Burst na obličej: co to je, jak odstranit.Cvičení, gymnastika, masáže doma

Prohýbané oblasti líc v oblasti dolní čelisti se nazývají bryla na obličeji.Toto je útvar, který může někdy zachytit horní část krku.Zkresluje harmonii rysů obličeje a činí je nejasnými.Vrtáky jsou lokalizovány na obou tvářích.Kosmetologický pojem ekvivalentní pojmům „bryl“, „buldokové tváře“ je vynechání spodního okraje tváří nebo ptóza na tvářích.

Obsah
 1. Příčiny výskytu
 2. Denní gymnastika doma
 3. Preventivní rychlý anti-bryllický komplex
 4. Cvičení pro prohýbání tváří Carol Maggio
 5. Cvičení pro prohýbání tváříReinhold Benz
 6. Lymfatická drenážní masáž
 7. Oleje a masky pro brylyu na obličeji
 8. Intraorální masáž
 9. Masáž L. Tel
 10. Masáž Tahakashi Mika
 11. Video o bryale na obličeji ]
Důvody pro vzhled

Střelili jsme na obličej - to jenesoulad s ideálem krásy, jehož důvody mohou být následující:

 • snížení svalového tonu související s věkem;
 • účinek ultrafialového záření, které vyvolává zvadnutí kůže v důsledku poklesu melaninu;
 • hormonální poruchy, výbuchy (zejména menopauza);
 • náhlé hubnutí;
 • obezita;
 • alkoholismus, kouření;
 • prodloužený stres a deprese;
 • degradace žvýkacích svalů;
 • involuční procesy v kůži: ztráta pevnosti, elasticita;
 • Kousky Bish.

Vynechání tváří se může objevit v jakémkoli věku z důvodupopisované důvody, ale obvykle je tento problém charakteristický pro ženy v dospělém věku.Další nejčastější příčinou lícní ptózy je nadváha.Přebytečná mastná tkáň způsobuje, že líce jsou objemnější, napíná pokožku.

Méně často je snižování líc způsobeno pohybem Bish hrudek směrem dolů, tukové frakce přítomné u všech lidí v lícní oblasti od narození.

Domácí gymnastika doma

Před provedením cvičení je nutné zahřát svaly obličeje.Chcete-li to provést, posaďte se nebo postavte, držte svou polohu rovně.Pak by mělo být několik samohláskových zvuků jasně a dlouho vyslovováno - „a“, „o“, „e“.Zahřívání pokračuje, dokud nedojde k pocitu tepla přes obličej.

Pro preventivní účely musí být každý den prováděny následující metody:

 • Vzduch nasávaný do úst se několikrát přenáší zleva doprava a obráceně.Tato technika pomáhá zbavit se bryly a nasolabiálních záhybů.
 • Líce jsou nafouknuté.Pozice je držena po dobu 5-7 sekund.
 • Technika přikrývky.Na druhé straně je spodní ret zakryt horní, pak horní - dolní.Proveďte 20-25krát.
 • Pomocí dolního rtu se pokuste dosáhnout špičky nosu.
 • Vytváření trubice rty se snahou vyhodit imaginární svíčku.Vystupujte 50krát.
 • Úsměv prostřednictvím moci.Prsty přitlačte na obě tváře.Úsměv současně co nejširší, navzdory rezistenci na kůži.Recepce se opakuje 20krát.
 • Pokud je to možné, nafoukněte balóny.Cvičení umožňuje víc než jenutáhněte tváře, ale také posílit plíce.

Preventivní expresivní komplex proti brylyi

Brylya na tváři - jedná se o projev související s věkem, jehož prevence by měla začít co nejdříve.Proto se těm, kteří je ještě nemají, doporučuje pravidelně provádět následující preventivní opatření.

 1. Pevně ​​zavřete ústa, tváře nabobtnají. Dlaně jsou umístěny na tvářích tak, aby se podložky prstů dotýkaly uší.Poté přitlačí na povrch obličeje, aby se objevil odpor.Svaly jsou napjaté.Poloha se udržuje po dobu 6-7 sekund, poté se uvolní vzduch.Proveďte 5-6 přístupů.
 2. Obě ruce jsou sevřeny v pěst a umístěny pod bradu. Špička jazyka přiléhá k podjazykové zóně.Pak pěsti vytvoří odpor.Svaly se udržují napnuté po dobu půl minuty a následuje 5 sekundová relaxace.Příjem se opakuje 10krát.
 3. Posaďte se na židli a držte rovnou pozici. Rty pevně omotané kolem čisté tužky.Krk a hlava jsou nehybné.V této poloze je jakýkoli obrázek nakreslen ve vzduchu (květina, dopis, slovo).Příjem se provádí do 3 minut.Poté je krátká pauza a cvičení se provádí 2-3krát.
 4. Zadní část je rovná. Rohy rtů se snižují s úsilím do dolní čelisti a udržují polohu po dobu 6-7 sekund. Poté následuje návrat do normální polohy.Příjem se provádí 5krát nebo více, dokud nenastane pocit únavy ve svalech.

Cvičení na prohýbání tváří Carol Madgio

stejně jako jiné významné nedokonalosti ve vzhledu - je to jev, který lze účinně odstranit technikami obličejové gymnastiky.

Základní pravidla pro provádění techniky vyvinuté americkou Carol Madgio jsou následující:

 • Cvičení se provádějí v sedu.Doporučuje se dát před sebe zrcadlo, aby se ověřila správnost provádění technik.Až budou všechny podrobnosti prostudovány, můžete to udělat bez zrcadla.
 • Indikátorem správnosti cvičení je pocit pálení, který autor nazývá „kyselinou mléčnou“ (vyskytuje se po normální fyzické námaze v důsledku hromadění kyseliny mléčné ve svalu).Pokud tento pocit neexistuje, svaly nefungují dostatečně.
 • Po každém použití je obličej uvolněn a uvolňuje vzduch uvolněnými rty.

  Carol Madgio přišla s jednoduchými a snadnými cvičeními, která po mnoho let pomohla ženám zbavit se modřin na jejich tvářích

 • Jako doplněkCarol Maggio doporučuje také dotáhnout hýždě během komplexu.Mezi recepcemi se uvolní a poté se znovu napnou.

Popis anti-brylových technik:

Dolní a horní rty jsou ovinuty nazubyOtvor v ústech by měl být malý.Pak se začnou pokoušet usmívat a držet počáteční polohu (úsměv, jako by se chtěl objevit na tváři, ale nemůže).

Příjem je udržován po dobu 30 sekund.

Rty se uvedou do polohy jako před vyslovením dlouhého zvuku „O“.Horní i dolní pysky jsou v těsném kontaktu se zuby.Podložky ukazováčků jsou umístěny na lícních kostech.

Poté je třeba pomocí svalů líc pod prsty vyzkoušet pohyb nahoru.Pohyb se provádí s odporem.Opakujte 10-15 krát.

Utáhněte rohy rtů tak, aby vypadaly jako malé těsné uzlíky.Představte si, že jsou nasávány směrem ke zubům.Ukazováky jsou umístěny v obou rozích.

Při udržování napětí se pokuste mírně zvýšit rohy rtů a pak o něco výrazně nižší.Proveďte 15-20 pulzujících pohybů.

Ústa jsou otevřená, rty jsou stočeny přes zuby.Bukální svaly se napnou.Aniž byste se dotkli obličeje, musíte napnout svaly v kruhu.Opakování se provádí 30krát.
Ústa jsou otevřená.Rty jsou redukovány na ovál, zatímco horní ret je tlačen proti zubům s námahou.Pro udržení napětí je vhodné si vizualizovat dva body - uprostřed horních a dolních rtů.

Pak začnu napínat obě strany tváří.Chcete-li zvýšit koncentraci pozornosti, sledujte po proudu napětí, držte nahoru a dolů ukazováčkem.Cvičení se opakuje, dokud nenastane pocit únavy (obvykle postačuje 5-8 přístupů).

Cvičení pro prověšené tváře Reinhold Benz

Autor této techniky, německý plastický chirurg Reinhold Benz, doporučuje postupovat scvičení se svalovou relaxací.Druhým důležitým faktorem je pravidelnost cvičení a přesnost techniky.Nesprávné pohyby vedou ke vzniku nových vrásek.Benz doporučuje provádět cvičení 5krát týdně dvakrát denně.První výsledek se objeví po 2 týdnech.

Fáze zasedání:

 1. Příprava.Svaly se zahřívají lehkým masírováním obličeje.
 2. Provádění technika.Doporučujeme provést relaci před zrcadlem.Během provádění komplexu se střídají statické a dynamické techniky.
 3. Pauza.Mezi hlavní částí a koncem sezení je nesmírně důležité úplně uvolnit svaly.

Cvičení pro zvedání tváří:

 1. Rty jsou uzavřené, tváře jsou pevně přitahovány k zubům.Prsty vytáhnou rohy úst směrem ven.Poloha je držena po dobu 5 sekund.Příjem se opakuje 5 až 15krát, poté se provede pauza.
 2. Posaďte se rovnoměrně.Jedno rameno je umístěno na spodní části krku.Brada se zvedá, zatímco se usmívá, aniž by odhalila zuby.Napětí v bukálních svalech a krku je udržováno po dobu 5-10 sekund.
 3. Pět prstů je přitisknuto k tváři.Ten velký se nachází na lícní bullseye nahoře - zbývající 4 prsty.Poté se svaly napínají, jako by se usmívaly, po dobu 1 minuty.Prsty by měly vytvářet reakci a navracet pokožku do původní polohy.Při provádění této techniky se doporučuje stáhnout celý dostupný arzenál vašich úsměvů, abyste využili maximální počet svalů.Na druhou stranu se pak opakuje příjem.
 4. Usmíval se,vynakládat úsilí a tahat se směrem k chrámu, poté pravou tvář, pak doleva.Po několika opakováních se vzduch nejprve vyfoukne z levého rohu ústní dutiny, poté zprava.Po 15 recepcích se rty vytáhnou ve tvaru písmene „O“ a prsty se políbí.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Lymfatická drenážní masáž

Zvláštností tohoto typu masáže je provádět pohyby přesně podél tokových linií lymfy.Během zákroku by neměla nastat žádná bolest.

Pokud jsou k dispozici, znamená to, že technika je prováděna nesprávně.Všechny pohyby by měly být měkké.Pro správné provedení masáže je nejprve nezbytné prostudovat umístění lymfatických uzlin:

Trajektorie pohybů během sezení je zaměřena na:

 • parotid;
 • maxilární uhlík;
 • submandibulární;
 • za ušními lymfatickými uzlinami.

Účinek lymfatické drenážní masáže:

 • zrychlil tok lymfy;
 • čištění toxinů;
 • zlepšení výživy pokožky;
 • facelift, zmizení „buldokových tváří“.

Kontraindikace:

 • Věk do 16 let.
 • Nedávné chirurgické zákroky (včetně operace do obličeje, jako je například rinoplastika).Po nich by měla uplynout doba alespoň jednoho měsíce.
 • Přítomnost ran na obličeji.
 • Nachlazení (včetně nachlazení).
 • Vysoká nebo nízká tepnatlak.
 • Únava, deprese.
 • Cuperóza nebo jiná kožní onemocnění.
 • Onemocnění orgánů ORL.

Algoritmus postupu:

 1. Před postupem se obličej vyčistí a odlupuje se.
 2. Masážní základna se nanáší na povrch kůže.Jakýkoli olej nebo speciální krém udělá.
 3. Především se pokožka zahřeje měkkými pohyby dlaní.
 4. Jsou prováděny základní manipulace.
 5. Relace končí lehkým poklepáním.

Postup je dostačující k provedení jednou týdně.

Po každém příjmu lymfatické drenážní masáže se provede poslední pohyb.Spočívá ve skutečnosti, že prsty směřují k zadním lymfatickým uzlinám a poté podél krku dolů do oblasti základny krku.

Sada cvičení zaměřených na vyhlazování:

 1. Polštářky ukazováčků jsou umístěny ve středu nasolabiálního záhybu.Pohyb se provádí poněkud dolů do submandibulárních lymfatických uzlin, nezapomíná se na konečný příjem.
 2. Palce se umísťují doprostřed brady a poté se s námahou rozdělí podél linie dolní čelisti.Cvičení končí posledním pohybem.
 3. Aby se lymfa posunula dolů, bylo provedeno několik úderů podél trajektorie od spodní části brady podél krku po klíční kosti.Probíhá poslední krok.
 4. Polštářky prstů jsou umístěny ve spodní části nasolabiálního záhybu.Po ní se pohybuje nahoru, prsty jsou pak položeny na obou tvářích arozvedou se na příušní lymfatické uzliny a provede se konečný pohyb.
 5. Levá dlaň ruky se umístí na levou tvář a stanoví polohu.Pravý pohyb se provádí z pravého rohu spodní čelisti směrem do vnitřního rohu očí.Poté ruka „jde“ do tragusu ucha a dolů a nezapomíná na poslední pohyb.

Oleje a masky z bryly na obličeji​​

Za nejúčinnější masky pro „buldokové tváře“ se považuje:

  )
 • Vejce. Směs je vyrobena z 1 vejce, malého množství tvarohu se středním obsahem tuku, několika kapek olivového oleje.Složky jsou důkladně promíchány do krémové konzistence.Směs se aplikuje na obličej po dobu čtvrt hodiny.
 • Protein .Protein je extrahován z vajíčka a aplikován na obličej.Po 10 minutáchumyl se.
 • Protein-vejce .Vejce bílé je smícháno s malým množstvím mouky - tak, že vyjde krémová kaše.Aplikuje se po dobu 15 minut.
 • Rice and Egg. Rýžová mouka se důkladně promísí s proteinem.Přihlaste se po dobu čtvrt hodiny.
 • Dairy. Malé množství mléka se zahřeje na teplotu místnosti.Pak přidejte 2 lžíce.lzakysanou smetanou, promíchejte a naneste na obličej po dobu 20 minut.Mléko by nemělo být příliš horké, jinak se zakysaná smetana sráží.
 • Lemon. Do mixéru rozdrtil citronovou kůru, vložte do ní 1 polévková lžíce.llíp med a aplikovat na obličej.Směs se po čtvrt hodině vymyje.

Drifts na obličeji - to je taková nedokonalost vzhledu, která s pomocídomácí péče byla eliminována dostatečně dlouho.Masky musí být provedeny několik týdnů, než se objeví viditelný výsledek.Před použitím jakékoli masky z obličeje se kosmetika omyje a pokožka se očistí.Doporučuje se uchýlit se k procedurám před spaním.Je povoleno střídání různých směsí mezi sebou.

Co se týče olejů, používají se k ovládání brill následující typy olejů:

Intraorální masáž

Vrtané do obličeje je vzdělání, které vyžaduje komplexní cestu, a proto kromě klasických technik, jak se jich zbavit, tento typ masáže jako intraorální je také užitečný. Tato technika zahrnuje zpracování vnitřku tváře jazykem.

Techniky:

 1. Ústa jsou otevřena.Trochu stisknete „malovat“ povrch tváří zevnitř.Pohyby se provádějí zleva doprava, nahoru a dolů.
 2. Jazyk se pohybuje pod horním okrajem, kde je čára natřena stejným způsobem zleva doprava a zpět.
 3. Cvičení se provádí v dolní oblasti rtu.
 4. Poté je vstup proveden v oblasti brady.Je důležité pohybovat se ne podél dásní, ale po vnitřním povrchu svalů.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvednutí obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli
Masáž L. Tela

V komplexu musí být provedeny recepce.Pouze za této podmínky lze dosáhnout výsledku.Před sezením se na čistou pokožku nanáší masážní olej.

Olej Akce Ukázková maska ​​
Olivová Vhodné pro jakýkoli druh pleti.Obsahuje vitaminy A a E, které se dobře vstřebávají do pokožky a zlepšují její strukturu
 • 10 ml oleje;
 • maso jednoho avokáda;
 • trochu zakysané smetany. Složky se kombinují a nanášejí na pokožku po dobu čtvrt hodiny.
Kolečko Pomáhá zvlhčit a napnout suchou pokožku
 • 10 g.oleje;
 • 15 g.med;
 • malé množství ovesné vločky. Složky se mísí a nanášejí po dobu 10 minut.
Rakytník Hloubkově hydratuje a regeneruje pokožku.Má zpevňující a proti stárnutí vlastnosti
 • 13 ml oleje;
 • 10 g.želatina;
 • vývar z měsíčku měsíčku. Složky se míchají, dokud se granule úplně nerozpustí.Směs se nanáší na pokožku v teple.Odstraňuje se ve formě filmu.
Mandle Provádí účinek zvedání
 • 8 gr.oleje;
 • 13-14 g.strouhaná dužina jablek;
 • žloutek. Směs se udržuje na obličeji po dobu 20 minut.
Výraz na obličeji je jako děsivá maska ​​z filmu „Výkřik“.Po otevření úst se čelist sníží, jak je to jen možné - ale bez bolesti.Rty jsou napjaté a mají tvar písmene „O“.

Pohyby rukou se snaží svaly snížit a pohybovat kolmo na čelist a podél šikmé trajektorie.Probíhá příjemněkolikrát.

Pomáhá obnovit kulatost tváře zahřátím lícních kostí.Kůže blízko úst je fixována prsty, zatímco se snaží usmívat.

Důležité: první a druhá metoda se provádí pouze ve vzájemné kombinaci.V opačném případě se bude střed zaoblení tváří pohybovat dolů.

Pomáhá opravit spodní část „buldokových tváří“ v místě, kde jsou připevněny k bradě.Recepce trénuje sval zodpovědný za snížení úhlu úst.

Rohy úst jsou pevně fixovány prsty obou rukou, zatímco se snaží snížit (jako u pocitu znechucení).Provádí se 10-15krát, dokud se neobjeví únava.

Tato technika pomáhá snižovat hypertonicitu dolní části tváří, zpřísňovat stávající bruly a zabránit jejich tvorbě.

1. Index a palec jsou ohnuty a umístěny na straně naproti ramenu (střídavě jsou prsty pravé ruky umístěny na levé straně, poté na levé straně - na pravé straně).

2. Pomocí ohýbaných prstů se provádí hladký pohyb podél spodní části tváře, podobně jako u holení elektrickým břitvou.Pohyby by měly být prováděny s námahou, ale měly by být krátkodobé.

3. Příjem se opakuje po dobu 30–40 sekund.na každé tváři.

Pomáhá zvedat „hrudky Bishu“.Zaťaté pěsti se provádějí od spodní části lícních kostí po oběžné dráhy.Poté kůži lehce pohladte.

Masáž od TahakashiMika

Technika se skládá ze 3 akcí, z nichž každá se provádí třikrát.Pokud však záběry výrazně deformují tvář, je užitečné zvýšit počet opakování na 7-10krát.

 1. Brada se sevře pomocí kloubů prstů.S úsilím jsou prováděny podél čelisti směrem k uším.
 2. Kolem prstů obou rukou je omotána řada tváří.Měl by se tvořit váleček.Je srolován.Příjem se provádí několikrát.
 3. Lehké hladké pohyby se provádějí po celé tváři, od rtů po uši.
 4. Akce 1-3 se opakují na opačné straně obličeje.

Problém vzhledu brylya na obličeji vyžaduje integrovaný přístup.Proto se doporučuje kombinovat výše uvedené metody: například použijte výživné oleje a cvičení.

Pokud mluvíme o kombinaci masážních technik a cvičení, musí se střídat: jeden den - masáž, druhý - cvičení.

Autor:Valya Buravleva (Black Rikky)

Video o brylya na obličeji

Jak odstranit brylya natvář: