Bukální masáž obličeje sama doma.Školení, technologie krok za krokem s fotografií

Pomocí bukální masáže je možné zachovat mladistvost a krásu obličeje.Během této procedury jsou zahájeny procesy samoobnovy pokožky a oválný obličej je zřetelně utažen.

Jak je bukální obličeje

Samotná bukální masáž obličeje se provádí poměrně obtížně, protože jde o jednu z metod ovlivňování obličejových svalů, když se všechny činnosti provádějí na obou stranách (vnější i vnitřní).Tato masážní technika vznikla ve Francii, hlavní techniku ​​vyvinul Joel Siocco, který je známý svými neobvyklými masážními nápady.Joel se zabývá výzkumem a praxí v oblasti kosmetologie více než 30 let.

Bukální masáž je patentovaná technika a můžete se naučit, jak ji správně provádět při výcviku poskytovaném samotnou autorkou.

Účinky na kůži a svaly obličeje

Tento postup je první z ostatních masážních technik, při nichž se účinek na požadované body provádí silou.Předtím, než se objevil, nebyla tato metoda expozice použita v praxi, protože odborníci považovali tyto techniky za nepřijatelné.

Cvičení uvnitř a vně tváře pomáhá normalizovat fungování žvýkacích a obličejových svalů. Tato technika umožňuje vrátit tón do svalové tkáně a kůže.Takový trénink posiluje svalové nitě a obnovuje jejich pružnost.

Výhody postupu

Všechny ženy, kterým se tento typ masáže podařilo vyzkoušet, zaznamenají následující výhody:

 • ) malé vrásky na obličeji zmizí a jsou hlubší, neviditelnější;
 • tváře se zmenšují, obrys tváře se více tónuje;
 • eliminuje problém snížených rohů rtů;
 • kůže na obličeji se stává pružnější, získává zdravý stín;
 • jsou obličejové svaly napnuté;
 • nasolabiální záhyb zmizí;
 • vyřešil problém svalové atrofie po mrtvici.

Nevýhody sochařské masáže

Navzdory úžasným výsledkům má tato technika několik významných nedostatků:

 • bolest se může objevit po zákroku, který trvá dlouho;
 • není vždy možné provést tento postup v souvislosti s nepřítomností mistrů, kteří mají znalosti metodiky;
 • k expozici dochází pouze na omezené oblasti obličeje;
 • vysoké náklady na postup, zejména při absolvování kurzu od vysoce kvalifikovaného mistra;
 • po prvním zákroku se na tváři objeví otoky, svaly jsou omezeny a je cítit únava.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukuli

Kdo potřebuje proceduru

Masters doporučují bukální masáž všem ženám nad 30 let, protože jde o účinný způsob, jak omladit a umožňuje nezávislé ošetření.Po zákroku se kůže na obličeji napne a obličejová zóna sama se ztenčí.

Indikace pro bukální masáž jsou:

 • ztráta elasticity kůže obličeje;
 • fuzzyobrys;
 • nafouknutí;
 • napětí svalů v obličeji;
 • vzhled rýhy na bradě;
 • hluboké a velké vrásky;
 • přítomnost nadbytečného tělesného tuku.

Kontraindikace

Nezávislá bukální masáž obličeje je zakázána v případě problémů, jako jsou:

 • infekční choroby;
 • alergie, která se projevuje jako kožní vyrážka;
 • období těhotenství a kojení;
 • velké krtky na obličeji;
 • otevřené rány v oblasti manipulace (škrábance, modřiny nebo modřiny);
 • chronická onemocnění, například dermatóza nebo herpes;
 • zhoubné nádory.

Pokud máte problémy s štítnou žlázou, měli byste se před zákrokem poradit s endokrinologem o možnosti použití tohoto typu masáže.

Nežádoucí účinky

Bukální masáž obličeje je docela bezpečná, protože vedlejší účinky jsou minimální a odezní několik hodin po ukončení procedury.V důsledku nesprávné techniky však mohou nastat negativní důsledky.

Při nadměrném tlaku nebo nedbalosti na pohybech mohou nastat následující komplikace:

 1. Poškození měkkých tkání. Pokud pán nadměrně natáhne kůži nebo tlačí na ústní dutinu, může dojít ke vzniku modřin, modřin nebo oslabení obličejových svalů.Na rtech a jejich rtech se mohou objevit praskliny.rohy.
 2. Ztráta tvaru obličeje. Díky protažení svaly ztrácejí pružnost, v důsledku čehož se kůže ochabne a ovál tváře je méně jasný.

Nekvalifikovaný mistr může negovat všechny výhody tohoto typu masáže, čímž vytváří opačný efekt.

Očekávaný výsledek

Při provádění profesionálem může tato technika zcela nahradit všechny druhy faceliftů a injekcí krásy.Celý průběh bukální masáže zajišťuje posílení obličejových svalů a obnovení pružnosti pokožky.

Terapie působí na buněčné úrovni a pomáhá jim aktivněji sdílet, čímž přispívá k obnově pokožky.

Příprava na proceduru

Aby se účinek bukální masáže projevil v nejkratším možném čase a trval dlouho, musí být před zákrokem dokončeno několik fází přípravy.

Postup přípravy je následující:

 • nedoporučuje se jíst několik hodin před návštěvou velitele;
 • pijte pouze čistou vodu v den zákroku;
 • pokožka obličeje musí být naprosto čistá, a proto musí být veškerý make-up nejprve omyt;
 • svaly obličeje by neměly být omezovány, takže je musíte zkusit úplně uvolnit;
 • několik dní před tím, než by masáž měla přestat pít alkohol a kouřit.

Vlastnosti techniky provádění bukální masáže

Pro lidi, kteřívzhledem k této technice mohou být překvapivé takové rysy bukální masáže jako:

 1. . Postup se neuskutečňuje na povrchové vrstvě, ale působí na hluboké úrovni.V průběhu provádění všech manipulací se objevuje malé nepohodlí a nepohodlí.To je pro tuto techniku ​​zcela normální.
 2. Nezávislé vystupování je poněkud problematické, protože masáž se provádí ústy.Díky této metodě jsou naprosto dobře zpracovány všechny obličejové svaly, a to i ty, které nejsou dostupné v klasických masážních možnostech.
 3. Veškeré manipulace se provádějí v naprosté sterilitě.Za tímto účelem musí velitel nosit rukavice.Po každém klientovi se rukavice změní.
 4. První postup se neprovádí déle než 15 minut, aby se člověk mohl přizpůsobit novým pocitům a samotné technice.
 5. Autor techniky poznamenává, že mistr musí provádět všechny činnosti se zavřenýma očima.Podle jejího názoru tato metoda provádění postupu pomáhá specialistovi lépe cítit klienta.

Joel Siocco zdůrazňuje, že kvalitativní verzi masáže lze provádět pouze po osobním tréninku s ní. Poté můžete praktikovat techniku, která klientům poskytne znatelné účinky proti stárnutí.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Základní vzorce pohybu

Existují dva typy vzorů pro provádění bukálníhomasáž:

 • hluboká tkáň;
 • sochařské.

V prvním provedení jsou všechny pohyby prováděny shora dolů a pohybují se od horních částí tváří k rtům.Aby se uvolnily obličejové svaly, mastery se předem masírují třením a hladkými pohyby, přičemž pokaždé zvyšují intenzitu účinku.

Masážní akce se provádějí pomocí indexu a prostředních prstů.Nejprve se vypracují svaly kolem uší a postupně se posouvají k rtům.Dále odborník zjistí žvýkací a obličejové svaly a dokončí všechny manipulace lehkým poklepáním na tváře pomocí prstů.

Hlavní oblasti masírované během procesu sochařské masáže jsou:

 • od středu čela ke chrámu;
 • od obočí k vlasové linii;
 • od nosu k ušním boltcům;
 • od špičky rtů k uším;
 • ​​
 • od okraje brady po uši.

Různé techniky chráněné autorskými právy

Navzdory skutečnosti, že tuto techniku ​​vyvinul Joel Siocco, tuto techniku ​​neustále aktualizovali jiní autoři.Díky tomu se objevily nové typy bukální masáže, z nichž každý má své charakteristické rysy.

Kromě základní techniky existují metody Jacoba Gershkoviče, Eleny Nosovské a speciální typ masáže používající jazyk.Téměř všichni autoři provádějí školení a mistrovské kurzy ve svých vlastních metodách pro všechny příchozí.V lekcích je technika jasně ukázánamasáže a tajemství jsou odhaleny, jak snížit nepohodlí a dosáhnout maximálních výsledků.

Metoda Joela Siokka (základní technika)

Tento typ působení na obličejové svaly je charakterizován následujícími fázemi:

 1. Otevřenými ústy jsou rozpracovány rty, oblast brady a tváře.
 2. Všechny svaly lpí na obou stranách a masírují se tahovými pohyby.

  Joel Sikko je tvůrcem bukální masáže obličeje

 3. V důsledku zvýšené aktivity mistra se bolest objevuje v prvním postupu, takže její trvání je15 minutDalší relace trvají asi 40 minut.
 4. V poslední fázi se vyvinou trojúhelníkové a bukální svaly.To vám umožní opravit výsledek a obnovit utažený ovál tváře.

Jakov Gershkovichova metoda

Jakov Gershkovich, lékař, vytvořil novou techniku ​​založenou na dvou technikách.To nám umožnilo vytvořit komplexní typ masáže obličeje.

Provádí se následujícím způsobem:

 1. Nejprve provádí mistr sochařskou fázi a svaly s prudkými pohyby striktně podél masážních linií.Všechny manipulace se provádějí prsty.Vrásky se zpracovávají zdola nahoru.Na konci pódia se provede relaxační masáž.
 2. Během bukální fáze je expozice vystavena ústy a prochází po celé délce nití.Obvod může být proveden jak na jedné straně, tak pomocíoba v závislosti na výhodnosti situace.

Yakov Gershkovich poznamenává, že při dodržení všech pravidel pro provádění této techniky klient nepocítí nepohodlí ani nepohodlí během masáže.

Elena Nosovskaya's Method

Elena Nosovskaya praktikuje nejen bukální masáž ve své technice, ale také chiromassage, východní a západní techniky, aby ovlivnila energetickou a fyzickou úroveň.

Manipulace se provádějí nejen se svaly, ale také s kostními a kloubními tkáněmi a ovlivňují také nervový systém a krevní cévy. Nyní existuje mnoho metod této metody, nicméně všichni mistři dodržují jediný rámec.

Úkolem specialisty je obnovit pružnost a pružnost svalů líc, protože právě tato oblast se s věkem vynechává a mění obličejové rysy jako celek.Navíc pán masíruje lícní kosti.

Technika Eleny Nosovské vám umožňuje zpřísnit obrys obličeje a zvednout špičky úst.

Masáž jazykem

Toto je jedna z technik, které lze provádět samostatně, bez odpovídajících dovedností a znalostí.Provádění akcí by mělo být několikrát denně každé bezplatné období.To zpřísní svaly tváří a dosáhne viditelných výsledků bez nákladů.

Postup při masáži jazykem je následující:

 1. Jazyk musí najít problémové místo.Může se vyznačovat křečemi a pevnější strukturou.Začněte manipulovatvždy z něj vyplývá.
 2. Dále musíte svůj jazyk opřít o toto místo maximální silou a ponechat jej v této poloze půl minuty.
 3. S takovými pohyby projděte všechny oblasti sliznice, které jsou přístupné jazyku.
 4. Poté se doporučuje masírovat okraje rtů, uvolnit a utáhnout je asi 5krát.
 5. Na konci postupu by měla být provedena dechová cvičení.Nadechněte se a vydechněte ústy, zatímco výrazně nafouknete tváře.Provádění manipulací je třeba nejméně 10krát.

Po nezávislé masáži musíte držet jazyk ve všech ošetřovaných oblastech.

Tam, kde je cítit bolest, se nacházejí nejproblematičtější oblasti.Na následujících zasedáních se doporučuje věnovat zvláštní pozornost.Pomocí této techniky můžete výrazně zpřísnit oblast brady a zlepšit fungování lymfatického systému.

Doba trvání sochařského masážního kurzu

Nelze získat viditelné výsledky během jedné návštěvy.Chcete-li dosáhnout trvalého účinku, musíte absolvovat kurz, který zahrnuje alespoň 6 procedur.Chcete-li konsolidovat, měli byste v budoucnu navštívit mistra dvakrát měsíčně.To nedovolí pokožce vrátit se do předchozího stavu a pomůže rychle zahájit procesy omlazení a obnovy.

Účinek tvarované masáže na kůži a vrásky

Vzhled vrásek je způsoben snížením rychlosti proudění krve v oblasti obličeje, což zase vede ke zpomalení regeneračních procesů.Také s věkem se začíná vyrábět méněpřírodní kolagen a elastin.To ovlivňuje celkový stav pokožky: stává se méně elastickým a tónovaným, začnou se tvořit vrásky.

Nezávislý postup pro bukální masáž obličeje normalizuje metabolismus v kožních buňkách, urychluje proces regenerace a také pomáhá vyrovnat se s jakýmikoli, dokonce i nejhlubšími vrásky.Pravidelné zatěžování obličejových svalů v kombinaci s relaxací má příznivý vliv na vzhled pokožky, což vám umožňuje vrátit rovnoměrný tón a přirozený zář.

Účinek sochařské masáže během nafouknutí

K otoku na obličeji dochází při poruše vnitřních orgánů nebo pokud nejsou dodržována pravidla zdravého životního stylu.Vzhled oteklosti na obličeji může změnit vzhled mimo rozpoznání.

Pomocí průběhu bukální masáže se můžete zbavit otoků, protože při vystavení obličejovým svalům dochází k urychlení metabolických procesů.Před návštěvou mistra byste se však měli poradit se svým lékařem, protože u některých typů otoků může být tato masážní technika kontraindikována.

Účinek sochařské masáže v případě poruch výrazu v obličeji

Vážná onemocnění mohou negativně ovlivnit stav výrazu v obličeji.Nejčastěji způsobují sevření obličejového nervu nebo vyvolávají ochrnutí.Francouzská masážní technika přispívá k rychlému zotavení obličejových svalů a plně vrací jejich výkon.

Tato technika umožňujevyrovnat se s následky mrtvice nebo jiných nemocí, které ovlivňují výrazy obličeje. Proto je bukální masáž považována za léčivou techniku, která může zmírnit svalové napětí a také zmírnit stres a podrážděnost.

Účinek tvarované masáže tělesným tukem

Při hubnutí je často velmi obtížné odstranit objemy obličeje.Tento problém lze vyřešit vnitřní masáží.S tím můžete nejen řešit přebytečný tuk v oblasti tváře, ale také eliminovat druhou bradu.

Viditelného efektu je dosaženo po několika sezeních.Absolvování celého cyklu má pozitivní vliv na proces hubnutí v obličeji: ovál se vyjasní, odstraní se přebytečný tuk a obnoví se těsnost obličejových svalů.

Jak napravit účinek po dlouhou dobu

Použití dalších kosmetických přípravků a opakování postupu každých 20 dní pomůže dlouhodobě opravit výsledek bukální masáže.Kosmetika by měla být zvolena kosmetologem individuálně, s přihlédnutím k vlastnostem pokožky a její reakci na postup.

Hlavním produktem péče o obličej během tohoto období jsou masky se zdvihovým účinkem, které mistři doporučují použít ihned po prvním zákroku.Je-li to možné, je povoleno použití i jiné kosmetiky, což pomůže konsolidovat výsledek a pečlivě o něj pečujekůži.

Doporučení kosmetologů

Kosmetologové doporučují k řešení problému integrovaný přístup.Abyste dosáhli maximálních výsledků na cestě k omlazení v krátkém čase, měli byste kombinovat bukální masáž s jinými metodami.

Tyto metody jsou:

 • kosmetické procedury;
 • cvičení pro seberealizaci;
 • kvalitní výrobky pro líčení.

Kromě toho se doporučuje použít sochařskou masáž k aktivaci krku a dekoltu tak, aby se tyto oblasti nelišily vzhledem od obličeje.Sochařská technika také zpřísňuje ochablou pokožku a posiluje svaly.

Názory lékařů a hodnocení pacientů

Existuje několik názorů na bukální masáž mezi odborníky v různých oborech:

 1. Lékařisouhlasí s tím, že takový postup může provádět pouze kvalifikovaný velitel.Nedoporučuje se provádět tento typ masáže sami, protože při provádění všech akcí by klient měl být zcela uvolněný.
 2. Specialisté poznamenávají, že masáž má pozitivní účinek na průtok krve v obličeji, což pomáhá zlepšit vzhled kůže a aktivuje regenerační procesy.
 3. Podle lékařů lze maximálních výsledků dosáhnout pouze systematickou návštěvou velitele a v budoucnu výsledky budou neustále udržovány.
 4. Při správném provedení nejsou hematomy a jiná zranění pozorovány, alebolest je minimalizována.
 5. Kosmetičtí lékaři považují tuto techniku ​​za bezpečnou alternativu k chirurgickému zákroku, protože nemá velký počet kontraindikací a nemá negativní vliv na lidské zdraví.

Každý, kdo zažil účinek bukální masáže, tvrdí, že obličej je mladší a fit.Kožní buňky jsou nezávisle aktualizovány a obličejové svaly získávají svou dřívější elasticitu a fit.

Video o zpřísnění svalů obličeje pomocí bukální masáže

Technika pro sochařské bukální masáže:

Masáž obličejemetodou Joela Siocca: