Botoxové injekce pro vrásky do obličeje.Před a po fotky, cena, důsledky, kontraindikace

Botox (botex) je droga používaná jako injekce do estetické kosmetologie, zejména k odstranění vrásek obličeje.Složení produktu zahrnuje vyčištěný a oslabený neurotoxin, který působí na vrstvy epidermis a vyhlazuje pokožku.

Fotografie před a po kosmetických procedurách s použitím botoxu, jakož i recenze ukazují na vysokou účinnost produktu.Při injekčním podání existuje řada pravidel a kontraindikací, s nimiž byste se měli seznámit před zasedáními.

Jaká je podstata a náklady postupů omlazení Botoxem

Zpočátku byl koncept léčiva vyvinut pro lékařské účely.Botox způsobuje relaxaci svalové tkáně, která se vyznačuje eliminací křeče.

NápravaAktivně se používal v oftalmologii k léčbě strabismu a v neurologii k eliminaci lokální svalové hyperaktivity.Později lék našel uplatnění v kosmetologii k odstranění příznaků stárnutí a léčbě hyperhidrózy (nadměrné pocení).

Postup botulotourotoxinů provádí certifikovaný kosmetolog, který prošel příslušným vzděláváním a praktickým výcvikem.

Lék se podává v malých dávkách tenkou jehlou subkutánně.Po zavedení je hyperaktivita obličejových svalů neutralizována, pohyb svalové tkáně je lokalizován a v důsledku toho vyhlazuje výraz a vrásky.

Náklady na postupy omlazení vstřikováním závisí na oblastech použití.Odstranění vrásek v rozích očí nebo „vrána nohou“, stejně jako oblasti záhybů obočí, se tedy pohybuje mezi 6 000 až 7 000 rublů.Omlazení přední části obličeje a oprava oválu - od 7 000 do 10 000 rublů.Botoxová léčba hyperhidrózy stojí od 30 000 rublů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Jaký věk je Botox vhodný pro

Botex Anti-Wrinkle je schválen celosvětovým regulačním úřadem FDA.Fotografie před a po, stejně jako recenze po postupech prokazují účinnost jeho použití.Korektor injekce je schválen pro použití ve věku 18 až 70 let.

Optimální věk, ve kterém se můžete uchýlit k pomoci injekcí krásy, je 35–40let , když kůže ztenčí, ztrácí pružnost, snižuje se aktivita vylučování látek podporujících turgor.

Rozhodnutí se přijímá individuálně na základě charakteristik typu pleti, dědičnosti, životního stylu a vlivu vnějších negativních faktorů.Použití Botoxu po 30 letech pomáhá zpomalit proces stárnutí a je účinnou prevencí vrásek.Při provádění primárního omlazení ve věku 55–60 let se zvyšuje riziko vedlejších účinků.

Kontraindikace

Indikace pro použití jsou změny související s věkem, ochabnutí (ptóza) a tvorba vrásek v obličeji.

Před injekčním podáním toxinů botulismu je však třeba shromáždit kompletní anamnézu.

A k vyloučení řady absolutních a relativních kontraindikací:

 • Přecitlivělost na botulotoxiny A, nesnášenlivost na léčivo.
 • Krevní choroby, špatná koagulabilita, příznaky hemofilie, jakákoli hemolytická patologie a anémie.
 • Patologie neuromuskulárního systému, svalová slabost a únava.
 • Chronická obstrukční plicní nemoc.
 • Somatická onemocnění v těžké formě.
 • Závažné endokrinní poruchy.
 • Těhotenství a kojení.
 • Kožní choroby, rány v místě vpichu.
 • Infekční a respirační onemocnění v akutní formě.
 • Provádění hlubokého loupání, leštění obličeje.
 • Nedávné chirurgické zákroky.
 • Užívání antibiotik,antikoagulancia, silné léky proti bolesti, protidestičková činidla, nootropická léčiva a trankvilizéry.

Bolest

Když je léčivo založené na botulismu A toxiny injikováno subkutánně do svalové tkáně, pacient nezažívá bolest.Injekce jsou bezbolestné, pocit lze přirovnat ke skusům komárů.

Dokonce i majitelé zvláště citlivé pokožky by se neměli bát silné bolesti při injekci Botoxu, protože místa vpichu před sezením jsou dezinfikována antiseptikem a ošetřována lokálním anestetikem (krém, gel, led).

Důsledky a vedlejší účinky

Botex pro vrásky je populární před fotografiemi a po nich a hodnocení pacientů naznačuje účinnost injekcí.Ve většině případů jsou postupy bezbolestné a nemají žádné zvláštní negativní důsledky.Ale stojí za zvážení, že lidské tělo může na zavedení drogy nejednoznačně reagovat, a to přímo nesouvisí s jeho složením.

K negativním důsledkům a vedlejším účinkům dochází, pokud pacient nebo kosmetolog nezohlednili kontraindikace, nebyla dodržena technika podání a sterilita, nebyla správně vypočtena dávka nebo bylo zvoleno místo vpichu.Někdy, dokonce se všemi pravidly, tělo dvojznačně reaguje na Botox.

Vedlejší účinky, které se mohou objevit z různých důvodů:

 • bolesti hlavy různé intenzity, nevolnost;
 • vzhled rýh na obličeji (na čele, podoči);
 • ptóza víček a obočí, otok;
 • alergické reakce;
 • pocit znecitlivění, bolestivost v oblasti podávání léčiv;
 • vytváření malých těsnění;
 • diplopie (dvojité vidění);
 • zhoršila mobilitu jednotlivých webů;
 • tvorba modřin, malých hematomů.

Nejsložitějším a dlouhodobým negativním vedlejším účinkem, který může vyplývat z nekvalifikovaného postupu, je nerovnoměrná distribuce toxinu.

Hyper korekce nebo předávkování způsobuje asymetrii obličeje, která může být napravena po 3-5 měsících, když je část léčiva vylučována z těla.

Mechanismus účinku léku

Podávání Botoxu se přísně nedoporučuje.Proceduru provádí kvalifikovaný odborník, který po historii vypočítá optimální dávku a určí místo vpichu.Před zavedením léčiva do svalové tkáně je důležité posoudit stav kožní tkáně v ošetřovaných oblastech, zejména výrazů obličeje, aby se vyloučil účinek imobility po sezení.

Princip působení botulotoxinu A spočívá v místním blokování uvolňování acetylcholinu, které uvede sval do pohybu.V důsledku toho dochází k narušení nervového impulsu, aktivita se zpomaluje, sval se nesnižuje, v důsledku čehož kůže v této oblasti zůstává hladká.

Molekula botulotoxinu vstupující do tkání ovlivňuje konec motorického nervu, po kterémvstřebává se a sval se uvolňuje.Amplituda pohybu klesá během prvních několika hodin po podání léku, konečný účinek zavedení látky se však objeví během 1-3 dnů.

Botoxové injekce do čela z vrásek

Vrásky v přední části obličeje jsou patrné.Brány mohou být umístěny svisle nebo vodorovně, aby překročily čelní zónu.Injekce Botoxem pomohou zbavit se neestetického kosmetického problému.Důležitý bod: 2 dny před podáním léčiva je nutné přestat brát antibiotika a vzdát se alkoholu.

Botoxové injekce do čela z vrásek.Fotografie před a po zákroku

Procedura léčby botulotoxinem k odstranění čelních vrásek se provádí podle následujícího algoritmu:

 1. Oblast je ošetřena dezinfekčním prostředkem.
 2. Posuzuje se stupeň a hloubka vrásek tváře.K tomu je nutné zónu napnout a uvolnit.
 3. Po posouzení kosmetolog nastíní oblasti podání Botoxu pomocí markeru nebo brilantního zeleného roztoku.Bod z nadočnicového oblouku není menší než 2 cm.
 4. Na vstřikovací zóny se aplikuje krém nebo anestetický gel, aby se ulehčily možné bolestivé pocity v době injekce.
 5. U nejtenčí jehly pod úhlem 45 nebo 90 stupňů se léčivo pomalu injikuje subkutánně, hloubka injekce je přibližně 7 mm.

Po ukončení se provádí lehká masáž zóny, která zabraňuje tvorbě hematomů a těsnění.Pacient je pod první hodinou po zákroku.odborný dohled.

Botoxové injekce kolem očí z vrásek

Boteky proti vráskám kolem očí mohou zvýšit turgor, odstranit nohy vrána, vaky pod očima, expresní linie.Účinnost postupů je vidět na fotografii před a po, recenze jsou pozitivní.

Křeče kolem očí se mohou vytvářet z různých důvodů: genetická predispozice, častý stres, kouření a zneužívání alkoholu a negativní účinky na citlivou epidermu.Botox působí na kruhový sval lokálně, paralyzuje jeho práci a tím snižuje zatížení.V důsledku toho je pokožka v oblasti injekce vyhlazena.

Fáze:

 1. Historie.Lékař vede rozhovor s pacientem.Pokud odborník pochybuje o zdravotním stavu, bude pacientovi doporučena diagnóza.
 2. Provádění elektromyografie.Polštářky speciálního přístroje jsou umístěny ve zpracovatelské zóně, slabý elektrický impuls je dodáván pro detekci funkce obličejových svalů.
 3. Označení.Specialista pomocí kosmetické tužky nastíní body vstupu léku.Hlavní zóna se nachází v časové zóně ve vzdálenosti 1 cm od vnějšího rohu oka.
 4. Na cílenou oblast se působí antiseptikem a anestetikem.Roztok Botox se injikuje na určené body tenkou krátkou jehlou.
 5. Po zákroku je pokožka znovu ošetřena antiseptikem a ochlazena ledem.

Údaje o pacientovi musí být uvedeny na kartě pacienta,číslo a číslo, jakož i datum vypršení platnosti.Počet jednotek je stanoven individuálně.V závislosti na závažnosti vrásek, výrazů obličeje a stavu tkání se doporučuje průměrně 5 až 16 jednotek.

V nasolabiálních záhybech

Zavádění Botoxu do nasolabiální oblasti k odstranění záhybů a vrásek se provádí takto:

 • Probíhá předběžná konverzace, identifikace kontraindikací a také vyšetření k určení obličejových rysů nasolabiální zóny.
 • Probíhá značení, stanovují se místa vpichu.Lék nebude injikován do záhybů, ale do bodů, které jsou zodpovědné za svalovou kontrakci v této oblasti.
 • Po dezinfekci a anestetizaci oblasti se léčivo pomalu vstříkne tenkou jehlou.K prevenci hematomů a zarudnutí se provádí lehká masáž.

Je třeba poznamenat, že v tomto případě nejúčinnější integrovaný přístup.Jednou z metod je kombinace Botoxu s plnivy na bázi kyseliny hyaluronové.Práce v tandemu, výplně vyplňují vrásky, vracejí původní objem do tkání a Botox blokuje svalovou kontrakci a tvorbu záhybů.

Botoxové zvětšení rtů

Terapie botulotoxinem umožňuje vyhladit jemné vrásky v rtech, obnovit ztracený objem a opravit disproporcionalitu a asymetrii kontur.Ne každý ví, že lék založený na botulismu A neurotoxiny A nemá vlastnost zvětšení rtů.

Hlavní funkcelék - blokuje svalové kontrakce, uvolňuje je, vyhlazuje a opravuje tak jemnou síť vrásek .Pro zvýšení rohů, správné asymetrie, je do svalové oblasti zaveden neurotoxin.

A pro zvýšení objemu se Botox podává v kombinaci se syntetickými plnivy - kyselinou hyaluronovou a dalšími kosmetickými plnivy.Injekce se provádějí ambulantně, samotný postup je bezbolestný a celý proces netrvá déle než 50 minut.

Fázový algoritmus:

 • Specialista konzultuje, identifikuje kontraindikace a zkoumá oblast.Pokud se v akutním stádiu vyskytují pustulární vyrážky nebo opary, počkejte, až se rány vyléčí.
 • Před zavedením léků je kůže dezinfikována antiseptikem, body injekce jsou označeny.
 • U nejtenčí jehly se léčivo vstřikuje do vnitřních tkání, vzdálenost mezi injekcemi není větší než 2–3 mm.

Po relaci je na vstřikovací oblast aplikován chladicí kompresor.Účinek krásných objemových rtů po zavedení kosmetického koktejlu s Botoxem a kyselinou hyaluronovou trvá od 6 do 12 měsíců, po kterých lze postup opakovat.

V podpaží

Botex se používá nejen k vráskám, ale také k léčbě hyperhidrózy (fotografie před a po jsou uvedeny podrobněji).Recenze pacientů, kteří byli léčeni Botoxem, naznačují účinnost léku v boji proti zvýšenému pocení.

Fáze:

 • 2-3 dny před sezením, odstraňte vlasy z podpažídepilační metoda.
 • Den před zákrokem vylučujte fyzickou aktivitu, léky a alkohol.
 • Bezprostředně před sezením kosmetolog konzultuje a určuje stupeň hyperhidrózy provedením testu Minor.Na tom závisí dávkování a oblast podávání léčiva.
 • Místo je ošetřeno antiseptikem, se zvýšenou citlivostí je anestetizováno gelem nebo krémem.
 • Botulotoxin se pomalu vstřikuje intradermálně do určených bodů tenkou jehlou do hloubky 3 mm.

Injekce by se měly podávat až po úplném odpaření alkoholu z povrchu kůže, protože to pomáhá neutralizovat Botox.

Co nelze udělat po zákroku

Po injekcích krásy do čelní, nasolabiální, axilární zóny, korekce vrásek kolem očí a zvětšení rtů se nedoporučuje:

 • Provádejte manuální nebo hardwarové masáže, postupy myostimulace a mikrokontrolu.
 • Po terapeutické relaci botulotoxinu po dobu 1–2 týdnů vyloučte použití antibiotik tetracyklinové skupiny, analgetik, ředidel krve.
 • Je vhodné vyloučit ze stravy ženšen, vitamin E, zázvor a česnek.Mohou vyvolat tvorbu hematomů.
 • Do 1 týdne po terapii se doporučuje zdržet se cestování letadlem, fyzické aktivity.
 • ​​
 • První 2 dny k návštěvě solárií, sauny, vyloučení z pobytu na slunci, horké sprchy, vysušení vlasůhorký vzduch.
 • Dotýkejte se ošetřených míst rukama, masírujte, sklopte hlavu dolů.To může vést k nerovnoměrné distribuci Botoxu.

Co je povoleno po injekci

Několik dní po injekci se život vrací zpět do normálu.Po Botoxu je povoleno:

 • Biorevitalizační postupy provádět i v den podání Botoxu.
 • Provádějte kosmetické peelingy, masky, nejdříve však 24 hodin po injekci.
 • Po 1 týdnu můžete začít s fyzickou aktivitou, ale s postupným zvyšováním zátěže.Po 3-4 týdnech může být trénink prováděn v nejintenzivnějším režimu.
 • V případě potřeby vezměte antibiotika po 14 dnech.
 • Od 10 dnů po terapii botulotoxinem je povoleno používat horký fén a koupat se.
  • Po jak dlouho je výsledek patrný

   První viditelný výsledek je viditelný okamžitě po injekcích, ale botox získá plnou sílu 3. den po perorálním podání. Vrcholy aktivity Botox 10-14 dní po relaci, to vše závisí na individuálním vnímání léku v těle.Přesný čas také závisí na ošetřované oblasti, hloubce podávání a dávkování.

   Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

   Jak dlouho účinek vydrží

   Botex je účinný proti vráskám a proti hyperhidróze,jak dokládají fotografie před a po, stejně jako recenze pacientů.Po prvním zákroku může účinek trvat 6 měsíců, ale po chvíli svaly obnoví svoji aktivitu.

   S cílem opravit a prodloužit výsledek se doporučuje opakovat relaci po 6–12 měsících.Po 3-5 cyklech se doba trvání účinku postupně prodlužuje a stává se stabilnější.

   Účinnost postupu

   Neurotoxin je zvláště účinný v následujících oblastech:

   • přední část obličeje;
   • nasolabiální oblast;
   • oblast kolem očí;
   • interbrow region;
   • příměstská oblast.

   Účinnost postupu a zavedení léčiva vyžaduje přísné stanovení bodů injekce a dodržování techniky, aniž by došlo k odchýlení se od milimetru požadovaného obličejového svalu.

   Botex pro vrásky na základě věku a obličeje (před fotografiemi a po nich, recenze lze najít na zvláštních fórech) je účinný postup, ale vyžaduje vysokou kvalifikaci a zkušenosti kosmetologa.

   Technika vstřikování je absolutně bezpečná, pokud se dodržuje technika, správný výpočet jednotek a podrobná historie.224] 225]

   Můj první Botox: