Broušení obličeje.Fotografie před a po laseru, CO2, diamantu, frakční, vysokofrekvenční.Klady a zápory, fáze, rehabilitace

Kůže obličeje prochází maximálními změnami, které jsou vysvětleny vlivem vnějších faktorů.Vzhled akné, jizev a dalších kožních vyrážek a deformit se vyskytuje u spravedlivého pohlaví jakéhokoli věku.Při odstraňování těchto nedostatků může pomoci leštění obličeje, jehož účinnost lze odhadnout z fotografie před a po.

Vlastnosti resurfacingu obličeje

Resurfacing obličeje je kosmetický postup, při kterém je pokožka omlazována, zbavuje se jizev, pigmentace, jizev se zavedením okamžité aktualizace epidermis..Provádění cyklu procedur zaručuje osvěžení obličeje po dobu několika let, aniž by se uchýlila k pomoci plastického chirurga.

Resurfacing obličeje, fotografie před a po kterých se zajímá mnoho pacientů, se provádí na mnoha klinikách.Hlavní výhodou resurfacingu obličeje je to, že proceduru mohou používat lidé jakéhokoli věku.Konečný výsledek každéhoresurfacing - pro aktivaci obnovy buněčného růstu tak, že pokožka je hladká, pružná a zdravá a všechny vady zmizí nebo nejsou tak znatelné.

Výhody a nevýhody metody

Stejně jako u každého kosmetického postupu má obnova obličeje několik výhod a nevýhod.

Pros:

 1. Neexistují žádné kontraindikace pro věk.
 2. Skvělá bezpečnost.
 3. Několik kontraindikací.
 4. ​​
 5. Zjevný a dlouhodobý výsledek.
 6. Poměrně malé období obnovy kůže.
 7. Kůže není tenká.

Nevýhody:

 1. Vznik bolesti v době manipulace.
 2. Prodloužené zotavení.
 3. Seznam kontraindikací.
 4. Není to malá cena.

Druhy leštění obličeje

K dnešnímu dni existuje řada kosmetických procedur tohoto druhu:

 • mechanické broušení;
 • broušení diamantů;
 • laserové resurfacing;
 • frakční mletí.

Mnoho odborníků neodděluje laserové a frakční povrchové úpravy, které je kombinují do jedné formy.

Mikrodermabraze

Druh mechanického broušení obličeje - mikrodermabraze se provádí pomocí zařízení se špičkou ošetřenou diamantovým prachem - jedná se o broušení diamantem.Postup je tak šetrný, že umožňuje broušení kůže víček a když pacient nosí kontaktní čočky.

Tenká vrstva kůže se během zákroku apomocí vakua se vytvářejí elastinová a kolagenová vlákna: je povoleno ovlivňovat obsah různých typů - trysky to umožňují.

Oční víčka, oblast kolem rtů, křídla nosu a brady jsou vyleštěna.Kůže čistí důkladně a hluboce.Neexistuje žádný bolestivý pocit, vakuum rychle vysává exfoliační částice;nastane slabý pocit mravenčení.

Indikace:

 • nerovnoměrné zbarvení a pigmentace kůže;
 • jemné a hluboké vrásky;
 • jizvy a strie;
 • ztráta pružnosti kůže;
 • akné;
 • zvětšené póry;
 • zdrsněná kůže, účinky na životní prostředí.

Kontraindikace:

 • velké nádory;
 • herpes;
 • bradavice a nevi;
 • rakovina kůže;
 • rosacea;
 • plísňové infekce;
 • pooperační rehabilitace.

Příprava postupu

Kosmetička důkladně čistí a dezinfikuje pokožku.Poté zpracovává potřebné oblasti pomocí přístroje.V případě potřeby proveďte anestézii.

Specialista poté provede manipulaci s přístrojem pomocí vakuových trysek.Broušení odstraní vrchní vrstvu.Trvání zákroku nepřesáhne 40 minut. Po skončení kosmetolog ošetřuje oblast pokožky přípravkem, který zabraňuje podráždění.

Další postupy se provádějí o týden později, ale přesné datum je uvedeno lékařem.Rozhodujícím faktorem je počáteční stav kůže.Diamant občasmletí je kombinováno s dalšími postupy, které lze provést po tomto postupu.

Je třeba připomenout, že je zakázáno používat pleťové vody obsahující alkohol.Je nutné použít krémy na ochranu proti slunci, aby ošetřená pokožka nebyla vystavena slunečnímu záření.

Je zakázáno na chvíli chodit do solária.Nemůžete použít kosmetiku, jejíž složení obsahuje kyselinu glykolovou a mléčnou, retinol.Po zákroku by se dva dny neměly vyskytovat těžké fyzické námahy.První den nepoužívejte nadační krémy.

Laserové resurfacing

Resurfacing obličeje se provádí pomocí výkonného laseru, ovlivňuje problémovou oblast různých hloubek, aniž by ovlivňoval zdravou kůži.Intenzita laseru se nastavuje v závislosti na typu kůže, jejím stavu, pigmentaci, jizvách a krevních cévách.

Populární je broušení tváře, fotografie před a po kterých ukazují znatelný výsledek. Laserové resurfacing obličeje je podobné peelingu, ale mnohem účinnější .Laser může ovlivnit epidermis, zlepšit pleť, dát pokožce zdravý vzhled.

Indikace:

 1. Kožní změny související s věkem.
 2. Nepravidelnosti, matný tón pleti.
 3. Vrásky.
 4. Streamery.
 5. Předčasné a aktinické stárnutí kůže.
 6. Snižuje tón pleti.
 7. Jizvy.

Kontraindikace.

 1. Epilepsie.
 2. Zánět kůže.
 3. Diabetes mellitus.
 4. Predispozice nadměrnéhohojení tkání.
 5. Tuberkulóza.
 6. Herpes.
 7. Velmi suchá pokožka.
 8. Onkologie.
 9. Používání kardiostimulátoru.
 10. Krevní onemocnění.
 11. Těhotenství a kojení.
 12. Tmavá kůže.

30 dní před zahájením zákroku začíná příprava. Předepisuje se řada krémů, v případě potřeby se také používá antibiotik k prevenci infekce.

Během procedury je laser odeslán na požadované oblasti a částice kůže jsou spáleny po tisíciny sekundy - kvůli této rychlosti je popálení nerealistické.

V důsledku toho jsou z kůže odstraněny problémy: pigmentace, strie, jizvy, změny související s věkem.Díky intenzivnímu efektu se odstraní výraznější vrásky, ztuhne se obrys obličeje, zlepší se tón a elasticita, pokožka se vyrovná a vyhladí.Laserový paprsek vyvolává tvorbu nových kolagenových vláken, tento výsledek trvá rok.

Na konci postupu je kůže ošetřena speciální mastí.Místo broušení se zvětší, dotek bude bolestivý.Kdekoli po 14 dnech je pokožka obnovena, pouze růžová barva trvá 60 dní.Jakmile je pokožka obnovena do konce, všechny stopy zmizí - obličej bude hladký, obnovený a zářivý.

Před a poté odborníci fotografují, aby ukázali rozdíl pacientovi po resurfacingu obličeje.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Frakční broušení

Frakční resurfacing obličeje je druh laserového resurfacing, v tomto procesu nastává bodový efekt na kůži, zatímco nedaleké oblasti nejsou traumatizovány a zjizvení je rychlejší a pravděpodobnost vedlejších účinků je snížena.

Během zákroku se laser dělí na nejtenčí paprsky, zatímco dopadají na kůži ve stejných intervalech, čímž se vytvoří zvláštní síť.

Indikace:

 1. Změny související s věkem, vrásky.
 2. Vrásky kolem očí.
 3. Cuperose.
 4. Kruhy pod očima.
 5. Fuzzy obrys tváře.
 6. Předčasné a aktinické stárnutí kůže.
 7. Stopy akné.
 8. Ztráta pružnosti kůže.
 9. Nepravidelnosti, matný tón pleti.

Kontraindikace:

 1. Přítomnost fotofobie.
 2. Užívání antitrombotik.
 3. Epilepsie.
 4. Onkologická onemocnění.
 5. Tan a tmavá kůže.
 6. Nosit kardiostimulátor.
 7. Užívání léků, které zvyšují fotocitlivost.
 8. Historie patologických jizev.
 9. Infekce.
 10. Chlad.
 11. Příjem 13cis-retinové kyseliny šest měsíců před mletím.
 12. Těhotenství.
 13. Diabetes mellitus.

Frakční laserové resurfacing odstraňuje 30% epitelu, zatímco se odstraňuje bodově a ne úplně.

7 dní před zákrokem byste měli začít používat zvlhčovač, 3 dny před manipulací vzít lék na herpes.

​​

Začátek postupu je vždynastává s anestézií, anestetikum je podáváno nebo aplikováno.Poté laser začne pracovat, rozptyluje se, jeho mnoho paprsků proniká hluboko do kůže.Úseky tkáně se beze změny střídají beze změn a oblasti, které byly tepelně poškozeny.

Zdravé a nedotčené tkáně stimulují buněčnou imunitu a poškozené buňky začínají opravovat nové cévy.Perforované oblasti se hojí, čímž se obnovuje kolagenní rám pokožky.

Po zákroku:

 • je kůže napnutá;
 • jsou obnoveny obrysy;
 • jizvy, jizvy a vrásky jsou méně patrné;
 • se pleť zlepšuje.

Léčení je rychlejší než po laserovém resurfacingu - za 7-14 dní.Po zákroku se doporučuje stříkat na obličej termální vodou, užívat analgetika a potřít si obličej hydratačním a hojivým krémem.

Mechanické resurfacing

Mechanická dermabraze je povrchová resurfacing prováděná v několika průchodech různými frézami.Přístroj odstraní tenkou vrstvu integumentu a aktivuje obnovu a obnovu pokožky.Tento postup pomůže odstranit dlouhodobé strie, pálení, jizvy a tetování.

Indikace:

 • jizvy;
 • tetování;
 • striae;
 • vrásky;
 • pihy, věkové skvrny;

  Mechanické resurfacing obličeje - před a po fotkách zákroku

 • matná pleť.

Kontraindikace:

 • akné v místě léčby;
 • epilepsie;
 • duševní onemocnění;
 • zhoršená funkce srdce, jater a ledvin;
 • infekční a nachlazení, horečka;
 • onkologická onemocnění;
 • diabetes mellitus;
 • kontraindikace pro anestezii.

Horní vrstvy jsou mechanicky odstraněny z kůže.Hloubka vyčištěné vrstvy se provádí pod kontrolou, je to dobrá metoda.Během mletí se odstraní pouze část epidermis a horní část sítnice kůže.

Epiderma je nejvyšší vrstva, takže jsou mrtvé mrtvé buňky.Mechanické resurfacing neovlivňuje hlubší vrstvy pokožky a pomáhá k rychlému a kvalitnímu zotavení.

Procedura je velmi bolestivá, takže probíhá pod intravenózní anestézií.Po mechanickém broušení po dobu 4 dnů je třeba ošetřit ránu 40% alkoholem, poté ji namazat silným roztokem manganistanu draselného, ​​aby se rána vysušila.

Výsledná kůra chrání ránu před zánětem.Měl by se používat pouze manganistan draselný, protože nezpůsobuje alergie, neobsahuje antibiotikum a nemá zápach.

Pátý den by měla být výsledná černá kůra změkčena.K tomu se jako příklad používá dezinfekční mast, levomekol.Po týdnu lékař odstraní kůru, poté se na kůži působí furacilinem a léčivou mastí až do úplného obnovení pleti.

Broušení obličeje (fotografie před a po nárazu na něj)mnoho) forem modřin v prvních několika dnech po očištění epidermis.Výsledek je proto vyhodnocen teprve po chvíli.

Broušení jizev a jizev, strie

Po vyleštění jizvy úplně nezmizí.Tato technika je rozzáří, v důsledku čehož se prakticky stanou neviditelnými.

Pro takový výsledek existuje mnoho možností, ale laserové resurfacing kůže se dnes nejčastěji používá - poskytuje rychlý efekt bez bolesti.

Kosmetička v tomto postupu zaměřuje laser na požadovanou oblast.Každá vrstva se zpracovává, čímž se sníží počet atypicky poškozených buněk.

Estetická medicína nabízí účinný způsob, jak odstranit jizvy - lešticí strie.Jeho základem je odstranění jizevných vláken.Tato metoda nutí tělo syntetizovat kolagen.Zničené buňky jsou nahrazeny novými.Epiderma získává pružnost, pevnost.Stry opravdu není vidět.

Broušení proti pigmentaci

Laserové resurfacing hyperpigmentace je srovnatelné s popáleninami.Čím hlouběji je, tím větší je účinek.

Odstranění věkových skvrn se provádí v několika fázích:

 1. Příprava kůže .Po dobu 2 týdnů nemůžete být vystaveni ultrafialovému záření v oblasti s problémovou pokožkou.Pokud jsou na pokožce vlasy, musí být před manipulací oholeny.Před zahájením mletí rozloží lékař na ošetřovanou plochu zvlhčující krém, aby připravil podklad pro laserovou expozici.
 2. Přímé působení laseru. Lékař volí délku paprsku a dobu jeho záření.Pomocí speciálního zařízení kosmetička nasměruje paprsek do požadované oblasti.Laserový systém spálí postiženou pokožku vysokou rychlostí.Výsledkem je, že se začíná vyrábět elastan a kolagen.
 3. Rehabilitace .Prvních 15 dnů nemůžete být pod ultrafialovým paprskem, jděte do solária.Je nutné rozmazat pokožku pomocí opalovacích krémů, které mají vysokou hladinu SPF.První den dojde k mírnému zarudnutí, mírnému otoku celého čísla.Nepoužívejte kosmetiku.Pro rychlé hojení spálené oblasti je nejlepší ošetřit pokožku masti obsahující panthenol.

Resurfacing obličeje (před a po vyhodnocení fotografií o 20 dní později) může způsobit komplikace.Během rehabilitace je třeba osobu navštívit u lékaře.

Možné komplikace

Komplikace po laserovém resurfacingu nejsou neobvyklé.Každý druhý pacient má po zákroku určité problémy.

Téměř všechny reakce jsou považovány za přirozené a s náležitou péčí prochází během rehabilitačního období.

Nejběžnější problémy:

 1. Zčervenání kůže v důsledku rozvoje zánětu.
 2. Projevování věkových skvrn, které se liší od základního tónu kůže.
 3. Infekce.
 4. Exacerbace akné.
 5. Hrudkovitá kůže kvůli nerovnoměrnému a hlubokému poškození struktury.
 6. Lehké, mramorově bělavé skvrny na kůži.

Kritické důsledky se vyskytují u ne více než 1% žen, nejčastěji jsou to důvody použití zastaralého vybavení nebo primitivních metod provádění postupu.

Rozdíl mezi frakční mezoterapií a laserem

K omlazení obličeje stačí provést jeden laserový resurfacing.Frakční resurfacing se provádí několikrát v jednom roce, takže mezi zasedáními dochází k měsíční přestávce.Kromě toho je třeba pravidelně provádět posilovací postupy.

Frakční resurfacing se provádí erbiovým laserem v citlivých oblastech: víčka, krk a dekolt.Oxid uhličitý se často používá při laserovém resurfacingu, který může způsobit popálení citlivé pokožky očních víček.

Náklady na služby

] ] )
Zobrazit Stránka Průměrné náklady (rublů)
Frakční mezoterapie Tvář 24500
Krk 18500
Výstřih 18900
Tvář, krk29400
Krk, dekolt 29400
Kartáče 15900
Laserové oživování jizev 5 cm23500
Z 5cm2až 10 cm25500
Od 10 cm2do 20 cm 28500
Přes 20 cm21200
Laserová terapie pro rosacea, rosacea Face 8200
Nasolabiální trojúhelník 3800
Chin 4100
Cheekbones 5000
Cheeks 6000
Pigmentace Plocha 8000
Čelo4300
Nasolabiální trojúhelník 3700
Chin 4000
Broušení diamantem Tvář 1200
Tvář, krk, dekolt 3800
Kartáče 1500

Náklady se budou lišit v závislosti na regionu, kde se nachází klinika, u vybraného specialisty.Nejlepší možností by byla konzultace několik dní před zákrokem, která se nejen seznámí s náklady, ale také umožní specialistovi posoudit stav kůže pacienta.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Recenze procedur

Po mechanickém očištění obličeje začíná u 70 ze 100 pacientů opar.Nedodržení doporučení, zejména užívání antibiotik, může vést k infekci.

Pacienti také zaznamenávají délku zákroku (od 15 minut do 1 hodiny), bolest po chirurgickém zákroku, až po užívání analgetik, prodloužené zarudnutí kůže (až 6 měsíců).Výsledek po zákroku dosahuje téměř 90%, s těžkým poškozením kůže (jizvy, post-akné, jizvy z kilo) - až 70-80%.

Diamantové povrchové ošetření pokožky nedává takové výsledky při odstraňování jizev a jizev, jako je dermabraze (mechanické čištění), ale je velmi účinné v boji proti známkám stárnutí a pigmentace.Výsledek dosahuje 95%.Soudě podle hodnocení pacientů jsou náklady na tento postup mínus.Rovněž stojí za zmínku, že k dosažení nejlepšího výsledku je třeba provést 5 až 8 postupů.

Za předpokladu, že se laserový (frakční) postup opakuje, zjemní se tón pleti, zúží se póry, odstraní se vrásky a zjemní se kůže.Na základě hodnocení pacientů můžeme dojít k závěru, že postup je nepříjemný, během operace zápach připomíná zápach pálení kůže nebo vlasů.

Některé ženy zanechávaly laserové značky ve formě mřížky.Mnoho pacientů začalo vypadat červeně, se změnou teploty se kůže stala citlivější.Procedura trvá od 15 do 40 minut.Je také známa poměrně vysoká cena.Účinnost dosahuje 70-80%.

Jak účinné je leštění obličeje, fotky a hodnocení pacientů lze vždy najít na schůzce u lékaře.Změny související s věkem, vliv vnějších faktorů nikoho nepřechází.Moderní kosmetologie nabízí využití účinných postupů s deformacemi kůže.

Ve většině případů se ženy obracejí na jakýkoli druh resurfacingu, ale tento postup je účinný i pro mužskou pokožku.Většina pacientů věří, že rozdíl před a po zákroku stojí za nepohodlí.

Konstrukce výrobku:Mila Fridan

Video o leštění obličeje

Laserové resurfacing obličeje: