Byliny pro hubnutí, spalování tuků, diuretika, ke snížení chuti k jídlu, zlepšení metabolismu, očištění těla toxinů.Pokyny pro uplatňování poplatků, doporučení pro výběr

Byliny na hubnutí podle jejich vlivu a hlavních funkcí jsou rozděleny do několika typů.Pro efektivní hubnutí je lepší mírně používat poplatky a infuze, které spalují tuk, bez čekání na okamžitý výsledek.Ztráta 10–15 kg za 2 týdny nebude fungovat, ale metabolické procesy půjdou správným směrem.

Obsah
 1. Druhy bylin pro hubnutí
 2. Obecná doporučení pro fyto-nápoje na hubnutí
 3. Nejlepší byliny, které podporují hubnutí
 4. Je možné vydělat poplatky nebo je lepší pít každou bylinu samostatně
 5. )Sbírka č. 54. Altaiovy trávy.Korekce nadváhy
 6. Fytokompozice č. 18. Timashevova bylinkářka.Korekce hmotnosti
 7. Klášterní shromáždění.Klášter sv. Alžběty
 8. Univerzální recept na bylinné odvar na hubnutí
 9. Univerzální recept na bylinné infúze na hubnutí
 10. Bylinný čaj pro hubnutí
 11. Domácí poplatky
 12. Možné poškození a vedlejší účinky bylin na hubnutí
 13. Kontraindikace při použití bylinných přípravků
 14. Jak si vybrat bylinu na hubnutí, která spaluje tuk a nepoškozuje vaše zdraví
 15. Video o bylinách na hubnutí
Druhy bylin pro hubnutí

Vzniká nadváhav důsledku řady onemocnění.Příčinou mohou být onemocnění endokrinních žláz, gastrointestinálního traktu a rozvoj diabetu.Vyvolává se také vzhled nadváhymetabolická porucha.

Ale bez ohledu na to, jaké je základní onemocnění, by použití bylin, které pomáhají spálit tukovou vrstvu, mělo být v přísně ověřených množstvích.Při kombinovaném použití různých bylinných přípravků (léčba nemoci a hubnutí) je třeba věnovat pozornost tomu, zda existují omezení pro použití jedné nebo druhé složky.

Byliny na hubnutí, spalování tuků se dělí do skupin v závislosti na vlivu rostlin na systémy vitální činnosti.

Rozlišují se tyto druhy bylin:

 1. Snižuje chuť k jídlu. Patří sem lněné semínko, marshmallow oddenek a mořské řasy.Byliny v žaludku nebo střevech bobtnají, což pomáhá snižovat pocit hladu.Trávy aktivně odstraňují toxiny.Doporučujeme je používat nejen k odstranění nadváhy, ale také k účinnému očištění střev.
 2. Byliny, které odstraňují žluč. Mezi choleretickými rostlinami, které přispívají k hubnutí, jsou slaměnka, kůra osika, kopec hodgepodge, listy lopuchu, bahenní šavle, pampeliška a bobule.Při normalizovaném používání choleretických bylin se trávicí procesy zlepšují, metabolismus se zlepšuje.Tyto byliny mají také zvláštní ochranný účinek, zlepšují funkčnost jater a slinivky břišní.Pokud neexistují kontraindikace při užívání choleretik, doporučuje se zahrnout do léčebného poplatku některou z bylin.
 3. Byliny s projímavým účinkem. Kvalitativní zlepšení trávicích procesů, urychlení vyprazdňovánía čištění střev.Patří mezi ně senna, amarant, rakytník (kůra), kmín kmínu, plody anýzu.
 4. ​​
 5. Diuretické byliny. Příčinou nadváhy je často otok - stagnace nadbytečné tekutiny v těle.Při absenci kontraindikací pro použití, měsíčku, heřmánku, březových listů a pupenů, se do bylinných přípravků přidávají třešňové květy na hubnutí.
 6. Byliny spalovající tuky a metabolické látky .Jejich působení je vyjádřeno aktivním rozkladem tukových molekul.Mezi silné spalovače tuků patří kajenský pepř, přírodní zelený čaj, zázvor, guarana, jitrocel a křenové listy.

Kromě používání bylinných infuzí pomáhá hubnout také čistá voda.Odborníci na výživu doporučují kromě bylinného čaje, džusů a jiných tekutin pít 2 litry čištěné vody denně nebo i více.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cviky pro osoby starší 40 let, 50 let.

Obecná doporučení pro užívání fyto nápojů na hubnutí

Byliny na hubnutí, spalování tuků a potlačování hladu by měly být nepříjemnéchuť
 • Začněte užívat bylinné nápoje zaměřené na spalování tuků v malých dávkách.Nejprve vypijte 2 porce čaje denně.Taková dávka je dostatečná pro spuštění metabolických a trávicích procesů.Dobrý zdravotní stav prozradí začátek odstraňování toxinů z těla, prudký nárůst síly a energie, nedostatek síly a ospalost postupně zmizí.
 • Bylinná kolekce by neměla způsobit znechucení.To pomůže vyhnout se odmítnutí léků a procesy hubnutí budou probíhat rychleji.
 • V závislosti na individuálním vnímání postupně zvyšujte denní dávku odvarování.Maximální množství bylinného čaje je 8 šálků denně.
 • Používání odtučňujících čajů je často doprovázeno zvýšeným diuretickým účinkem.To si zaslouží zapamatovat si a nebát se častých nutkání.
 • Nedoporučuje se pít odvar na hubnutí na lačný žaludek.Odborníci na výživu tvrdí, že čaj se nejlépe konzumuje po úplném jídle.Některé složky sbírky mohou ovlivnit zažívací funkce žaludku a střev.
 • Bylinné čaje vyluhujte při teplotě 70 stupňů.Byliny odhalí při této teplotě jejich léčebný potenciál a prospěšné látky nebudou zničeny.
 • Neměl by se přidávat cukr a med.Sladidla významně sníží užitečnost nápoje.

Nejlepší byliny, které podporují hubnutí

Byliny pro hubnutí, spalování tuků, je povoleno používat samostatně i jako součást bylinných přípravků.V takovém případě musíte znát účinek a přípustnou dávku složky.

])
Tráva Účinek
anýz koření urychluje vylučování žaludeční šťávy, což přispívá k rychlejšímu trávení příjmu potravy, zvyšuje močení
bardakosh
(majoránka)
taniny s pektinempomoc při aktivním čištění střev,zvyšuje diuretický účinek
guarana aktivuje tvorbu hormonu adrenalin, což vede k aktivnímu odbourávání tuků, antioxidanty zpomalují stárnutí na buněčné úrovni, tónují tělo
elecampan zvyšuje sekreci žluči, snižuje hlad, má diuretický účinek, podporuje odstraňování solí těžkých kovů
kořen ženšenu zvyšujerychlost metabolismu, podpora tónu, čištění stěn krevních cév, reguluje cholesterol, pokud se zvyšuje
zelenáčistý čaj obsahuje antioxidanty, stimuluje metabolické funkce těla, tonizující účinek
zhololyubka snižuje chuť k jídlu, pomáhá při odbourávání tuků, ovlivňuje aktivaci metabolismufunkce, omezuje množství cukru a tuku vstupujícího do těla
mate obsahuje speciální látky, které mají stimulační účinek, tuk je spalován kvůli zrychlené spotřebě energie
pampeliška udržuje hladinu glukózy, podporuje správnou absorpci uhlohydrátů uplatňovánímdiuretický účinek
bílá jmelí normalizuje vysoký cholesterol, urychluje metabolické procesy, zvyšuje močení
kajenský pepř potlačuje chuť k jídlu, významně urychluje metabolismus, má omlazující účinek na organismus
plantain laxativní účinek díky přítomnosti vlákniny, snižuje chuť k jídlu
zázvor aktivuje metabolismus, zlepšuje krevní oběh, zázvorové éterické oleje aktivně štěpí tukové buňky
ostropestřec mariánský eliminace toxinů v důsledku obsahu antioxidantů, normalizace hormonálních hladin a metabolických procesů, ochrana jater
heřmánek mírné projímavé a diuretické účinky, zlepšení trávicích a metabolických procesů, redukce stresu
skořice snížení hladiny glukózy, podporuje tvorbu inzulínu, urychluje metabolismusprocesy, tupá chuť k jídlu, příznivě ovlivňuje funkce gastrointestinálního traktu
řebříček zrychlení metabolických procesů, odstranění toxinů a toxinů, mírný diuretický účinek
kopr zlepšuje produkci žluči, odstraňuje přebytečnou tekutinu, odvar semen má silný diuretický účinek
fenykl tupý hlad, urychluje látkovou výměnuzpracovává, snižuje chuť na sladké potraviny, odstraňuje soli, přebytečnou tekutinu a odpad
šípky urychluje metabolismus v těle aodstraňuje toxiny, zvyšuje močení a současně udržuje celkový tón těla

Je možné provést sběr nebo je lepší pít každou bylinu samostatně

) Byliny na hubnutí, spalování tuků, se nejčastěji kombinují v jednom lékařském komplexu s bylinkami pro jiné účely.Je vybrána sada komponent, v závislosti na individualitě případu a na dostupnostijiné nemoci.

Je užitečná kombinace bylin, které spalují tuk s čistícími složkami (byliny, které odstraňují soli a toxiny) a diuretiky (odstraňování tekutin z těla, vylučování otoků).Vysokovláknové přísady vyčistí vaše střeva a sníží vaši chuť k jídlu.

Před použitím bylinné sbírky několika druhů bylin různých účinků je třeba pečlivě prostudovat léčivé vlastnosti každé složky.Rostliny mohou dávat v kombinaci účinné látky, které nemusí mít nejlepší vliv na zdraví.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Sbírka č. 54. Trávy z Altai.Korekce nadváhy

Tato sada bylin není léčivý přípravek, ale zároveň má silný účinek.Ovlivňuje metabolické procesy, zlepšuje hematopoetické funkce, a tím snižuje hmotnost.

Sbírka zahrnuje následující rostliny:

 • kopřiva;
 • řepka;
 • růžový mech;
 • přeslička;
 • Galega officinalis;
 • pelyňka;
 • goldenrod;
 • jetel;
 • hřebenový hřeben;
 • kohout.

Hmotnost balení je 150 g. Objem je určen pro měsíční příjem sběru trávy.Průměrná cena je 250-300 rublů.

Bylinkovou směs uvařte přes noc v termosky, vezměte 1 polévkovou lžíci ve sklenici vroucí vody.Altajská směs.Před použitím dekantujte.Vezměte infuzi těsně před jídlem.třetina sklenice.

Používají také suchou metodu mletí trávy pomocí mlýnku na kávu, vždy půl lžíce před dalším jídlem, vypijte ji sklenicí teplé vody.

Fyto-kompozice č. 18. Timashevova bylinkářka.Korekce na váze

Účinkem této sady bylin je také regulace metabolických funkcí.Další fytokompozice zlepšuje práci endokrinního systému a hypotalamus, hematopoetické funkce, má mírný sedativní účinek.

Složky sbírky:

 • Canadian Goldenrod;
 • ohnivé řasy úzkoprsté;
 • řepka;
 • přeslička;
 • ​​
 • vlk;
 • Lungwort;
 • schizonepeta.

Jedno balení obsahuje 150 g sbírky.Průměrná cena je 300 rublů.Příjem vývaru je podobný předchozímu: vařte 10 g směsi (polévková lžíce nahoře) 250 ml vroucí vody.Nechte infuzi zavřít v noci nebo zpočátku nalijte do termosky.Půl hodiny před každým úplným jídlem vypijte 50 ml chlazené infuze.

Klášterní shromáždění.Klášter sv. Alžběty

Klášterní čaj je dobrým přispěvatelem k hubnutí.Má jedinečné složení.Byliny obsažené v něm zlepšují metabolismus, který přispívá ke spalování tuků.Sbírka také reguluje hladinu glukózy a příznivě ovlivňuje činnost endokrinních žláz.

Následující shromáždění zahrnuje ovoce a byliny:

 • třezalka tečkovaná;
 • malinové listy;
 • přeslička pole;
 • Eleutherococcus;
 • šípky;
 • výhonkyBorůvky
 • heřmánková barva;
 • Ivan čaj;
 • oregano;
 • kopřivy;
 • tymiánu;
 • Echinacea.

Hmotnost jednoho balení čaje je 100 g. Průměrná cena v Rusku je 300–350 rublů.Pro přípravu nápoje 1 lžička.vařit léčivou směs s 200 ml horké vody (80-85 stupňů).Po 20 minutáchinfuze je připravena k jídlu.

Univerzální recept na bylinné odvarování pro hubnutí

Použití stigmat kukuřice v odvarech pro hubnutí je účinné.Obsahují mnoho vitamínů a účinných látek, které mohou poskytnout veškerou možnou pomoc při urychlení metabolismu.Kukuřice je obecně zdravá, má mnoho snadno stravitelných prvků, velké množství hrubé vlákniny.Sušené stigmy se používají k přípravě léčivých rostlinných přípravků.

Odvar z kukuřičných stigmat významně snižuje chuť k jídlu a zároveň aktivuje zásoby tuku pro energii.

Existují dva způsoby, jak připravit bylinné odvarky:

 • ve 200 ml vroucí vody nalijte 2 lžíce.stigma a vařte 3 minuty.Poté se vyjměte z tepla, namáhejte a ochlaďte.Vypijte výsledný vývar 50 g 4krát denně, půl hodiny před každým jídlem;
 • druhá metoda nezahrnuje vaření.Pro něj vařte 30 gramů kukuřičných stigmatů s horkou vodou (80 stupňů), trvat na tom 2 hodiny, pak se protlačte 2-3 vrstvami gázy a použijte podle podobného vzoru.

Univerzální recept na bylinnou infuzi na hubnutí

Snadná příprava a univerzální, pokud jde o urychlení metabolismu.je infuze hypericum.Rostlina má speciální složení, které výrazně zlepšuje práci metabolických procesů a odstraňuje veškerý přebytek a stojatou tekutinu.

Kvůli hořké chuti trávy se snižuje hlad. Pro infuze je vhodná pouze perforovaná třezalka tečkovaná, jiné druhy rostlin jsou toxické a poškozují tělo.

Nejjednodušší recept obsahuje každou 1 polévkovou lžíci.hypericum a řebříček.Uvaříme směs 0,5 l vroucí vody a přikryjeme.Stejně jako všechny podobné infuze by měla být přijata před jídlem.

Bylinkový čaj na hubnutí

Byliny na hubnutí, spalování tuků, se nacházejí téměř ve všech formulacích léčivých čajů na obezitu.Poplatky mají odlišné složení, ale recepty na vaření se od sebe příliš neliší: několik lžic rostlinné směsi se vaří s vroucí vodou po dobu 3-7 minut, poté se infuze filtruje a spotřebuje.

Je nežádoucí vařit bylinné přípravky po dlouhou dobu, protože pak lze zničit léčivé vlastnosti rostlin a v nápoji nebude žádný smysl.

Je lepší vařit zdravé čaje v dobře čištěné vodě, nejlépe destilované nebo na jaře.Soli těžkých kovů obsažené v běžné vodě mohou reagovat s aktivními složkami bylin, které ovlivňují chuť nápoje a výsledek jeho použití.

Bylinné čaje jsou dobré, protože mohou zůstat v termosky bez poškození po dobu několika dnů, aniž by ztratily svůj vkus a prospěšné vlastnosti. Čaj lze zahřívat pouze v smaltované nebo skleněné nádobě, nikolipřivede se k varu.

Domácí přípravky

Trávnou sbírku není těžké připravovat sami.Jakákoli součást se prodává v lékárně nebo roste mimo okno.Účinná infuze pro hubnutí na základě pampelišky a kůry rakytníku.

Pokud jde o proporce - vezměte 3 části rakytníku, aby se všechny ostatní přísady skládaly do 1 dílu.1 polévková lžícesbírejte vařící vodu, nechte 15 minut působit, poté opatrně napněte a vychladněte.Vezměte infuzi 2 lžíce.ráno na lačný žaludek.Léčba trvá nejméně 2 měsíce.

Užitečné pro regulaci metabolických procesů čaje na plodech horského popela.U 7 částí jeřabinového ovoce vezměte 3 díly šípků nebo kopřivy, uvařte léčivou směs s vroucí vodou (pro takové množství sušených bylin - 0,5 l) a trvejte alespoň 10 minut.Nechejte 4 hodiny vychladnout.Pijte 100 g mezi jídly.

Infuze ostružinových listů a podbělů je užitečná jako diuretika a výplně.Pro 80 g listů ostružin vezměte 10 g podbělů a sušených březových listů.Uvařte část směsi s horkou vodou (1 díl bylinné sbírky - 20 dílů vroucí vody).Výsledná infuze by měla stát 15 minut.Používat ráno a odpoledne před jídlem ve sklenici.

Možné poškození a vedlejší účinky bylin na hubnutí

Škody z používání bylinných čajů na hubnutí spočívají v tom, že ani zcela zdravý člověk nechce dlouho užívat léky s projímadlem a diuretiky.akce.

Zneužívání pilulek na výživu může mít následující důsledky:

 1. Při dlouhodobém užívánídiuretické použití - dehydratace.
 2. Při častém močení a pohybu střev - ztráta stopových prvků, minerálů a vitamínů, což vede k nerovnováze těchto látek v těle.Zpočátku je to doprovázeno špatným zdravím, při delším používání to povede k vážným onemocněním.
 3. Tělo si zvykne zvenčí na projímavé a diuretické vlivy, což nakonec povede k selhání trávicího a vylučovacího systému.
 4. Gastrointestinální choroby se zhoršily.Zeštíhlující čaje obsahují byliny, které mohou vyvolat relapsu zažívacího systému.

Kromě toho nejsou vyloučeny následující vedlejší účinky:

 • nevolnost a zvracení;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • časté močení;
 • závratě;
 • průjem;
 • obecná slabost;
 • výskyt alergické reakce.

Kontraindikace při používání bylinných přípravků

Kontraindikace při použití jsou vždy uvedeny na balení nakoupených poplatků za hubnutí.

Mezi nejčastější:

 1. Strava na hubnutí je kontraindikována u lidí s exacerbací onemocnění zažívacího traktu.
 2. Je přísně zakázáno pít čaj v případě urolitiázy.Zvýšená močení může pohybovat kamenem, což povede k útoku bolesti.
 3. Během těhotenství a kojení je užívání bylinných infuzí nejlepší po konzultaci s lékařem.
 4. Nedoporučuje sepoužití infuzí pro hubnutí po závažné a dlouhodobé nemoci.

Jak vybrat bylinu na hubnutí, která spaluje tuk a nepoškozuje vaše zdraví

Při výběru bylin jako způsobu snižování nadváhy je třeba vědět, jaksprávně zvolit a používat složky pro bylinné přípravky:

 1. Proveďte kompletní lékařskou prohlídku.Poraďte se s lékaři o používání fyto drog.
 2. Pokud se plánuje nezávislý sběr surovin, udělejte to co nejdále od objektů městské infrastruktury.Byliny a ovoce, jako jsou houby, pohlcují všechny škodliviny životního prostředí.
 3. Shromážděný materiál se suší v suché, větrané místnosti.Sušené rostliny skladujte v papíru, pravidelně otevřené pro větrání.
 4. Je vhodnější zvolit poplatky s několika funkcemi, například snížení hladu a odstranění žluči.Tyto poplatky jsou efektivnější.
 5. Účinek bude patrný, pokud budete pít alespoň 0,5 litru bylinné infuze denně.
 6. Podle indikace užívejte buď před jídlem, nebo po jídle.Jíst infuze při jídle nevede k požadovanému výsledku.
 7. Je vhodné kombinovat bylinné ošetření se správnou výživou a kardio tréninkem.
 8. Nedoporučuje se kombinovat bez předchozí lékařské pomoci.

Než si vezmete pilulky, které slibují odstranění všech dalších liber za týden, je lepší zvolit byliny prohubnutí.V kombinaci s mírnou fyzickou aktivitou a správnou výživou se proces spalování tuků zrychlí, což krok za krokem povede k štíhlému tělu.

Autor:Olga Shirshova

Návrh článku:Mila Fridan

Video o bylinkách na hubnutí

Kolekce bylin spalujících tuk: