradavice

Hlavním důvodem výskytu bradavic a papilomavirů je selhání imunitního systému v těle, v důsledku čehož se stává náchylným k původcům papilomaviru.

K přenosu infekce dochází nejčastěji přímým kontaktem s nositelem choroby potřesením rukou v důsledku používání produktů obecné hygieny, pohlavním stykem.Dítě se může při narození matky nakazit matkou.

Odborníci kromě hlavních důvodů identifikují provokativní faktory, které přispívají k dalšímu rozvoji infekce:

 • nadměrná fyzická aktivita;
 • pravidelné nervové šoky;
 • špatné návyky (kouření, alkohol);
 • zneužívání hormonů;
 • zánětlivé patologie chronické formy;
 • ignorují pravidlaosobní hygiena;
 • Nekontrolované použití antibiotik.

Popis léku Celandin

Celandin pro bradavice a papilomy může účinně zvládnout růst na kůži.Lék si můžete koupit v lékárně bez lékařského předpisu.Kůrovec má mumifikující a kauterizační účinek a navíc složky, které jsou jeho součástí, působí jako antiseptika, což zabraňuje proniknutí infekce do rány po zákroku.

Celandine, návod k použití, který obsahuje všechna doporučení pro použití produktu, vám umožní zbavit se jakéhokoli druhu papillomů nebo bradavic.

Aplikace léčiva bude účinná zejména v následujících případech:

 • malé přírůstky o velikosti 0,2 mm, stačí je zpracovat jednou;
 • středním a velkým formacím do průměru 10 mm se doporučuje ošetřovat agentem až 5krát, v intervalu 3 dnů po každém zákroku;
 • Rostlinné porosty by měly být ošetřeny asi 10krát.

Ve skutečnosti je Celandine zásadité řešení, které odlupuje a má antivirový účinek, jehož pravidelné používání nejen zastavuje další šíření viru, ale také zcela eliminuje novotvary ve formě papilomavů nebo bradavic.

Droga se doporučuje výhradně pro vnější použití.

Farmakologický účinek

Celandin má schopnost způsobit chemické popálení v důsledkusložky žíravých látek. Podle pokynů k použití lze přerůstání během několika dnů zcela odstranit.

To bude vyžadovat ošetření formace produktem, vyjma kontaktu se zdravou tkání.

Složení produktu

Přípravek Celandin má bezpečný a šetrný účinek, protože neobsahuje organické kyseliny a alkaloidy ve srovnání s rostlinou se stejným názvem.Hlavní aktivní složkou léčiva je hydroxid sodný a draselný.

Jsou doplněny těmito složkami:

 • soli chloridu sodného;
 • destilovaná voda;
 • Soda nebo hydrogenuhličitan sodný.

Látky hlavní akce kauterizují papiloma a bradavice, zatímco tlumí jejich buňky, zatímco pomocné látky změkčují agresivní účinek.

Účinek na kůži

Produkt je schopen účinně změkčit keratinizovanou horní vrstvu novotvarů a rovněž přispívá k rychlému odlupování regenerace odumřelých tkání a buněk.

Výhody produktu

Celandin má oproti podobným výrobkům určité výhody:

 • rychlá reakce;
 • krátkodobá terapie;
 • zabránění dalšímu šíření viru;
 • snadné použití;
 • nevyžaduje další přípravné postupy;
 • přijatelná cena.

Nevýhody drogy

Kromě výhod má produkt takéněkteré nevýhody, které by měly být prozkoumány předem:

 • při použití kapalného roztoku je pravděpodobnost předávkování vysoká;
 • při aplikaci na vznik pálení;
 • v případě kontaktu se zdravou tkání mohou jizvy a jizvy zůstat;
 • má řadu vedlejších účinků;
 • obsahuje omezení a kontraindikace pro použití.

Indikace pro použití Celandine

Hlavní indikace pro použití drogy jsou následující typy růstu:

 • papilomy;
 • condylomy;
 • bradavice;
 • suché kuří oka;
 • polypy;
 • keratomy;
 • molluscum contagiosum.

Kontraindikace

Celandin má podle přiloženého návodu k použití řadu kontraindikací, které nelze ignorovat.Před zahájením léčby tímto lékem byste se s nimi měli předem seznámit.

Nepoužívejte lék na:

 1. novotvary na obličeji, pohlavních orgánech, mléčných žlázách a v blízkosti sliznice;
 2. je-li růst umístěn v blízkosti otevřené rány, vředů nebo puklin;
 3. astma;
 4. léze větší než 20 metrů čtverečních.viz náplasti na kůži;
 5. přítomnost kožních patologií (psoriáza, ekzém, svrab, mykóza);
 6. poruchy nervového systému;
 7. epilepsie;
 8. těhotenství a kojení;
 9. porušení integrity novotvaru;
 10. individuální přecitlivělost na složku;
 11. do 5 let.

Nežádoucí účinky

Celandin, jehož návod k použití obsahuje přijatelné dávky, by měl být používán se souhlasem lékaře, protože tento lék může způsobit nežádoucí účinky v případě nedodrženípodmínky použití.

​​

Pokud se objeví jeden z následujících příznaků, okamžitě přerušte léčbu, opláchněte pokožku vodou a ve zvláště závažném případě vyhledejte lékařskou pomoc.

Tyto příznaky zahrnují:

 1. pruritus, alergické vyrážky, hyperemie;
 2. hluboká jizva nebo jizva;
 3. vznik zánětu sousedních tkání;
 4. hořet;
 5. krvácení;
 6. znovuobjevení papilloma nebo bradavice na stejném místě;
 7. zánět růstu po léčbě.

Příprava na použití Celandine

Před použitím drogy neexistují žádné zvláštní přípravné postupy.Je však třeba dodržovat určitá doporučení, protože mohou urychlit proces čištění a hojení pokožky.

Před použitím produktu se doporučuje, aby:

 • předparoval růst, což zlepší citlivost na léčivo;
 • odstraňte zbývající vlhkost papírovou utěrkou;
 • hojně promazávejte sousední tkáně vazelínou nebo jakýmkoli jiným mastným krémem;
 • , je-li to žádoucí, můžete použít náplast k izolaci zdravého povrchu po odříznutí díry na velikost nádoru.

Pravidla používání

Mořský vlk je v souladu s přiloženými pokyny k použití určen výhradně pro venkovní použití.Celý postup pro ošetření papilomů a bradavic trvá 2 až 3 minuty, včetně předběžné přípravy, na každou formaci se aplikuje prostředek v množství 1 kapky.

Poté byste měli počkat, až se léčivo úplně vstřebá do kůže.Krycí omítky nebo obvazy se nedoporučují.Následně růst začne ztmavnout a objeví se pocit pálení, což je považováno za přijatelný jev.

První pozitivní výsledek léčby lze pozorovat v následujících 2 dnech.Horní vrstva zpracovaných formací se začne odlupovat.Následný účinek lze pozorovat 3-6 dní po zákroku.Během této doby mohou malé papilomy o průměru asi 0,2 mm zcela padat.

V případě přepracování by měl být postup proveden 3 dny po předchozím.Pravidla použití a dávkování léku jsou stejná jak pro odstranění papillomů, tak i bradavic.

Nedoporučuje se používat Celandine samostatně k odstranění formací na pohlavních orgánech, v blízkosti sliznice a na obličeji.To může provést pouze zkušený odborník a pokud jiné metody terapie nepřinesly správný výsledek.

Nápravu nelze použít současně více než 5 až 6 růstů.Pokud se lék dostal na jiné oblasti kůže, okamžitě je opláchněte pod tekoucí vodou po dobu 15 minut.Po tomošetřete 5% roztokem kyseliny citronové.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a použití v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Použití pro papilomy

Celandin při odstraňování malých filiformních papilomů do průměru 2 mm dává pozitivní výsledek po jednom použití.Pro boj s velkými vzorky je aplikace možná do 3 až 3krát s frekvencí tří dnů.V tomto případě je dávka léčiva 1 kapka pro každý růst.

Je nemožné odstranit genitální papilomy pomocí Celandine doma, protože pravděpodobnost vedlejších účinků je vysoká.Odstranění tohoto typu růstu by měl provádět zkušený odborník.

Použití pro bradavice

Činnost Celandine pro odstranění bradavic je podobná papillomům.To znamená, že výrůstky ne větší než 2 mm v průměru mohou být odstraněny jedním ošetřením.K tomu použijte jednu kapku roztoku na každou kopii.

Větší výrůstky lze chovat během 4 postupů s povinnou přestávkou 3 dny po každém pokusu.Při dodržení těchto jednoduchých pravidel bude pozitivní výsledek dosažen bez velkého úsilí.

Použití pro suché mozoly

Před aplikací přípravku na suché mozoly by mělo být provedeno předběžné ošetření, aby se zlepšila citlivost kůže.Několik hodin před zákrokem se doporučuje namazat 10% salicylovoumast.Poté naneste na vrchní část kompresní papír nebo plastovou fólii a vše zafixujte gázovou bandáží nebo náplastí.

Po 2-3 hodinách se kukuřice odebere a napařuje v mýdlovém roztoku po dobu 15 minut, přičemž se přidají další 1 s.lsoda na 1 litr vody.Když keratinizovaná vrstva změkne, měla by být opatrně nařezána nůžkami nebo otřena pěnou.Když kůže schne, měl by být růst ošetřen celandinem, rychlostí 1 kapka činidla na 1 suchou kukuřici.Pro úplné odstranění opakujte postup 3-4krát.

Použití z polypů

K odstranění polypů na kůži pomocí Celandinu může lékař přísně doporučit.Tento postup se neliší od odstraňování bradavic a papillomů.Postačí zpracovat malé formace s agentem jednou, při dodržení všech pravidel použití.A velké formace větší než 2 mm budou vyžadovat 3 až 4 procedury při dodržení frekvence 3 dnů.

Vlastnosti aplikace na chodidlech

Formaci na chodidlech lze odstranit podle principu odstraňování suchého kukuřice:

 1. pro 2hodiny před ošetřením naneste na formaci salicylovou mast 10% koncentrace;
 2. položte plastový obal na horní část a zajistěte ho obvazem;
 3. po uplynutí času napařte horní hrubou vrstvu kůže v roztoku mýdlové sody po dobu 15 minut;
 4. , když pokožka vyschne, aplikujte Celandine na vytvoření 1 kapky po mazání sousedních tkání silnou vrstvou vazelíny.

PostupDoporučuje se trávit víkendy, aby se noha v těchto dnech zotavila.

Vlastnosti aplikace na dlaních

Zásada aplikace produktu na dlaních se neliší od ostatních oblastí kůže:

 1. růst v horké vodě po dobu 10 minut;
 2. osušte kůži papírovou utěrkou;
 3. hojně namažte vazelínou nebo mastným krémem na sousedních tkáních;
 4. aplikují produkt shora na formaci rychlostí 1 kapky na kopii;
 5. Nezakrývejte bandážou nebo bandáží.

Předávkování

V případě předávkování léky se objeví alergická reakce, svědění a hyperémie. Pocit pálení v ošetřené oblasti je zvýšen, což vede ke vzniku popálenin.V takovém případě je třeba kůži omývat pod tekoucí vodou po dobu 15 minut.Poté - namočte ubrousek a naneste Panthenol nebo Levomekol.

Použití v průběhu březosti a laktace

Celandin podle přiloženého návodu k použití vylučuje použití přípravku během březosti a laktace , jako v těleženy procházejí vážnou hormonální úpravou.Proto se doporučuje léčbu odložit až do úplného zotavení po porodu.

Použití pro děti

Není dovoleno používat tento produkt k odstraňování bradavic a papillomů u dětí mladších 5 let.Důvodem je silná citlivost těla dítěte na aktivní složky léku, což vede ke vzniku popálenin.Protodoporučuje se používat šetrné prostředky doporučené pediatrem.

Opatření

Při používání produktu se doporučuje použít následující bezpečnostní opatření:

 • Nezakrývejte ošetřený růst obvazem nebo obvazem.;
 • zabránit kontaktu ošetřené kůže se syntetickými materiály;
 • nepoužívají lék k odstranění bradavic a papillomů v kožních záhybech a v oblastech se silnou sekrecí potu;
 • by ošetřený růst měl přirozeně vysychat a nedoporučuje se jej dále zvlhčit dalších 24 hodin;
 • v případě kontaktu se zdravou kůží důkladně opláchněte vodou a ošetřete 5% roztokem kyseliny citronové;
 • Zamezte styku s očima a sliznicemi.

Interakce s léčivy a kosmetikou

Studie neodhalily negativní interakci léčiva s jinými léčivy a kosmetikou.Ale mísit Celandine s jinými drogami nestojí za to.

Pravidla skladování a doba použitelnosti

Výrobek skladujte na místě nepřístupném dětem při pokojové teplotě.Doba použitelnosti je 3 roky od data vydání.Po uplynutí této doby již nelze Celandine používat.

Recenze dermatologů

Stanovisko kvalifikovaných dermatologů o Celandine:

 1. Celandine se etablovala jako účinný lék na papilomy abradavice.Ale droga je agresivní.Před použitím byste si proto měli pozorně přečíst pokyny a kontraindikace.
 2. Lék nelze použít k odstranění novotvarů na obličeji.
 3. Jsou-li přípustné dávky a pravidla ignorována, zůstávají na kůži jizvy.Proto je lepší použít lék k odstranění papillomů a bradavic na nohou a nohou, kde je kůže drsnější.V jiných případech je nutné používat léky šetrného účinku, aby se zabránilo výskytu vedlejších účinků.

  Je-li produkt používán nesprávně, mohou na kůži zůstat jizvy

 4. Celandin dává pozitivní výsledek, pokud jsou dodržena pravidla pro jeho použití.Nízká cena a snadné použití činí nástroj populárním pro odstraňování papillomů a bradavic.Neměli byste však experimentovat s drogou v oblastech s citlivou pokožkou, protože agresivní složky v kompozici mohou způsobit alergickou reakci těla.

Máte-li jakékoli pochybnosti o správné volbě, je lepší navštívit lékaře a poradit se.

Preparáty podobného účinku

Lék má analogy, které mají podobný účinek a pomáhají odstraňovat novotvary na kůži:

 • Lapisova tužka;
 • Condylinum;
 • Collomac;
 • Silcoderm.

Cenová tabulka:

Název

Minimální cena

Maximální cena

Celandine 20 rublů 65 rublů
Lapisova tužka 125rublů 165 rublů
Kollomak 290 rublů 350 rublů
Silkoderm 400 rublů 570 rublů
Kondilin 500 rublů 770 rublů

Celandin je považován za účinný lék v boji proti papilomavirům a bradavicím, avšak pouze za předpokladu, že jsou dodržena všechna doporučení uvedená v návodu k použití, je možné dosáhnout požadovaného výsledku a zabránit vedlejším účinkům.V případě pochybností se lék doporučuje po předchozí konzultaci s lékařem.

Video o odstraňování bradavic, pokynů a metod

Příprava mastí pro odstranění bradavic doma: