Bulhorn - co je tato operace, fotografie před a po, účinnost a důsledky postupu

Změna tvaru rtů za posledních 5 let se stala populární - téměř každá žena přemýšlí o korekci a 3 z 10 stále rozhodují o reinkarnaci.Bulhorn - operace zvětšení rtů, která má výhody i nevýhody, které jsou potvrzeny fotografií před a po zákroku.

Jaký je provoz Bulhona

) Bulhorn - část cheiloplastiky, odvětví plastické chirurgie, která je zaměřena na korekci vzhledu úst.Účel - vizuální zvětšení horního rtu navždy, bez injekce nebo použití biologicky rozložitelných nití.

V procesu bulhorku není samotný ret ovlivněn, ale vzdálenost mezi ním a nosem se zmenší. Za tímto účelem se vyřízne pruh kůže označené šířky, poté chirurg fixuje tkáně a použije stehy, které se odstraní po několika dnech - často méně než týden.Řezmá neobvyklý obloukovitý tvar, a proto se postup nazývá „býčí roh“ (hovězí roh).

Výsledkem je bulhorn - horní ret je mírně napnutý, stává se objemnějším a ústa jsou větší a přitažlivější než dříve.

Při prohlížení fotografií po zákroku je patrné, že linie úst má tvar blízký obecně přijímanému ideálu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Master class od Elena Karkukli

Výhody metody

V kosmetologii se tento postup proslavil díky velkému množství výhod, které si lékaři i pacienti všimli:

 • ústa vypadají přirozeně;
 • je vyloučen výskyt kachního efektu, nazývaného také „knedlíky na rty“, který někdy vyplývá z neúspěšných injekcí ke zvýšení rtů;
 • je vhodný pro starší osoby;
 • stopy operace nejsou patrné;
 • krátké rehabilitační období;
 • relativní pohodlí a bezpečnost během provozu;
 • účinek přetrvává po celá desetiletí, v případech korekce světla - navždy.

Nevýhody metody

Mnoho pacientů je překvapeno, že kosmetolog slyší o nevýhodách tohoto postupu.Ve srovnání s jinými metodami jsou menší:

 • každý chirurgický zákrok představuje riziko, i když u bulhorku to není velké;
 • v některých situacích je obtížné dosáhnout požadovaného výsledku bez použitídalší postup pro implantaci rámu nitě;
 • mnoho kontraindikací;
 • jsou možné komplikace;
 • navzdory krátkému trvání samotného zákroku (30–40 minut) bude bulhorn trvat dlouho, než se dostaví výsledek - vyšetření, příprava a rehabilitace neprobíhají okamžitě.

Kritérium hodnoty je subjektivní: pro některé, důstojnost, pro jiné, nevýhoda.V průměru lze v megalopolách provést operaci za 70 tisíc rublů.

Jak dlouho je výsledek operace

Výsledek je uložen navždy.Vzhled se v průběhu času nemění, protože implantáty nebo syntetické materiály se během operace nepoužívají. Může ovlivnit pouze změny související s věkem - jedná se o přirozený proces, kterému nelze zabránit.

Po úspěšné operaci bulhorn můžete navždy zapomenout na dlouhý make-up na rty před důležitou událostí nebo na fotografii.

Účinnost bulhornovy chirurgie ve srovnání s jinými metodami korekce rtů

Dnes existuje mnoho metod pro korekci rtů:

 • ) obrysový plast;
 • Botoxová korekce;
 • lipolifting;
 • implantace implantátů;
 • elektroporace;
 • zvedání závitu.

Často se ženy pokoušejí změnit tvar úst samy, dělají různé masáže, cvičí na zvětšování rtů doma a další.Tyto techniky zpřísňují svaly obličeje a stimulují k nim tok krve, ale nemohou radikálně změnit tvar nebo objem rtů.VV tomto ohledu je výhoda chirurgického zákroku zřejmá, i když s sebou nese větší riziko.

Konturování je způsob, jak zvětšit objem rtů zavedením speciálních injekčních gelů. Zahrnují tonizující látky a také kyselinu hyaluronovou, která je přírodní složkou lidské kůže.

Procedura je bezbolestná, provádí se v anestézii, stejně jako bulhorn.Cena je mnohem nižší, je to 13-17 tisíc rublů, ale je třeba poznamenat, že účinek je krátkodobý a injekce se budou muset opakovat nejméně každý rok.

Kontraindikace jsou velmi podobné bulhorn. Není vyloučena možnost komplikací a pravděpodobnost, že rty budou příliš vyčnívající. Mohou zůstat stopy injekční jehly.Neúspěšné výsledky lze vidět na fotografii před a po.

Na obranu korekce obrysu lze dodat, že doba rehabilitace je poloviční, nebo dokonce třikrát kratší (2-3 dny), nebudou muset být odstraněny žádné švy a samotný postup bude rychlejší.

Slavný botox je také injekcí, nýbrž botulotoxinem, látkou, která může tkáně elastifikovat. Vrásky jsou vyhlazeny a již nejsou patrné.

Postup podávání Botoxu se neliší od konturování, jsou také možné vedlejší účinky - jsou možné modřiny a známky po injekci.Účinek úplně zmizí za rok, což je nedostatek injekcí ve srovnání s provozem baňka.

Účinek metody je mírně odlišný:

 • se objem rtů nebo jejich poloha nezvýší;
 • botulotoxin vyhlazuje rty, činí konturu jasně definovanou;
 • Tvář vypadá mladší.

V tomto případě je Botox podobný bulhoru, protože obě metody ve skutečnosti nezvýší objem rtů.

Lipofilling - zavedení tukové tkáně do rtů pacienta .Materiál pro operaci se odebírá od stejné osoby z částí těla, kde je nadbytek tuku.Lipofilling tedy zahrnuje malou liposukci.

Kontraindikace a indikace pro vedení jsou stejné jako pro operační bulhorn.Vedlejší účinky jsou podobné korekci kontury a botoxu (stopy po injekcích, modřiny), ale alergie jsou vyloučeny, protože tělo neodmítá svou vlastní tukovou tkáň.

Cena je o něco nižší než bulhorn a pohybuje se od 20 do 60 tisíc rublů.Přestože je celoživotní výsledek po inzerci procedury, v některých případech je tuk absorbován a lipofilling musí být opakován.

Během implantace jsou chirurgicky umístěny implantáty na rty, které mohou být vyrobeny z umělých nebo přírodních materiálů .Bulhorn a implantace jsou podobné z hlediska délky operace, ceny a doby rehabilitace, ale před instalací implantátů se nedoporučuje kouřit několik dní, ale až jeden a půl měsíce.

Totéž platí pro užívání léků.Alergie a další komplikace nejsou vyloučeny.Je-li úspěšný, postup se nemusí opakovat, jako baňka.

Elektroporace je injekce kyseliny hyaluronové do rtů bez injekcí pomocí specializovanéhoelektrické přístroje. Podobná metoda se používá nejen pro korekci rtů a je známá tím, že nemá téměř žádné vedlejší účinky.

Elektroporace je bezpečnější než operace bulhorn, ale aby fotografie před a po ní byly alespoň nějak odlišné, musíte absolvovat kurz (v průměru 9 procedur).A i po tomto postupu bude nutné postup opakovat každý rok, aby se účinek nezmírnil.

Zvedání nití se používá jak pro celé tělo a obličej, tak pro jednotlivé oblasti, včetně rtů. Podstatou metody je implantace pod kůži pomocí jehel se speciálními nitěmi, které zajišťují napínání tkání.

Tento typ zvedání je schopen konkurovat buldokům mnoha způsoby.

 1. Postup je rychlejší - pouze 20–35 minut.
 2. Zvedání nití se provádí v lokální anestezii, rehabilitace v nepřítomnosti komplikací (vyskytující se u 2 ze 100 pacientů) bude trvat týden a není třeba odstraňovat stehy.
 3. Přetrvávající účinek trvá až 3 roky, což je ve srovnání s jinými metodami dlouhé, s výjimkou implantátů a bulhorů.Současně se účinek zpočátku ještě zesiluje.

Cena se liší v závislosti na klinice a použitém typu nitě.

Indikace pro bulhorn

Na mnoha klinikách plastické chirurgie je hlavní metodou korekce rtů právě bulhorn.Fotografie před a po zákroku jsou působivé, takže popularita metody se nesnižuje.

Kromě vlastní touhy zlepšit tvar rtů existují objektivnější důvody pro operaci:

 • nesprávné, asymetrickétvar úst a podobné vrozené vady;
 • tenká horní hrana;
 • je vzdálenost mezi ústy a nosem příliš velká;
 • fyzické poškození spodní strany;
 • Procesy související s věkem: vrásky kolem úst, přemístění rtů nebo jejich rohů dolů atd.

Kontraindikace pro chirurgii

Neexistence kontraindikací pro bulhorn u pacientaurčuje lékař během předběžného vyšetření nebo během testů:

 • těhotenství a kojení;
 • tělo je ve stadiu exacerbace jakéhokoli onemocnění;
 • závažné formy chronických chorob;
 • diabetes mellitus;
 • onkologie;
 • špatná tolerance k anestézii;
 • specifické rysy struktury obličeje (gingivální úsměv a další);
 • tendence keloidního zjizvení jizev, tj. Ke tvorbě hustých, jasně zbarvených a oteklých jizev;
 • zánět v těle;
 • Obecná nevhodnost (rty jsou poměrně velké a harmonicky vypadají na obličeji).

Příprava na operaci

Před operací musí být pacient podroben vyšetření a provést testy k identifikaci skrytých kontraindikací.

Počet studií zahrnoval:

 • elektrokardiogram;
 • krevní testy ze žíly a prstu, včetně obecných, biochemických analýz, testování na infekci HIV, koagulace a pohlavně přenosných nemocí;
 • fluorografie, pokud to pacient v tomto roce neudělal;
 • analýza moči.

Doporučuje se také nepít alkohol a kouřit několik dní před plasty.Požadavek není přísný, ale tyto látky ovlivňují anestézii a mohou snižovat jeho účinnost.Přiměřeným opatřením pro pacienta bude odmítnutí jídla, pití a léků, které mu způsobují alergickou reakci.Odlupování rtů je nežádoucí.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Metody postupu

Neexistují žádní identičtí lidé a žádné identické tváře, proto jsou metody plastické chirurgie odlišné,lidé s jakoukoli strukturou by mohli zlepšit svůj vzhled.tváře.

 1. Vnější (vnější) baňka. Řez se provádí k odstranění proužku tkáně nad rtem z vnějšku přímo pod nosem, což umožňuje, aby stopa operace zůstala zcela neviditelná.Můžete provést řez pod, těsně nad ret, ale tato metoda se nepoužívá v cheiloplastice, protože nezaručuje stopu.
 2. Inner Bulhorn. Princip zůstává stejný, ale tkáně jsou odříznuty z vnitřní strany rtu, je ovlivněna sliznice.Ještě méně pravděpodobné je zjevná jizva.Vnitřní metoda může pevněji utáhnout ret.
 3. italský Bulhorn. Poddruh metody externí korekce se dělí na 2 typy: obyčejné a komplexní.
 4. ​​

Běžná nebo klasická verze zahrnuje provedení dvou samostatných sekcí pod oběmanosní dírky.Přebytečná kůže je odstraněna, stopy po operaci jsou skryty pod nosem.Metoda je dobrá, pokud potřebujete mírně dotáhnout nebo upravit ret, ale výrazných změn, které by se tímto způsobem zvýšily, nelze dosáhnout.

Kromě toho není proveden řez ve středu, takže střední část je o něco nižší.To je plus, když chcete dát svým rtům tvar „Amorového luku“, v ostatních případech může výsledek vypadat nepřirozeně.

Druhý typ je komplikovanější, proto jej nevykonávají všichni plastickí chirurgové.Jeho úkolem je odstranit nevýhody klasického italského buldoka.Rovněž je utažena střední část rtu, což vám umožňuje zvýšit ji silněji a vyhnout se nepřiměřenému vzhledu.

Technika a fáze operace

Operace je jednoduchá a trvá od 30 do 60 minut, v závislosti na množství práce a strukturálních vlastnostech rtů pacienta.

 1. Značení se provádí v oblasti, kde bude operace provedena.
 2. Stupeň anestézie.Injekce lokální anestézie se podává, ale pacient má právo požádat o operaci v celkové anestézii.To je dohodnuto předem.
 3. Řez se provádí zevnitř nebo z vnějšku rtu, v závislosti na dříve zvolené metodě.
 4. Chirurg vyřízne část kůže, která svým způsobem připomíná býčí rohy.Toto je hlavní fáze, protože výsledek závisí na tvaru řezaného proužku.
 5. Krok šití.Okraje rány se přitáhnou k sobě, použijí se stehy.
 6. Pokud byl pacient v celkové anestezii, je ponechán v nemocnici, dokud nezíská znovu vědomí.Další pobyt na klinice není nutný.

K odstranění stehů je třeba navštívit lékaře znovu po 6-10 dnech.Za týden zmizí otok a objeví se první výsledky operace.Stopy intervence zcela zmizí po 1,5 měsíci.

Možné komplikace

Pravděpodobnost komplikací závisí na charakteristikách těla - míře hojení ran a imunitě.

 1. Necitlivost horní pery a oblasti kůže nad níje možná v důsledku anestézie nebo nepřesné práce chirurga, v důsledku čehož byl postižen nerv.
 2. K narušení integrity stehůdochází při nadměrné aktivitě spodní části obličeje (pohyby obličeje v důsledku zívání a dalších věcí) nebo při vnější expozici (šok, tření rány).
 3. Infekce v ráně- vzácný případ, ke kterému dochází, když se během chirurgického zákroku nedodrží antiseptická pravidla nebo když špína pronikne po rozevření švu.
 4. Edémje běžný výskyt, ale lze jej snadno odstranit.Podmínka zmizí sama o sobě nebo se odstraní mastmi z modřin a otoky.
 5. Asymetrie v ústní liniije v důsledku nekompetentní práce chirurga opravena pouze opakovaným zásahem.
 6. Vzácný případ- změna výrazů obličeje - je jasným důsledkem neúspěšné operace.

Rehabilitace

Pooperační období nezahrnuje žádné další postupy.Šev se hojí nezávisle, vnější znaky procedury ve formě otoků azarudnutí zmizí za 1-2 dny.Jinak můžete použít prostředky z edému.

Fotografie před a po operaci Bulhorn

Před odstraněním stehů by měl být pacient opatrný, aby neprotáhl kůži dolní části obličeje.Zakázaný make-up. Odlupování rtů je na další 2 týdny zakázáno.Kosmetika se aplikuje v malém množství, aby pokožce poskytla kyslík a urychlila hojení.Mastná a kořenitá jídla se nedoporučují.

V případě komplikací může rehabilitační doba trvat déle.Edém dokáže toto období prodloužit na týden.Pokud jsou stehy zlomeny, znovu se aplikují a léčení začíná od samého začátku.V jiných situacích je pouze lékař schopen říci, kolik léčby nebo nápravy komplikací bude trvat.

Odborné poradenství: stojí za to provést operaci?

Většina kosmetologů souhlasí s tím, že cheiloplastika, včetně bulhorn, je mnohem účinnější než injekce, a to pouze proto, že postup není nutný.To poskytuje peněžní výhodu, i když na první pohled jsou náklady na bulhorn vysoké.

Tento postup je považován za bezpečný způsob korekce rtů, protože je snadno použitelný. Chirurgové však nevylučují riziko komplikací a upozorňují na to klienty.Pokud vzhled vyhovuje osobě, nemá smysl „se obracet“ na skalpel.

Je nutná operace?- každý se rozhodne pro sebe, spoléhat se na známá fakta, rozumně hodnotit svůj vlastní vzhled, tréninkpřed operací a fotografie dalších pacientů po bulhorn.

Video o Bulhornovi - o jaký druh operace jde

Jak vyměnit rty:

Oprava mého rtu: