Body na těle za hubnutí břicha, boků, boků.Akupunktura lidského těla, schéma, fotografie, video

Při hubnutí se zpravidla uchýlíme k dobře známým metodám - masáže, anticelulitidové procedury a vyvážená výživa.Ale na těle jsou zvláštní body, které pomáhají člověku vypořádat se s nadváhou.Málokdo ví o této metodě a většina z těch, kteří o ní slyšeli, nevěří v účinnost této metody.

Co je akupunktura, princip činnosti

Akupunktura má své kořeny ze staré Číny, nahrazuje tradiční medicínu.Starověcí Číňané věřili, že základem lidského zdraví je správný oběh energie života (Qi).Pokud je tato energie správně distribuována, cítí se člověk zdravý a plný síly.Jinak umění akupunktury pomohlo tuto nemoc překonat.

Akupunkturní metoda odstraňuje problémy se ženskými orgány, gastrointestinálním traktem, depresí, poruchami spánku, bolestmi zad a hlavy a také bojuje proti nervovým poruchám. Není neobvyklé, když se pomocí akupunktury vyhrají závislost na tabáku a nadváha.

Akupunktura pomáhá zlepšovat celkový stav těla, je dobrým protizánětlivým lékem a lékem proti bolesti.A účinek akupunktury je způsoben skutečností, že během procedury tělo začne uvolňovat serotonin (hormon štěstí) a endorfin.

Princip fungování je založen na práci s 12 hlavními poledníky a 8 kanály procházejícími tělem.

Před akupunkturním postupem se provádí diagnostika meridiánů, se kterými je třeba pracovat.Jehly se vkládají v různých hloubkách, v závislosti na věku pacienta, jeho zdravotním stavu a ročním obdobív době řízení.Úhel jehly je také důležitý, čím větší je sval, tím větší je úhel.

Je možné zhubnout pomocí akupunktury

Během boje s nadváhou se často akupunktura uchyluje.Její účinnost a účinnost je zřejmá a již dlouho byla prokázána. Body na těle pro hubnutí jsou velmi aktivní. Proto je důležité při hledání pomoci specialisty na akupunkturu vzít v úvahu jeho zkušenosti, protože výsledek bude do značné míry záviset na tom.

Na samém začátku akupunktury zaměřené na hubnutí specialista působí pouze na 2-3 body v uších a následně přidává nové.Čas relace zpravidla netrvá déle než 30 minut.

Pozitivní dynamika se projeví jeden měsíc po začátku akupunkturního kurzu.Vzhled pozitivního výsledku je vysvětlen skutečností, že chuť na vaše oblíbené jídlo je znatelně snížena.

Metody a vlastnosti akupunktury

Akupunktura vyžaduje pravidelnost, musí být prováděna denně nebo každý druhý den. Pokud se procedura provádí ráno, tělo dostane energii a energii.Pokud se zasedání koná večer, tělo se uvolní.Průběh akupunktury trvá 10-20 procedur, které by se měly opakovat každé 2-3 týdny, v závislosti na očekávaném účinku.

Článek pojednává o aktivních bodech na lidském těle, které způsobují hubnutí.

Hlavním rysem akupunktury je použití speciálních jehel, které se liší kovem.Jehly mohou být zlato, stříbro neboocel.K jejich extrakci z aktivních bodů dochází buď pomalu, během 1-2 minut, nebo jedním rotačním pohybem.

Masáž bodů

Kromě obvyklé akupunktury, kterou provádí výhradně profesionální odborník, je možné provádět také tzv. Akupresuru (masáž aktivních bodů) masírováním nebo přitlačováním na ně.Místo jehel během masáže používejte palcem a ukazováčkem, účinnost je stejná.Každý bod je propojen s nějakým vnitřním orgánem.

Body na těle pro hubnutí jsou náhodně lokalizovány. Pokud po stisknutí pocítíte zřetelný pocit bolesti, je bod nalezen správně.Abyste mohli zjistit aktivní bod, musíte znát míru - cun.Toto je mezera mezi záhyby, když je ohnutý střední falanga 3. prstu.

]
Měření délky Co porovnat s
1 palec maximální šířka palce
1,5 palce Celková šířka indexu a prostředních prstů
2 tsuni Šířka 3 prstů: index, prostřední a prsten
3 tsuni včetně prstů od rejstříku k malíčku

Hlavní body jsou umístěny na následujících místech:

 • ušnice;
 • prohlubeň za ušním lalůčkem;
 • přechod krku k rameni;
 • na obou stranách pupku, 2 cm od něj (symetrické body);
 • nasolabiální dutina (střed);
 • umístěte 4 prsty nad kotník.

Každý bodDoporučuje se masírovat alespoň 1 min. A celý kurz je 25 dní.

Akupunkturní akupunktura

Akupunktura se v Číně používá pro většinu nemocí přibližně 5 000 let.Tato metoda však pomáhá nejen léčit nemoci, ale také jim předcházet.Rozdíl mezi akupunkturou je použití tenkých jehel, jejichž tloušťka se pohybuje od 0,3 do 0,45 mm.Mají zvláštní zaostření, takže jejich zavedení nepřináší vážné nepohodlí a živou bolest.

Metoda nemá prakticky žádné kontraindikace a vylučuje vedlejší účinek.

Akupunkturní akupunktura:

 • zlepšuje nervový systém;
 • zvyšuje imunitu;
 • eliminuje zánět v těle;
 • léčba chronických onemocnění.

Akupunkturní akupunktura naznačuje absolutní znalosti v anatomii člověka, protože biologicky aktivní body lze lokalizovat nejen subkutánně, ale také hluboko ve svalech.

Která z těchto metod je účinnější

Účinnost obou akupunkturních metod je stejně prokázána, ale stále se mírně liší.K provedení akupresury není nutné mít specialistu, tento postup lze provádět doma.Pokud mluvíme o akupunktuře, nemůžete se obejít bez kvalifikovaného specialisty.

Metoda akupresury spočívá v jednání na aktivních bodech, takže byste neměli provádět masáž příliš dlouho nebo často , ale můžete ji provádět pravidelně, což lze říci oakupunktura, jejíž relace jsou omezené.

Rozdíl v těchto metodách je pouze v tom, jak dlouho viditelná zlepšení vycházejí.S akupunkturou je výsledek patrný mnohem dříve, protože jehla působí na hlubší body.

Kontraindikace při akupunktuře

Body za úbytek tělesné hmotnosti na těle mohou být odpovědné za jiné vnitřní orgány.Proto existuje mnoho kontraindikací akupunkturního postupu.Důvodem je skutečnost, že během postupu dochází k nepřímému ovlivnění vnitřních orgánů.

Nejdůležitější kontraindikace:

 • věk do 18 let- kůže v dětství je pěknátenký, je obtížné vstoupit do jehly do bezpečné hloubky, je snadné ji poškodit.Navíc je takový postup pro dítě psychologicky nepříjemný;
 • zvýšila tělesnou teplotu- během tohoto období se mění svalový tonus, což minimalizuje účinnost akupunktury;
 • infekční choroby- v tomto případě nelze předpokládat imunitní odpověď, existuje riziko opačného účinku;
 • těhotenství- akupunktura způsobuje velké vzrušení, vnitřní změny stavu těla, může být pro plod nebezpečná;
 • hypertenze, trombóza- během akupunktury se zvyšuje krevní oběh, což může negativně ovlivnit stav pacienta;
 • onkologická onemocnění- zvýšený krevní oběh může vyvolat tvorbu metastáz, růst nádoru je zrychlen;

Takéje důležité, aby v místech aktivních bodů na kůži neexistovaly bradavice, krtky, vředy, vyrážky a křečové žíly.

Nadváha při hormonálních problémech

Pokud trpíte nadváhou, měl by být při hormonálních problémech vyšetřen akupunkturní postup.Pokud se po dlouhou dobu nemůžete zbavit tohoto problému, důvodem je podívat se dovnitř vašeho těla.

Bod Cv 4 (Guan - juan)

Ztráta hmotnosti je podporována nejdůležitějším bodem na těle - Cv 4. Abyste ji správně určili, musíte ležet na zádech, abystesvaly se uvolnily, položte dlaň pod břicho.Ve vzdálenosti 3 prsty pod pupkem ve středu bude bod Guan - juan.

Dále proveďte následující akce:

 1. Stiskněte bod a podržte po dobu 3-5 sekund.
 2. Masírujte krouživým pohybem po dobu asi 30 minut.

V tomto bodě se doporučuje jednat každý den, ráno, na lačný žaludek, po dobu 1 měsíce.V tomto případě můžete bez velkého úsilí ztratit až 5 kg hmotnosti.Musíte stisknout výdech.

Bod Pc 9 (Zi Gong)​​

Jedná se o 2 symetrické body 4 cuns dolů od pupku a 3 cuns vlevo a vpravo.

Poté jsou provedeny následující akce:

 1. Vstaňte rovně.
 2. Položte si ruce na pas.
 3. Stiskněte stejné body prstem na obou stranách.
 4. Současně proveďte 30 kruhových pohybů boků.
 5. 30 otáček v každém směru.

Cvičení by mělo být prováděno 2-3krát denně.

Nadváha při menopauze

Častým případem je situace, kdy žena přibývá na váze až po dosažení určitého biologického věku.Za těchto okolností je obtížné tento problém řešit, protože strava a jiné prostředky pro hubnutí prakticky nepřinesou výsledky.

Bod Gb 20 (Feng-chi)

Tento bod je poměrně velký a nachází se v dutině pod hřbetem hlavy (poledník žlučníku).Dopad na bod nastává metodou tónování a tlaku. Bod Feng Chi pomáhá rychle se vypořádat s těžkými závratěmi a nervovým napětím. Práce s tímto bodem během těhotenství je přísně kontraindikována.

Bod Li 4 (He-gu)

Pokud stlačíte ukazováček a palec k sobě, bude bod Li 4 na samém vrcholu ohybu vytvořeného mezi prsty.Tento bod je zodpovědný za problémy se střevy, rychle a účinně eliminuje zácpu a průjem.Když je aktivována, můžete cítit okamžitou aktivaci střev.

Nadváha způsobená nezdravou stravou

Toto je nejběžnější důvod pro získání nadváhy, není snadné se s ním vypořádat kvůli nadměrnému množství škodlivých potravin a chemických látek v potravinách.Proto stojí za zvážení akupunktura, je to bezpečná a univerzální metoda, která je vhodná pro téměř každého.

Bod Sp 6 (San Yin Jiao)

Tento bod se nachází nad kostmi dolních končetin o 3 tsun.Stisknutí se provádí palcem a podržte asi 30 sekund.Mělopakujte cvičení 30krát.Opakujte totéž na druhé noze.Pro dosažení nejlepšího účinku je doporučeno ovlivňovat bod 3krát denně. V tomto okamžiku se kombinují energie ledvin, sleziny a jater.

Když je aktivován, zlepšuje se nejen hormonální pozadí, ale také zbývající orgány.Tento bod bude mít vynikající účinek na nemoci, jako je děložní krvácení, závratě, jakékoli střevní poruchy a také léčí mužská onemocnění intimní povahy.

Bod Sp 9 (Yin Ling Quan)

Bod je na ohybu kolena.Provádějí se následující akce: postavte se rovně, zvedněte nohu ke straně a pěstí mírně zatlačte na bod Sp 9.Pro nejlepší účinek se provádí několikrát denně.

Nadváha způsobená stresem a duševním stresem

V moderním světě se stres stal nedílnou součástí života.Aktivní každodenní život je vždy doprovázen porušením stravy, spánku a odpočinku.Tělo na to reaguje různými chorobami.Nejčastěji je stres zachycen vysoce kalorickými potravinami a získává nadváhu.

Bod Pc 6 (Nei Guan)

Bod je na předloktí, 2 zuny nahoru od zápěstí mezi šlachy.Provádějí se následující akce: stojící, vdechnutí zvedněte ruce nahoru.Položte ruce na hrudník a palcem zatlačte na bod, držte jej 2 sekundy. Hlavní věc je pravidelnost, doporučuje se aktivovat bod několikrát denně.

Ney-guan pomáhá normalizovat srdeční funkce aje to také jeden z mála bodů, na které mohou těhotné ženy jednat.Aktivace tohoto bodu se provádí v případě křečí u těhotných žen, jakož i u onemocnění mléčných žláz, s obtížemi při izolaci a produkci mléka po porodu.

Bod Lr 3 (Tai chun)

Tento bod se nachází na chodidle, mezi klouby 1 a 2 prsty, ve fossa.Na výdechu musíte silně zatlačit na bod a udržet tlak po dobu 5 sekund.Opakujte 30krát.Tai chun je centrum pro stimulaci orgánů, jako jsou játra, oči a močový měchýř.

Nadváha způsobená depresí a emočním přejídáním

Pomocí zvláštních bodů můžete rychle zvládnout stres a psychické přejídání.Kromě toho pravidelným působením na ně můžete snížit chuť k jídlu.

Bod Gb 26 (Dai-květen)

Tento bod se nachází na úrovni pupku, mezi pánevní kostí a posledním žebrem.

Cvičení se provádí takto:

 1. Vstaň.
 2. Ruce leží v pase.
 3. Klikněte na body ze 2 stran.
 4. Střídavě otáčejte podvozkem do stran.

Toto cvičení posiluje záda a dokonale léčí neurózu.

Bod St 25 (Tien Shu)

Tento symetrický bod je umístěn 2 tsuny na obou stranách pupku.

Postupujte podle těchto kroků:

 1. Vstaňte rovně.
 2. Ruce po stranách.
 3. Tělo je mírně nakloněné dopředu.
 4. Stiskněte na 5 sekund.
 5. Běží 30krát.

Nadváha způsobená chronickou únavou, ztrátou vitální energie

Masáž některých aktivních bodů pomáhá nejen vyrovnat se s nadváhou, ale také s bolestmi hlavy.Navíc naplňují tělo energií a eliminují poruchy.

Bod St 36 (Zu San Li)

Abyste správně našli tento bod, musíte spočítat 3 tsuny z patelly dolů a 1 tsun z dolní končetiny. Při výdechu pevně zatlačte na bod a přidržte tlak po dobu 5 sekund, poté sílu oslabte.

Bod Gv 20 (Bai Hui)

Tento bod se nachází na Temechce v samém vrcholu hlavy.Prostřední prsty klikněte na body a držte je 5 sekund.Chcete-li tento efekt zlepšit, můžete po stisknutí vyšplhat na prsty a zvýšit tak tlak.

Nadváha způsobená narušenými spánkovými schématy

Stimulace určitých bodů podporuje mírnou chuť k jídlu, pomáhá spalování tuků.Přispívá také k normalizaci spánku.

Bod Gb 31 (Feng Shi)

Bod se nachází na boku stehna, na konci prstů bude bod Feng Shi. Proveďte následující akce:stojící, zvedněte nohu na stranu a pěstí udeřte do stehna.

Bod Ht 7 (Shen-men)

Bod je umístěn na zápěstí.V tomto bodě můžete jednat neomezeně dlouho.Na výdechu musíte silně zatlačit na bod a udržet tlak po dobu 5 sekund.

Body harmonie a mládí na uších

Body na těle pro hubnutí se nacházejí nejen na uších, ale právě zde jsou nejvíce koncentrované a rozlišují se podle jejich účinnosti.Nejúčinnějším způsobem, jak tyto body ovlivnit, jeakupunktura.Pokud však taková příležitost neexistuje, bude samomasáž účinná, hlavní věcí je správné provedení a pravidelnost.

Kontinuální expozice pomáhá snižovat chuť k jídlu, snižuje žaludek a normalizuje zažívací trakt.Kromě toho je metabolismus zrychlen a hormonální pozadí se vrací k normálu.

Nejdůležitější body, které pomáhají zhubnout, jsou:

 • 18- stresová přejídání je často příčinou nadváhy.Když je vystaven tomuto bodu, pocit hladu je utlumen a psychický stav se zlepšuje;
 • 22- bod endokrinního systému.Pomáhá obnovit hormonální hladiny.To platí v případě, kdy příčinou nadváhy je nerovnováha hormonů;
 • 25- bod mozku.Další bod, který zabraňuje přejídání;
 • 28- bod, který bojuje nejen s psychologickým hladem, ale také přirozeným.Nedoporučuje se zneužívat, protože hlad je přesto fyziologická potřeba;
 • 52- masáž tohoto bodu vyvolává pocit sytosti po dlouhou dobu;
 • 55- relaxační místo, které pomáhá vyrovnat se se stresem a myšlenkami na hlad a zabraňuje přejídání;
 • 87- bod je přímo spojen s žaludkem.Tlak na to pomáhá normalizovat práci žaludku, vynikající prevenci jeho protažení.

Zbývající body jsou sekundární, ale jejich stimulace je také důležitá.

Všechny výše uvedené body mohou býtovlivňovat nejen pomocí akupunktury, ale i vlastní masáže.Na těle je mnoho aktivních bodů, takže než začnete s jejich aktivací, měli byste je dobře studovat, abyste nepoškodili vaše tělo a proces hubnutí je rychlejší.

Autor:Ekaterina Pestova

Užitečná videa o bodech na těle při hubnutí a způsobech jejich ovlivňování

Akupunktura pro hubnutí:

Akupunktura pro hubnutí: