Blepharoplastika.Fotografie před a po operaci dolních víček, horních víček, laserových, kruhových injekčních plastových víček.Jaká je operace, rehabilitace, recenze a ceny

Podle listinných důkazů desátého století A.D.Léčitelka Avicenna je považována za předchůdce techniky podobné moderní blefaroplastice.Byl to on, kdo došel k závěru, že při odstraňování přebytečné kůže horních víček je možné zlepšit přehled o lidských orgánech vidění.

Od té doby byla tato metoda obohacena o různé možnosti, jak vrátit čerstvost do „zrcadla duše“ - do očí, a také omladit obličej celé osoby.Důkazem toho jsou recenze pacientů, fotografie před a po takové operaci.

Co je blefaroplastika

Podstata metodyspočívá v přerozdělení /odstranění přebytečného vnitřního tuku v oblasti kolem okulárních drah, utažení okolních kruhových svalů.To pomáhá zlepšit vzhled víček odstraněním „sáčků“ (kýly), hlubokými vráskami a opravou tvaru očí.Řeší také problém napínání kůže v přilehlých oblastech lícních kostí obličeje, obočí.

Spolu s dosažením vizuálního kosmetického účinku, který lze odhadnout z fotografie před a po operaci, je blefaroplastikacharakterizována jako minimálně traumatická procedura.

Na rozdíl od názoru, že takový plast je relevantní pro eliminaci změn souvisejících s věkem, praxe ukazuje na jeho význam pro mladé lidi.

Pokud například v Evropě ženy, muži po 45 letech uchylují k této operaci, aby změnili svůj vzhled, obnovili funkce zraku, pak se v Asii zástupci ve věku od 18 let obracejí k zástupcům očíobě pohlaví.

Indikace pro chirurgii

Indikace pro blefaroplastiku zahrnují:

 • snížená elasticita kůže v oblasti očí;
 • deformace horních víček (ochablé /klesající kůže /rohy očí /slzné žlázy, mastná kýla atd.);
 • nadměrná ochablá pokožka dolních víček, ochablá svaly, které se objevují ve formě vrásek, otoky, „pytlů“ pod očima;
 • přítomnost hlubokých nasolakrimálních drážek;
 • prolaps (ptóza) dermis obličeje (střední zóna);
 • asymetrické uspořádání očí;
 • exophthalmos (výčnělek oční bulvy);
 • inverze víček (entropie);
 • defekty víček (vrozené, posttraumatické).

Přítomnost těchto příznaků je doprovázena výskytem unavené tváře, dojemem dutého oka s trvale ospalým výrazem a problémy se zrakem.Abychom pochopili skutečné možnosti operace k nápravě existujících vad, společně se studiem dostupných fotografií před a po něm, je nutná předběžná konzultace s odborníky v oboru blefaroplastiky.

Druhy plastů očních víček

Pro omlazení kosmetické pokožky a prevenci problémů v oblasti očních víček, metody blefaroplastiky, jako například:

 • injekční postupy, které se provádějí v místní anestézii po dobu 2 hodin;
 • hardware plastická chirurgie kůže očních víček s vlivem různých kožních vláken na kolagen: teplo (termolifting), rádiové vlny (termage), ultrazvuk (lifting masáží).

V průběhu času, z různých důvodů (věk, životní styl, genetická predispozice atd.), Periorbitální oblast očí, střední část obličeje podléhá významným změnám.

Jedná se o následující změny:

 1. Počáteční slabost /kůže, mírný výčnělek kýly.
 2. Doplnění počátečních změn nadbytečnou pokožkou dolních a horních víček s přechodem na obě tváře.
 3. Vývoj změn s klesajícími obočími, „skeletonizace“ dolních oběžných drah, tvorba brázdy v očních víčkách a tvářích.Dynamicky se prohlubují nasolabiální záhybyintenzivnější závažnost přebytečné kůže.
 4. Zhoršení vizuálních změn, které vyvolávají výskyt významného ukládání tuku, změna tvaru očí způsobená rychlým poklesem tónu víček.

V těchto případech je chirurgická blefaroplastika účinnější.Fotografie před a po operaci jasně ukazují, že v závislosti na stadiu (typu) změn je možné zvolit jeden nebo druhý z jeho typů.

Blepharoplastika horního víčka

Operace korekce horních víček pro zkušené odborníky je jednou z nejméně komplikovaných.Tento postup se provádí ambulantně a zpravidla v lokální anestezii.Pokud si pacient nepřeje kontraindikace, lze použít celkovou anestézii.

Posloupnost operací pro blefaroplastiku horního víčka.

Technikou takové blefaropatie je vyříznout přirozené záhyby kůže, aby se odstranila přebytečná dermis a tuková tkáň.V tomto případě může být vytvořen požadovaný tvar horního víčka.Na konci všech manipulací se na místo řezu aplikuje šicí stroj (mikrochirurgický), který lze odstranit po 4-5 dnech.

Je důležité si pamatovat možný dočasný vzhled po hematomu, otoku, zvýšené slzení.Mohou trvat několik dní nebo asi 20 dní a pozitivní výsledek operace bude patrný po 1,5 až 2 měsících.

Operace na dolním víčku

K této složitější forměblefaroplastika se uchyluje, pokud je to nutné, k odstranění výrazných kruhů, modřin, otoků („sáčků“) pod očima.Tato operace řezu přímo pod linií růstu řas se také provádí v lokální nebo celkové anestézii a trvá asi 1 hodinu.

Existují dva typy korekce dolních víček:

 1. Klasické, s odstraněním přebytečné tukové tkáně a kůže prostřednictvím řezu tkáně.
 2. Úspora tuku, kde se pomocí řezu otevře kruhový oční sval, jehož vlákna jsou chována na obou stranách speciálním nástrojem.Poté se tuková kýla přesouvá do nazolakrimálních drážek pomocí absorbovatelných stehů.

Pokud byla blefaroplastika provedena správně a správně, fotografie před a po operaci vám umožní vidět znatelné pozitivní výsledky po několika měsících.

Při nadměrném odstranění kůže během tohoto postupu však může dojít ke komplikacím ve formě ektropionu dolního víčka (ektropion), zvýšené suchosti v očích a jejich neúplnému uzavření.Tyto důsledky budou vyžadovat léčbu pomocí speciálních cvičení, profesionální masáže.

Kruhová oprava

Taková operace se provádí, je-li to nutné, aby se současně korigovaly horní a dolní víčka.Tomu mohou důvěřovat pouze vysoce kvalifikovaní chirurgové, kteří mají solidní zkušenosti s dodržováním požadavků na tyto typy blefaroplastiky.

Je třeba mít na paměti, že do 3 dnů po kruhové opravě dojde k jakékoli fyzickézatížení.Nepřijatelné je použití make-upu (až 14 dní).Přísná implementace doporučení lékaře zabraňuje komplikacím vyžadujícím opakovaný chirurgický zákrok.

Pozitivní výsledky kompetentně dokončeného komplexního postupu a dodržování pravidel rehabilitace se projeví za 1,5–2 měsíce.Účinek může přetrvávat déle než 10 let po operaci.

Transconjunktivní blefaroplastika

Tato metoda je účinná při tvorbě asymetrie očí způsobené ztrátou pružnosti kůže.K indikacím jeho použití patří také zvětšené oční víčko, přítomnost opuchy, vrásky, kýla pod očima.

Tato nejméně traumatická korekce se provádí za účelem odstranění přebytečného tuku v nepřítomnosti přebytečné kůže (ale ne jemných vrásek, vrána nohou!).Děje se to pomocí malých vpichů uvnitř očního víčka (ve spojivce) bez jakýchkoli incizí, a v budoucnu - absence potřeby léčení jizev, jizev.

Po operaci může pacient jít domů a po 5-6 dnech se vrátit k normální práci.V případě pooperačního otoku, modřin je doba úplné rehabilitace až 14 dní.Již po 30 dnech se projeví pozitivní výsledky, které vydrží až 10 let.

Laserová blefaroplastika

Indikace laserové blefaroplastiky jsou:

 • nadměrná kůže;
 • přítomnost mastných kýly;
 • pozoruhodnédeformace víček, tvaru očí a asymetrických rysů obličeje;
 • změny související s věkem v kůži očních víček nebo její nadbytek v mladém věku;
 • omlazení kůže kolem očí.

Tento ambulantně bezpečný provoz se provádí bez řezů a propíchnutí kůže, ale pomocí dávkové expozice světelnému paprsku (CO2) na biologických tkáních.

Tento „válečník světla“ pronikající do vnitřních vrstev kůže a je je schopen řezat, je schopen „uzavřít“ lumeny v cévách, což snižuje riziko lymfy a krvácení, infekce tkání, nezanechává žádnou bolest, popáleninyjemná kůže.V tomto případě se na nich netvoří hematomy, otoky a je zajištěno rychlejší zotavení.

Pozitivní účinek vysoce kvalitního laserového postupu trvá poměrně dlouhou dobu (5–10 let).

Laserová blefaroplastika může být použita pro korekci horních /dolních víček, části očí a jejich vyjádření v důsledku obnovy vazivového aparátu (cantopexie). Z fotografie před operací a po ní lze považovat znatelné pozitivní změny po operaci.

Asijská blefaroplastika (singapuri)

Cílem tohoto typu operace je zvětšení řezu očí východního typu .

Mluvíme o odstranění převislé tkáně ve vnitřním koutku oka (epicanthus) a vytvoření „evropského“ dvojitého horního víčka bez otoků při tvorbě supraorbitální kůže na něm.Taková transformace vám umožní zvýšit (kulaté) oči,dát vzhled více otevřenosti.

Singapurská chirurgie se provádí jak s incizí uvnitř víčka, tak bez ní pomocí šicí techniky. Řezání je skryto ve stávajících záhybech horních víček, což umožňuje dosažení maximálního vizuálního efektu.Proto je tato metoda považována za „zlatý standard“ této blefaroplastiky.

Technika šití lze provést pouze v případě, že mladí lidé mají malý záhyb na horní kůži horních víček. V tomto případě ve srovnání s operací s řezem zabere rehabilitaci méně času.

Po operaci jsou oči pacienta uzavřeny bandáží a musí být sledovány lékařem.Doma je nutné aplikovat studené obklady na oční víčka a používat antibakteriální kapky (3-4 dny).Během následujících 2 měsíců je nutné dodržovat šetrný režim bez fyzické aktivity, opalování na slunci /v soláriu, návštěvě vany /sauny atd.

Podle těch, kteří si přejí „evropeizovat“ svéoční víčka ideální volbou je Singapur - asijská blefaroplastika.

Fotografie před operací a po operaci vám umožňují vidět filigránovou práci chirurgů, která opravuje některé nuance a současně zachovává etnickou jedinečnost a krásu očí.

Reoperace

Rekonstrukční (re) blefaroplastika se provádí v případech, jako jsou:

 1. Lékařské indikace- v případě potřeby lékařské opravychyby, náklady během rehabilitačního období, výskyt komplikací atd.
 2. Plánované (estetické) omlazení víčekpo oslabení účinku primární operace.Potřeba opakované plastiky může vzniknout za 6-10 let s novým vzhledem vrásek, vrásek, ochablé kůže.Je důležité si uvědomit, že blefaroplastika není všelékem na změny související s věkem, ale jejich účinným zpožděním na dlouhou dobu.Je možné ji rozšířit podle doporučení odborníků na udržování zdravého životního stylu, provádění kosmetických procedur k udržení tkáňového tónu.

Technika opakovaného provozu je podobná její primární verzi, ale vyznačuje se větší složitostí.Rehabilitační období v těchto případech trvá, stejně jako po počáteční plastické operaci, s konečným výsledkem po 3 měsících.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Příprava na blefaroplastiku

Přípravky pro chirurgický výkon jsou:

 • povinná konzultace chirurga, oftalmologa surčení problémových oblastí;
 • vyšetření laboratorním vyšetřením s dodáním testů předepsaných lékařem ke studiu anamnézy, stavu periokulárních svalů a kůže;
 • ukončení hormonálních, antikoagulačních, protizánětlivých léků obsahujících aspirin a vzdání se špatných návyků (kouření, alkoholatd.) - 7 dní před operací;
 • ​​
 • 5-6 hodin před operací se doporučuje nejíst jídlo.

Bezprostředně před plastickou chirurgií by neměla být používána dekorativní kosmetika ani přírodní krémy.

S jakými operacemi je blefaroplastika často kombinována

Pro řešení zdravotních a estetických problémů je důležitý kombinovaný (simultánní, komplexní, simultánní) plast pro opravu několika defektů.To umožňuje provádět několik operací jednou anestézií, což pozitivně ovlivňuje duševní a emoční stav pacientů.

Existuje několik možností pro kombinaci plastiky očních víček, jmenovitě:

 • transkonjunktiva + laserové omlazení víček;
 • spodní víčko + facelift;
 • kruhové + leštění paraorbitální oblasti (v přítomnosti hyperpigmentace);
 • horní víčka + rinoplastika + zvětšení rtů (cheiloplastika).

Vysoce kvalifikovaní odborníci (chirurgové, anesteziologové, resuscitátoři) na dobře vybavených klinikách mohou provádět souběžnou blefaroplastiku s liposukcí, zvedáním obličeje, botoxem, zvedáním dalších částí těla (stehna, hýždě), zvětšením prsou atd.

Současná plastická chirurgie však neznamená kombinaci objemových operací ani výrazného namáhání obličeje.Rovněž je třeba si uvědomit, že taková operace vyžaduje rozšíření přípravných prací, jejich důkladnost s jasnou definicí algoritmu všechmanipulace.

Jak se provádí postup

Velká většina operací se provádí ambulantně v lokální anestezii v následujícím pořadí:

 • označení víček umístěním ochranné čočky na zornici oka;
 • nanášení zvláštního krému anestetikem na operovanou oblast nebo štípání anestetikem (lidokain), do kterého se adrenalin přidává do křečových cév a snižuje jejich krvácení;
 • tkáňový řez, korekce víček po expozici anestézii po 10-15 minutách na „znecitlivěné“ kůži;
 • dokončení operace pomocí „šicích“ incíz se speciálními (vstřebatelnými) nitěmi, upevněním chirurgickou páskou, lepidlem;
 • nanášení zvláštního činidla na operovanou oblast pro snížení bolesti, ochrana před výskytem nadměrného otoku;
 • odstranění stehu 3-4 dny po chirurgickém zákroku.

Doba trvání operace

V závislosti na typu operace se může doba trvání lišit.U laserové plastické chirurgie bude trvat horní /dolní víčka asi 40 minut;s kruhovým řízením - až 1,5 hodiny;transkonjunktiv, singapuri - až 2 hodiny.Provedení kombinovaných plastů vyžaduje více času na základě složitosti a množství práce chirurga.

Jak dlouho bude nutné být na klinice

Obecně je blefaroplastika ambulantní aktivitou a po 40–50 minutách poté, co lékař pozoroval pooperační stav, mohou pacientijít domů.Čas strávený na klinice v každém jednotlivém případě určuje chirurg v závislosti na reakci pacienta na zákrok.

Je-li nezbytný stálý dohled zdravotnického personálu, může tato doba trvat až 3 dny.

Období zotavení

Čas a dynamika zotavení po operaci závisí na faktorech, jako jsou:

 • věk pacienta;
 • typ kůže a její stav;
 • specifická struktura tkáně očního víčka;
 • objem blefaroplastiky.
K úplnému zotavení po operaci dochází v následujícím sledu změn:

 • během prvních 3 dnů - zvýšení otoku s častou tvorbou modřin";
 • 4. den - konvergence velkých hematomů a otok víček;
 • 5-7. Den - přítomnost zbytkových jevů ve formě otoků na dermis, které neinterferují s odstraněním stehů (na místě zůstávají malé červené jizvy);
 • 8-10. Den - zmizení bledě modrých skvrn a otok víček;
 • 11. - 14. den - dočasné zachování asymetrie víček, které po 3 týdnech postupně mizí.

K finální tvorbě jizev dochází k vymizení otoků po 2 měsících.

Během tohoto období byste se měli obzvláště pečlivě starat o upravenou oblast, která zahrnuje:

 • použití chladicích kompresí;
 • spící na vysokém polštáři (na zadní /boční straně);
 • vyloučení nebo minimální použití ozdobných předmětůkosmetika
 • odmítnutí užívat léky obsahující aspirin;
 • vyhýbání se tepelným, solárním procedurám (lázeň, sauna, opalování na slunci a v soláriu);
 • minimalizace fyzické námahy;
 • na sobě sluneční brýle za jasného světla;
 • použití přírodních krémů s vysokou úrovní ochrany proti ultrafialovému záření.

Jak dlouho bude výsledek operace trvat

Na základě doporučení lékaře o rehabilitaci vám pomůže dosáhnout požadovaného výsledku za pár měsíců a prodloužit jej o 7-8 let.Hodně záleží na následné péči o pleť za účasti profesionálního kosmetologa (peeling, mezoterapie, masky atd.).

Je důležité vzít v úvahu, že v důsledku přirozeného stárnutí kůže počáteční pozitivní účinek blefaroplastiky postupně mizí.V tomto případě musíte provést druhou operaci.Musíte však být připraveni, že zde výsledek nebude tak skvělý.

Zneužití tohoto postupu více než třikrát je spojeno s přeměnou obličeje na sedavou „masku“ z důvodu nadměrné těsnosti pokožky.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Náklady na blefaroplastiku

Náklady na různé typy blefaroplastiky na moskevských klinikách se pohybují od 40 000 do 120 000 rublů.Oprava horních víček bude stát až 40 000 rublů., Nižší - z 30 000 rublů, Cirkulární - 50 000 rublů, Transjunktivalita - do 95 000.třítPři stanovení ceny se bere v úvahu způsob operace, její stupeň složitosti, související postupy, individuální vlastnosti kůže pacienta.

Náklady na operaci zahrnují také anestezii a jeden den pobytu pod dohledem odborníků (v závislosti na úrovni pohodlí místnosti - více než 3 000 rublů).Kromě toho zahrnuje náklady také počáteční konzultace a přijetí chirurga, provedení nezbytných instrumentálních a laboratorních vyšetření a analýz.

Kontraindikace pro blefaroplastiku

K identifikaci stávajících omezení operace je nezbytné předběžné vyšetření s vyšetřením výsledků zkoušek.

Mohou zahrnovat:

 • kardiovaskulární onemocnění;
 • zvýšený intrakraniální /arteriální tlak, krevní koagulace, hypertenze, anémie;
 • akutní, chronická oční onemocnění (zánět rohovky, katarakta, glaukom atd.);
 • onkologické problémy;
 • onemocnění endokrinního systému (diabetes mellitus; štítná žláza atd.);
 • infekční choroby;
 • závažná forma somatických chorob;
 • menstruace.

Možné komplikace po operaci

Při vysokém krevním tlaku může adrenalin zhoršit stav pacienta a znemožnit blefaroplastiku.A nárůst krvácení před menstruací a během menstruace způsobuje potíže během operace anásledně - zvýšená tvorba hematomů.

Ignorování výsledků vyšetření může způsobit komplikace během nebo po operaci.

Komplikace pooperačního období mohou být způsobeny lékařskou chybou během chirurgického zákroku.To lze vyjádřit v obrácení /asymetrii očních víček, nepřirozeném napětí kůže, deformaci palpebrálních trhlin dříve provozovaných očních víček, zbytkové kýle atd.

Při výběru jakéhokoli typu blefaroplastiky stojí za zvážení výhody a nevýhody»Jeho implementace .Je důležité důvěřovat zkušenému plastickému chirurgovi, jehož portfolio s fotografiemi pacientů před a po operaci pomůže získat odpovědi na mnoho otázek.

Video o blefaroplastice

Blepharoplastika.Indikace pro chirurgický výkon:

Blepharoplastika.Jaká je operace: