Botox na rtech, rohy rtů, pro zvětšení a obrys.Fotky a důsledky, recenze

Postup injekce Botoxu do rtů je jedním z nejpopulárnějších kosmetických postupů proti stárnutí v moderní estetické kosmetologii.Botox je přípravek založený na čištěném botulotoxinu typu A. Kosmetické injekce umožňují nechirurgické metodě dosáhnout vynikajících výsledků v estetické medicíně.

Účinnost Botoxu, výhody a nevýhody, Foto

Injekce na rty jsou velmi populární.Poptávka po zákroku je vysvětlena skutečností, že výsledek po něm je srovnatelný s výsledkem získaným pomocí plastické chirurgie, ale je bezpečnější a levnější.

Použitím injekcí Botox lze vyloučit:

 • Expresivní vráskové vrásky kolem úst, které se vytvářejí v důsledku konstantní aktivity kruhových svalů obličeje.Botox injekce uvolňují tento sval.
 • Asymetrie rtů.
 • Fuzzy obrys rtů.
 • Nedostatečný objem rtů nebo nepřiměřený spodní ret na horní ret.

Dávka léčiva vypočítává kosmetolog během osobní konzultace s pacientem.Faktory ovlivňující stanovení dávky Botoxu jsou spojeny s jednotlivými rysy struktury obličeje, závažností a počtem vrásek.Ale existují průměrné statistiky, které by se měly řídit.

Pro každého pacienta připraví lékař během konzultace individuální rozvrh podávání Botoxu a vypočítá dávku léku v závislosti na závažnosti vrásek v obličeji.Někdy jsou nutné opakované injekce.

Počet jednotek Botox v různých částech obličeje
Čárová linie 35–55 jednotek
Rohy rtů 3-6 jednotek
Nasolabiální záhyb 5-20 jednotek(v závislosti na počtu bodů, do kterých bude léčivo injikováno)

Plusy Botoxu:

 • Nahrazení plastické chirurgie za účinnost, ale bez komplikací.
 • Viditelný účinek po krátké době, který je pozorován bezprostředně po zákroku a dosahuje vrcholu během několika hodin.
 • Relativně nízké náklady na postup.
 • Schopnost vést obvyklý život bez dlouhého období zotavení.
 • Rozsáhlá oblast působnosti.Injekce se používají nejen pro estetické účely v kosmetologii, ale takék léčbě hyperhidrózy (nadměrné pocení), neurologických projevů (křeče, různé tiky) a v oftalmologii - k léčbě strabismu.
 • Bezpečnost používání Botoxu je prokázána vědeckým výzkumem a experimenty.Negativní důsledky se mohou vyskytnout pouze v důsledku nesprávně zvolené dávky léku a nekvalifikovaného působení kosmetologa.
 • Další účinek omlazení.Předpokládá se, že díky uvolňujícímu účinku na svaly začíná pokožka intenzivní produkci elastinu a kolagenu, které jsou pro pokožku prospěšné.

Nevýhody Botoxu:

 • Pocit bolesti během procedury Botox.Někteří lidé mají velmi nízký práh bolesti, pro pohodlí procedury je jim podána lokální anestézie.
 • Účinnost postupu je pouze pro odstranění vrásek na obličeji, které se vytvořily v důsledku svalového napětí.Vrásky způsobené suchou pokožkou a způsobené fyziologickými vlastnostmi struktury obličeje nelze korigovat pomocí „injekcí krásy“.
 • Hluboké vrásky nejsou tímto způsobem úplně odstraněny, ale pouze vyhlazeny.
 • Botoxové postupy vyžadují specializované zkušenosti.Nesprávné techniky pro podávání botulotoxinu, nedodržování sterility a nesprávně vypočítaná dávka mohou způsobit pacientovi komplikace.
 • Dočasný účinek.

K získání konečných nákladů na postup rtů Botox je třeba vzít v úvahu počet bodů, ve kterýchdroga bude podána a množství finančních prostředků pro každou zónu.

Zóna Cena
Nasolabiální záhyb 1280-7650 rublů
Do rohů rtů 770 - 1 590 rublů
V horním rtu 1100-2050 rublů
Kolem úst 2050-3050 rublů
) Nad horním okrajem 1100-2050 rublů

Postup obsahuje mnoho důležitých bodů.

Lékař plánuje oblast vpichu: 1/3 výšky vzdálenosti od brady po roh úst.Je nutné se přesně dostat do správné oblasti, aby nedošlo k „vypnutí“ svalu podporujícího spodní ret, jinak by se ústa mohla při úsměvu zdeformovat.

Injekce se podávají povrchně, jehla není zasunuta hluboko.Dávka injekčního botulotoxinu by měla být malá - 1-2 jednotky na každou stranu rtů.

Toto jsou průměrná pravidla.Někdy, za účelem dosažení požadovaného účinku, musíte udělat dvě injekce na každou stranu, vybrat jeden bod výše, druhý nižší.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Hlavní třída Elena Karkukli

Botox do rohů rtů

Injekce Botoxu do rohů rtů jsou považovány za obtížný postup, a to navzdory malému dávkování a minimálnímu počtu bodů pro injekce.V periubální zóně je mnoho různých svalů.

Během zavedení Botoxu se jeho malé množství může dostat na sousední svaly nebo tkáně, což povede k nežádoucímdůsledky.

Je proto důležité být opatrný, vypočítat dávku látky a injikovat na „správná“ místa.

Botox v horním nebo dolním rtu

Zadáním změníte nebo opravíte tvar rtů.Postup je podobný injekcím Botoxu do rohů rtů.

Botox kolem úst

Používají se k odstraňování vrásek z kabelky, které se vytvářejí z různých důvodů: u kuřáků - kvůli zvykům vytvářet rty jako trubice, s věkem u mnoha žen -v důsledku ztráty pružnosti pokožky.

Injekce se podávají v několika sekcích kolem úst, 2-3 jednotky na zónu.Lékař rozhoduje o počtu zón v závislosti na závažnosti vrásek.

Botox na horním rtu

Existují určitá pravidla a rysy postupu.Začínají tím, že jsou vybírány body pro injekce.Lékař se zaměřuje na místo, kde jsou vrásky největší a jsou nejhlubší.Obvykle se jedná o 2-4 body nad perem, přesazené do středu úst.

Dávka léčiva se stanoví v závislosti na každé jednotlivé situaci.Dávka by neměla být příliš velká, od 2 do 4 jednotek na 1 injekci.

Vstřikování by mělo být provedeno povrchně nad obrysem rtu.

Technika postupu je poměrně jednoduchá, ale vyžaduje zkušenosti a kvalifikaci kosmetologa.Pro injekce do oblasti rtu je zapotřebí přibližně 6-9 jednotek léčiva.Toto číslo je rozděleno na 4-6 identických částí.

Zvětšení rtů pomocí Botoxu - jak na to, kolik to držívýsledek

Botox ke zlepšení stavu rtů se provádí podle určitého schématu:

 • Kosmetolog označuje oblasti, kde je vyžadována injekce.
 • Na kůži kolem rtů se aplikuje anestetikum a lékař zkontroluje, zda funguje.
 • Poté se pomocí ostré tenké jehly droga pomalu vstříkne do označených bodů.Je nezbytné, aby se na každé straně použilo stejné množství látky a aby se během podávání zachovala symetrie.
 • Pacient by měl strávit nějaký čas v ošetřovně.Kosmetolog bude sledovat reakci těla na podávané léčivo a dá doporučení, jaký životní styl může vést po zákroku v blízké budoucnosti.

Zavedení Botoxu do oblasti rtů vám umožní pozorovat znatelný výsledek v den injekce.

Hmatatelnější efekt se projeví po 3-4 dnech.Ženy si uvědomují, že se kolem úst zbavují vrásek, že obrys rtů je hladší a ostřejší, a injekce do rohů rtů zlepšují výraz obličeje, což eliminuje temnotu.

Jak dlouho bude účinek postupu Botox Lip trvat, bude záviset na množství podaného léčiva a jeho citlivosti.Účinek trvá 4–9 měsíců, poté je nutné postup opakovat.Je třeba poznamenat, že při opakovaném podávání Botoxu je delší doba platná.

Botoxová korekce rtů - jak zvedat rohy („efekt úsměvu“)

Botox vám pomůže účinně a bezbolestnězbavte se snížených rohů rtů.Tupý výraz obličeje se objevuje díky vráskám, které jsou vytvářeny s aktivním výrazem obličeje, a je obtížné uvolnit svaly, které jsou za to odpovědné. Injekce botoxu mohou snížit jejich kontraktilitu a zvýšit jejich pevnost.

Botoxové rty pomohou zvýšit rohy

Účinek injekce bude patrný za 2-3 dny.Vrásky v oblasti rtů budou vyhlazeny, rohy budou vytaženy nahoru.Chcete-li zvýšit účinek, můžete dělat cvičení pro obličejové svaly s různými pohyby obličeje.Trvá to asi rok, pak se postup musí opakovat.

Před rozhodnutím o úpravě rtů pomocí této metody je však třeba se poradit s odborníkem a zjistit, zda pro tento postup existují kontraindikace.

Kosmetička anestetizuje oblast kolem horního rtu pomocí speciálního gelu s anestetikem, čeká 15–20 minut a poté označí místa, kam bude injikován Botox.Dávka se počítá jednotlivě, injekce se provádějí tenkou ostrou jehlou.V rozích úst aplikujte jednu injekci na obě strany - toto množství stačí k uvolnění kruhového svalu.

Po podání látky jsou místa vpichu pokryta ledem a poté ošetřena hematomem.Lékař monitoruje pacienta po dobu půl hodiny, aby pomohl v případě nežádoucích účinků. Po 2 týdnech bude vyžadován druhý postup.

Co lze a co nelze dělat po Botoxu.Následná péče

Po injekčním podání pacientoviBotox, musí dodržovat několik pravidel a omezení.Oprava výsledku a prodloužení jeho účinku na tělo závisí na tom, jaká péče o pleť obličeje bude v období po injekci.

Hlavní omezení po provedení Botoxu jsou:

 • Zabraňte přehřátí. Po 5-7 dnech po „injekcích krásy“ je zakázáno navštívit saunu, opálit se v soláriu nebo na ulici nebo se vykoupat v horké lázni.
 • Aktivní životní styl se nedoporučuje. Nemůžete se zapojit do tělesné výchovy a těžkého tělesného namáhání, jinak by krev, která spěchá do obličeje, mohla tvořit modřiny.
 • Je třeba pečlivě sledovat hygienu obličeje , pokusit se v tomto období nepoužívat kosmetické přípravky, protože to může způsobit infekci v oblastech, kde byly injekce podány.
 • Nemasírujte obličej , používejte křoviny, jinak bude účinek Botoxu méně výrazný.
 • Nedoporučuje se užívat léky , které ovlivňují koagulaci krve, antimikrobiální látky (antibiotika), protože to může způsobit otoky a celkové nepohodlí.
 • Užívání alkoholu by mělo být vyloučeno.
 • Zákaz kouření,nikotin může ovlivnit rovnoměrnou distribuci Botoxu.

Ihned (2-3 hodiny) po injekci je zakázáno:

 • být vodorovné;
 • provádějí akce se sklopenou hlavou;
 • ​​
 • provádějí úpravu vody (sprchy,lázně).

Injekční korekce botulotoxinu je jednou z nejbezpečnějších metod estetické medicíny a nazývá se „procedura přestávky na oběd“.

Za účelem získání botoxu není nutná předběžná příprava a dlouhá doba zotavení v nemocnici.

Období rehabilitace zahrnuje, kromě omezení, tipy pro péči o pokožku rtů a obličeje:

 • je užitečné provádět cvičení s výrazy obličeje pro rovnoměrné rozložení Botoxu v tkáních.;
 • Chcete-li dezinfikovat rány z jehly, otřete kůži tamponem „Chlorhexidin“, „Miramistin“;
 • aplikují studené obklady z edému;
 • pro regeneraci pokožky v místech vpichů je nutné používat masti nebo krémy s dexpanthenolem - „Bepanten“ nebo „Panthenol“;
 • je nutné používat zvlhčující a vyživující krémy, vyhýbající se zahřívacím maskám.

Injekce jsou kombinovány s jinými metodami:

 • Použití plniv s Botoxemje vhodná kombinace.Neurotoxin uvolňuje svaly obličeje a odstraňuje vrásky.Po 2–3 týdnech si můžete aplikovat injekci s kyselinou hyaluronovou, abyste vyrovnali vrásky na kůži a dodali objemům rty.
 • Botox rtů a mezoterapie. V kombinaci tyto postupy poskytují vynikající omlazovací účinek.Botox eliminuje vrásky v určité oblasti rtů a mezoterapie zvyšuje celkovou elasticitu pokožky.
 • Postup chemického peelingu. Pro zákrok se připravují injekce botoxu - pokožka je vyhlazená, peeling bude snazší a účinnější na hladkém povrchu.Tato technika odstraní pigmentaci kůže, různé vady.Mezi procedurami je nutná přestávka 14-20 dní.

Důsledky a vedlejší účinky injekcí Botoxu na rty.Recenze

Injekce botoxu, stejně jako jiné lékařské postupy, mají řadu vedlejších účinků.

Pokud se nedodržuje technika podávání, objeví se vedlejší účinky:

 • Ve formě bolestivých pocitů a otoků oblasti, do níž byla injekce podána.Mohou se objevit malé podkožní krvácení.Takové jevy procházejí nezávisle po krátké době.
 • Přítomnost individuální nesnášenlivosti při podávání léčiva může způsobit vážné poruchy v těle pacienta.Jsou to: bolesti hlavy, necitlivost kůže, projev alergické reakce (zarudnutí, vyrážka).
 • Překročení dávky léku může způsobit ochrnutí polykajících svalů a dýchacích svalů v důsledku relaxačního účinku léku.To se může stát v důsledku nezkušenosti a nedostatečné kvalifikace kosmetologa, který nesprávně vypočítal dávku léku, nebo v důsledku proniknutí Botoxu do krve.
 • Botoxový výstřel může poskytnout maskovací efekt, když člověk nemůže ovládat své výrazy obličeje kvůli svalové paralýze.Pokud je lék podáván v souladu se všemi pravidly, můžete snížit riziko takové stranyakce.
 • Botox může způsobit nerovnoměrnost obličeje, pokud je látka nerovnoměrně distribuována nebo mimo rozsah.

Existují pozitivní a negativní recenze postupu Botox na rtech.Někteří pacienti zaznamenali alergickou reakci na zavedení Botoxu, nerovnoměrné rozložení léčiva, které při úsměvu způsobilo zkreslení.

Z pozitivních dal Botox tenkým rtům krásný tvar, pomohl zbavit se vrásek kolem kabelky a ušetřil snížené rohy rtů.

Jak je patrné z recenzí, injekce Botoxu, s výhradou doporučení specialisty a neexistence kontraindikací postupu, jakož i v případě, že jsou prováděny zkušenými lékaři, jsou bezpečnou metodou k omlazení a opravě nedostatků rtů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Botox nebo kyselina hyaluronová?

Použití botulotoxinu v estetické medicíně našlo široké uplatnění.Používá se ke korekci asymetrie, ke zvýšení snížených rohů rtů, k odstranění vrásek obličeje.

Ale po injekci bude účinek zvýšení pouze vizuální.Pokud chce pacient dát rtům „nafouknutí“, je vhodné kombinovat Botox s injekcí gelu s kyselinou hyaluronovou nebo pro korekci zvolit pouze hyaluron.

Vstřikování vede ke stejnému výsledku, ale po delší dobu.V tomto případě některá z drognemusí zakořenit, což minimalizuje riziko komplikací.

Botox může být použit, pokud osoba od přírody není majitelkou krásného tvaru rtů, nebo pokud se kvůli změnám souvisejícím s věkem stane neatraktivní.Než si podáte injekci, měli byste si vyjasnit údaje o kontraindikacích a získat doporučení lékaře pro rehabilitační období.

Videa: Botox rty

Co je to Botox pro zvětšení rtů a vrásky:

Jakzvětšení rtů se provádí pomocí výplně: